Bauers VB SNOEK Konvooi naar vluchtelingen onderweg! Bauers Kwintet Nieuws van de gemeente Aqua Indoor staat bol van activiteiten paasvakantie Schutte Soest op ETB BINNEN EN BUITEN WOENSDAG 30 MAART 1994 SOESTER COURANT PAGINA 4 Aktie Velika verloopt goed De oude man ooooooooooooooooo o 5 gangen-menu f55r o o r> Restaurant x Waar is Willem van Asch opeens gebleven! Meningen van lezers Jan Visser, God lielpe ons (2) Wethouders Schijndemocratie (3) Voedseltekort (1) Voedseltekort (2) Voedseltekort (3) Brand op vierde verdieping van flat Smitsweg Inbrekers nemen werktuig mee Auto botst tegen vrachtwagen aan elektrotechnisch installatieburo O.a. paashaasrace en Disney-middag Mountain-bikes uit schuur gestolen WOENSDAG 3 Inbreker geld uit I HHMTI mmm Vanochtend vroeg is het konvooi, bestaande uit zeven grote bussen, vertrokken met als eindbestem ming het dorpje Velika in Kroatië. De hulpverleners verwachten daar a.s. vrijdag in de namiddag aan te komen. De aktie is zo mogelijk nog beter verlopen dan de Kerstaktie, die in Soest liep onder de naam 'Laat Mustafa een keer Sinterklaas spelen'. Ging men toen met uitein delijk vijf transportbusjes vol noodzakelijke goederen naar de 550 Bosnische vluchtelingen in Velika onderweg, nu is het trans port met zeven grote(re) bussen op reis gegaan, met een totale capaci teit van tien busjes. Een verdubbe ling dus! Eén van de bussen wordt gereden dooi een VPRO radio-team, dat ter plaatse een reportage zal maken. Alle chauf feurs hebben op hun manier iets aan de aktie bijgedragen. Zo rijdt er een parti culier uit Zeeland, die niet alleen belan geloos zijn bus ter beschikking stelde, maar ook heeft gezorgd voor een voor raad microscoopglaasjes en hand schoenen voor de vrouwenarts in Veli ka. In een andere bus zit een journaliste van een krant, die tijdens het interview met Ivonne Wierink enthousiast werd en vroeg of er nog een chauffeur nodig was. Ook heeft de aktie succesvol gelo pen in Weststellingwerf in Friesland, opgestart door het enige noordelijke bestuurslid van stichting Velika, Jose- fien Demmer. Hiervandaan vertrekken dan ook vier auto's, gereden door men sen die zich daar verdienstelijk hebben gemaakt voor de aktie ten behoeve van Velika. Medicijnen Op het laatste moment deed zich een probleem voor. De huisarts in Velika, die niet alleen de zorg draagt voor de ei gen, Kroatische bevolking in Velika, maar tevens voor de vluchtelingen, kon niet meer ingrijpen in ernstige gevallen. Zijn voorraad medicijnen, waaronder vrij zware middelen, was op. De voor raad is afgestemd op de bevolking van 2700 inwoners en niet aangepast aan het feit dat er 550 vluchtelingen aan dit bestand zijn toegevoegd. Vluchtelingen die relatief meer medicijnen nodig heb ben door een veel slechtere conditie. Ivonne Wierink: 'Ja, dan zitje even met je handen in het haar. Iedereen begrijpt dat zo'n verzoek als het even kan inge willigd moet worden, maar waar haal je zo snel zulke middelen vandaan? Ik heb eerst contact gezocht met Apotheek Soestdijk en eigenlijk was men ons daar meteen terwille. Van het geld dat op de giro was binnengekomen ten behoeve van de aktie hebben we tegen inkoops prijs een formidabel pakket meegekre gen, waarin alles zat wat de dokter in Velika nodig had, aangevuld met de no dige injectienaalden, desinfecteermid- del enz. Alle lof voor de apotheker; zij heeft met veel geduld een uitgebalanceerd pakket samengesteld, wat de nodige tijd heeft gekost. Daarnaast natuurlijk ook voor de inwoners van Soest, die niet alleen zorg hebben gedragen voor een grote hoeveelheid melkpoeder, maar ook ge noeg geld hebben overgemaakt zodat we het pakket kónden kopen. We heb ben Velika niet laten weten dat we deze middelen bij ons hebben. Zo is de ver rassing daar des te groter! Paasfeest in Velika We hebben hiervandaan kans gezien in Velika een groot paasfeest te organise ren voor alle vluchtelingen. Bij de vori ge gelegenheid had de burgemeester van Velika e.e.a. georganiseerd, nu hebben we het zelf geregeld. We heb ben daar een Bosnisch bandje, drie jon gens die