I i MET HET OOG OP UW BRIL. Jk OSTER vakantie Gelukkig huwelijk VW en ANWB eldH/inkel de gemeente 1 ACTUEEL! Hardnekkige Baarnse dief gratis oogdrukmeting Wildschut Optiek 'Hoog Soestdijk' bestaat 25 jaar Dag voor broers/zussen van mensen met een verstandelijke handicap IZ~r^VOENSDAG 23 FEBRUARI 1994 SOESTER COURANT MET IDEALEkj- IOGRESSIEF SOESt PAGINA 5 Omdat wij willen vasthouden aan alles wat God in de bijbel zegt, kunnen wij méér doen in de actuele politiek. Steun lijst 7 GPV/SGP/RPF tan (27) vaste klant bij politie stem HENK GERTH de veilige keuze. lcht mille Setaald parkeren bij loIi-Eemland Gemeente vraagt mountainbikers om mening over circuit DE TROMSLAGER Blikschade bij kop-staartbotsing met drie auto's Dienstenpakket sterk uitgebreid sinds samenwerking in Soest Ook voor uw Bewoners-expositie op 2 en 3 maart A.A. VAN BREUKELEN B.V. ig 24 februari is om 09.00 uur naar iddags om 16.00 uur) /er Milieu en Landschap. elijkheid van de Soester Courant) "Dat je als kleine partij geen invloed kunt uitoefenen, daar ben ik het niet mee eens. Meilof heeft als eenmans fractie wel invloed vanwege zijn kennis en kunde." (C. Boerkoel, PvdA) Maar wij hoeven natuurlijk geen een mansfractie te blijven! Amersfoortsestraat 109: bom I van een woonhuis met garage; Birkstraat 83: uitbreiden 'van woonhuis met keuken; Braaimveg 72: bouwen van ging/garage en een carport; 3e aanhouder wint, dat gaat niet ^>oor iedereen op. Een Baarnse Chr. Huvgenslaan 118; verbouwe,la,, van jaar werd vorige week en vergroten van een garage tot kei)®nnen 25 uur tweemaal aange- ken/berging; cu-r Cimbaal 22: plaatsen van een pel; louden door de politie. Daarbij rerden overigens ook twee rn iinersfoortse broers opgepakt, bouwen van 27 wëningen'met' oS T f "°g onvoorwaardelij!"; - Cï Sarage traf van zes maanden moeten uit ritten. uitbreiden vai van eel en bergingen: HiJdebrandlaan 2, een woonhuis; Kampweg 74: bouwen van een U ging/hobbyruimte; Koninginnelaan 48: bouwen vaneei materiaalopslag; Kopenviek 1: bouwen woonhuis met kelderd); Kornet 50: uitbreiden van een woonJ huis; 1 Lange Brinkweg 115A: verbom» en uitbreiden van een woonhuis' Parklaan 61: uitbreiden en verande ren van een woonhuis; Pijperpad 31: plaatsen van een plan tenkas; Van Lenneplaan 56: plaatsen *e Verlengde Talmalaan ,„ng.): boJennrichting grOfll wenvaneenwoonhuismetgarage/berMmitSVeeil fase 3 ging (onderkelderd). H Dp ctuiriro r De afdeling Groenbeheer start binnen- moo„)AU,,.ri !^,ea 'n ^et ge-kort met de herinrichting van het groen in de omgeving van de flats tussen de litsweg en de Varenstraat. Omdat irschillende bomen onvoldoende limte hebben om verder uit te groeien Heen dunning noodzakelijk. Daarom Braamweg 32: vergroten van een1?061 een aantal bomen verwijderd dakkapel aan de voorzijde van de Wo-Vorc*en- Om schade bij storm te voor- ning*; komen worden tevens enkele populie- Ir. Menkolaan 61: uitbreiden vanEen en wilgen gekapt. een woonhuis*; De werkzaamheden maken onderdeel Koninginnelaan 145: uitbreiden vanvan totale herinrichting van de ït begon allemaal woensdagmiddag, politie kreeg een melding van dief- van kratten met lege flessen op de jdpromenade. De dieven waren er- ldoor gegaan in een auto. De politie \mersfoort trof de auto, met daarin ie mannen, later aan. Het drietal werd prgeleverd aan de politie van district ïland-Noord, waaronder Soest re- teert. bekenden de kratten èn de auto larin ze reden, te hebben gestolen, jee weken geleden werden ook krat- gestolen en in een ontvreemde wa- meegenomen. Die auto werd later Amersfoort gevonden, maar het drietal ontkende daarmee iets te maken te hebben. De