Bauers l NEL KOSTER Jonge kankerpatiënten op vakantie 1 ACTUEEL r wc Feestmiddag van Rode Kruis Welf are werk Bauers Kwintet Nieuws van de gemeente WOENSDAG 23 FEBRUARI 1994 SOESTER COURANT PAGINA; A/OENSDAG Meningen van lezers 'Ik ben mijn stem in Soest kwijt geraakt...' Kabelnet V errassend/onthullend Gemeentebelangen geloofwaardig? Wijsheid ooooooooooooooooo o 5 gangen-menu f55,- o -d Restaurant 2 Colijn Afwezigheid BAM bij Trema-forum Fietsen in gemeenten 'Bij u, over u, zonder u' REALISTISCH MET IDEALEN" Donderdag 24 februari Luister 's morgens om 09.00 uur naar groenlinks/progressief soest - Omdat wij w T in de bijbel in de actue Steun lij \\4an (27) vi Stem HEI PvdA Soest/Soesterberg PvdA lijst 4: de veilige keuze. Organisatie Nacht van Soest overhandigt ruim acht mille Betaald poli-Eem Gemeer mountai mening Vrijwilligers vooraan: Zo stonden de 26 dames, die met elkaar in Soest en Soesterberg het Rode Kruis Welfare- werk doen, op het toneel in de Vijver hof. Ze hadden een lied ingestudeerd, speciaal voor de jaarlijkse feestelijke middag voor de deelneemsters en een enkele deelnemer... aan alle Rode Kruis activiteiten. Een zaal vol! De stemming zat er goed in. Een ge slaagd optreden van de Soester Volks dansgroep bracht al wat beweging in de zaal. Zingen onder begeleiding van Louise uit Soesterberg gaf 'vreugde in het leven'. En de loterij bracht veel prijswinnaars op de been om de prach tige en praktische prijzen op te halen. En dat de hoofdprijs uitgerekend bij de coördinatrice van het Welfarewerk, Nel Pelzer, terecht kwam, was echt toeval! De opbrengst van de lotenverkoop liep op tot f 445,70. Dat komt dan weer ten goede aan het werk van het Rode Kruis! "Buiten was het koud, maar binnen was het warm en gezellig," een kernachtige uitspraak van een van de bezoeksters, die door velen beaamd werd. Vier jaar geleden was Soest, van buiten Soest. Met een politiebureau met echte dienders en een gemeentehuis dat eer zaamheid en soberheid uitstraalde. Fietspaden maakten de weg vrij naar school en er waren geen stinkende files. Noch was er sprake van stompzinnige (lege) bus-bewegingen rond station Zuid, met hun verstikkende werking tot ver in de omgeving. De politie kon ook 's nachts haar werk voor Soest doen en hoefde zich niet bezig te houden met de 'parkeer-problematiek' bij de fietsen stalling. Binnen Soest stonk de politiek weliswaar - en verpanjerde het symbool van levenslust en natuurgenot aan een projectontwikkelaar - maar we hadden nog hoop dat dat in elk geval anders kon. Voor een gulden per vierkante meter lieten de bestuurders zien wat ze waard waren; hondepoep leek het grootste probleem. Vandaag weet ik beter. Vier jaar gele den werd ik spijt-stemmer omdat ik in mijn naïviteit dacht dat Gemeente-be langen voor gemeenschaps-belangen stond. Maar alles bleek nog erger te kunnen zijn. De mooie Eng werd ver ziekt met de top van architectonische klunzenarij. Gevuld met zittende stenen 'bomen' waar nergens plek voor of behoefte aan is. Een gestucte verzameling aanklachten kwam er, be kroond met een betonnen drol als top punt van verkwisting. Aqua-Indoor verrees met behulp van een kwaliteits aannemer van elders, gelukkig nog nèt netvlies verscheurend blauw gekwast zodat men de vergissing niet kan maken hier met een uitgebrande hangar te ma ken te hebben. Compleet met bobbel- vloer en de papieren