Kk Baueisl maart-aktie lACTUEELf WD krijgt nauwelijks aanvulling, wel kritiek op 'ruim' programma maar Bauers Kwintet Nieuws van de gemeente Impasse tussen St. Joseph en bewoners uit de wereld 5 SPELLEN VOOR 1 WEEK SLECHTS F 20,- WOENSDAG 2 MAART 1994 SOESTER COURANT PAGINA 4 WOENSI Liberalen maken het zichzelf niet makkelijk ooooooooooooooooo i o 5 gangen-menu fS5r o -o Restaurant Bewoners Verlengde Talmalaan krijgen adreswijzigingen Meningen van lezers Politie gaat controleren Weekend-tandarts? 'Had je me maar' op 2 maart 1994 Hartzeer ^tG^R10JAARS'^*^ de grootste in Soest en omstreken! >$s.-»*-+ Niet veel meer dan een handjevol Soester instellingen heeft vorige week gevolg gegeven aan de uitno diging van de plaatselijke WD om te komen praten over de verdere invulling van het verkiezingspro gramma. De liberalen hadden ge kozen voor een program-op- hoofdlijnen en waren van plan de rest te laten aanvullen door de "meedenkende" burgers, juist omdat de politiek de afgelopen vier jaar (met de WD in de oppo sitie) volgens campagnechef Bert Krijger "zo slecht geluisterd had naar de mensen". Van de ongeveer 30 Soesters die zich woensdagavond in de snikhete maar kale entourage van het buurtcentrum de Engh verzameld hadden bleek ruim meer dan de helft te bestaan uit de eigen achterban, die kennelijk ook nieuws gierig was naar wat lijsttrekker Neks Blommers en haar nummers 2 en 3 (Krijger en Brunekreef, van wie de laat ste nauwelijks aan het woord kwam) met de te verwachten suggesties zouden gaan doen. Het motto van de bijeen komst - "Heb ik wat aan de WD?" - bood daarvoor alle ruimte. De oogst moet de liberalen behoorlijk zijn tegengevallen, want niet alleen ble ven de meeste instellingen gewoon weg, ook het aantal concrete program-sug gesties was niet indrukwekkend. Gele genheidsvoorzitter Hans van den Berg - nadrukkelijk ingehuurd als onpartijdig gespreksleider - had gelukkig wat vra gen achter de hand, maar ontpopte zich als een zó kritische gesprekspartner dat men zich mocht afvragen of de WD tot op zekere hoogte bewust een "adder aan haar boezem" had gekneld. "Dat durven wij wel aan," klonk het ferm. Opvallend was ook dat de fractieverte genwoordigers voor de beantwoording zo'n omhaal van woorden nodig had den, dat de vraag gewettigd leek of de partij zich met een enigszins uitgewerkt verkiezingsprogramma niet een hele boel moeite had kunnen besparen. Niettemin leidde de discussie tot enkele interessante uitspraken. Zo vatte Krijger de WD-filosofie over welzij nssubsidies samen met de woor den dat de behoefte daaraan eerst moet worden aangetoond en dat de liberalen de toekenning willen laten afhangen van het "belang" dat met de activiteiten gemoeid is. "Dat kan betekenen dat een club die met vijf leden begint wél in aan merking komt, maar eentje die nog maar vijf van de oorspronkelijk 100 le den telt niet meer," aldus Krijger. Fietsers voorrang? Aan de hand van het ietwat wrange voorbeeld van het gesteggel om de "ei gen" hoogwerker maakte Krijger dui delijk dat alle burgers recht hebben op snelheid bij eventuele bezwaarproce dures. Blommers reageerde op een pleidooi voor een voorrangsbeleid voor fietsers (en niet, zoals de WD wil, voor het parkeren van auto's) dat er op de fietspaden naar haar smaak soms kei hard wordt gefietst, zodat het voor au tomobilisten ook een probleem is om I hun auto veilig weg te zetten. Dat het milieubeleid niet uitgebreid in het VVD-programma wordt besproken was volgens Blommers omdat de partij al zo'n duidelijk beleid voert. Over de bodemsanering aan de Dalweg merkte ze op dat die niet zo ernstig is dat er niet een