r 1 SOESTERBERG f 10PINIE I rootse hulde voor jubilarissen EHBO fSPORft eur slaperi Gefuseerd voortgezet onderwijs heet Christelijk College Zeist In de ban van Dikkie Dik SENSOR permanent van REVLON De kletskoek van Bunskoek Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Mevrouw Esseveld stopt na 20 jaar vrijwilligerswerk PAGINA 14 WOENSDAG 30 MAART 1994 SOESTER COURANT PAGINA 15 ips dealer Ons Kent Ons 9 I t Levend bij de Bron...' J.H. de Geus nieuwe voorzitter Jet Boeke vertelt uit eigen werk Hans Wewer Hairstyling GANG X Ouderenbonden protesteren in PSV-stadion Wisseling warme-maaltijdvoorziening TENNIS LTV viert bruisend 20-jarig jubileum Tennistraining voor jongeren van 5 en 6 jaar VOLLEYBAL AGAVS-Straten- volleybaltoernooi Zwemdiploma Sportuitslagen BADMINTON Badso verliest van Fortissimo Paaseieren zoeken Soester Courant in Soesterberg erse andere merken) a en reparatie van video- en idelijke apparatuur. d vanaf 10.00 uur. ig de gehele dag en agmiddag gesloten. n. U vindt kamer te |K is daar- Deskundig antie borg s> *1 Een wekelijkse column van een min of meer bekende Soesterberger. Deze iyeek: De zusters van het slotklooster menakel, Amersfoortsestraat 18. iderdaad, ook wij willen ons graag jorstellen aan alle dorpsgenoten. Ve- 6n van u kennen ons al sinds jaar en j. Goede vrienden van onze gemeen- :hap zijn er onder hen. En toch, tel- ens weer horen wij andere inwoners an Soesterberg zeggen: "Nooit gewe- :n. Zoveel jaren woon ik al hier en ik rist niets van uw bestaan." >aarom: Anno 1927. Het voormalige eikenhorst, Amersfoortsestraat 18, rerd Cenakel. Vanuit Steyl kwamen es zusters om in dit huis een nieuwe ge- ïeenschap te gaan vormen. Het werd en oord van stilte en gebed. In Steyl ad Arnold Janssen reeds in 1875 het Jezelschap van het Goddelijk Woord het leven geroepen en in 1889 de Missiezusters Dienaressen van de heili- e Geest. In 1896 volgden wij: Diena- essen van de heilige Geest van de al- ijddurende aanbidding - Biddend huisfront - dus van twee missiecon- ;regaties. Hoezeer beperkt ook qua :efruimte... wereldwijd is haar dimen sie. De komst van het Rijk Gods! (Mies wat daartoe bijdraagt heeft onze andacht, vindt weerklank in ons ge bed. Vertegenwoordigend voor God staan; Samen met Christus naar de Va- per gaan met ónze nood aan verlossing; net ons diepgewortelde verlangen naar liefde, naar vrede. Dit proberen wij hier jfe leven. Boesterberg heeft ons destijds goed ont vangen. De generatie van toen is afge last. Deze welwillendheid is echter ïieegegaan door de tijd, in blijken van npathie, meeleven en hulpvaardig heid. In al deze jaren kwamen bewoners lan nabij en van grotere afstand naar Inze kapel, die overdag altijd open is. \nderen vonden de weg naar onze be- oekkamer of namen telefonisch kon- hkt op. Van elders in het land vormden Ëich eveneens een uitgebreide vrien- ienkring. Zij komen vertellen of schrij den hun wel en wee. Zij vinden een luis terend oor en dat wordt gewaardeerd, liet u allen vormen we zo één gebeds- êmeenschap. Enkele keren per jaar frordt deze verbondenheid door een rief of gebedskaart aktueel gemaakt. Ve ervaren het als zinvol: wederzijdse feloofsinspiratie en bemoediging. In de loop van deze eeuw zijn kloosters van de altijddurende aanbidding geves- tigd in het hart van de grote wereldste- den van Noord- en Zuid-Amerika, op de filippijnen, in Berlijn, in Polen en In- - dia. Achttien gemeenschappen van zusters zo verspreid, ieder met een openbare kapel, zijn plaatsen waar ve len, al dan niet