belofte dat er bui ten gezwommen zal kunnen worden en een dak dat de warmte niet binnen kan houden. Hoezo? Milieu...? Vorige week, een steek in oude won den: een pagina-verslindende adver tentie in onze 'Soester' waarin ze hun naar Zwitserse kaas riekende plannen opnieuw ventileren en met andere woorden zeggen dat geheel Soest een achterbuurt mag worden. Hoeveel waarde kent u toe aan hun subsidie bonnen als ze gerelateerd wordt aan de inhoud van het beleid? Na vier jaar staan de mannen - en om dat we modern zijn ook de vrouwen - klaar op de foto om met de schop de kuil voor een ander te graven. Kenne lijk-even vergeten zijnde dat het Jan Visser was die als eerste het achterka mertje van Taphoorn wist te bereiken om als overloper en kiezers-bedrieger de finale doodsteek te geven aan het voortbestaan van het Soester Natuur bad. "Beloof 'ze' een zwembad en de pluche plakt weer zalig" is het onuitge sproken devies van lijst 3. Want wat zijn hun verhalen weer mooi over de gebie den die ze nog kunnen 'beschermen'. Gedichten bijna, als over lang vervlo gen tijden. Het Soester Natuurbad is weg. Illusies over 'beter' zijn verdwenen. De ver nieuwing is weg gerot in de kwijl van ei genwaan. Vier jaar geleden was ik spijt stemmer. Wat rest is spijt... Oh ja, het nummer van Harry Witte even gebeld. Hij was er niet. Kom van avond met verhalen, alle malen zal ik wenen!" Feike Gercama Hierbij wil ik graag reageren op het stukje van de Turkse Gemeenschap in Soest over het delen van een Kabelzen der met de MBC, in de Soester Courant van 2 februari j.1. In dat stukje lijkt het alsof de Marok kaanse Gemeenschap geen belang heeft bij de MBC. Dit is niet waar. Ook al verstaat niet iedereen alles, de mu ziekprogramma's en de lezingen uit de Koran wil men graag volgen, evenals het nieuws en films uit de eigen cultuur. Daarnaast is er een vrij grote groep vluchtelingen in Soest, die ook Ara bisch spreekt en ook graag naar de MBC kijkt: Somaliërs, mensen uit Eri trea en Ethiopië etc. Evenals de Egyp- tenaren, Tunesiërs, vluchtelingen uit Irak en Iran etc. Inmiddels zijn er ook vanuit de Marokkaanse Gemeeiischap handtekeningen verzameld om ons ver zoek een eigen kanaal voor de MBC be schikbaar te stellen. Mevrouw Ilham Adhan Onder deze kop schreef Arie Wande laar in de Soester Courant van 9-2-1994 zijn Rondje Soest, zijn rondje was echter niet volledig rond, want hij 'vergat' een belangrijk gedeelte uit de voorlichtingskrant van de gemeente te bespreken. In Op 't Hoogt staat ook: PvdA-wet houders zijn volgens 46% van de geën quêteerde 375 burgemeesters relatief sterk en 57% van deze burgemeesters vinden de D66-wethouders relatief zwak. Waarom noemt A. W. deze uitslag niet? Is hij partijdig? Relatief sterk/zwak heeft hier echt be trekking op het functioneren van de wethouders en niet in de eerste plaats li chamelijk sterk of zwak. Dat over de wethouders van andere po litieke partijen in deze enquête niet ge rept wordt, geeft te denken, maar de re den zal wel bekend zijn bij de organisa toren van de enquête, n.1. de Nieuwe Rotterdamse Courant en de Leidse Universiteit. Dat de Soester PvdA ook goede wet houders leverde, is alom bekend, zoals Klaas de Haan van 1946-1975, Milly van Stiphout van 1975-1982 en Frans Kingma van 1982 tot 1994. Zij waren deskundig en goed aanspreekbaar on der de Soester bevolking. De PvdA komt