S House Party Paasdisco En dit zijn de knallers van deze week: 125 Dit is géén ge/<t...l Soest komende jaren onder bewind van nieuw YVD-CDA-PvdA-trio volte p°"d Ontwikkeling bus blijft positief GEOPEND] He* SS39 Drive-in-show Verse eieren Varkensfilet- Verse rollade slagroom tïU|S Bos en Duin Crab-salade 095 I^VVEEDE 02155-14152 Blommers, Van Logtenstein en Ten Hove wethouders yjOOX UW PETERS Makelaars m van BREUKELEN bv m 5 HET VLEESCENTRUM Bromfiets gestolen 3 Actueel 4 Varia 7 Actueel 11 Onderwijs 17 Sport Advertenties en Kopij eerder inleveren Wegwerk aan de Koninginnelaan Gemeente haalt 20 jonge lindes uit winkelcentrum weg Vrijdag 1 april with mystery guest zondag 1e Paasdag Succesvolle dienstregeling CN wordt niet gewijzigd Waar is Jon dokter RUUD SMIT visspeciabteiten 't dawderhoocft doos 10 stuks 0,25 liter C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 - 15724 VOORDEELMARKT Kom zaterdag 16 april naar onze Infodag "Wonen". Gemeentehuis op 1 en 3 april dicht Slaperige dieven sluipen zaak aan Koningsweg binnen JANUAR11995 EEN BELLER IS NATUURLIJK NÓG SNELLER! i f Neks Blommers (VVD). Sinds maandagavond staat defini tief vast dat Soest de komende vier jaar geregeerd zal worden door een College van drie partijen, dat naast burgemeester De Widt ge vormd zal worden door nieuwe ge zichten: Neks Blommers (WD), Ries van Logtenstein (CDA) en Pieter ten Hove (PvdA). Van hen kan alleen Van Logstenstein bo gen op ervaring; hij was in de pe riode 1986-1990 al wethouder van milieu. Over de exacte portefeuil leverdeling wordt in de loop van de week duidelijkheid venvacht, na dat eerst nog met De Widt over legd is over wat hij aan (nieuwe) taken op zich zal nemen. Met deze allerminst verrassende uit komst kunnen de College-onderhande lingen, die sinds de verkiezingen van 2 maart in een aantal gespreksrondes zijn gevoerd, nog voor Pasen worden afge rond. Het nieuwe bewind treedt op 12 april aan, als de nieuwe gemeenteraad wordt geïnstalleerd en de wethouders verkiezingen - nog slechts een formali teit - zullen plaatsvinden. Volgens nagenoeg alle betrokkenen wijkt het resultaat van het College-be raad geen millimeter af van wat ervan verwacht kon worden. Al geruime tijd - sommigen spreken over een periode van minstens anderhalf jaar, anderen zeggen dat het al sinds de vreemd verlo pen onderhandelingen van 1990 duide lijk was - hing een drie-partijen-college "in de lucht". De drie partijen wisten el kaar in de gemeenteraad de laatste tijd uitstekend te vinden en vooral na de voor de PvdA tamelijk gelukkig uitge vallen raadsverkiezingen was het dui delijk dat de onderhandelaars Blom mers, Krol en Boerkoel een onafschei delijk trio vormden. Part-time wethouders? Een poging van Visser (GL-PS), Swin- kels (D66) en Meilof (GPV) om geen drie maar vier wethouders in het Colle ge op te nemen - eventueel met twee full-timers en twee part-timers - strand de op de vastberadenheid waarmee Blommers, Krol en Boerkoel vasthiel den aan hun gezamenlijk vertrekpunt: een college met een "aangeklede" bur gemeester De Widt en drie full-time wethouders van WD, CDA en PvdA. Met name PS-wethouder Jan Visser - die eventueel wel in was voor een halve wethoudersbaan - trekt daarmee aan het kortste eind en keert tot zijn teleur- Ries van Logtenstein CDA stelling niet terug in het College, even als zijn D66-collega Mieke Swinkels. Haar kansen werden na de verloren verkiezingen toch al niet hoog aange slagen en om praktische redenen zat een wethouderschap er evenmin in voor Wiebe Meilof (GPV), hoewel ook zij, evenals Visser, het beleidsprogram ma ondertekenden. Harry Witte (Ge meentebelangen) haakte kort voor de ondertekening alsnog af en Johan Baks (BAM) was vorige week al uit woede over het gekonkel van WD, CDA en PvdA opgestapt. Direct na de laatste gespreksronde over