geloofsgenoten, gaarne verblijven in meditatie, in smeekgebed, in aanbidding. Plaatsen van vrede. Vre de die van God komt. Midden in onze wereld, waar zoveel krachten aan het werk zijn die verdeeldheid zaaien, ont vangen wij telkens weer zijn vrede. Dit versterkt ons geloof: de onzichtbare goederen - liefde en vrede - wij kunnen ze niet produceren; we kunnen ze al leen ontvangen. Weliswaar verbonden met een opdracht om deze de toets van het gewone leven met gewone mensen te laten doorstaan. Dan stromen deze gaven dóór naar de velenOverigens, dit is voor ieder van ons en voor ons sa men slechts mogelijk dank zij de verge ving. Ook wij leven van vergeving. Zo dient God ons, zo proberen wij Hem en elkaar te dienen. Het straalt terug in ei gen hart! Een heel leven onbezoldigd, toch rijk beloond. De samenstelling van onze kommuni- teiten is internationaal, zodat het sa menleven van volken en kuituren mede tot ieders levensopdracht hoort: op weg c naar eenheid in verscheidenheid. Een mogelijke bijdrage voor de nieuwe aar de...? Alle naties van de wereld zijn im mers steeds meer op elkaar en dus op samenwerking aangewezen. Onze kommuniteit bestaat uit twintig zusters. Vanwege de verpleging is één hoogbejaarde zuster bij onze missiezus ters in het kloosterbejaardenoord in Baexem. In ons Cenakel leven nu vijf Duitse zusters, drie Filippijnse en elf Nederlandse zusters. Ons leven kreeg het gezonde ritme mee van gebed, werk en ontspanning; van eenzaamheid en samenzijn. Zeven maal per dag verza melen wij ons in de kapel om God te lo ven en te danken, om smekend mensen en wereld vóór Hem te brengen. Ieder die het wenst, kan aan dit koorgebed deelnemen en ontvangt de tekst om mee te doen. De overige tijd van de dag is er altijd één zuster in aanbidding aan wezig. Dit geldt eveneens voor meerde re uren van de nacht. Vanzelfsprekend is er in ons leven ook strijd en pijn, er blijven onvervulde wensen. Dit brengt ons dicht bij de vele, vele lijdende en worstelende mensen. En dicht bij degenen die op andere wij ze solidair met hen zijn. Levend bij de Bron, verhopen en ontvangen we: Ver vulling - Hoop - Toekomst - over de dood heen. We zijn dankbaar voor het mooie stukje Soesterberg dat wij bewo nen; meer nog voor de vele goede men sen in ons dorp, die ons van harte waren en zijn toegedaan. Namens alle zusters. Zuster Maria Raphaëlis. Vrijdag j.1. werd de nieuwe naam bekend gemaakt van de nieuwe brede scholengemeenschap, die per 1 augustus a.s. ontstaat door een fusie van vier scholen voor prot. chr. voortgezet onderwijs te Zeist. Het Christelijke College Zeist wordt na de fusie de waardi ge opvolger van de huidige scholen voor vbo, mavo en havo/vwo, t.w. Groot Zeist, Rhijnvoorde, de Zin- zendorfmavo en het Christelijk Lyceum. Op feestelijke wijze werd op elk van de vier scholen de nieuwe naam aan de leerlingen en medewerkers bekendge maakt. In een optocht van old-timers, een open vrachtwagen met een swin gende Dixielandband en met acht rui ters ter begeleiding, werd een heraut van locatie naar locatie gebracht om de oude naam te vervangen door de nieu we. Op elk schoolplein verdween een oud naambord met behulp van lucht ballonnen uit het zicht. Na deze rondrit, die ook door het centrum voerde, vond de slotmanifestatie plaats bij de 'Klin ker. Waarvoor staat het Christelijk College Zeist? Dhr. J. de Kruijf, directeur van de Christelijke Scholengemeenschap voor vbo 'Groot Zeist', gaf daarop het volgende antwoord. "Het onderwijs op deze scholengemeenschap omvat een breed scala