ONZE NIEUWE PAASCOLLECTIE IS BINNEN Geen gevolgen puntverlies WZ'49 Eén doelpunt genoeg voor MHC Soest Hees klopt koploper op inzet Opnieuw winst SEC-zaterdag Internationaal paastoernooi The Red Stars in Beukendal Zwemclub wil uitbreiding trainingsuren en opslaghok Van Zoelen stopt bij SEC Geen volledig eerherstel DYS Clubrecords bij SY Eemland auto smeeini 'Resto-snackT^ 2E PAASDAG GEOPEND DE SMEEING PAASSHOW. VAN 31 MAART T/M 4 APRIL. PAGINA 18 WOENSDAG 30 MAART 1994 SOESTER COURANT PAGINA 19 Soesters staan in slotfase toe: 3-1 VOETBAL zaterdag Elf punten uit laatste zes duels VOETBAL zaterdag Ongeveer dertig buitenlanders te gast BASKETBAL Mutaties in bestuur De Duinkikkers ZWEMMEN VOETBAL Voetballer loopt hersenschudding op training op Linda Molenaar op vierde plaats in Citroën AX GTi Ton Wolfsen scoort in extra tijd gelijkmaker tegen Hulshorst VOETBAL zaterdag Dames klimmen naar derde en wellicht ook tweede plaats HOCKEY Dames ^Strater Huizen|n/ofverkoP®^. Kopen en/0 uenStrater' enof! "Organisatie klopt niet bij club" ZAALVOETBAL Zevende nederlaag in acht wedstrijden ZAALVOETBAL Hees In Thialf-stadion in Heerenveen SCHAATSEN Nog nooit was onze Paascollectie zo compleet. Wat u ook zoekt, wij hebben het in huis. Bovendien zijn al die extra's op veel van onze modellen dit jaar extra voordelig. Kom snel langs. erlaat' in augustus vorig 1 1 aid en gedurende een et- Het water tastte de vloer j d was om er nog langer op j erzekeringsmaatschappij 1 \000 gulden) zal vergoe- i voor eigen risico voorge- 'oto: Goos van der Wilt. ;stuurslid. Het bestuur gevormd door Fiona van mmers, Gerda van Zand- e Vries en Harry Eich- Hees speelde zaterdag tegen kop loper Allen Weerbaar uit Bussum een zenuwachtige en chaotische eerste helft. Allen Weerbaar maakte de koppositie geen mo ment waar en speelde, met uitzon dering van het tweede deel van de eerste helft, een matte wedstrijd. Hees won met 3-1. In tegenstelling tot de vorige wedstrij den was de Hees-aanval in de eerste helft niet bij machte om kansen te creë ren. Na 35 minuten kwam Allen Weer- 1 baar op voorsprong toen de bal tussen j twee verdedigers bleef hangen en E. van Geffen de Bussumers beheerst op 1 voorsprong bracht. De tweede helft bood aanvankelijk een zelfde speelbeeld. Een hardwerkend Hees, dat na circa 15 minuten verdiend langszij kwam door Danny Branden- j burg die een lange pass van Wout Blan- 1 kestijn goed meenam, zijn man uit speelde en vervolgens de AW-keeper beheerst in de korte hoek passeerde. Vanaf dat moment dicteerde Hees de wedstrijd en was het vooralsnog de goe- 1 moet je natuurlijk welkam- \ed Stars en prompt legden ze I oter namen ze zoveel afstand I n coach zondagmiddag kon- I ner dan dat? De jongens en mgste basketballers bij The daan wees de zeven- tot ne- dag werden ze kampioen in de Allen Weerbaar-keeper die Hees van een voorsprong afhield. Hees drong aan en kreeg een aantal goede kansen, zoals een vrije trap van Edwin Lazonder en een kopbal van Wout Blankestijn. Hees bleef aandrin gen voor een beter resultaat, terwijl Al len Weerbaar, op de grens van het toe laatbare, probeerde de aanvallers af te stoppen. Drie minuten voor tijd kregen de man nen van Teus van Kommer alsnog de beloning voor het harde werken en het was opnieuw Brandenburg, ditmaal op aangeven van Tjeerd Altena, die de verdiende tweede Hees-treffer heel fraai binnen schoot. In de laatste mi nuut kwam Hees zelfs nog