Contouren mogen gezien worden Badmode komt boven water Lingerie Back to Basics Nachtmode voor dag en nacht Lingerie Tophits Mannenondermode Tophits Tophits aan bad en strand IVN' met i Mannen kiezen Shorts, Tanga of Body WOENSC George ♦Halterbody Knoop topje Push-up beha Welke 'toppers' hebben we in de dameslingerie? Dat is de string om zijn functionaliteit. Zit goed en geeft geen tekening onder welk kle dingstuk dan ook. Dat is de short slip, het taillebroekje met pijpjes, omdat dit ongekend comfortabel is in het dragen. Dat is ook de van speciale vullingen voorziene push up heha, omdat een gepronon ceerde boezem helemaal hij de mode van deze tijd past. Hadden we ooit genoeg aan een pri ma beha en een serie gelijksoortige slips, nu zoeljen we onze lingerie even kieskeurig uit als onze boven kleding. Het aanzien van een diep uitgesneden jurk of doorschijnende blouse krijgt extra ondersteuning door een push-up beha. De zakelijke blazer krijgt een vrou welijke dimensie als er een luxueu ze met kant afgezette body onder wordt gedragen. Strakke of gladde bovenkleding ziet er extra mooi uit als er eenvoudige, aansluitende foundation onder wordt gedragen. Lingerie is een kwestie van esthetiek geworden. Als de contouren van het lichaam tellen, telt de onderkle- ding het meest. lichaamsvriendelijke materialen en elastisch kant. Veel katoen, zijde en wol. Ook nieuwe micro-vezels blij ken ongekende eigenschappen te bezitten. Ze zorgen voor een gevoel van natuurlijke luxe. De nieuwe lin gerie is vooral om je mooi te voelen op elk moment van de dag. Wat draagt de trendbewuste Nederlandse man deze zomer onder zijn jeans, sportkleding of zakelijke outfit? De boxer van tricot-stof omdat die nog fijner aanvoelt dan de bekende ka toenen shorts. De tangaslip omdat hij zo sportief op het lich aam draagt. En de halter-body, hemd en slip aan elkaar, omdat dat veel praktischer is en mooier aansluit dan een los hemd. Mannen weten wat ze willen als het om ondergoed gaat. Een nieuwe tendens is het dubbel- gebruik. Wat onder het pak goed aanvoelt, zit in bed ook lekker en door materiaalgebruik en dessins slaan sommige items zelfs aan het strand geen slecht figuur. De kleuren zijn wat sprankelender, het materi aal technischer maar in vormgeving loopt onder-, nacht- en badgoed door elkaar heen. Eén ding is zeker: bodyfashion voor mannen wordt trendy, gedurfd, multi-functioneel en vooral het aanzien waard. in Nederlai die de Ned ben, zijn n identiteit n bewijs aan! beeld gebei ning open< andere naa is hier ook de verplici een identiti tonen, is h dere instan bruikvanv of tegen te Identifico Op 1 juni identificati tekent dat i Nederlz situaties zi een geldig teoet u eei het v situatie Nederlanc krijj üficatiepli °P het wi troles woi bijvoorbet drijfsvert belastingc moet u d ID-bewijs u aan eei begint, za u vragen mee te ne kopie van De badmode heeft ingrijpende trendveranderingen ondergaan. Ooit was het zwempak, en later de bikini, iets dat we alleen in die paar zonnemaanden nodig hadden of dat dienst deed in het zwembad. Nu rei zen we naar plaatsen waar het de klok rond zomer is. We amuseren ons in parken met overdekte tropi sche zwembaden en saunaland schappen. Badkleding wordt sowieso niet meer tussen de motte- ballen gelegd. We houden het onder handbereik. We hebben ook meer dan één bad pak en nog typerender is dat 'bad mode' eigenlijk niet meer de juiste benaming is. Van 'zwemmode' is het 'zonnige genietmode' geworden. De badmode die de fabrikanten momenteel aanbieden is uiterst flat teus en gericht op het vakantiegevoel. Ook op het droge De badkleding nieuwe stijl is bezield door vrijheid, ongebondenheid en creativiteit, met daarbij een hoog percentage nostalgie. We zien de broekjes met pijpjes uit de jaren veertig