Amersfoortse broers moesten, op last van de officier, in ieder geval tot afgelopen zaterdag worden vastgehouden. In de tussentijd zou jus titie zoeken naar celruimte, zodat ze hun onvoorwaardelijke straf zouden kunnen uitzitten. Fiets De Baarnaar werd woensdagmiddag al vrijgelaten. Een dag later stal hij een fiets op de Van Weedestraat. Daarop reed hij naar een zaak aan de Burge meester Grothestraat, waar hij drie kratten met lege flessen weghaalde. Een medewerkster betrapte hem en rende achter hem aan. Toen ze hem in zijn arm greep, liet de man de fiets en de kratten los en vluchtte hij. Liftend baande hij zich een weg naar Baarn, waar de hardnekkige dief in een super markt aan de Hoofdstraat een krat met lege flessen wilde stelen. De bedrijfslei der hield hem aan, waarna de politie hem inrekende. De man kreeg drie pro cessen-verbaal en mocht vervolgens weer naar huis. meentehuis, afdeling ROB. een woonhuis*, Koningsweg 29: plaatsen van een portocabin (tijdelijk); Laan Blussé van Oud Alblas IA: vergroten van een woonhuis en plaat sen kap op garage/berging- dakkapel^"P'aatSen ™n ken^b^B^en^W." binnen 6 Bezwaarschriften AROB: binnen dertig dagen bij B. en W. Stukken liggen ter inzage in het ge meentehuis, afdeling ROB. xmomgeving van de flats tussen de litsweg en de Varenstraat. Zo spoe- ïg mogelijk daarna volgen de herin- ichting van de wegen, parkeerplaatsen, leelterreinen en groenvoorzieningen, ie bewoners worden daar tijdig nader Jver geïnformeerd. No. 7 Verleende kapvergunningen Valenaanstraat 3: 2 berken; Lhr. Huygenslaan 20: 1 berk; H'ldebrandlaan 7: 1 beuk- 9 Colenso 73: 1 larix. Bezwaren binnen 6 weken bij B. en W. maar heeft u 22437. 1 wilt u stemmen bij volmacht: Sinds 21 februari gaan de slagbomen roor het parkeerdek van de polikliniek ran ziekenhuis Eemland (Hellestraat) illeen nog tegen betaling open. Door lat anderen van het parkeerdek ge veerd worden, kunnen patiënten en be zoekers van de polikliniek nu gemakke- ijker een plaatsje vinden voor hun auto. 3p werkdagen controleert een par keerwachter of degene die wil parkeren nderdaad voor een afspraak op de po- ikliniek verwacht wordt, voor hij toe gang tot het parkeerdek verschaft, -let parkeertarief voor patiënten loopt >p van f 0,50 voor het eerste half uur tot 2,00 voor het zesde half uur. Dp donderdagavond en zaterdag kan iet winkelend publiek gebruik maken van de parkeerplaatsen, voor f 1,25 per lalf uur. Foto: Goos van der Wilt. L wervin8 voor de Stichting rantiekampen en organiseert daartoe organiseert vakantieweken voor i] kunnen daardoor bijvoorbeeld UnÜn week\ De Stichting heeft ook S' met daarin onder anderen Hans Prinses Margriet. De gemeente heeft in het najaar van 1992 een mountainbike-circuit aange wezen op het dagrecreatieterrein De Bergjes aan de Van Weerden Poel- manweg. De gemeente wil het gebruik gaan evalueren zodat eventuele verbe teringen kunnen worden doorge voerd. Daarom wil de gemeente de mening van mountainbikers horen over het cir cuit. En niet alleen van regelmatige ge bruikers van het terrein, maar vooral ook van diegenen die er - om wat voor reden dan ook - geen gebruik van ma ken. Graag wil de gemeente weten wat hiervan de oorzaken zijn. Iedere moun- tainbiker wordt hierbij uitgenodigd zijn of haar mening mondeling en schrifte lijk kenbaar maken bij de afdeling Groenbeheer, Postbus 2000, 3760 CA Soest, tel. 93709. Bij het circuit zelf zijn enquête-formulieren aanwezig die men ter plekke kan invullen. Het circuit is nu voor het tweede sei zoen in gebruik en is aangelegd om te voorkomen dat mountainbikers in het gehele bosgebied door het terrein fiet sen. Vooral in kwetsbare gebieden, zo als de randen van de Korte Duinen, raakt zo de onderbegroeiing bescha digd. Plantjes die jaren nodig hebben gehad om zich in het losse duinzand te vestigen, worden beschadigd en ver dwijnen. Ook ontstaan er, mede (maar niet alleen) door grote aantallen moun tainbikers, steeds meer paden in de bos sen. De salade- en koud buffet specialist voor particulieren en bedrijven! 