er in de totale enque te bijzonder goed af, voor mij niet verrassend of ont hullend. Arie Wandelaar toont zich niet sterk door een negatieve beoordeling van het Soester CDA door Aad Post aan te ha len. P. de Bos Door Gemeentebelangen is nog maar weinig bekend gemaakt van haar ver kiezingsprogramma; dat betekent dat er oök moeilijk op gereageerd kan wor den. In de Soester van 9-2-1994 wordt een stukje van de sluier opgelicht; de rest komt op 23 februari zodat daar niet meer op gereageerd kan worden. Om u de gelegenheid te bieden de verhalen van Gemeentebelangen op hun waarde te toetsen, het volgende. 1. Politieke vernieuwing? De wijk met de meeste stemmen op lijst 3 wordt door Gemeentebelangen be loond: in die wijk worden burgers geko zen die nauw bij de politiek betrokken zullen worden. Maar wat te doen in de volgende situatie: Klaarwater krijgt buurtvertegenwoordigers en die willen met de auto de kortste weg naar de Van Weedestraat, dus door Soestdijk. Be woners van Soestdijk willen geen sluip- verkeer. Wie krijgen dan de steun van Gemeentebelangen? 2. Gratis waardebonnen? Het bedreigende effect voor het voort kunnen bestaan van sportverenigingen, jeugd- en ouderenvoorzieningen en dergelijke is al in de Soester Courant van 16 februari aan de kaak gesteld. Bij het voorgestelde systeem gaat het niet om de kwaliteit van het bestaan, maar om de kwantiteit van de meeste waar debonnen. Het belangrijkste effect van haar voor stel is dat Gemeentebelangen geen po litieke verantwoordelijkheid voor het subsidiebeleid hoeft te dragen; mis schien wel niet durft en/of wil dragen. 3. Recreatiepias? Ook hierop is in de Soester van 16 fe bruari al gereageerd en aangegeven dat eerdere plannen niet haalbaar bleken. Verzet was er toen o.a. vanuit de krin gen die zich inzetten voor het behoud van het Soester landschap! 4. Er worden ook suggestieve teksten gebruikt. Zo wordt bijvoorbeeld gezegd dat langs de Dalweg een gebouw zal komen van 100 meter lang en 6 verdiepingen hoog. De totale lengte klopt ongeveer, maar ca. 45 meter ervan wordt 6 hoog; voor sommigen wellicht nog teveel, maar toch. 5. Uw mening direct in de raad? In de praktijk is er vaak weinig tijd tus sen het ontvangen van de stukken en de vergaderingen. Daardoor alleen is het al moeilijk dit idee te realiseren, omdat er maar heel weinig tijd is om de burgers te kunnen raadplegen voor commissie vergaderingen. Of je moet de burger niet echt serieus nemen. Het kan ook betekenen dat Gemeente belangen geen eigen' ideeën op de meeste beleidsterreinen durft bekend te maken en zich graag wil verschuilen achter wat bepaalde burgers zeggen. Maar politiek is ook: te durven kiezen, durven het belang van de één te stellen boven dat van de ander. 6. Frisse ideeën? Ook vier jaar geleden had Gemeente belangen naar eigen zeggen frisse ideeën voor nieuw politiek bedrijven. Hebt u daar iets van gemerkt? Wij niet. 7. Een stem op lijst 3 telt. Is dat zo? Jammer dat Gemeentebelangen geen overzicht geeft van wat zij heeft waar gemaakt van vorige verkiezingsbelof ten. Van de toen gepresenteerde ideeën om de burgers er meer bij te betrekken is niets terecht gekomen. Nu worden dezelfde ideeën, iets anders verwoord, als iets nieuws gepresenteerd. Wat zal daarvan terecht komen? Zo zijn er meer opmerkingen te maken. Wie weet welke verrassende ideeën door Gemeentebelangen in de Soester