de milieuparagraaf maakte onderhan delingsleider Neks Blommers een rondje langs de overgebleven lijsttrek kers, waarbij ze hun de vraag voorlegde of ze het programma wilden onderteke nen. Met uitzondering van Witte gingen allen akkoord, al liet Meilof aantekenen dat hij een voorbehoud maakte bij de paragraaf over het referendum en aar zelde Swinkels nog even omdat ze vond dat er veel afhing van de personele sa menstelling van het nieuwe College, waarover op dat moment formeel nog geen duidelijkheid bestond. Drie of vier Enige hilariteit ontstond toen Witte op Blommers' vraag aan elk van de onder handelaars of zij ook aan het College wilden deelnemen antwoordde dat hij daarvoor wel belangstelling had. Hij volgde het verdere verloop vanaf de tri bune. Blommers peilde vervolgens de voorkeuren voor drie of vier wethou ders, waarbij ze o.a. in overweging gaf dat het gemeentebestuur op het gebied van besparingen het goede voorbeeld moest geven en dus wel kon volstaan met drie wethouders, wat ongeveer een ton aan salaris zal schelen. Meilof pleitte voor vier, omdat volgens hem met drie wethouders een aantal be langrijke punten wel eens in de ver drukking zou kunnen komen. "We heb ben de afgelopen jaren geen commissie meegemaakt die te leeg was..." Visser vond vier, gezien de hoeveelheid werk, het minimum. "Je moet ook tijd vrijma ken voor kontakten met het gewest, met ambtenaren en burgers." Volgens hem speelde het bezuinigingsargument pas in 1979 en zou de burgemeester aan het zwaarder geworden veiligheidsbeleid z'n handen al aardig vol hebben. Krol ontkende niet dat het nieuwe Col lege voor "een stevige klus" zou komen te staan, maar vond drie wethouders ge noeg, en Blommers en Boerkoel hiel den eveneens vast aan hun voorkeur. Pieter ten Hove (PvdA). Blommers concludeerde dat die keuze de steun zou hebben van 16 van de 27 raadsleden en stelde vast impliciet vast dat het dus ook een drie partijen-colle ge zou worden. Samenstelling De overgebleven zes onderhandelaars trokken zich vervolgens in beslotenheid terug om te spreken over de personen die als kandidaat-wethouders aan de raad zouden worden voorgedragen. Het overleg daarover nam nog enige tijd in beslag, tot Visser, Swinkels en Meilof naar buiten kwamen. Ze waren, zoals ze lieten weten, door Blommers uitgenodigd het overleg te verlaten, na dat was vastgesteld dat de drie partijen VVD, CDA en PvdA het inmiddels eens waren over de samenstelling van het nieuwe College: Blommers zelf, Van Logtenstein en Ten Hove. Nog enige tijd later werd ook het over leg van de drie resterende deelnemers afgebroken. Blommers liet weten dat nu eerst kontakt gezocht zou worden met burgemeester De Widt, waarbij formeel nog moet worden uitgemaakt welke - minder politiek gevoelige - por tefeuilles hij krijgt toebedeeld. Morgen (donderdag) zal daarover naar ver wachting het laatste woord gesproken kunnen worden. Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is Bel 02155-16251 ^^^^pagina Birkstraat 49 - Soest - Tel. 12477 VARKENSHAASJES ^qcq per kiloI FRICANDEAU -iAi=o per kiloI U?U TARTAAR H i 50 per kiloI I ?u Geopend do. en vr. 8.00-17.00 uur. Altijd kwaliteit en betaalbaar. Tussen kwart over acht en kwart voor tien is donderdagavond een bromfiets gestolen. Het voertuig is eigendom van een zestien-jarig meisje uit Soest. Ze had de bromfiets bij een woning aan de Ereprijsstraat gestald. Milieu mag geen 'speer punt' zijn. BAM voelt zich gepasseerd en stapt op. Meningen van lezers. Nieuws van de gemeente. Nationale Boomfeestdag een Feestdag. De Wegwijzer: 'Nu al vier mille voor Ghana-project'. Mavo Soest: 'Hartelijke groeten uit de Oekraïne'. Actie Griftland College: Poppenkast, schminken, ponyrijden, werken, sand- wich-borden en koffie. Monsterzege BDC mosterd na de maaltijd. Overlevingskans volleybal- sters