poosje mee gewacht kan worden. "Dat is praktisch en pragmatisch, want dan heb je tenminste geld over voor echt grote zaken. Op de parkeerplaats van het Zorgcentrum hoef je geen sla- plantjes te kweken," aldus Blommers. De WD zal de burgers zeker niet voor- I schrijven of zij zich per auto of per fiets door Soest moeten bewegen, legde Blommers nog eens uit, maar wil er wel voor zorgen dat er een goede keus ge maakt kan worden uit eigen (autover voer, openbaar vervoer of de fiets. Over de terugdringing van het autogebruik maakte ze zich geen illusies: "Er is te weinig werk in Soest, dus mensen zoe ken het elders en dan rijden ze vijf da- m gen per week met de auto. Wie alleen maar boodschappen doet gebruikt de Hrn auto misschien eenmaal per week..." m IV i Milieu-rendement De WD zal bij milieu-problemen tel kens kijken naar het "milieu-rende ment", zoals Blommers benadrukte. Dat houdt in dat de partij nauwkeurig zal nagaan wat de kosten zijn en onder scheid zal maken tussen vervuiling op bijvoorbeeld een parkeerplaats of in Sa i een waterwingebied. "Anders wordt het milieuprijskaartje op den duur on betaalbaar." Van den Berg vond de term "rendement" nogal financieel klinken, waarop Krijger uitlegde dat het in de eerste plaats om een goede afwe ging ging, zodat er geen geld werd ver spild aan "gekke dingen of geldverslin dende hobby's, zoals de inzameling van papieren luiers in Amersfoort." Eén vragensteller vond dat de WD een duidelijker anti-autobeleid zou moeten voeren. "Dat zou prioriteit nummer één moeten zijn. Als ik op zondag naar 't voetballen ga kijken ben ik de enige op de fiets; de rest komt allemaal per au to." Blommers volstond daarop met de opmerking: "Het is overgekomen, dank u." Krijger legde op vragen namens de Vrienden van het Vliegdorp uit dat de composteerinrichting die in Soester- berg dreigt te komen al lang niet meer de kleinschalige opzet heeft die de WD aanvankelijk voor ogen stond. "Het wordt nu een soort industrie, eri dat was de bedoeling niet." Hij achtte het niet waarschijnlijk dat het project doorgaat, nu de gemeente Soest niet meer deelneemt en de firma Smink in Hoogland bijna klaar is. Volgens hem zal het de provincie allemaal worst we zen, want die beroept zich op een raad- suitspraak. "Maar de raad heeft zich nooit uitgesproken," aldus Krijger. Hij wees erop dat er ook in Soest een uitste kende lokatie beschikbaar is voor de verwerking van plantsoenafval: de fir ma Van Doorn heeft dat op haar nieu we vestiging aan de Koningsweg inmid dels aangeboden. "Maar niemand rea geert daarop," aldus Krijger. Minderheden Met grote welwillendheid reageerden de VVD-ers op de klaagzang van de Turkse groepering MGT, die zich niet vertegenwoordigd vindt in de commis sie Minderheden maar ook subsidie wil voor een eigen plek. Als voorbeeld voor de prangende ruimtenood noemde voorzitter A. Dagdeviren het feit dat het tijdschrift van de vereniging in een slaapkamer getypt moest worden. Krij ger liet in dat verband weten dat nu een maal niet elke willekeurige groep een beroep kan doen op gemeenschapsgel den - "er is geen loket waar je wat vraagt en dan komt 't eruit" - maar vroeg zich wel af of de commisie Minderheden nog wel de juiste instantie was om het ge meentebestuur op deze en aanverwante terreinen van het minderhedenbeleid te adviseren. De commissie zelf mag van de WD wel blijven bestaan, maar de Nederlandse leden zijn langzamerhand overbodig. "De minderheden moeten het nu zélf maar eens zeggen, dat kun nen ze heus wel en we begrijpen best wat ze bedoelen," aldus Krijger. Over de vraag wie de Turkse gemeenschap het beste