De Heybergh heeft nog ruimte over Jongeren leggen fundament van ontmoetingsplek F.A. Tammer Locatie bollen blijft kijken in en containers glazen bol Inzameling Mensen in Nood APK KEURINGSSTATION WOENSDAG 13 APRIL 1994 Negen verzorgingsappartementen staan nog leeg 39...45Di H M - ME Meningen van lezers Bunskoek blijft zaken verdraaien Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlening Hulp Burgerlijke stand |j Automobielbedrijf Informatiemarkt Herinrichting van Dorpsplein Bromfiets en fiets uit bungalowpark Wim Overqoor officieel PHILIPS dealer Verkoopdag op vliegbasis Fietsen gestolen Drie mille schade aan jonge bomen Actie voor Angola op 16 april Ons Kent Ons MTO en het voortgezet onderwijs Rob Brouwer Agenda Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155)21841 Sinds 1 maart is zuster Anne-Ma- rie Kraan de 'baas' van het verzor gingshuis de Heybergh. Vanuit haar kantoortje in de hal heeft ze een duidelijk overzicht op alles wat zich op de basis afspeelt. Ze komt handen tekort voor het beant woorden van de telefoontjes, het te woord staan van bezoekers, le veranciers en niet te vergeten haar eigen bewoners. Ze kwam van het veel grotere Molen schot in dit zo geheel andere Heybergh. Heimwee? "Ja", zegt ze spontaan, "naar mijn collega's en vooral naar de bewoners die ik daar zo goed heb leren kennen. Maar op grond van diverse za ken heb ik dagelijks contact met Molen schot, dus blijf ik nog een beetje ver bonden met m'n vroegere werkkring." Het was voor haar een eer om nu een ei gen bejaardentehuis te mogen runnen. Dat wil niet zeggen dat ze kijkt hoe een ander het doet, ze is receptioniste, helpt in de verzorging, geeft plantjes water, is dus een manusje-van alles. Is het een verschil met Soest? Diploma tiek antwoordt ze: "Het is hier ontzet tend leuk, vooral de saamhorigheid van de bewoners. Het voordeel is dat ze el kaar hier kennen. Kort geleden kwa men bewoners van Molenschot op be zoek in de Heybergh. Direct was daar het onderlinge contact, ook omdat men elkaar kende." Ze geeft wel toe dat de bewoners van haar huis meer open voor elkaar staan dan in Molenschot, maar dat gebouw is dan ook veel groter. Die openheid naar elkaar stelt zij zeer op prijs. Ze stond verbaasd toen bewoners niet apart, maar juist de tafels aaneen schoven bij het koffiedrinken. Met Pasen werden alle bewoners verrast met ontbijt op bed. Eén van hen reageerde toen: "Ik dacht dat er een engel binnenkwam." Geen wachtlijst De Heybergh bestaat uit 28 verzor gingsappartementen en één flankerend beleid ruimte, dat is een aparte kamer voor een kortdurende opname. Van de 28 appartementen zijn er negentien be zet en staan er nog negen leeg. "Dat had ik niet verwacht", zegt mevrouw Kraan, "ik dacht met een wachtlijst te moeten werken." Uiteraard moeten ook deze negen lege kamers worden bewoond en zij hoopt dat dat Soesterbergers zullen zijn, want in principe is dit huis juist voor hen ge bouwd en anders komen er anderen in aanmerking. Verder zijn er dertien in- leunwoningen. Dat zijn huurwoningen van de woningbouwvereniging St. Jo- seph. Die zijn allemaal bezet en men kan ze vergelijken met de woningen in De Drie Eiken. Zo betalen zij bijvoor beeld hun eigen gas, water en elektrici teit en voorzien zij zichzelf in alles. De bewoners van de verzorgingsapparte menten krijgen een 24-uurs verzorging. In feite hoeven zij niets te doen en wordt alles voor hen gedaan. De bewoners van