Woorden van handbaltrainer komen uit SoVoCo moet toon zetteii in slotakkoord Akkoord herverdeling zaalruimte Herenteam Stam/SoYoCo op de rails Hockeyers laten punt liggen Promotie lonkt voor dames Red Stars na twaalfde zege Goed spel Eemvogels levert niets op TRAAT 491, >5-10264 PAGINA 20 WOENSDAG 23 FEBRUARI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 21 Veranderingen op komst bij selectie en begeleiding Smeeing/BDC HANDBAL Uur der waarheid breekt aan voor volley halsters VOLLEYBAL Ploeg snel gewend aan nieuwe technische leiding VOLLEYBAL ZAALVOETBAL Vierde nederlaag deert Hees niet ^Strater Makelaardij o.g HOCKEY Damesteam op weg naar hoge rangschikking Tijdelijke gevolgen voor meeste clubs niet ingrijpend BASKETBAL Ruud Maas volgt Holwarda op bij SEC-zondag Ermelo buigt ruime achterstand om: 12-13 pyfi V ff KORFBAL Sommigen reageerden schamper, toen Paul van den Deijssel reeds in ok tober verkondigde dat zijn ploeg dit seizoen wederom tegen degradatie moest gaan knokken. Inmiddels durft niemand de woorden van de trai ner/coach in twijfel te trekken. Smeeing/BDC had zondag twee punten afstand kunnen nemen van Volendam, waarmee wordt geknokt om de tiende en veilige plaats in de eerste divisie. Maar in het belabberde duel met Roka/OSC liet Smeeing/BDC verschillende winstkansen liggen. Zelfs een overtal-situatie in de laatste twee minuten mocht niet baten, want uitgerekend in die periode bepaalden de gasten de eindstand in Beukendal op 17-18. Het verschil tussen Roka/OSC en de degradatiekandidaten Smeeing/BDC en Volendam groeide daardoor tot zes punten. Dat gat zullen de Soesters, zelfs niet met steun van een goede fee, niet meer kunnen dichten in de resterende vijf duels. "We moeten nog minimaal zes punten pakken. Nu hebben we er al twee laten liggen", aldus Van den Deijs sel. Genoeg spelers zullen terugdenken aan de momenten waarop ze verzuimden te scoren. Arnold Vroege miste tweemaal in vrije positie, Stoelenga idem dito, André van den Hoef liet een kans onbe nut en Guus Tourné forceerde enkele kerèn met een zwak schot. Bovendien had Edwin Zoetelief in de tweede helft nauwelijks zicht op schoten van grote afstand. Hij zou dan ook worden ver vangen door de herstelde Berton Kemp die al in de plaats van Dennis de Rijk (ontstoken ogen) had ingenomen. Gestuntel Ondanks die malaise had Smeeing/ BDC best afstand kunnen nemen. Al leen al in het eerste kwartier leed Roka/ OSC zes keer balverlies, deels door lijn- fouten. Van handbal viel er niet te ge nieten en steeds meer mensen verkozen de gouden tien kilometer van Johan Olav Koss boven het gestuntel in de zaal. Smeeing/BDC slaagde er nog wel in een 14-16-achterstand goed te ma ken, maar leed toen balverlies: 16-17. Smeeing/BDC leed opnieuw balver lies, maar Roka/OSC volgde dat voor beeld weer eens. Met 1.43 minuten te gaan, liep een bezoeker tegen een tijd- straf op. Michel Roest verzilverde de toegekende zeven meterworp (17-17), maar in ondertal schoot Roka/OSC veertig seconden voor tijd 17-18 bin nen. Aan de overkant werd Tourné af gefloten voor een lijnfout. "Het zit er niet in bij ze en ik krijg het er niet in ook. Ik heb het hele seizoen al van alles geprobeerd, maar het lukt niet Peter Stoelenga, die drie keer scoorde, stopt volgens Paul van den Deijssel na dit seizoen. Hetzelfde geldt voor Cleem Diemers en Arnold Vroege. Foto: Aldo Allessie Veranderingen Er staan nogal wat veranderingen op stapel bij Smeeing/BDC. Cleem Die mers stopt dit seizoen echt, zo heeft hij Van den Deijssel laten weten. Intern wordt bekeken of de geroutineerde hoekspeler, die zondag tweemaal scoorde, wellicht toe kan treden tot de technische staf van de handbalploeg. Ook Arnold Vroege zet er een punt achter en volgens Van den Deijssel geldt in principe hetzelfde voor Peter Stoelenga die maar één keer per week kan trainen. De open plaatsen worden mogelijk ingevuld door John