L bedankt! Laatste daad van wethouder Jan Menne 'We maken de klus, kop erbij, succes' Actie tegen vandalisme UN Programma koninginnedag "Kabelkrant Soest is niet anti-Soesterbergs' Politie-varia van de Koninklijke Marechaussee Soesterberg WOENSDAG 20 APRIL 1994 Ambachtsverzamelgebouw officieel geopend Burgers: 'De maat is vol' Luchtmachtvoertuigen voor Tuzla Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlening f ^urgerlqk^tan^j Lieve mensen, De kracht van de reclame ligt in de herhaling Lichtmastreclame in Soesterberg 'De Drie Eiken' Activiteiten in De Drie Eiken Bevolking geeft ruim drie mille aan Oranje Comité Vrijmarkt voor lokale jeugd Esbergkoor zingt op koninginnedag De kracht van de reclame ligt in de herhaling Tapijtzaak nog niet open of inbrekers komen Gestolen auto van onderneming staat in hoofdstad Verloren Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Agenda Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841 <v4 „C orden er door KdK ondermeert werking met de VNG Verenii Nederlandse Gemeenten) ooï sussen gegeven voor Neder., nbtenaren en bestuurders d3 dit internationale beleid beziel Omgekeerd volgen stagiaire! eenten uit ontwikkelingslan! rdat ze in de diverse gemeen] s land stage gaan lopen, altijd! cursus in Soesterberg. L Europa: Sinds 1990 is KdK ac-1 mgarije, Polen en het voorma-3 slavië, veelal in samenwerking! erlandse gemeenten; in dit cur-J gaat het om samenlevingsop-1 emocratie, lokaal bestuur, be-1 participatie en versterking van 8 schappelijk middenveld). rheden in Nederland: verk sinds 1982 'erschillen en intercultureel! nent vormen ook de onderwer-1 e cursussen voor ambtenaren! ;entelijke diensten huisvesting, diensten, vervoersbedrijven'! sdiensten etc.; op deze wijze tracht te werken aan verbete- j de relaties en de communicatie I verschillende culturen in ons t KdK volgt daarbij het min- ibeleid van de Nederlandse re- f n voert dan ook regelmatig op-1 uit voor het Ministerie van f indse Zaken. In samenwerking Nationale Woningraad en het ïds Christelijk Instituut voorf isvesting worden deze cursus-1 gegeven ten behoeve van me-1 rs van woningbouwcorporaties J le land, terwijl sinds ongeveer I dergelijke opdrachten worden rd voor ondermeer perso- ctionarissen, bureaus werving ie en de keuringsraden van het e van Defensie. emenf: cursus- en verk sinds 1979 sussector management, beleid isatie worden al 15jaarcursus- igeraent gegeven aan leiding- binnen gemeenten; onder neen tesecretarissen en direc- :entewerken, terwijl daarnaast ele gemeentelijke organisaties i functioneringsgesprekken en oeiale vaardigheden worden De laatste jaren is er ook veel voor begeléiding van mana- ams; niet alleen in gemeenten, benemende mate ook voor het ven. Binnen de gezondheids- dt met name veel gewerkt met lke artsen, kinderartsen, gy- en en verloskundigen op het n management en organisatie- :ling, in samenwerking met de oepsorganisaties. vordt cursuswerk (kadervor- iricht voor allerlei vrijwilli- ïisaties (Ned. Ver. van Huis- Ned. Chr. Vrouwen Bond, ies van vrouwelijke religieu- andere vrouwenorganisaties; mnesty International, Vluch- Verk Nederland, etc.) entieoord en nodatie worden er door de KdK-staf cursussen per jaar gegeven; ;nd in Soesterberg, maar ook n. Daarnaast ontvangt het aarhjks nog eens 300 groepen i cursussen en conferenties: Itijd meerdaags. Zo worden vee jaar alle conducteurs en chters van de NS getraind in an met agressie. Ambtenaren meenten van ons land werden *4 opgeleid tot GBA-specia- ve gemeentelijke bevolkings- at»e)-Al meer dan 15 jaar is de andelijke Stichting Opleidin- irdenzorg) een vaste klant in Jm' waar zij veel van hun op- verzorgen. En