groeit. Soest neemt toch weer meer afstand. Laatste hoop van SEC vervlogen. Omdat Tweede Paasdag (maandag 4 april) uitvalt als produktiedag van de Soester Courant, wordt de inle- vertermijn voor advertenties éénma lig verlengd tot dinsdagmorgen 5 april, uiterlijk 10.00 uur. Van het materiaal dat wij na dat tijdstip ont vangen, is technische verwerking niet meer mogelijk. Sportkopij dient maandag, uiterlijk 12.00 uur, in ons bezit te zijn. Verder verdient het aanbeveling adverten ties en kopij reeds deze week (vóór het paasweekeinde) in te leveren. Op maandag 11 april zullen wegwerk zaamheden worden uitgevoerd in de Koninginnelaan. Hiervoor zal de Ko ninginnelaan tussen het busoverstap punt en de Krommeweg voor het door gaand verkeer worden afgesloten. Dit verkeer zal worden omgeleid via de Nieuwstraat en de Beckeringhstraat. Ook buslijn 71 zal van deze route ge bruik maken. Het busbedrijf Centraal Nederland zal tijdelijke bushaltes aan brengen op de Beckeringhstraat nabij de Koninginnelaan. Daarnaast zullen reizigers de haltes van lijn 70 op de Schrikslaan kunnen gebruiken. Ongeveer twintig jonge lindes zijn uit winkelcentrum Soest-Zuid yerwijderd. De bomen zijn, vooruitlopend op de nieuwe plannen voor het winkelcen trum, weggehaald, omdat ze in deze tijd van het jaar nog verplantbaar zijn. Op een later tijdstip krijgen ze een defini tieve plek in de gemeente. De oude lindes in het winkelcentrum zijn niet meer verplantbaar. De ge meente zal proberen de oude bomen zoveel mogelijk in het nieuwe plan in te passen, zodat ze niet verloren gaan. Café - petit restaurant Zalencentrum Bosstraat 80 - 3766 AH Soest Telefoon 02155 - 2 23 44 EXCLUSIEF ENGELSE GRENEN MEUBELEN INTERIEUR- EN KADO-ARTIKELEN Openingstijden: dinsdag t/m donderdag 13.00-17.30 uur vrijdag 13.00-21.00 uur zaterdag 11.00-17.00 uur BEUKENLAAN 66-68 SOEST De dienstregeling van Centraal Nederland (CN) in Soest blijft in ieder geval tot mei 1995 ongewij zigd. De busmaatschappij is bij zonder goed te spreken over de ontwikkelingen. In februari werd nog een stijging van 21 procent van het aantal busreizigers vastgesteld ten opzichte van dezelfde maand in 1993. In januari bedroeg de toename van het gebruik van de bus dertien procent ten opzichte van januari 1993. In december 1993 was er sprake van een groei van negentien procent in vergelijking met december 1992. Na de aanvankelijke daling van het aan tal busreizigers, kort na de invoering van het nieuwe bussysteem, is het bus- gebruik alleen maar toegenomen. Vóór mei 1993, toen het busplan van start ging, waren er in Soest honderd busrit- ten per dag. Dat aantal is met het nieu we systeem verdubbeld tot tweehon derd. Op grond van de huidige ontwikkelin gen houdt de gemeente rekening met een eigen bijdrage aan CN van 420.000 gulden voor de periode mei '93-mei '96. Dat is gemiddeld 140.000 gulden per jaar. Voor het eerste dienstrege lingsjaar, dat over twee maanden af loopt, zal de bijdrage van de gemeente waarschijnlijk rond de 240.000 gulden uitkomen. Dat is te wijten aan de dalen de cijfers in de eerste maanden. Voor het komende jaar en het jaar daarop kan Soest, zoals de zaken er nu voor staan, volstaan met een bedrag van on geveer 90.000 gulden. Als de stijging van het aantal busreizigers blijft toene men, zullen de gemeentelijke bijdragen alleen maar lager uitvallen. Bij een ge middelde groei van 25 procent hoeft de gemeente geen geld bij te leggen. Volgens ambtenaar Marcel Vossestein, ZI6 PAGINA 10. Natuurlijk uit eigen keuken 100 gramr. van weedestraat 149 3761 cd soest tel. 02155 - 1 52 88 TUIN-ADVIESCENTRUM Dorresteinweg 72b Soest, 02155-1 c-noo die namens de gemeente intensief be trokken is bij het busplan, snappen ver tegenwoordigers van CN en de Neder landse Spoorwegen (NS) niet wat er in Soest gebeurt. Soest is één