MLER m Kom a.s. zaterdag van 10.00 -16.00 naar de infodag "Wonen" bij de Rabobank op het Kerkplein. Herman de Wilde nieuwe voorzitter van Adviesgroep Gehandicapten Soest SENSOR permanent van REVLON Nieuw type contactlens bij Donker reduceert risico's eiwitaanslag Frans Rauch in Soest gevestigd als klassiek homeopaat Last van roestduiveltjes... Voortaan Fertan! bestrijding 2e film GRATIS* ïcnerm Permanent van SSJSf rAK HOOI JER PRIJZEN: BLIJF GEVEN! e boiler door ndelijke Commissie denkt helemaal niet aan opheffing 10 JAAR SILVEq Sr APRIL-AKTIE de grootste in Soest en omstreken! 'Ouderen' willen niet samen met 'Gehandicapten' Hans Wewer Hairstyling soest - rei. 02155 -21433 HAD-commissies willen sleutel containerruimte Goede oplossing voor oud lenzen-probleem VERING S@SSV Herenkapsalon JlAanceQ Inbreker heeft het op geld gemunt Nieuw bij Buckard in Soest KAPSALON MARIE-CLAIRE ZONNESTUDIO - NAGELSTYLISTE Bel voor informatie: 19991 PAGINA 10 WOENSDAG 13 APRIL 1994 p> ring van de behandeling jjliiLgeven. alstublieft. ERLANDSE erbestriiding BANKREK.: 70.70.70.007,POSTBANK 26000. sn in er milieu SOESTER COURANT PAGINA 11 119.00 189.00 139.00 179.00 229.00 229.00 399.00 495.00 545.00 467.00 791.00 998.00 479.00 698.00 742.00 1174.00 1570.00 rAFVOOR VAKWERK ■terbergsestraat 4 Herman de Wilde (l.) wuift Mieneke Heupers uit. Foto: Goos van der Wilt onder veel ruchtbaarheid heeft 'e Adviesgroep Gehandicapten - commissie" die het gemeente- estuur met raad en daad terzijde staat bij het gehandicaptenbeleid - onlangs het voorzitterschap gewis seld. Mieneke Heupers-Nuij droeg die functie over aan Herman de Wilde. Mevrouw Heupers heeft de advies groep zes jaar met overtuiging geleid, maar vond het langzamerhand wel letjes. Ze blijft overigens lid, maar nu als vice-voorzitter, zodat de adviesgroep haar deskundigheid niet hoeft te mis sen. Haar opvolger is Herman de Wil de, in Soest bekend als oud-godsdienst leraar aan het Griftland College. Bij de voorzitterswisseling bood hij zijn voor gangster o.a. bloemen aan en onder streepte hij dat zij uitstekend is inge voerd in de gehandicapten-wereld, zo als dat heet. De Wilde heeft in die wereld inmiddels een opmerkelijke "carrière" achter de rug. Sinds 1987 was hij lid en voorzitter van de (landelijke) interkerkelijke com missie die zich beijvert voor de integra tie van gehandiapten (IC1G), in welke functie hij de politieke ontwikkelingen op het - zeer brede - terrein van de ge- Gedurende de maand april elke maandag t/m donderdag de goedkoopste film Diilenburglaan 12 (bij Jac. Hermans om de hoek), Soest Telefoon 02155-12340 De commissie Ouderenbeleid staat al net zo min als de Adviesgroep Ge handicapten te springen om op te gaan in een (nieuwe) adviescommis sie, waarvoor in politieke kring in middels niet mis te verstane signalen zijn afgegeven. In het recente jaar verslag van de COB wordt duidelijk gemaakt dat de commissie geen be langengroepering is, maar een onaf hankelijk adviesorgaan, dat zich noch aan de SWOS, noch aan de Adviesgroep Gehandicapten laat plakken. Juist het functioneren van de SWOS en de Adviesgroep is on derwerp van de onfhankelijke aan dacht van de commissie, zo rede neert men. "De gedachte om de commissie te doen samengaan met de Adviesgroep lijkt ons onjuist." De COB heeft wel een adviserende taak in het beleid voor gehandicapte ouderen, maar de adviesgroep be strijkt de totale gehandicapte bevol king, aldus de commissie. Ze voelt hooguit iets voor een "gestructu reerd" overleg, tweemaal per jaar, en onderstreept dat de vertegen woordigers van SWOS en advies groep natuurlijk altijd gebruik kun nen maken van het spreekrecht in de commissie. De COB houdt onver kort vast aan de samenstelling, zoals die is vastgelegd in de verordening. handicaptenzorg op de voet volgde, en vooral de totstandkoming van de nieu we Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG), die sinds 1 april van kracht is. "Ik heb de gehandicapten in het begin wel beschouwd als grote klagers," aldus De Wilde, "maar naarmate je je langer in die wereld begeeft zie je dat er nog heel veel gebeuren moet voordat je werkelijk van integratie kunt spreken." Dat de adviesgroep niet zo hard aan de weg timmert mag blijken uit het feit dat hij pas later vernam dat Soest ook over zo'n commissie beschikte. "En als je landelijk je mond opentrekt, moetje dat ook plaatselijk doen," aldus De Wilde. Verordening WVG De adviesgroep is de afgelopen maan den nauw betrokken geweest bij (loka le) uitwerking van de nieuwe wet in de WVG-verordening, die inmiddels door de gemeenteraad is aangenomen. Daarin worden o.m. de verstrekkingen geregeld van belangrijke voorzieningen op het gebied van (aangepast) vervoer, wonen en rolstoelen. Andere voorzie ningen worden geregeld via de AWBZ, de AAW, de gewone ziektekostenver zekeringen of desnoods de "bijzondere bijstand". De Wilde is tevreden over de besluit vorming, vooral omdat de gemeente raad heeft toegezegd dat eventuele overschotten op het WVG-budget voorlopig blijven staan, ten dienste van het gehandicaptenbeleid, ook na de evaluatie over driejaar. "Een succesje," noemt hij dat. Over de samenwerking met de gemeente is hij ook best te,spre ken. "Er is veel waardering over en weer. We zijn niet ingehuurd om de ge meente een hak te zetten, maar we moe ten - als 'ervaringsdeskundigen' - haar wel op het goede spoor zien te houden. Het gaat er immers niet om dat we el kaar vliegen proberen af te vangen, maar dat we gezamenlijk de belangen van de doelgroep behartigen." De verordening - waarmee Soest na drukkelijk aansluiting heeft gezocht bij de andere Eemland-gemeenten - is overigens niet zonder slag of stoot tot stand gekomen. "Het heeft anderhalf jaar strijd gekost," aldus De Wilde, "omdat de VNG al afspraken met Den Haag had gemaakt." De verordening is in de gewest-gemeenten vrijwel iden tiek, alleen wijkt Soest af op het stuk van bijvoorbeeld de eigen bijdrage. "Soest is overigens wel een van de eer ste gemeenten in Nederland die op tijd z'n zaakjes voor elkaar heeft, consta teert hij tevreden. Toegankelijkheid De Adviesgroep Gehandicapten boog zich de afgelopen jaren over tal van ge meentelijke plannen, nota's en onder zoeken. Ze hield zich ook intensief be zig met het onderzoek naar de toegan kelijkheid van allerlei gebouwen in Soest, variërend van het gemeentehuis tot het postkantoor, winkels, restau rants en allerlei instellingen, waarvoor inmiddels het ITS-symbool werd uitge reikt. Ook de diverse "hobbelpaden" waaraan Soest zo rijk is - evenals de trottoirs met hun talrijke obstakels en de voor veel gehandicapten te hoge brievenbussen - hebben de warme be langstelling van de adviesgroep. Op het terrein van het gehandicapten beleid valt - ook in Soest - nog heel wat te verbeteren. Voor een samenvoeging met de adviescommissie Ouderenbe leid, waarover in Soester politieke kring inmiddels al hardop wordt nagedacht, ziet De Wilde dan ook weinig aanlei ding. "We denken helemaal niet aan opheffing. Er is nog zo veel te doen..." Dè permanent die schoonheid en gezondheid combineert! De tijd dat een permanent onvermijdelijk droog of gespleten haar betekende is voorbij dankzij het SENSOR systeem van REVLON. Bevat geen ammoniak of andere alkalische elementen die het haar kunnen beschadigen. VOORJAARSAKTIE Bij inlevering van deze advertentie ontvangt u 10% KORTING op uw eerstvolgende Sensor-permanent behandeling. Geldig t/m 31 mei 1994. Is verrijkt met proteïnen om beschadigd haar te behandelen en te verzorgen. Wordt nauwkeurig door de REVLON-computer gestuurd en gecontroleerd om het kapsel van uw dromen te realiseren. Het resultaat van de SENSOR permanent van REVLON is verbluffend: Een