Heren Stam/SoVoCo in districtsfinale Itam/SoVoCo kan nu verder gaan bouwen C Soest verslikt zich in HIC Soest-AS'80: Kat-en-muis-spel Zijn ze bij de Soester 'n beetje gek,,, urant EB.V. 266^ 021 SS- 14152 deriedt Na zinderende wedstrijd tegen SDS: 15-17, 14-16 en 15-17 Servaas Klute over handhaving: "Het is nipt, maar wel afgedwongen" VOLLEYBAL Dubbeltje Heren de reklame nbare weg. 'ringend en - aandacht, ^an naams- uw bedrijf. W Grothestraat tot Insp. 'eterinspad, Enetgieweg, 'Veg, Nieuwegracht f&2. Rademakerstraat, en Den Dolder) HOCKEY Dames Koploper YYZ'49 'langlauft' bij EFC in Ermelo Triathleten lopen in Spanderswoudloop Vier punten voorsprong en nog vijf wedstrijden VOETBAL zondag TAFELTENNIS Shot loopt averij op in Zwolle en levert 5 punten in ATLETIEK Dick van den Broek onnavolgbaar in Spanderswoudloop 1 JANUAR11995 EEN BEUER tS NATUURLIJK NÓG SNELLER! 25 april 1^68 president amsterdarr» secretaris Makelaardij o.g. te hebben. Joest wist d« [oorsprong, rast te houde fcele gele kaz mtstond. WOENSDAG 13 APRIL 1994 SOESTER COURANT PAGINA 15 In een zinderende wedstrijd hebben de heren van Stam/So- "VoCo zich maandagavond ge- laatst voor de finale om de dis- ictsbeker. Het team, dat na 23 januari niet meer verloor, klop te SDS in het hol van de leeuw iet 0-3(15-17,14-16,15-17). Het was een echte bekerwedstrijd iet een gigantische spanning", riep jach Frank Bredius die superlatie- [en te kort kwam. "Dit was de beste edstrijd die ze tot nu toe hebben 'espeeld. De jongens gaven niets [>e. Je hebt natuurlijk een team wat eel wat in zijn mars heeft. We heb- •en veel lengte en veel kwaliteit, maar SDS is ook een sterke ploeg." Stam/SoVoCo moest dan ook voortdurend op de tenen lopen. Ge beurde dat niet, dan was dat direct waarneembaar in het scoreverloop. Zoals op 9-14 in de eerste set. SDS kwam meteen terug tot 14-14, maar de Soester club trok aan het langste eind. Veerkracht toonde Stam/So- VoCo in de tweede set op 5-0 en vooral in de derde set 14-10. In bei de gevallen werd de achterstand goed gemaakt. Coach Bredius hield de volledige wedstrijd zijn basisteam binnen de lijnen. Ad (jr.) en John van Brummelen, Ron Goethals, Oscar van Leeuwen, Bas Huls hof en Jan Visser speelde zodoenden van begin tot eind. De laatste vierde zijn rentree met knap spel. De finale om de districtsbeker wordt gespeeld op zaterdag 7 mei, om 16.00 uur in sporthal De Rummels in Hierden. Stam/SoVoCo zal dan Forza/Hoogland van zich af moeten slaan om champagne uit de bokaal te kunnen drinken. De tegenstander speelt één klasse lager. Intussen begeeft de clubleiding zich op de trainersmarkt voor de opvol ging van trainer Ad van Brummelen sr. en coach Bredius. Niet bekend is wie volgend seizoen de technische leiding in handen zal hebben. Duide lijk is wel, dat de spelersgroep zich bijzonder lekker voelt bij de huidige constructie. Bredius: "Ja, de constructie is goed. Op de één of andere manier klikt het. Ik denk dat er geen betere trai ner dan Ad rondloopt. Als coach hoef ik de jongens niet meer te leren hoe ze moeten volleyballen. Ik hoef alleen maar het puntje op de i te zet ten door een wissel toe te passen of even alles op een rijtje te zetten. Ik moet een slag om de arm houden, omdat ik niet weet hoe ik volgend seizoen met mijn werk zit. Maar als iedereen het zou willen, zou ik best op deze manier willen doorgaan." de eerste training na de zomervakantie trok de aanvalster haar toezegging in. Het scheelde