en vijftig weer terug. We zien bikini's met beugelbeha's en voor gevormde cups zoals in de jaren zestig. Actueel is de veelvoud aan aanverwante kledingstukken en accessoires. Pareo's die om de heup worden geknoopt, topjes die gestrikt en gedrapeerd worden om de taille. Poncho's, shirts, pyjama- achtigebroeken. rokjes en badjassen worden in gelijke dessins binnen dezelfde collecties geleverd. Kleurthema's zijn heel breed. Dessins liggen in het verlengde van de bovenmode. Soms zijn het lande lijke en naïeve patroontjes met stip pen en bloemetjes. Ook zien we felle futuristische neonkleuren die horen bij 'action and fun'. Tegelijk zijn er rijke en warme exotische kleuren en prints. De materialen voor de 'natte' pakken zijn comfortabel en, functio neel, veel katoen met elastische garens. De bij-produkten zijn soepel en beweeglijk als het water zelf. Transparante lichtgewicht-stoffen die je nauwelijks voelt maar fantas tisch staan. De actuele badmode kun je omschrijven als heerlijke zonne- mode voor bad, terras en strand. Boven bepaalt onder De string is zo populair omdat hij onzichtbaar onder de bovenkleding zit. Ideaal dus voor strak aanslui tende kleding of onder het aerobic- pak. De taillebroekjes met langere pijpjes worden om dezelfde reden gekocht. Een nauw aangesloten broek of een stretch rokje zit rimpelloos over zo'n hoge slip. Maar voor wie dat nodig heeft zijn er ook modellen die het buikje iets strakker trekken. Zo krijgt lingerie weer een steunende of corrigerende functie. Maar deze is absoluut niet vergelijkbaar met het insnoercorset van vroeger. Door nieuwe, coupetechnische ont wikkelingen geeft de nieuwe beha steun, zowel mèt maar ook zonder beugels. Functionaliteit wordt ver bonden aan comfort en schoon heid. Men gebruikt de meest Multi-functioneel nelachtige stoffen voor wie wil weg kruipen in zijn nachtkleding. Het zijn chique nachtgewaden of verrukke lijke pyjama's. Nachtkleding is er niet alleen voor na het uitblazen van het kaarsje. Het is veel meer mode voor de tussen- uurtjes, voor als de nacht nog moet beginnen of nog niet voorbij is. Voor de laatste film op tv of het vroege ontbijt. Nachtmode is mode voor de momenten die het meeste van jezelf zijn. Mag je daar dan niet wat eisen aan stellen? jhr. Beelaert missaris van i terdagmiddaj van Soest de aan de 16 i van het IVN- bevond zie 10.000e deel sus: George De feestelijke een van de hoi leumviering va geleden het licl in Soest. Ond zich naast Beel De Widt, m Swinkels en 1; mevr. Van Mo leven burgeme Ze werden evei dere gasten in door IVN-besi die het "nati 10.000e natuui Soester gemeei Volgens Huisn nauw aan bij he beleid van de gt dat met tal va meentelij ke p waarin de ven scherming en h; rol hebben gesj 'Lastig' Voorzitter Rot kort hoe actief h den in de loop wees in dat ver! viteiten: vogelt heer, wandeling en nog veel mee aldus Maas, di zwaarschrift teg het industrieten brievenbus had lijk voorzitter m kenschetste het "doeners" die z de kennis en de de laatste jaren v het milieu. De woog zich volgi hoog niveau. Het totale gezei gens een "biolo, uitpluizen van i van ransuilen - ven in het voed gels: een IVN-b heid, die door geestdrift werd Jachthuisla: Een van de 16 José Bijman, p werkstuk waarr Pijpjesbroek Beugel badpak Als er iets veranderd is in de lingerie mode, dan is het de verschuiving van koketterie naar verwennerij voor je zelf. Kon in het verleden lingerie ge richt zijn op verleiding, nu is de sensa tie in de eerste plaats voor jezelf. Het geheime weten datje iets bijzonders draagt. En het gevoel hebben datje iets aan hebt wat mooi is en heerlijk zit. De actuele lingerie biedt alles; van luxe en weelderigheid, tot eenvoud en comfort. Maar bovenal hebben de nieuwe materialen een rijkheid die je verwennen. Er