I 1) NT 1 SPORT! héél lang lechts Vuurwerk blijft in de doos VW wil in Soesterberg vaste voet aan de grond Burgemeester De Widt kreeg de sleutel met moeite terug APK KEURINGSSTATION F.A. Tammer Bestuursleden ijsvereniging worden telefonisch belaagd Odeon krijgt pluim van PS 'AGINA 26 de op adres: ekening WOENSDAG 23 FEBRUARI 1994 Soesterberg keuvelt met B. W. Vier dagen 'even heel anders zijn' voorbij 2 maart mag u stemmen Stankoverlast voor Soesterberger Portemonnee uit handtas gegrist Inbreker stilt honger met brood en vlees Brandweer van Soesterberg rukt negen keer uit Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlening jü Burgerlijke stand Automobielbedrijf TENNIS LTV Soesterberg zoekt oud-leden voor lustrumfeest KORFBAL KVO legt het af tegen nummer twee Inbreker leegt offerblokken van kerk Avondvliegen Ons Kent Ons Gaan we naar de stembus of niet? 'Rondje Soesterberg' zoekt vrijwilligers Dief steelt uit bedrijf handtas Videorecorder uit woning gestolen Schrijfgroep Amnesty Agenda iritiek op elkaar .'ggen dat ze niet los van de kon- g worden door band werkzaam- hoeve van zowel dmacht. De op- r Blaauw snijden ontruste Be- >erg de "Werkgroep s Soesterberg" uit aar brieven stuur- overlast van de rkgroep, aanvan- rande uit de beide genoemde perso- 1 1981 toen de ke het Structuur- reinen aan de orde msderheide werd •mpagnies Oefen orlijke uitbreiding ïfeningen: zo'n 40 e mogelijkheid om 2 kunnen oefenen e rupsvoertuigen. :p heeft zich in sa- nkele omliggende Ier Soest) alsmede ideratie en bewo- andere gemeenten :n ingespannen om •p de Leusderheide et als voornaamste Soesterberg reeds asis hadden, en we ïg waren dat Soes- 'oldoende bedeeld de 125 hectare uit- Dor, en nog steeds is ationeel. het (harmonieuze) ;gbasis in hoofdzaak van en overleggen chtmacht zelf opge- nzake het in- en uit- n van circuits, etc. zoveel mogelijk te leer de transporthe men, zal datzelfde noodzakelijk zijn e randvoorwaarden en ander zal gaan oewel niemand nu loeveel geluid er ge- arden, dienen we er g mee te houden dat igramma's ook voor- nden per week oefen- in is er door de werk- deld vanuit de opstel- .sis diende te verdwij- we ons ingespannen irgen dat er niet nog >esterberg kwam. Antwoordnummer gaat nog vlugger. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841 Woensdagavond 16 februari kwam het College van Burgemees ter en Wethouders op oorlogs sterkte naar Soesterberg. Kenne lijk had men op veel vuurwerk ge rekend, want in hun kielzog waren de gemeentesecretaris en diverse gespecialiseerde ambtenaren mee gekomen. Om acht uur was de zaal vol en moesten laatkomers op het podium plaatsnemen, zelfs de ruimte bij de deur werd volledig ingenomen door vele staanplaat sen. Opvallend groot was het aantal politie ke gezichten en dus vele niet-Soester- bergers onder de aanwezigen. Op schriftelijk verzoek van de Vereniging Soesterbergs Belang werd een zandlo per gebruikt om de spreektijd te bepa len. Dit had succes, want alle ca. vijftien vragenstellers kregen ruim recht van spreken. Burgemeester De Widt opende de beantwoording met een verdediging te gen de aantijging dat hij partij had geko zen in de mogelijke plaatsing van trans- porthelicopters op de vliegbasis. Wel erkende hij dat het genuanceerd was gesteld en dat de geluidsoverlast vol gens de luchtmacht binnen de huidige grenzen zal liggen. Aangezien een heli- copter niet gebonden is aan een strakke start- en landingsbaan, kan t.z.t. over de aan- en afvliegroutes via open terrein worden gesproken. Verder had hij posi tief gereageerd op het behoud van ar beidsplaatsen en daarmee was dit hete