zo zijn er nog andere (landelijke) organisa- u maken van het confe- rum KdK. hikt daartoe over een accom- net ongeveer 16 cursus- en fn s'aapkamers met in 100 bedden, een volledig restaurant, ruimten voor ng, en niet te vergeten 20 Ha. vandelgebied. De Stichting, estuur van 13 mensen, heeft aensen in dienst: cursusstaf, e fn secretariaat, keuken, ng, bewaking en technische is een centrum waar ieder- yeel plezier en grote inzet juist vanwege de veelheid en mheid aan groepen en orga- er komen is het interessant, eer nieuw. Het enthousiasme aewerkers heeft positieve ef- ..enstverlening is van dien rif wel al onze gasten zeer te rugkijken op hun verblijf in g' en graag terugkomen. In n waar dat niet zo is, heeft dat ie wij niet of nauwelijks kun- oeden. id in Soesterberg vooral landelijke en interna ctie die het centrum heeft, zo wj ons, laat de bekendheid aorp zelf te wensen over. Ik art,keltje daar enige ver- n aan te hebben gebracht; eer willen weten, dan bent V velkom. Wico Bunskoek, directeur KdK laandag 11 april werd het Am- jachtsverzamelgebouw aan de Sterrenbergweg in Soesterberg of ficieel in gebruik genomen. Een verheugde Gerard Hoffmann, >ouwer en eigenaar van dit unieke Igebouw, mocht diverse ouderne- ïers en gemeentelijke autoriteiten [begroeten, waaronder burgemees ter De Widt. jDat gebeurde in de nog niet ingerichte [ruimte van het cateringbedrijf No Li- mits. In zijn openingswoord bedankte I hij wethouder Menne en dhr. W. Huls- 1 bergen, bedrijfscontactfunctiongris van de gemeente Soest, voor hun medewer king. Hij loofde architect Bert van Dijk voor een simpel maar uiterst functio neel gebouw, met een grote uitstraling van en ten behoeve van de onderne mers. "Ik ben er trots op eigenaar van dit mooie gebouw te zijn," aldus Hoff mann. Daarna kwam dan inderdaad voor het laatst drs. J.L. Menne aan het woord. Ongeveer 12 uur voordat het doek defi nitief voor hem als wethouder viel, vond hij het een eer dit gebouw te mo gen openen. Hij noemde het een bloem voor de economie van Soest en Soester berg. "Het is een bron van een stuk wel vaart die we niet moeten laten opdro gen en wat is er voor mij als scheidende wethouder mooier dan op deze voor mij laatste dag een aantal ondernemers een glanzende start te mogen toewensen," aldus Menne. "Door het participeren in dit gebouw heeft de gemeente laten zien hier achter te staan. Dat het een goed gebouw is bewijst dat het deze maand is uitgeroepen tot het mooiste commer ciële gebouw van Nederland." Daarna mocht hij met penaltyschieten de ope ning verrichten. Dat hij ook nog kan voetballen was duidelijk, want zijn tweede schot was al raak. Tot slot sprak dhr. W. Hulsbergen en kele dankwoorden. Hij noemde het ge bouw een duidelijke aanwinst voor Soest en Soesterberg, een aanloop voor kleinere bedrijven en een stimulans. Ook de werkgelegenheid zou, na een rustig begin, verder groeien. Verder loofde hij de moed, kennis en visie van bouwbedrijf Hoffmann bv. Het Soes- terbergse bedrijf heeft niet alleen en voor de zoveelste keer blijk gegeven van een dosis vakkennis, maar durft ook de nek uit te steken ten dienste van collega ondernemers, aldus Hulsber gen. Tenslotte bedankte hij wethouder Menne voor de goede samenwerking gedurende de laatste zestien jaren. Alle aanwezigen werden uitgenodigd de di verse bedrijfsruimten te bezichtigen. Alle ca 15 units zijn bezet, maar nog niet alle als zodanig ingeruimd. Zo kon wel bezocht worden Garette Model As semblage, een bedrijf dat modelau tootjes maakt, vooral voor de export, Slijp en Polijstinrichting G. Suval, Gé van den Berg bloembollenhandel, In formatica Consultants, Allmilmö keu kens, No