DOP Y SE RVI Cli emka Modern pand luidt nieuw tijdperk in voor Het Apostolisch Genootschap JUR BOSMAN W KENWOOD MET AFNEEMBAAR FRONT Grof huisvuil alsnog weggehaald Mis 7ANAF FL.0,10 PER STUK fotoservice 7ACTUEEL I Naastenliefde van groot belang in Genootschap en heeft daarom 'n aantrekkelijke geld-terug-aktie bij vervanging van uw c.v.-ketel Lijst 50 presenteert zich als 'ouderenpartij' in Soest Bewoners HAD-flats reageren positief op buurtpreventie Ouderraad Griftland praat over 'Ouders en jeugdcriminaliteit' SENSOR permanent van REVLON I/OENSDAG 6 APRIL 1994 SOESTER COURANT PAGINA 9 Broeders en zusters na veertien maanden weer 'thuis' Lichtinval Tijdperk Fietser gewond na botsing Birkstraat Beveiligt alles1. Snelle service en kwaliteit voor een scherpe prijs- Tel. 24142 Nieuwstraat as, Soest. fotoservice BESTAAT Uw voordelen: Zuinige en milieuvriendelijke verwarmingsketel U koopt nu 'n hoogwaardig kwaliteitsprodukt en u ontvangt over 15 jaar uw investeringsbedrag terug Comfortabele warmwater-voorziening 2 jaar ali-in garantie Gratis onderhoudscontract tot 1-1-95 ATAG SUtiWe Gujet VRAAG VRIJBLIJVEND ONZE DOCUMENTATIEMAP AAN. Wie personeel zoekt leest de Soester Courant Kenwood autoradio cassettespeler krc-354L Steenhoffstraat 13a-15 Soest Telefoon 02155 -1 21 32 Reinigingsdienst komt bewoners Haverweerd-flat tegemoet Loesje, Sara, ofLenie...? EEN STEM VOOR LIJST 50 'SARA' VAN LOGTESTIJN Informatie bijeenkomst op 14 april Wie van Soest houdt leest de Soester Courant VOORJAARSAKTIE 10% KORTING Hans Wewer Hair styling Een grote zaal met een pijporgel voor de diensten, vier bijzalen, ee creatieve ruimten, een spreek- mer voor voorganger JJ. Su- al, een wachtruimte, een keu- n, een grote hal, twee bergingen, 23 parkeerplaatsen en een volledig Overdekte fietsenstalling. Dat zijn de ingrediënten van de nieuwe plaats van samenkomst van Het Ipostolisch Genootschap in >est. In de afgelopen veertien, vijftien maan den is hard gewerkt aan de vervanging van het oude pand op de hoek van de ïalma/aan en de Albert Cuyplaan, op Twefde Paasdag werd het gebouw offi- ^"el in gebruik gesteld. Ze zijn er trots en terecht. 'e bouw en de inrichting van het ge- iuw heeft vijf miljoen gulden gekost. Dank zij de medewerking van de leden ;onden de kosten worden gedrukt. Het idrag is gefinancierd uit de centrale iddelen van Het Apostolisch Genoot schap. "De broeders en zusters bieden een deel van hun inkomen aan. De üjtoogte daarvan is vrij, maar veel men sen voelen zich geïnspireerd door het ide beginsel dat tien procent een goed ircentage zou zijn. Het geld wordt Iverigens anoniem ingeleverd", zegt [oordvoerder H. Brand van Het .postolisch Genootschap. In de grote zaal staan 26 banken die "aatsbieden aan 260 mensen. Met wat [loeien erbij kunnen maximaal 286 lensen de samenkomsten bijwonen, at moet net voldoende zijn om de 303 broeders en zusters, die Het Aposto- 'isch genootschap telt, te kunnen her- iergen. De nul- tot vijf-jarigen worden in één van de bijzalen opgevangen. Opvallend in de grote zaal, maar ook in ie andere vertrekken, is de lichtinval /an buiten. Dat was één van de uit- ;angspunten van het architectenburo immerzeel Leeuwenburgh, zodat een open en helder interieur is ontstaan, dat in overeenstemming is met het karakter van het Genootschap. Het architecten buro heeft gekozen voor een eenvoudi ge rechthoekige vorm van het gebouw. Binnen hebben bepaalde delen een cir kelvormig accent gekregen. Bij de bouw, uitgevoerd door aannemersbe drijf Koninklijke Woudenberg Ameide bv, zijn een karakteristieke beuk en ce der bewaard gebleven. Verder is reke ning gehouden met alle (hinderwet-)- verplichtingen. In het front van de zaal is een fraai pijp orgel aangebracht, dat is gebouwd door de orgelbouwgroep van het Genoot schap. Het heeft twee manuelen en een voetklavier en beschikt met zijn 1.158 pijpen over tientallen klankrijke regis ters. Voor Het Apostolisch Genootschap breekt met de ingebruikname van het moderne gebouw een