van 23 februari worden vermeld. Als dat op dezelfde wijze gebeurt, wordt de kiezer - weer - niet serieus genomen. Bestuur en fractie van GroenLinks/Progressief Soest. Gerookte zalm Lichte uiensoep ir Sorbet Haasbiefstukjes met oesterzwammensaus Frambozenbavaroise Kortingsbonnen zijn bij dit menu niet van toepassing. Wijn-arrangement mogelijk. BURG. GROTHESTRAAT 55 O q TEL/FAX 02155 - 1 25 16 OOOOOOOOOOOOOOOOO Zoals veel kiezers weet ik nog steeds niet waarop ik straks moet stemmen. Bij de vorige gemeenteraads-verkiezingen heb ik mij laten verleiden tot een pro teststem op de partij van Harry Witte, de partij die zich hard zou maken voor het behoud van het Soesternatuurbad. Eerst heb ik aan de acties meegedaan en later minstens twintig stemmen voor deze partij gewonnen. Groot was mijn teleurstelling dan ook toen bleek dat Harry Witte het wethou derschap niet wilde of aandurfde. Het waarom is mij nooit duidelijk gewor den. Bij dat bericht dacht ik "daar gaan we weer', dertig jaar mag je stemmen en je «trapt er steeds opnieuw in. In de raad heeft deze partij er niets van gebakken en het zwembad is ondanks de grote steun uit de Soester gemeenschap toch verkocht; bereikt hebben zij dus niets. Als serieus kiezer ben ik naar het raad huis geweest en heb daar de verschillen de verkiezingsprogramma's opgehaald. Net als vier jaar geleden is er ook nu een partij opgericht die hoopt de ontevre den kiezers naar zich toe te trekken, een kaartje voorzien van een Spaanse pe per, moet mij overtuigen om op deze partij "BAM" te stemmen, verder als "Wij doen het beter" komt het pro gramma van deze partij niet. Hoewel ik het een leuke ludieke actie vind en de mensen het presentiegeld van f 18.000,- per jaar niet misgun, ben ik serieus genoeg hier niet op te stemmen. Helaas bieden de programma's van de andere partijen ook niet meer dan wat vage beloften wat zij allemaal voor u gaan doen. Bekende kreten als; con structief meedenken, milieu-rende ment, veiligheid en duurzaam vernieu wen doen mij als kiezer op een vaag spoor zetten. Nergens een duidelijk "kijk dit hebben wij de afgelopen vier jaar voor Soest tot stand gebracht". Een veel gehoord stemadvies is "blijf je partij trouw, maar stem op een lager ge plaatste kandidaat". Zo krijgt jouw par tij wel jouw stem, maar laat je de even tuele arrogante bestuurders uit jouw partij die de afgelopen vier jaar niet naar de Soester burgers wilden luisteren goed weten dat het zo niet kan. Denk hierbij aan "de verkoop van het zwem bad, dure gevaarlijke verkeersdrem pels, het tegen alle adviezen in afsluiten van wegen, nog nooit heeft de Soester automobilist zoveel onnodige autokilo meters gemaakt en vult u zelf maar aan". Maar wanneer u denkt dat u op deze de mocratie wijze de genoemde bestuur ders kunt laten opstappen, dan hebt u het schromelijk mis. Helaas haalt bo venstaande procedure niets uit wan neer er binnen de partij een afspraak bestaat dat de lager geplaatste kandida ten duwers zijn en niet in de raad mogen of willen plaatsnemen, men maakt dan alleen gebruik van de populariteit van een kandidaat. Het spreekt voor zich, dat de partijen dit goed geheim houden. Hierdoor loopt je in Soest het risico dat de man die het Soesternatuurbad in de verkoop bracht, als nr. 3 op de lijst terug in de raad komt. Een klein excuus aan onze bestuurders is wel op zijn plaats, want