Overlevingskans volleybalsters groeit Monsterzege BDC mosterd na de maaltijd Soest neemt toch weer meer afstand Zo mooi was het noo nooit op de Paasshow bii Smeeing DE SMEEING PAASSHOW. VAN 31 MAART T/M 4 APRIL. auto smeeing Laatste hoop SEC vervlogen Shot neemt koppositie over WOENSDAG 30 MAART 1994 SOESTER COURANT PAGINA 17 Open huis Veijonging VOLLEYBAL VOETBAL zondag TAFELTENNIS VOETBAL zondag BASKETBAL Pak slaag voor herenteam van The Red Stars Ook NSV'46 verslaat groen-witten: 2-0 Voorsprong op Abcoude vijf punten na tweede opeenvolgende uitzege Heren Cleem Diemers (36) geeft afscheid kleur met onder meer vier doelpunten d'Aquino en Van Veenendaal scoren tegen Bijlmer: 2-0 2e paasdag geopend Hier kunt u ons altijd aan houden!, Koningsweg 14,3762 EC Soest, tel. 02155 -13227 Openingstijden: Ma. t/m vrij. 09.00 -18.00 uur, zat. 09.00 -17.00 uur, ma. 4 april 09.00 -17.00 uur. Cleem Diemers had meer verdiend. Voorafgaand aan zijn laatste wed strijd voor Smeeing/BDC 1 bedankte voorzitter Van Scheijen de hoek- speler voor negentien seizoenen inzet in het eerste team, maar omdat hij geen microfoon gebruikte, gingen de paar woorden aan de toeschouwers voorbij. De handballer gaf zijn afscheid zelf meer kleur. Hij kreeg vier strafworpen mee, blokte een paar keer zijn tegenstander en scoorde zelf ook nog eens vier keer. In het laatste competitieduel boekte Smeeing/BDC de grootste zege van de afgelopen seizoenen (29-17 tegen Jahn II), maar na twee keer dertig minuten wisten de handballers ook dat ze waren gedegradeerd. alle zijdeuren, ramen en luiken open. Diemers gaf het voorbeeld en drukte drie keer binnen vijf minuten af (17-10), Wim Steenbakkers kwam bin- Volendam handhaafde zich ten koste van de Soesters door van V en K te win nen. Dat laatste sloeg allesbehalve als een bom in. Na het telefoontje met Gro ningen werd de onheilstijding nuchter aanvaard. "De kans was één op ik-weet-niet-hoe- veel. Het enige dat we konden doen, was er vol op ingaan. Want als we had den verloren en Volendam zou ook punten hebben verspeeld, was het hele maal zuur geweest", zei Paul van den Deijssel. Ook doelman Edwin Zoete lief had nergens meer op gerekend. "We hadden hierop voorhand rekening mee gehouden. Je hoopt op èen won der, maar het zou niet reëel zijn ge weest. Thuis verlies je knullig van OSC, in de laatste minuut laat je een punt te gen UDSV liggen en daarvoor verlies je een aantal duels door gebrek aan inzet. We hebben de laatste drie, vier wed strijden goed gevochten, maar dat was te laat. Jammer dat de groep zich niet gerealiseerd heeft, dat dit boven onze hoofden hing." Van den Deijssel be aamde dat zijn ploeg te laat wakker was geschud. "Ze hebben nu laten zien dat ze het wel kunnen, helaas te laat." Jahn II wilde best meewerken aan een 'middagje Smeeing/BDC'. De bezoe kers hielden open huis en de Soesters maakten er dankbaar gebruik van. Ie dereen kon, zonder zijn voeten té ve gen, doorlopen. In de rust was het nog slechts 12-9, maar daarna gingen ook nen twee minuten drie keer op de koffie (24-13) en toen begon ook nog eens de 'Edwin Zoetelief-show'. Hij maakte drie strafworpen onschadelijk en stopte in de laatste minuut binnen vijf secon den drie inzetten. Het had bovendien weinig gescheeld of Zoetelief had vlak voor tijd gescoord met een schotpoging vanaf eigen doel. Het feestje werd vanaf de kant gadegeslagen door Guus Tour- né die halverwege de tweede helft