Limits Catering en Verlinde bv Nedal, handelsonderneming in hijs- werktuigen. Enkele startende ondernemers keken bijzonder kritisch terug op de procedu res die men moest doorlopen. Vooral de ambtelijke procedures van provincie en gemeente vond men ergerlijk. Zo had men reeds in juni 1993 kunnen starten indien deze overheden niet zo traag en moeilijk waren geweest. Ver linde bv stond zelfs op het punt de ge maakte afspraken te annuleren om er gens elders te starten. Deze negatieve ervaringen waren nu verleden tijd en zij willen zich enthousiast gaan voorberei den op hun nieuwe toekomst. Mennes laatste daad: een raak schot. Verheugend is dat de bedrijven zich ook gaarne openstellen voor het dorp Soesterberg als zodanig. Voor de Ver eniging Ondernemers Soesterberg zijn dat goede perspectieven en dat werd ook direct waargenomen door dhr. Put man, voorzitter van de VOS. Hij was verheugd met de uitbreiding van het Soesterbergse bedrijfsleven, maar ook met het soort bedrijven. Zo vond hij de ze concentratie ook nuttig voor elkaar als beginnende ondernemers. "Samen weet je meer en ben je in staat elkaar de nodige hulp te verlenen en dat is voor een startende ondernemer erg belang rijk," aldus Putman. Burgemeester De Widt was nu eens niet een sprekende burgemeester maar meer luisterend en kijkend. Toch stak ook hij zijn bewon dering niet onder stoelen en banken en was hij blij dat een dergelijk project bin nen de gemeente Soest was opgericht. Als centrale figuur is het toch Gerard Hoffmann die het lef had zijn nek uit te steken ten dienste van een groot aantal collega's en dat is vooral in deze tijd, meer dan een compliment waard. In een anonieme brief aan deze krant delen verontruste ouderen mede, dat zij genoeg hebben van voortdurend vandalisme in hun omgeving en, zoals zij stellen, het falend politie-beleid. De overlast, vooral tijdens de nachtelijke uren, is een voortdurende bron van er gernis. Zo hebben zij zich gekeerd tegen het vernielen van drie jonge kastanjebo men op de Professor Lorentzlaan. Aan gezien de daders bij hen bekend waren, hebben zij de namen aan de politie doorgegeven en hopen dat deze hen duidelijk voor de gevolgen aansprake lijk zal stellen. Zij hebben echter het vermoeden dat hun aangifte niet geac cepteerd zal worden. L. Dijkman, voor lichter van politie, deelde desgevraagd mede, dat deze melding bekend was en de daders voor dit feit zullen worden vervolgd. Dijkman attendeerde ander maal op het melden van zulke zaken, al leen dan kan de politie gericht optre den. Overlast en vandalisme kunnen juist daardoor worden bestreden, aldus de woordvoerder. Kennelijk waren de ze vernielingen nog niet voldoende, want afgelopen zondagmorgen werd opnieuw geconstateerd dat de nog twee resterende kastanjebomen en twee ber kenbomen werden vernield. Dit werd ook gezien en de namen wer den aan de politie doorgegeven. Die be loofde dit in hun onderzoek te betrek- ken. De politie doet een dringend be- roep op de bevolking strafbare feiten, zoals bijvoorbeeld genoemde vernielin gen, door te geven. Men hoeft geen angst te hebben voor repressaille-maat- regelen, want op verzoek worden na men en adressen van hen die aangifte doen, afdoende beschermd, aldus de politie. "Mannen, ik wens jullie veel geluk met deze bijzondere opdracht. Ik reken op een goede uitvoering, want dat zijn we aan onze naam verplicht. Een goede reis en een goede thuiskomst." Met deze woorden nam overste Vallee, commandant van het Motor Transport Squadron van de Koninklijke Lucht macht (MTGKLu) in het Kamp van Zeist op woensdag 13 april, 's morgens om zes uur, afscheid van 15 van zijn me dewerkers. De Luchtmacht stelt