het fijn vinden om iets te doen te hebben, en hebben een lading kaas bij ons (Schaap Kaas te Huizen heeft deze keer een grote hoeveelheid kaas mee gegeven), natuurlijk mét Nederlandse vlaggetjes. Verder hebben we een grote hoeveel heid paasbrood bij ons, chocola de-eitjes voor de kinderen, en een vracht aan eieren en 'eierverfmolen- tjes', die na mijn rondreis in de hele om geving niet meer te koop zijn. We vertellen de vluchtelingen daar hoe wij hier aktie voeren, en hoe de mensen in Nederland daarop reageren. We leg gen hen de sponsoraktie voor de oude man uit, die hier in Soest heeft gelopen. We vertonen ook de videoband, waar mee hier na terugkomst van de kerstreis opnieuw aktie is gevoerd. Verder hebben we van kinderen van de Van der Huchtschool tekeningen mee gekregen van het huis waar ze wonen, en van Soest en omgeving. Die tonen we op het feest en we gaan daarna naar het schooltje waar de vluchtelingenkin deren les krijgen. Een druk programma dus, maar heel goed omdat we daarmee kans zien de mensen even uit hun depri merende omgeving en omstandigheden te halen. Verder hebben we bericht gekregen dat de 82-jarige man, die door Soester in woners wordt gesponsord, is opgeno men in een verzorgingstehuis in Poze- ga. Dat ligt zo'n 15 kilometer van Veli ka af. De plaats in het tehuis in Velika zelf ging om onduidelijke redenen niet door, maar onder druk van onze spon soraktie is hij toch in een verzorgingste huis geplaatst! Men heeft inmiddels geregeld dat we hem kunnen bezoeken. Voor dit doel hebben we een pakket bij ons, vol met ondergoed, pyjama's, sokken, scheer spullen, lekkere zeep en shampoo etc. Ook hiervoor heeft een deel van de in woners van Soest gezorgd door een eenmalige donatie te doen. Daarnaast hebben we een aantal per soonlijke pakketten bij ons, bedoeld voor de meest ernstige gevallen die we daar aantroffen. Hierin bevindt zich o.a. veel linnengoed, zodat de mensen zich niet alleen kunnen wassen, maar tevens hun bed kunnen verschonen, iets wat tot nu toe niet mogelijk was. Tevens hebben we schoonmaaksets bij ons, bestaande uit emmers, luiwagens, dweilen en reinigingsmiddelen. Dit is bedoeld voor de toiletten waar de vluchtelingen gebruik van maken. Ook hieraan was een groot gebrek, en op een plaats waar zo'n zestig mensen gebruik maken van slechts één toilet, geen over bodige luxe. We hebben dus een zeer gevarieerd pakket bij ons, waar iedereen van profi teert. Wij brengen het dan wel, maar als niet zóveel mensen in Soest en in het noorden van het land (maar ook scho len in Huizen, Rotterdam, Bergam bacht en Amsterdam) ons hadden ge holpen, dan hadden we helemaal niets kunnen doen. We zullen nu een groot aantal maanden niet meer gaan, omdat het ondoenlijk is om in een vakantieperiode aktie te voe ren. Dat is de reden dat we om zoveel geld voor melkpoeder hebben ge vraagd; de kinderen hebben dat wel no dig, ook in de vakantieperiode. We zullen zeggen tegen de pastoor in Velika, dat als er iets is wat voor enorm grote problemen zorgt en niet kan wachten tot onze terugkeer, dat hij dat moet laten weten, zodat we kunnen kij ken of we er iets aan kunnen doen. Mis schien komt er nog eens een dergelijke dringende oproep voor medicijnen of iets dergelijks. Voor dit doel vragen we mensen doorlopend om geld naar het gironummer van de stichting over te maken, ook in de vakantieperiode, zo dat we in kunnen grijpen als er mensen echt in nood komen," aldus Ivonne Wierink. Wie wil meehelpen om te zorgen dat de Stichting in zo'n geval kan helpen, kan een bijdrage overmaken naar de stich ting Velika, giro 2339176 te Soest. Voor informatie (na 6 april) kan men bellen, tel. 14963. Huisgerookte eendeborst Vissoep met spekcroütons Spoom Kalfsbiefstuk]es gevuld met champignons Vruchtenijs Kortingsbonnen zijn bij dit menu niet van toepassing. Wijn-arrangement mogelijk. O TEL/FAX 02155 - 1 25 16 Q OOOOOOOOOOOOOOOOO BURG. GROTHESTRAAT 55 g ZIE PAGINA 10. Beste Cees, Toen ik jouw stukje in de Soester Cou rant van 23 maart jl. onder ogen kreeg, zakte mijn broek af! Hoe kun je nou