weer eens tegen zijn derde tijdstraf en uitslui ting was opgelopen. Daarvoor had hij al vijf keer gescoord, waarvan vier keer uit een 'pingel'. Eén van de laatste acties van Cleem Diemers. Hij kwam zondag herhaaldelijk door in de hoek, scoorde viermaal en forceerde vier 'pingels Foto: Goos van der Wilt. Zoetelief is, na het vertrek van Die mers, de oudste van het stel. De 35-jari- ge handbalkeeper staat wat hem betreft volgend seizoen weer tussen de palen. Een en ander zal afhangen van de keu zes die Van den Deijssel maakt. "De kans is wel aanwezig dat ik ga verjon gen. We hebben er twee jongens uit Amersfoort bij en ik denk aan één of twee jongens uit het tweede. Het liefst heb ik er ook nog een linkshandige spe ler bij," aldus Van den Deijssel. Zoetelief: "Iedereen wil zo hoog moge lijk spelen. Als er anderen zijn, die beter zijn, dan mogen die het overnemen. Maar als Paul een beroep op mij doet, ben ik er absoluut bij. Ik hoef niet persé in het eerste te spelen. Zoals het in het tweede gaat, is het ook leuk en het voor naamste is dat ik er plezier in heb. Maar mensen die mij kennen, weten dat ik met niet zomaar laat verdringen." Van den Deijssel hoeft zich geen zorgen te maken over de positie van sluitpost. Be halve Zoetelief kan hij kiezen uit Den nis de Rijk, Mare Vermaak en mogelijk ook weer Berton Kemp. Ontegenzeggelijk is Zoetelief, met ze ventien dienstjaren in het eerste, de meest ervaren doelman. Hij ziet de de gradatie niet als het begin van de aftake ling van zijn club. "Absoluut niet. We hebben twee goede spelers uit Amers foort erbij gekregen en in het tweede spelen ook goede jongens. We worden misschien niet meteen komend seizoen kampioen, maar binnen twee jaar zijn we terug in de eerste divisie. Ons spel letje is eigenlijk te goed voor de tweede divisie." Cleem Diemers zal er dan niet meer bij zijn. In sporthal Beukendal sloot hij een indrukwekkende carrière af. Zijn trai ner/ coach en voormalige ploegmakker Van den Deijssel gunde hem, twee mi nuten voor tijd, de publiekswissel die hij verdiende. Na zijn vierde en laatste tref fer kreeg Diemers de handen nog één keer op elkaar toen hij voor de allerlaat ste keer het veld afstapte. Na het teleurstellende resultaat van vorige week verscheen Soest zeer gemotiveerd aan de start. Te gen de balvaardige Amsterdam mers van Bijlmer werd een interes sant duel afgewerkt. Halverwege de eerste doorgang kwam Soest op voorsprong en kort na rust werd de winst zeker gesteld: 2-0. Met Peter van den Berg na lange tijd weer in de spits van de aanval deelde Soest de eerste speideprikken uit, maar de inzetten van Jeroen van Veenendaal en Van den Berg misten kracht en rich ting. Een massale Soest-aanval had wel suc ces toen Van den Berg de bal heel fraai doortikte en Maurice d'Aquino in vrije positie bracht. De Soest-spits maakte de kans koelbloedig af met een schot in de verste hoek: 1-0. De gasten schakelden hierna een tandje hoger en Marvin Godfried kwam tot een goed schot dat door Gerard van den Bedem tot corner werd omgebogen. Een vrije trap van de Bijlmer-aanvoer der ging rakelings naast. Een prima voorzet van Van den Berg werd door Van Veenendaal finaal gemist, terwijl Hilhorst een solo besloot met een laag schot in de hoek, waar doelman Gilbert Eyken een treffer voorkwam. Öp slag van rust verrichtte Van den Be dem een glansdaad door een vrije trap van Milton Bergwijn uit de bovenhoek te tikken. Na