02155 22871 Steenhoffstraat 58 Bij een aanrijding op de Soesterbergse: straat zijn vorige week dinsdagmiddag drie auto's betrokken geraakt. De wa gens werde beschadigd, maar er vielen geen gewonden. Het ongeluk ontstond toen een vijftig jarige man uit Doorwerth moest rem men. De Soester (54) die achter hem reed, stopte op tijd, maar die werd van achteren geraakt door de auto die werd bestuurddoor een 42-jarige Amers foort. De wagen van de Soester werd daardoor naar voren geduwd en raakte de auto van de man uit Doorwerth. De VW Soes! en de ANWB lij ken een jaar geleden een gouden zet te hebben gedaan door te gaan samenwerken. In 35 vestigingen, waaronder die in Soest, kunnen de mensen terecht voor de dienstver leningen van beide instellingen. Aan de Steenhoffstraat zijn de me dewerkers laaiend enthousiast. "We kunnen nu een veel beter produkt op de markt brengen", zegt informatrice J. van Adrighem. De VW Soest heeft sinds het binnen halen van het agentschap van de ANWB de S-status gekregen. Dat bete kent dat het kantoor niet meer alleen een afhaaladres voor folders is. Tegen woordig kan de VW-toko in Soest ook worden bezocht voor hotelboekingen en reserveringen voor theatervoorstel lingen, popconcerten of bungalowpar ken. Maar het blijft niet bij een week eindje Brussel of misschien wel een weekje Ardennen. Wie een landkaart van Frankrijk of Italië wil hebben, kan bij de VW terecht. Wie een reis- en kredietbrief of een reisgids nodig heeft, kan op de VW een beroep doen. Wie een verzekering wil afsluiten, kan dat bij de VW regelen en zelfs voor een ver loopnippel van de gastank voor in het buitenland klop je tegenwoordig niet meer tevergeefs aan bij de VW Soest. Dat betekent dat de Soester inwoners niet meer zijn aangewezen op de kanto ren in Amersfoort en Hilversum. "De mensen vinden dat prettig. Voor het he le pakket kunnen ze naar ons toe ko men", aldus informatrice Van Adrig hem. Volgens haar college Corry van. den Linden is het aantal bezoekers het laatste jaar gestegen tot zestig, soms honderd per dag. Een topper was de dag, toen de voorverkoop voor kaarten van twee concerten van Phil Collins ^tartte. Honderden mensen trotseerden toen de kou en trachtten in het kantoor aan de Steenhoffstraat een toegangsbe wijs te reserveren. Dat niet iedereen daarin slaagde, lag niet aan de VW. De tienduizenden kaarten waren in Neder- Bij Wildschut is een bril een kwestie van passen en meten. Zuiver vakwerk met behulp van verfijnde apparatuur. Bij Wildschut kunt u rekenen op de deskundigheid van de gediplomeerde opticiën/'optometrist. Die neemt de tijd vooru, adviseert u met smaak. U hebt recht op die bekwame en persoonlijke begeleiding. Met het oog op uw bril. ©GROOTSTE COLLECTIE BIJ: ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (02155) 2 22 12 land binnen vijf kwartier uitverkocht. Een van de voorwaarden om als VW-kantoor de S-status te krijgen, is dat de informatrices volgens de cao worden betaald. Daarom vroeg de VW de gemeente om een jaarlijkse bij drage van 90.000 gulden. Na veel vijfen en zessen wilde de gemeenteraad uit eindelijk 1,25 gulden per inwoner voor 1994 neertellen. Bestuurslid P. de Jong: "De gemeente denkt dat de VW er alleen is voor het toerisme