toch zo ongelukkig zijn met een wethouder, die zich in de afge lopen regeerperiode zo intensief heeft beziggehouden met ingrijpende 'snoei- processen'? Hoe kun je nou toch zo lelijk doen over een wethouder, die het presteert de raad te overtuigen van de culturele be hoefte die er onder de Soester burgers leeft? Hoe kun je nou zeggen, dat de bestuur lijke continuïteit niet zou zijn gewaar borgd met een wethouder, die voortdu rend zijn Socrates-complex koestert? Hoe kun je nou afgeven op iemand, die verduveld goed weet, dat een flexibele opstelling in de lopende college-onder handelingen opnieuw uitzicht geeft op een volledig of deeltijd wethouder schap? Iemand, die weet, dat continuïteit in be sturen bepaald wordt door collegialiteit binnen een college. Iemand, die als 'built-in stabilizor' con frontaties in het college zal voorkomen. Iemand, die dus ook weet, dat anderen in die onderhandelingen zijn 'kwalitei ten' kennen, waardoor hij soepel aan sluiting kan vinden bij een nieuwe wet houdersformatie 3, 4 of 5). Hoezo geen continuïteit? Cees, dat mag je Jan Visser niet kwalijk nemen. (Folly heeft overigens nog een andere betekenis dan dat van een kostbaar maar nutteloos gebouw, namelijk dwaasheid! Het is juist die dwaasheid van de vorige college-samenstellers, die de door jou gewenste continuïteit in de weg heeft gestaan.) Lijsttrekkers, God helpe Jan Visser! Jan Jacobs De Soester Courant staat ongeveer bol rond van de goedertierentheid van landdrost Jan Visser. Nadat ik een laat ste door hem overdreven milieu uiteen zetting mocht meemaken, heeft de landdrost alleen maar logische dingen, waar de natuur hem bij helpt, in zijn mi lieu- boekje laten zetten. Dat de Eem de laatste 20 jaar van een oerriviertje naar een onnodig transportkanaal is ver bouwd lees ik nergens iets van, milieu- bolwerk. Dat de Soester duinen er al lang veel be ter uitzagen dan ten tijde van zijn land drost-verhaal, staat ook niet vermeld. De Soester duinen zullen ondanks de (fijne neus) van landdrost Visser door natuurlijke luchtcirculatie van de vele hoogbouw in de provincie Utrecht bin nen 75 jaar zijn verdwenen (net als de Deltawerken en de Waddenzee veran deren in een grote modderpoel). Dat door toedoen van landdrost Jan Visser eens het mooiste natuurbad van Europa is vernietigd en verkwanseld staat ook niet in het bolwerk van zijn milieu- boekwerk. Van het goede bus plan lees ik ook niets in zijn milieu- boekwerk, dat Soest moet lijnen is van de zevenmaal zo hoog geproduceerde CO 2-uitstoot per vervoerde busreizi ger, neem ik aan, o sorry dit is weer een ander Swinkelfiguur. Beweringen van haar dat het busver voer (in Soest) met 21 is toegenomen zijn juist, het waren er eerst 5, nu zijn het 6 per rondrit. Dat dit de Soester ge meenschap f48,- per vervoerde reiziger blijft kosten wordt nooit vermeld, dat het Soester lijnen de gemeenschap de eerste 5 jaar legaal f 200.000,- per jaar kost, en illegaal nog eens f 150.000,- lees ik nergens, dit zijn brei-, stop, en keukeneconomen. En het is hoognodig dat voor deze goeddoeners de leugen- en bedrogprijs wordt ingesteld. H. de Groot Onder het kopje "Schijndemocratie (2)", reageerde gemeentevoorlichter B.J. van Os op mijn ingezonden brief van 16 maart jl. De heer B.J. van Os geeft hierin duide lijk aan wat er met ons kiesstelsel mis is. Ik citeer de heer Van Os: "Het effect van de voorkeurstemmen is bij het ons geldende kiesstelsel minimaal. Slechts in enkele uitzonderlijke gevallen haalt een laaggeplaatste kandidaat voldoen de voorkeurstemmen om een hoger op de lijst staande partijgenoot van de hem automatisch toevallende zetel te ver dringen". En dat was juist de kern van mijn be toog, de zittende politici hebben zich door een bijna niet te breken formule vrolijk vastgespijkerd op de raadszetel. Toch lijkt het mijdat men als goede po liticus de morele plicht heeft de wens van de kiezer te respecteren en bij een duidelijke keuze van de kiezer plaats te maken voor de lager geplaatste. Neem nu de situatie bij de PVDA. De heer P. ten Hove kreeg slechts 24 