van mogelijkheden en wordt aangeboden op drie locaties: Graaf Adolflaan, Zinzendorflaan en op de hoofdlocatie Lindenlaan. De dyna miek die tijdens het fusieproject ont wikkeld is, zal zich in de komende jaren uiten in verbreding van het onder wijsaanbod en het verhogen van de kwaliteit van het onderwijs. Zo wordt er bijvoorbeeld gewerkt aan de invoering van nieuwe vakken zoals Spaans en dra ma, maar ook zal de aandacht gericht zijn op het versterken van de contacten met de basisscholen in de regio dus ook die van Soesterberg en bijvoorbeeld het deelnemen aan opleidingsafspraken met mbo-colleges in zogenaamde con- venanten. Het uitwerken van deze net werkformule zal de voorgenomen kwa liteitsimpuls stimuleren. Ook de geko zen drie-locatie-variant met de daarbij behorende kleinschaligheid en de mo gelijkheden voor intensieve begeleiding zijn voorwaarden voor de kwaliteits zorg." Aan dhr. A. Steensma, conrector van het Christelijk Lyceum te Zeist, werd de vraag gesteld wat de identiteit van het Christelijk College Zeist zal zijn. Zijn antwoord was kort en krachtig: "Kwali teit, veelzijdigheid, vernieuwing en be geleiding." Hij voegde daaraan toe dat per 1 augustus a.s. er instroommoge lijkheden op de verschillende locaties komen. Leerlingen met verschillende adviezen bijvoorbeeld vbo-mavo of mavo-havo krijgen een passend onder wijstraject aangeboden. Beide heren zijn gaarne bereid nadere informatie te verstrekken. Dhr. J. de Kruijf, directeur van de Christelijke Scholengemeen schap voor vbo 'Groot Zeist', tel. 03403 - 16551, of dhr. A. Steensma, conrector van het Christelijk Lyceum te Zeist, tel. 03403 - 24801. Ongeveer veertig peuters zaten donderdagmiddag in de Peuter speelzaal De Pruttelpot, aan de Van Angerenstraat. Op door Jet Boeke meegebrachte peuterstoel tjes volgden zij de snelle hand van deze tekenares op het witte papier. De kleintjes hadden meer aandacht voor de soms mooi met bloemen ver sierde stoeltjes dan voor die mevrouw die alle soorten katten tekende. De wiebelkontjes', zoals Jet Boeke hen be titelde, waren niet tot rust te brengen. Daarop maar een korte pauze met limo- Dè permanent die schoonheid en gezondheid combineert! De tijd dat een permanent onvermijdelijk droog of gespleten haar betekende is voorbij dankzij het SENSOR systeem van REVLON. Bevat geen ammoniak of andere alkalische elementen die het haar kunnen beschadigen. VOORJAARSAKTIE Bij inlevering van deze advertentie ontvangt u XO% KORTING op uw eerstvolgende Sensor-permanent behandeling. Geldig i/ra 31 mei 1994 Is verrijkt met proteïnen om beschadigd haar te behandelen en te verzorgen. Wordt nauwkeurig door de REVLON-computer gestuurd en gecontroleerd'om het kapsel van uw dromen te realiseren. Het resultaat van de SENSOR permanent van REVLON is verbluffend: Een glanzender, soepeler en veerkrachtiger kapsel. De moderne techniek, Uw haarspecialist en het SENSOR systeem van REVLON verzekeren u van een perfect zittende permanent. Ons team: Rita, Linda, Pauline, Miranda, André en Hans Soest Steenhoffstraat 53 Tel. 02155 -2 14 33 Als er een discussie gevoerd moet wor den over het al of niet voortbestaan van de vliegbasis kun je dat beter in het openbaar doen dan in vele kolommen lange kranteartikelen. Maar nee, dhr. Bunskoek zoekt reeds enige decennia publiciteit, want met deze acties is hij het meest gebaat. Als je maar lang genoeg ergens tegen aan blijft schoppen, stijgen de kansen om je doel te bereiken. Het bekende 'frapper toujours' zal dhr. Bunskoek dan ook niet onbekend