vertegenwoordigt moeten de Turken zichzelf maar uitspreken, bij voorbeeld door middel van de verkie zingen voor het Turks Comité, vond hij. Jaap van der Kooij (SWS) meldde ove rigens een nieuwe bron van conflicten in het minderhedenbeleid. De migran tenwerker in het Smitsveen - officieel in dienst van de stichting - wordt volgens hem teveel opgeëist door de Turkse vereniging, die haar eigen activiteiten belangrijker vindt. Hij pleitte ervoor de subsidie zodanig te stroomlijnen dat de SWS weer de volledige zeggenschap krijgt. Krijger sprak overeen "competi tie" - "Wie het beter kan dan een ander krijgt de voorkeur" - en stelde zich op het standpunt dat de migrantenwerker er voor de "hele gemeenschap" was. Blommers hield zich nogal op de vlakte bij de vraag naar het WD-standpunt met betrekking tot de vliegbasis, maar liet wel weten dat de fractie zich richt naar de ideeën van de landelijke WD. Defensie moet volgens haar eerst wel duidelijkheid betrachten over de te ver wachten geluidshinder van de helicop- ters. "Als ze 's morgens weg vliegen en 's avonds terug, dan zijn vliegroutes vol doende, maar als ze oefenen en twintig keer hetzelfde rondje draaien ligt het moeilijker." In een "teruggave aan Soest" van zelfs maar een deel van de basis zag ze weinig. "Je kunt er hoog stens een wandelgebied van maken, zo waardevol als natuur is het ook niet. Het is niet erg om het een tijdje zomaar te laten liggen." Breken of bouwen Enig opzien baarde ANBO-voorzitter Barend Blom met zijn opmerking dat in Soest binnenkort sociale huurwonin gen gesloopt zullen worden om plaats te maken voor premiehuurwoningen, die Hettop-trio van de VVD: v.l.n.r. San- der Brunekreef, Neks Blommers en Bert Krijger, tijdens de bijeenkomst in het buurthuis. dan uiteraard een stuk duurder uitval len. Hij wilde niet zeggen waar ("Braamhage", werd er gefluisterd). Krijger liet weten dat hij van niets wist, maar dat hij het er niet mee eens was, omdat de VVD wel duurdere huizen wil toevoegen aan het woningbestand, maar ze niet afbreken. Blommers stelde zich wat de woning bouw betreft achter de provincie op: wel bouwen aan de Koningsweg, maar zeker niet in Hees en aan de Jachthuis laan veel minder. De suggestie van Van den Berg om de Eempolder vol te bou wen wees ze af. "Ik zeg niet nooit, maar als ik daar morgen 1000 huizen neerzet heb ik toch overmorgen weer een pro bleem. We kunnen niet voor iedere Soester bouwen." Dat de WD veel jonge mensen dus naar elders verwijst vond ze geen probleem: "We hebben ook geen werk voor ze, en er kan al zo veel niet in dit dorp." Ze vond het ove rigens wel een benauwende gedachte om de rest van haar leven in Roode- school door te brengen... De veiligheid - allang niet meer een ex clusief liberaal stokpaardje in deze ver kiezingstijd - kwam tenslotte ook nog uitgebreid aan de orde. Vanuit Soester- berg klonken klachten over het feit dat de politie nog maar één uur per week te bereiken is in het Vliegdorp. "Dat is. puur onveilig, want ook in Soesterberg wordt gedeald." Liefdesbetuigingen Opmerkelijk was de bijdrage van poli tieman Van Stam, die de VVD met on verholen cynisme prees voor haar "lief desbetuigingen" in het programma (waarvan hij overigens vaststelde dat het keurig was overgeschreven uit de politiewet) en het feit dat de liberalen in twee zinnen de totale problematiek hadden weten samen te vatten. "Ik krijg er een warm gevoel van," aldus Van Stam. Hij constateerde dat het pro gramma vlot geschreven was, maar dat de uitvoering de nodige problemen zou opleveren omdat de liberalen zich ner gens concreet uitspraken. "Op hoeveel man kunnen we