hangijzer gepasseerd. In dit verband werd een misverstand over een brief van de wethouders van milieuzaken van de omliggende ge meenten naar Defensie recht getrok ken. Verder gaf wethouder Swinkels een uitleg van de Commissie ad artikel 28 van de Luchtvaartwet, belast met de vaststelling van de geluidszonering. Be woners van de Amersfoortsestraat drongen met klem aan hen te bescher men tegen overdadige geluidsoverlast. Wethouder Visser deelde mede dat de plannen met betrekking tot Soester- berg-Noord vertraagd maar normaal volgens plan doorgaan. De destijds ge maakte afspraken zullen worden nage komen. Ondanks herhaalde klachten bij de Remu blijven de tv-signalen in Soesterberg slecht. Dhr. Visser zal dit met de Remu bespreken. Banningstraat Volgens de gemeente is de Banning straat een rustige straat en daarom komt zij niet in aanmerking voor ver smalling. De bewoners blijven van me ning dat het een racebaan is. Het terrein aan de Kampweg blijkt een illegale vuil nisbelt te worden. Dit voorjaar zal alles daar zijn opgeruimd. Ook de snelheid van auto's op de Kampweg tussen de Rademakerstraat en de K. Onneslaan is veel te hoog. Mw. Swinkels zal dit be studeren. Velen ergeren zich aan de il legale standplaats van woonwagens na bij de Kerklaan met het ter plaatse dum pen van zakken vol afval. Ondanks dat De VW Soest wil in maart in Soesterberg een verkooppunt voor folders openen. Daartoe zijn de onderhandelingen met de eigenaar van een horeca zaak aan de Rademakerstraat nagenoeg afgerond. Bestuurslid P. de Jong heeft dat meege deeld. "Soesterberg is vaak een vergeten gebied, maar het heeft wel voldoen de mogelijkheden voo recreatie en toerisme", aldus De Jong. Nog voor dat het seizoen losbreekt, wil de VW het verkooppunt operationeel laten zijn. De bezoekers kunnen een groot rek verwachten met onder meer folders over hotels, musea, fiets- en wandelroutes en andere kaarten. In eerste instantie dacht de VW er aan om in het Dorpshuis een ver kooppunt te openen, maar de ope ningstijden van het Dorpshuis spo ren niet met de gebruikelijke tijden waarop de VW-kantoren zijn ge opend. Daarom viel de keuze op een locatie aan de Rademakerstraat. Zodra de VW overeenstemming heeft be reikt met de eigenaar van de horeca zaak kan bekend worden gemaakt waar de folders komen te liggen. ze op grond van de gemeente Zeist staan, zal de gemeente Soest dit met Zeist bespreken. De reconstructie van het Dorpsplein lag volgens mw. Swin kels op de tekentafel en het Oranje Co mité kan haar feestprogramma daar rustig uitvoeren. Het parkeren na de re constructie Soesterberg-Kom kan fat soenlijk, maar gebeurt helaas ook on fatsoenlijk. Mogelijk dat men nog moet wennen, maar blijft de overlast structu reel, dan zullen de nodige stappen wor den ondernomen. Wel wijkzusters, geen politie De politiezorg was ook weer een hot item. Diverse soms stekelige voorbeel den werden gegeven. Zo werd de op merking gehoord dat Soesterberg geen politie kent, maar wel wijkzusters. De auto-overlast met de daarbij behorende problemen om en nabij de Carolus- school kwam ook uitvoerig op het bord je van mw. Swinkels en ook dit beloofde ze te zullen onderzoeken. Uiteraard kwam ook de Rademakerstraat aan bod met z'n vooral voor ouderen moeilijke oversteekmogelijkheden en de overlast yan geparkeerde auto's die fietsers en voetgangers soms blokkeren. Na de in gebruikneming van het verzorgingshuis de Heybergh zal dit probleem worden onderzocht. De papiercontainers staan soms veel te lang afgeladen vol, met het gevolg dat ze uitgenodigd worden om de brand er in te steken. Ook dit zal worden