fa arLióhochl 1 CULTUUR WELZIJN r Stuivertjesmarkt bij Spullenhulp éi Soester mannenkoor 'Apollo' in gevarieerd voorjaarsconcert im Tweemaal blijspel 'Veel liefs uit Tirol' van De Rietpluim O' Nieuws van de bibliotheek WOENSDAG 13 APRIL 1994 SOESTER COURANT PAGINA 26 Dinsdag 19 t/m zaterdag 23 april: 'Karakter' speelt komedie in Baarn SPULLENHULP 28 april, Petrus/Pauluskerk: Foto-expositie in dierenpark A'foort NNereldI/I/Inkel Wierook van The Mother's Fragrances Wie aan politiek doet leest de Soester Courant Vrijwilligers Vakature Bank Kinderboerderij De Vrije Teugel GROEI &BLOEl| soestI T oneeluitvoering van 'Honsbergen' V olksuniversiteit Soest/Soesterberg Cursusprogramma 1994/1995 Kinderboerderij de Vrije Teugel 25juur Op 20 en 22 april in De Rank Testament en erfrecht 'Gouden vingers' 'Mamma Roma' van Pasolini stichting openbare bibliotheek Aanwinsten jeugdbibliotheek Volgende week, van dinsdag 19 april tot en met zaterdag 23 april, staat Spullenhulp helemaal in het teken van de Stuivertjesmarkt. Het kringloopcentrum aan de Parallel weg hanteert die dagen nog lagere prijzen dan gewoonlijk. Dat betekent dat kleinere artikelen, zo als kopjes, schotels en glazen, niet meer dan een of een paar stuivers kosten. Voor de grotere artikelen - bijvoor beeld elektrische apparaten, stoelen, kasten - wordt slechts een kwart van de gebruikelijke prijs berekend. Wie van deze voordeeltjes wil profiteren kan op dinsdag, woensdag en donderdag tus sen 13.00 en 17.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur terecht bij het kringloopcentrum aan de Parallelweg 7. Oveigens: de hele volgende week kun nen er geen spullen worden opgehaald! (Déze week kan dat natuurlijk nog wel: op donderdag 9.00-17.00 uur en vrij dag 9.00-13.00 uur.) De Stuivertjesmarkt vormt al een beetje een aanzet tot de activiteiten die Spul lenhulp op touw zet met het oog op de De Spullenhulp-medewerksters Joke Beers en Thea Prinsen laten zien dat er volgende week tijdens de Stuivertjes markt ook heel bijzondere koopjes te halen zijn. komende verhuizing naar De Schans 20. Vanaf 26 april zal Spullenhulp daartoe gesloten zijn. Ook in die week werkt de ophaal- en bezorgdienst niet en de medewerkers doen een beroep op het publiek om in die periode ook geen spullen te brengen. De Schans Het nieuwe centrum aan de Schans wordt op dinsdag 3 mei in gebruik ge nomen. Vanaf die datum zullen er ook andere (ruimere) openingstijden gel den, die tegen die tijd bekend worden gemaakt. Aan de enigszins aangepaste werkwijze in het nieuwe Spullenhulp wordt t.z.t. ook aandacht besteed. Op zaterdag 7 mei opent het nieuwe Spullenhulp om 9.00 uur 's morgens zijn deuren alvast voor het publiek. Dat gebeurt met een feestelijk tintje. De of ficiële opening van het nieuwe kringloopcentrum vindt plaats op vrij dagmiddag 3 juni. De Baarnse toneelgroep "Karakter" geeft op 16 en 23 april in De Speeldoos een voorstelling van de komedie "Dwaasheid heeft haar eigen recht" van John Patrick. In het spel spelen heb zucht, verdraagzaamheid en humor een belangrijke rol. De familie Savage heeft moeder in huize "De Shelter" onderge bracht. De kinderen vinden het geen goed idee dat ze haar geld wil onder brengen in een fonds ter nagedachtenis van haar man. Door haar humor wint ze de sympathie van patiënten en perso neel, maar ook van het publiek. Kaarten a f 12,50 zijn in Soest te bestel len bij Kees Manten, Koekoekweg 9, tel. 22972, of tijdens kantooruren bij De Speeldoos, tel. 02154-18050. kringloopcentrum Telefoon 18730 Openingstijden: Dinsdag 13.00-17.00 uur; Woensdag 13.00-17.00 uur; Donderdag 13.00-17.00 uur; Zaterdag 10.00-14.00 uur. Spullen brengen: Maandag t/m donderdag 9.00-17.00 uur, vrijdag 9.00-13.