rekenen?" Ook vroeg hij zich af wat de WD bedoelde met klantvriendelijk optreden bij overtre dingen. "Krijgt de betrokkene dan wél of juist géén bekeuring?" Blommers liet zich niet verleiden tot het noemen van harde bedragen en getal len, zelfs niet als ze alle 27 raadszetels in de wacht zou slepen. Bovendien ver weet ze Van Stam dat de politie nog niet over de brug was gekomen met de ge vraagde "offerte" ("welke taken tegen welke prijs?"), waarop de politieman kon meedelen dat het stuk allang was ingeleverd bij B. en W. Blommers sloot niet uit dat de WD bereid was tot forse investeringen, "maar het maakt nogal wat uit of je je geld steekt in agenten of in auto's." "En wat doen we met 71, 73 en 74?" stelde Van den Berg tenslotte als uit smijter aan de orde, doelend op het door de WD bepaald niet omarmde busplan. "Die laten we niet leeg achter elkaar aanrijden," repliceerde Blom mers gevat. Gerookte zalm ■k Lichte uiensoep i Sorbet Haasbiefstukjes met oesterzwammensaus Frambozenbavaroise Kortingsbonnen zijn bij dit menu niet van toepassing. Wijn-arrangement mogelijk. BURG. GROTHESTRMT 55 TEL/FAX 02155 - 1 25 16 OOOOOOOOOOOOOOOOO Een aantal bewoners van de Verleng de Talmalaan krijgt van de gemeente vijftig adreswijzigingen. Daarmee wil het college hen financieel tegemoet komen. In verband met de bouw van woningen aan de Verlengde Talmalaan, zal de huisnummering veranderen. Daarte gen zijn elf bezwaarschriften ingediend. De bewoners vinden dat niet alle adres sen een ander huisnummer hoeven te krijgen. Bovendien verwachten ze dat de postbezorging verstoord zal raken en dat ze extra kosten moeten maken. De bezwaren van de bewoners zijn door de commissie voor de bezwaarschriften ongegrond verklaard. Niettemin heeft die commissie het college voorgesteld de bewoners ieder vijftig adreswijzigin gen te verstrekken, zodat de bewoners niet alle kosten hoeven te dragen. Het college heeft dat advies overgenomen en zal in totaal 875 gulden uittrekken om de adreswijzigingen beschikbaar te stellen. Dat doet en dat moet de politie al veel langer, maar wat? Is het goed wat de po litie doet? De gordel is géén externe veiligheids factor en is die controle nu zo urgent? Ik geloof dat niet. Als de automobilist uit een oogpunt van beveiliging een paar papieren thuis laat, om bij inbraak of diefstal van of aan de auto tenminste nog papieren te hebben, is dat zo erg? Oom agent, let eens op de epidemie van de fietsers zonder licht. Op de trekha ken, die het kenteken verduisteren. Op de onleösbare kentekenplaten. Op de soms bar slechte verlichting vóór èn achter van de auto's. De blauwe zone, ja. Een huismoedertje die even de winkel in en uit rent en dan even de schijf heeft vergeten. Valt daar over te praten? J.K. Bal Vrijdagavond kwart over zes kwam on ze zoon thuis met een gebroken voor tand. Verdriet en. ongerustheid bij de tien-jarige beugeldrager die zo zwoegt voor een mooier gebit. Tandarts Steen had dienst. "Komt u morgenmiddag om één uur maar, dan kijk ik wel." Uitdrukkelijk vroegen wij eerder te mo gen komen. Dat mocht 's avonds om kwart voor tien. Aardige en begripvolle arts, hè? Onze eigen tandarts, mevrouw De Vries, hèeft onze zoon perfect gehol pen. Zonder assistentie lijmde ze de ge broken tand. Bedankt. P. Verkerk. Het is een goede zaak dat een geschie denisleraar onderricht geeft aan een van onze middelbare scholen. Deze le raar, Jan Pieter J. Lokker, tevens frac tielid van het CDA in de gemeenteraad van Soest, moet dan ook goed de ver wantschap tussen vroeger en nu uiteen kunnen zetten. Hij gaf publiekelijk een geschiedenisles met achtergronden over het