op 3-1. Een corner van Altena werd door Marco Hagelen verlengd en vervolgens door René ten Haaf binnen gekopt. Door dit resultaat blijft Hees, samen met SEC, volop in de race voor een periodetitel. Het zag er halverwege de tweede helft slecht uit voor SEC-zaterdag. Tegen de verhouding in stond de ploeg van Hendrik-Jan de Boer bij Cobu Boys met 2-0 achter, maar de Soesters zouden uiteindelijk met 2-3 winnen. De Amersfoortse gastheren waren twee keer in het strafschopgebied van Ro nald de Kruyf geweest en scoorden even zo vaak. Daarna besloot De Boer om Richard de Bruin, aan de kant gela ten vanwege te weinig trainingsuren, toch maar in te zetten. De Bruin kaatste het balletje terug en scoorde meteen de aansluitingstreffer. SEC had het voordeel dat een minuut na de rust de gelijkmaker viel. Krijn Schouten zette voor en Razzo van Dam was eerder bij de bal dan de doelman die veel te ver uitliep: 2-2. Acht minu ten voor tijd besliste Ronald Spoor de wedstrijd. De doelman van Cobu Boys verliet zijn doel om De Bruin een halt toe te roepen. De bal kwam bij Van Dam die met een lob de keeper wilde passeren, maar die stompte de bal bui ten het zestienmetergebied weg. Het le verde de Amersfoortse doelman rood op. De vrije trap werd slecht genomen door Fred Postuma. Het gemompel van De Boer sloeg echter direct over in ge juich, want de bal kwam bij toeval bij Ronald Spoor terecht die de bal vervol gens via de rug van een tegenstander in het doel schoot. In blessuretijd stelde De Kruyf de zege veilig door een door gebroken Amersfoorter het scoren te beletten. Ongeveer dertig buitenlanders, oud-internationals met onder an deren Kees Akerboom en tal van Nederlandse topclubs kleuren van 2 tot en met 4 april het 25ste paasr toernooi van The Red Stars in. Het driedaagse basketbalevenement krijgt traditiegetrouw gestalte in sporthal Beukendal. Negenenveertig duels, driepuntswed strijden en een dunckgala staan op het programma en in elke categorie is er een prijs voor de meest waardevolle speler. De heren spelen op zondag 3 en maandag 4 april hun wedstrijden. De buitenlandse inbreng is van het Engelse Guilford en Wolfhounds, het team van de Amerikaanse vliegbasis in Soester- berg. Ook een aantal gerenommeerde voormalige spelers van het Nederlands team geeft het toernooi een internatio naal tintje. BCC Falco uit België belde op het laatste moment af. Daarvoor in de plaats komt titelverdediger Dunc- kers uit Hilversum, dat net onder de eredivisie speelt. De jongens junioren bijten op zaterdag 2 april om 10.00 uur het spits af. In dat deelnemersveld zijn verschillende teams uit de eredivisie waar te nemen, waaronder OSG en Shooters. Na het schaduwtoernooi voor heren 2, met on der andere Sankt Annae uit Denemar- ken, begint op zondag 3 april het serieu ze werk. Het sterk bezette herentoer- nooi vindt dan plaats tussen 15.00 en 19.30 uur. De dames, ook al met Sankt Annae, spelen tussen 10.00 en 15.00 uur. Op maandag 4 april worden tussen 12.00 en 17.30 de kruisfinales en de fi nalewedstrijden van de heren gespeeld. De buitenlandse gasten van The Red Stars worden ondergebracht in gymza len. In Beukendal krijgen ze elke dag ontbijt en diner geserveerd. Het paas toernooi wordt al jarenlang geken merkt door deelname van ploegen uit andere landen. Wim Bolwerk zette in 1970 een trend toen hij in verband met het eerste lustrum van de basketbalver eniging een paastoernooi organiseerde. Winnaar