glanzender, soepeler en veerkrachtiger kapsel. De moderne techniek, Uw haarspecialist en het SENSOR systeem van REVLON verzekeren u van een perfect zittencie permanent. Ons team: Rita, Linda, Pauline, Miranda, André en Hans Steenhoffstraat 53 Bewonerscommissie HaverAkker wil dat de bewoners nog voor zater dag de beschikking krijgen over de sleutels van de containerruimte. Daar is in een brief aan woning bouwvereniging St. Joseph nog maals om gevraagd. De bewonerscommissie wil de be schikking krijgen over die ruimte om het (tijdelijke) probleem van grof huisvuil op te lossen. In verband met het groot onderhoud dat momenteel aan de Haverweerd 'even-flat' wordt uitgevoerd, moeten de bewoners hun bergingen leegmaken. Twee we ken geleden haalde de reinigings dienst van de gemeente al een grote hoeveelheid huisvuil, afkomstig uit die bergingen, weg. Als de bewoners hun spullen in de bergingen achterlaten en de ge meente voert die weg als zijnde grof huisvuil, dan kan aannemersbedrijf Vermeulen Urbibouw aansprakelijk worden gesteld voor verlies van eventuele spullen die de bewoners hadden willen houden. HaverAkker wil dat, mede gelet op de goede ver standhouding met de aannemer, voorkomen. Als de bewonerscom missie de beschikking krijgt over de sleutels, is ze bereid zorg te dragen voor de opslag van het grof huisvuil. Controleur woonomgeving H. Bin nendijk is door de bewonerscom missie op de hoogte gesteld van de situatie. Hem is verzocht contact op te nemen met de reinigingsdienst van de gemeente. Ook is Binnendijk gevraagd een gesprek te regelen, waarbij behalve Binnendijk en de bewonerscommissie de reinigings dienst en de hulp officier van justitie aanwezig moeten zijn. In de optiekbranche gonst het van de nieuwe ontwikkelingen op het gebied van contactlenzen. Donker Brillen-Contactlenzen bijvoor beeld verkoopt sinds enige tijd een nieuw type lens, waarmee oogpro blemen die het gevolg zijn van ei witaanslag op de lens, kunnen worden voorkomen. Deze eiwit aanslag ontstaat wanneer hetzelf de paar lenzen te lang wordt ge dragen. "Het zit 'm vooral in de veiligheid," legt Donker uit. "In talloze wetenschappe lijke publicaties over het gebruik van contactlenzen wordt gesproken over de risico's van eiwitaanslag. Deze nieuwe zachte lens, Surevue TM van Johnson Johnson Medical BV reduceert deze risico's, omdat de lens al na één maand wordt vervangen. "Als één en hetzelfde paar lenzen te lang wordt gedragen slibben de lenzen als het ware dicht. Er zet zich een kleve rig eiwitlaagje op vast, dat niet te verwij deren valt, hoe goed je de lenzen ook schoonmaakt. Het gevolg is dat de len- 24a - Soest - Telefoon ïëlzlaan Sinds begin dit jaar heeft Soest er een klassiek homeopaat bij. Soes ter Frans Rauch beëindigde vorig jaar zijn studie en heeft zich nu of ficieel gevestigd met een eigen praktijk. Rauch, die hier jaren naar toe geleefd heeft, heeft hier mee zijn bestemming gevonden. Zijn patiëntenkring breidt zich reeds gestaag uit en houdt gelijke pas met de toenemende belangstelling voor alter natieve geneeswijzen in het algemeen en voor homeopathie in het bijzonder. Niet in de laatste plaats door de verras sende resultaten die met homeopathie bereikt worden. Rauch is geregistreerd als lid van de Ne derlandse Vereniging van Klassiek Ho- meopaten. Deze vereniging heeft als doel de oorspronkelijke beginselen van de homeopathie te beschermen en de kwaliteit van de klassiek homeopaten naar de patiënt toe te garanderen. Klassieke homeopathie is een alterna tieve geneeswijze die al twee eeuwen bestaat. Misschien wel het meest karak teristieke van deze geneeswijze is het feit dat men nooit een klacht geïsoleerd behandelt. Slapeloosheid of welke an der lichamelijke, psychische of geeste lijke klacht dan ook, kan nooit los ge zien worden van het functioneren van de hele mens. Het is daarom