zone "SILHOUETTE CUNIQUE" DENON-D-110 LIFESTYLE SET jACWËËLt Nationale Boomfeestdag een Feestdag Soest loopt uit voor bijzonder concert van Utrechts Byzantijns Koor Vrijmarkt op koninginnedag SilhouePPe clinique AAT IRA- 1NTEN IIET iKKEN veV Yastenaktie in teken van Haïti GINA 6 WOENSDAG 30 MAART 1994 SOESTER COURANT PAGINA 7 Hans van Mierlo en 400 kinderen planten bomen en struiken an Fonds lm ttt gipikTsm't- ant.1 {KID S w aio si ^•SrwJII8 S| KAN TEGEN EEN STOOTJE #TE GEKKE KLEUREN Q\ j Tl Inbrekers gooien ruit met steen in Kind (4) komt met schrik vrij Ingangscontrole op Amersfoort NS Vocale kunstenaars Bromfietser door auto aangereden Vrouw uit Soest krijgt auto terug Gestolen auto door brand verwoest 'Om het recht van de zwaksten met 2 jaar garantie Compleet mini-systeem bestaande uit: Steenhoffstraat 13a-15 Soest Telefoon 02155 -1 21 32 Zaterdagavond 9 april in Molendael Welzijnswerk weer garant voor organisatie begeleidt dames en heren bij afslanken. Dieetbegeleiding Dieetadvies Totale begeleiding bij eventuele cosmetische korrekties Optimale privacy geboden Amersfoort, 033 - 65 09 73 )nd 27/3, onze POE- nvmdbaar. ezien directe raat. Bijzon- cleine mid- iet grijze iilijk, is ruim jele halsband nning met li" oor vinder 1 groepsles, en voor key- i orgel nu ook oor keyboard. bel Peter ■aar), tel. AXOFOON- n -revisie en ok huur en ver- 55-28036. JRSUS. BIJ^ eleiding bij het schoolproble- lei. 02155- RANDEREN g. Kleermakerij Pr. Hendrik- 4048-. 's Avonds rne eerst bellen. lof, voor al uw 5 AUDIO-VIDEO 29. NGAANGIFTE Duwbaar inge- rief f 75.-. Inte- 55-29446. ER? Doe dan Deders voor el Baarn 2. ro 55055 ERCOURANT WIE - KRANT t c.v.-gas, een 195 m2 berg-op- /lak 550 m2. iet open haard, ping: 3 slaapka- 2e verdieping: ma staat van on- s&L jfir-jrueerd op ittcci rrgOuurge- '.r'iiqr.erde lirr.nr "asr ailede- .-vcrmiggli ving met r grote hal, lever- kamer en overloop. ter Bijgebouw met ote nider Het ge- tat /an anderhouct. teq&hjyneffer), voor Foto: Goos van der Wilt. Enkele jaren geleden werd de Nationale Boomplantdag omge doopt in Nationale Boomfeestdag. Op kinderboederij De Vrije Teugel werd vorige week woensdag duidelijk waarom die naamswijziging is doorgevoerd. Het jaarlijkse boomplanten voor scholieren groeide daar uit tot een groot feest. Ongeveer vierhonderd kinderen van acht basisscholen werden bijgestaan door D66-lijsttrekker Hans van Mierlo die de Tweede Kamer even had verlaten voor een optreden in de open lucht. Maar er was veel meer te doen. Een impressie De meeste meesters en juffen heb ben gehoor gegeven aan de oproep van de gemeente om met de bus, of zo mogelijk, lopend naar het Ve- delaarpad te komen. Hetzelfde geldt uiteraard voor de kinderen die ze te voet begeleiden. De offi ciële gasten arriveren per auto. De verklede medewerkers van De Vrije Teugel - van wie er één in een trouwjurk is gehuld, maar die geen enkele keer aan de zijde wordt gesignaleerd van iets dat op een bruidegom lijkt - draven heen en weer. Kunstenares Nadjezjda van Itter- sum en haar dochter Barbara bevesti gen met behulp van ambtenaren de doeken met een totale lengte van 150 meter aan bomen en hekwerken en drie meisjes van de kinderballetgroep van Artishock houden een generale repeti tie op het podium. Dick Neuteboom, die namens de gemeente in de organisa tie zit, seint directeur Leo van den Berg van de kinderboerderij in als Van Mier lo is gesignaleerd. Het wachten is op de lokale hoge gasten. Burgemeester Hans de Widt, zijn Filippijnse ambtsgenoot Ridao en wethouder Mieke Swinkels mengen zich in de menigte. Zelfs Chris Uiterwijk, de man die jarenlang milieu-acties ontketende en vaak be trokken was bij het bomen planten, is weer van de partij. Stemming De stemming zit er meteen