den STERBERGÏ Aanleg van Jongeren-Ontmoetings-Plaats (JOB) start op 9 april Gemeente wijst oplossing voor verkeersproblemen af Stratenvolleybaltoernooi AGAVS Vlotburg-biljarten groot succes PAGINA 14 NNIS ioestdijk mikt met jeugd op tel zondag-mix larsconcert deon: 16/4 Ieren voor rs WOENSDAG 6 APRIL 1994 Veldm. Montgomeryweg Zaterdag sponsoren voor Odeon! Meningen van lezers Warme-maaltijd-eer Niet genoemd Kinderkleding- en speelgoedbeurs De onwaarheden van Blaauw (3) Informatiemarkt over herinrichting Dorpsplein: 27 April Info Oranje-comité Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlening f Opening AVG aan Sterrenbergweg Laetitia start balletlessen Berichten van Sterrenberg Studiobezoek met tv-opname Ons Kent Ons ~j Een forens VOLLEYBAL 'De Drie Eiken' Aktiviteiten voor ouderen Claim van Hypsos afgewezen Bewonersavond van St. Joseph Agenda zondag jeugd-mix heeft Soest ditie hoog te houden. In de af- n zes jaar stond vier keer een r team in de finale van het Ne- ds kampioenschap. Drie keer de titel in onze gemeente te- 58 en vorig jaar eiste LTC ijk het nationale kampioen- op. Dezelfde club was in 1991 end finalist. De jeugd van TV Zuid besteeg de troon in it jaar wil LTC Soestdijk op hoge ogen gooien in de eer- se voormix-jeugdteams. Van lende ploeg van vorig jaar zijn Boer en Jordi Berrevoets ge- Daarnaast heeft trainer Ha- 'ernsen de beschikking over Reversma uit Almere, Ilse mp en Karen van Konings- We gaan weer voor het Ne- Ise kampioenschap", onder- Wernsen de bedoelingen van n. •estdijk wordt overigens door i jeugdteam vertegenwoor- de eerste klasse. Het tweede staat uit Munja Sjoerds, Lot ing, Tom Kareisen, Wouter an en Ruben ter Weij. aven en ervaring opdoen', boodschap voor LTC Soest- oen te worden, maar houdt elf een pas op de plaats. "De ïrs zijn de laatste vier, vijfjaar geworden. Dan is het niet erg :am zich een keertje hand- Als ik aan de competitié m'n hart al sneller kloppen." "Rachel heeft dat ook. Xan- >ortje bekijken dat gereser- oor mij is elke plek boven de its mooi meegenomemDOl,!Ji 'orbereiding op het nieuwe hét niét liggen. Voor de bé- Soest-Zuid heeft het eerste n unieke faciliteiten gekre- rainen twee keer anderhalf ïk. Dat hebben we bij Soest- ooit meegemaakt." en Keltenheim zijn volsla- kenden voor Verbrugh. rdat de competitie begint, og wel in om daar wat infor- aan te halen. We krijgen ze erde en vijfde wedstrijd te- s. Vaak weet je dan al wat e in de kuip hebt. april geeft de muziekver- :on haar traditionele voor- 1 bestaande uit een avond auziek en amusement. Het in voor het laatst optreden ï-bezetting. De kwaliteit is ïr om en er is extra hard ge- n goede afsluiting als fan- geven. Na het voorj aars- men oefenen in de har- -bezetting. g van hun enthousiaste di- de Weerd worden voor de andere Rule Brittannia, El esa en New Baroque Suite ^bracht. Na de pauze kan 1 naar de harmonieklan- :erlingenorkest o.l.v. Ger- Daarin kan men duidelijk ten horen die vanaf no- aun lessen zijn begonnen >or het eerst presenteren. ■s o.l.v. Woutera Bouw- i hun kunnen in onder an- and en Brazil. Tenslotte band een door de instruc- en stuk ten gehore.,' van deze wervelende mu- >how, die weer professio- .epresenteerd door nie- dan Thari Schröder, kun- klanken van een gezellig lekje de beentjes van de swing, foxtrot of rock en wordt gehouden in het no aan de Kampweg te n begint om 20.00 uur, 50 zijn aan de zaal ver- april en dinsdag 24 a Carin Hekkert en Elly ags-workshop in Bras- a april is het onderwerp m mei schildert men een men. De workshop be ur en duurt tot ongeveer e 'espnjs is inbegrepen een uitstekende 3-gan- t alles voor f 135,-. In- gave: tel. 03465-64051 Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841 "Het is zo ver." Zo begon