de inleunwoningen leven geheel op zichzelf. In voorkomend geval kunnen zij ook 24-uur per dag een beroep doen op de verzorging en de verpleging van de Heybergh. Dat is wel een verschil met de bewoners in De Drie Eiken, die via de alarmering een beroep moeten doen op de eigen bewoners. In dit ver band is ook een gang gemaakt van de Heybergh naar De Drie Eiken, want in de toekomst kan deze serviceverlening ook aan de bewoners van De Drie Ei ken worden verleend. Dit is momenteel in behandeling bij het bestuur van het Woon- en Diensten centrum. De realisering daarvan is voornamelijk een financiële zaak, maar indien dat rond is, zal het personeel van de Heybergh moeten worden uitge breid. Zr. Anne-Marie Kraan hoopt dat dit te zijner tijd door inwoners van Soesterberg wordt verricht, gezien de moeilijke verbinding met Soest. Die uit breiding zal moeten bestaan uit gekwa lificeerd personeel, zoals verpleegkun digen, bejaardenverzorgsters en bejaar den helpenden. Momenteel worden de zeven full-time plaatsen verdeeld over twintig part-time krachten, waarvan de meesten uit Soest of Baarn komen. Wie komen in aanmerking voor het ver zorgingshuis? Dat zijn zij die moeilijk of niet meer hun eigen dagelijkse zaken kunnen verrichten, zoals eten koken en wassen. Vervolgens zij die lichamelijke verzorging nodig hebben en dat niet zelf meer kunnen doen. Dan zij die door vereenzaming niet meer hun eigen weg kunnen vinden. Dat zijn zo in grote trekken de basisvoorwaardenom in aanmerking te komen voor een verzor gingshuis. Is men van mening dat men aan één van deze voorwaarden voldoet, dan moet men het persoonlijk aanvra gen bij de Indicatiecommissie, Zonne hof 10, 3811 MD Amersfoort, tel. 030-618841. Dat kan schriftelijk of te lefonisch. Men krijgt daarop een aan- Mevrouw Kraan voor haar nieuwe werkplek: De Heybergh. KLUSSENBEDRIJF Vooral uw verbouw en renovatiewerk in en om uw woning. RADEMAKERSTRAAT 48, 3769 BE SOESTERBERG TELEFOON 03463 - 53169, MOBIEL 06 - 52864633 Een twintigtal jongelui kon zater dagmorgen niet uitslapen. Ge maakte afspraken werden geannu leerd, want ze moesten aanwezig zijn om hun Jongeren Ontmoe- tings Plek te funderen aan de Ban- ningstraat, bij de ijsbaan. Ze hadden spontaan gehoor gegeven aan de oproep van Anne van den Hof en Ad van de Kar van de gemeente Soest om daar aanwezig te zijn voor een beetje inzet en spierkracht. Wel, die in zet en spierkracht werd geleverd. Liset- te ging ondanks blaren in haar hand door met het uitgraven van gaten waar de betonnen peilers in moesten komen. Anne van den Hof was zelfs met kruk ken aanwezig om zo de jongeren aan te De jongeren hielpen zaterdag vrijwil lig aan de start van de bouw van hun ontmoetingsplek. moedigen. De klus werd snel geklaard. Tegen 11.00 uur was de klus voltooid en werden de werkzaamheden beloond met cola en gevulde koeken. 'Als die anderen het nu maar niet kapot maken', was een gehoorde opmerking. 'We stellen een nachtwacht in', reageer de één. 