rust was de eerste goede actie weer van Bijlmer. Na een corner kopte Michel Everts de bal van de doel lijn. Toch kreeg Soest de overhand. Mi chel van den Hoéven verschalkte de Bijlmer-doelman, maar wegens buiten spel van Van den Berg werd de treffer afgekeurd. Een hoge bal in het Bijlmer strafschopgebied werd door keeper Ey ken opnieuw de lucht ingeschoten waarna Van Veenendaal de bal vak kundig onder controle kreeg en met een laag hard schot via de paal raak knalde (2-0). De Bijlmer-ploeg gaf de moed niet op en drong voortdurend aan. Hun balvaardigheid hield echter gelijke tred met balverliefdheid, waardoor goede combinaties uitbleven. De vele solo-ac ties vonden steeds een Soest-voet of -hoofd op hun weg. Doelman Van den Bedem bracht Soest met verre uittrap pen in de aanval, waar Van den Berg in middels vervangen was door Gerard Becker. Laatstgenoemde schoot uit goede positie hoog over en echte doel kansen kwamen in het laatste half uur nauwelijks meer voor. Doordat D.R.C. Martijn Stalenhoef wordt de voet dwars gezet. Foto: Goos van der Wilt opnieuw verloor, heeft Soest weer een marge van drie punten. Schellingwoude staat tweede, DRC vierde met vier pun ten achterstand. In Delft hebben de heren van The Red Stars een pak slaag gekregen van Punch. De nummer twee van de rang lijst klopte de Soester basketballers met 98-68. In de rust was de hoop op een beter resultaat al de grond inge boord: 51-32. Red Stars maakte zaterdag te veel fases door waarin niet werd gescoord. Aan de andere kant van het veld viel de bal wel regelmatig door het netje. Hoewel junior Igor Smink 21 punten maakte en eerstejaars senior Arne Balvers veer tien punten liet opschrijven, speelde Red Stars een kansloze wedstrijd en leed een ingecalculeerde nederlaag. Weer niet. SEC-zondag verloor ook de uitwedstrijd tegen NSV'46 dat de punten ook hard nodig heeft. In Soest was het nog 2-0 voor SEC, ditmaal werd het 2-0 voor de ploeg uit het Noorden (ge meente Nieuwkoop). Beide doel punten vielen na de rust. Het eerste kwartier stond SEC onder druk. In de derde minuut had Walter van Dijk de score al kunnen openen, maar hij mikte de bal naast het doel. Het eerste serieuze antwoord van SEC kwam na pas 23 minuten toen Saban Aksit doelman Ronald van Koert zag redden. Diens broer Aijan stelde twee minuten later Edwin van de Luitgaar- den op de proef. Remco van Veenendaal, in de basis vanwege enkele blessures in de selectie, was het dichtst bij een doelpunt. Hij kopte de bal tegen de kruising van paal en lat. De voorzet kwam van de voet van Yoessof Altuntas die ook weer van af het beginsignaal mocht opdraven. Hetzelfde gold voor Eric Looysen die al lange tijd niet meer in de basis had ge staan. Beste man aan SEC-zijde was' evenwel verdediger Ronnie Daselaar die negentig minuten lang zwoegde. In de tweede helft was het eerst ue boomlange invaller Peter van der Star van NSV'46 die de handen op elkaar kreeg. Gelukkig voor SEC kreeg Van de Luitgaarden zijn handen tegen de bal. Even had Looysen de verkeerde richting bij een lob. Na een uur voetbal was het wel raak. Arjan van Koert pas seerde drie man en speelde ook nog eens Van de Luitgaarden uit: 1-0. Trainer Bert Hohvarda haalde daarop Looysen naar de kant en zette Jeffrey Dorresteijn (uit de basis gelaten, omdat hij te laat was) in het veld. SEC kreeg enkele 'kansjes', maar scoorde niet. Tot overmaat van ramp werd Marco Mar- tens een kwartier voor