in. Zelfs de dieren hebben er zin in. De pauwen schreeuwen luidkeels met de kinderen mee en de eenden gaan netjes opzij als er een mens nadert. Swinkels geeft de kinderen een korte mondelinge over horing over het bomenproject, waaraan ze met hun school hebben deelgeno men en dat is ontwikkeld door Titsia Tabak van De Vrije Teugel. Er worden louter goede antwoorden gegeven. Van den Berg kondigt Van Mierlo aan. I De voorman van D66 is uitgenodigd, omdat zijn partij volgens de 'crew' van de kinderboerderij het meest door dachte en zinnige milieu-programma heeft. Het mag echter geen politieke bijeenkomst worden. Van Mierlo houdt zich aan zijn woord, vertelt de kinderen een verhaaltje over Koning Leeuw en draagt vervolgens een sprookje voor. Een journalist van een dagblad beweert dat het niet de eerste keer is, dat Van Mierlo sprookjes vertelt. Basisscholieren met iets teveel bravour worden door hun juf in het gareel gezet. Toch bedankt Van Mierlo alle kinderen voor het feit dat ze zo goed hebben ge luisterd. Van den Berg ("We vinden hem ook een integer politicus") drukt op zijn beurt zijn erkentelijkheid uit voor de medewerking van de democraat. Wat Van den Berg betreft mag Van Mierlo het sprookje na de parlementsverkie zingen nog een keer vertellen op de te levisie, tijdens het wekelijkse interview met de minister-president op vrijdag avond. "Mocht dat niet lukken, dan kunt u altijd nog hier komen werken, want u bent erin geslaagd de kinderen tien minuten lang te laten luisteren", zegt Van den Berg. Terwijl de Artishock meisjes wederom het podium betreden, maar nu voor het echte optreden, geeft Van Mierlo, ter wijl hem een microfoon van de radio wordt voorgehouden, desgevraagd toch wat politiek commentaar. "Me neer Van Mierlo, er moet gewerkt wor den", laat Van den Berg hem via de ge luidsinstallatie weten. De lijsttrekker vervoegt zich met leer lingen van de Van der Huchtschool en De Wegwijzer naar een ander deel van de kinderboerderij. Daar worden onder begeleiding van ambtenaren de eerste bomen geplant. Als de kinderen de grond aanstampen, lijkt het alsof ze op een springkussen dansen. De grond sopt van het hemelwater dat spoedig zal worden gedegradeerd tot grondwater. Creativiteit Elders laten scholieren hun creativiteit de vrije loop als ze eenmaal een kwast in hun handen gedrukt hebben gekregen KIDS COLORS Q Brandsma Behang en Verf, Soesterbergsestraat 52, Soest Telefoon 02155-12563 U vindt ons in het winkelcentrum "Hartje Zuid". Wij hebben volop parkeergelegenheid. Hans van Mierlo stak de kinderen de helpende hand toe. en de eerste bomen op het lange, dan nog vrijwel witte, doek projecteren. "Straks gaan we het doek, met daarop de handtekening van de toekomstige minister-president, voor een miljoen gulden verkopen", verklapt Van den Berg, die zijn politieke voorkeur stie kem kenbaar maakt, de kinderen. Tussen de opstallen van De Vrije Teu gel demonstreren ambachtslieden wat ze met hout kunnen maken. Er zijn on der anderen houtbranders, vioolbou wers, kantklossers, stoelenmatters en klompenmakers. Opvallend is, dat de kinderen hun handen thuishouden, dit in tegenstelling tot op oude ambachls- markten. Als er een half uur is verstre ken, wisselen de leerlingen van plaats, een half uur later weer en dan mogen ze hun vrije woensdagmiddag naar eigen inzicht besteden. Van Mierlo is dan al weer in Den Haag, Swinkels en De Widt op het gemeentehuis. "Het is een gouden formule", zegt Van den Berg over het groots opgezette pro gramma voor de Nationale Boomfeest dag. Het is de eerste keer dat zoveel scholen tegelijkertijd deelnemen aan het officiële programma. Van de kin derboerderij-directeur mag de Natio nale Boomfeestdag volgend jaar weer aan het Vedelaarpad worden gehou