van dat eerste toernooi werd de toenmalige landskampioen Rotter dam-Zuid. Sindsdien was het paastoer nooi een terugkerend evenement op de kalender van The Red Stars. Bolwerk stond ruim tien keer garant voor de or ganisatie, Hans de Rond was twaalf keer het brein achter de 'Soester Bas- ketbalweek' en sinds vorig jaar zijn de organisatie en de leiding in handen van Dick van der Hammen. De toegang tot het toernooi is gratis. Behalve de gebruikelijke jaarstuk ken, staan op de agenda van de le denvergadering van De Duinkik kers nog twee vaste punten: meer trainingsmogelijkheden en een materiaalhok. Beide wensen zijn nog steeds niet vervuld. Tijdens de vorige week gehouden le denvergadering van de zwemvereni ging kwamen beide punten wederom aan de orde. Voorzitter Joke de Zoete reageerde niet bijzonder optimistisch op de vraag of De Duinkikkers meer trainingsuren kunnen krijgen in Aqua Indoor. Wellicht nog urgenter is de behoefte aan een materiaalhok, waarin onder meer de polodoelen en zwemkeer- schotten kunnen worden opgeborgen. Die moeten nu, evenals andere mate rialen, nog steeds buiten worden opge slagen en bij gebruik zomaar in het wa ter worden gehangen. Tijdens de ledenvergadering namen overigens twee bestuursleden afscheid. Henk Hengeveld droeg met tevreden heid het financiële beheer over aan Piet Leenards. Bob Kievit nam de plaats in van Tonnie Smits die namens de evene mentencommissie in het bestuur zitting had. Een zeventien-jarige voetballer van sportorganisatie Soest is vorige week dinsdag met een lichte hersenschud ding naar ziekenhuis Eemland in Amersfoort vervoerd. Hij mocht later weer naar huis. De voetballer was tijdens een training in botsing gekomen met een clubgenoot. Omdat hij over hevige pijn in de nek klaagde, werd voor de zekerheid een ambulance gebeld. In de eerste race om de Citroën AX GTi Ladies Cup is Linda Molenaar als vierde geëindigd. Op Circuit Park Zandvoort deed ze 27 minuten en 45 seconden over de twintig ronden. In het totale deelnemersveld, waarin ook de mannen uitkwamen, werd ze twaalfde op ruim 27 seconden achter winnaar Rob Karst. Eerste bij de dames was Francoise Loogman. Zij was ruim 24 seconden sneller dan Linda Mole naar. De tweede race staat maandag 4 april, wederom in Zandvoort, op het pro gramma. CHtffiEES INOtSCH si KING ECHTE CHINEE "v v. Willem de Vries buigt het hoofd als hij heeft gezien dat de Hulshorst-doelman een poging van VVZ '49 heeft verijdeld. Het puntverlies dat WZ'49 zater dag leed tegen Hulshorst is zonder nare consequenties gebleven. Concurrent Rood Wit speelde ge lijk tegen het Baarnse Eemboys, zodat de marge met deze nummer twee drie punten blijft. WZ'49 was zich vooraf terdege be wust dat het een moeilijke dag tegemoet ging. Naast de strijd waarin VVZ'49 ge wikkeld is, namelijk die van het kam pioenschap, is de strijd om degradatie te ontlopen heviger dan ooit. Vanaf de vierde stek kan iedereen nog degrade ren. Hierdoor zijn alle wedstrijden ge vechten op leven en dood. Zo ook de wedstrijd tegen Hulshorst. Van het puntentotaal van 12 had Hulshorst er 9 buitenshuis gehaald, dus WZ'49 was terdege gewaarschuwd. Daarnaast was de uitwedstrijd minder soepel verlopen dan de 2-4-overwinning deed vermoe den. WZ'49 startte dan ook nerveus. Er werd te veel balverlies geleden, het middenveld was niet attent genoeg en de voorwaartsen stonden te veel bui tenspel. WZ'49 kwam derhalve niet in