stemmen, terwijl de voorkeur van de kiezer naar de heer I. Akyüz ging met maar liefst 358 stemmen. Dat is bijna 15 maal zo veel stemmen. Jammer, maar in ons "niet door de kiezer gekozen" systeem schijnt dat nog niet voldoende te zijn. G. Mertens. Slechts bij 4,5 miljoen mensen in West- Nederland, beweert de inleider op een lezing bij de Historische Vereniging. Is dat aantal niet voldoende om de toon van de lezing wat te temperen. Hij vindt het wetenschappelijker om te vertellen dat er in de rest van Nederland geen te kort aan eten was. Zeer vele mensen uit West-Nederland gingen over de IJssel met fietsen met houten banden of handkarren om voor textiel of andere huishoudelijke artike len eten te halen. Ruilhandel dus. Wat een hebzucht toch van die Wester se Nederlanders. Zij hadden niet ge noeg aan een half klef broodje, vol strootjes en een halve liter waterige aardappelsoep voor twee personen per dag. De mensen in West-Nederland hadden het, zeker in de winter 1944-1945, slecht. Wat vriendelijk van de bezetter (vindt de inleider) dat de restaurants in Den Haag geen overvloed aan eten mochten uitstralen, maar wie kwamen in oor logstijd in restaurants? Juist, u raadt het al. Grof beschamend vind ik het van de in leider te beweren dat het lijden in de kampen nu erger wordt ervaren dan overeenkomt met de feiten. Hier po neert hij een grove leugen. Bij onze oosterburen zijn nu ook men sen die beweren dat er geen concentra tiekampen zijn geweest. Behoort de in leider ook bij deze categorie onnoze len? Zelfs na 14 jaren studie? Het is zinloos om 50 jaren later ten be hoeve van degenen die deze wereldoor log niet hebben meegemaakt, te vertel len op wetenschappelijke gronden dat wij het zo beroerd nog niet hebben ge had. In één woord: Bah. Bah! P. de Bos Toen ik dit opschrift las, moest ik wel even mijn ogen uitvegen. Mijn genera tie, die de oorlog wel heeft meege maakt, heeft een geheel ander beeld van de voedselvoorziening in oorlogs tijd. Ik heb vier jaar lang bij de 'gaarkeu ken' in Amsterdam gewerkt. Geduren de driejaar als leider van een uitgiftelo kaal in de Govert Flinckstraat in de Pijp. Ik heb gezien hoe de mensen wel een uur lang in de rij stonden om hun rant soen (een halve liter) warm eten te ont vangen. Werd er bekendgemaakt dat er weer wat levensmiddelen te verkrijgen waren, dan stonden de mensen soms uren in de rij om op hun distributiebon netjes wat te kopen. De gezichten van die mensen, die door gebrek aan aard appelen en tulpebollen moesten nutti gen, staan me nog duidelijk voor de geest. Wanneer de lege gamellen buiten wer den gezet, dan ontstond er onder de kinderen een waar gevecht om alsnog te trachten met een lepel wat voedsel uit deze gamellen te vergaren. Dat het niet goed was met de Voedselvoorziening blijkt ook wel uit het feit, dat vele men sen, op de fiets of lopend, urenlang de polder ingingen om toch nog wat extra voedsel te krijgen. Dit ging soms ge paard met het inleveren van persoonlij ke bezittingen zoals ringen, armbanden e.d. Ook gebeurde het vaak dat als ze bijna thuis waren er Duitsers en NSB'ers waren die alles afpakten en ge bruikten voor eigen gezin. Zo zijn er nog vele zaken te vermelden, die de 'hongerwinter' tot een voor velen angstige en vernederende periode in hun leven hebben gemaakt. Natuurlijk was er de vreugde toen uit de lucht het Zweeds wittebrood nederdaalde. Een moment om nooit meer te vergeten. Nu komt er, vele jaren na deze periode, iemand die zelf niet deze periode heeft meegemaakt, na een jaren durende stu die even beweren dat het best nog wel meeviel, want de geschriften wijzen dat uit. Ook de bewerking dat de toestand moedwillig erger werd voorgesteld dan het werkelijk was, is schandelijk. De de bezetter, die van alle zaken in Holland op de hoogte was, dat niet door zou hebben gehad, is natuurlijk larie. Ze waren van alles op de hoogte. Kijk maar naar de vorderingen van fietsen en het wegzenden van de mensen naar 'die Heimat'. Dit klakkeloos aannemen en niet op de hoogte zijn van de mentaliteit van de bezetter en van de meelopers (de NSB) kan hem niet kwalijk worden genomen, want hij was er toen niet. Ik zou de onderzoeker willen vragen om zich eens te verdiepen in de werke lijkheid in de oorlog. Dan niet in boe ken of dergelijke duiken, maar de 'slachtoffers' uit de oorlog persoonlijk te benaderen. Maak eens een studie over het werk van de 'gaarkeukens' in de grote steden, dan komt naar boven het vele humane werk dat er werd verricht. Vele onder duikers hebben hun leven te danken aan het voedsel dat uit de keukens, door middel van goede Nederlanders, aan deze mensen is verstrekt. De kreet: "De oorlog is zo'n emotioneel onderwerp, dat de feiten nog niet door iedereen aanvaard worden", is toch wel erg vernederend voor al die mensen die er soms nog dagelijks aan herinnerd worden. Daarom, dr. Trienekens, vind ik het vreselijk jammer dat u zoveel tijd en energie hebt besteed aan een onder werp, dat op wetenschappelijke wijze bezien wel waar zou kunnen zijn, maar dat de werkelijkheid niet heeft gediend en alleen bij de mensen die de oorlog hebben meegemaakt, weer veel pijn en leed naar boven heeft gebracht. De bezettingsperiode stond natuurlijk geheel onder controle van de bezetters, zo ook de pers. Om zo'n geschrift te pu bliceren, bestaat de mogelijkheid dat andere lieden, zie maar in Duitsland, gaan beweren dat uit de geschriften van toen valt op te maken dat de jodenver volging en -vernietiging niet heeft plaatsgevonden. Piet de Roos Met grote verbazing, ergernis en grote boosheid las ik het artikel over de inlei ding van dr. Trienekens in de Soester Courant van 23 maart 1994. Via een wetenschappelijk onderzoek dat veer tien jaar heeft geduurd, komt hij tot de conclusie dat er in de Tweede Wereld oorlog voldoende voedsel was. Toen de Duitsers in mei 1940 ons land binnen vielen, was Nederland daar wat de voedselvoorziening betreft er goed op voorbereid. Nederland dacht toen: Kom, de Duitsers vallen in mei '40 ons land binnen, laten wij ervoor zorgen, dat ze een appeltje voor de dorst heb ben. Die jongens moeten toch goed te eten hebben. Wat een onzin. De steuntrekkers in die tijd konden amper van de steun leven. Men moest dikwijls op de belt doorge draaide groenten en fruit zien te bem achtigen om eens wat extra's te eten. Werd dat door een controleur van de Sociale Dienst gezien, dan werd je ge volgd met je zakje tomaten tot aan huis en dan werd je gestraft met twee kwar tjes minder steun. De pakhuizen zaten vol goed, laten wij dat aannemen. Maar is dat bewaard? Nee, heer Trienekens. Die voedsel voorraden werden afgevoerd naar Duitsland. Weet u wat er op de span doeken stond, die aan de treinen gehan gen werden? 'Liebesgaben aus Hol land'. Dat heb ik met eigen ogen gezien. En u durft uw inleiding te noemen 'De kunst van de misleiding'. Hoe oud bent u? Hebt u de hongerwin ter meegemaakt? Hebt u suikerbieten en bloembollensoep gegeten? Hebt u gezien hoe hongerende kinderen de le ge gamellen van de gaarkeukens leeg- schraapten om nog een restje bloem bollensoep te bemachtigen? Hebt u pa tiënten bezocht tijdens uw onderzoek, die door het eten van suikerbieten blauwzuurvergiftiging kregen? Waar waren de poezen en de honden in de grote steden? Hebt u die ook ge slacht en gegeten? Hebt u urenlang in de rij gestaan bij de gaarkeukens? Hebt u hongertochten gemaakt van dagen en weken lang? Weet u dat velen op hon gertocht onderweg van ellende stierven en dan op de handwagen of op een zelf gemaakt vervoermiddel als stoffelijk overschot mee naar huis werd ver voerd? Hebt u ook onderzocht dat bij terug komst in de stad de Landwachters en de Duitsers de hongerende mensen ston den op te wachten en al het onderweg verkregen en met gouden ringen etc. betaalde voedsel weer in beslag werd genomen? Had je dan je persoonsbe wijs niet bij je, dan werd je nog gearres teerd ook. Leeggeroofd en -gestolen hebben de Duitsers ons land. In wijken werden razzia's gehouden, gecontroleerd werd of je toch nog koper of andere metalen In een woonkamer op de vierde ver dieping van een flat aan de Smitsweg is vorige week woensdag kort na