den, misschien dan op iets kleinere schaal. De Vrije Teugel is vijftig bomen en struiken rijker géworden. De kinderen van de acht basisscholen hebben een fij ne ochtend achter de rug. Het is nu dui delijk waarom de Nationale Boom plantdag tegenwoordig de Nationale Boomfeestdag heet. Maar hoe kan het ook anders op de kinderboerderij. Op het Kerkpad hebben inbrekers met behulp van een steen een ruit van een woning ingegooid. Ze spoedden zich vervolgens het huis binnen, waar ze zich meester maakten van een videorecor der, twee lederen jacks en een schake larmband. Daarna verdwenen ze weer. De inbraak werd dinsdagavond ontdekt door een 25-jarige Soester. Op de Groen van Prinstererstraat is vo rige week een vier-jarige jongen tegen een passerende auto aangelopen. De bestuurder reed al stapvoets, omdat hij op de stoeprand kinderen had zien spe len. Het jongetje stak echter plotseling de weg over en rende tegen de auto aan. Die stond overigens direct stil. Omdat het kind klaagde over pijn, werd hij voor alle zekerheid naar MC Molen dael gebracht. Daar werd geconsta teerd dat hij geen letsel had opgelopen. Met ingang van 28 maart zal op het NS-station in Amersfoort incidenteel ingangscontrole worden gehouden. Dit houdt in dat reizigers om een geldig ver voersbewijs Wordt gevraagd voordat zij het perron op gaan. Indien een reiziger niet in het bezit is van een geldig kaartje dan moet dit alsnog worden gekocht aan het loket of bij de kaartjesautomaat. De controle op de trein blijft gewoon bestaan. De ingangscontrole wordt ingevoerd om de veiligheid te verhogen, zowel voor de reiziger als voor het personeel. Ingangscontrole kan een middel zijn om problemen buiten de trein te hou den, waardoor reizigers minder over last hebben. Op steeds meer stations wordt ingangscontrole gehouden. De controle wordt uitgevoerd in' de slurf naar de trappen van de perrons. De boek- en tijdschriftenhandel, de bloemenkiosk en het snoepwinkeltje blijven zodoende ook zonder geldig kaartie bereikbaar. Op woensdag 6 april, om 10.00 uur, spreekt Ton Elderenbosch uit Soest aan de hand van dia's en geluidsopnamen over Nederlandse vocale kunstenaars uit het verleden. Technische assistentie verleent Jaap den Oude. Deelnemers en geïnteresseerden zijn vanaf 9.30 uur welkom in De Deel aan de Kerkstraat 11B, achter de Oude Kerk. Het programma begint om 10.00 uur, sluiting 11.30 uur. De Soester Kring is een ontmoetingsplaats voor in woners van Soest, waar zij meer betrok ken kunnen raken bij alles wat in de Soester samenleving gebeurt. Er is ruim gelegenheid voor onderlang contact en om over het gesprokene vragen te stel len en te discussiëren. Er wordt een bijdrage van f 3,50 ge vraagd (inclusief koffie of thee). Op 20 april spreekt Notaris Schippers uit Soest over het onderwerp: "Testament en Erfrecht". Gratis informatieblad over de komende bijeenkomsten kan worden aangevraagd, tel. 17001. Een negentien-jarige bromfietser is donderdagmorgen aangereden door een automobilist. Dat gebeurde op de kruising van de Steenhoffstraat en de Talmalaan. Een 29-jarige vrouw wilde met haar auto linksaf de Talmalaan in rijden, maar vergat daarbij voorrang te verlenen aan de bromfietser. Die kwam ten val als gevolg van de botsing en liep daarbij een pijnlijke knie en rug op. Een drie-jarig kind, dat in de auto zat, hield een schaafwondje bij een oog over aan het ongeval. Niemand hoefde naar het ziekenhuis. Een vrouw uit Soest heeft haar auto te rug. De wagen van de 29-jarige was tien dagen geleden gestolen op de Akkeren. De politie van IJsselstein trof de auto zes dagen geleden aan en zorgde ervoor dat het voertuig weer bij de eigenaresse kwam. Een auto die zaterdag op de Monniken- boschweg is gestolen, is zondag terug gevonden