ontstaan van de Rapaillepartij in Amsterdam in 1921 en de landelijke N.S.B. in Nederland rond 1930. Hij zag hierin een vergelijking met het ontstaan van een nieuwe politieke partij voor de gemeenteraadsverkiezingen 1994 te Soest. Geen aandacht besteedde hij aan de toen bestaande stemplichtwet en de economische gevolgen van de Eerste Wereldoorlog. De hieruit voortvloeien de onvrede leverde in 1921 een pro testactie op gesteund door o.a. vrije so cialisten, anargisten, bootwerkers en kunstenaars. De toen opgerichte Ra paillepartij kreeg meer dan 14.000 stemmen en zo kwam 'Had je me maar' in de gemeenteraad van Amsterdam. De oprichting en uitgroei van de N.S.B.voorafgaande aan de Tweede Wereldoorlog, was niet alleen een lan delijk, maar ook een internationaal ge beuren. De N.S.B. had een duidelijk ra cistische achtergrond. De gekozen ver tegenwoordigers van de N.S.B. waren te vinden in gemeenteraden van veel dorpen en steden. Ook waren zij duide lijk vertegenwoordigd in ons parle ment. Is Lokker van mening dat Soester inwo ners, leden van kleine en nieuwe poli tieke partijen, een karikatuur maken van de democratie, zoals hij dit om schreef, gezien vanuit de jaren '20 en '30? Hij, lid van de grootste Soester ge meenteraadsfractie, het CDA, heeft in het verleden toch altijd mogen 'regeren' in samenwerking met kleinere fracties (politieke partijen). Gelukkig moest er ook naar die 'kleine re partijen' met andere meningen ge luisterd worden. Dat is de dure tol van de democratie. Nu bestaat er geen verplichting meer om naar de stembus te gaan. Er zijn ver wachtingen, vooral in de grote steden, dat de opkomst voor de verkiezing van 2 maart niet boven de 50% uitkomt. Hierover maakt hij zich niet druk. Zou dit verschijnsel kunnen komen door de steeds groter wordende afstand tussen de burgers en het gemeentebe stuur? Is het dan vreemd, dat er bij een nieuwe verkiezing een nieuwe partij ontstaat, die de afstand tussen burger en bestuur wil verkleinen? Is het de burgers altijd voldoende dui delijk gemaakt, waarom politieke za ken vaak zo onbegrijpelijk werden af gehandeld? Is Lokker ontstemd, nu een nieuwe partij zich democratisch heeft aangemeld, voor de burgers met een andere mening? Wat is de boodschap van de publieke les van Lokker? Een suggererend ver gelijk tussen Rapaillepartij, de N.S.B. enerzijds en BAM (Burgers Andere Mening) anderzijds is buiten proporties en niet ter zake doende Hees het verkie zingsprogramma van BAM). Deze sug gestieve vergelijking is omwaarachtig en buiten de waarheid. Van een CDA- raadslid mag meer zorg in de omgang met elkaar verwacht worden. In 1920/21 zong men o.a.: 'Had je me maar, met een lokkie opzij'. CDA, steek dit lokkie maar in eigen zak. T.S. Glastra, nr. 3 lijst 8 te Soest. Soest..., Zwemmen, zwammen, water, geld Houdt Visser en de zijnen binnen Of je dagen zijn geteld... Met een 06-nummer was ik niet slecht uit geweest deze week. De eerlijkheid gebiedt me te zeggen dat Harry Witte de eerste was die me belde. Met de vraag of ik de boel niet een beetje over één politieke kam geschoren had. En me niet vergist had met Visser, enzo. Gelukkig heb ik hem uit kunnen leggen dat het precies daarover ging in mijn in gezonden brief van vorige week; het universele gedrag van autoritaire men sen die macht verwarren met gezag. Macht werd hen toevertrouwd, maar gezag verdienden ze niet. Met mijn in gezonden brief heb ik iets willen zeggen dat voor Soester politici ongehoord is: "Ik heb het verkeerd gedaan..." Ik stèmde vier jaar geleden nog; toen nog uit spijt! Oude en kaderloze partijen (D66) heb ik mijn litanie niet willen