/Ah iNOEK Wildschut 1 ACTUEEL r :n buiten Tmaagen Overste De Vries biedt gemeente Soest defensieterrein 'De Stompert' aan Schutte (GPV) aan zet in Soest op 5 april iineente gotrmt- enfom- gerechten Doorgelopen bril na lachbui Nieuw Spullenhulp grijpt naast kunstwerk van Otto Prinsen PAGINA 4 WOENSDAG 30 MAART 1994 SOESTER COURANT PAGINA 5 Tstallatieburo -'Ml ain-bikes uit gestolen Inbrekers stelen geld uit bedrijf Meisjes leiden bejaarde vrouw (79) af in huis J De Tromslager paashaas-salade voor verwenners en kenners. 35,- DE TROMSLAGER "V Inbraak woning Van Mecklenburglaan Waar is Joop Hensen opeens gebleven! Feestelijke presentatie 'Landelijk Soest' Kijken uit de kunst Facilitaire dienstverlening i.s.m. cateringbranche Amersteyn College start nieuwe MBO-opIeiding Kettingbotsing op de Van Weedestraat De kracht van de reclame ligt in de herhaling A.A. VAN BREUKELEN B.V. Kunstpot is al uitgeput Fietser na val naar ziekenhuis Dealer van: 5-20656 - Fa* 02155-24861 de Soester Courant) ;e en een carport ugenslaan 118: verbouwen sn van een garage tot keu- 'g fortlaan 28: wijzigen van de het hoofdgebouw .a: verbouwen en uitbreiden otheek* rstweg 12: plaatsen van een ;amp Pelsweg 30: plaatsen akhut ïg 74: bouwen van een ber- yruimte I Z.Z. 47: vergroten van een DUW 1 Z.Z. 132: plaatsen van een 1 Z.Z. 134: wijzigen van een dakkapel* aat 26: uitbreiden van een en het bouwen van een ber- iterweg 87: uitbreiden van luis en het bouwen van een nnelaan 28: bouwen van een pslag ziek 5: uitbreiden van een Irinkweg 115a: verbouwen len van een woonhuis vijkstraat 7: aanbouwen van /erpad 9: plaatsen van een nkampweg 48: bouwen van en een schutting* enkampweg 119: plaatsen ilière lergsestraat 49: bouwen van I met bovenwoning* Winterkoning: bouwen van en met garages, bergingen en iderslaan 62 uitbreiden van n derslaan 64: uitbreiden van n g naast 1: bouwen van een met garage* weg 35: bouwen van een riften AWB: binnen zes weken :hriften AROB: binnen 30 da- i W. -,en ter inzage in het gemeente- g ROB. lulownalaan 34: uitbreiden >onhuis L: bouwen van een berging 1: vergroten van een woon- in 139: uitbreiden van een :n het bouwen van een gara- i sstraat 54: aanbouwen van g ufortlaan 28: plaatsen van oven de entree aanvoer goe- ertlaan 92:plaatsen van een ïat 11a: renoveren van een rstweg 12: plaatsen van een/ )rstweg 16: uitbreiden van luis ;amp Pelsweg 30: plaatsen okhut el 28: uitbreiden van een nnelaan 114: vervangen van g en bouwen van een garage rinkweg 38c: het onderkel- een woonhuis (in aanbouw) larpad 6: plaatsen van een inhuisje iweg 9: vergroten van een rerpad plaatsen van een nkampweg 15: plaatsen van Del tïergsestraat 87: uitbreiden Donhuis weg 3: plaatsen van een zij- in de woning lergweg 25: verbouwen van alige kantine tot bedrijfsge- :ek 91: uitbreiden van een ek 93: uitbreiden van een ek 191: uitbreiden van een eg 1: vernieuwen en uitbrei- en achteruitbouw aan een 20: plaatsen van twee dak- ïn ter inzage in het gemeente- ROB. iur van een woning aan de :manstraat zijn twee moun- :stolen. De diefstal moet in ïn twee weken hebben Jen. Op de Driehoeksweg )mfiets van een 31-jarige Dien. Elders in Soest werd nfiets gestolen van een ne- ;e inwoonster van Soest. Met het oog op de verkiezingen voor de Tweede Kamer op 3 mei organiseert het Gereformeerd Po litiek Verbond (GPV) te Baarn/ Soest/Eemnes een openbare avond op dinsdag 5 april a.s. GPV-fractievoorzitter en lijsttrek ker G.J. Schutte komt die avond spreken. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in 'Credo', bij de Julianakerk, Julianalaan 19. Hoofdmoot van het programma is de inleiding van de lijsttrekker. Daarna volgt een pauze waarin de bezoekers naast koffie diverse keuzemogelijheden voorgeschoteld krijgen. Eén ervan is het 'spreekuur'. Daarin kan men een persoonlijk, poitiek woordje wisselen met de heer Schutte. De hoeveelheid spreektijd per persoon is uiteraard af hankelijk van het aantal gegadigden. Ook lopen de GPV-vertegenwoordi- gers in de provinciale en lokale politiek rond om aangeschoten te worden om trent politieke zaken op kleinere schaal. Verder zullen er video's vertoond wor den over criminaliteitsbestrijding en milieu. Tenslotte geeft een informatie tafel voorlichting over het GPV in het algemeen en over de verkiezingen in het bijzonder. Voor iedere bezoeker ligt er o.a. de GPV-verkiezingskrant om gra tis mee te nemen. 