in Amersfoort. De Opel As- cona was volledig uitgebrand. De wa gen was eigendom van een 22-jarige Soester. Ook op de Smitsweg werd een auto ge stolen. Het betreft een VW Golf van een 21-jarige Soester. De wagen werd vrijdagnacht gestolen. De vastenaktie die de MO Y-groep van de Soester r.k. parochies ook dit jaar weer heeft opgezet onder het motto "Om het recht van de zwaksten" staat in het teken van Haïti. Het streefbedrag is 24.000 gulden, dat gebruikt zal worden voor de versterking van de volks organisaties in Haïti. Haïti is al vele jaren in het nieuws, maar niet in positieve zin. Het armste land van het westelijk halfrond heeft jaren lang te kampen gehad met dictators, die de bevolking hebben uitgebuit. In 1991 werd de gekozen president Aristide af gezet en sindsdien bevindt het land zich in een spiraal van geweld. Het leger oe fent een bloedige tereur uit. Diverse verboden volksorganisaties zijn ondergronds doorgegaan met hun werk. De Haïtiaanse federatie van volksorganisaties (HA VA) speelt daar bij een belangrijke rol; zij wil een bijdra ge leveren aan de vorming van demo cratische kracht tegen het immorele en gewelddadige regime van de militairen. Een belangrijke factor in de wederop bouw van de volksbeweging is onder ling kontakt en communicatie. De HVA is daarmee begonnen, met als uit gangspunt dat ontwikkelingsprocessen steeds door de bevolking zelf moeten worden opgebouwd. Hie de toekomst van Haïti er uit zal zien kan niemand voorspellen. Wel is duide lijk dat het werk van HAVA hard nodig is en dat ook zal blijven. De Vastenaktie 1994 richt zich op on dersteuning van de activiteiten van HAVA. De MOV-groep Soest (Mis- sie-Ontwikkeling-Vrede) houdt zich aanbevolen voor financiële bijdragen, die kunnen worden overgemaakt op Postbank 35.80.168 of Rabobank 35.99.67.787. VERSTERKER 2x40 watt waarbij alle functies zoals toonregeling e.d. zeer bedieningsvriendelijk zijn uitge voerd. TUNER met RDS en 30 voorkeuzezenders op AM/FM en timer functies. CD-SPELER met 18 bits omzetter, programmeerbaar tot 20 nummers. CASSETTEDECK dubbel autoreverse met horizontaal laadmechanisme, uitgerust met cassette-stabilisor en dolby b/c. Compleet met afstandsbediening. Normale prijs f 2699,- 2299,- set prijs voor televisie, video, camcorders, hifi-stereo, cd's voor persoonlijk advies en een stipte service voor betaalgemak bijv. Pincode binnen 8 dagen omruilgarantie voor installatie en instructie voor extra garantieverzekering tot 5 jaar Als de voortekenen niet bedriegen zit de theaterzaal van medisch cen trum Molendael-Soest volgende week zaterdagavond goed vol bij het concert van het Utrechts By zantijns Koor. De kaartverkoop verloopt zeer voorspoedig en het aantal plaatsen dat nog beschik baar is, vermindert per dag. De grote belangstelling voor dit unieke optreden van het UBK, dat in 1951 werd opgericht en sinds 1992 onder lei ding staat van dirigent Grigori Sergej Sarolea, is wellicht verklaarbaar uit het feit dat Obst-Europa de laatste jaren heel wat "dichterbij" is gekomen. Het Utrechts Byzantijns Koor heeft een uit gebreid repertoire van liturgische en folkloristische zang uit Oekraïne, en daarvan zal zaterdagavond 9 april in Soest een schitterend programma wor den uitgevoerd. Het UBK is een koor met eén geschie denis. De basis werd gelegd door een groep Oekraïense seminaristen en pro fessoren, die na de Tweede Wereldoor log naar Nederland kwamen en in een Culemborgs klooster een eigen Byzan tijnse kapel inrichtten. Ver van hun va derland konden ze op die manier de By zantijns-Slavische ritus toch in een ei gen liturgisch onderkomen vieren. Ook buiten de kloostermuren trokken de li turgische gezngen de aandacht en al snel kwamen er uitnodigingen voor concerten in het hele