van de weini ge plaatsen in Nederland waar het bus- gebruik is gestegen. Landelijk is een da ling van vier, vijf procent waarneem baar. In een adviesnota aan het college schrijft Vossestein: "De bussen richting Amersfoort en de trein richting Utrecht blijven de grote trekkers. Het lokale ge bruik is sterk achtergebleven." Dat laat ste is volgens Vossestein een gevolg van het feit dat het busplan en delen daar van voortdurend ter discussie zijn ge steld. "Een flink gedeelte van de moge lijke groei wordt hierdoor uitgesteld. Deze afwijzende houding heeft de ge meenschap vermoedelijk inmiddels meer gekost dan de promotiecampagne die de gemeente heeft gevoerd." Lijn 70 (Amersfoort-Hilversum) ver voert gemiddeld 23 reizigers per rit. Lijn 71 (Soest-Zuid-Soestdijk via Veen besstraat en Industrieweg) vervoert ge middeld zes reizigers per rit. Lijn 72 (Eemnes-Baarn-Soestdijk) ver voert gemiddeld 3,5 reizigers per rit. Lijn 73 (Soesterberg-Soest-Zuid) ver voert gemiddeld 7,5 reizigers per rit. Lijn 74 (Soest-Zuid-Soestdijk via Raad huisplein en Van Weedestraat) ver voert gemiddeld tien reizigers per rit. Trein De dienstregeling van de NS zal vanaf 30 mei enigszins worden gewijzigd. De eerste trein uit Utrecht (die om 6.25 uur Soest-Zuid bereikt) komt te vervallen. Hetzelfde geldt voor de laatste trein in de richting van Utrecht. Dat is de trein die iets na half één 's nachts vanuit Baarn vertrekt. De laatste trein uit Utrecht zal vanaf 30 mei een kwartier eerder vertrekken, zo dat er een goede aansluiting is tussen bus en trein. De treinverbinding tussen Baarn en Utrecht wordt op maandag tot en met woensdag na 19.00 uur een uur- dienst. Op donderdag tot en met zon dag rijden de treinen na 22.00 uur nog maar één keer per uur tussen Baarn en Utrecht. De treinen die uitvallen, ver voerden tot dusver minder dan vijftien reizigers en dat is de norm die de NS in de Operatie STofzuiger hanteert voor het laten rijden van treinen. Rabobank f3 Soest zie pagina 10 Het gemeentehuis is op vrijdag 1 april (Goede Vrijdag) en maandag 4 april (Tweede Paasdag) gesloten. Dat bete kent dat ook de avondopenstelling op vrijdag 1 april komt te vervallen. In plaats daarvan is het gemeentehuis donderdag 31 maart van 19.00 tot 20.00 uur geopend. Afvalstoffenpark De Schans is op vrij dag 1 en zaterdag 2 april wel volgens de normale tijden open. Ook de groene en bruine containers worden vrijdag 1 april volgens het rooster geledigd. Op maandag 4 april worden de contai ners niet geleegd. In verband hiermee wordt uitgeweken naar vrijdag 1 en dinsdag 5 april. Op de huisvuükalen- der, die huis-aan-huis is verspreid, kun nen de inwoners van Soest kijken wan neer ze hun container buiten moeten zetten. Wie de kalender kwijt is, kan bellen met het gemeentelijk informatie centrum, tel. 93777. Omdat de huisvuilophaaldienst op vrij dag 1 en dinsdag 5 april extra uren moet draaien, worden de burgers verzocht hun container die dag uiterlijk om 7.30 uur aan de straat te zetten. Kennelijk 'slaperige' dieven zijn vorige week een bedrijf aan de Koningsweg binnengeslopen. Ze kwamen het pand binnen via twee openstaande deuren. Dat gebeurde dinsdagmiddag tussen half één en één uur. Ze namen veertig pyjama's mee, voordat ze via dezelfde deuren hun weg naar buiten zochten en de benen namen. amstardam 25apritte68 secretarie president Dertien gulden voor een abonnement op de Soester Courant - dat is inderdaad 'geen geld'. Toch krijgt u voor dat bedrag tot elke week de krant in huis, boordevol informatie over Soest en Soesterberg. Bijna 9.999 Soester gezinnen kunnen al niet meer zonder. U kunt mij noteren als abonnee van de Naam Adres Postcode Handtekening Zenden in open envelop aan: Soester Courant, Antwoordnummer 136,3760 AB Soest (Postzegel is niet nodig). i N V

Soester Courant | 1994 | | pagina 1