4B?+! éÊÊh.1 G.J. Schutte. Na de pauze vindt de plenaire bespre king plaats. De inleider gaat dan in op vragen en opmerkingen over zijn refe raat. Belangstellenden zijn van harte wel kom. Inlichtingen: bij de secretaris van het GPV-bestuur, Annet Driebergen, tel. 25234. Hil-ton herenmode Van Weedestraat 8b 3761 CE Soest Telefoon 02155-23324 Donderdagavond koopavond. Bij een inbraak in een bedrijfsloods hebben inbrekers geld meegenomen. Niet bekend is hoeveel ze hebben gesto len. De inbraak werd vrijdagnacht aan de Schrikslaan gepleegd. Een 67-jarige i man heeft de politie daarvan op de hoogte gesteld. Een vrouw van 79 jaar is vorige week in haar woning bestolen van een gouden ketting en een gouden hor loge. De bejaarde uit Soest woont aan de Wiardi Beckmanstraat. Rond het middaguur werd woens dag bij haar aan de deur gebeld. Toen ze opendeed, stapten drie meisjes pardoes naar binnen. Ze lie pen de keuken in, waar de vrouw zich bij hen voegde. De meisjes de den op dat moment de keukendeur dicht. Met stemverheffing lukte het de bewoonster de drie meisjes de deur uit te krijgen. Maar toen ze even later buiten met een buurvrouw stond te praten, glipte er achter haar rug een oudere vrouw uit de woning. Die is vermoedelijk het huis binnen geslopen op het moment dat de meisjes de bewoonster in de keuken afleidden. De bewoonster mist nu een horloge en een ketting. Ze kon geen duidelijk signalement van de indringers geven, behalve dat ze alle vier een donker uiterlijk hadden. BAR, GRIU. RESTAURANT Reserveren aanbevolen STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 02155 18252 Bestel tijdig: De paashaas huzarensalade 4 personen De paashaas zalmsalade 4 personen 39)90 voor particulieren en bedrij' De salade- en koud buffe tspecialis t Steenhoffstr.58 Soest 02155 2 28 71 Terwijl de bewoners afwezig waren, is in een woning aan de Van Mecklen burglaan ingebroken. De inbrekers ver schaften zich toegang tot het huis via een bovenlicht en namen geld en een vi deorecorder mee. Een 41-jarige bewo ner stelde de politie daarvan op de hoogte. ZIE PAGINA 10. Luitenant-kolonel J.A. de Vries, eerstaanwezend ingenieur-direc teur van onze Soester defensieter reinen, heeft wethouder Visser (Ruimtelijke Ordening) vorige week donderdagavond aangebo den gesprekken aan te knopen over de verkoop van het defensie terrein 'De Stompert' aan de ge meente Soest. Dat is het resultaat van de uitstekende samenwerking tussen beiden in het kader van het nieuwe bestemmingsplan 'Lande lijk Gebied', dat al in 1992 leidde tot de overdracht en de inrichting van een natuurpad op de Stom pert. Overste De Vries vertelde dat hij daar geen spijt van heeft, al gaf hij toe vier jaar geleden geen hoge verwachting te hebben gekoesterd over de contacten met de progressieve wethouder: 'Voor mijn eerste ontmoeting met hem over woog ik in gevechtstenue naar het ge meentehuis te gaan. Maar het is me nog nooit overkomen, dat ik als militair door een burgerlijke overheid werd uit genodigd voor een lezing over onze mi litaire terreinen, begeleid door een ex positie van geheim kaartmateriaal, dat nog nooit openbaar was gemaakt." Overste De Vries was één van de spre kers die tijdens de presentatie van het boekje 'Landelijk Soest' voor een talrijk publiek commentaar leverde op het nieuwe bestemmingsplan, dat 17 maart unaniem door de gemeentraad is vast gesteld. Waardering Zo werd de heer H.K.M. Lugtmeyer, directeur-rentmeester van de Stichting Utrechts Landschap, door Visser uitge daagd zijn mening te geven over de pla nologische zekerstelling van de