noemen, maar ook niet willen sparen. Lieve bellers, moeten we écht nog aandacht besteden aan anti-buiten-zwemmer Menne? Of de vraag stellen waarom Boerkoel de bus niet kiest als hij zijn ware gezicht aan de Soesters wil laten zien? En zijn partijgenoten met auto en wervende aanhanger (voor wie?) laat rondtoeren door de winkelstraten? Is de bus echt zo duur, of weet hij ook dat openbaar ver voer alleen op plaatsen komt waar geen mensen zijn? Nee mevrouw K., ik kan u niet zeggen op wie dan wel te stemmen. Ik lijk het zelf niet meer te weten door het gedraai van regelneven, voortgekomen uit de gesubsidieerde catacomben van de ter tiaire sector. Ik sta niet onbevangen te genover partijen die denken dat met het wegvliegen van de F15's ook de Zhir- novski, de Roetsj kovs en de Chazbula- tov's niet meer bestaan en dus vinden dat de vliegbasis wel mag verdwijnen. Met de werkgelegenheid die er mee sa men hangt. De tegenstrever van mijn tegenstrever hoeft in deze niet mijn vriend te zijn. Mevrouw Swinkels' beleid hoeft van mij niet te blijven. In de tijd is haar aan wezigheid in de Soester politiek niet meer dan een rimpeling. Ze is bestuur lijk een verkeersdrempel in de verkeer de straat. Het beste van haar visie is te rug te vinden in het huisvuil dat ze via een peperduur, oncontroleerbaar en el ders ernstig mislukt weeg-systeem wil laten 'beladen'. ('Belader' is een mo dern woord voor vuilnisman, fg.) Van het systeem waarin ze gelooft zullen de effecten in Pijnenburg en Soester dui nen zichtbaar zijn zoals proeven in an dere gemeenten hebben geleerd. Ter dankbare herinnering aan mevrouw Streepjescode en haar bureaucratische instelling. Of moet ik echt nog met u praten over de fiets-onvriendelijke ontsluiting van een kinderrijk Overhees? Moeten we nog terugkomen op de gekunstelde noodvoorziening ter plaatse - in de doorgaande route Koningsweg - die minstens enkele tienduizenden - over bodige - guldens gemeenschapsgeld ge kost heeft? Op de kapitaalvernietigen- de versmalling van de zelfde weg waar door de verkeersdruk op de Wiekslo- .terweg zienderogen toenam? Of spre ken we over de buschauffeur, die 'aar dig op weg', bijna dagelijks, met a-so ciaal weggedrag een aanslag pleegt op het leven van mijn fietsende kinderen? Bestuurders die het - over zich geroe pen - probleem van de drukte op de Den Blieklaan denken op te lossen met een door een kleuter getekend ver keersbord vóór de spoorwegovergang bij de Ossendamweg hebben geen reali teitszin. Als ze vergeten zijn er te zijn om door de bevolking gedragen, logi sche en ordenende maatregelen te ne men, verdienen ze het de steun van de stemmer te verliezen. De partij van Vis ser bestempelt haar management - kwaliteiten in een advertentie nu wel met 'Burgemeesters Roem' maar het zegt in dit geval waarschijnlijk meer over de bestuurlijke eigenschappen van de Swiebertj es-vriend dan over de ver wachtingen die burgers hebben ten aan zien van hun plaatselijke leiders. Dieper dan diep treurig word ik van 'progressieve' politiek als ik een 'vrou wenfolder' krijg van GroenLinks en lees over 'Samen leven met respect voor elkaar en andere culfuren'. Was het niet de (halve) landelijke lijsttrekker van GroenLinks die wel raad wist met Sal- mon Rushdie? En is het niet deze partij die bij 'nacht en ontij' verkondigt dat de invloed van de kerken - en vooral de re ligie - best minder mag worden? Leg mij uit wat progressief is aan boekverbran ding; ach, misschien is het wel tekenend dat juist deze partij de trekkers van de Autoshow van Birmingham 1961 uit de archieven haalt. Als het maar vrouwen zijn. Compleet met coördinator