van belang om te letten op de aanwezigheid van an dere lichamelijke klachten, op de alge hele energie, de eetlust, de reactie op warmte en kou, enz. Rauch: "Hoe meer informatie ik over een patiënt kan krijgen, hoe beter. Een eerste consult duurt daarom gemiddeld al gauw minimaal een uur. Ik neem daar ruim de tijd voor." Een volledig inzicht in de algehele gezondheidstoestand van de patiënt helpt de klassiek homeopaat bij de geneesmiddelkeuze. Hij is dan in staat juist dat middel te selecteren dat past bij de constitutie van de patiënt. Dit is 'maatwerk'. Frans Rauch, klassiek homeopaat, in zijn praktijkruimte. Foto: Goos van der Wilt. Snelle genezing Wanneer een homeopathisch middel heel precies op het klachtenbeeld past, kan er een zeer snelle genezing optre den. Dat is echter ook afhankelijk van de aard van de klachten en bijvoorbeeld de leeftijd en de vitaliteit van de patiënt. Zo zullen acute klachten heel snel door een homeopathisch middel kunnen verbeteren; chronische aandoeningen vergen doorgaans meer tijd. Er is buitengewoon veel te bereiken met homeopathie, maar niet alles. Rauch: "Het is geen tovermiddel, het komt voor dat ik patiënten krijg met klachten die beter behandeld kunnen worden met reguliere geneeswijzen. Die patiën ten verwijs ik dan naar hun huisarts. Omgekeerd zou het in feite ook zo moeten zijn." De samenwerking tussen huisartsen en klassiek homeopaten is nog niet ver gevorderd, maar als het aan Rauch ligt zal dat in de toekomst veranderen: 'Het is tenslotte het welzijn van de patiënt waar het om gaat. Ik sta daarom altijd open voor overleg met elke huisarts." Vergoeding De homeopatische consulten bij Frans Rauch zijn inclusief de door hem ver strekte medicatie. De kosten worden niet door elke ziektekostenverzekering gedekt, maar het aantal dat dit wel - on der bepaalde condities - doet neemt toe. Rauch beschikt over een lijst van deze maatschappijen en kan hierover meer informatie verschaffen. Vanzelf sprekend is hij ook bereid om geïnteres seerden meer over de mogelijkheden en achtergronden van klassieke homeopa thie te verteilen. Er is ook een folder be schikbaar. Zijn praktijk is gevestigd aan Hazepad65 in Soest. Tel. 21960(17.00 - 18.00 uur). zen steeds minder zuurstof doorlaten. De ogen krijgen stëeds minder lucht. En dat kan irritatie veroorzaken. Daar om zie je zoveel contactlensdragers met rode ogen lopen," aldus Donker. Het idee achter de Surevue TM lenzen is volgens de Soester opticien eigenlijk heel eenvoudig: "Je vervangt de lens vóórdat hij echt vuil kan worden en dichtslibt! Surevue TM lenzen draag je een maand lang. En na die maand gooi je ze gewoon weg, waarna je een paar nieuwe, steriele lenzen uitje voorraad- doosje haalt. Je hebt dus elke maand frisse lenzen en een helder zicht." Uit onderzoek is gebleken dat veel mensen die contactlenzen dragen té lang met één en hetzelfde paar blijven doorlopen. Soms uit gemakzucht, soms omdat ze denken nog niet aan vervan ging toe te zijn, of omdat de aanschaf van nieuwe lenzen hen simpelweg te veel geld kost. Dit laatste hoeft volgens Donker na de introductie van Surevue TM contactlenzen geen argument meer te zijn: "Surevue TM kost niet veel meer dan de klassieke zachte lens. Dus voor vrijwel dezelfde prijs spring je zui niger met je ogen om." Surevue TM lenzen behandel je voor het overige net als de meeste andere lenzen: je maakt ze dagelijks schoon. Maar daarvoor heb je bij Surevue TM alleen maar een all-in-one vloeistof no dig. Als je Surevue TM lenzen aan schaft, krijg je gelijk een voorraadje, waarmee je zes maanden vooruit kan. Je hebt dus altijd reservelenzen bij de hand. Na die zes maanden kom je terug bij de contactlensspecialist voor contro le. Mocht intussen de sterkte van de len zen gewijzigd zijn, dan is dat geen pro bleem. Je krijgt gewoon nieuwe, zonder dat je hoeft bij te betalen. "Het mooiste voor de consument is al tijd nog dat je Surevue TM gratis kunt proberen," vertelt Donker tenslotte. "Als klanten bij mij binnenstappen voor Surevue TM lenzen en we hebben bekeken of het voor hem of haar de meest geschikte lens is, dan krijgen ze een paar Surevue TM lenzen gratis op proef." Informatie: Donker Brillen-Contact lenzen, winkelcentrum Smitshof, Smits- weg 30, tel. 18626. 