ge meentelijke bossen, zoals dat in Zeist gebeurd is door verkoop van de ge meentelijke bezittingen aan het Utrechts Landschap. Hij toonde begrip voor het idee en wilde er graag met het gemeentebesuur over praten. Ook hij stak zijn waardering voor het wethou derschap van Visser niet onder stoelen en banken, evenals dr. P.G.E.F. Au- gustinus, universitair hoofddocent in Utrecht, en mr. J.H.O. Insinger, eige naar van het landgoed Pijnenburg. Wethouder Visser opende de bijeen komst met het voorlezen van een brief van de commissaris van de koningin, jhr. P.A.C. Beelaerts van Blokland, die schreef: "Te veel gaat verloren of blijft onder de korenmaat. Vaak valt te con stateren, dat van een publikatie een sti mulerende werking uitgaat. Van het één komt het ander." Daarna refereerde Visser instemmend aan het lijsttrekkersoverleg over het college-programma 1994-1998, waar in de volgende tekst is vastgelegd: "Omgaan met het buitengebied: op ba sis van de door de raad vastgestelde plannen (Landelijk gebied, milieube leidsplan, landschapbeleidsplan en re creatieplan) dient uitvoering te worden gegeven aan het in die plannen om schreven beleid voor het buitengebied. Ook bij de uitvoering zal steeds zorg vuldig een evenwichtige afweging plaatsvinden van alle relevante belan- l <5% Wildschut heeft een bril voor alles en nog wat Zuidpromenade 14, Soest, Hartje Zuid Telefoon 02155 - 22212 gen en aspecten landbouw, recreatie, milieu, natuur, enz." Kerntakendiscussie Aan deze tekst is verder toegevoegd: "In het kader van de kerntakendiscus sie zal een afweging plaatsvinden van het eventuele mogelijkheid de eigen dom en het beheer van de gemeentelijk bosbezit geheel of gedeeltelijk over te dragen aan instellingen waarvan de doelstelling gericht is op instandhou ding en herstel van waardevolle natuur en landschapsgebieden. Bij de afweging zullèn alle relevante aspecten in de be schouwing worden betrokken (toegan kelijkheid, invloed gemeente, overeen stemming met gemeentelijk beleid, fi nanciële aspecten enz.)." Na de toespraakjes van burgemeester De Widt, aan wie het eerste exemplaar van 'Landelijk Soest' werd uitgereikt, en van de IVN-ers Marcel Vossestein, Wethouder Jan Visser bood het eerste exemplaar van "Landelijk Soest" aan burgemeester De Widt aan. Foto: Goos van der Wilt. eindredacteur van het boekje, en Hans Kampf, bood Jeroen Hoefsloot (bureau Zandvoort, Ordening Advies) de wethouder twee fraaie boekwerken aan voor de plezierige en vruchtbare sa menwerking en vertelde hij iets over de totstandkoming van het bestemmings plan: Alle sprekers werden afgewisseld door zang van de Soester zangeres Sonja van Lier, die drie Duitse, Engelse en Spaan se liederen ten gehore bracht over de natuur en het landschap. Zij werd op de piano begeleid door Thom Bollen. Het boekje 'Landelijk Soest' is verkrijg baar bij boekhandel Van der Ven aan de Zuidpromenade en bij de VW. Na de zomervakantie gaat bij de sector DGO van het Amersteyn College de opleiding Facilitaire Dienstverlening van start. Dat is een 3-jarige dagopleiding voor jongeren met:- een VBO-diploma met tenminste 3 vakken (waaron der Nederlands) op C-niveau, ove rige op b-niveau; - een MAVO-di- ploma; - een bewijs van overgang HAVO-3 naar HAVO-4; of een bewijs van overgang VWO-3 naar VWO-4. Om het werken in organisaties aange naam en produktief te laten verlopen, moeten er goede voorwaarden zijn. De ze voorwaarden worden "faciliteiten" genoemd. De opleiding Facilitaire Dienstverlening is een opleiding voor mensen, die uitvoerend/assisterend/ leidinggevend werkzaam willen zijn in:- ziekenhuizen, - verpleeghuizen, - inter naten, - conferentie- en congrescentra, - jeugdherbergen, volkshogescholen, - bedrijfskantines en -restaurants, - schoonmaakbedrijven, en cateringbe drijven. De faciliteiten waar zij verantwoorde lijkheid voor gaan dragen en/of waarin ze uitvoerend bezig zijn, liggen vooral op het gebied van:- catering en restau ratieve voorzieningen, en gebouwenbe