haar geliefde spel en kon geen greep op de wedstrijd krijgen. Hulshorst was wel wat feller, maar kon niet echt gevaarlijk worden. Tot een kwartier na het begin- signaal. Een voorzet werd door Ton Wolfsen verkeerd beoordeeld, waar door de in balbezit gekomen aanvoer der van Hulshorst, na Edwin Brouwer te hebben uitgespeeld, makkelijk kon inschieten. Het zou zelfs nog erger wor den voor WZ'49. Tien minuten na de openingstreffer kreeg Hulshorst op een gemakkelijke manier een strafschop toegewezen. Beste man aan Hulshorst zijde, aanvaller Rinie Vedder, omspeel de Marcel de Graaf en liep tegen hem op. Daar waar iedereen rekende op een vrije trap wegens obstructie gaf de ver der goed leidende scheidsrechter Wulf- sen een penalty: 0-2. Na rust liet WZ'49 zijn ware gezicht zien. Het zette Hulshorst van meet af aan vast en creëerde kansen. Het wach ten was dan ook op de aansluitende treffer. Die viel na twintig minuten. Een fraaie combinatie tussen Zeki Kurt en Peter van de Munt werd door de laatste langs de keeper geschoten. Na deze goal had WZ'49 vier uitgelezen moge lijkheden om naast Hulshorst te komen. Schoten van Barry van de Berg en Kurt werden van de lijn gehaald, een schot van Ton Wolfsen werd vlak voor de lijn geblokkeerd en een kopbal van Cees Jan de Vries was te zacht om doeltref fend te zijn. De bevrijdende en terechte gelijkmaker viel dan ook pas in blessu retijd. Een hoekschop van Kurt werd door Wolfsen bij de elf-meterstip rich ting tweede paal gekopt, waar de bal stuiterend in het net verdween. MHC Soest heeft zondag een ein de gemaakt aan de opmars van Huizen. De uitwedstrijd bij het te gen degradatie knokkende Huizen werd met 0-1 gewonnen. Na een afwezigheid van vier weken beslis te Aijen Buys het duel in de eerste helft. Het was Soest dat vanaf het eerste fluit signaal het beste spel liet zien. Dat re sulteerde in een fraaie aanval over rechts. Jeroen Goedhart en Jeroen van Tol zorgden ervoor dat de bal bij spits Buys kwam. De 'goaltjesdief hielp zijn ploeg met een 'backhand' aan de win nende treffer. Na rust probeerde Huizen de dreigende terugval naar de tweede klasse te voor komen. Toen Hilko Krook van de Soes ters met geel naar de dug-out was ver bannen, nam de thuisclub het initiatief over. Dat leverde geen doelpunten op. Het was uitgerekend MHC Soest dat via counters gevaarlijk werd. Maar de kansen die daaruit ontstonden, waren niet aan de Soesters besteed. Niettemin was de 0-1-zege verdiend. Toen de keepster was gepasseerd, haal de zij de bal voor de doellijn weg. Het damesteam klom naar de derde plaats door met 1-0 van Rood Wit te winnen. Die ploeg zakte daardoor naar de vierde plaats. MHC Soest kan over anderhalve week zelfs de tweede plaats bemachtigen als van HBS wordt ge wonnen. De dames uit Soest doen het derhalve goed in de eerste klasse. Tegen Rood Wit was aan de Konings weg sprake van een gelijkopgaande wedstrijd die zich in de eerste helft voornamelijk op het middenveld af speelde. Na vijftien minuten scoorde Stephanie van der Spoel met een diago naal schot het, naar later bleek, enige doelpunt van het duel. Soest werd wat sterker, maar haalde geen rendement meer uit de kansen en de strafcorners. In de tweede helft werd een doelpunt van Caroline van de Meer om onduide lijke redenen afgekeurd. Daarna was Rood Wit iets sterker. Marielle van Rensen voorkwam de gelijkmaker. Makelaardij o.g. I Soesterbergsestraat 79, Soest. 