'En ik hier vanavond na het café zitten? Ik kijk wel uit, dan ga ik lekker plat.' Even werd geboomd over wat er zo al kan gebeuren. Helaas is er altijd de vrees voor hen die het verpesten, maar het optimisme won en het fundament wacht op de verdere afbouw van de ge meente. meldingsformulier dat na invulling naar het genoemd adres wordt terugge stuurd. Een maatschappelijk werkster komt vervolgens op huisbezoek om alle zaken met de betrokkene door te ne men. Deze werkster brengt verslag uit aan de Indicatiecommissie en die beoordeelt of men in aanmerking komt voor plaatsing in een verzorgingshuis. "Daar kan ik zelf niets aan doen, zegt mevrouw Kraan. "Ik kan uiteraard de mensen wel adviseren indien zij vragen hebben. Men moet ook duidelijk aan geven dat men geplaatst wil worden in de Heybergh. Over het algemeen denkt men dat men in ons huis een stuk vrij heid kwijt is. Maar dat is niet juist. Ui teraard zijn er huisregels, maar verder is een ieder vrij in zijn eigen doen en laten. Bewoners hebben ook een duidelijke inspraak en dat maakt alles zo'n mooi geheel." Naast de beroepskrachten was hulp van vrijwilligers ook zeer gewenst. "Ik was zeer verrast door de hartverwarmende reactie op onze oproep", zegt ze la chend. "Je denkt dat misschien een man of vijf zullen komen, maar ineens ston den er 24 namen op mijn lijstje." Ze is vol lof over de onderlinge sfeer tussen de bewoners, de beroepskrach ten en de vrijwilligers. "Als je zo kunt werken dan ben je je heimwee snel kwijt en ik hoop dat wij onze zorg ook nog kunnen uitbreiden over bewoners uit Soesterberg die de nog negen lege ruimtes kunnen vullen." Het doet me zeer veel genoegen dat de heer Bunskoek de discussie over De fensie en speciaal de vliegbasis in deze krant wil beëindigen. Ik heb reeds eer der gesteld zoiets rond de tafel uit te praten. Maar zoals gezegd, het Kontakt der Kontinenten zoekt alleen maar pu bliciteit. Door publiciteit krijg je mede standers, en dat is kennelijk wel de be doeling. Zoals ik schreef zijn alle groeperingen die iets tegen Defensie hebben nog steeds van harte welkom voor hun ver gaderingen bij het KdK (spilfunctie dus). De heer Bunskoek stelt dat het KdK mensen en middelen inzet voor een positieve bijdrage aan de maat schappij, maar vergeet daarbij te ver melden dat hij alleen maar publiceert in diverse kranten over Vergaderingen van actiegroepen tegen defensie. Nooit ver scheen er iets over al die andere groepe ringen die hij opnoemt en dat is mij en vele anderen wel opgevallen. De discussie over de vliegbasis zal voor lopig wel verstommen nu er niet meer gevlogen wordt. Maar als er over een jaar weer normale vliegactiviteiten ko men zal de discussie weer oplaaien. Dhr. Bunskoek spreekt in al zijn stuk ken over de goede kontakten met de fensie. Heeft u trouwens wel eens ooit iemand ontmoet of gesproken die niet uiterst correct door Defensie is behan deld? Maar over de keerzijde van deze medaille wil ik u graag nog eens infor meren. De heer Bunskoek heeft inmiddels heel goed beseft dat mijn opmerkingen kei harde waarheden bevatten, die hij met veel kolommen in deze krant probeert te omzeilen, maar niet kan weerleggen, of er in 't geheel aan voorbij gaat. Om dat het harde feiten zijn heb ik in tegen stelling tot uw provinciale publicaties mij voorlopig alleen maar gewend tot deze krant. Inmiddels zijn er evenwel personen die het schrijven graag van mij overnemen, maar dan wel publiceren in die bladen waar ook dhr. Bunskoek zijn artikelen plaatst. Ondernemers die zich bewust op het politieke vlak begeven en daarbij naar buiten treden, lopen risico's die ze van te voren af dienen te wegen. Als dhr. Bunskoek dan ook meent dat het Kontakt der Kontinenten schade ondervinden kan van mijn publicaties, dan is dat geheel en al te wijten aan de houding en publicaties van de directeur van genoemd instituut. W.A. Blaauw 4, Zondag 17 april ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. NED. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 (zie gereformeerde kerk) GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn; SoW-dienst STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra; H.A. Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier (Den Dolder), Paltzerweg 299, tel. 030-284555. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts HJ.M. Tonino en P.B.E. Tonino- van Schieveen, Kampweg 50, tel. 52467 (na afspraak). Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 51789, b.g.g. 51658 of 51437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Centrum voor Maatschap pelijke Dienstverlening Soest-Baarn- Eemnes Generaal Winkelmanstraat 103 (ge- ref. kerk), tel. 52606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 51555; werkda gen 12.00-13.00 uur, elke donderdag 19.00-21.00 uur; overige tijden: tel. 02155-19444; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 02155-93666. GEBOREN Geen. GEHUWD Geen. OVERLEDEN 9 april: Pieter Jacob Bergman (81), Van Maarenplein 15. Opgaven: Van Maarenplein 1. Klaar terwijl u wacht Herkeuring gratis Bij 10.000 km beurt APK gratis 20 uitstekende occasions Reparatie en onderhoud alle merken auto's. Ook lichte bedrijfswagens, SCHADE-REPARATIES +SPUITEN LASWERK Postweg 58 (ind. terrein) Soesterberg, tel. 03463-53381 Geopend: 08.00-18.00 uur Vrijdagavond koopavond Zaterdag geopend van 09.00-16.00 uur. Van 14 april tot en met 12 mei ligt bij de hulpsecretarie aan het Dorpsplein 17 te Soesterberg (geopend op dinsdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur) het schetsontwerp over de 'Herinrichting Dorpsplein Soesterberg' ter inzage. Vorig jaar juni heeft de gemeente over de herinrichting een eerste schetsont werp gepresenteerd tijdens een infor matiemarkt. De reacties op dit onder werp heeft de gemeente zoveel moge lijk verwerkt. Op woensdag 27 april houdt de gemeente in het gebouw de Hoeksteen hierover een informatie markt. Deze informatiemarkt is ge opend van 19.30 tot 21.30 uur. Mede werkers van de gemeente zullen die avond aan de hand van tekeningen de plannen aan de bezoekers toelichten. Tijdens of na de informatiemarkt kun nen belangstellenden door middel van het invullen van een formulier reageren op de schetsplannen. Dit formulier moet men voor 13 mei 1994 ingeleverd hebben bij de hulpsecretarie aan het Dorpsplein. De reacties worden daarna verwerkt in een definitief voorstel. Het plan zal vervolgens in de raadscommis sie ruimtelijke ordening van dinsdag 28 juni 1994 worden behandeld. Onlangs waren veel mensen in de Hoeksteen aanwezig om ten over staan van wethouder Mieke Swin- kels hun standpunt over de juiste plaats van de papier- en glasbollen duidelijk te maken. Het bestuur van de Hoeksteenkerk had Swin- kels verzocht deze bollen elders te doen plaatsen vanwege overlast en de brand van onlangs, die een ze ker gevaar inhield voor het kerk gebouw. Tijdens deze hoorzitting bleek duidelijk dat de meningen tussen de massaal op gekomen winkeliers van de Buys Bal lotlaan en het kerkbestuur vrij haaks op elkaar staan. Voorheen stonden de af- valbollen vlak voor de winkels en tegen over de kerk. Op verzoek van de winke liers werden ze verplaatst ter hoogte van de ingang van deze kerk. Zowel de Op een bungalowpark aan de Amers foortsestraat zijn een bromfiets en een fiets gestolen. Beide voertuigen waren met