overigens ook een haar of Stam/So VoCo had nu nog steeds in de De missie is geslaagd. Voor de achtste opeenvolgende maal hebben de dames van Stam/SoVoCo een startbewijs voor de eerste divisie afge dwongen. Het ene puntje wat aan de 2-3-nederlaag tegen Abcoude werd overgehouden, was genoeg. Wat het bestuur betreft mag Servaas Klute verder bouwen aan een ploeg die potentie heeft voor de eredivisie. Judith Lazonder keert na twee seizoenen in dat 'walhalla' in ieder geval terug, achter de schermen worden de steigers opgezet. Als het aan Klute ligt, wordt zijn spelersgroep aangevuld met vier nieuwe gezichten, want hij wil elke positie dubbel bezet hebben. Delbegeleidingsgroep van het dames team is in onderhandeling met in ieder geval nog één speelster uit de ere-, één uit de eerste en één uit de tweede divisie en nog een vierde volleybalster. Zij hebben al een keer actief een training van Stam/SoVoCo meegemaakt. Bui ten de lijnen wordt alles in het werk ge steld hen structureel naar Soest te laten komen. Klute schroeft het aantal weke lijkse trainingsuren op van 7,5 naar tien. Maar vaker trainen betekent ook meer reiskosten, meer trainingsballen en meer van dat soort bijkomende za ken. Kortom, er moet voldoende geld zijn, al lijkt dat met een hoofdsponsor en een subsponsor niet het grootste [pbleem. ivulling van de se-lectie is hard no dig, niet eens alleen omdat basisspeel ster Heieen Hilhorst (studie en volley bal in de Verenigde Staten) een komma en de door blessures geplaagde Jolanda Sluys een punt achter Stam/SoVoCo zetten. De speelsters, met wie de club om de tafel zit, moeten worden inge lijfd. "Anders krijgen we weer zo'n sei zoen als nu en dat kan niet meer. We Idden al te weinig speelsters. Als we een blessure hadden gehad, waren we debietenbrug opgegaan. Ik wil elke po litie dubbel bezet hebben. Dit seizoen [den sommige meiden geen concur- itie. Dan moetje heel sterk zijn, wil je steeds de motivatie kunnen opbrengen. Dat kan niet nog een seizoen. Wat de consequenties zijn als de nieuwe speel- sters niet komen, zien we dan wel. Ik ga er van uit dat ze wel komen. Nu is het de beurt aan de begeleidingsgroep om een eindspurt te maken. Ik wil kunnen wis selen, als iemand slecht speelt", aldus Klute. Dat zekerheid in damesvolleybalkrin- gen net zo uniek is als zandverstuivin- in Amsterdam, bleek echter nog het begin van dit seizoen. Met Karin de Peppel dacht Klute een redelijk ebalanceerd team onder zijn hoede Maar enkele minuten voor rats gezeten. Twee setjes winnen van Abcoude was zaterdag voldoende om de laatste broodnodige punten in de wacht te slepen. Na vijf opeenvolgende nederlagen tegen de Noordhollanders dreigde het mis te gaan. Abcoude kwam met 0-2 voor, omdat de buiten- aanval van Stam/SoVoCo vleugellam was en er onnodige foutjes werden ge maakt. Iedereen, behalve Klute, vrees de het ergste. "Het was steeds een dub beltje op z'n kant. Voor hetzelfde geld hadden wij die sets gewonnen en op dit niveau wordt je niet zomaar met 3-0 weggeslagen." Hij kreeg gelijk. Een goede service beurt van onder anderen Erna Boon- zaayer vormde de basis voor de zege in de derde set. Bovendien bleek de wissel Paulien Visser voor Petra Hendriks een Irene Koelewijn lijkt op de schouders van Erna Boonzaayer (2) te steunen tijdens een aanval door het midden. Stam/So VoCo handhaafde zich zaterdagmiddag defi nitiefin de eerste divisie. Achter de schermen wordt versterking gezocht. Judith