en de gemeente wil de toeris ten weren uit Soest. Maar wij willen ons juist profileren voor de bevolking. Juist nu kunnen de mensen bij ons terecht voor uiteenlopende zaken. Wij zijn er dus juist voor de Soesters." Als de gemeente de subsidiekraan dichtdraait, zou dat mogelijk tot gevolg kunnen hebben, dat de VVV de infor matrices niet meer kan betalen. Dan verliest de VW de S-status en moeten de mensen weer naar Amersfoort en Hilversum, waarvoor ze niet alleen lan ger moeten reizen, maar waar ze ook veel langer moeten wachten. Het gaat de VW nog te ver om haar klanten een vergoeding te vragen. "We zijn een dienstverlenende instelling voor de bevolking van Soest. De VW moet iets zijn, waar we allemaal iets aan hebben. Misschien dat we in de toe komst een bijdrage gaan vragen, maar dat moet dan landelijk worden opge start. Wij krijgen richtlijnen van de lan delijke ANVV en wij moeten ons daar aan houden." Als de ontwikkeling zich voortzet, ver wacht De Jong dat het VW-kantoor met het ANWB-agentschap binnen af zienbare termijn minder afhankelijk zal worden van gemeentelijke subsidie. "Indirect betaalt de klant ons wel. Want als ze bij ons een hotel boeken, krijgen wij vier of vijf procent van dat hotel. Dat we veel mogelijkheden hebben, is bij veel mensen nog niet bekend. Ik denk dat hooguit twintig procent van de Soesters weet wat ze bij ons allemaal kunnen krijgen. Het heeft nog even tijd nodig en dan komen er nog meer men sen. En dan krijgen wij indirect meer in komsten." Boekje Natuurlijk wil de VW ook mensen van Tijdens de voorverkoop van de kaar ten voor de twee concerten van Phil Col lins, moesten de fans buiten wachten. dienst zijn, die Soest willen bezoeken. Er is in Soest veel te zien. De Jong noemt het 'boeiende landschap' dat van polder overgaat in de Utrechtse Heu velrug en toeristische attracties als De Paardenkamp, de Kaasboerderij, de Edelsteenslijperij, de ambachtelijke smid en tal van boerderijen. In maart geeft de plaatselijke VW/ANWB een nieuw boekje uit met daarin een overzicht van en infor matie over de toeristische mogelijkhe den in Soest. Het krijgt de titel 'Soest natuurlijk...en stil'. "We willen een doelgroep aantrekken, die zich bewust is van de natuur en zich rustig houdt. Of dat geld voor de VW oplevert, is de vraag. Het is vooral het bedrijfsleven dat daarvan kan profite ren. En als de bedrijven profiteren, kunnen de donaties aan de VVV moge lijk worden aangepast. We zijn al bezig bepaalde arrangementen te ontwikke len. Bijvoorbeeld een fiets- of een wan deltocht, waarbij de mensen een bon krijgen voor een kopje koffie in een res taurant. We hebben ons laten vertellen dat die mensen dan vaak ook hun maal tijd in dat restaurant gebruiken. Het heeft dus wel effect." Het besluit van de VW (die landelijk ook in zee gaat met het Nederlands Bu reau voor Toerisme) en de ANWB om samen te werken is, in ieder geval voor Soest, inderdaad een gouden zet ge weest. Van den Linden: "We kunnen steeds meer mensen van dienst zijn en we gaan in de toekomst op deze ener gieke manier verder." Een voorbeeld van dat laatste is het fol der verkooppunt dat de VW in maart in Soesterberg wil starten. Met een ho- recant aan de Rademakerstraat zijn de onderhandelingen over het plaatsen van een groot rek met folders en andere papieren gidsen nagenoeg afgerond. De openingstijden van het kantoor van de VVV en het geïntegreerde agent schap van de ANWB aan de Steenhoff straat zijn uitgebreid. De vestiging is nu zelfs op zaterdagmorgen open. De ope ningstijden: Maandag tot en met vrijdag 9.30-17.