elkaar verbonden door een hangs lot. Een 27-jarige vrouw uit Soester berg lichtte de politie in. winkeliers als het kerkbestuur beriepen zich op het feit dat zij nimmer waren be trokken in de besluitvorming over de plaatsing van de bollen. Swinkels deed daarop het voorstel de bollen naast de aldaar staande telefoon cel te plaatsen. Dit bleek om verkeers technische reden niet mogelijk te zijn. Het laatste voorstel was de papierbollen op de huidige plaats te laten staan en de glasbollen tegenover de telefooncel en voor de winkel van Van Delft te plaat sen. Maar ook met dit voorstel ging niet iedereen akkoord. Woordvoerder G.J. Jansen van het kerkbestuur is ook niet gelukkig met dit voorstel. In feite verandert er niets, al dus Jansen, al is dit de minst slechte keuze. Waar ze ook komen, het zal al tijd op bezwaren stuiten. Het is afwach ten welke beslissing het gemeentebe stuur zal nemen. (ook diverse andere merken) Geopend vanal 10.130 uur. Maandag de ge hele dag en woensdagmiddag gesloten. Telefoon 03463-51850 Op donderdag 21 april'is men vanaf 10.00 uur weer welkom op de Ame rikaanse verkoopdag op de Vliegba sis Soesterberg, ingang Hertenlaan te Den Dolder. Het zijn weer nieuwe mogelijkheden met nieuwe prijzen en wie weet, voor elk wat wils. Een bewoner van Mercury ontdekte vorige week dat onbekenden zijn he renfiets uit het schuurtje bij zijn huis Jiadden gestolen. Ook uit de kelderbox van een bewoner van de Weegbree straat verdween een (dames)fiets. De eigenaars deden aangifte bij de politie. Vijf jonge bomen hebben het moeten ontgelden. Onbekenden vernielden op de Professor Lorentzlaan de vier kas tanjebomen en de berk. De gemeente, die eigenaar van de bomen is, schat de schade op drieduizend gulden. Vrijwilligers steken de handen uit de mouwen en zamelen weer kle ding in voor de stichting Mensen in Nood. Dit voorjaar zal speciale aandacht besteed worden aan slachtoffers van oorlogsgeweld in bijvoorbeeld Angola en Bosnië. Mensen in Nood gaat voor zo'n 250.000 mensen kleding naar Angola sturen en heeft daarbij hulp nodig. Mensen in Nood vraagt om alle soorten goede en nog draagbare kleding, schoeisel, dekens en huishoudtextiel. Het liefst ontvangt Mensen in Nood de kleding in gesloten plastic zakken. De kledinginzameling vindt plaats op zaterdag 16 april 1994. Van 10.00 tot 12.00 uur staan vrijwilligers op het Een wekelijkse column van een min of meer bekende Soesterberger. Deze week: dhr. J.A. Barendregt, Amers foortsestraat 70a. Ons Kent Ons, de column van min of meer bekende Soesterbergers. Ik val mijn inziens onder de categorie min, want mijn bekendheid beperkt zich tot de kringen van de LTV Soesterberg, Bridgeclub Soesterberg en de Stichting Woon- en Dienstencentrum Bejaarden Soesterberg. Sinds 1976 ben ik inwoner van Soester berg. Als men mij vraagt: waarom heb je toentertijd voor Soesterberg geko zen, dan moet ik het antwoord schuldig blijven. Het is meer een gevolg geweest van het feit dat ik toen een baan heb aanvaard bij de MTS in Amersfoort. En omdat ik op fietsafstand van mijn werk wilde wonen, had het net zo goed Hoogland, Leusden, Soest ,of Amers foort kunnen worden. Toevallig von den we een geschikt huis aan de Amers foortsestraat in Soesterberg. Nu ik weer even terug denk aan die be ginperiode in Soesterberg dan komen een aantal beelden mij weer helder voor de geest. Zo kan ik mij nog goed herin neren dat ik het maar een typisch dorp