tijd uit het veld gestuurd. Hij trapte een tegenstander na, die hem herhaaldelijk had aange pakt, maar waartegen scheidsrechter Blom niet had opgetreden. Voor de overtreding van Martens trok Blom rood. Drie minuten later had Dennis Brons nog een mogelijkheid om de gelijkma ker te scoren, maar alleen Aijan van Koert vond zondag het doel. Hij rondde zeven minuten voor tijd een hoekschop af: 2-0. Opnieuw heeft Shot stuivertje gewis seld met De Blaeuwe Werelt. Door met 4-6 van dc Apeldoornse ploeg te winnen nestelden de Soester tafelten nissers zich aan kop van de derde divi sie I. In de gymzaal aan de Heideweg had Shot ook al met 6-4 gewonnen. Shot en De Blaeuwe Werelt hebben evenveel punten, maar door het onderlinge re sultaat krijgen de Soesters de voorkeur op de ranglijst. Het resterende programma ziet er voor Shot zwaarder uit dan dat van De Blaeuwe Werelt. De kans bestaat dat de twee punten van V.O. Pieternella van Ue blaeuwe Werelt niet worden geteld. De tafeltennisser won overtuigend van Aksel van Elteren en René Daselaar. Kort daarvoor had hij de wedstrijden met zijn eigen (derde) team afgewerkt. De reglementen zouden verbieden dat hij daarna niet direct mag invallen. Pieternella verloor alleen van Berend Jonker. De aanvoerder van Shot bleef ongeslagen in zijn drie enkelspelen en capituleerde in het dubbelspel met Van Elteren die nu één punt verdiende. Da selaar sloeg twee punten binnen. Niets is zeker in de wereld van de sport, maar de dames van Stam/SoVo- Co hebben zich een uitstekende uitgangspositie verworven om het zeven de jaar in de eerste divisie te overleven. Dank zij de tweede uitzege (2-3 tegen DIO/O) van dit seizoen heeft de ploeg een voorsprong van vijf punten genomen op Abcoude, de eerstvolgende tegenstander. Als Stam/ SoVoCo op 9 april minimaal twee sets wint en dus één punt krijgt, is het team uit de zorgen. Trainer/coach Servaas Klute wil echter meer. "We hebben nog wat goed te maken." Stam/SoVoCo verloor deze volleybal- ir t jaargang al twee keer in en van Abcou- V 1l ir. Y K/V11 de. Zowel in het bekertoernooi als in de competitie werd het 3-1 voor de gasten die over anderhalve week naar De Bunt komen. Vorig seizoen was Abcoude overigens ook al twee keer te sterk. Toen werd het in de 'gevreesde' De Bunt zelfs 0-3. Zo erg zal het nu niet worden, denkt Klute. "Het wordt een echte wedstrijd, het zal niet netjes worden, maar sleuren. Ab coude heeft ook geen toppers. Boven dien kunnen wij thuis meer brengen dan in uitwedstrijden. Dat zie je bij veel ploegen. Het thuisvoordeel speelt bij veel speelsters mee." Niettemin stapte Stam/SoVoCo zater dag voor de tweede opeenvolgende keer als winnaar uit een uitwedstrijd. DIO/O, op de twaalfde en laatste plaats genesteld, heeft na de 2-3-neder- laag nog een theoretische kans op p/d-wedstrijden, maar zal zo goed als zeker rechtstreeks degraderen. Het was de zevende keer dat er in een wedstrijd van Stam/SoVoCo een vijfde set moest worden gespeeld en de zevende keer dat de club uit Soest daarin aan het langste eind trok. De eerste twee sets gingen wonderwel verloren, maar daar na liep Stam/SoVoCo over DIO/O heen. Het werd 15-13,15-9,3-15,3-15 en 5-15. Dat Stam/SoVoCo in de eerste twee sets onderuit ging, lag volgens Klute aan het rommelige spel van de ploeg uit Oosterwolde. "Die tijd hadden we no dig om ons in te stellen op wat DIO éan het doen was. Het waren allemaal rom melige situaties, waar geen