02155-16151. Peter van Zoelen stopt na drie jaar als coach van de zaalvoetballers van SEC. Dat heeft hij de spelers groep maandagavond na de laatste wedstrijd (10-3-nederlaag tegen Interhesp) meegedeeld. "De orga nisatie klopt niet bij de club", geeft Van Zoelen als reden van zijn ver trek aan. "Ik moet hel bestuur nog inlichten, maar ik weet eigenlijk niet bij wie ik moet zijn", aldus Van Zoelen gister morgen. "Ik kan de voorzitter van de zaalafdeling wel bellen, maar die kan ik nooit bereiken. Er is geen eer aan te be halen. Als er iets is en je wilt de mensen aanspreken, is er niemand thuis." Van Zoelen zegt voortdurend te heb ben gevraagd of bepaalde zaken kon den worden geregeld. Hij kreeg nooit enige respons. "Ik moet er zelf ontzet tend veel energie insteken om dingen te regelen, zoals ik het wil. Daar zou een organisatie voor moeten zijn. Ze heb ben prachtige enquête-formulieren om kaderleden te werven, maar er is niets geregeld. Ik voel me besodemieterd, ik kan zo niet werken." Van Zoelen begon in het seizoen 1991-'92 als coach van het eerste zaal team van SEC. Twee keer achtereen werd de ploeg kampioen, dit seizoen degradeerde SEC uit de hoofdklasse. Dat laatste heeft volgens Van Zoelen niets met zijn besluit te maken. Zijn zoon Hans Peter blijft in principe wel voor SEC spelen. Daarentegen stoppen Willem de Vries en Ramon Heynen, al dus Van Zoelen. Tegen Interhesp moest Van Zoelen overigens een beroep doen op Edwin de Jong. De speler kwam, met Richard de Bruin en Hendrik-Jan de Boer, na de training van SEC-zaterdag naar de sporthal om het duel met Interhesp te kunnen meemaken. De Jong was de beste speler van SEC en maakte het eer ste doelpunt. De twee andere treffers van SEC, dat halverwege al met 5-1 achter stond, werden verzorgd door De Bruin en Jeffrey van Delden. DVS/Knollentuin wilde eerher stel, zo leek het in de laatste com petitiewedstrijd tegen de voorma lige koploper Tafelberg. Alsof er nog prijzen konden worden opge haald bij een goed resultaat, zo be leefden de zaalvoetballers het duel in sporthal Beukendal. Na tien goede minuten liet DVS/Knol- lentuin een kwartier lang tweedehands breiwerk zien, maar na rust kwam de Soester ploeg sterk terug. Dank zij een voortreffelijke Ronald de Rooij kwam DVS/Knollentuin terug van een uit zichtloze situatie. Hij scoorde tweemaal en bereidde drie treffers subliem voor. Hij voetbalde sterk en liet anderen be ter voetballen. Toch won Tafelberg, met Jorge Smeets van Volendam bin nen de gelederen, met 6-8. De ploeg profiteerde enkele keren van onnodig balverlies van de thuisclub. Uit de laat ste acht wedstrijden behaalde DVS/Knollentuin slechts twee punten. Twee keer was DVS/Knollentuin via De Rooij en René Kaats op voorsprong gekomen. Tafelberg deelde daarna de lakens uit: 2-5. In de tweede helft begon DVS/Knollentuin op te leven. Gerard van Soeren (3-5), Rob Kaats (4-6) en De Rooij (5-6) zorgden voor de aan sluiting. De Rooij bediende vervolgens Eddy Brinkman op maat, die vanuit een moeilijke positie de bal in de hoek prik te. DVS/Knollentuin kreeg nog kan sen, maar Tafelberg toonde nog twee keer de individuele klasse. Met name aan de laatste treffer ging een simpele, doch fraaie combinatie vooraf. Hees heeft wel eens vaker moeite gehad met vroeg opstaan. De wedstrijd tegen OSO was weer zo'n voorbeeld. Pas in de tweede helft kwam de ploeg op gang. Toen werd een 4-3-achterstand met vloeiende combinaties