vond. Een aantal dingen die mij toen tertijd opvielen waren: - Soesterberg behoort bij de gemeente Soest, waar het zowel sociaal, econo misch als geografisch nauwelijks bin ding mee heeft; - het is een dorp zonder hart; - 50% van de bevolking is min of meer afhankelijk van Defensie; - een bevolking waarvan het verloop in vergelijking met andere dorpen erg groot is; - misschien mede daardoor is de be trokkenheid bij het dorpse gebeuren gering; - de politiek werd niet serieus genomen; - veel natuurschoon in de directe omge ving, helaas is daar in 18 jaar behoorlijk op ingeleverd. Omdat de Amersfoortsestraat buiten het dorp ligt, gaat het dagelijkse dorpse gebeuren aan je voorbij. Je wilt meer mensen leren kennen, dus word je lid van een vereniging. Het werd de tennis vereniging, een goede keuze zou later blijken. De LTV Soesterberg was een jonge vereniging met een nieuw tennis park. Doordat deze vereniging niet werd gehinderd door tradities hoefde zij niet elitair te zijn. Juist mede daar door kon zij koploper zijn voor tennis als recreatiesport. Ik heb daar een aan taljaren mede vorm en inhoud aan mo gen geven. Een andere vereniging waar ik ook lid van ben is de Bridgeclub Soesterberg. Deze vereniging behoort tot de oudere verenigingen van ons dorp. In 1995 be staat zij 50 jaar. Bridge is een schitte rend spel waar je nooit op uitgekeken raakt. Het is nog meer een long life sport dan tennis. Ik ben wel een beetje een verenigings mens. Eigenlijk behoort het zo te zijn dat iedereen een aantal jaren van zijn le ven de bereidheid moet hebben actief te zijn in sociaal opzicht, of dat nu binnen een vereniging, in een bestuur, werk groep of iets anders is, dat maakt niet uit. Ik ventileer dit omdat ik mij zorgen maak over de toekomst wat dit betreft. In toenemende mate zijn er te weinig mensen en voornamelijk jongeren be reid om voor liefdewerk oud papier te werken. Waar ik mij ook zorgen over maak, maar dat ligt op een heel ander vlak, is het technologiebeleid van de BV Ne derland. Het is toch treurig keer op keer te moeten constateren dat in alle poli tieke partijen hier nauwelijks aandacht aan wordt besteed. Men heeft het over eerlijk verdelen van bestaand werk, maar niet over het creëren van nieuw werk. Ik werk bij MBO College Eem- voorde, een multisectorale school voor Middelbaar Beroeps Onderwijs in Amersfoort, in het management van de sector techniek. Regelmatig praat ik met leerlingen en ouders waarvan hun zoon of dochter een verkeerde school keuze hebben gemaakt na het basison derwijs. Men betrekt nauwelijks het ar- beidsperspectief bij de bepaling van het schooltype. Men kiest volgens het af- valprincipe, men begint bij VWO en als dat niet kan wordt het HAVO, lukt dat ook niet dan wordt het MAVO en ten slotte VBO. Misschien is het volgende illustratief. Veel MTS leerlingen studeren door in een HTS studie. Zij komen daar stu denten tegen die een andere vooroplei ding hebben doorlopen dan de MTS leerling. De HTS instroom bestaat uit leerlingen afkomstig van VWO, HA VO en MTS. Volgens de mammoetwet zou het HAVO de koninklijke weg naar het HTO moeten zijn. Het blijkt dat de HAVO in de loop der jaren een minva- riant van het VWO is verworden. Het produkt havist komt over als niet al te zelfstandig, met niet al te veel vertrou wen. Meestal gaat het slecht met de ha vist in het eerste jaar van het HTO. Blijkbaar zijn ze aan het eind van het havo nog helemaal niet toe