de brief van Anne van den Hof en Ad van de Kar (bestuurlijke preventie en afdeling groenbeheer, gemeente Soest), gericht aan de jongeren en medewerkers voor de aanleg van de Jongeren-Ontmoetings-Plaats Ie Soesterberg. Ze kunnen beginnen met de voorberei dende werkzaamheden voor de aanleg van een eigen jeugdhonk, op de hoek Kampweg en Banningstraat, naast de ijsbaan. Daarbij is de hulp van jongeren, medewerkers en vrijwilligers onmis baar. Daarom wordt hen gevraagd om samen met enkele medewerkers,van de afdeling groenbeheer, op zaterdag 9 De Stichting Vrienden van het Vliegdorp had de gemeente Soest verzocht maatregelen te willen ne men ten aanzien van slechte open bare verlichting op de Veldm. Montgomeryweg/Batenhurgweg; optreden tegen onjuist geparkeer- Zaterdag 9 april kan men vanaf 14.00 uur meedoen aan een sponsorloop op het Dorpsplein voor de muziekvereni ging Odeon. De deelnemers hebben een formulier dat ze bij de start inleve ren. Dan gaan ze een half uur zoveel mogelijk rondjes om het Dorpsplein lo pen of rennen. Elke ronde wordt afge tekend. Na het half uur krijgt men het formulier weer terug waarop het aantal rondes staan. Heeft men gesponsord voor 5 gulden per ronde en er zijn 10 rondes gelopen, dan is Odeon 50 gul den rijker. Ook de boerenkapel loopt spelend hun rondes en mogelijk worden ook zij gesponsord. Uiteraard kan men ook meedoen voor 5 cent per ronde want voor Odeon telt elk dubbeltje. Odeon hoopt op veel lopers met daar achter enorm veel sponsors.A/olgende week leest u het resultaat van wie weet ook uw bijdrage aan dit goede doel. de vrachtwagens en opleggers; ge vaarlijke situaties i.v.m. gepar keerde auto's op voetpaden/fiet spad en uitritten; wildgroei van paaltjes in groenstroken om par keren te voorkomen. De gemeente is van mening dat er ruim voldoende verlichting aanwezig is; vooral de Batenburgweg als zodanig is aangewezen om vrachtauto's en opleg gers te parkeren. Bij twee percelen werd niet direct hinderlijk parkeergedrag ge constateerd en dat verschillende bewo ners legaal of illegaal paaltjes in de groenstroken hebben geplaatst heeft een positieve uitwerking. De gemeente meent dat de problemen hoofdzakelijk voortkomen uit de in richting van de genoemde wegen. Het kan pas worden opgelost als de weg ge heel wordt heringericht. Maatregelen op kleinere schaal zullen naar verwach ting slechts op kortere termijn een posi tief effect hebben maar op langere ter mijn andere en wellicht grotere proble men veroorzaken. Een structurele en integrale aanpak van de situatie ligt nog het meest voor de hand. Verkeersproblemen op andere locaties in de gemeente kennen echter een hogere prioriteit, waardoor op dit moment geen middelen beschikbaar zijn om de situatie aan te pakken, aldus de gemeente Soest. Verrast door uw aandacht in de Soester Courant van woensdag 30 maart j.1. naar aanleiding van de stopzetting van mijn warme maaltijdactiviteiten, wil ik even recht zetten dat ik niet betrokken was bij de opzet van de warme maaltijd voorziening. Die eer komt anderen toe. Met vriendelijke groet, mw. A.M. van Esseveld Zaterdag 26 maart j.1. is het woonzorg complex de Heybergh officieel ge opend. Ter gelegenheid hiervan kregen wij allen uw courant van 9 maart mee, waarin op pagina 20 een aantal zeer le zenswaardige artikelen stonden over de Heybergh, waar we met aandacht ken nis van hebben genomen. De informa tie was zeer gedegen en verzorgd en welhaast een ieder die had bijgedragen aan de realisatie van dit complex werd genoemd, behalve, hoe triest, de archi- tekt. Ook wij hebben naar ik dacht een be langrijk deel in de totstandkoming van de Heybergh gehad. Vanaf februari 1985 hebben wij in opdracht van de Stichting Woon- en Diensten Centrum meegedacht, ontwerpen