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak. Op donderdagavond 28 april geeft het Soester mannenkoor Apollo een gevarieerd concert in de Pe trus en Pauluskerk aan het Kerk plein. Aan het concert werken mee de solisten Judith Sportel, so praan, Charles Gabriël, tenor, en Paul v.d. Woude, vleugel. Apollo brengt in dit vooij aarsconcert in totaal 18 nummers ten gehore, zowel solistisch als samen met de sopraan en de tenor, bijvoorbeeld in "Die Blumen von Hawaï" en het "Chor der Ge fange nen". Voor de pauze is "Dank sei dir, Herr" van G.F. Handel (koor en so praan) een mooie afsluiting. Na de onderbreking wordt begonnen met het "Matrosenchor" van R. Wag- ner. De twee laatste nummers - het "Geisterchor" uit Rosamunde en You'11 never walk alone" van R. Rod- gers - zullen een waardige afsluiting vormen van dit gevarieerde koorpro gramma. Het geheel staat onder leiding van diri gent Gerard van Dolder. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten a f 8,50 zijn verkrijgbaar bij de leden van Apollo, bij de VVV en - in dien voorradig - 's avonds aan de ingang van de kerk. In Dierenpark Amersfoort is een fo to-expositie te bezichtigen van Gert Reichardt. Deze amateurfotograaf maakt foto's van dieren in de verschil lende dierentuinen van Nederland. Ook in Dierenpark Amersfoort beoe fent hij deze-hobby, waarvan het resul taat te zien is in de Ark van Amersfoort. Zo zijn er imposante foto's te zien van de Siberische tijger, de leeuw en de uil. Het opvallende aan deze foto's is dat de dieren op een natuurlijKc wijze worden weergegeven. De achtergrond is vaak vervaagd waardoor het lijkt alsof ze in de vrije natuur zijn gefotografeerd. De foto-expositie van Gert Reichardt is te bezichtigen tot 1 juni '94 in Dieren- parkt Amersfoort. Toegangsprijzen: f 14,- voor kinderen 2 t/m 9 jaar: f 18,50 voor oudere kinderen en vol wassenen; f 17,- voor 65-plussers. Die renpark Amersfoort is iedere dag ge opend van 09.00 tot 18.00 (in de zo mertijd). Eén van de foto 's die in het dierenpark te zien zijn. X^X^Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 Sinds enige tijd heeft de Wereldwinkel wierook in vele bloemen- en kruiden- geuren te koop. De keus is ruim; er zijn meer dan 20 geuren. Aan een mengsel van houtskool, houtpoeder, etherische olie, balsum en gemalen bast van een exotische boom, die als kleefstof dienst doet, wordt water toegevoegd. Zo ont staat een soort "deeg". Het 'deeg" wordt met de hand, volgens een eeuwe noude methode, om dunne stokjes van gespleten bamboe gerold en met droog- poeder bestrooid. De wierookstokjes worden vervolgens in de schaduw gedroogd. Ze versprei den een heerlijke geur als ze worden aangestoken. Men kan ze in een potje met zand zetten om ze te branden, maar zijn in de Wereldwinkel ook speciale houdertjes van zeepsteen en van hout te koop. Oorspronkelijk kwam wierook uit het Midden-Oosten maar nu komt het bij na altijd uit India, Tibet of Japan. Waar wierook net zo gewoon is als hier bloe men in huis of het gebruik van parfum. Men brandt wierook voor de geur en omdat smaken verschillen zijn er heel veel geuren. Zo zijn er bloemengeuren: Evening Rose, Jasmin, Lotus, Orange Blossom, enz. Ook zijn er bos- en hout geuren zoals Sandelwood, Mirrh, Au- tumn Leaves, Ambers. En als u alle geurtjes wilt proberen, vraag dan het 21-geurendoosje met 84 wierookstok