zijn. Ik heb evenwel geen zin in kolommenlange discussies maar zal alleen nog enige summiere kanttekeningen geven. REXA treft u keuze slaap- et onderbouw van buro en kindvriendelijk :ld van onze show- n in collecties en/of szins aangepast zijn. De EHBO-Soest heeft haar alge mene ledenvergadering vorige week aangegrepen voor een groot se huldiging van een aantal jubila rissen. Daarnaast werden 61 di ploma's uitgereikt en wisselde de vereniging ook van voorzitter. Na een uitgebreid welkomstwoord van (aftredend) voorzitter J.C.M. van Baai en en de behandeling van de jaarstuk ken werd de benoeming van zijn opvol ger, J.H. de Geus, bekrachtigd met ap plaus. Van Baaien legt zijn functie neer wegens tijdgebrek. In het bestuur maakt verder mevrouw Wesbonk plaats voor dhr. Vredeveld als coördinator hulp verlening. Als oud-voorzitter huldigde Van Baai en vervolgens nog een aantal jubilaris sen. Penningmeester mevrouw Wie mans, die al 30 jaar lid is (waarvan 25 jaar bestuurslid), kreeg de hoogste lof, bloemen en een passend cadeau. Vijf andere leden werden in het zonnetje ge zet wegens hun 12,5-jarig lidmaat schap: de kaderleden F. Hoogeweg en R. van 't Land en de heren E. Boshui zen, J. v.d. Brink en P. Wantenaar. Zij kregen een pennenset met inscriptie. Aan niet minder dan 61 geslaagden voor het EHBO-eenheidsdiploma overhandigde de scheidende voorzitter vervolgens de officiële diploma's, waar bij hij hen opwekte om trouw de oefen avonden te bezoeken. Ook de kaderle den feliciteerde hij met het succes: bijna 100 geslaagden. Dankbetuigingen waren er ook in de richting van de hulpverleners: 38 leden besteedden het afgelopen jaar maar liefst 563 uren aan hulp bij talrijke eve nementen. Elk van hen kreeg een herin nering uit handen van mevrouw Wes- Oud-voorzitter Van Baaien (l.) en de EHB O-jubilarissen. bonk, en dhr. Werkhoven - die de meeste uren op zijn naam had gebracht - kreeg de A.T. Slotboom-wisselbeker van diens naamgever. Oud-voorzitter Van Baaien beëindigde zijn toespraak met een dankbetuiging aan de artsen, kaderleden, jeugdleid(- st)ers en Lotus-leden, die hij voorzag van de traditionele envelop. De dames De Groot en Postema zijn momenteel in opleiding voor het Lotus-diploma en zullen het team binnenkort versterken. Aan het slot van de 66e jaarvergadering vond de overdracht van het voorzitter schap plaats. De heer Van Baaien over handigde symbolisch de hamer aan de heer De Geus, die op zijn beurt zijn voorganger met passende woorden en een geschenk uitluidde. Het KdK Het imago van het KdK wordt bepaald door zijn leiding. Het KdK bouwde in het verleden een slechte reputatie op door zijn steun aan de z.g. vredesacti visten (de goeden maar ook de kwa den). En de directeur weet waarschijn lijk heel goed dat bepaalde overheidsin stanties in die tijd meer dan normale be langstelling hadden voor het KdK. Want elke groepering die zich tegen Defensie wilde verzetten was en is nog steeds welkom bij het KdK. In kraptear- tikelen worden steeds de goede bedoe lingen weergegeven. De VOS Ook de nog jonge Vereniging Overlast Soesterberg, die in Soesterberg nauwe lijks bekend is en daar dus" ook geen aanhang heeft, werd weer met open ar men ontvangen en mag haar protestver gaderingen houden in het KdK. De VSB De Vereniging Soesterbergs Belang is in het verleden goed gestart door de dorpsbelangen te behartigen, maar is langzamerhand ook steeds meer op de politieke toer gegaan. Want het bestuur van de VSB is duidelijk politiek geënga geerd en draagt dat nu ook via