heer en onderhoud. Daarnaast komen ook gebieden aan de orde zoals - recep tie en telefooncentrale, - Beveiliging, - groenvoorziening, - intern- en extern transport, - repro-diensten, - archive ring, - milieu, - onderhoud apparatuur. In de opleiding komen al deze gebieden aan bod, zowel theoretisch als prak tisch. In het derde jaar kan men echter kiezen uit 2 specialisaties: management gebouwen of management restauratie ve vaardigheden. Cateringmedewerker Dank zij een samenwerkingovereen- komst met de cateringorganisatie Servi ce One, kan het Amersteyn College de opleiding cateringmedewerker opne men in het programma van de opleiding Facilitaire Diestverlening. Dit houdt in dat men na 2 jaar het door het bedrijfs leven officieel erkende certificaat cate ringmedewerker kan halen. Als cate ringmedewerker leert men dit op school èn in het schoolrestaurant. Door de sa menwerking met Service One kan een betere afstemming plaatsvinden tussen onderwijs en bedrijfsleven. Wie na die 2 jaar kiest voor manage ment restauratieve vaardigheden kan zich nog verder specialiseren in de cate- ringbrache. Binnen één jaar behaalt men dan, naast het FD-diploma, de cer tificaten cateringbeheerder en cate ringmanager A. Dat opent nog meer perspectieven op een baan in de groei- branche van de catering. De leerstof sluit nauw aan bij het diplo ma van de stichting OCC, Opleidingen Contract Catering. De examens, die op school worden afgelegd, zullen worden bijgewoond door een afgevaardigde van deze stichting, ter waarborging van de kwaliteit van de opleiding Facilitaire Dienstverlening van het Amersteyn College. Het leuke van deze opleiding is, dat er heel wat praktijkscholing in zit, zowel op school als daarbuiten: een groot ge deelte van de tijd wordt ingevuld door stage. Wie na het behalen van het diplo ma en de certificaten, i.p.v. te gaan wer ken wil doorstuderen, is toelaatbaar tot, - NLO (Nieuwe Leeraren Opleiding, - HBO-FD (Facilitaire Dienstverlening), - HHS (Hogere Hotel School) en - Ver volgopleiding in de catering, o.a. Cate ringmanager B, C en D. Met de inbouw van de opleidingen in de cateringbranche werkt het Amersteyn College mee aan een aktuele onderwijs vernieuwing, die het volgen van de op leiding Facilitaire Dienstverlening nog aantrekkelijker maakt! Men kan zich nu nog opgeven voor het cursusjaar 1994-1995. Voor informatie: Amersteyn College, tel. 033-724655. Voor geïnteresseer den is er een speciale FD-voorlichtings ochtend op donderdag 7 april a.s. van 10.30-12.00 uur, Hogeweg 71 te Amersfoort. (zie advertentie) Vier auto's zijn vrijdagmiddag rond drie uur beschadigd bij een kettingbot sing op de Van Weedestraat. Het onge luk werd veroorzaakt door een 21-jari- ge vrouw uit Soest. Zij remde te laat en botste tegen de auto van een 26-jarige Amsterdammer. Die knalde daarop te gen de wagen van een 36-jarige vrouw uit Soest die op haar beurt tegen de auto van een 56-jarige Soester botste. Per soonlijk letsel bleef achterwege. fMion bSTuKELEN bvm HYPOTHEKEN - VASTGOED - ASSURANTIËN Koninginnelaan 40, adviseuisin...\ 3762 DG Soest f hypotheken vastgoed assurantiën Tel. 02155-17962/23789 plaats Soest adres BURG. GROTHESTRAAT woning gemoderniseerde helft van dubbel woonhuis met garage en aangelegde tuin Nog geen foto indeling entree, sfeervolle woon-/eetkamer met open beschikbaar. haard, ruime eetkeuken met o.a. open haard en inbouwapp., kelder, ruim toilet verdieping karakteristieke overloop, ouderslaapkamer met inbouwkasten en luxe wastafel-combinatie (vh 2 slaapkamers), 2e slaapkamer en badkamer met ligbad en 2e toilet algemeen deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud en is afgewerkt met luxe en duurzame materialen KARAKTERISTIEK GEMODERNISEERD WOONHUIS Gevraagde koopsom f 418.000,- Soest ALBERT CUYPLAAN De Engh 3-kamerapp. (voorheen 4-kamerapp.) op de le etage met berging op de begane grond woonkamer, hal, gang, toilet, douchecel, 2 slaapkamers, moderne keuken met inbouwapparatuur