gemaakt voor verschillende modellen op meerdere plaatsen. Er is in die tijd onnoemelijk veel werk verzet in het overleg met de lokale, provinciale en rijksoverheid. In spraakrondes, buurtinformatie, AROB- procedures tot bij de Raad van Staten. Het was een zeer boeiende periode en wij zijn er toch wel een beetje trots op, dat in samenwerking met alle opdracht gevers, gemeentelijke diensten en bou wers, dit woonzorgcomplex op deze wijze is gebouwd. Vertrouwend u naar genoegen te hebben geïnformeerd te ken ik, hoogachtend, Architektenburo Van Gendt Mühlstaff en Zondag bv ir T.H. Mühlstaff. Zaterdag 9 april zal in het Dorpshuis weer de traditionele kinderkleding- en speelgoedbeurs plaatsvinden. Van 10.00 tot 12.00 uur kan men daar te recht voor kleding vanaf maat 86 t/m maat 176. Eigentijdse kleding en vrien delijk geprijsd. Verder kwalitatief het betere ondanks tweedehands speel goed. Naar aanleiding van het artikel van dhr. W. A. Blaauw in de Soesterbergse Cou rant van 30 maart j.1., het volgende: Ik heb zijn eerdere epistel (SC dd. 16 fe bruari) beantwoord met een uitvoerige reactip, welke verscheen in de SC van 23 februari en 2 maart j.1. onder de titel 'De onwaarheden van Blaauw' 1 en 2). Wanneer iemand in het openbaar aller lei onterechte beschuldigingen uit aan het adres van een persoon en./of orga nisatie, en deze wil zich daar tegen ver dedigen, dan kun je dat alleen maar doen door genuanceerd op deze be schuldigingen in te gaan. Ik heb dat ge daan op een open en vooral volledige wijze, en zou dhr. Blaauw willen ver zoeken deze artikelen zorgvuldig te le zen; hij zou dan tot andere conclusies kunnen komen. Ondermeer tot de con clusie, dat KdK als conferentiecentrum gastvrijheid verleent (dwz. ruimte ver huurt) aan een veelheid van groepen die hier hun eigen programma afwer ken, zonder dat KdK daar inhoudelijk iets mee te maken heeft. Ook groepe ringen uit de omgeving maken daarvan gebruik: VOS (ondernemers Soester berg), Gemeente Soest, Toerustings centrum dekenaat Zeist, VOVS Bosch en Duin, etc. Hieruit mag geenszins de conclusie getrokken worden dat KdK het 'centrum van acties' tegen het vlieg veld of welke instantie dan ook zou zijn. Overigens, de goede kontakten met Defensie sterken ons in de overtuiging dat in die kringen niet zo gedacht wordt als dhr. Blaauw doet. Helaas moeten we eveneens vaststellen dat met zijn laatste bijdrage de discussie op een onzakelijk peil is gekomen, waarbij het nu kenne lijk gaat om de regelrechte beschadi ging van personen en organisaties door middel van het uiten van aperte leu gens. Wanneer dhr. Blaauw de moeite zal ne men om, in de rubriek Ons Kent Ons van woensdag 20 april a.s. mijn toelich ting te lezen op de activiteiten van KdK, dan zal hij nog eens zien wat hij in feite, ook door meerdere bezoeken aan KdK, al lang weet: namelijk dat KdK absoluut niet datgene is wat hij er over schrijft. Wél dat KdK zijn mensen en middelen inzet om een positieve bijdrage te leve ren aan het maatschappelijk welzijn in de Nederlandse samenleving en die daarbuiten: de internationale gemeen schap. Mochten er desondanks toch nog on duidelijkheden bestaan, dan ben ik graag bereid om daar verder over te praten, maar vooralsnog is hiermee wat mij betreft de discussie gesloten. Wico Bunskoek, directeur KdK. april a.s. te starten met de aanlegwerk- zaamheden. Iedereen die hierin een handje mee wil helpen is op zaterdag 9 april a.s. om 09.30 uur nabij de ijsbaan van harte welkom. Voor cola en ge reedschap wordt gezorgd. Gevraagd: inzet en een beetje spierkracht. Vanaf 14 april tot en met 12 mei ligt bij de hulpsecretarie aan het Dorpsplein 17 te Soesterberg (geopend op dinsdag en donderdag van 14 tot 16 uur) en bij het gemeentelijk INFOrmatiecentrum (hal gemeentehuis) het schetsontwerp over de "Herinrichting Dorpsplein Soesterberg" ter inzage. Vorig jaar juni heeft de gemeente over de herinrichting een eerste schetsont werp gepresenteerd tijdens een infor matiemarkt. De reacties op dit ontwerp heeft de gemeente zoveel mogelijk vér- werkt. Op woensdag 27 april houdt de ge meente in het kerkgebouw "De Hoek steen" aan de Buys Ballotlaan 2 te Soes terberg hierover een informatiemarkt. De informatiemarkt is geopend van 19.30 tot 21.30 uur. Medewerkers van de gemeente zullen die avond aan de hand van tekeningen de plannen nader aan de bezoekers toelichten. Tijdens of na de informatiemarkt kun nen belangstellenden door middel van het invullen van een info-formulier rea geren op de schetsplannen. Dat formu lier moet men vóór 13 mei ingeleverd hebben bij de hulpsecretarie aan het Dorpsplein 17 te Soesterberg of bij het gemeentelijk INFOrmatiecentrum (hal gemeentehuis te Soest). De reacties worden daarna verwerkt in het defini tief voorstel. Het plan zal vervolgens in de raadscommissie Ruimtelijke Orde ning van dinsdag 28 juni behandeld worden. Tegelijk met de collecte voor de organi satie van de aanstaande feestdagen wordt het Oranjeboekje huis-aan-huis bezorgd. Het is een goed verzorgd ex emplaar geworden, dank zij de vakken nis van voorzitter Wim Koevoets en zijn zoon. Het comité heeft de omschrijving van diverse aktiviteiten speels tussen de advertenties opgenomen waardoor het een leuk leesbaar geheel is geworden. Verder geeft het een scala van moge lijkheden voor de data 29 en 30 april en 4 en 5 mei. Nu komt het op de uitvoering aan en dat vraagt de nodige assistentie. Daarom doet het comité een dringend beroep om voor de uitvoering van de verschil lende evenementen hen b.v. een uurtje te willen helpen. Vele handen maken immers... inderdaad. Wil men op of rond die feestdagen iets doen, dan wordt men verzocht 52962 of 51252 te bellen. Penningmeester mw. Anneke Pley is blij met de financiële steun van de ge meente Soest van f 3450,- en ook met de spontane reacties van de plaatselijke middenstand en bevolking. "Velen hebben ons nummer 39.52.16.540 via de Rabobank (giro 21731) kunnen vin den en dat is fijn, maar wil je een pro gramma geven zoals we dit jaar doen, dan kost dat veel geld." Als beheerder van de penningen let ook zij op de kleintjes. Het bestuur doet alles op basis van vrijwilligerswerk en dat is heel wat als je al het papier, de postverwerking en de telefoontjes zelf moet betalen. "Maar dat hebben we voor de goede zaak best over," is haar reactie. Voor het bijzondere feestjaar 1995 heeft het Oranje Comité extra steun ge vraagd van de gemeente Soest. Zo vroeg ze om tegelijk in die feestweek een extra kermis te mogen organiseren ter bestrijding van een zeer hoge finan ciële begroting; het beschikbaar stellen van versieringen in het dorp zoals die vroeger door de gemeente werd ver leend; de hulp om gratis dranghekken te kunnen plaatsen, verkeersborden aan te brengen en na die feestweek het opruimen van vuil. Het Oranje Comité moest indirect ver nemen dat de gemeente aan deze ver zoeken geen toestemming of medewer king zal verlenen. Het betekent dat zij voor deze enorme klus zelf een oplos sing moet creëren. "Jammer, maar dat zien we na 5 mei van dit jaar wel hoe we dat moeten oplossen, "reageert een op timistische voorzitter Wim Koevoets en voegt daaraan toe dat de gemeente hen dan ook niet dwars moet zitten met on mogelijke verplichtingen en verorde ningen. "Soesterberg heeft bewezen heel wat te kunnen, wel, dat doen we in 1995 ook," aldus Koevoets. Zondag 10 april ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. NED. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 zie gereformeerde kerk GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn; SoW-dienst STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra; mmv koor en mu ziekgroep Sterrenberg Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: R.M.P. v.d. Wijgerd (Den Dolder), Platzerweg 227tel. 030-280626. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts HJ.M. Tonino en P.B.E. Tonino- van Schieveen, Kampweg 50, tel. 52467 (na afspraak). Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 51789, b.g.g. 51658 of 51437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Centrum voor Maatschap pelijke Dienstverlening Soest-Baarn- Eemnes Generaal Winkelmanstraat 103 (ge- ref. kerk), tel. 52606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 51555; werkda gen 12.00-13.00 uur, elke donderdag 19.00-21.00 uur; overige tijden: tel. 02155-19444; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 02155-93666. Op de hoek van de Amersfoortseweg en de Sterrenbergweg is een groot ge bouw uit de grond verrezen. De diverse uithangborden geven aan dat men daar reeds bedrijfsdoende is: Het plaatselij ke bekende bouwbedrijf Hoffmann b.v. heeft daarmee in Soesterberg het zo veelste nieuwbouwproject voltooid. Maandag 11 april a.s. te 11.00 uur, zal dit ambachtsverzamelgebouw (AVG) officieel door wethouder Menne wor den geopend. Het bestuur van de Sportvereniging Laetitia deelt mede dat de balletlessen van mw. H. Erasmus-Lazet vanaf dins dag 12 april weer zullen aanvangen. De lessen worden elke dinsdagavond van 18.00 tot 19.30 uur in het Dorpshuis gegeven. Het Sterrenbergkoor heeft onlangs samen met het Spakenburgse koor Ju- bilation een concert gegeven ten bate van Finneck. Het bracht het mooie be drag op van f 650,— Het is de bedoeling dat ze de samenwerking met dit Spa kenburgse koor zullen voortzetten. Onder leiding van Henk Henstra, pastor van de Sterrenberg, hebben het afgelopen jaar veel bewoners deelgeno men aan een katechesegroepje, geleid door vrijwilligers uit de regio. In het be gin moest men even wennen maar gaan deweg ging het zelfs prima. Het kate- cheseseizoen wordt in de maand april afgesloten met een grootse samen komst in de Lichtpunt. Alle bewoners die met deze katechese heb ben meegedaan (en dat zijn er meer dan 200) worden voor deze feestelijke af sluiting uitgenodigd. Er wordt dan gegeten, ge zongen, gespeeld en geluisterd. Sterrenberg gaat binnenkort starten met zaterdag-opvang voor verstande lijk gehandicapten. Wie tijd en zin heeft om één keer in de drie weken een zater dag van 09.30 tot 17.00 uur mee te hel pen, wordt verzocht telefonisch kon- takt op te nemen met Dick Scheper, coördinator vrijwilligerswerk, tel. 59324. De opvang wordt geboden aan mensen uit de omgeving en hun leeftijd varieert van 18 tot 65 jaar. Verder blijft Sterrenberg zoeken naar bezoekrelaties' /gastgezinnen voor be woners. De bewoners vinden het fijn om iemand één of twee keer per maand op bezoek te krijgen, iemand die spe ciaal voor hem of haar naar Sterrenberg komt. Voor vrijwilligers wordt een on gevallen- en mede-inzittendenverzeke ring afgesloten. De kosten voor open baar vervoer worden vergoed. Gaarne kontakt opnemen met Dick Scheper, tel. (03463) 59324. Naast het nodige plaatselijke nieuws geeft uw krant ook nog een uitgaans- mogelijkheid. Soesterbergse abonnees kunnen reageren op de volgende aan bieding. Maandag 6 juni a.s. van 09.00 uur tot ca. 13.00 uur, een bezoek aan de NCRV-studio met daaraan gekoppeld het bijwonen van de tv-opname van Woordroof, een woordspel met beken de Nederlanders onder leiding van de NCR V-mede werker Henk Mouwe. Men wordt per bus vervoerd vanaf het Dorpsplein, vertrek 09.00 uur en weer terug ca. 13.00 uur. In de studio ont vangt men koffie en gebak; na de opna me een