van Gulik en Michiel van der Horst, beiden van Fidelitas dat dit seizoen in de tweede districtsklasse speelt. Zij trainen nu al twee keer per week mee. Van den Deijssel wil de trainingsinten siteit volgend seizoen opschroeven naar drie keer per week. Daarom heeft hij het bestuur verzocht extra zaalruimte te regelen. "Al heb ik voor die derde trai ning maar zes of zeven mensen, dan kunnen we in ieder geval individueel aan de gang."Voorlopig ziet Van den Deijssel de toekomst somber in. "Als je dit soort wedstrijden niet kunt winnen, wordt het moeilijk. En als we degrade ren, wordt het volgend seizoen net zo moeilijk. Het is een ander niveau, waar op je er van de achttien wedstrijden misschien vier op kwaliteit kunt win nen. De andere wedstrijden zijn net zo als tegen OSC en daar zijn ze niet goed in", aldus Van den Deijssel. Mocht Smeeing/BDC inderdaad af zakken naar de tweede divisie, dan zal dat voor de trainer/coach geen aanlei ding zijn om op te stappen. Voorwaarde is wel dat hij de beschikking krijgt over zaalruimte voor de extra training en dat de technische begeleiding kan worden uitgebreid. Lang stilstaan bij de 3-0-nederlaag (15-7,15-10,15-7) tegen Piet Zoom ers/Dynamo zullen de dames van Stam/SoVoCo niet. In de bovenkamer geldt alleen nog het slotakkoord van zes duels, waarin Stam/SoVoCo de toon moet zetten. Het betreft zes wedstrijden waarin de volleybalsters het verblijf in de eerste divisie dienen te continueren. Delta Lloyd (thuis), staartclub Lon- ga'59 (uit), ATC (thuis), DIO/O (uit), Abcoude (thuis) en Avero/OS (uit) zijn de komende tegenstanders. Met uitzondering van Delta/Lloyd lopen al die teams het risico te degraderen. In de eerste competitiehelft verzamelde Stam/SoVoCo acht punten tegen deze zes teams. Van Delta/Lloyd, Abcoude en ATC werd uit verloren, in De Bunt sloeg Stam/SoVoCo twee punten bin nen tegen Avero/OS en drie tegen zo wel Longa'59 als'DIO/O die als de zwakste teams mogen worden be schouwd. Servaas Klute, sinds het einde van de vorige competitie de trainer/coach van Stam/SoVoCo, ziet de nabije toekomst positief tegemoet. Niet alleen het resul taat in De Bunt geldt, ook daarbuiten moet de kassa rinkelen. Dat geluid was in de eerste acht uitwed strijden niet te horen. "Maar we hebben de vinger op de wonde gelegd. Jullie noemen het een uitcomplex, maar dat hoor je mij niet zeggen. Wij weten nu wat het is en dat zijn we aan het bevech ten." Hoe Klute de ommekeer teweeg wil brengen, houdt hij voor zich. Hij wil zich met zijn team concentreren op de belangrijke serie wedstrijden die zater dag aanvangt in De Bunt. Delta Lloyd 2 is verzwakt, omdat twee speelsters zijn overgeheveld naar het eerste team. Klute ruikt daarom kansen. "Uit heb ben we niet slecht gespeeld." Fitter Stam/SoVoCo zal zaterdag ook fitter aan de start verschijnen dan afgelopen zaterdag in Apeldoorn. Toen waren vier speelsters niet honderd procent. Het duurde een uur en zeventien minu- ten voordat de nummer twee van de eerste divisie de nummer tien had ge vloerd. In de beginfases hield Stam/SoVoCo gelijke tred met de Gelderlanders, maar steeds kwam Piet Zoomers/Dynamo met een goede service-beurt, waardoor het verschil in het verloop van de sets op vijf punten en meer kwam. Beide teams hadden veel moeite met scoren. De ser vice werd vaak teruggehaald, maar daarna bleef een vervolg uit. Het taktische spelletje, waarmee Stam/ SoVoCo de sub-topper in Soest de oren waste (3-0) kwam ditmaal niet uit de verf. Piet Zoomers/Dynamo had er een beter antwoord op, deels doordat Stam/SoVoCo het niet zo goed uit voerde, en speelde ook beter dan in het najaar. P/d-wedstrijden In tegenstelling tot eerdere publicaties degradeert de nummer tien (op dit mo ment Stam/SoVoCo) niet direct uit de eerste divisie. De ploeg die op die plaats eindigt, speelt promotie/degradatie wedstrijden tegen de nummers twee uit de tweede divisie A en B. Elke ploeg speelt een uit- en een thuiswedstrijd. De winnaar van de driekamp krijgt een plaatsbewijs voor de eerste divisie, de twee verliezende teams komen volgend seizoen in de tweede divisie uit. lening k gebied. >est, De mutaties binnen de technische eiding hebben vooralsnog geen ladelige gevolgen gehad voor de leren van Stam/SoVoCo. Ook het weede duel met Frank Bredius als oach op de bank werd gewonnen. 