jes. Openingstijden: dagelijks van 9.30 tot 17 uur, alleen op maandag de hele dag gesloten. Smitsweg 311, tel. 12630 Vrijwilligerswerk via de WB Wekelijks vinden veel potentiële vrij- willig(st)ers uit Soest en omgeving de weg naar de Vrijwilligers Vakature Bank om daar, samen met de mede werksters, in het uitgebreide vakatu- re-bestand te 'grasduinen' naar ge schikt vrijwilligerswerk. Jaarlijks schrijft de Vakature Bank ruim honderd nieuwe vrijwillig(st)ers in, ter wijl veel mensen die al ingeschreven staan hun inschrijving regelmatig met een halfjaar verlengen. Lukt het de vrij willigster niet om direkt voor hem of haar passend vrijwilligerswerk te vin den, dan gaat de Vakature Bank actief op zoek en onderhoudt zij het contact met elke vrijwillig(st)er, tot er een be vredigend resultaat is geboekt. Naast de voorkeur van vrijwillig(st)ers om te werken bij instellingen of bij par ticulieren, vindt de ene vrijwillig(st)er het prettig om binnen één vakature werkzaam te zijn, terwijl anderen hun werkzaamheden spreiden over twee of drie vakatures. Vakatures 1-125: Landelijke vereniging te Bilt- hoven, die zich bezighoudt met 'woord blinden', zoekt vrijwillig medewerk (st)ers voor het beantwoorden van de telefoon, telefonische opvang en door verwijzing van soms geëmotioneerde mensen. Ook voor licht administratieve werkzaamheden. 2-108: Centrum voor verstandelijk gehandicapten te Den Dolder zoekt een vrijwillige medewerker voor het ver richten van klusjes t.b.v. leef- en activi teiten groepen; één of twee dagdelen per week in nader overleg vast te leg gen. 3-113: Verpleeg- en reactiverings centrum voor psychogeriatische pa tiënten te Soest vraagt een vrijwillig(- st)er voor het begeleiden van de zang middag bij dementerende ouderen op keyboard of piano/orgel. 4-114: Landelijke correspondentie club zoekt iemand die goed kan organi seren, zelfstandig kan werken en mak kelijk initiatieven neemt. 5-104: Gemeentelijk Centrum voor Basiseducatie zoekt een vrijwillige as sistente) 's avonds voor de docente Nederlands; didactische kennis en/of ervaring van grammaticalessen worden op prijs gesteld. 5-112: Milieu-educatiecentrum te Soest zoekt een enthousiast iemand voor het ontwikkelen van lesmateriaal en voor het begeleiden van educatieve activiteiten op het gebied van natuur en milieu. 6-121: Verpleeg- en reactiverings centrum te Soest vraagt vrijwillig(st)ers om samen met dementerende ouderen te wandelen en bij slecht weer een spel letje te doen of andere gezellige activi teiten in de huiskamer. 7-102: Sociaal-cultureel centrum te Zeist vraagt twee vrijwillig(st)ers ten behoeve van uitvoerende werkzaamhe den bij jeugd - en cursuswerk. 7-116: Scoutinggroep te Baarn vraagt begeleiding van kinderen in ver schillende leeftijdsgroepen, zaterdag ochtend- of middag, plus een week op zomerkamp. 7-130: Stichting voor sociaal-cultu reel werk en basiseducatie te Baarn zoekt vrijwillig(st)ers voor het opzet ten, voorbereiden en uitvoeren van een kinderinstuif voor kinderen van 6-11 jaar. De geplande activiteiten betreffen ondermeer sport, spel, handenarbeid, toneel en schminken. 17-112: Een verzorgingshuis in Baarn vraagt vrijwillig(st)ers die be hulpzaam willen zijn bij dag-activitei ten: zowel creatief als puur recreatie. Inlichtingen bij de Vrijwilligers Vaka ture Bank, Smitsweg 311, dinsdag t/m donderdag 9.00 -12.00 uur, tel. 12630. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 14 april Om 9.30 uur begint de groep volwasse nen met het maken van mooie dingen. Tevens om 9.30 uur groep 3 van de Wethouder de Haanschool voor het project over jonge dieren, 's Middags komt groep 4 van De Bron voor hetzelf de project. En dan om 15.45 uur: tijd voor jarige kinderen! Nadia, Dene en Joyce zijn de gelukkigen die met hun vrienden feest*komen vieren. En dan s avonds om 19.30 uur: ouderavond van de peuterspeelzaal. Vrijdag 15 april Vandaag beginnen we om 9.30 uur met groep 2 van de derde Van der Hucht- school voor het project over 'meneer de pauw'. Vanaf 13.15 uur komt groep 1 van dezelfde school ook voor dit pro ject. En dan zijn Manon, Bart en Lucas de jarige gasten die veel activiteiten ko men doen op hun feest. Om 19.00 uur begint de laatste kinderdisco van dit sei zoen. Vanaf oktober hebben honder den kinderen meegedaan met de activi teiten op muziek. We weten zeker dat ze volop genoten hebben, dus van avond is de laatste kans. We stoppen tot oktober en dan gaan we vrolijk verder met deze leuke activiteit. Omdat het vanavond de laatste keer is, duurt het van 19.00-21.00 uur. Trek mooie kle ren aan en kom dansen! De entree is slechts twee gulden per kind van zeven tot en met twaalf jaar. Zaterdag 16 april Om 13.30 uur komen Signe, Sonja en Chantal hun verjaardagsfeest vieren. Maandag 18 april Om 9.30 uur start de nieuwe week met groep 3 van de Carolusschool met het project over jonge dieren, 's Middags komt groep 4 van dezelfde school voor hetzelfde project. Dinsdag 19 april Vandaag de eerste schoolreis van dit seizoen. Het is 'De Wegwijzer' uit Amersfoort die met een groep kinderen diverse activiteiten komt doen. Feest dus! Woensdag 20 april Om 9.30 uur begint de peuter/ouder activiteit. Leuk en gezellig voor zowel de ouders als de kinderen. Sociaal con tact, iets leuks knutselen, een ritje met de pony, zingen en nog meer; kosten vier gulden voor moeder en kind. En dan staat om 14.00 uur de toneelgroep van de kinderboerderij weer te popelen om de nieuwste voorstelling te laten zien aan kinderen van vier tot en met twaalf jaar. Na de voorstelling zijn er nog veel leuke activiteiten te doen. De jarige Laura, Maik en Leonie komen ook met hun vriendjes. Dat wordt een plezierige middag! Op zaterdag 16 april organiseert Groei Bloei afdeling Soest weer de halfjaar lijkse Plantenruilbeurs. U bent van har te welkom met niet alleen tuinplanten, maar bijvoorbeeld ook vijverplanten of stekjes van kamerplanten. Denk ook eens aan zaad, bollen of knollen. Wie weet kunt u hiermee iemand weer blij maken! Iedereen is welkom. Tijd: 10.00 - 11.30 uur. Plaats: Gemeente kwekerij, Molenstraat. De toneelgroep "Honsbergen" treedt op woensdag 20 en donderdag 21 april op in het dienstencentrum Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat met het blijspel "Samen verder". De uitvoerin gen beginnen op beide dagen om 20.00 uur (zaal open 19.15 uur) en de toegang is gratis. In verband met de zaalruimte gelieve men plaats te bespreken op maandag 18 april, 10.00-12.00 en 14.00-16.30 uur. Het blijspel wordt op 28 april opge voerd in De Drie Eiken te Soesterberg en op 7 mei in de Vijverhof in Soest. Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Het cursusseizoen van de Volksuniver siteit loopt langzamerhand op z'n eind en de voorbereiding van het nieuwe cursusprogramma 1994/1995 is al weer in volle gang. Er wordt, zoals ieder jaar, hard gewerkt om naast de bestaan de altijd succesvolle cursussen (o.a. ta len, bridge, yoga, computer, magne tron) een zo veelzijdig mogelijk aanbod van nieuwe aktiviteiten te organiseren. Nieuwe cursussen zijn o.a.: Duits, Indonesisch, conflicthantering voor werk- en thuissituaties, psychologie, wegwijs in jeugdliteratuur, solliciteren, homeopathie, het land van de Farao's, brood bakken, kerstversiering en per- gamano. Dit is nog maar een kleine greep uit het totale aanbod van cursussen in het nieu we seizoen. In de komende maanden wordt u nader geïnformeerd over de in houd van alle aktiviteiten die in het na jaar van start gaan. Natuurlijk kan men voor inlichtingen of inschrijving, tijdens de openingsuren, altijd terecht op het kantoor van de Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg, Steenhoffstraat 9a, tel. 22195; maandag en woensdag 13.00-16.00 uur; dinsdag en donder dag 10.00-13.00 uur. Aan alle kinderen van Soest, Wij vragen van jullie geen geld. Maar wel dat jullie ontzettend je best doen om zoveel mogelijk an sichtkaarten te verkopen. Jullie krijgen op school een voorbeeld. Ga bij iedereen langs en verkoop deze mooie kaarten. Het geld dat we er mee ophalen is helemaal bestemd voor een nieuw lokaal op de kinderboerderij. En in dat lokaöl krijgen jullie leuke lessen over de natuur en dieren. Doen! De Soester toneelvereniging De Rietpluim organiseert volgende week twee avonden met het blij spel "Veel liefs uit Tirol" in ge bouw De Rank (achter de Wilhel- minakerk aan de Soesterbergse- straat 18). "Veel liefs uit Tirol - een toneelstuk in vier bedrijven van Carla Berendse- Schel - speelt zich af ten huize van Lisa Ziller. Ze is reclame-specialiste en het verhaal begint als ze thuiskomt van een heerlijke wintersportvakantie in Tirol. Vanaf dat moment volgt, zoals het in een goed blijspel hoort, de ene verras sing op de andere. Lisa is daar niet echt blij mee en het dreigt nogal uit de hand te lopen met De spelers (vlnr staand) Mar ja Kok, Henk Hagen, Hero de Klaver, Mar ion Posthuma, Helma Starink; (zittend) Rita van Meurs, Arnold Hagen en Jea- nette van Kleef. Niet goed geregelde nalatenschappen, vaak uit onwetendheid, hebben al vaak geleid tot nare misverstanden en fami lietwist. De steun en toeverlaat bij een goede regeling is de notaris. Woensdagmorgen 20 april om 10.00 uur spreekt notaris Schippers uit Soest over "Testament en erfrecht" in de Soester Kring. Geïnteresseerden zijn vanaf 9.30 uur welkom in "De Deel", Kerkstraat 1 lb, achter de Oude Kerk. Het programma begint om 10.00 uur, sluiting 11.30 uur. Er wordt een bijdra ge gevraagd van f 3,50 (incl. koffie of thee). Op 4 mei maakt de Soester Kring een IVN-natuurwandeling onder leiding van mevr. Maja Voüte. Informatie: Ton Elderenbosch, tel. 17001. -*? 5 - - -Jp ^ÏÏN-S°^ Tel. 14780 Op donderdag 14 april houdt de aqua riumvereniging Neontetra weer een dia-lezing in De Kwekerij aan de Mo lenstraat 157, aanvang 20.00 uur. Ook niet-leden aquariumhobbyisten zijn welkom. De toegang is gratis. 'Goude Vingers' is de titel van de lezing die de bekende publicist Jos Hoedeman zal houden. Immers, gouden vingers zijn onmisbaar bij de opbouw van een evenwichtig plantenbestand. Een serie bekende waterplanten zal de revue pas seren, waarbij geslaagde plantengroe pen worden toegelicht. Plantencon- trast, wat betreft vorm en kleur, wordt aan de hand van regels èn ervaring ge toond. Naast het esthetisch effect zal worden ingegaan op de biologische functies van de planten. Het toepassen van koolzuur wordt uitgelegd met discussie over voordelen, nadelen en mogelijke geva ren. Ook de behandeling van de planten, het intoppen en het vermeerderen komen ter sprake. Een plantenverhaal zowel voor beginners als gevorderden. Een