zijn twee sterke trends in de lingeriemode. Aan de ene kant is het de luxe van satijn, zijde en kant die we vinden in mooie body's, beu gelbeha's en slips. Met de opmerking dat er ook aan het design van de hogere tailleslips, veel aandacht wordt besteed. Bijna lijnrecht hier tegenover staat de ecotrend. Natuurlijk ecologisch geteelde katoen en vertelt dat milieuvriendelijk geproduceerd materiaal een sensatie is om op de huid te voelen. In dit segment zijn de kleuren natuurlijk en zacht, vqel ecru, levend wit, verbleekt blauw en rood. Kleine dessins worden gewaardeerd, maar opvallende accenten zijn schaars. Lusjes-gamering, smalle Nachtmode is een apart hoofdstuk voor de Nederlander, waaraan hij in feite nog moet beginnen. Wie niet bloot te bed gaat, gaat nog vaak in een oud T-shirt. Een kle dingstuk w aarin je je niet eens over dag durft te vertonen. Is dat gêne of is het Hollandse zuinigheid? Kijk dan eens naar de Zuideuropese lan den! Daar gaat men met regelmaat naar de speciaalzaak voor nacht kleding. Bij ons lijkt nachtmode wel het laatste waar we naar op zoek gaan. Het is wellicht een mentaliteitskwes tie en misschien het laatste stukje in onze modebewust-wording. We wil len immers op alle terreinen het mooiste en hel beste en vooral ding en die plezierig ogen en aanvoelen. We kiezen veel zintuiglijker dan vroeger. We willen kwaliteit, schoonheid en een goed gevoel. De huidige nacht kleding biedt het allemaal. Langer dan de nacht Nachtmode is mooie mode. Hoogwaardige materialen, mooie modellen, schitterende kleuren en dessins, maar vooral stoffen die lek ker voelen. Satijn, zijde of tere batist voor wie verfijning zoekt, veredelde katoen, comfortabele tricots en fla- Er is een behoefte om naar natuur lijkheid te zoeken, om overdaad af te zweren, om terug te gaan naar de basis. Zowel voor wat betreft de materialen als de vormgeving. Een enkele producent gebruikt ook al kantjes, een ribbeltje in het materiaal of een paar knoopjes op beha of hemdje is de uiterste vorm van versie ring. Opvallend is de populariteit van de slip met pijpjes, een nieuwe short. Zo wordt hij ook vaak gedragen want het materiaal en vormgeving in deze trend is zó natuurlijk dat het even goed draagbaar is als bovenkleding. Mannen willen no-nonsens onder goed, het liefst van katoen. Maar daar blijft het niet bij. De heren zijn veel gevoeliger voor nieuwe trends dan werd aangenomen. Ze durven ook steeds meer, tenminste diegenen die zelf naar de winkel stappen. Want ongeveer de helft van alle mannen laat het kopen van ondergoed nog steeds aan vrouw of vriendin over. En de keuze van hun wederhelft is niet zo fantasierijk. Terwijl de dames voor hun eigen luxe body naar een speciaalzaak stappen en ruim de tijd nemen, pakken ze voor echtgenoot of vriend even snel iets mee uit super markt en warenhuis. Vrouwen zoe ken dan meestal ook nog naar een voordeelpakketje en bekommeren zich nauwelijks om pasvorm of kleur. Ze denken er nog te weinig aan dat ook mannen zich lekker willen voe len in hun tweede huid en er graag smaakvol willen uitzien. Dat blijkt wel als je hen zelf laat kiezen. Op zoek naar comfort Doelbewust en kritisch zoekt de man vooral naar comfortabel mate riaal. Voor de zomer is dat katoenen jersey, glad of met ribbels. Ook de klassieke boxers zijn er tegenwoor dig van soepel, plezierig aanvoelend tricot. De tangaslip is één van de toppers bij de heren, maar ook de nostalgie speelt hoog spel. Opa's hansop bleek zo gek nog niet. De vormgeving is zodanig aangepast dat het sullige imago helemaal ver dwenen is. De mannen-body van nu heeft een stoere en functionele vorm met veel bewegingscomfort. En dankzij de elastische garens zoals lycra zit alles vrijwel naadloos om het lichaam.

Soester Courant | 1994 | | pagina 28