op ver zoek van de VN twaalf voertuigen ter beschikking voor algemene transport- taken op het onlangs heropende vlieg veld Tuzla in voormalig Joegoslavië. In het schemerdonker stonden twee groene diepladers met als lading 5 land rovers en een benzinetankwagen. Daar achter vijf 5-tons vrachtwagens, alle in de bekende witte kleuren, voorzien van het UN-teken. Sergeant-majoor J.C.G. Joris, colonnecommandant van de een heid, sprak de chauffeurs voor het ver trek in hun eigen taal toe: "We vertrek ken met de twee diepladers op kop en de rest volgt. We houden zichtkontakt en bij bijzonderheden gaat het eerste voertuig op de parkeerplaats. We ma ken de klus, kop erbij, succes." En met deze woorden gingen de chauffeurs naar hun voertuigen en werden ze uit- De voertuigen vertrokken 's morgens in alle vroegte. gezwauiu uoor de achterblijvers. Eén van de chauffeurs wilde nog wel kwijt dat ze thuis nu niet direct stonden te springen toen hij over deze reis naar Joegoslavië vertelde. "Maar we gaan slechts tot Zagreb en dat moet rustig zijn," aldus zijn geruststellend ant woord. Van Zagreb worden de voertui gen verder vervoerd naar het vliegveld Tuzla in Bosnië-Herzegowina. Naast het materieel zendt de luchtmacht ook drie militairen naar dit vliegveld, waar onder de plaatsvervangend comman dant. De chauffeurs hopen 21 april weer terug te zijn. Zondag 24 april ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 herenkoor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. NED. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. J. van Marion, mmv Musis Sa- cra-koor Utrecht; SoW-dienst GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 zie De Hoeksteen STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P. Creutzberg, Dorpsplein 10, tel. 51700. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 52467 (na afspraak). Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 51789, b.g.g. .51658 of 51437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Centrum voor Maatschap pelijke Dienstverlening Soest-Baarn- Eemnes Generaal Winkelmanstraat 103 (ge- ref. kerk), tel. 52606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 51555; werkda gen 12.00-13.00 uur, elke donderdag 19.00-21.00 uur; overige tijden: tel. 02155-19444; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 02155-93666. GEBOREN 11 april: Ramon Verdonk, Mercury 65. 16 april: Rudolf Albert Hordijk, Kop penlaan 3. Ruby de Schepper, Prof. Lorentzlaan 108. GEHUWD Geen. OVERLEDEN 9 april: Arie Verwey (58), Prof. Lo rentzlaan 125. Opgaven: Van Maarenplein 1. Mevr. Lazet Jim Henny Corrie De gemeente Soest heeft toestemming gegeven ook in Soesterberg lichtma streclame te doen plaatsvinden. Hier voor zijn aangewezen de straten Ban- ningstraat, Batenburgweg, Radema kerstraat, Sterrenbergweg en Veld maarschalk Montgomeryweg. Dienstencentrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 03463 - 5 14 02 23 april: rommelmarkt met diverse attrakties, o.a. Rad van Fórtuin, van 10.00 tot 14.00 uur. 28 april: toneelvoorstelling Toneel groep Honsbergen met het blijspel: Sa men Verder. Aanvang 20.00 uur. Toe gang én een kopje koffie in de pauze is gratis. 