Vluch telingen- werk. (What's in woman's mind...) Teleurstelling en spijt bij stemmers ont staat als je snel een vestigingsvergun ning verleent aan een nieuw komende detaillist op het bedrijfsterrein, omdat je als gemeente met een gebouw in de maag zit dat gekocht werd vanuit ver keerde motieven, gebaseerd op onjuist of nagelaten vooronderzoek. Terwijl een rondborstig Soester ondernemer in de zelfde handel al jaren snakt naar uit- breidings-mogelijkheden en daartoe geen enkele vergunning krijgt. Ge meentepolitiek in Soest moet gemeen zijn. Kennelijk van nature... But, who's Dillenburglaan 12 (bij Jac. Hermans om de hoek), Soest Telefoon 02155-12340 (publikatie onder verantwoordelijkheid van de Soester Coorant) Openbare commissievergaderingen Maandag 7 maart, 19.30 uur: Algemene Bestuurszaken. Deze vergadering gaat niet door wegens gebrek aan voldoende agendapun ten. Dinsdag 8 maart, 17.30 uur: Ruimtelijke Ordening Woensdag 9 maart, 19.30 uur: Welzijn/Volksgezondheid Donderdag 10 maart, 19.30 uur: Milieu/Onderwijs Agenda en stukken liggen ter inzage in het Informatiecentrum. Het publiek kan ge bruik maken van het spreekrecht. Inlichtin gen: tel. 93777. Wet Milieubeheer B. en W. hebben de volgende meldin gen ontvangen. Besluit herstelinrichtingen motorvoer tuigen milieubeheer. Insingerstraat 68 (Swallower Sprint en Wegrace Team). 'Besluit horecabedrijven milieubeheer: Molenstraat 42 (Stichting Welzijns werk Soest). Veldweg 6-6a (R. Tupker); (wijzi gingen van de apparatuur); Dorresteinweg 58a (Roac BV); (wij zigingen van de indeling en de appara tuur); Koninginnelaan 100 (Machinehan- del H. Friebel); (verwijderen van het ketelhuis en het niet-realiseren van een verfspuitwand en een schoonmaak- ruimte). Stukken liggen gedurende de maand maart in het gemeentehuis ter inzage. Inlichtingen: Milieubeheer, tel. 93593. Gevraagde kapvergunningen Rembrandtlaan 20: 6 bomen; Aagje Dekenlaan 16: 1 pinus walli- chiana; Insp. Schreuderlaan 19: 2 berken; Kerkepad 13 NZ: 1 esdoorn; Soesterbergsestraat 125: bomen; Chr. Huygenslaan 61: 1 berk; Weegbrèestraat 52: populieren en wilgen; Soesterengweg 8: bomen. Bezwaren binnen 4 weken bij Groenbeheer, Postbus 2000, 3760 CA Soest, tel. 93709. Vrijstelling Ex/art. 17 WRO B. en W. zijn van plan vrijstelling te ver lenen voor: het tot 1 oktober 1996 gebruiken van een loods op het perceel Insingerstraat 68. Schriftelijke bezwaren binnen twee weken bij B. en W. Stukken liggen ter inzage in het gemeente huis, afdeling ROB. Bouwzaken B. en W. zijn van plan vergunning te verlenen voor: het bouwen van 10 senioren wonin gen met garage/carport/bergingen en de inrichting van het openbaar terrein aan de Binnentuin (tussen de Gallen- kamp Pelsweg en Birkstraat). Schriftelijke bezwaren binnen twee weken bij B. en W. Stukken liggen ter inzage in het gemeente huis, afdeling ROB. Verleende bouwvergunningen Bakkeneslaan 2: uitbreiden van een woonhuis; Birkstraat 1: bouwen van een hob by/stallingsruimte Buntweg 14: plaatsen van een tuin huisje; Hildebrandlaan 21: uitbreiden van een woonhuis; Koperwiek 3: bouwen van een woonhuis met garage/berging Koperwiek 19: bouwen van een woonhuis met praktijkruimte en gara ge/berging Pijperpad 31: plaatsen van een plan tenkas; Van Lenneplaan 56: plaatsen van een dakkapel; Veldweg 10: bouwen van een'atelier/ bergruimte Bezwaarschriften AROB: binnen 30 da gen bij B. en W. Bezwaarschriften AWB: binnen 6 weken bij B. en W. Stukken liggen ter inzage in het gemeente huis, afdeling ROB. Gevraagde bouwvergunningen Amersfoortsestraat 78d: verande ren van een woonhuis; Amersfoortsestraat 78e: veranderen van