opge lost. Het kerkbestuur van de Hoeksteen verzocht het college de standplaatsen van de containers niet meer ter hoogte van de ingang van deze kerk te plaatsen. Ook aan dit verzoek zal men gevolg ge ven. Ambulante handel Het plan om de ambulante handel op de Rademakerstraat te plaatsen moet meer in overleg met de middenstand gebeuren. Wethouder Menne deelde mee dat de wet die mogelijkheden biedt en dat de regels die daaraan zijn ver bonden door hem als wethouder op hun merites zullen worden gecontroleerd. Wethouder Kingma kreeg het verzoek de verdeling van de Amerikaanse wo ningen conform afspraak te doen. Ge steld werd dat een Soesterberger moest wijken voor iemand die buiten de ge meente woont en werkt. Ook dit zal na der worden onderzocht. Na ruim een uur was dit gedeelte in alle rust en vrede afgerond. Daarna maak ten velen gebruik om persoonlijk met de gemeentelijke autoriteiten te spre ken. <4 r Dinsdagavond 15 februari: Don- der-op-bal, sportbar Time Out. Dat was de aankondiging van het laatste caranavals-feest met om 11 over 11 de sleuteloverdracht. De Leutbunker was propvol met zin gende, hossende en lachende men sen. De Hei(s)kneuters, ja ze zaten er weer f f n0g) om deze deinende mensen massa in beweging te houden. Het was een feest van vele Hoogheden, want de sierlijke pluimen van heel wat prinsen- hoeden tooiden de Leutbunker van de Zotteklappers. Stralend als altijd stond daar Zijne Doorluchtige Hoogheid prins Zotteklap III, we noemen hem nog eenmaal helemaal. De Leutbunker leek bijna te exploderen toen een sterke /^nersfoortse muziekband de Heik neuters kwam ondersteunen. Niemand die hier over geluidshinder sprak, nog gekker, het ging er in als koek. Woor den slaan geen brug tussen 'ze zijn sta pelgek' en 'laat het even anders zijn'. Dat moet je zien, dat moet je horen, maar nog meer dat moet je diep in je binnenste voelen. Geen drankfestijn ot smerige zooi, maar een feest van groot formaat. En dan ineens die veranderen de muziek; van onstuimig dubbel forto naar een klagend piano. We naderen 11 over 11, het absolute einde van vier da gen feest. Dwars door de drukte heeft burge meester De Widt zich naar voren kun nen wringen, het teken dat men moet overgaan tot de orde van de dag. Enke le toespraken volgen, het teruggeven van de sleutel en dan het aftuigen van Prins Carnaval naarTony van Oeveren. Voor velen een emotioneel gebeuren, ook voor Tony. Buiten worden ballon nen als een eresaluut tot ontploffing ge bracht met daarna het met geweld te rugbrengen naar de werkelijkheid van de Prins en zijn Adjudant. Carnaval 1993/1994 is voorbij. Tony en Bert en heel velen zijn met spierpijn weer terug bij vandaag. Het Carnaval in Soesterberg had kennelijk goed geluis terd naar de zegen van de Bossche pas toor in de carnavalsmis: "Goat nou mar en hedde veul leut, mar sorg dat ik niks van oe heur..." Bent u verhinderd? Maar wilt u wel uw stem uitbrengen, bel dan nu voor Soesterberg: Willem Blaauw 52470: VVD Wil Stekelenburg 53380: PVDA Pieter Moens 54320: GPV/SGP/RPF Een inwoner van Soesterberg heeft donderdag de politie ingeseind, nadat hij voor de zoveelste keer was gecon fronteerd met stankoverlast. Die kwam vanuit een stortgat aan de Amersfoort sestraat. De man zou de overlast al va ker hebben aangekaart bij de afdeling milieu van de gemeente. De politie moest ter plekke beamen dat er sprake was van een nare lucht, zoals rotte eie ren die kunnen veroorzaken. Volgens de politie zal de afdeling milieu van de gemeente contact opnemen met de ex ploitant. Een vrouw uit Hilversum is donderdag middag haar portemonnee kwijtge raakt. De