nieuw tijdperk aan. Omstreeks 1910 vestigden de eer ste apostolischen zich in Soest. In die tijd hielden ze huiskamerdiensten bij één van de broeders of zusters thuis. Via een lokaliteit in Muurhuizen in Amers foort, Hotel Eemland aan de Van Wee- destraat, het huidige NPB-gebouw en het huidige PVO-gebouw aan de Rem- brandtlaan belandden de apostolischen op de hoek van de Albert Cuyplaan en de Talmalaan. Daar verrees in 1964 het pand dat vorig jaar onder de slopersha mer ging. Het was te klein geworden voor het groeiende Genootschap, het geen alleen al duidelijk werd doordat de jeugd een plekje rond de dientafel moest zoeken. Hoewel de broeders en zusters veel dierbare herinneringen aan het oude gebouw koesteren, zou er niet worden verbouwd. De slechte staat waarin de buitengevels verkeerden, maakte dat onmogelijk. In 1991 kwam de toezeg ging van het hoofdbestuur voor een nieuwe plaats van samenkomst. Tijdens de werkzaamheden werden de diensten gehouden in de Ichtuskerk, aan de overkant van de weg. Voorganger Suvaal: "Ik kan niet anders zeggen dan dat de samenwerking feil loos is verlopen. We mochten ook alle andere zalen gebruiken. Met dertig zus ters hebben we het kerkgebouw schoon gehouden. We zullen het bestuur en de gemeenteleden van de Ichtuskerk uit nodigen om ons gebouw te komen be zichtigen. Als de Ichtuskerk in de pro blemen komt, dan staat dit gebouw tot hun beschikking. Dat heeft ons hoofd bestuur al gezegd." Dat de apostolischen wat vroeger uit de veren moesten, dat deerde niemand. Reeds om acht uur begonnen de zon dagdiensten. Zodoende konden de broeders en zusters om kwart over ne gen weer plaatsmaken voor de kerk gangers van de Ichtuskerk. Brand: "Kenmerkend voor de apostoli schen is, dat ze er altijd zijn, behalve bij ziekte, vakantie of werkzaamheden. Als iemand niet komt, laat hij dat we ten. We leven met elkaar. Als iemand wat langer ziek is, schenken we daar speciale aandacht aan en bekijken we of er hulp geboden kan worden." Op de Birkstraat is een 61-jarige Amersfoorter gewond geraakt. Hij stak zondag met zijn fiets de rijbaan over om de Zandlaan in te rijden en kwam in botsing met een motorrijder uit Hoog land, die hij over het hoofd had gezien. De man werd naar het Elisabeth-zoe- kenhuis gebracht. De fiets was total loss, de motorfiets raakte aan beide zij den beschadigd. De geloofsvisie van Het Apostolisch Genootschap wijkt inmiddels sterk af van de opvat tingen van de eerste apostoli schen. Daarover bestaan nog wel misverstanden. "De bijbel is een schitterend boek, als je weet hoe je het moet lezen. En dat is een hele kunst. Maar de bijbel kan nooit een voorschrift zijn voor vandaag, omdat de wereld, heel an ders is dan tweeduizend jaar gele den, laat staan zesduizend jaar gele den. Jezus is wel ons voorbeeld, zijn werk willen we voortzetten", zegt woordvoerder H. Brand. Dat neemt niet weg, dat de apostoli schen het geloof in de lichamelijke wederkomst van Christus reeds lang verlaten hebben. Wel wordt geloofd in de mogelijkheid dat mensen een samenleving zullen kunnen doen ontstaan, waar de oorspronkelijke bedoelingen van Jezus steeds meer tot gelding komen. De naastenliefde is het beginsel daarin. God wordt ge zien als een alomvattende levens macht die het menselijke denken ge heel te boven gaat. Hij verwezenlijkt zich, aldus de apostolischen, in een evolutionair proces in ontelbare vor men in het universum. Deze godde lijke scheppingsdrang wil in de mens tot bewustzijn komen en de naasten liefde wekken, die een nieuwe we reld zal scheppen. Van bijzondere waarde is vooral de bezieling en le vensvernieuwing die steeds wordt ervaren door een liefdevolle verbon denheid met de geestelijke leidsman. Dat is de Apostel. De Apostel wordt gekozen voor het leven of tot het moment dat hij wil stoppen. De Apostel wijst zijn opvolger aan. Het Apostolisch Genootschap telt 24.000 leden, verdeeld over 96 ge meenten, waarvan vijf in het buiten land (Canada, de Verenigde Staten, Zuid-Afrika, Australië en Zwitser land). In Soest zijn 303 mensen lid van Het Apostolisch Genootschap. Zij ko men elke zondag om 9.30 en 17.00 samen voor de eredienst, op woens dagavond wordt de weekdienst ge houden. Voorganger is J.J. Suvaal. Verder worden onder meer doorde weekse kringsamenkomsten voor jongeren en ouderen gehouden. Kenmerkend in de grote zaal is de lichtinval. Foto: qoos van tfer vv//f. lllemVan Oosten Soesterbergsestraat 57 tel. 13109 van weedestraat 147 tel. 25942 Hamseweg 21 Hoogland 033 807151 LOODGIETERS» DE JU BETER Gecertificeerd Voorwaarden: J koopt of huurt een ATAG c.v.