drankje en een hapje en dat alles voorf 18,50 per persoon. Aanmelding: Van Maarenplein 1, tel. 51252. Een wekelijkse column van een min of meer bekende Soesterberger. Deze week: dhr. A. ten Bruggencate, Kamer- lingfi Onnes laan 41. Waarom Soesterberg? Hoe komen een Groningse en een Tukker (iemand uit Twente) hier terecht? Via een rondje wonen elders in Nederland, gewoon toevallig. Mijn werk kwam in stad Utrecht te liggen en wonen wilden we op de Utrechtse Heuvelrug van Baarn tot Doorn, maar niet onder een start baan. Het werd desondanks toch Soes terberg, omdat de gemeente Soest toe vallig nog een stukje bouwgrond in de aanbieding had (incl.BTW). Nu, alweer bijna 10 jaar later, kan ik stellen dat het een goede keuze was. Daarom bij deze enkele belevenissen en gedachten mij nerzijds in deze column. De sport Voor we er erg in hadden zaten we met huid en haar in bestuur en commissies vari de LTV-Soesterberg, vooral in het begin tóch wel eén beetje te veel van het goede, Bij de "LTV" en "Badso" heb ik menige zweetdruppel verloren en fijne mensen gevonden. Momenteel ver maak ik mij voornamelijk met de redac tie van het clubblad en tennissen na tuurlijk. Leeftijd en zwakke knieën noopten mij met pijn in het hart mijn zaalsport (badminton) vaarwel te zeg gen. Jammer voor mij"Badso" was een heerlijke tijd met geweldige mensen. De oproep Langs deze weg wil ik alle vaders en moeders adviseren hun kinderen te sti muleren en in de gelegenheid te stellen sport te gaan doen. Onze verenigingen hebben prima trainers die niet alleen werken aan conditie en techniek, maar de kinderen ook stimuleren en leren hun grenzen te ontdekken en uit te bou wen. Karaktervorming noemen we dat ook wel eens. Lijn 73 Je bent forens, woont in Soesterberg en werkt in Utrecht. Ook is er een perfecte BUS-verbinding (lijn 73) vanaf Soest via Soesterberg rechtstreeks (niet via Zeist) naar Utrecht. Jaarkaart nemen en met de BUS gaan, goed idee, doen dus. Instappen op de K. Onneslaan be tekende voor mij nog net de kans op een zitplaats, daarna was het staan gebla zen, drukke lijn dus. Op de barricaden, vechten dus. Het is moeilijk om dit verhaal kort en netjes te houden. In zeer korte tijd gebeurde er veel. Er iets over schrijven wil ik doen. De politiek in Soest wilde het openbaar vervoer in Soest verbeteren. Voor lijn 73 betekende dat weg uit Soesterberg. Samen met mede-passagiers heb ik hiertegen actie gevoerd onder het mot to "Lijn 73 moet in de spits blijven". Mede dankzij onze belangenvereniging "Soesterbergs Belang", de media waar onder de "Soester Courant", "Soest Nu", "Amersfoortse Courant" en "Ra dio Soest", maar ook "Centraal Neder land" een pluim en lijn 92 werd gebo ren. Ook is door de politiek een inten tieverklaring afgegeven om in de dal-u ren met name voor de ouderen iets te doen (beltaxi). Samen kregen we het voor elkaar. Soesterbergse belangen Onze doelstelling (lijn 92) maar ook de "Beltaxi" hadden we nooit kunnen be reiken zonder de Soesterbergse belan genverenigingen) en de media. Nooit hadden we het "Dorpshuis" vol gekre gen en de politiek tot nadenken gezet. De les. "Geen medium, geen stem van/ op/in/uit Soesterberg" (vul maar in). Het staartje Soesterberg heeft identiteit, dat voel je direct. Woon je er wat langer dan ont dek je meerdere varianten die zelfs langs elkaar heen gaan praten, ook na mens u en mij. Naar buiten toe werkt dat tegen je. Die noemen het dan ver deeldheid en doen daar hun voordeel mee. Jammer voor Soesterberg. Inge klemd tussen de stortplaatsen van Zeist, de startbanen en prikkeldraad van defensie, de rijbanen voor de heili ge koe en te ver van blijft het nodig dat je jezelf als een klein plaatsje soms sa men beter breed kunt/moet maken. Bert ten Bruggencate