mid dernacht brand uitgebroken. Hoewel de brandweer de melding kreeg, dat er mogelijk nog personen binnen waren, werd niemand in de woning aangetrof fen. De politie was als eerste ter plekke. Omdat er geen reactie kwam, toen op de deurbel werd gedrukt, forceerde de politie de voordeur. Op dat moment was er al zo'n grote rookontwikkeling, dat de politie niet meer naar binnen kwam. Kort daarna arriveerde de brandweer, waarna enkele spuitgasten met behulp van persluchtapparatuur de woning doorzocht en het vuur in de woonkamer bluste. De brand werd ge blust met één straal middeldruk. Naar de oorzaak van de brand werd vorige week nog in het duister getast. Uit het feit dat een aantal kast- en bureaulades was geopend, wordt de mogelijkheid niet uitgesloten dat een inbreker de brand heeft aangestoken. In ieder geval is een tweezitsbankje vol ledig in de as gegaan. De totale schade bedraagt circa 75.000 gulden. De 26-jarige bewoner was niet thuis en meldde zich pas de volgend dag. Hij verklaarde dat hij reeds dinsdagmiddag naar zijn ouders was gegaan. Hij was tot woensdag bij hen gebleven. De man heeft tijdelijke vervangende woonruim te gekregen. in huis had. Om over de razzia's op mensen - onderduikers - maar te zwij gen. Ik heb zo sterk het vermoeden, dat u ook de Holocaust zult ontkennen. Dat is ook de kunst van de Misleiding. Is het u bij uw onderzoek ook bekend geworden, dat de Duitsers in mei 1940 vertelden, dat zij ons kwamen bevrijden van de bezetting door de Engelsen? Goebbels wist dat in Duitsland mooi te vertellen. De Nederlanders hadden de Duitsers zelf gevraagd om ons land bin nen te vallen, omdat de Engelsen ons land bezet hielden. Mooie kunst van misleiding.Een studie van veertien jaar, mogelijk ook nog op kosten van de be lastingbetaler. U had beter in de grote steden, zoals bij voorbeeld Rotterdam een groep oudere mensen van boven de 65 jaar kunnen interviewen. Dan was u in één week klaar geweest met uw studie en dan was u niet misleid en ook niet verleid om zo'n rapport te schrijven. Het is vrese lijk om zoiets nog te moeten lezen, zo'n 50 jaar na de oorlog. Gerard Trienekens, levert u uw artikel maar weer in bij de universiteit en ga als vrijwilliger werken in een ontwikke lingsland, dan hebt u misschien t.z.t. nog een positieve terugblik op uw-le ven. Maar let u in uw toekomstig leven op voor mis- en verleiding. P.C. Pieren Uit een woning aan de Den Blieklaan zijn diverse gereedschappen en een walkman gestolen. De walkman en een boormachine zijn eigendom van de be woners van het pand dat wordt ver bouwd. Uit de woning werden ook een schuurmachine, een decoupeerzaag en een compressor ontvreemd. Die goede ren zijn van een bedrijf. Op de Biltseweg is een automobilist uit Utrecht maandagmorgen tegen een vrachtwagen gebotst. Dat gebeurde ter hoogte van de Hessenweg en de Becke- ringhstraat. De militaire vrachtwagen, die was gela den met zand, moest rechtsaf de Hes senweg inslaan. Omdat hij de bocht niet in één keer kon maken, week de militair achter het stuur een stukje naar links uit. De Utrechter wilde de vrachtwagen daarom aan de rechterzijde inhalen. Maar juist op dat moment sloeg de mili tair rechtsaf. De personenauto reed te gen het achterwiel van de vrachtwagen aan. Bij de botsing raakte de Utrechter niet zichtbaar gewond, maar even later kreeg hij een 'black-out'. Hij werd naar het ziekenhuis gebracht, maar mocht later weer naar huis. Een inzittende, een dertig-jarige vrouw, bleef onge deerd. De vrachtwagen moest met be hulp van een bergingswerktuig van De fensie worden weggesleept. Als het gaat om een CENTRAAL INBOUW STOFZUIGSYSTEEM bij u thuis of op de zaak, voor u staan wij altijd klaar! Dealer van: Soesterbergsestraat 61a - 3768 EB Soest - Tel. 02155-20656 - Fax 02)55-24861 (publikatie onder verantwoordelijkheid van de Soester Courant) Bestemmingsplan 'Landelijk Gebied' Met ingang van 8 april ligt gedurende een maand in het gemeentehuis (afde ling ROB) in het Infocentrum en in de bibliotheken ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1994". Tegen