30 april: koninginnedag, 10.00 uur koffiedrinken, gevolgd door een drank je, aansluitend feestelijke handwerk- markt; 14.00 uur Oranje Bingo; 19.30 uur Bridge Drive. Met ingang vari de maand april is het dienstencentrum op zondag gesloten. Vanaf de eerste zondag in november is het weer geopend. Onlangs hebben veertig vrijwilligers voor het Oranje Comité gecollecteerd onder aanbieding van het Oranje boekje. De ervaringen van deze col lectanten waren grotendeels zeer posi tief. Het comité bedankt deze collec tanten voor hun inzet en de bevolking voor het fantastische bedrag van f 3159,55. Daardoor kan het Oranje Comité de bevolking een inhoudelijk goed pro gramma aanbieden zoals dat in het Oranjeboekje is aangegeven. De aan dacht wordt gericht op een Tombola die op koninginnedag wordt gehouden. Naast vele fraaie prijzen, zoals een walkman, klokradio en koffiezetappa- ratuur, bestaat de hoofdprijs uit een da mes- of herenfiets. De loten worden vanaf 29 april 's avonds en op koningin nedag (30 april) de gehele dag door le den van het Oranje Comité en vrijwilli gers voor f 1,00 per stuk verkocht. De trekking van de nummers is op konin ginnedag vanaf 18.00 uur; de hoofd prijs wordt om 22.00 uur gatrokken vanaf de podiumwagen op het Dorps plein. "Het Oranje Comité gaat er te genaan met een goed humeur en veel inzet. Als het .oranjezonnetje alles in een mooie dag wil omzetten kunnen we een paar mooie dagen beleven", aldus Emmy Viersen, waarnemend voorzit ter van het Oranje Comité Soesterberg. Ze voegt daaraan toe dat ook de bevol king hierin kan meewerken door mas saal te vlaggen. Stichting Jeugdwerk I Soesterberg tel. 02155-19546 03463-53411 Stichting Jeugdwerk Soesterberg houdt in samenwerking met het Oranje Comi té op koninginnedag haar jaarlijkse vrij markt voor de jeugd. Deelnemers kun nen vanaf 13.30 uur op het Dorpsplein terecht om hun spulletjes uit te stallen. Er worden leuke prijzen uitgeloofd voor degenen die op de meest originele manier zijn koopwaar tracht te verko pen. Kinderen van 4 tot 16 jaar zijn als deelnemers hartelijk welkom. Geatten deerd wordt op pamfletten in de win kels en het gestelde in het Oranjeboek je. De festiviteiten duren die dag tot cir ca 16.00 uur. Op koninginnedag (zaterdag 30 april) zingt het plaatselijk Esbergkoor beken de vaderlandse liederen. Ze laten zich van 10.00 tot 12.00 horen tijdens het koffiedrinken in De Drie Eiken. Vrijdag 29 april: 19.00 Stratenloop (Dorpsplein) 19.00 Kop van Jut/reuze sjoelbak (Dorpsplein) 21.30 Lampionnenoptocht (start Dorpsplein) 22.15 Dropping (start Dorpsplein) Zaterdag 30 april: 08.00 Reveille (start Rademaker straat) 08.45 Toespraak burgemeester (Dorpsplein) 09.00 Ballonnenwedstrijd (Dorps plein) 09.00 Zeskamp, tot 11.45 uur (Dorpsplein) 09.00 Jaarmarkt, tot 18.00 uur (Banningstraat) 10.00 Koffiedrinken (De Drie Ei ken) 12.00 Springkussen 5-12 jaar (Dorpsplein) 12.00 Optreden Terminate State Resident (Dorpsplein) 12.00 Kop van Jut/reuze sjoelbak (Dorpsplein) 12.30 Poppenkastvoorstelling (Dorps huis) 14.00 Oranje Vrijmarkt voor kinde ren (Dorpsplein) 14.00 Bingo (De Drie Eiken) 14.30 Poppenkastvoorstelling (Dorps huis) 15.30 Springkussen t/m 4 jaar (Dorpsplein) 16.00 Verzoekplaten door Henk Schouten (Dorpsplein) 18.00 Prijsuitreiking dropping 19.30 Koninginne-bridgedrive (De Drie Eiken) 20.00 Optreden The Foundations (Dorsplein) 20.00 Dorpshouse party (12-16 jaar) (Dorpshuis) >,55 Vanuit bepaalde verenigingen en instellingen werd de klacht geuit, dat de Kabelkrant niet of weinig reageert op berichten uit Soester berg. Kennelijk is deze alleen be stemd voor de regio van het dag blad De Gooi- en Eemlander, zo werd gesuggereerd. Nadat die vraag aan de hoofdredactie van de Kabelkrant werd gesteld, werd daarop nogal verbaasd gereageerd door adjunct-directeur H.W. Ligthart. "Op gemerkt moet worden dat niet elk inge stuurd persbericht ook geplaatst wordt. De redactie moet elke dag weer een keuze maken uit het nieuws dat op haar afkomt. Een keuze die bepaald wordt zonder enige vorm van vooringeno menheid. De suggestie dat Soesterbergs nieuws volledig genegeerd wordt door de redactie is dan ook volkomen uit