de ver eniging naar buiten. Jammer genoeg is daardoor de Stichting Vrienden van het Vliegdorp opgericht om als tegenpool te fungeren. Verontruste bewoners Dhr. Bunskoek heeft een kolom nodig om aan te geven wat de verontruste be woners (Bunskoek en de voorzitter VSB) allemaal voor goeds hebben ge daan. Maar daanging het mij niet om. Ik heb duidelijk bedoeld dat het laf is bij allerlei overheidsinstanties te suggere ren dat je namens een groepering I spreekt, terwijl de naam 'verontruste bewoners' de dekmantel is van twee personen. Maar dhr. Bunskoek spreekt zich nooit persoonlijk uit maar doet dat altijd via het KdK of groeperingen of door middel van steunverlening. Het KdK blijft dan ook de spil in de acties tegen defensie. Discussie Ten overvloede stuurt dhr. Bunskoek zijn lange verhalen ook nog eens naar het gemeentebestuur omdat er, zoals hij het noemt, in Soesterberg een discussie op gang is gekomen over de belegging van de vliegbasis. Daarbij schrijft hij dat het KdK (dus Bunskoek) zich de laatste acht jaar enigszins op de achtergrond heeft gehouden maar nu toch moet rea geren. En dat reageren doet dhr. Buns koek dan in zoveel mogelijk kranten. 'Trapper toujours' dus. Zoals gezegd denken met mij velen dat het KdK, dus zijn directeur, reeds jarenlang de stimu lator is van alle groeperingen die iets te gen Defensie hebben. Overlast Ik ontken niet dat een vliegbasis en de tankoefeningen op de Leusderheide overlast bezorgen aan de omgeving. Maar privé kun je eraan ontkomen door hier niet te gaan wonen als je gevoelig bent voor geluidhinder. Ter verduidelijking het volgende: Lang geleden kocht dhr. Bunskoek een nieuwbouwhuis in Soesterberg. De overlast van de vliegbasis en de tanks waren voor hem direct al te veel. Hij probeerde daarom zijn medebewoners warm te krijgen om de aannemer de kosten van betere isolatie te laten beta len. De andere bewoners deden even wel niet mee en er gebeurde dus niets. Daarna begon dhr. Bunskoek te publi ceren over de geluidhinder voor de Soesterbergers en het KdK. Het wonen en werken in Soesterberg was nauwe lijks mogelijk. Dus dhr. Bunskoek ver kocht zijn huis en ging wonen in Wijk bij Duurstede. We hebben de redenen "alle maal gehoord en gelezen. Maar het ongelooflijke bleek later te ge beuren want dhr. Bunskoek kwam te rug naar Soesterberg, en waar dan wel? In precies hetzelfde hofje waar de hui zen niet goed genoeg geïsoleerd waren kocht hij weer een huis en woont daar alweer vele jaren. Het bleef toen wel een tijdje stil en er werd niet gepubli ceerd. Maar toen niemand er meer over sprak en de terugkomst vergeten was begon nen de activiteiten van de directeur van het KdK weer. het 'frapper toujours' was weer begonnen. W.A. Blaauw nade of chocomel met stokbrood, wat er bij de kinderen best in ging. Intussen werden de stoeltjes verwijderd en gin gen de peuters op de grond zitten. En deze gewijzigde methode werkte. Ze waren één en al oor voor de spannende verhalen van Dikkie Dik. Vooral toen de tekenares/schrijfster één van haar spannendste boeken liet zien en daarbij ook het verhaal vertelde, trok ze de vol ledige aandacht. Jet Boeke wist de kinderen op de juiste wijze te bespelen, met als gevolg dat de één na de anders zich uitte en er woeste kreten door de ruimte klonken. Soms luid sprekend om dan ineens heel stil, ja zelfs fluisterend verder te gaan, werden de peuters tot het uiterste bij het boek betrokken. Jet Boeke is niet van plan te stoppen met tekenen en schrijven. "Daarvoor heb ik nog te veel inspiratie