het ontwerp zijn bij de gemeen teraad 46 bezwaarschriften ingediend en bij de vaststelling zijn in het ontwerp diverse wijzigingen aangebracht. Wie zich tijdig met bezwaren tot de gemeen teraad hebben gewend kunnen in die termijn bij de Gedeputeerde Staten van Utrecht bezwaren indienen. Dat geldt ook voor ieder die bezwaren heeft tegen de wijzigingen, die bij de vaststelling van het bestemmingsplan in het ont werp zijn aangebracht. Wet Milieubeheer B. en W. hebben de volgende meldin gen ontvangen: Besluit detailhandel milieubeheer: Smitsweg 18-22 (Albert Heijn su permarkt; Smitsweg tussen nrs. 44 en 46 (noodwinkel Albert Heijn); Besluit horecabedrijven milieubeheer: Korte Ossendam 56 (cafetaria Zuid zijde). Besluit woon- of kantoorgebouwen mi lieubeheer: Raadhuisplein 1 (gemeentehuis) Gouden ploeg 1-12 (Woningstich ting Soest) Gouden Ploeg 14-24 (Woningstich ting Soest) Gouden Ploeg 25-36 (Woningstich ting Soest) Gouden Ploeg 37-48 (Woningstich ting Soest) Boekweitland 1 t/m 101 (Woning stichting Soest). Stukken liggen gedurende de maand april ter inzage in het gemeentehuis. Inlichtingen: milieubeheer, tel. 93593. Verleende kapvergunningen Kampweg 102: 8 eiken t.b.v. dun ning. Obrechtstraat 39: 1 berk. Bezwaren binnen zes weken schriftelijk bij B. en W. Gevraagde kapvergunningen Van Goyenlaan 8: 2 sparren. Weegbreestraat 76: 2 bomen. Smitsweg 3: 1 larix. Korte Ossendamweg 40a: 1 ceder. Plasweg 39b: 3 berken, 1 lijsterbes, 1 douglas-den. Burg. Grothestraat 9-9a: 5 es doorns. Dr. Rupertlaan 90: 3 coniferen. Colenso 165: 1 Fagus Sylvatica. Bezwaren mondeling of schriftelijk binnen 4 weken bij Groenbeheer tel. 93709. B. en W. zijn van plan vergunning te verlenen voor: Het verbouwen en uitbreiden van een woonhuis, Insingerstraat 13 (arti kel 19 van de Wet Ruimtelijke Orde ning en artikel 50 lid 5 Woningwet) Schriftelijke bezwaren voor 14 april bij B. en W. Stukken liggen ter inzage in het gemeente huis afd. ROB. Verleende bouwvergunningen Amnestylaan 19: Uitbreiden van een woonhuis en het plaatsen van een dak kapel Braamweg 72: bouwen van een ber- In de paasvakantie houdt Aqua In- door speciale activiteiten. Het aangepaste rooster geldt van vrij dag 1 tot en met woensdag 6 april. Op Eerste Paasdag (zondag 3 april) is het zwembad aan de Dal- weg dicht. In ieder geval géén 1 april-mop is het feit dat op vrijdag tussen 12.30 en 17.30 uur de ruiten van het zwembadcomplex beschilderd kunnen worden. De direc tie van Aqua Indoor stelt voor de mooi ste creaties prijzen beschikbaar. Van 19.00 tot 20.00 uur is er banenzwem- men en van 20.15 tot 22.15 uur Aqua Fit voor volwassenen. Op zaterdag 2 april is het recreatiebad van 12.30 tot 17.30 uur geopend voor de paashaasrace. Binnen een bepaalde tijd moeten de deelnemers met zoveel mogelijk eieren van de glijbaan af. De eieren moeten in een mand worden ge gooid. De winnaar krijgt een prijs. Ook op maandag 3 april kunnen prijzen worden gewonnen. Het gaat er die dag om wie het paaskuiken uit het ei be vrijdt. In het 25 meter bad is tussen ging/garage en een carport chr. Hyugenslaan 118: verbouwen en vergroten van een garage tot keu ken/berging De Beauforflaan 28: wijzigen van de entree van het hoofdgebouw Driftje 4a: verbouwen en uitbreiden van een apotheek* Eikenhorstweg 12: plaatsen van een blokhut Gallenkamp Pelsweg 30: plaatsen van een blokhut Kampweg 74: bouwen van een ber ging/hobbyruimte Kerkpad Z.Z. 47: vergroten van een achteruitbouw Kerkpad Z.Z. 132: plaatsen van een dakkapel Kerkpad Z.Z. 134: wijzigen van een te plaatsen dakkapel* Kerkstraat 26: uitbreiden van een woonhuis en het bouwen van een ber ging* Klaarwaterweg 87: uitbreiden van een woonhuis en het bouwen van een garage Koninginnelaan 28: bouwen van een materiaalopslag Koperwiek 5: uitbreiden van een woonhuis Lange Brinkweg 115a: verbouwen en uitbreiden van een woonhuis Middelwijkstraat 7: aanbouwen van een serre* Scalmeyerpad 9: plaatsen van een dakkapel Schoutenkampweg 48: bouwen van een afdak en een schutting* Schoutenkampweg 119: plaatsen van een volière Soesterbergsestraat 