La- zonder keert in elk geval terug. Foto: Goos van der Wilt grote vooruitgang. Visser sloeg de fru straties van de bank van zich af en scoorde bijna honderd procent (15-10). Daarna werd binnen de kort ste keren alle hoop van Abcoude de grond ingeboord. Monica van der Wal blokkeerde alle aanvallen via de rechter kant en op 15-2 werd Abcoude verban nen naar de promotie/degradatiewed strijden. Dat de laatste set (met Marian- ne Goebertus en de zestien-jarige Lau ra van Oostrom binnen de lijnen) met 9-15 verloren ging, deerde niemand. Stam/SoVoCo had ternauwernood de dreigende tuimeling uit de eerste divisie afgewend en kan zonder zorgen naar de laatste wedstrijd in Sneek tegen Avero/ OS 2 toeleven. Zo kritiek als het zaterdag in De Bunt was, zo verging het de ploeg eigenlijk het gehele seizoen. Van de 21 duels werden er tien gewonnen. Zes keer eer der moest een vijf-setter worden afge werkt. Het toeval of het lot wilde dat de Soester club die alle zes winnend af sloot. Iets meer tegenslag had Stam/ SoVoCo fataal kunnen worden. "Het is nipt, maar ook afgedwongen door de meiden. Er zijn weinig ploegen die zo hard hebben gewerkt als wij. Ie dereen is nu volleybalmoe. Na Avero gaan we twee weken aftrainen, daarna hebben we twee weken vakantie en dan gaan we weer beginnen. Voor volgend seizoen moet alles perfect geregeld zijn. De organisatie voor dames 1, dames 2 en de jeugd moet goed in elkaar zitten. Er moet nog veel gebeuren om een goe de doorstroming te krijgen." Wat dat laatste betreft kon Klute dub bel opgelucht ademhalen, omdat ook het tweede damesteam zich definitief handhaafde. Die ploeg zal daarom vol gend seizoen wederom in derde divisie spelen. Waar de dames volgend seizoen hoge ogen willen gooien in de eerste divisie, daar kunnen de heren in 1994-'95 wel eens aanspraak gaan maken op het kampioenschap en dus promotie naar de derde divisie. In deze competitie zal dat niet meer lukken, maar de prestaties van de laatste twee maanden bieden perspectieven. NVC 2 werd zaterdag met 0-3 verslagen. Het was de negende achtereenvolgende overwinning van de mannen van trainer Ad van Brumme len sr. en coach Frank Bredius. 'BJEKTEN arts In de wedstrijd tegen het Amsterr amse HIC moesten de Soester ockeyers bewijzen tot de sub-top fe behoren of definitief te zijn ver- ordeeld tot een middenmoters- ositie. Het werd een wedstrijd an de gemiste kansen en HIC de zege weg: 1-2. In de eerste helft waren de Amsterdam- ers superieur. Hun veel betere aan- ilsspel resulteerde echter niet in doel- Kans op kans werd gemist, kon hier alleen wat 'counterhoc- tegenover stellen. Uit een van die uitvallen kon Herman Stam, tegen de verhouding in, met een lobje over de keeper heen 1 -0 op scorebord brengen, wist de, wat onterecht verkregen in de tweede helft niet lang mede als gevolg van en- gele kaarten waardoor een nume- meerderheid voor de tegenpartij In enkele minuten tijd zette HIC de achterstand in een 1-2-voor sprong om. Het eerste doelpunt ont stond uit een strafcorner-rebound, waartegenover keeper David Haver man machteloos was. Slechts enkele minuten daarna scoorde HIC weder om. Een hoge bal belandde op de rand van de cirkel en werd door een van de voorwaartsen van HIC tegen de paal geschoten. De terugketsende bal werd daarna ingetikt (1-2). De tegenpartij nam hierna wat gas te rug. Soest nam het initiatief over en het aanvallende hockey leverde flink wat kansen op voor zowel Arjen Buijs als