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Wie, komend vanaf de Van Wee destraat, zich door het Nassau- plantsoen in de richting van de Julianalaan begeeft, ziet voor zich opdoemen de toren van "Hoog Soestdijk", de in Soest en wijde omgeving vermaarde serviceflat. Het was in 1969, dus 25 jaar gele den, dat de eerste bewoners zich in dat gebouw in de door hen gekoch te appartementen gingen vestigen. Sindsdien heeft in figuurlijke zin deze toren onafgebroken gefungeerd als een baken dat aan veel senioren de weg heeft gewezen naar een veilige haven waarin zij, genietend van de hun gebo den service, een onbezorgde en rustige levensavond konden doorbrengen. "Hoog Soestdijk" staat bekend om de vele aktiviteiten die er georganiseerd worden en het is dan ook niet verwon derlijk dat het jubileumjaar 1994 een extra accent zal krijgen wat deze aktivi teiten betreft. Begonnen wordt met het organiseren van een tentoonstelling, waarin veel te zien zal zijn van wat de bewoners van Hoog Soestdijk kunnen presteren op velerlei gebied. In de recreatiezaal zijn dan schilderijen, wandtapijten, pop pen, borduurwerk en vele andere uitin gen van vrijetijdsvulling te zien, die van zodanige kwaliteit zijn dat zij het waard zijn om tentoongesteld te worden. Het is niet de bedoeling dat alleen de bewoners van "Hoog Soestdijk" al dit moois kunnen bewonderen, maar ook geïnteresseerden van -buiten "Hoog Soestdijk" zijn van harte welkom. Ove rigens is de tentoonstelling nog maar een bescheiden begin van andere festi viteiten die dit jubileumjaar zullen ken merken. Wie belangstelling heeft om de tentoonstelling te bezoeken kan er op de volgende tijden terecht: Woensdag 2 maart: 14.30-16.30 uur; Donderdag 3 maart, 10.00-12.00 uur; 14.30-16.30 uur; 19.30-21.30 uur. Het zou mogelijk zijn dat er onder de bezoekers van de tentoonstelling ook senioren zijn die eraan gedacht hebben om zich in een serviceflat te vestigen. In dat geval is het prettig te weten dat er op dit moment in "Hoog Soestdijknog enkele flats beschikbaar zijn, zodat be langstellenden hierover inlichtingen kunnen inwinnen, wanneer ze in het ge bouw zijn voor het bezoeken van de re creatiezaal en de werkstukken. "Hoog Soestdijk", al 25 jaar een veilige haven. <on sttUltltN bv adviseurs in... hypotheken vastgoed assurantiën HYPOTHEKEN - VASTGOED - ASSURANTIËN Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest Tel. 02155- 17962/23789 plaats Soest adres RUBENSLAAN ligging De Engh woning 3-kamerhoekappartement op de 2e etage met berging op de begane grond ligging De Engh woning 3-kamerhoekappartemefit op de 2e etage met berging op de begane grond indeling hal, toilet, douchecel, woonkamer, keuken met inbouwapp. en 2 slaapkamers algemeen servicekosten ca. f 290,- per maand. Het appartement verkeert in redelijke staat van onderhoud. 3-KAMERHOEKAPPARTEMENT Gevraagde koopsom f 112.000,- indeling adres woning verdieping zolder Soest DEN BLIEKLAAN vrijstaande karakteristieke woning met berging en mooi aangelegde tuin hal, zitkamer met open haard, eetkamer, toilet, moderne keuken met inbouwapparatuur 3 slaapkamers, waarvan 1 slaapkamer met groot balkon en luxe badkamer bergzolder algemeen deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud Gevraagde koopsom VRIJSTAANDE KARAKTERISTIEKE WONING f 389.000,- indeling woning -- -.SÊó-rv verdieping zolder algemeen Soest NIEUWEWEG vrijstaande semi-bungalow op ca. 425 m2 en dubbele garage woon-zitkamer met open haard (ca. 40 m2), ruime hal met vide, luxe keuken, bijkeuken, toilet en' ruime slaapkamer met douchecel en 2e toilet overloop en 2 grote slaapkamers bergzolder met vlizotrap deze semi-bungalow verkeert in goede staat van onderhoud