zij zijn door ons niet op eventuele kwaliteiten aan gewezen, iets wat wij wel bij de repara tie van de auto of het bijhouden van ver zekeringszaken e.d. wel doen. Wat men sommige bestuurders wel kwalijk kan nemen is "men luistert niet en is arro gant en voelt zich boven de kiezer staan". Veel wijsheid bij uw keuze. G. Mertens De voorzitter van Vrienden van het Vliegdorp, Hans van Epen, schrijft in de Soester Courant van 16 februari dat hij er moeite mee heeft als zaken niet correct worden weergegeven. Welnu, dat is ook mijn standpunt. Vandaar dat ik van mening ben dat zijn bewering dat Colijn in het voorjaar van 1940 gezegd zou hebben dat er niets aan de hand was en dat we gerust konden gaan slapen onjuist is. Vooreerst was Colijn in 1940 geen mi nister-president meer. In de tweede plaats heeft hij de aansporing om maar rustig te gaan slapen, voor de radio ge zegd bij een hele andere gelegenheid. Op 7 maart 1936 ging Duitsland over tot de bezetting van het Rijnland, een schennis van het verdrag van Versailles. Er ontstond een gevaarlijke Europese crisis. De Nederlandse regering nam het besluit om de soldaten in de kazerne te houden. De winterlichting 1935 zou namelijk met groot verlof gaan. Om hierdoor niet te veel deining te veroor zaken sprak Dr. Colijn op 11 maart 1936 in een radiotoespraak tot het Ne derlandse volk. In deze toespraak zei hij o.a.: "Ik verzoek den luisteraars dan ook, om straks wanneer zij hun leger steden opzoeken even rustig te gaan slapen als zij dat ook andere nachten doen. Er is voorshands geen enkele re den om ongerust te zijn." Dat wilde ik de heer Van Epen even la ten weten, zodat ook deze zaak weer is gecorrigeerd. Overigens ben ik wel een vriend van 'Vrienden van het Vlieg dorp'. S. de Jong Ik hecht er waarde aan via een klein in gezonden stukje mee te delen dat ik, bij het mondeling verzoek door de ad junct-directeur van Trema '87 om mee te doen aan het politiek forum, reeds heb meegedeeld niet beschikbaar te zijn. Alle eerste tien kandidaten, die op fo rums voorbereid zijn, hebben een baan. Wij konden niet om 9.30 uur aanwezig zijn. Dit heb ik ook meegedeeld. In de druk te van werkzaamheden zal dit zijn ont- schoten. Namens BAM, Johan Baks Onder de kop 'Partijprogramma's fiet- sonvriendelijk' las ik in N.G. magazine dat de E.N.F.B. na vergelijking van de verkiezingsprogramma's van de politie ke partijen van 12 gemeenten tot de conclusie is gekomen dat geen enkele politieke partij in haar programma voor de gemeenteraadsverkiezingen 'rond uit voor de fiets kiest'. Ik vraag me af wat de waarde van zo'n mededeling is: Niet werd vermeld welk percentage deze 12 gemeenten vormen van het to taal aan gemeenten in Nederland, plat telandsgemeenten of steden. Noch welke en hoeveel partijpro gramma's uit de grote diversiteit van politieke clubs, die aan de plaatselijke verkiezingen plegen deel te nemen, werden onderzocht. Bovendien miste ik een verwijzing naar de reeds ingevoerde maatregelen in voorafgaande jaren bij de betrokken gemeenten zodat geen oordeel ge vormd kan worden over de noodzaak alle fietswensen opnieuw te formuleren en in de programma's. Want er zijn ge meenten die al ver gevorderd zijn met het aanleggen van voortreffelijke fiets routes, netwerken, veilige stallingen en andere voorzieningen. Ik daag de E.N.F.B. uit één D66 pro gramma te ontdekken waarin géén