Jeroen Goedhart. Met iets meer overleg HIC (donkere shirts) leende zondag shirtjes van MHC Soest, zodat de spon sor van de club sowieso aan het langste eind trok: 1-2. had de gelijkmaker er in gezeten. Nu gingen de bezoekers met de volle winst naar huis. Tegen het Bloemendaalse HBS hadden de Soester dames een sterk begin. Caro line van der Meer bracht, mede door een keepersfout, al na vijf minuten het Soester team op voorsprong (0-1). Bei de teams toonden een goede inzet, wil den er hard voor werken en legden bij vlagen goed hockey op de kunstgras- mat. Ook na rust had Soest goede kansen, vooral via Yvette Stavenuiter, de score uit te breiden. Ook de voorwaartsen van Bloemendaal lieten zich niet onbe tuigd, zodat keepster Petra Lambert enige malen in de haar bekende stijl moest optreden. In de laatste minuut wist HBS nog langszij te komen. Een goed vanaf rechts aangegeven bal werd door de linkerspits handig ingetikt. Koploper WZ'49 is zaterdag nau welijks aan voetballen toegekomen in Ermelo. Tijdens de rust begon het dusdanig te hagelen, dat het veld van AFC'58 onbespeelbaar werd. Door de bui was het veld veranderd in een langlaufbaan. Scheidsrechter Hayé nam na twintig minuten de juiste be slissing en staakte het duel. Op dat moment was de stand 0-1 in het voordeel van de Soesters die beter speelden dan EFC'58. Gert van der Munt had een blunder in de verdedi ging van de gastheren afgestraft. Rood Wit'5 8 kwam niet in actie. De voorsprong van WZ'49 op de num mer twee blijft daardoor drie pun ten. In de Hilversumse Spanderswoudloop liet Geertjan Westra de snelste tijd van de afvaardiging van triathlonvereni- ging De Schieter afdrukken. Hij noteerde 39.47 over de 10 kilome ter. Gerda van der Veen noteerde een tijd van 46.22, Mea Kriek 53.24 en Al- da van der Veen 59.07. Foto: Goos van der Wilt Soesterbergsesiraal 79. Soest. 02155-16151. Soest heeft aan het eigen publiek duidelijk gemaakt dat het menens is met de kampioensaspiraties. In een degelijke en aantrekkelijke wedstrijd, die op gezette tijden werd gelardeerd met doelpunten, bleek Soest heer en meester met goed en snel uitgevoerd combina tiespel: 5-1. In de thuiswedstrijd hadden ze Flits van een 5-0-achterstand laten terug komen tot 6-4. Ditmaal moesten de tafeltennissers van Shot in een span nende wedstrijd vijf punten prijsgeven aan de Zwolse tegenstander. Door de puntendeling kregen de titel- aspiraties van Shot een gevoelige knauw. Alleen Aksel van Elteren toon de zich in het enkelspel onverslaanbaar en hij tekende wederom voor een 'hat trick'. In het dubbelspel met Berend Jonker moest hij de derde game capitu leren. In tien partijen was zeven keer een der de game nodig om een beslissing te for ceren. Opvallend was dat de Soesters daarin vijf keer aan het kortste eind trokken. Berend Jonker en Rene Dase laar sloegen elk één punt voor Shot bin- De Spanderswoudloop over 20 ki lometer in Hilversum leek met het wegblijven van de nationale top pers een regionale aangelegenheid te worden, waarbij geen al te snelle tijden te verwachten waren. AV Pijnenburgatleet Dick van de Broek liet zondag zien, dat de wedstrijd inderdaad beheerst werd door een re gionale loper, maar ontzenuwde de prognoses rondom de te verwachten tij den. Overtuigend liep hij in het Span- derswoud met de kopgroep van de 10 kilometer lopers mee, waarin hij zich nog steeds bevond, toen zij finishten! Dick ging gestadig door en liet de con currentie geen