de lucht gegrepen", aldus Ligthart. Nu werd niet gesteld dat Soesterbergse berichten volledig genegeerd werden, maar vragen bleven er wel. Zo werd door Stichting Mensen in Nood een op roep geplaatst voor de inzamelingsactie De zaak was nog niet eens geopend. Sterker nog: Er waren pas vijf tapij ten naar binnen gebracht, toen er al weer drie werden gestolen. De nieuwe tapijtzaak aan de Gene raal Winkelmanstraat werd vorige week woensdag tijdens de inrichting al bezocht door klanten. Helaas voor de 52-jarige eigenaar waren dat geen beste klanten en waren ze niet voor nemens af te rekenbn voor hun 'in kopen'. Inbrekers verschaften zich via een achterdeur toegang tot de winkel en ontvreemden drie tapij ten. Ongewenst bezoek aan Merelhof bekend Een patrouille van het Luchtmacht Be wakingskorps van de Vliegbasis Soes terberg zag onlangs tijdens de nachtelij ke ronde dat een raam in het gebouw de Merelhof, hoek Banningstraat/Oude Tempellaan, was vernield. Nadat de Koninklijke Marechaussee was gealar meerd zag men twee mannen snel weg rennen. Door snel ingrijpen kon één van hen ter hoogte van de Banninghal worden gearresteerd. Na controle bleek dat kort daarvoor een raam van het ge bouw was vernield en dat een computer met monitor en twee telefoontoestellen waren ontvreemd. Uit het verdere on derzoek bleek dat de goederen vermoe delijk in Soesterberg aan een heler wa ren verkocht. De opbrengst werd door de vandalen in een café in Soesterberg te gelde gemaakt, waarna zij per fiets naar huis gingen. Langs de Merelhof gekomen besloten ze nog eens een kijk je te nemen voor een mogelijke tweede opbrengst. Helaas verliep dit voor hen niet naar wens. Toen de één werd gear resteerd kon de tweede verdachte daar aan ontkomen door zich in de struiken schuil te houden. Het technisch recher cheonderzoek gaf duidelijke sporen te zien zoals afdrukken van zijn sport schoenen, waarop de tweede man op zijn woonadres te Soest werd gearres teerd. Beide daders bleken als verslaaf den aan verdovende middelen goede bekenden van de politie te zijn. Bij de heler in Soesterberg werden de ont vreemde goederen niet meer aangetrof fen. Crossauto in beslag genomen Melding werd gemaakt van crossen na bij de Zuiderweg te Soesterberg. Te vens werd gemeld dat de crossauto op een oplegger door een Renault in de richting Leusden wegreed. De Mare chaussee schakelde de politie Leusden in, die de karavaan opwachtte en de crossauto in beslag nam. Snelheid 148 km/u Op de Kolonel van Rooijenweg hield de Koninklijke Marechaussee onlangs een snelheidscontrole. Ifi totaal werden 397 voertuigen gecontroleerd, waaron der 21 vrachtauto's met een te hoge la ding. Voor wat betreft de snelheidscon trole had een motorrijder uit Soest de primeur met een snelheid van 148 kilo meter per uur, met als prijs dat zijn mo torfiets in beslag werd genomen. Soldaat had geen kazerne De Koninklijke Marechaussee Soester berg werd verzocht een soldaat aan te houden omdat hij ongeoorloofd van zijn kazerne afwezig was. Na aanhou ding bleek dat het onderdeel en de ka zerne met ingang van dezelfde datum was opgeheven, waarop de soldaat weer naar huis werd gebracht. Via nooduitgang bus naar het ziekenhuis Een soldaat richtte donderdag 7 april diverse vernielingen aan in een lijn dienstbus van Centraal Nederland. De chauffeur verzocht assistentie van de Koninklijke Marechaussee. Toen de soldaat dit begreep trachtte hij via de nooduitgang van de bus te ontvlucht ten. Hij werd daarbij aangereden door een personenauto die uit de tegenge stelde richting kwam en hem niet meer kon ontwijken. Met hoofdwonden en kneuzingen werd hij overgebracht naar het ziekenhuis de