-ketel. U ontvangt uw geld terug bij vervanging na 15 jaar. U laat tot de vervanging het onderhoud door ons uitvoeren. Waarborg- installateur Deze aanbieding geldt niet voor lease-contracten. Deze aktie geldt van 1 augustus 1993 t/m 30 april 1994. Bosman Loodgieters b.v. - Oude Utrechtseweg 31 - 3768 CA Soest - Telefoon 02155 - 20644 Fantastische autoradio met autoreverse cassettespeler en een hoog uitgangsvermogen van 4x25 Watt voor een krachtig geluid in de auto. Het tuner-gedeelte heeft 24 voorkeuze stations. Faderregeling, kloktoets en verschillende snelzoekfuncties voor o.a. zenderaftasting en voorkeuze zenders maken dit model compleet. Voorzien van een afneembaar front. voor televisie, video, camcorders, hifi-stereo, cd's voor persoonlijk advies en een stipte service voor betaalgemak bijv. Pincode binnen 8 dagen omruilgarantie voor installatie en instructie voor extra garantieverzekering tot 5 jaar Normale prijs f 599,-, prijs nu 499,- Bij een flat aan de Haverweerd is donderdag een grote hoeveelheid grof huisvuil weggehaald. De rot zooi had zich daar opgestapeld, omdat de bewoners hun bergingen moesten leeghalen in verband met de verbouwingswerkzaamheden. De spullen die ze willen houden, kon den worden opgeslagen in containers. Voor de overige troep waren evenwel geen containers beschikbaar. Het ge volg was, dat de bewoners de rommel langs de flat op straat achterlieten. De bewonerscommissie greep in en scha kelde de hulp van de gemeente en aan nemersbedrijf Vermeulen Urbi, die het groot onderhoud uitvoert, in. Het grof huisvuil werd verzameld door mede werkers van het bouwbedrijf, terwijl de reinigingsdienst van de gemeente de rotzooi ophaalde. Dat dat geen overbodige luxe was, bleek tijdens het opruimen. Behalve dat het geen pretje is, dat er rommel op straat ligt, hebben enkele mensen ratten tussen het huisvuil zien rondkruipen. Volgens woordvoerder Paul Molegraaf van de bewonerscommissie had wo ningbouwvereniging St. Joseph moeten zorgen voor containers, waarin het huisvuil kon worden gedumpt. Opmerkzame voorbijgangers sig naleerden gisteren en vandaag op de bekende verkiezingsborden in Soest de presentatie van een nieu we partij, die op 3 mei blijkbaar gaat meedingen naar de kiezers gunst: Lijst 50. Naast de posters van Kok (PvdA) en de WD, die al vroeg aangeplakt werden, prijkt sinds gisteren een affiche van Sa ra. Wie nu denkt dat deze Sara wellicht het oudere zusje van "Loesje" is, vergist zich. Het nog jong ogende hoofd op de poster is dat van Lenie van Logtestijn, een bekende Soesterse, die op 7 april (morgen) 50 jaar wordt. Navraag leert dat Lenie zelf geen politieke aspiraties koestert, maar dat politieke vrienden haar Sara-verjaardag niet ongemerkt voorbij wilden laten gaan. Voor wie wil weten hoe het aanvoelt om 50 te wor den staan haar adres en telefoonnum mer ook op het affiche vermeld. 