02155-16450 Beetz (v.h.c Door het slot van de voordeur te force ren, verschafte een onbekend iemand vrijdagnacht zich toegang tot een be drijf aan de Van Weedestraat. Uit het pand is geld gestolen, hoeveel was nog niet bekend. TRAITEUR DE TRAITEUR THUIS UIT Hét juiste adres voor de perfecte party! Maar ook voor uw dagelijkse maaltijd of uw diner. Ook voor een goed advies bent u in onze winkel van harte welkom. Openingstijden: dagelijks van 10.00 - 20.00 uur - zondag van 15.00 - 20.00 uur 's woensdags gesloten F.C. Kuyperstraat 3 3761 EG Soest Tel.: 02155-24664 CA TERING Wat heeft Buckard Import-Han delsonderneming uit Soest ge meen met roest? Helemaal niets! Ze hebben er namelijk, net als u, een enorme pesthekel aan en in troduceerden daarom in de Bene lux de zeer succesvolle produkten en corrosiebeschermers van Fer tan. Bij gebruik van Fertan wordt bestrijden en verwijderen van roest een peuleschil. Niet schuren of stralen, maar gewoon aanbrengen en Fertan doet de rest. Fer tan is een gepatenteerd Duits produkt; het is milieuvriendelijk en ontroest alle stalen oppervlakken. Buckard, ofwel de rustbuster uit Soest, is importeur van deze revolutionaire Fertan produkten. Hoe goed de 'heilige koe' ook onder houden wordt, roest is op den duur een onvermijdelijk fenomeen. Er zijn talrij ke produkten in de handel die dit pro ces enigszins kunnen vertragen maar op den duur slaat het roestduiveltje toch genadeloos toe. De strijd tegen roest vraagt om drastische maatregelen. Met de komst van Fertan wordt dat, zonder schuren of stralen, een stuk eenvoudi ger. Fertan vergruist en verwijdert roest niet alleen van kleine plekjes en grote oppervlakken, maar werkt ook perfect in holle en moeilijk toegankelijke ruim ten. Fertan kent geen beperkingen en is toepasbaar op alle, zowel oude ais nieu we, ijzer- en staalconstructies. Boven dien is Fertan de best denkbare roestbe- schermer van staal dat nog niet totaal is vergaan. Bij schuren of stralen kan het voorko men dat bepaalde roestplekken niet voor 100% worden verwijderd. Het waterhoudende en onbrandbare Fertan laat echter niets aan het toeval over en rekent radicaal af met roest, ook op die plaatsen die voor het oog schijnbaar on aangetast zijn. Fertan gaat zelfs nog een stapje verder en penetreert ook onder gebarsten lakken en tectyl. Het werken met Fertan Fertan is niet alleen een uiterst consu- mentvriendelijk produkt, maar levert ook geen enkel probleem op voor het milieu. Het werken met Fertan vraagt geen speciale scholing. Wanneer de ge bruiksaanwijzing stap voor stap wordt uitgevoerd kan zelfs de meest onerva ren doe-het-zelver een perfect resultaat bereiken. Er komen geen bijzondere apparaten of speciale gereedschappen aan te pas. Alles wat u er voor nodig hebt is onder andere een borstel, kwast of roller (eventueel een hogedrukspuit) en een waterstraal. Gebruik van Fertan De gebruiksmogelijkheden van Fertan zijn praktisch onbegrensd. Alle objec ten van staal en ijzer kunnen met Fertan afdoend tegen roest worden behandeld en beschermd. De radikale wijze waar op en het gemak waarmee Fertan pro dukten deze materialen ontroest en be schermt maken het gebruik door de partikulier wel zeer aantrekkelijk. Informatie: Buckard Import-Handels onderneming, Nieuwegracht 21, 3763 LP Soest, tel. 28215; fax. 25088. Op maandagmiddag zijn wij gesloten. Dillenburglaan 2a - Soest - Telefoon 02155 -19991

Soester Courant | 1994 | | pagina 11