algemeen servicekosten bedragen ca. f 280,- per maand. Het appartement verkeert in goede staat van onderhoud en heeft een gunstige ligging. ligging woning indeling 3-KAMERAPPARTEMENT Gevraagde koopsom f 135.000,- 3-KAMERAPPARTEMENT plaats Soest adres VAN GOYENLAAN ligging De Engh woning 3 kamer-appartement (voorheen 4-kamerapp.) op de 2e etage met berging op de begane grond indeling hal, toilet, douchecel, woonkamer, keuken, 2 slaapkamers algemeen servicekosten bedragen f 275,- per maand. Het appartement verkeert in zeer goede staat van onderhoud Gevraagde koopsom f 125.000,- plaats Soest adres KONINGINNELAAN ligging Soestdijk woning vrijstaand gemoderniseerd woonhuis met c.v., berging en blokhut indeling ruime woonkamer voorzien van marmer vloer en vloerverwarming, luxe open keuken met inbouwapp. (o.a. keramische kookplaat, koelkast, vrieskast, afzuigkap, electrische oven), hal, toilet, luxe badkamer met ligbad en aparte douche en wasruimte verdieping 3 slaapkamers en toilet algemeen deze woning verkeert in zeer goede staat van onderhoud en heeft een karakteristieke uitstraling VRIJSTAAND GEMODERNISEERD WOONHUIS Gevraagde koopsom f 398.000,- plaats adres ligging woning indeling Baarn BALI DWARSSTRAAT rustige ligging gemoderniseerde helft van een dubbel woonhuis met garage en achterplaatsje entree, gang, woon-eetkamer met voorzethaard, aangebouwde moderne keuken, toilet, luxe badkamer met douche en wastafel verdieping overloop, 3 slaapkamers waarvan 1 met wastafel zolder^ bevloerde vliering algemeen deze woning verkeert in goede staat van onderhoud en is gedeeltelijk voorzien van thermopane, dak- en vloerisolatie RUSTIGE LIGGING Gevraagde koopsom f 169.000,- Er komt geen kunstwerk van Otto Prinsen bij het nieuwe kringloop centrum van Spullenhulp aan de Schans. Het Fonds Kunstaanko pen van de gemeente, waarop de kringlooporganisatie een beroep had willen doen, is uitgeput. Spullenhulp had het plan voor het kunstwerk - een staand element van ca 3,5 meter hoogte, met bovenin een soort "etalage" waarin typische Spul- lenhulp-artikelen uit de loop der tijden te zien zouden zijn - voorgelegd aan de commissie Beeldende Kunst. Het kunstwerk was een idee van de bekende Soester kunstenaar Otto Prinsen, die ook een schetsontwerp had gepresen- Een twintig-jarige man is vrijdagnacht naar ziekenhuis Eemland in Amers foort gebracht. Hij klaagde over pijn in zijn borst, nadat hij met zijn fiets was ge vallen. Dat gebeurde op de Prins Hen driklaan. Op de fiets zat ook een jonge dame van achttien. Zij bleef ongedeerd. Niet bekend is wat de oorzaak van de valpartij is, al vermoedt de politie dat een lekke band mogelijk een rol heeft gespeeld. teerd. De kosten van uitvoering werden geraamd op zo'n 55.000 gulden. Als nieuwbouwproject is het kringloopcentrum aan de Schans te klein om in aanmerking te komen voor de zgn. 1%-regeling, waaruit de grotere kunstopdrachten meestal worden be taald. Spullenhulp kan zich zo'n uitgave zelf allerminst veroorloven, maar meende dat het kunstwerk misschien door de gemeente gefinancierd zou kunnen worden. Het gaat volgens het bestuur hier immers om een aandacht trekkend project van een vooraan staand Soester kunstenaar, dat boven dien naast een artistieke ook een maat schappelijke functie zou kunnen heb ben omdat het naar Spullenhulp "ver wijst". De commissie spreekt zich niet inhou delijk uit over het idee, maar wijst het verzoek wel af omdat er geen geld be schikbaar is. Volgens de commissie heeft het College van B. en W. zich vo rig jaar al vastgelegd op het Werkplan Beeldende Kunst - ooit gelanceerd als het "Masterplan" voor de kunst - waar in vier grotere kunstprojecten voor de jaren 1994 t/m 1996 zijn opgenomen. De Kunstpot is daarmee volledig uitge put en er is dus geen ruimte om extra verzoeken te honoreren, aldus de com missie in haar advies aan het College. B. en W. hebben dan ook besloten het ver zoek van Spullenhulp af te wijzen.

Soester Courant | 1994 | | pagina 5