aan een ver volgopleiding met het eisenpakket van het HTO. MTO'ers hebben daar veel minder last van. Het MTO sluit beter aan op het HTO dan het HAVO. Eigenlijk is er iets merkwaardigs aan de hand. In feite zijn MTO'ers leerlingen met een MAVO of LBO achtergrond. Het blijkt dan dat de opleidingsweg be palend is voor hoe ze het doen. De MTO'ers doen het veel beter dan de ha visten, ja zelfs nog beter dan VWO'ers. Het MTO heeft al jaren de naam van gedegen onderwijs. Er worden stevige eisen gesteld, er wordt flink gewerkt en ook door een stage krijgen leerlingen een bepaalde mate van zelfstandigheid. Dat is goed voor het zelfvertrouwen en de werkhouding. Met lede ogen zie ik toe hoe steeds meer leerlingen met een exact vakkenpakket interesse tonen voor een sociaal-agogische studie. Ter wijl met die opleidingen het arbeidsper- spectief en de verdiensten ronduit slecht zijn. Jaap Barendregt Dorpsplein in Soesterberg klaar om kleding en andere goederen in ont vangst te nemen. Achttien jaar burger oorlog heeft het Afrikaanse land Ango la in een donkere afgrond gestort. Twee miljoen mensen zitten gevangen in be legerde steden en zijn afhankelijk van hulp. "Je hebt daar wel tien Sarajewo"s, aldus Willem Hooglugt, die een bezoek aan diverse belegerde steden heeft ge bracht. De zusterorganisatie van Men sen in Nood, Caritas Angola, probeert door middel van een luchtbrug overal te helpen waar mogelijk is. Mensen die wegvluchten van het oorlogsgeweld hebben niets meer en ontberen, naast voedsel, ook kleding. De totale kosten (inzamelen, sorteren, verzendklaar ma ken, vervoer en distributie) van zo'n kledingtransport van 100.000 kilo naar Angola, bedragen 350.000 gulden. Om dit te bekostigen zamelt Mensen in Nood meer kleding in dan direct voor verzending nodig is. Verkoop aan kJe- dingsorteerbedrijven brengt jaarlijks circa 2 miljoen gulden op. Naast de kos ten die gemoeid zijn met het verzenden van kleding, kan Mensen in Nood dit geld besteden voor het aankopen van noodzakelijke andere hulpgoederen. WIJNHANDEL SLIJTERIJ HOOGHOUDT JONGE JENEVER AA95 per liter 4Vi COGNAC DUPONT XXX *V\95 per flesImD MARTINI 749 per fles OFFLEY PORT /IA95 per flesI O GEN. WINKELMANSTRAAT 37 SOESTERBERG TELEFOON 03463 - 53439 Woensdag 13 april 10.15 Volksdansen, Drie Eiken 13.30 Bridge, Drie Eiken 14.00 Ballet, Dorpshuis 16.00 Tekenen/schilderen, Dorpshuis 18.00 Badminton, Banninghal 19.30 Sjoelen, Drie Eiken 20.00 Bewonersavond St. Joseph, Hoeksteen Donderdag 14 april 11.00 Aquarelleren, De Tuin 14.00 ANBO, Drie Eiken 19.30 Volksdansen, Drie Eiken 20.00 Ballet, Dorpshuis Vrijdag 15 april 20.00 Bingo, Drie Eiken Zaterdag 16 april 10.00 Kledinginzameling Dorpsplein 12.00 KVO, Sportpark Kerklaan 19.30 Concert Odeon, Off. Casino Zondag 17 april 14.00 Ontspanning, Drie Eiken 10.00 Badminton Badso Banninghal Maandag 18 april 19.00 Jeugd EHBO, Dorpshuis 19.30 Harmonie, Odeon 19.30 Klaverjassen, Drie Eiken 19.30 Esbergkoor, Dorpshuis 20.00 Volleybal, Banninghal Dinsdag 19 april 10.00 Afscheid Amerikanen vliegbasis 13.00 Piep noch Stok, Carolushuis 18.00 Majorettes, Odeon 19.00 Meidenavond, Dorpshuis 19.30 Straten volleybal toernooi, Ban ninghal 20.00 Bridge, Drie Eiken Woensdag 20 april Bootdagtocht de Zonnebloem 10.15 Volksdansen, Drie Eiken 14.00 Instuif, Dorpshuis 18.00 Badminton, Banninghal 19.30 Drumband, Odeon Opgaven voor de agenda: Van Maarenplein 1.

Soester Courant | 1994 | | pagina 19