goede kennis van water- en moeras- planten staat aan de basis voor de op bouw van het 'levend schilderij' dat de meeste aquariumhobbyisten voor ogen staat. Jos Hoedeman zal een goede gids blijken te zijn. Voor meer informatie: tel. 14780. haar relaties, zowel met haar familie als haar vrienden. Maar er is gelukkig altijd weer de relativerende huishoudster Marga die de zaak weet te sussen en de betrokkenen van koffie en advies te voorzien. Toch nemen de spanningen enorm toe als blijkt dat er op het bedrijf van Lisa's ex-man Ton een geval van bedrijfsspionage is ontdekt. Wie is de schuldige? Van de ontknoping kan men getuige zijn op woensdag 20 en vrijdag 22 april in De Rank. Beide voorstellingen be ginnen om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Kaarten a f 7,50 zijn verkrijgbaar op de dag van de voorstelling aan de zaal, in de voorverkoop bij: Henk Hagen, Lange Brinkweg 25, tel. 11416; Marion Posthuma, Eikenlaan 81, tel. 20073; Helma Starink, Hazepad 74, tel. 22070; Ton Ruizendaal, St. Jozefstraat 2, tel. 10490. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 14 april: Ze was niet een schoonheidsideaal zo als Sophia Loren of Gina Lolobrigida, maar toch was ze de populairste actrice die Italië ooit gekend heeft: Anna Mag- nani, een vrouw met een geweldig tem perament, maar tegelijkertijd met heel veel liefde in zich. Als haar souteneur trouwt, is de Pr9s*)~ tuee Mamma Roma dolbij. Eindelijk is ze van hem af en kan ze een fatsoenlijk leven beginnen. Ze haalt haar 16-jarige zoon Ettore uit zijn kosthuis en gaat met hem aan de rand van Rome wonen. Met een fruitkraam verdient ze de kost. Het loopt met haar zoon echter niet zoals ze gehoopt had. Al snel heeft hij verkeerde vrienden en om zijn vriendinnetjes ca deautjes te kunnen geven verkoopt hij als het moet de spullen van zijn moeder. Met veel moeite vindt Mamma Roma een baantje voor hem. Dan duikt haar pooier weer op, die haar terug wil halen in het 'leven'. Als Ettore daar achter komt, heeft dat dramatische gevolgen. "Mamma Roma" is de tweede film van Pasolini. Zijn eerste, Accatone, was het verhaal van een kleine crimineel, een nietsnut aan de rand van Rome. Een realistische film, maar wat een verschil met het neo-realisme, de Italiaanse filmstroming van vlak na de oorlog die met films als Rome open stad en Fiet sendieven de hele wereld ontroerd had. Ondanks alle ellende en armoede die getoond werd had er uit die films hoop gesproken. Pasolini maakte duidelijk dat hopen zinvol is. Ook "Mamma Roma" is een film over het verliezen van alle hoop, al is de vorm nu iets gepolijster dan bij Accato ne. De moeder die verdriet heeft om haar zoon was een thema, dat Pasolini uit eigen ervaring kende. Zijn eigen moeder was alles voor hem. Het deed hem vooral pijn om haar, dat hij wegens zijn homosexualiteit ooit tot gevange nisstraf was veroordeeld. Zijn moeder mocht de Maria spelen die in zijn film 'Het Evangelie volgens Mattheus' hui lend bij het kruis staat. In "Mamma Roma" laat Pasolini de zoon aan het eind van de film zien als een soort stervende Christus. Maar Mamma Roma krijgt niet de kans haar zoon dan te troosten. Anna Magnani's vertolking van de ti telrol is fenomenaal. Onvergetelijk zijn de beelden waarin we haar over de nachtelijke Romeinse straten zien lo pen. Aan wie het maar horen wil, vertelt ze bitter, maar metjiumor haar verhaal. Collega's en klanten lopen met haar op, om dan weer in het donker te verdwij nen. Haar pooier wordt gespeeld door Fran co Citti, door Pasolini voor Accatone uit de gevangenis gehaald en later een vaste gast in al zijn films. Ettore Garo- folo, de zoon, was kelner op een terras, toen Pasolini hem voor het eerst zag: precies de jongen die hij nodig had met zijn altijd verveelde blik, zelfs als hij van zijn moeder een motorfiets kado krijgt. Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 7,50; leden enz. f 5,-. ea Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest De Centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan is op 30 april, 5 mei en 12 t/m 14 mei gesloten. Prentenboeken Amos en Boris, van William Steig De muis Amos is dol op de zee. Hij bouwt een boot en gaat varen. Als hij van de boot valt en dreigt te verdrin ken, wordt hij gered door Boris de Walvis. Boris brengt Amos naar huis en ze nemen afscheid; voorgoed denken ze. Maar na een orkaan strandt Boris op de kust waar Amos woont. Zo kan Amos iets terugdoen en redt het leven van zijn vriend. Het verhaal van Stippie en Jan, van Patsy Backx Prentenboek op rijm over stations chef Jan die door zijn collega's weg gestuurd wordt, want hij danst de he le dag door. In het plantsoen vindt Jan de hond Stippie; vastgebonden aan een boom. Als blijkt dat Stippie óók kan dansen is er een toekomst voor de twee weggelegd, ze worden beroemd en krijgen zelfs een eigen theater! De glazen bol, van Gerda Maria Scheidl Een koning en zijn volk zijn bang voor een monster dat achter de heu vels woont. Het blijkt een reus te zijn. Een smid en een touwslager proberen vergeefs hem te vangen. Een glasblazer maakt een prachtige glazen bol en biedt die als teken van vriendschap aan. Een schitterend platenboek met als motto: "Je naaste is niet je vijand maar je vriend". B-boeken (8-12 jaar) Het krabkasteel, van Iny Driessen Sam is dol op chocolade, ijsjes en spetterende worstjes. Maar... als hij deze dingen eet, krijgt hij jeukende bultjes, rode vlekken of een astma- aanval. Dan lijkt het alsof er duizend en honderdveertig beestjes onder zijn vel kruipen. Als hij krabt worden zijn ouders boos. Dan droomt hij dat hij naar een akelig krabkasteel moet... Goed boek dat begrip kan bijbrengen voor allergische vriend jes en vriendinnetjes. De wonderlijke wereldreis van Ze- bedeus de Beer, van Koos Mein- derts Zebedeus gaat op zoek naar het ein de van de wereld. Hij ontmoet een mompelaar, een denkbeeldhouwer, komt in het Rijk van Kwijt en wordt door een kanon weggeschoten. C-boeken (12 jaar en ou der) Het dagboek van Zlata, van Zlata Filipovic Dagboek van een Bosnisch meisje dat in Serajevo woont. Haar dag boek begint in september 1991, de oorlog is dan nog ver weg. Vanaf april '92 ervaart ze de angsten, be dreigingen en onzekerheden van de ze gruwelijke oorlog die nog steeds voortduurt. De strijd van Jenkins' oor, van Mi- chael Morpurgo Toby Jenkins zit op een kostschool in Engeland in 1952. Hij wordt ver liefd op Wanda, de dochter van de keukenhulp en sluit vriendschap met Christopher, een nieuwe jongen op school. Is het waar dat Christopher speciale gaven bezit of gebeuren al die vreemde dingen toevallig? Informatieve boeken Spelen met architectuur, van David Eisner Een origineel spelpakket; 35 stem pels met bouwkundige elementen en een begeleidend boekje met aanwij zingen om zelf gebouwen en land schappen te ontwerpen. Ontwerp je eigen gebouwen: alles kan! Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil- laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrij dagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Aam ruim 1

Soester Courant | 1994 | | pagina 26