maatregelen worden voorgesteld om het fietsen te stimuleren; goede fietsvoorzieningen te bevorde ren; het openbaar vervoer te verbeteren; de automobiliteit terug te dringen. Rineke van Houten, die het artikel voor N.G.magazine schreef, de weten schapswinkel uit Delft, die het onder zoek uitvoerde tezamen met opdracht gever E.N.F.B. zijn van harte welkom om in Soest op de koffie te komen. Namens fractie D66 Soest, Mieke Swinkels In de weken die voorafgaan aan de ver kiezingen proberen alle politieke partij en de kiezers ervan te overtuigen dat deze woorden, gesproken door de Franse gezant bij de onderhandelingen over de Vrede van Utrecht in 1713, misschien de afgelopen vier jaar juist geweest zijn, maar: 'Van nu af aan zal het anders gaan. 'Het zal worden: 'Bij u, over u, met u.' Maar amper zijn de verkiezingen ge weest, of er blijkt weinig veranderd te zijn. Op inspraak- en voorlichtings avonden mag de burger zijn zegje doen, maar echt luisteren of doen, wat de bur gers vragen of zeggen is iets anders. Terwijl dat laatste, voor gekozen verte genwoordigers van die burgers, juist een eerste opdracht is. Ter lering en vermaak van vele aktie- groepen en verontruste burgers in Soest, volgt hier de geschiedenis van zo maar een laantje, de Verlengde Talma- laan, gedurende de laatste 30 jaar. Mis schien niet helemaal chronologisch, maar wel juist. 1960-1965: Voor realisatie van 'De weg over de Eng' worden vele huizen door de ge meente aangekocht om te worden afge broken. De bewoners krijgen geen en kele informatie. Het is: 'Bij u, over u, zonder u.' 1965-1970: Het bestemmingsplan voor de Noorde lijke Eng wordt veranderd. 'Bij u, enz.'. 1970-1975: De verbindingen met de Talmalaan, de Soester Engweg en de Dalweg worden veranderd. 'Bij u, enz.'. Jaarlijkse ver zoeken aan de gemeente voor aanleg riolering en renovatie van de laan wor den afgedaan met 'Geen geld'. Verzoek om de laan zijn oude naam 'Heetakker' terug te geven, wordt niet beantwoord. 'Bij u, enz.'. 1980: Renovatie van de Verlengde Talmalaan komt op de begroting te staan, wordt goedgekeurd en niet uitgevoerd. 'Bij u, enz.'. 1980-1990: Ongeveer 25 bomen worden door de gemeente gerooid. Herplanting wordt beloofd, maar niet gedaan. 'Bij u, enz.'. 1980: De zandafgraving tussen de Verlengde Talmalaan en Waldeck Pyrmontlaan wordt stortplaats voor bouw- en tuinaf val. 'Bij u, enz.'. Op meldingen dat de stortplaats ook gebruikt wordt voor het storten van alle mogelijke soorten afval, ook door tank auto's, wordt niet gereageerd. Op klachten over stank en overlast van on gedierte wordt niet geantwoord. 'Bij u, enz.'. 1985: Het rijk en de bewoners betalen de aan leg van riolering. Het wegdek blijft vol gaten en kuilen achter, en de gemeente doet iets! Zij plaatst waarschuwings borden: 'Slecht wegdek,' en dit alles in het kader van: 'Bij u, enz.'. 1990: In het plan 'Heetakker' zullen ongeveer 20 woningen gebouwd worden en vier appartementsgebouwen, zegt de afde ling voorlichting: 'Uiteraard wordt de buurt bij de plannen betrokken'. Uit eindelijk worden er 35 woningen ge bouwd en worden er voor de bouw van de appartementen 25 beuken van 30 jaar oud gerooid, en ook nu: 'Bij u, enz.'. 