Overdonderend waren de inschrij vingen voor het traditionele stra tenvolleybaltoernooi van AGAVS. "Je rekent op ongeveer een 20 hooguit 25 en dan mag je blij zijn," aldus Hans Vader, één van de or ganisatoren van dit toernooi, "en dan komen ze met bijna 40 teams over de brug. Teams van straten, of families, of pilsdrinkers of.... je noemt maar op, het zijn er bijna veertig dit jaar en dat kost ons een macht organisatie, maar let op, dat runnen we feilloos." Hij en met hem AGAVS en de vele teamleden die zich voor dit toernooi hebben ingeschreven, hopen dat de rest van de Soesterbergers uit hun luie stoel komen en hen in de Banninghal aan moedigen. Drie dinsdagavonden achter elkaar, op 5,12 en 19 april, zijn die hel den te bewonderen in de Banninghal. Dat wordt lachen, gieren, brullen, want er lopen prachtige buikjes bij, aldus één van de organisatoren. Als men deze krant leest zijn de eerste klappen al ge vallen en zit menigeen met wat spier pijn. Dit uiterst sportief dorpsgebeuren krijgt men tot en met de finale op zater dag 23 april in de krant voorgeschoteld. De teams zijn onderverdeeld in 6 pou les, waarvan poule A en B de prestatie poules zijn en C tot en met F bestaan uit recreatiepoules. Poule A: De Watermannen, Bam boecrackers, Time Out, Even Wachten, Kwiek en Secret Service. Poule B: Sport Or, Flinstones, Make It Up 1, Bold Beautifuls, Eggermon- de en TNO Team. Poule C: Die Anfangers, The Flat stars, Rumplers Vreugde, Populairtje, Make It Up 2 en The Floraatjes. Poule D: Bartimeusés, Lensmeppers 1, Rumplers Plezier, CZMDB, De Pa rels en Er Is Nog Hoop. Poule E: SENSO, Lensmeppers 2, New Dutch, Onderwereld, De Sterren en Driem Tiem. Poule F: De Greffelbijters, De Wazi ge Dwazen, Dombo, Meerding Metaal, De Zotteklappers en Kliko 1. Met andere woorden: alle bekende en minder bekende Soesterbergers zijn in genoemde teams vertegenwoordigd. Het Soesterbergs dorpscafé De Gouden Leeuw introduceerde het Oudhollandse en speciaal het Westfriese Vlotbrugbiljarten. Een oud café-spel, waaraan vooral vrouwen deelnamen. Op uitnodi ging waren 34 personen gekomen, waarvan de helft uit vrouwen be stond. Het werden vijf enthousiaste wedstrijd dagen. Mede onder leiding van Rein Sanders werd deze voor Soesterberg nieuwe wijze van biljarten opgezet en met een minimum aan organisatie uit gevoerd. Hij was verrast door de spon tane reacties en de opmerkelijke gezel lige sfeer tijdens deze wedstrijd. "Het spel daagt je uit het nog beter te willen doen en het werkt verslavend," aldus Reinders. "Je wordt uitgedaagd om een zo hoog mogelijke score te behalen." Op het biljart ligt een houten plank voorzien van diverse holtes. Elke holte heeft een cijfer met de daaraan verbon den prijs, in deze Paas-bïljartwedstrijd bestond die uit eieren. Gaat de bal in het cijfer 25 dan is dat een maximum score van 10 eieren. Deze wedstrijd beteken de ook dat iedereen in de prijzen viel, alleen de één iets meer dan de ander. De hoogste prijs bestond uit 150 eieren, de laagste uit 10. In totaal werden precies 1000 eieren uitbetaald. "En geen enkel ei werd gemorst of op een andere wijze vernield," reageert de Wil Roolvink, ei genaar van het café trots. Het dorpscafé De Gouden Ploeg ontplooit zich niet al leen als een centrum van gezelligheid en vermaak, ook wordt het gezien als een gelegenheid waarin een ieder welkom is en naar haar of zijn verhaal wordt ge luisterd. Vooral Amerikanen hebben dit café herkend als een punt om weg wijs te worden in al dat Hollandse ge beuren. Direct na aankomst in Neder land werden ze verwezen naar De Gou den Leeuw voor verdere informatie, een positief gegeven voor de eigenaar Wil Roolvink. Ik wil mijn café graag een eigen centrum in het dorpsgebeuren ge ven met zijn eigen sfeer en