7 APRIL 1994, EINDEUJK Meer dan vijftig bewoners van de HAD-flats zijn bereid op de een of andere manier mee te werken aan buurtpreventie. Dat blijkt uit een enquête die onder de bewoners van de 324 woningen is gehouden en waarop ruim 27 procent rea geerde. Het initiatief komt van twee bewoners die naar aanleiding van veel vernielin gen en inbraken in bergingsboxen sinds november 1993 al op gezette tijden ronden lopen bij de flats aan de Haver weerd, de Akkeren en de Haverweerd. Vier mensen hebben op het enquête formulier aangegeven, dat ze ook wel ronden willen lopen. Liefst 59 mensen reageerden positief op het voorstel om eikaars woning in de gaten te houden bij afwezigheid van de bewoners. In 25 wo ningen bestaat het plan om de goederen te merken, bijvoorbeeld met het huis nummer en/of de postcode. De initiators van de buurtpreventie hebben al contacten gelegd met het Bu reau bestuurlijke Preventie van de ge meente, de politie, huiseigenaar wo ningbouwvereniging St. Joseph, de be wonerscommissies en de vertegen woordigers van Buurtpreventie Vale riaanstraat. De bewoners wordt gevraagd oplettend te zijn en in de telefoon te klimmen bij verdachte situaties. De buurtpreventie moet leiden tot een beter leefklimaat, het voorkomen/verminderen van de criminaliteit en afname van de angst en materiële en immateriële schade. In sa menwerking met de bewoners, de poli tie, de gemeente en St. Joseph wil men de knelpunten in de buurt opsporen en oplossen. Op donderdag 14 april wordt een infor matiebijeenkomst gehouden over de buurtpreventie. Die wordt gehouden in De Open Hof aan de Veenbesstraat en begint om 20.00 uur. 1 Mm Medewerkers van de reinigingsdienst haalden het grof huisvuil voor het paas weekeinde weg. Foto: Goos van der Wilt. De jaarvergadering van de Ouder raad van het Griftland College donderdag 14 april om 20.00 uur heeft als thema 'Ouders en jeugd criminaliteit'. Gelukkig blijkt in veel gezinnen criminaliteit niet in ernstige mate voor te komen, maar wat is criminaliteit eigenlijk en wanneer begint zoiets vastere vor men aan te nemen? Waarin verschilt het pikken van een gulden uit moeders portemonnaie met het jatten van een mooi jack op school? Wanneer staat het sein op rood en moe ten ouders kordaat optreden of zelfs hulp vragen? Dergelijke zaken komen op deze avond aan bod. De heer C. van Stam weet als politie man, na jarenlange ervaring met het fe nomeen jeugdcriminaliteit, waarover hij praat. Hij zal geen boekje open doen over notoire lieden, maar wel de verant woording van de ouders op tafel leggen. De opvoedende taak die het afwijkend gedrag op dit gebied moet voorkomen kan niet vroeg genoeg beginnen. Van Stam zal op geheel eigen wijze de abnormale kanten van jeugdcriminali teit belichten. In grote lijnen: wat is het eigenlijk, waar kan het toe leiden en waar wijkt het gedrag thuis en op school af van het gangbare? Als politieman bij het korps Soest houdt Van Stam zich bezig met de op sporende en opvoedende taak bij jeugdcriminaliteit. De politie probeert dat met het kind, de ouders en zonodig school of werk recht te zetten. Ondanks de toename van jeugdcriminaliteit heeft dat meestal succes. De deskundigheid die Van Stam rond dit fenomeen heeft opgebouwd, zijn heldere aanpak van de dingen en bij zondere manier van presentatie staan borg voor een boeiende ouderavond aan het Griftland College. 'Ouders en jeugdcriminaliteit' wordt door hem herkenbaar en praktisch benaderd. Daarom verwacht de Ouderraad die deze avond organiseert dat de aula van het Griftland College op 14 april bom vol zit. Dè permanent die schoonheid en gezondheid combineert! De tijd dat een permanent onvermijdelijk droog of gespleten haar oetekende is voorbij dankzij het SENSOR systeem van REVLON. Bevat geen ammoniak of andere alkalische elementen die het haar kunnen beschadigen. Bij inlevering van deze advertentie ontvangt u op uw eerstvolgende Sensor-permanent behandeling. Geldig t/m 31 mei 1994, Is verrijkt met proteïnen om beschadigd haar te behandelen en te verzorgen. Wordt nauwkeurig door de REVLON-computer gestuurd en gecontroleerd om het kapsel van uw aromen te realiseren. Het resultaat van de SENSOR permanent van REVLON is verbluffend: Een glanzender, soepeler en veerkrachtiger kapsel. De moderne techniek, Uw haarspecialist en het SENSOR systeem van REVLON verzekeren u van een perfect zittende permanent. Ons team: Rita, Linda, Pauline, Miranda, André en Hans Soest Steenhoffstraat 53 Tel. 02155 -2 14 33

Soester Courant | 1994 | | pagina 9