land. Het koor verzorgt sinds de oprichting divesre keren per jaar de liturgie van de heilige Johannes Chrysostomus vol gens de Byzantijnse ritus in Nederland. De liturgische koormuziek wordt in de kerk-Slavische taal gezongen, maar daarnaast verspreidt het koor ook de Oekraïense zangcultuur in allerlei volksliederen. Wie de muziek hoort, zal daarin gevoe lens als vreugde, liefde, angst, smart en twijfel ontdekken, met andere woor den: het leven. De Oekraïense cultuur kent een schat aan volksliedjes, klassie ke liederen, epische ballades (duma's), dansliedjes, etc. Veel liederen vinden hun oorsprong in de voor-christelijke tijd; culturele invloeden uit Oost en West hebben daarop hun stempel ge drukt en veel liederen werden verwerkt in composities van o.a. Beethoven, Tsjaikovsky en anderen. Het UBK treedt op in originele Oe kraïense kledij. Het repertoire kent naast de religieuze ook profane liedere, zoals kozakken dans- en minneliederen. Ook westerse werken zijn het koor niet vreemd, zoals blijkt uit composities van Liszt, Beethoven en Orff. Het koor heeft een professionele werkwijze; men wordt pas lid na diverse tests en de aspi ranten krijgen een langdurige en gede gen opleiding. Het Utrechts Byzantijns Koor heeft een lange, roemrijke histo rie achter de rug, met tal van hoogte punten. Er werden diverse internatio nale concertreizen gemaakt en er zijn inmiddels een flink aantal plaatopna men gemaakt, waarvan een deel als cd verkrijgbaar is. De jonge dirigent Grigori Sergej Saro lea (27), die het UBK sinds 1992 leidt, dankt zijn exotische namen aan zijn ou ders, die beiden koorzanger waren in de kerk van de Byzantijns-Slavische ritus. Hij volgde een opleiding aan het Ko ninklijk Conservatorium in Den Haag en het Rotterdams Conservatorium. Voor het concert van zaterdagavond 9 april, aanvang 20.15 uur, in de theat- zerzaal van medisch centrum Molen- dael-Soest, Soesterbergsestraat 125, is nog een beperkt aantal plaatskaarten verkrijgbaar. Het is dan ook aan te be velen op korte termijn kaarten (a f 15,-) te bestellen bij Theaterbureau Soest, tel. 16115. Op koninginnedag (zaterdag 30 april) houdt Stichting Welzijns werk Soest (SWS) weer een vrij markt op het trapveld van de Eng. De organisatie draait al op volle toeren. Op woensdag 6 en 13 april kunnen be langstellenden zich inschrijven voor de huur van een kraam of grondplaats. De grondplaatsen hebben een oppervlakte van zes vierkante meter. Inschrijven kan die dagen tussen 19.00 en 21.00 uur in buurthuis De Praatpaal aan de Smitsweg. De huur moet ter plekke worden betaald. Een grondplaats kost vijf gulden en voor een kraam moet 45 gulden worden betaald. Handelaren moeten voor een grondplaats vijftig en voor een kraam tachtig gulden betalen. Omdat het ieder jaar weer een pro bleem is om het terrein op te ruimen, moeten de huurders van een kraam of grondplaats een borg betalen. Voor een grondplaats is dat tien gulden. Huur ders van een kraam moeten 25 gulden borg betalen. De handelaren moeten in beide gevallen een borg van 25 gulden betalen. De borgsom wordt teruggege ven als de grond of de kraam na afloop schoon wordt opgeleverd. Er mogen geen activiteiten plaatsvin den die in strijd zijn met de wet op de kansspelen. Ook zal er op worden toe gezien, dat er geen alcoholische dran ken worden verkocht. ^ilkouette/ Onze kliniek hanteert een zeer moderne en professionele methode om in een korte tijd uw lichaam er perfect uit te laten zien. Werk samen met SILHOUETTE CLINIQUE aan uw nieuwe maatje voor de komende zomer. Door meer dan 12 jaar ervaring is in de meeste gevallen al binnen vijf dagen een gewichtsverlies van 4 kilo mogelijk. Overtuig uzelf en bel ons vrijblijvend voor een consult.

Soester Courant | 1994 | | pagina 7