en rolt het ene verhaal na het andere uit mijn pen", aldus Boeke. Ze trekt zo nu en dan het land door om zo haar boeken aan het kind te brengen en dat doet ze met veel plezier. Vooral de reacties van de kin deren geeft haar dat sprankelende om <een verhaal heel levendig te maken. "De leeftijd van peuters is nu niet direct de mooiste voor mijn werk, maar toch heeft ook dit een stuk bekoring. Het liefst werkt ik met de groepen 1 tot en met 3 van de basisscholen. Dat is een leeftijd waar je heel goed mee kunt sa menwerken", is haar reactie. Inderdaad is het een samenspel tussen het kind en Boeke. Vooral als kinderen worden uit genodigd om met haar iets te tekenen. Onder stomme verbazing van de toekij kende peuters tovert de begeleidende hand van het kind diverse dieren op het papier. Als dan ook nog Dikkie Dik uit een kinderhandje te voorschijn komt, gillen ze van verbazing en plezier. Jet Boeke, een open boek voor het kind. Op woensdag 13 april 1994 zal in het Philips stadion in Eindhoven een lan delijke protestmanifestatie plaatsvin den, georganiseerd door de gezamenlij ke ouderenbonden. Ook de afdeling Soesterberg van de ANBO wil haar leden en sympathisan ten in de gelegenheid stellen daaraan mee te doen. De kosten voor de reis, in clusief entree, bedragen f 20,00 p.p. De ANBO afd. Soesterberg geeft haar le den een korting van f 5,00. Opgave voor deelname tot 5 april a.s. bij G. Dusschooten, tel. 53338. Ook niet-leden kunnen mee, doch be talen f 20,00 p.p. Bij aanmelding zal het verschuldigde bedrag bij u worden opgehaald. Bij voldoende deelname zal een bus stoppen bij De Drie Eiken. Daar dit een plan is van ANBO en KBO Soest, kunnen inwoners van Soest zich opgeven bij dhr. Blom, tel. 02155- 19519, voor ANBO-leden, en bij dhr. H. Henken, tel. 02155-17938 voor le den van de KBO. In de beginjaren '70 ontstond er een noodzaak om warme maaltij den te verstrekken aan ouderen. Na veel voorbereidend werk gaf mw. Esseveld in 1974 de start aan deze voorziening in Soesterberg. "In het begin ging het moeilijk, we moesten vechten voor de kwaliteit van het eten want daar stonden we voor," aldus mw. Esseveld. Dat verbeterde omstreeks 1985 toen de maaltijden van Molenschot in Soest werden betrokken. Al die twintig jaren heeft mw. Esseveld deze enorme klus vrijwillig gedaan. Sommigen dachten dat zij hier haar brood mee verdiende, maar het was allemaal vrijwilligers werk. Elke maandag- en dinsdagmor gen trok ze door het dorp om haar klan ten te bezoeken. Nieuwe afspraken moesten worden gemaakt, wijzigingen in de soort maaltijden enz. enz. Die ge sprekken gingen vaak gepaard met: "Fijn datje er bent, want mijn lamp doet het niet," of: "Wil je mijn wasmachine even bekijken want die doet zo raar." Zo heeft ze menigeen ook daarmee kunnen helpen. Thuisgekomen moest alles administra tief worden verwerkt om maar niet te spreken van de vele telefoontjes die haar passeerden. Met haar bekende glimlach en eeuwig optimisme stond ze haar klanten en haar medewerkers te woord. Want op haar medewerkers is ze trots. "We waren als het ware met een ketting aan elkaar verbonden en ik was slechts een schakeltje in het geheel," is haar reactie. "Het waren allemaal vrij willigers en we konden het altijd uitste kend met elkaar vinden, het was een hartstikke fijne ploeg." Donderdag 17 maart heeft ze in kleine kring afscheid genomen van haar toffe ploeg en werd mevrouw Van Rijthoven als haar opvolgster voorgesteld. Soes terberg en vooral de vele mensen die haar in dit werk hebben