1992: De laan krijgt een verkeersdrempel. Bijna alle auto's kunnen er gewoon overheen of maken gebruik van de gast vrijheid van de familie Lanser. Tiendui zenden guldens uitgegeven, veel erger nis, en een ongeloofwaardige overheid, die nog steeds zegt ook voor de renova tie van het trottoir geen geld te hebben. De straat wordt steeds onbegaanbaar- der en vuiler, maar er is hoop, want nu wordt het: 'Bij u, over u en met u'. Het is weer beloofd, en: 'Zij die geloven haasten niet'. Maar ook het geloof wordt in de Verlengde Talmalaan steeds minder. HJ.M. Ankone (herhaling 's middags om 16.00 uur) voor Radio Soest over Milieu en Landschap. (publikatie onder verantwoordelijkheid van de Soester Courant) Openbare commissievergadering Donderdag 24 februari, 19.30 uur: Financiën/Sport Agenda en stukken liggen ter inzage in het INFOcentrum. Het publiek kan ge bruik maken van het spreekrecht. In lichtingen: tel. 93777. Ontwerp-bestemmingsplan Het ontwerp-bestemmingsplan "Nieu we Gracht 2" ligt vanaf 28 februari vier weken ter inzage in het gemeentehuis (afdeling ROB), het INFOcentrum, de bibliotheken en de hulpsecretarie Soes terberg. Schriftelijke reacties richten aan de gemeenteraad. Wet Milieubeheer B. en W. hebben vergunning verleend aan: Dewit Industrial Sensors b.v., De Beaufortlaan 24, voor een inrichting voor de elektroni sche produktie en ontwikkeling van in dustriële sensoren. Stukken liggen tot en met 23 maart ter inzage in het gemeentehuis en de biblio theek Albert Cuyplaan. Beroepschrif ten en verzoeken om voorlopige voor zieningen richten aan de afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van Sta te, postbus 20019,2500 EA Den Haag. Gemotiveerde bezwaren tegen de tijde lijke milieuvergunning (drie jaar) aan: B.V. v/h fa. H. van Asch, voor op slag achter Nieuweweg ^3» kunnen worden ingebracht tot 2 maart. Op maandag 28 februari, 09.00 uur, is er gelegenheid voor mondelinge bezwa ren en overleg in commissiekamer 4 van het gemeentehuis. Informatie: Milieubeheer, tel. 93593. Gevraagde bouwvergunningen Amersfoortsestraat 109: ITm-rl 11 Z> van een woonhuis met garage; PI£11 lil IC Birkstraat 83: uitbreiden van k woonhuis met keuken; )e. aanhouder wil Braamw eg 72: bouwen van een bei,0Qr jedereen or en vergroten van een garage tot ke«,innen ken/berging; «ouden door de Cimbaal 22: plaatsen van een dakhverden overige] pel; kmersfoortse br Groen van Prinstererstraat lor lie nog een on bouwen van 27 woningen met garageitraf van zes maar en bergingen; litten. Hildebrandlaan 2: uitbreiden va, a„emaal een woonhuis; ,ftie k eer KT1Teg 41 e" berital van kratten met ging/hobbyruimte; ïuidpromenade. D konmg.nnelaan 48: bouwen van eei d£or in e matenaalopslag; Amersfoort trof Koperwiek 1: bouwen van eefeemannen latera: woonhuis met garage/berging (onder eleverd aan di kelderd), Eemland-Noord, w Kornet 50: uitbreiden van een wooniorteert ^UjS' d i iica u Ze bekenden de 1 Lange Bnnkweg 115A: verbouwei^rin ze reden> t en uitbreiden van een woonhuis; rwee weken ,ed£ Parklaan 61: uitbreiden en verende-^ gestolen en in e ren van een woonhuis; Jen „„.