'Vaar de ploeg nog wel eens pun- en morste tegen lager geklasseer de teams, won Stam/SoVoCo za- erdag met 3-0 van Blijvock. let ziet ernaar uit dat alle neuzen weer 1 dezelfde richting wijzen. Ongetwij- '•ld heeft ook de komst van trainer Ad Jn Brummelen sr. daaraan bijgedra- gen. In plaats van gemopperd, wordt er weer gevolleybald. In sportzaal De Bunt gooide Stam/So- VoCo vooral een sterke service in de strijd. De druk op Blijvock werd daar door dermate groot, dat de gasten niet of nauwelijks aanvallend in hun spel kwamen. De eerste set werd dan ook met 15-8 gewonnen. Daarna ging het tot 12-12 gelijk op. Marcel Swart maakte toen plaats voor Bas Hulshof, waarna Stam/SoVoCo Arno van Eekelen draagt een steentje bij in de overwinning van Stam/SoVo Co op Blijvock. FotoAldo Allessie ook de tweede set binnenhaalde (15-12). In de derde set werden de cij fers van de eerste reeks gekopieerd. Na één uur en vijftien minuten was het kar wei geklaard. Voor de heren resteren nog zes wed strijden, waarin wellicht nog een plaats je in de top drie is weggelegd. Daartoe zal in elk geval de eerstvolgende wed strijd tegen de nummer twee, Harder wijk, moeten worden gewonnen. In Beukendal was het incomplete Al len Weerbaar nog met 18-2 verslagen, maar in de returnwedstrijd beet Hees maandagavond in het zand. Het werd 5-4 voor Allen Weerbaar dat daarmee Hees de vierde nederlaag toebracht. Hees speelde slecht en ongeïnspireerd. "De spanning is er af, we kunnen toch niet meer promoveren. De jongens wil len leuk voetballen zonder gezeur", al dus coach Reijer Looijsen. Hees maakte maandag een 2-0-achter- stand goed, maar kwam in de tweede helft weer met twee doelpunten achter te staan. Drie minuten voor tijd werd het 5-4. Namens Hees scoorden Jan Frommink en Danny Brandenburg ie der tweemaal. Soesterbergsestraat 79, Soes», 02155-16151 etariaat: deck Pyrmontlaan 10, 2 CM Soest, ïfoon 02155 - 2 08 70 le heren van MHC Soest en Lely- hadden zondagmiddag con ventie te duchten van de schaat- V in Hamar. Weinig mensen wa- 11 getuige van de wedstrijd, waar- 1 polderhockey' en technisch ^key elkaar in evenwicht hiel- 2-2. tystad begon sterk en mikte de bal in x ^rste minuut al tegen de paal. Een fraaie actie van Peter van Kessel leidde tot een pass op de vrij lopende Laurens Ros die met een 'slap-shot' de Soesters aan een voorsprong hielp. De thuisclub benutte daarna twee strafcorners: 2-1. De effectiviteit van de Soesters bij strat- corners is al lang discutabel, maar op het weinig inspirerende complex van Lelystad schoot Steven Blommers van uit een dergelijke spelhervatting wel raak. Daarna zou er niet meer worden gescoord en liet de hockeyploeg van Henk Hugen een puntje liggen. Voor de tweede opeenvolgende maal wonnen de dames een thuiswedstrijd met 1-0. Ditmaal werd Voordaan ge klopt. Het doelpunt werd na rust ge scoord door Carolien van der Meer. Zij mocht als beloning na afloop van de wedstrijd een ritje maken in de Porsche van een toeschouwer. Zonder de geblesseerde Yvette Stave- nuiter werkte MHC Soest aan een posi tief resultaat. Er was scherpte in de ploeg, waarin keepster Petra Lambert voor rust (0-0) een aantal reddingen verrichtte. Aan de overwinning van MHC Soest viel niets af te dingen. De Soester ploeg is dit seizoen op weg naar een hoge rangschikking in de eerste klasse. Optimistische aanhangers pra ten zelfs al over de overgangsklasse, al zullen ze daar aan de Koningsweg nog zeker een jaar geduld voor moeten heb ben. De