Gevraagde koopsom f 449.000,- SEMI-BUNGALOW MET SLAAPKAMER OP BEGANE GROND plaats Soest adres KERKPAD NOORDZIJDE ligging centraal woning vrijstaande karakteristieke boerderij met opstal indeling hal, toilet, ruime bijkeuken, eetkeuken met moderne inbouwapp., ruime douchecel, woonkamer met antieke schouw, 2 slaapkamers, 2e toilet, en grote deel (10.5 x 7 m) zolder mogelijkheid voor meerdere slaapkamers deze boerderij ligt op ca. 2500 m2 grond en verkeert in uitstekende staat van onderhoud algemeen GEMODERNISEERDE WOONBOERDERIJ Gevraagde koopsom f 765.000,- indeling plaats Baarn adres BALI DWARSSTRAAT ligging rustige ligging woning gemoderniseerde helft van een dubbel woonhuis met garage en achterplaatsje entree, gang, woon-eetkamer met voorzethaard, aangebouwde moderne keuken, toilet, luxe badkamer met douche en wastafel verdieping overloop, 3 slaapkamers waarvan 1 met wastafel bevloerde vliering deze woning verkeert in goede staat van onderhoud en is gedeeltelijk voorzien van thermopane, dak- en vloerisolatie zolder algemeen RUSTIGE LIGGING Gevraagde koopsom f 179.000,- plaats Soest adres KONINGINNELAAN woning 3-kamerappartement op de le etage algemeen dit appartement is voorzien van eigen c.v.-instailatie en is gedeeltelijk gestoffeerd. TE HUUR Huurprijs per maand f 1.200,- De samenwerkende oudervereni gingen in de provincie Utrecht or ganiseren op zaterdag 12 maart een provinciale dag voor broers en zussen van mensen met een ver standelijke handicap. Vah 9.30 - 16.00 uur zijn zij van harte welkom in het Dagcentrum Seyst, Drie- bergs^weg 16a te Zeist. Broers en zussen van mensen met een verstandelijke handicap vormen vaak een vergeten groep. Opgroeien met een broer of zus met een verstandelijke han dicap is iets dat je je hele leven bij blijft. En dan praten we nog niet over de ver antwoordelijkheid die het hebben van een broer of zus met een verstandelijke handicap met zich mee kan brengen. Binnen de Provinciale Federatie van Ouderverenigingen Utrecht is een groep broers en zussen druk bezig met de organisatie van een dag voor broers en zussen onder de titel: 'Mag ik nu eens?'. Op de bijeenkomst van 12 maart zullen in het morgengedeelte door middel van een rollenspel voor broers en zussen herkenbare situaties gespeeld worden daarbij begeleid door drama-docente Frietzen Felius. Daarnaast zal er volop gelegenheid zijn om de eigen ervarin gen uit te wisselen in gespreksgroepen. Kinderen van 6 tot 12 jaar kunnen het hebben van een broer of zus met een verstandelijke handicap uitbeelden met behulp van schilderen en tekenen o.l.v. Annet van den Heuvel, beeldend kun stenaar. Frank Groothof, bekend van televisie programma's als Sesamstraat en Het Klokhuis zal de groep tieners van 12 - 16 jaar begeleiden bij het uitbeelden van diverse situaties, welke 's middags in een gezamenlijk programma voor de 6-16 jarigen worden opgevoerd. Voor de groep 16 jaar en ouder zullen er na de lunch themagroepen zijn: on der curatele stellen/bewindvoering, er felijkheidsvoorlichting, de mogelijkhe den in de zorg voor mensen met een verstandelijke handicap, en collectieve belangenbehartiging. Ter bestrijding van de onkosten wordt een eigen bijdrage van f 10,- per per soon gevraagd (inclusief lunch). Voor kinderen tot 12 jaar wordt geen eigen bijdrage in rekening gebracht. Voor kinderen tot 6 jaar is kinderopvang aan wezig. Voor inlichtingen en inschrijving voor 1 maart kan men terecht bij: Provinciale Federatie van Ouderverenigingen Utrecht, Postbus 85278, 3508 AG Utrecht, tel. 030-363738 (vragen naar Jan Fousert, provinciaal consulent). 0

Soester Courant | 1994 | | pagina 5