„gnomen. Pijperpad 31: plaatsen van een p!an'n Amersf00rt ge tenkas; Van Lenneplaan 56: plaatsen var een dakkapel; HcriliriCIll Verlengde Talmalaan (ong.): bou-^ wen van een woonhuis met garage/ber-NUlltSVCCI1 ging (onderkelderd). De afdeling Groer De stukken liggen ter inzage in het ge kort met de herinr meentehuis, afdeling ROB. in de omgeving v; I Smits weg en de verschillende bc ruimte hebben om is een dunning n< Braamweg 32: vergroten van eenmoej eeJL aan*a' dakkapel aan de voorzijde van de Wo-worden. Om sc a r komen worden te Verleende bouwvergunningen rung Ir. MenkoJaan 61: uitbreiden van^n en wilgen gek Bouwzaken B. en W. zijn van plan vergunning te verlenen voor het: verbouwen en vergroten van een ga rage tot keuken/berging, Chr. Huy- genslaan 118 (art. 10 WRO);* bouwen van een afdak en een schut ting, Schoutenkampweg 48 (art. 19 WRO en art. 50.5 Woningwet). Schriftelijke bezwaren binnen twee we ken bij B. en W. Stukken liggen ter inza ge in het gemeentehuis, afdeling ROB; ook in dependance Soesterberg). Gevraagde kapvergunningen Obrechtstraat 39: bomen; Kampweg 102: 8 eiken. Bezwaren binnen 4 weken bij afdeling Groenbeheer, postbus 2000, 3760 CA Soest, tel. 93709. een woonhuis*; Koninginnelaan 145: uitbreiden van De werkzaamhed uit van de totale een woonhuis*; woonomgeving v Koningsweg 29: plaatsen van een Smitswegen e portocabin (tijdelijk); dig mogelijk daa Laan Blussé van Oud Alblas lA:nc^t,n8vancie wc vergroten van een woonhuis en plaat- speelterreinen en sen kap op garage/berging; De bewoners wo Nieuweweg 82: plaatsen van eenover Se' rmeei dakkapel. - Bezwaarschriften AWB: binnen 6 we ken bij B. en W. Bezwaarschriften AROB: binnen dertig dagen bij B. en W. Stukken liggen ter inzage in het meentehuis, afdeling ROB. No. ~i Verleende kapverguiiningen Valeriaanstraat 3: 2 berken; Chr. Huygenslaan 20: 1 berk; Hildebrandlaan 7: 1 beuk; Colenso 73: 1 larix. Bezwaren binnen 6 weken bij B. en W. Wilt u gaan stemmen op 2 maart, maar heeft u geen vervoer, bel dan naar ons: 22437. Kunt u zelf niet gaan stemmen en wilt u stemmen bij volmacht: bel dan ook naar ons: 22437. De zon is al weer heel wat keertjes opgekomen sinds de Nacht vah Soest. Dat was de nacht, waarin 8.500 gulden bij een werd gezwommen voor de Stichting Kinderoncologische Vakantiekampen. De zwemmarathon, georganiseerd door De Duinkikkers en Aqua Indoor, was dan ook een groot suc ces. De sponsorgelden zijn inmiddels verzameld en aangebo den aan de Rotary Club Soestdijk. Dat gebeurde vorige week dinsdag in restaurant Greenfield's aan de Amsterdamse straatweg in Baarn. Foto: Goos van der Wilt. De Rotary Club helpt bij de fondswerving voor de Stichting Kinderoncologische Vakantiekampen en organiseert daartoe activiteiten. De Stichting organiseert vakantieweken voor jeugdige kankerpatiënten. Zij kunnen daardoor bijvoorbeeld deelnemen aan een zeil- of een skiweek. De Stichting heeft ook een comité van aanbeveling, met daarin onder anderen Hans Wiegel, Ed van Thijn en prinses Margriet. Sinds 21 februs voor het parkee van ziekenhuis alleen nog tegei dat anderen va weerd worden, 1 zoekers van dej lijkereen plaatsj Op werkdagen keerwachter of inderdaad voor likliniek verwaï gang tot het pa Het parkeertar op vanf0,50vc f 2,00 voor het Op donderdag het winkelend van de parkeer half uur. De gemeente 1992 een mor wezen op hel Bergjes aan manweg. De j gaan evaluere teringen ku voerd. Daarom wil van mountair cuit. En niet bruikers van ook van diegi reden dan oc ken. Graag v hiervan de oc tainbiker woi of haar meni lijk kenbaar Groenbehee Soest, tel. 93 enquête-fori ter plekke k; Het circuit i zoen in gebi voorkomen gehele bosg< sen. Vooral als de rand raakt zo de digd. Plantj gehad om zi vestigen, w dwijnen. Oc niet alleen) tainbikers, s 4 1

Soester Courant | 1994 | | pagina 4