beurs, met daarin cheques, bankpasjes en contant geld, werd van uit een afgesloten hokje van een bedrijf aan de Amersfoortsestraat gestolen. Vlees en brood zijn tegenwoordig niet meer veilig in een vrieskist in de garage. Dat bewees een inbreker vrijdagavond aan de Generaal Winkelmanstraat. De kennelijk hongerige wetsovertreder drong de garage achter een woning bin nen en nam diverse soorten ingevroren vlees en brood mee. Onlangs werd aan een aantal Soester- bergers de vraag gesteld hoe vaak de brandweer in de maand januari uitruk te. De hoogste gokker kwam tot drie keer. Daarom staan we even stil bij ook het vrijwilligerswerk van onze plaatse lijke brandweer. Het begin van dit jaar gaat aldus het ar chief in: 1/1 Gemini-containerbrand; 2/1 Win- kelmanstraat-kat in de boom; 13/1 rijkweg A28-heet gelopen remmen vrachtauto; 22/1 Kampweg-auto- brand; 28/1 Kampweg-stormschade; 1/2 Mercury-keukenbrand; 6/2 Buys Ballotlaan-brand in vier containers; 15/2 rijksweg A28-autobrand en 15/2 Pais nr 1-loos alarm. Zondag 27 februari ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00: cantores Zondag 10.30: gemengd koor NED. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 (ziegeref. kerk GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. P. van Breugel; SoW-dienst STERRENBERG De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P.L. Galjart, Prof. Lorentzlaan 21, tel. 51200. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts HJ.M. Tonino en P.B.E. Tonino- van Schieveen, Kampweg 50, tel. 52467 (na af spraak). Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 51789, b.g.g. 51658 of 51437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Centrum voor Maatschap pelijke Dienstverlening Soest-Baarn- Eémnes Generaal Winkelmanstraat 103 (ge- ref. kerk), tel. 52606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 51555; werkda gen 12.00-13.00 uur, elke donderdag 19.00-21.00 uur; overige tijden: tel. 02155-19444; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 02155-93666. 20 t/m 27 februari Geen opgaven. Opgavenvan Maarenplein 1. Klaar terwijl u wacht Herkeuring gratis Bij 10.000 km beurt APK gratis 20 uitstekende occasions Reparatie en onderhoud alle merken auto's. Ook lichte bedrijfswagens. SCHADE-REPARATIES +SPUITEN+LASWERK Postweg 58 (ind. terrein) Soesterberg, tel. 03463-53381 Geopend: 08.00-18.00 uur Vrijdagavond koopavond Zaterdag geopend van 09.00-16.00 uur. In mei van dit jaar viert de LTV Soester berg het twintig-jarige bestaan. Bij de opening van het tennisseizoen op 2 april wordt een groot feest gehouden voor leden en vooral ex-leden. De jubi leumcommissie van de tennisclub zoekt namen en adressen van actieve leden uit de beginjaren die gaarne een uitnodi ging voor dit feest willen ontvangen. Zij worden verzocht contact op te nemen met de pr-man van LTV, Cor Blanken- stijn, tel. 03463-51683. Zaterdag moest KVO als één-na-laat ste geplaatste ploeg spelen tegen het als tweede geplaatste SDO uit Kamerik. KVO begon goed en opende de score, maar de Soesterbergers waren niet op gewassen tegen het betere spel van SDO. Was de ruststand nog 7-6, aan het eind was het verschil veel groter: 15-10. Topscores waren Peter Oudenes en Folko de Raad elk met drie doelpunten. THOR 4-KVO 3 13-1, Eemvogels 2-KVO 4 8-7, Kekkas 3-KVO 5 3-9, KVO A2 -HKC A3 7-8, KVO Bl-Vinken B2 7-6, Vogel Cl-KVO Cl 13-3, KVO Dl-Meeu- wen D4 2-0. In een kerkgebouw aan de Radema kerstraat is zaterdagnacht ingebro ken. De dader sloeg een ruit in en haalde het geld uit vier offerblokken. Niet bekend is hoeveel geld daarin was gedeponeerd door