49: bouwen van een winkel met bovenwoning* Specht/Winterkoning: bouwen van 48 woningen met garages, bergingen en bijkeukens* Stadhouderslaan 62 uitbreiden van een keuken Stadhouderslaan 64: uitbreiden van een keuken Veldweg naast 1: bouwen van een woonhuis met garage* Vinkenweg 35: bouwen van een schuur. Bezwaarschriften AWB; binnen zes weken bij B. en W. Bezwaarschriften AROB: binnen 30 da gen bij B. en W. Stukken liggen ter inzage in het gemeente huis, afdeling ROB. Gevraagde bouwvergunningen 10.00 en 17.00 uur een stormbaan aan wezig. Tevens is er op tweede Paasdag een rommelmarkt in de sporthal die dan net is voorzien van een nieuwe vloer. Mickey Mouse en enkele van zijn vrien den komen dinsdag 5 april naar Aqua Indoor voor de Disney-middag (12.30-17.30 uur). Er worden films vertoond en er kunnen tekeningen wor den gemaakt. Wie dat wil, kan een handtekening van Mickey Mouse krij gen. Tussen 19.00 en 22.00 uur kan ie dereen zich uitleven tijdens de disco voor alle leeftijden (toegang vijf gul den). Op woensdag 6 april kunnen kinderen hun eigen ei versieren (12.30-17.30 uur) en daarna is er voor volwassenen een smulavond (19.00-22.00 uur). Het volledige programma-overzicht is verkrijgbaar in de hal en het restaurant van Aqua Indoor. Tijdens het vakantie programma zullen het vroege vogel- en lunchzwemmen normaal doorgang vin den, Kinderen die geen A-diploma hebben moeten tijdens de activiteiten overigens verplicht arm vleugeltjes dra gen. Anna Paulownalaan 34: uitbreiden van een woonhuis Apollo 1: bouwen van een berging Aviatik 1: vergroten van een woon huis Beetzlaan 139: uitbreiden van een woonhuis en het bouwen van een gara ge/berging Clemensstraat 54: aanbouwen van een berging De Beaufortlaan 28: plaatsen van een luifel boven de entree aanvoer goe deren Dr. Rupertlaan 92:plaatsen van een tuinhuisje Eemstraat Ila: renoveren van een woonhuis Eikenhorstweg 12: plaatsen van een/ blokhut Eikenhorstweg 16: uitbreiden van een woonhuis Gallenkamp Pelsweg 30: plaatsen van een blokhut Hommel 28: uitbreiden van een woonhuis Koninginnelaan 114: vervangen van een berging en bouwen van een garage met stallen Lange Brinkweg 38c: het onderkel deren van een woonhuis (in aanbouw) Luytenaarpad 6: plaatsen van een berging/tuinhuisje Pelikaanweg 9: vergroten van een keuken Scalmeyerpad plaatsen van een dakkapel Schoutenkampweg 15: plaatsen van een dakkapel Soesterbergsestraat 87: uitbreiden van een woonhuis Stationsweg 3: plaatsen van een zij uitbouw aan de woning Sterrenbergweg 25: verbouwen van een voormalige kantine tot bedrijfsge bouw Turfstreek 91: uitbreiden van een woonhuis Turfstreek 93: uitbreiden van een woonhuis Turfstreek 191: uitbreiden van een dakkapel Vinkenweg 1: vernieuwen en uitbrei den van een achteruitbouw aan een woonhuis Wostok 20: plaatsen van twee dak kapellen. Stukken liggen ter inzage in het gemeente huis afdeling ROB. Uit een schuur van een woning aan de Wiardi Beckmanstraat zijn twee moun tain-bikes gestolen. De diefstal moet in de afgelopen twee weken hebben plaatsgevonden. Op de Driehoeksweg werd de bromfiets van een 31-jarige Soester gestolen. Elders in Soest werd ook een bromfiets gestolen van een ne gentien-jarige inwoonster van Soest. Met het oog op d voor de Tweede K organiseert het Gei litiek Verbond (G Soest/Eemnes e avond op dinsda; GP V-fractie voorzi ker GJ. Schutte k spreken. De bijet om 20.00 uur in Julianakerk, Juliari Hoofdmoot van het inleiding van de lijs volgt een pauze waa naast koffie diverse k< voorgeschoteld krijg het 'spreekuur'. Daa persoonlijk, poitiek met de heer Schutte spreektijd per perso< hankelijk van het aai Ook lopen de GP\ gers in de provinciale rond om aangeschot trent politieke zaken Verder zullen er vide den over criminalit milieu. Tenslotte gee tafel voorlichting ov algemeen en over de bijzonder. Voor iede o.a. de GPV-verkie: tis mee te nemen. H her« Van We 3761 Telefoon Donderdagt Bij een inbraa hebben inbrek» Niet bekend is h len. De inbraak de Schrikslaan man heeft de hoogte gesteld.

Soester Courant | 1994 | | pagina 4