afdeling sport van de gemeente en de zaalsportvereniging hebben overeenstemming bereikt over de tijdelijke herverdeling van zaal ruimte die nodig is in verband met de vervanging van de vloer in Aqua Indoor. Doordat de Kardi naal Alfrink Mavo de gymzaal be schikbaar heeft gesteld, kon het probleem simpel worden opgelost. Stam/SoVoCo wijkt als grootste ge bruiker van Aqua Indoor voor de trai ningen uit naar de gymzaal aan de Di Lassostraat. De volleybalteams trainen normaal op maandag- en dinsdagavond in Aqua Indoor en wijken nu pp maan dag-, dinsdag- en woensdagavond uit naar de school. De competitiewedstrij den verschuiven naar sporthal Beuken dal, op zaterdagmorgen en donderdag avond. Om dat laatste mogelijk te ma ken, wijkt Smeeing/BDC eveneens uit naar de Kardinaal Alfrink Mavo en be gint het zaalvoetbal op donderdag een uurtje later. De handballers van Smeeing/BDC krijgen ook op vrijdag avond de beschikking over de Kardi naal Alfrink Mavo. Twee competitiewedstrijden van de Eemvogels die in maart in Aqua Indoor waren gepland, worden nu in de Ban- ninghal gespeeld. KVO uit Soesterberg heeft daarvoor één uur ingeleverd. De handboogschutters van het Ben- tinck Fonds hebben tijdelijk onderdak gevonden in Amersfoort en de rolstoel basketballers kunnen op vrijdagavond in De Bunt terecht. Daarvoor staan de Knickerbockers een uur af. De Springbokken en twee particuliere vrouwengroepen die overdag op maan dag in Aqua Indoor sporten, worden ondergebracht in Beukendal. De bowlsgroep in Beukendal verhuist daardoor naar de donderdagmiddag. Sloopwerk Met de vervanging van de sportvloer in Aqua Indoor wordt maandag 7 maart aangevangen. Op die dag zullen er voorbereidende werkzaamheden wor den uitgevoerd. Het sloopwerk begint een dag later. De firma Headline uit Eist, die ook de huidige vloer legde, voert de opdracht uit. Het is de bedoe ling dat de hal op 31 maart wordt opge leverd. De gemeente schiet de kosten (389.000 gulden) voor. Dat is donderdagavond officieel geworden, nadat de gemeente raad het voorstel van het college goed keurde. De gemeente hoopt dat de ver zekeringsmaatschappij van Aqua In door de kosten vergoed. De exploitant van het sport- en recreatiecomplex is door de gemeente aansprakelijk gesteld voor de waterschade die ontstond, na dat een onbekende de kraan van de brandslang had opengedraaid. Dat werd pas een dag later ontdekt. Door de grote hoeveelheid water onder de vloer is het linoleum'op veel plaatsen gaan werken. De verzekeringsmaatschappij van de gemeente had eerder al te ken nen gegeven dat ze geen geld uitkeert. De vrees voor New Stars kwam wellicht eerder voort uit de rang schikking dan de capaciteiten van de basketbalsters uit Nieuwegein, want zonder tot grootse daden te komen, wonnen de dames van Red Stars het cruciale duel vrij simpel met 48-35. Als er geen onnodige fouten meer worden gemaakt, is Red Stars zeker van de tweede plaats die zeer waarschijnlijk het recht op promotie geeft. Vooraf had Red Stars getekend voor de zege van dertien punten, achteraf ge zien had de ploeg in Beukendal met groter verschil kunnen en moeten win nen. Hoewel de marge soms overbrug baar oogde, was Red Stars eigenlijk al in de eerste helft verzekerd van de winst. New Stars kwam sporadisch vrij onder het bord. Na de achtste minuut (8-4) scoorden de gasten alleen via twee drie punters, voordat de achterstand van 23-10'in de slotminuut van de eerste helft werd verkleind tot 23-13. New Stars baarde in het duel slechts op zien door vijf uit vijf driepunters te ver zilveren. Vier daarvan kwamen op naam van spelverdeelster L. Smit die in totaal achttien punten scoorde. Verder had New Stars geen middelen die de Soesters konden verontrusten. Via 29-14 werd het nog even 32-26, maar Red Stars antwoordde binnen een mi nuut: 38-26. De zone-press van Red Stars was in de eerste tien minuten niet altijd water dicht, maar leverde