kerkgangers. De inbreker probeerde tevens de ta bernakel te openen. Volgens de poli tie heeft de dader bovendien het or gel beschadigd door er voorwerpen tegenaan te gooien. Het op de vliegbasis gestationeerde 298-squadron gaat op woensdag 23 en maandag 28 februari a.s. tot 's avonds 22.00 uur vliegen met helicopters van het type Alouette III. "Overal zijn ze aan bel schaatsen, maar jullie willen de baan niet open gooien. Jullie hebben zeker genoeg aan ons verdiend en nu kunnen we ergens anders schaat sen. Nog even en we breken de baan zelf open." Een greep uit de woeste telefoontjes die de bestuursleden van de ijsvereniging de afgelopen dagen moesten aanhoren. "En als je daar de feiten tegenover stelt, dan word je voor gek verklaard", zegt mevrouw De Vlaming. "De mensen willen niet begrijpen dat het ijs slechts drie centimeter dik is en de kanten nog vol water staan." Ja, maar in Soest en Baarn schaatsen ze wel, is dan de reactie. "Die ijsbanen lig gen veel kouder dan die van ons. Wij hebben maximaal min drie graden aan de grond gehad en dat levert geen goed ijs op. We moeten voor onze diepte van 50 centimeter zeker vijf dagen van min 10 graden hebben om 6 al centimeter vertrouwd ijs te krijgen. In Soest en Baarn wordt de baan alleen 's avonds open gesteld, omdat de zon overdag veel te sterk is. En dan is het nog riskant, wat wel gebleken is toen er daar een paar door het ijs zakten. Wij begrijpen de reacties heel goed. Het voelt erg koud aan, maar aan de grond vriest het slechts enkele graden. We willen niets liever dan de baan wijd open zetten, maar dan moet het wel vertrouwd ijs zijn", aldus de reactie van mevrouw De Vlaming en de heer Snel. Zaterdagmiddag kreeg de muziekvereniging Odeon 'depluim'van Groen Links/ Progressief Soest aangeboden. Volgens deze politieke partij geeft Odeon al 65 jaar de juiste toon aan en is daardoor een cultureel bindmiddel in Soesterberg geworden. Het idealisme in de vereniging en liefde voor de muziek, waardoor ze veel voor de jeugd betekent, waren de redenen om de muziekvereniging Odeon de pluim toe te kennen. Voorzitter Van Vliet van Odeon nam de pluim en het compliment in dank aan en hoopte dat de waarde daarvan goed in het gemeentehuis mag doordringen. Daarbij attendeerde hij op de hoge financiële kosten waarvoor Odeon staat in ver band met de overgang van fanfare naar harmonie. "Je kunt beter een pluim ontvan gen dan katten uitdelenaldus Van Vliet. Een wekelijkse column van een min of meer bekende Soesterber ger. Deze week: dhr. W. Blaauw, Vliegtuiglaan 38. Op verzoek van onze verslaggever wil ik me graag nog eens aan u voorstellen. Ik ben Willem Blaauw, woon vanaf 1960 in Soesterberg, en daar tussen door 9 jaar in Soest, lang genoeg om on ze gemeente te leren kennen. Als vlieger van de Koninklijke Lucht macht vloog ik hier jarenlang met straaljagers rond en daarna nog vele ja ren met een wentelwiek. Daarmee droeg ik dus bij aan de geluidsoverlast, die zovelen vandaag de dag steeds meer bezighoudt. En u heeft het gemerkt: in de verkiezingstijd proberen diverse partijen er hun politiek voordeel mee te doen. Hoewel ik politiek nooit actief was ge weest werd mij in 1970 door de WD gevraagd om me kandidaat te stellen voor de Soester gemeenteraad, omdat men toch weer graag een luchtmacht man in de gelederen wilde hebben. De daarop volgende benoeming tot raads lid is wederzijds zo goed bevallen dat ik inmiddels bijna 24 jaar onafgebroken deel heb uitgemaakt van de Soester Ge meenteraad. Velen van u zijn uit dien hoofde mijn naam wel ergens tegenge komen of hebben mij persoonlijk leren kennen. Zo vlak