gekend, bedan ken mw. Esseveld voor alles wat zij de afgelopen twintig jaren voor velen heeft gedaan. De Lawn Tennis Vereniging Soester berg start zaterdag 2 april met een brui send jubileumjaar, aldus Romer van Bavel, voorzitter van de jubileumcom missie. Dit seizoen zullen er vele aan vullende stunts, gags, akties en evene menten aan het toernooi worden toege voegd. Voor leden uit 'heden en verle den' wordt een aparte avond georgani seerd. Voor zaterdag 2 april is het van 13 tot 14 uur verzamelen bij The Oriental Swan. Daarna gaat het in optocht naar het clubhuis waar om 14.30 uur een welkomstwoord van verschillende voorzitters wordt uitgesproken. Van 15 tot 18 uur start het toernooi voor geno digden met daarna een diner in The Oriental Swan. Vanaf 21 uur is het dis co met flashbacks tot 1974 in hun on derkomen in Sportpark Kerklaan. Het jubileumcomité heeft naarstig gezocht naar vooral oud-leden. Indien men als oud-lid nog geen uitnodiging heeft ont vangen, dan kan men kontakt opnemen met Romer van Bavel, tel. 03403- 24733. Op 6 april start op de banen van tennis vereniging Soesterberg een bal- en slagvaardigheidstraining voor kinderen in de leeftijd van 5 en 6 jaar. Doel daar van is om naast de slagvaardigheid ken nis te maken met de tennissport en de tennisvereniging Soesterberg in het bij zonder. De lessen worden gegeven door een ge diplomeerde trainer. De cursus wordt elke woensdagmiddag gehouden en be staat uit 18 lessen. Per groep kunnen maximaal twaalf kinderen worden toe gelaten. Een eigen racket is niet ver plicht maar wel aan te bevelen, zodat de kinderen thuis kunnen oefenen. Deelname aan de cursus kost 75 gul den. Men kan zich aanmelden bij Hans van Weelden, tel. 033-550986. Voor de oudere jeugd is er nog beperkte ruimte om lid te worden van LTV, tel. 51883. Op dinsdag 5 april start het traditionele Stratenvolleybaltoernooi van AGA VS. Vele jaren geleden werd het gestart op uitnodiging van het Oranje Comité, met de finale op Koninginnedag. Door de jaren heen is dat wat opgeschoven en dit jaar wordt de finale op zaterdag 23 april gespeeld. Voor dit stuk vermaak en plezier bent u welkom in de Ban- ninghal, aanvang 19.30 uur. De speel- data zijn: 5, 12, 19 en de finale op 23 april. Bij Leatitia hebben de volgende kinde ren het A-diploma zwemmen in de wacht gesleept: Bas Grootveld, Linda Grootveld, Sandy Merts en Ilse Mos terd. Het B-diploma werd gehaald door Stephanie Vos en Lissette Witteveen. VOLLEYBAL AGAVS HSl-Almere Buiten 1-3, Heren 3-Volkei 6 3-0, Dames 1 - Volkei 3 2-2. Badso 1 - Fortissimo: 3-5 Na de singles stond Badso met 1-3 ach ter. Alleen Susan Stechway had haar single gewonnen. Het herendubbel werd gewonnen iri drie sets en het da- mesdubbel in twee sets. De mix van Su san en Peter Schelt werd verloren in drie sets en Leo Stechway en Inge van Velsen verloren in twee sets. En dat bracht de uitslag op 3-5. Overige uitslagen: Badso 2-Culemborg 18- 0, Badso 4-Apollo 6 3-5, Op Tweede Paasdag kunnen jeugdle den en kinderen van Badso-leden paas eieren zoeken. Het begint om 10.00 uur met dezelfde gezelligheid als het vorig jaar. Sylvia Almenkinders en Bianca Pouw verzorgen deze ochtend. Elsje en Merel Wismeyer zijn er om de kinderen te schminken (kosten f 2,50). Tegen een geringe vergoeding is er voor ou ders koffie verkrijgbaar. Op dit mo ment hebben zich reeds 28 kinderen opgegeven. Start en finish in de Ban- ninghal. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel/fax (03463) 51252. 4 V A

Soester Courant | 1994 | | pagina 15