daarna veel bal winst op. Mede daardoor hoefde de ploeg niet altijd tegen de zone-defensie van New Stars op te boksen. Red Stars kon het zich zelfs permitteren een rede lijk aantal makkelijke kansen om zeep te helpen en met name na rust rommelig en ongeduldig te spelen. Maar er waren ook fraaie momenten. Topscoorster bij Red Stars werd Patri- cia Jasperse met twaalf punten. Nancy de Kruyf (die door foutenlast niet lan ger dan veertien minuten speelde) kwam tot negen punten, evenals junior Antoinette van Eeten. Red Stars is nu al elf duels ongeslagen en staat met één punt voorsprong op New Stars, op de tweede plaats. VUJtilDiiit zondag Ruud Maas wordf de nieuwe trai ner van SEC-zondag. Hij volgt Bert Holwarda op, die er na dit sei zoen mee stopt. De voetbaloefen- meester uit Leusden en het bestuur van SEC hebben overeenstem ming bereikt over een samenwer king van één seizoen en een optie op een tweede jaar. Maas (54) is op dit moment actief bij Eemdijk. Hij was daar de vier afgelopen jaren al trainer. Vorige week nam hij voor de rest van dit seizoen de taken over van Lex Grotenhuis die in verband met onenigheid met het bestuur over onder meer de opstelling was opge stapt. Eerder was Maas actief bij Stroe, Naarden en de zaterdag-tak van Ro- da'49. Als actief voetballer speelde Maas zes tien jaar betaald voetbal bij HVC. Begin jaren zestig was hij tegenstander van SEC-bestuurslid Bartho Anderson die toen bij Fortuna Vlaardingen voetbal de. -;:v - T T' De één-na-laatste thuiswedstrijd van Eemvogels leverde net niet het verdiende punt op (12-13). Erme lo, dat de tweede (promotie)plaats inneemt, wankelde de eerste helft langs de afgfond, doordat de thuis ploeg goed spel liet zien. Verdedi gend klopte vrijwel alles, terwijl de aanvallen zo afwisselend en in een hoog tempo werden gespeeld dat Ermelo achter de feiten aanliep. De tweede helft werd echter een drama voor de Soesters, die naar het leek een moertje in de machine kregen. Uitein delijk ging Ermelo met een geflatteerde 12-13-overwinning naar huis. De eerste periode pakte Eemvogels lekker uit. Na 0-1 verzilverde Fons Verduin een aan Anissa van Bemmel toegekende strafworp. Daarna liep de thuisploeg uit. Eerst via Henriëtte Wis se die van de streng fluitende scheids rechter een strafworp kreeg, vervolgens Marco Kuil van korte afstand. Toen Kathja Rauch een doorloopbal juist af rondde en Berry Cornelisse een fraaie aanval omzette in een treffer, was het al 5-1 en zat Eemvogels op rozen. Bij rust was het 7-4 (na opnieuw een strafworp Henriëtte Wisse en een doorbraak van Wim Oldewarris). Na de pauze ging het nog een minuut of vijf goed. Ermelo maakte weliswaar 7-5, maar opnieuw nam de thuisploeg afstand: Berry Cornelisse (doorloop) en Kathja Rauch (afstand) brachten de marge weer op vier doelpunten. Toen kwam de ommekeer. Ermelo kreeg vat op het spel van de Soesters en had ook Vrouwe Fortuna aan haar zijde. Gemo tiveerd kwamen de gasten weer op gelij ke hoogte en was alle moois van Eem vogels schijnbaar voor niets geweest. Aanvallend ging het steeds moeizamer Sandra Lub zoekt een vrije teamge noot in het duel met Ermelo. Foto: Aldo Allessie en minder overtuigend en verdedigend vielen er gaatjes. Toch hield Eemvogels nog even het heft in eigen hand: 10-9 door de derde strafworp van Henriëtte Wisse en na 10-10 scoorde Kathja Rauch haar der de doelpunt (11-10). Toen was de koek op. Ermelo doorbrak de weerstand van de tegenstander en nam (zij het onver diend) een 11-13-voorsprong. Met nog enkele minuten te spelen probeerde Eemvogels het nog wel, maar de trefze kerheid liet te wensen over. Alleen Ber ry Cornelisse deed nog iets terug, maar dat was slechts voor de statistiek nog van belang. Eemvogels kreeg niet wat het verdiende, waardoor Ermelo stie kem met het sterke Ter Leede op pro motie naar de eerste klasse mag gaan re kenen.

Soester Courant | 1994 | | pagina 21