voor de komende gemeente raadsverkiezingen ga ik u beslist niet vertellen hoe goed mijn partij en uiter aard ook ik het allemaal hebben ge daan. En zeker niet nu ikzelf wederom als kandidaat op de lijst sta. Ik vind dat wat goedkoop en bovendien is het niet mijn stijl. U moet gewoon zelf beslissen welke politieke partij of kandidaat naar uw mening de gemeentelijke zaken het best heeft behartigd. Afgezien van uw landelijke politieke voorkeur zou uw stem op deze manier kunnen worden bepaald. Natuurlijk zien alle partijen uit naar uw stem op 2 maart, wij evengoed. Mag ik het daarom even met u over het stemmen hebben? Volgens de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten (VNG) hoeven gemeenten zelf geen geld te steken in een oproep om de mensen te bewegen naar de stembus te gaan. Politicologen hebben uitgezocht dat zo'n campagne niets uithaalt. Veel mensen hebben, om een diversiteit van redenen, geen boodschap meer aan po litieke partijen. Toch maken hogere en lagere overheden zich steeds meer zor gen over de steeds lagere opkomst. De mocratische verhoudingen die wij zo voorstaan kunnen op deze manier vol ledig scheef worden getrokken. Boven dien worden de plaatselijke politici vaak overschaduwd door hun voor mannen in Den Haag. De stemplicht werd in 1970 afgeschaft. Tot dan was de opkomst meestal boven de 80%. Als niet-stembusganger kon je toch ook vervolgd worden en een be keuring ontvangen. Sindsdien is er veel veranderd. In 1990 kwam nog 60% van de kiezers ter stembus. In Engeland schommelt de opkomst reeds jarenlang rond de 40%. Politici maken zich dan ook terecht zorgen of ze wel gesteund worden door voldoende achterban. Je hoort vaak zeggen dat er op papier nog nauwelijks onderscheid te maken is tus sen de politieke partijen en ze doen toch wat ze zelf willen enz. enz. U kunt hier op ongetwijfeld zelf voldoende aanvul ling geven. Hebben locale politici nog wel voldoen de rugdekking? Ik denk toch wel dat die er is, want sinds de inspraak is de poli tiek in onze gemeente levendiger ge worden. Tijdens het bezoek van het col lege van B W aan de wijken blijkt er altijd een grote opkomst te zijn. Veel daar geuite klachten zijn opgelost en dan blijkt toch dat de politiek er voor de bevolking is en niet andersom. Tijdens inspraakavonden blijkt steeds meer hoe bewoners, straat- of buurtcommissies of verenigingen zich weren tegen voor genomen gemeentelijke plannen. En dat vaak ook nog met succes. In de loop der jaren heb ik het raads werk dan ook duidelijk in de goede richting zien veranderen. Steeds meer mensen tonen interesse als er in hun buurt veranderingen op til staan. Ze schromen dan ook niet meer om de po litieke partijen of hun locale Raadsle den te benaderen. Ook dit is een groei proces en we moeten er mee leren om te gaan. En voor 't geval u het niet weet: Alle politieke partijen in Soest houden spreekuur voor iedereen ongeacht poli tieke overtuiging. Wij zijn er voor u maar u moet ons ook informeren. Het moet een wisselwerking zijn. Als we dat bereiken zijn we op de goede weg. Mis schien dat u dan ook weer zin krijgt om te stemmen. Ook raadsleden proberen er iets aan te doen; door het volgen van cursussen hopen zij professioneler te kunnen werken. Althans in de WD-fractie volgt ieder aspirant raadslid meestal meerdere bestuurlijke cursussen, en dat allemaal in hun eigen vrije tijd. Wist u trouwens dat in wat grotere ge meenten een onderzoek heeft uitgewe zen dat 40% van de raadsleden meer dan 15 uur per week aan het gemeente werk besteedt? Met uw inbreng kunnen wij ons raadswerk beter uitvoeren en krijgen we vast