gezelligheid. Hier moet men een kaartje kunnen leg gen, mens-erger-je-niet kunnen spelen, dominospel kunnen beoefen, een praatje'met jan en alleman maken of een stoot aan het biljart kunnen geven, Dienstencentrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 03463 - 5 14 02 Dinsdag 12 april: Zangmiddag met professionele pianobegeleiding. "Kun je nog zingen, zing dan mee." De koffie of thee staat klaar. Vrijdag 15 april: Bingo. De kaarten kosten f 6,- incl. een kopje koffie. De zaal is vanaf 19.00 uur open en er zijn vele mooie prijzen te winnen. Zaterdag 23 april: Rommelmarkt met diverse aktiviteiten zoals Rad van Fortuin. De opbrengst is bestemd voor vernieuwing en aankleding van de re creatiezaal. Voor de rommelmarkt kan men nog bruikbare spullen gebruiken. De gemeente Soest heeft het bedrijf Hypsos aan de Batenburgweg de moge lijkheid gegeven tot de aankoop en nieuwbouw op een perceel bedrijfster rein aan de Sterrenbergweg. Aangezien Hypsos te kennen heeft gegeven nog niet tot nieuwbouw over te willen gaan, heeft de gemeente hun claim op dit ter rein ongedaan gemaakt. Volgens de ge meente zijn er meer bedrijven die op korte termijn een nieuwe bouwlocatie voor hun bedrijf nodig hebben. Het is voor de gemeente onmogelijk het door Hypsos geclaimde terrein buiten de toewijzing en uitgifte te houden, temeer daar een afname door Hypsos over eni ge jaren hoogst onzeker is. De gemeen te is wel bereid over enige jaren op nieuw met Hypsos naar bouwmogelijk heden te zoeken als het bedrijf daar be hoefte aan heeft. De nu gereserveerde locatie zal dan niet meer beschikbaar zijn, aldus B. en W. is zijn mening. Zo wil Rein Sanders bin nenkort een biljartclub oprichten om gewoon gezellig onder elkaar dit spel te beoefenen. Dat kan elke dag, met uit zondering van maandag, van ca 16.00 tot 01.00 uur in de Gouden Leeuw te Soesterberg. De Bewonerscommissie Soesterberg houdt op woensdag 13 april voor alle huurders van de woningbouwvereni ging St. Joseph een bewonersavond in de Hoeksteen, aanvang 20.00 uur. Op de agenda staat onder andere een uitleg van de geplande onderhoudswerk zaamheden in 1994 en een toelichting op de Federatie Huurders Overleg Soest (FHOS). Voorzitter H.J. Prins wenst de commissie te verlaten en het voorstel is om in zijn funktie te benoe men C. van Stein, de huidige secretaris. Verder wordt voorgesteld R. Los als commissielid aan te stellen. Namens St. Joseph zijn aanwezig mw. E. A.M. Heu- ver (verhuur- en bewonerszaken) en dhr. J. Pranger (opzichter onderhouds dienst). Ook van de FHOS zullen be stuursleden aanwezig zijn. Woensdag 6 april 10.15 Volksdansen, Drie Eiken 13.30 Bridge, Drie Eiken 14.00 Ballet, Dorpshuis 16.00 Tekenen/schilderen, Dorpshuis 18.00 Badminton, Banninghal 19.30 Sjoelen, Drie Eiken Donderdag 7 april 20.00 Badminton AGAVS, Banning hal 19.30 Volksdansen, Drie Eiken 20.00 Ballet, Dorpshuis Vrijdag 8 april 20.00 Bingo Vios Hoeksteen Zaterdag 9 april 13.30 sponsorloop Odeon Dorpsplein Zondag 10 april 14.00 Ontspanning, Drie Eiken Maandag 11 april 11.00 Opening AVG, Sterrenbergweg 14.00 Handwerken, Drie Eiken 19.00 Jeugd EHBO, Dorpshuis 19.30 Harmonie, Odeon 19.30 Klaverjassen, Drie Eiken 19.30 Esbergkoor, Dorpshuis 20.00 Volleybal, Banninghal Dinsdag 12 april 10.00 Spreekuur St. Woon-Diensten- centrum, Drie Eiken 12.30 Warme maaltijd, Drie Eiken 13.00 Piep noch Stok, Carolushuis 14.00 Zangmiddag, Drie Eiken 18.00 Majorettes, Odeon 19.00 Meidenavond, Dorpshuis 19.30 Stratenvolleybal, Banninghal 20.00 Bridge, Drie Eiken Woensdag 13 maart 10.15 Volksdansen, Drie Eiken 14.00 Instuif, Dorpshuis 18.00 Badminton, Banninghal 19.30 Drumband, Odeon 20.00 St. Jozef, Hoeksteen Opgaven voor de agenda: Van Maarenplein 1.

Soester Courant | 1994 | | pagina 15