een woonhuis; Heetakker 65: plaatsen van een blokhut; Henriëtte Blaekweg 1: bouwen van een kleed-clubgebouw; Kamperfoeliestraat 22: uitbreiden van een woonhuis; Kerkstraat 26: uitbreiden van een woonhuis en bouwen van een berging; Klaarwaterweg 87: uitbreiden van een woonhuis en bouwen van een gara ge; Koperwiek 39: bouwen van een woonhuis met inpandige garage/ber ging; Middelwijkstraat 7: aanbouwen van een serre; Oude Tempellaan 2: uitbreiden van een kantoorgebouw; Pijperpad 14: plaatsen van een blok hut; Versteeghlaan 56: veranderen van een woonhuis. Stukken liggen ter inzage in het gemeente huis, Raadhuisplein 1, Afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwza ken), geopend elke werkdag van 8.30 - 12.30 uur. the boss...? 'Wat is het hier toch mooi...' zegt mijn vrouw als we 'ons' Soest naderen. Het bezorgt me nu al hartzeer als ik denk aan de geile blik waarmee 'onze' Soes ter politici de komende vier jaar deze plekjes zullen bekijken, zullen begeren en 'beheren'. Zoals ze dat ook geduren de de laatste 10-15 jaar de eeuwen- en eeuwenoude Soester Eng hebben (aan-) gedaan... Ja Harry, de vergissing met Visser ge beurde vier jaar geleden. En hij kwam niet van mij. Je had toen je verantwoor delijkheid moeten nemen. Nu jubelt Taphoorn vanuit zijn zelf geschapen jungle aan de Van Weerden Poelman- weg: 'Het gaat er echt van komen! Straks kunt u hier weer zwemmen!' "Maar alleen als je geld hebt, want 40 miljoen is niet niks...!", denk ik er bij. Daarom gun ik Visser ook zo het wacht geld dat hij straks verdient. Waarschijn lijk is het minder dan wat een werkeloze leraar van de Ambachtschool mag van gen en iets meer dan de uitkering voor een bijstandsmoeder. Want verschil moet er blijven. Voor mij is er in Soest-van-binnen, wei nig veranderd. Feike Gercama Vertegenwoordigers van de drie bewonerscommissies van de HAD- flats en woningbouwvereniging St. Joseph praten weer met elkaar. Op 22 februari zijn afspraken gemaakt over onder meer een toevoeging op het groot onderhoudscontract. Een concept daarvan is, als het goed is, in het afgelopen weekeinde al bij de be woners bezorgd. Onderdeel van dit ad dendum vormt de bloeteclausule die van toepassing wordt, zodra de werk zaamheden per woning langer duren dan de geplande vijftien dagen. St. Jo seph buigt zich op woensdag 9 maart over de boeteclausule, een dag later wordt het overleg met de bewoners commissies hervat. Daarnaast zal St. Joseph in overleg met de architect en de commissies proberen de klachten over het nieuwe ventilatie systeem de wereld uit te helpen. De commissies hebben in dat verband de resultaten van de enquête over het ven tilatiesysteem ter beschikking van de woningbouwvereniging gegeven. De klachten worden gevoed door nare eet- luchtjes die via het systeem zouden worden verspreid. Inmiddels is zeker dat de bewoners een hogere premie voor de herinrichting van hun woning krijgen. Aanvankelijk was driehonderd gulden per woning in het vooruitzicht gesteld. Dank zij de be moeienis van de bewonerscommissies en een 'extraatje' van de provincie, wordt nu duizend gulden per woning uitgekeerd. Bewoners van een gesplit ste flat krijgen vijfhonderd gulden. Nu de bewonerscommissies en St. Jo seph weer met elkaar om de tafel zitten, lijkt een einde te zijn gekomen aan de impasse. De bewonerscommissies wa ren verbolgen omtrent een aantal zaken betreffende het groot onderhoud dat wordt uitgevoerd aan de flats aan de Haverweerd, de Akkeren en de Dal- weg. Volgens St. Joseph viel er toen niet meer te overleggen, omdat over alles al afspraken waren gemaakt.

Soester Courant | 1994 | | pagina 4