structuur in zat. Dat werd niet goed opgelost dooi ons. Na de tweede set losten we dat soort ballen beter op. ,En toen kreeg DIO ook minder kansen om rommelige ballen te geven, omdat wij beter scoor den. Esther van der Spek ging goed draaien en Heieen Hilhorst kwam terug in de wedstrijd. Daarnaast wisselde hun trainer in ons voordeel. Hij haalde de spelverdeelster eruit, zodat hun beste speelster bijna geen ballen meer kreeg." OMS zal weinig plezier hebben beleefd aan het kortstondige bezoek aan sport zaal De Bunt. De heren van Stam/So VoCo gunden de ploeg uit Putten niet eens 45 minuten speeltijd. Binnen de kortste keren rekende de goed draaien de Soester ploeg af met de hekkesluiter: 3-0. In de laatste set hield Stam/SoVo Co zelfs - mede dank zij een buiklan ding van Ron Goethals, waar zelfs een strenge jury een 9.9 voor had gegeven - de nul vast: 15-0. Ondanks dat Jan Visser en Coen Werk hoven nog steeds absent waren (in ver band met blessures) buitte Stam/So VoCo het krachtsverschil uit. Na 43 mi nuten konden de spelers onder de dou che. Daarmee wierp de ploeg uit Soest de frustraties, opgedaan in de uitwed strijd tegen OMS, van zich af. De tegen stander van zaterdag sprokkelde tot dusver welgeteld twee punten bij el kaar. Eén daarvan werd destijds van Stam/SoVoCo afgesnoept. Het tekent wellicht de nieuwe situatie waarin Stam/ SoVoCo zich bevindt. Na de tus sentijdse wisseling van trainers en coa ches verloor Stam/SoVoCo geen wed strijd meer. Het gevolg is dat de ploeg zich weer heeft opgewerkt naar de vier de plaats en mogelijk nog als tweede kan eindigen. De formatie is tevens nog actief in het bekertoernooi. In de halve finale van de districtsbeker is SDS te genstander. Die ploeg staat toevallig ook in de laatste competitiewedstrijd, op zaterdag 16 april in De Bunt, tegen over Stam/SoVoCo. •Leaseprijs 48 maanden 20.000 km. per jaar excl. BTW De Mitsubishi Colt is een auto met verleidelijke ingrediënten. Comfortabel, veilig, sportief, zuinig, oerbetrouwbaar. en een zeer ruime standaarduitrusting. De Mitsubishi Colt vanaf ƒ26.995,-. Leaseprijs vanaf 765,-.* De Mitsubishi Lancer Wagon is een sportieve en dynamische stationcar met een zee van ruimte. Ook op de Paasshow aanwezig. De Mitsubishi Lancer Wagon vanaf ƒ35.495,-. Leaseprijs vanaf 910,-.* 3 jaar garantie op nieuwe Mitsubishi personenauto's en bedrijfswagens. 2 jaar garantie op top-occasions. Gratis vervangend vervoer in de garantieperiode. Gratis vervangend vervoer bij schade. Onderhoudskosten boven de ANWB-norm worden altijd vergoed: 10 jaarlang! De Mitsubishi Galant is een ruime auto met krachtige en zuinige motoren en een uitgebreide standaard uitrusting en veiligheidsvoorzieningen. De Mitsubishi Galant voor 37.995,-. Leaseprijs vanaf 941,-.* De nieuwe Lancer is de nieuwe troef van Mitsubsihi. Aantrekkelijk geprijsd met een ruime standaarduitrusting en zowel economische als pittige motoren. De Mitsubishi Lancer vanaf 33.995,-. Leaseprijs vanaf 879,-.* De Mitsubishi Space Wagon heeft naast comfort, een 2 liter 16 kleppen motor, ruimte voor maar liefst zeven personen. De Mitsubishi Space Wagon vanaf 51.495,-. Leaseprijs vanaf 1.296,-.* De Mitsubishi Space Runner staat voor ideale ruimte, een uitgekiende indeling en iedeaal zitcomfort. Maar ook voor veiligheid en dynamische prestaties. De Mitsubishi Space Runner vanaf 45.895,-. Leaseprijs vanaf 1.199,-.*

Soester Courant | 1994 | | pagina 17