Lichtenberg, waar hij voor zijn 'dappere' gedrag een proces verbaal kreeg. Bestuurder gebruikt drie rij stroken Een surveillerend voertuig van de Ko ninklijke Marechaussee zag in de nacht van vrijdag 8 april dat een bestuurder op rijksweg A-28 niet alleen de twee rij banen maar ook de vluchtstrook nodig had. Toen hij zijn voertuig op de vlucht strook tot stilstand moest brengen, bleek de blaastest negatief voor hem uit te vallen. De Utrechter bleek een pro millage van 1,5 in zijn bloed te hebben, reden waarom hij na verhoor per taxi naar zijn woonplaats werd vervoerd. Dubbel gepakt? Zondag 10 april controleerde de Ko ninklijke Marechaussee 's avonds te 10 uur een auto op het Zeisterspoor. Het bleek dat de auto in Nijkerk was ont vreemd en niet verzekerd was. De poli tie van Nijkerk nodigde de eigenaar uit op het bureau te komen, waar bleek dat de man werd gezocht voor diefstal met braak. Het kan verkeren. van zaterdag 16 april. Deze informatie werd niet opgenomen, wel verkort in de gemeentepagina waarin deze actie door B&W werd goedgekeurd. Ligthart: "Persberichten met een hoge actualiteitswaarde worden direct be werkt en op de Kabelkrant geplaatst. Aankondigingen van bingo's, rommel markten en kledinginzamelingen wor den twee dagen vóór de in het bericht genoemde datum geplaatst. Zo ook het persbericht van Mensen in Nood. Dat werd geplaatst op donderdag 14 april. Kennelijk wordt dan het bericht in de gemeentepagina bedoeld of het werd slechts in één cyclus meegenomen. Tot dat het tegendeel blijkt, blijven Soester- bergers het gevoel houden, dat de af stand naar de Kabelkrant in Hilversum groot blijft, soms te groot. In Amsterdam is vorige week een auto gevonden, die op 17 maart was gestolen bij een garagebedrijf aan de Birkstraat in Soest. De wagen, een Dodge, is ei gendom van een bedrijf in Soesterberg. In Amersfoort is een gestolen bromfiets .gevonden, die op 4 april op de Amers-. foortsestraat was gestolen. De brom fiets is teruggebracht bij een zestien-ja rig meisje uit Leusden. Ter hoogte van de Kerklaan is onlangs verloren een sleutelbos met rood label en twee sleutels, en een sleutelbos met groen balletje en opschrift "nr 6" en vijf sleutels. Gaarne bezorgen bij corres pondentie-adres Soesterbergse Cou rant, Van Maarenplein 1. Woensdag 20 april Bootdagtocht Zonnebloem 10.15 Volksdansen, Drie Eiken 13.30 Junioren LTV, Sportpark 14.00 Ballet, Dorpshuis 16.00 Tekenen/schilderen, Dorpshuis 18.00 Badminton, Banninghal 19.30 Sjoelen, Drie Eiken 20.00 Funky Robics, Dorpshuis Donderdag 21 april 09.30 Dames LTV, Sportpark 09.45 PCOB, Drie Eiken 10.00 Amerikaanse markt, vliegbasis 19.30 Volksdansen, Drie Eiken 20.00 Hoorzitting Fietsenplan, Soest 20.00 Ballet, Dorpshuis Vrijdag 22 april 20.00 Heropening Wapen van Soester berg Zaterdag 23 april 08.30 Districtscomp. LTV, Sportpark 10.00 Rommelmarkt, Drie Eiken 15.30 KVOl-ODSl, Sportpark Kerk laan 19.30 Finale Stratenvolleybal, Ban ninghal Zondag 24 april 10.00 Comp KNLTB, Sportpark Maandag 25 april 14.00 Handwerken, Drie Eiken 19.00 Jeugd EHBO, Dorpshuis 19.30 Harmonie Odeon 19.30 Klaveijassen, Drie Eiken 19.30 Esbergkoor, Dorpshuis 20.00 Volleybal, Banninghal Dinsdag 26 april 09.30 Dames LTV, Sportpark 13.00 Piep noch Stok, Carolushuis 18.00 Majorettes, Odeon 19.00 Meidenavond, Dorpshuis 19.00 Zaalvoetbal, Banninghal 20.00 Bridge, Drie Eiken Woensdag 27 april 10.15 Volksdansen, Drie Eiken 13.30 Jongeren LTV, Sportpark 14.00 Instuif, Dorpshuis 18.00 Badminton, Banninghal 19.30 Drumband, Odeon 19.30 Informatiemarkt Dorpsplein, Hoeksteen 20.00 Funky Robics, Dorpshuis Opgaven voor de agenda: Van Maarenplein 1.

Soester Courant | 1994 | | pagina 10