enkele kans om vervol gens te finishen in een tijd van 1.01.40, waarmee hij een nieuw persoonlijk re cord en een nieuw clubrecord vestigde. Het oude record stond al zeven jaar op naam van Gert de Ruygt met 1.03.02. Volgens de organisatie van GAC was er de laatste negen jaar niet zo snel op het parcours gelopen. De Soester atleet plaatste zich in het rijtje van eerdere winnaars, zoals Cor Lambregs, Gerard Nijboer en Cor Vriend, allen met tijden boven die van Dick van den Broek. Wil lem Boon die tweede werd moest ruim drie minuten toegeven op Van den Broek en clubgenoot Mark Hilberts, die overigens prima presteerde met een vierde plek en een persoonlijk record (1.05.48) moest zijn meerdere erken nen in de ontketende Van de Broek. Gert de Ruygt maakte met een zevende plaats in 1.07.08 het Soester succes compleet. Bert van Velzen kwam dicht in de buurt van zijn persoonlijk record met een tijd van 1.12.57. Na de openingsschermutselingen was de eerste echte kans voor de gasten. Er- win Klinkenberg schoot echter te ge haast ver naast. Enige goede Soest-aan- vallen werden onderbroken door onte rechte vlagsignalen van de AS'80 grensrechter. Na een kwartier leverde een glanzende Soest-aanval een corner op. Deze werd niet goed Verwerkt door de AS'80 goalie, de bal kwam voor de voeten van Luits Houkes, die van twin tig meter raak knalde (1-0). Nauwelijks twee minuten later plaatste Paul van der Grift de bal in de doelmond. Peter van den Berg fungeerde er als stoorzender, waardoor Maurice d'Aquino de bal kon oppikken en van dichtbij scoren (2-0). Een prima voorzet van Jeroen van Vee- nendaal werd door Van den Berg in eens ingeschoten. In een reflex stopte doelman Patrick Boohuis de knikker waarna d'Aquino tot tweemaal toe faal de in de afwerking. Het Soester aanvalsspel verzandde hierna in een aantal te lage voorzetten. Pogingen door Van Veenendaal, Mi- chel van der Hoeven en Martijn Stalen hoef waren te onzuiver om succes te hebben. Het tweede doelpunt van Soest in de maak. In de rebound scoort Maurice d Aquino. p0f0: qoos van der w//f. Met enige moed der wanhoop begon AS'80 de tweede helft met een offen sieve, maar verder dan enkele corners en een miniem kansje voor Klinken berg, lieten Van de Bedum en co. het niet komen. Soest kwam hierna ver diend maar ietwat gelukkig aan haar derde treffer. Een vrije trap van Houkes werd van richting veranderd en plofte naast de verraste Boohuis in het doel (3-0). Hierna kwam Michel Vlaswinkel Van den Berg aflossen, hetgeen meer dreiging betekende. Na een knappe so lo van Vlaswinkel dreigde de bal voor langs te gaan, maar de toegesnelde Mi chel van der Hoeven pikte de bal nog net langs de paal (4-0). Soest draaide op volle toeren, echter waar voor rust de voorzetten te laag werden gegeven, vloog nu het leer keer op keer te hoog voorlangs het AS'80 doel. Voor de vijfde treffer lanceerde d'Aquino Van der Hoeven in de vrije ruim' Op de valreep kwamen de gasten toch aan hun treffer, toen Klinkenberg op rechts door de Soest verdediging sneed, en de uitlopende Van de Bedum geen kans gaf (5-1). Misschien wel, maar toch kost een abonnement op de Soester Courant tot niet meer dan dertien gulden. Elke woensdag vol informatie over Soest en Soesterberg U kunt mij noteren als abonnee Naam Adres Postcode M 13 94 Handtekening Zenden in open envelop aan: Soester Courant, Antwoordnummer 136, 3760 AB Soest (Postzegel is niet nodig).

Soester Courant | 1994 | | pagina 15