omgebogen tot een 4-13-zege. Hees was al eerder op 0-3 gekomen, maar moest zich even la ter de ogen uitwrijven toen OSO vier keer had gescoord. Peter de Jong (4), Jan Frommink, Eric Looysen (beiden 3), Danny Brandenburg (2) en Paul Ca- stein (1) voorkwamen erger. Tijdens de 'recordwedstrijden' van de baancommissie Utrecht in Hee renveen is schaatsvereniging Eem land succesvol geweest. Henriëtte Kuijt reed op de 1.500 meter met 2.20.71 een clubrecord. Carl Verheijden verbeterde de beste clubtij d op dezelfde afstand met 2.04.12 in de categorie junioren A. Ook neo-senior Tom Versteeg zette een nieuw clubrecord neer in zijn cate gorie met 2.11.69 op de 1.500 meter. Bovendien reden Versteeg en Verheij- en op de 500 meter beiden een per soonlijk record met respectievelijk 43.65 en 41.92. Susanne den Hartog verbeterde zowel op de 500 als op de 1.500 meter haar persoonlijk record (52.49 en 2.44.38). Ook Eefje van de Bor wist haar beste tijd aan te scherpen. Zij reed 2.41.03 op de 1.500 meter. Cor Varenkamp en Arie Treur bleven op enkele tienden verwijderd van een verbetering van hun persoonlijke tijden. Ook op de laatste dag van het toernooi presteerde Eemland weer goed. Op de 10.000 meter reed Tom Versteeg zijn tweede clubrecord van dit toernooi in de categorie neo-senioren met een tijd van 16.09.10. Het oude record stond al enige jaren op naam van Bert van der Weerd. Op de 500 meter reed de 20-ja- rige Soester een nieuw persoonlijk re cord met een tijd van 43.56. De Tempra Liberty. O.a. voorzien van: stuurbekrachtiging metallic lak lichtmetalen velgen hoofdsteunen achter electrische ruitbediening vóór centrale portiervergrendeling. De Tempra Liberty yanaf f 33.450,-- Uw voordeel 4.250,-. De Fiat Tempra vanaf 29.750,-. Leaseprijs vanaf 849,-.* De Croma Business. O.a. voorzien van: stuurbekrachtiging electrisch bedienbare ruiten vóór centrale portiervergrendeling metallic lak getint glas. De Fiat Croma Business vanaf 39.950,-. Uw voordeel 4.000,-. Leaseprijs vanaf 1,199,-.* De Tipo Liberty. O.a. voorzien van: stuurbekrachtiging speciale wieldoppen getintglas middenconsole centrale deurvergrendeling sportieve dakrailing op 3-deurs versie electrische ruitbediening vóór. De Tipo Liberty vanaf 27.950,-. Uw voordeel 2.500,-. De Fiat Tipo vanaf 27.450,-. Leaseprijs vanaf 795,-.* De Panda Blue Bay. O.a. voorzien van: speciale binnenbekleding- getint glas van binnenuit verstelbare buitenspiegels extra brede banden achterruitwisser met sproeier. De Panda Blue Bay vanaf 15.595,-. Uw voordeel 1.250,-. De Fiat Panda vanaf 15.200,-. Leaseprijs vanaf 499, De Fiat Punto. Het antwoord op de vraag naar veiligheid, ruimte en comfort. Er is al een Punto vanaf 22.750,-. Leaseprijs vanaf 645,-.* De Cinquecento Suite inclusief airconditioning en nog veel meer extra's voor 19.950,-. De Fiat Cinquecento vanaf 16.995,-. Leaseprijs vanaf 535,-.* De Uno Start. O.a. voorzien van: speciale wieldoppen van binnenuit verstelbare buitenspiegels speciale binnenbekleding achterruitwisser met sproeier. Uw voordeel 1.250,-. De Fiat Uno Start vanaf 19.950,-. Leaseprijs vanaf 599,-.* 'Leaseprijs 48 maanden 20.000 km. per jaar excJ. BTW AMERSFOORT SOEST Amsterdamseweg 19 tel. 033 - 635535 OPENININSTfJDEN: Ma. t/m vrij. 09.00 - 18.00 uur do. 09.00 - 21.00 uur (Amersfoort), zat. 09.00 - -17.00 uur, ma. 4 april 09.00 - 17.00 uur. Koningsweg 14 tel. 02155-13227

Soester Courant | 1994 | | pagina 19