meer begrip voor el- kaars problemen. Plaatselijke pers, ra dio en kabelkrant kunnen hiertoe ook veel bijdragen. Wees er in ieder geval van overtuigd dat ondanks gekibbel in de raad, onze raadsleden het beste voor hebben met onze gemeente. Maar daar bij hebben we ook inbreng van burgers nodig. Laten we allemaal eens proberen om met de komende verkiezingen naar de stembus te gaan. Daar kunnen we tij dens het voorbereiden van gemeentelij ke plannen proberen een nog beter con tact te onderhouden met elkaar. Wij blijven ons best doen, maar dan moet u wel naar de stembus gaan! W.A. Blaauw, raadslid WD-fractie Elke maandag om de veertien dagen is het van twaalf tot één uur Rondje Soes terberg voor Radio Soest. Deze li ve-uitzending wordt samengesteld en gepresenteerd door Anneke Vestering en Piet Taai. Per keer neemt het aanbod van onderwerpen uit dat dorpje Soes terberg toe en moet er een drastische keuze worden gemaakt. Om dit euvel op te lossen kan de uitzendfrequentie worden opgevoerd tot elke maandag, maar dan moet het Soesterbergse Ra dio-team met zeker twee personen wor den uitgebreid. Zij die wel iets voor dit stuk vrijwilli gerswerk voelen of daar iets meer van willen weten, worden uitgenodigd om op woensdag 2 maart a.s. om 16.00 uur in Restaurant de Tuin aan de Radema kerstraat te komen. Ook wordt gedacht om dit programma uit te breiden met een kwis of een soort ruilbeurs. Dat hangt echter af van de vraag of en hoeveel belangstellenden zich voor dit vrijwilligerswerk opgeven. In een bedrijf aan de Amersfoortse straat is de handtas van een inwoonster van Dordrecht gestolen. Dat is donder dag gebeurd. In de tas zaten onder meer paspoorten. De vrouw heeft aangifte gedaan bij de politie. Op de Gemini zijn zaterdag twee inbra ken gepleegd. Uit een woning werd een videorecorder gestolen. Een andere woning werd helemaal doorzocht, maar de politie kon maandagmorgen nog niet zeggen wat er wordt vermist. Prof. Lorentzlaan 52 Tel. 52109 Op vrijdag 25 februari a.s. organiseert de Soesterbergse schrijfgroep van Am nesty International van 13.30 tot 15.30 uur in het Dorpshuis schrijven voor ge vangenen. Deze keer gaat het om poli tieke gevangenen in Irak, Togo en Myanmar. Voorbeeldbrieven en post papier zijn aanwezig. Voor inlichtingen kan men terecht bij mw. Sukking, Prof. Lorentzlaan 52, tel. 52109. Woensdag 23 februari 13.30 Bridge, Drie Eiken 16.00 Tekenen/schilderen, Dorpshuis 18.00 Badminton, Banninghal 19.30 Sjoelen, Drie Eiken 20.00 CDA, de Tuin Avondvliegen helicopters Donderdag 24 februari Tweede Kamer beslist over Vliegbasis 09.30 Aquarellen, de Tuin 14.00 Film, Drie Eiken 20.00 Ballet, Dorpshuis Vrijdag 25 februari 13.30 Schrijven voor gevangenen, Dorpshuis 19.00 Leerlingenorkest, Odeon 19.00 Vliegtuigmodelbouw, Dorpshuis Zaterdag 26 februari 09.00 Judo, Dorpshuis 14.45 KVO 1-NIO 1, Banninghal 18.00 Knollentuin-BeverBoys, Ban ninghal 19.00 Volleybal, Banninghal Zondag 27 februari 10.00 Badminton, Banninghal 14.00 Ontspanning, Drie Eiken 19.00 Zaalvoetbal, Banninghal Maandag 28 februari 19.00 Jeugd EHBO, Dorpshuis 19.30 Harmonie, Odeon 19.30 Klaverjassen, Drie Eiken 19.30 Esbergkoor, Dorpshuis 20.00 Volleybal, Banninghal Avondvliegen helicopters vliegbasis Dinsdag 1 maart 10.00 Spreekuur St. Woon-Diensten- centrum, Drie Eiken 13.00 Piep noch Stok, Carolushuis 18.00 Majorettes, Odeon 19.00 Meidenavond, Dorpshuis 20.00 Bridge, Drie Eiken Woensdag 2 maart Verkiezingen gemeenteraad 14.00 Instuif, Dorpshuis 18.00 Badminton, Banninghal 19.30 Drumband, Odeon Opgaven voor de agenda: Van Maarenplein 1.

Soester Courant | 1994 | | pagina 27