K ,TC Soestdijk deelt de eerste tik uit Oelleina maakt verwachtingen niet waar Derde overdekte baan Soest-Zuid Soest moet nu op zijn tellen passen Kampioenschap voetbal in mei 'Dubbel' is Firtina'93 niet gegund Overdekte tennisbanen te huur T.V. Soest-Zuid m PAGINAU WOENSDAG 20 APRIL 1994 SOESTER COURANT PAGINA 15 rennissers na concentratieverlies op tijd bij de les: 7-1 TENNIS [TV Soest-Zuid verspeelt teveel punten tegen 'zwakkere broeder': 5-3 TENNIS Kosten: vier ton, inclusief modernisering bestaande banen TENNIS KORFBAL Ermelo geeft al snel visitekaartje af aan Eemvogels - - baan 3 i ft 1 INFO: tel. 02155 -19142 Steef Jansen 'Gouden' wissels bezorgen ZPCin slotface winst: 1-0 VOETBAL zondag Op 24 mei bij VVZ'49 en 26 mei bij S. O. Soest Wings houdt Soester zaalvoetballers uit bekerfinale ZAALVOETBAL m/n 1.98 8.98 |n van de tenniscompetitie heeft het eerste team Jan LTC Soestdijk de eerste tik uitgedeeld. Aan de Schrikslaan werd Luck Raek 2 met 7-1 verslagen. In vier van de acht partijen was een derde let noodzakelijk, hetgeen voornamelijk was te wijten aan concentratie verlies van de Soesters. Op de beslissende momenten was LTC Soestdijk Ichter op tijd bij de les. Alleen het gemengd dubbel van Taco Koelewijn tn Linda Morssink werd in twee sets ingeleverd. Nadat hij de eerste set met 6-3 had ge- [vonnen en de tweede met 4-6 had ver loren, was nieuwkomer Taco Koelewijn |p weg naar winst in zijn partij tegen Bart Neijenhuis. Maar op 4-1 in de der- Be set waren zijn gedachten kennelijk Irgens anders en het gevolg was dat Neijenhuis terugkwam tot 4-4 en 6-6. In de tie-break stond Koelewijn er an- Kermaal rooskleurig voor, maar voor de Iweede keer verspeelde hij een 'veilige' doorsprong. Neijenhuis maakte de p-1-achterstand goed, maar toen hij op match-point kwam (6-7), zette Koele wijn de zaken recht. Hij won de tie break alsnog met 8-6. fcaskia Huizinga ondervond ook moei lijkheden in haar enkelspel. Coach Ha- |-old Wernsen: "Saskia wilde zich waar- naken in haar eerste wedstrijd voor het fcerste team en speelde tegen zich zelf. IHaar spel was verkrampt, maar in de Jjerde set speelde ze zoals ze behoort te epelen." Het gevolg was dat Huizinga jvia 6-1 de partij winnend afsloot en een W-O-tussenstand realiseerde. Freddy JForger en Linda Morssink hadden aan zienlijk minder problemen in hun singles gehad en wonnen beiden afgete kend in 'straight' sets. In de dubbelspelen werd de voorsprong vergroot naar 6-0. Koelewijn en Forger lieten zich daarin niet van hun beste kant zien. "Ze hebben de hele winter met elkaar getraind, dus het is niet zo dat ze aan elkaar moesten wennen. Het was gewoon een slechte partij, maar ze zijn knap teruggekomen", oordeelde Wernsen over het herendubbel (6-4, 5-7, 7-5). Morssink en Huizinga wilden het na een makkelijke eerste set (6-2) te mooi doen. Dat kostte hen de tweede set (3-6), waarna ze alsnog orde op zaken stelde in de laatste slagenwisselingen. Taco Koelewijn gaat retourneren in zijn 'single' tegen Bart Neyenhuis. Hij gaf tot tweemaal toe een ruime voorsprong uit handen, maar won alsnog in drie sets. Setgemiddelde Wernsen: "Het is jammer en onnodig dat ze zoveel derde sets moesten spelen. Ze staan daardoor langer op de baan." Er is nog een reden waarom Wernsen baalde van de verlengingen. Als na ze ven wedstrijden de balans wordt opge maakt en er teams gelijk eindigen, wordt er gekeken naar het setgemiddel de. Mocht het zover komen, dan wer ken de extra sets van afgelopen zondag in het nadeel van de derde klasser. In ergste geval trekt de ploeg dan aan het kortste eind. Dat laatste deden Morssink en Koele wijn in het gemengd dubbel. In hun eer ste officiële partij als dubbelpartners kregen ze klop van Neijenhuis en Elise Gomez. Daarentegen hadden Forger en Huizinga geen kind aan Roos en Broekhuysen (6-0 en 6-2). Statistieken: Forger-Broekhuysen 6-2,6-2; Koelewijn-Neijenhuis 6-3, 4-6, 7-6; Mors- sink-Gomez 6-2, 6-1; Huizinga-Willems 6-4, 4-6, 6-1; Forger/Koelewijn-Broek- huysen/Neijenhuis6-4,5-7,7-5; Morssink/ Huizinga-Willems/Roos 6-2, 3-6, 6-1; Koelewijn/Morssink-Neijenhuis/Gomez 5-7, 3-6; Forger/Huizinga-Broekhuysen/ Roos 6-0, 6-2. LTC Soestdijk 2, dit seizoen ingedeeld met TV Soest-Zuid in de vierde klasse, nam op de eerste speeldag één punt voorsprong op de concurrent van de Bosstraat. Bert van Wede, .Skippio Beumer, Sonja Huizinga en Mariëlle van Soest wonnen met 6-2 van Bosheim 3. TV Soest-Zuid hield vijf punten over aan het duel met Meyenhagen. Foto: Aldo Allessie lArno Jellema staat weer met beide benen op de grond. Van hem werd I verwacht, dat hij de kar zou trekken. Maar de tennisser van TV Soest- I Zuid faalde zondag aan de Bosstraat. Het was niet de druk die hij zelf, I trainer Pieter Verbrugh en de buitenwacht op zijn schouders hadden ge- I legd, maar ongedisciplineerd spel dat hein deed zwichten in het duel met Meyenhagen. Jellema verloor twee keer onnodig, was het harde, maar I reële commentaar van Verbrugh. gleed vervolgens onderuit (4-6, 1-6). Weg waren de 'zeven zekere punten' die Jellema dit seizoen in zijn singles bij elkaar zou slaan. In het gemengd dub bel met Rachel Beijer toonde Jellema zich niet de leider die hij moest zijn. Er ontstond irritatie, waarvan Meyenha gen profiteerde: 6-7, 3-6. Voor het derde verliespunt waren de ogen gericht op Floortje Brouwer. Zij liet zich na de eerste setwinst meeslepen in het vertragende spel van E. Dieben, vergat haar eigen spelletje en capitu leerde na drie sets. Soest-Zuid won wel met 5-3, maar dat was volgens Verbrugh veel te weinig. "Als je in de eerste ronde tegen één van de zwakkere teams speelt, moet je sco ren. Dit is een minimale winst. We had den zeker zeven en misschien wel acht punten moeten pakken." Voor de start van de competitie werd Jellema beschouwd als de 'lijsttrekker' van de jeugdige tennisploeg. Maar de 'Brinkman' van Soest-Zuid kon de ver wachtingen niet waarmaken. Hij ging de mist in op het punt, waar Verbrugh vooraf al voor had gewaarschuwd. Jel lema kan bijna alles met een tennisbal, maar daarin schuilt tevens het risico. Als hij zijn spel te uitbundig vorm wil geven, kan het wel eens misgaan. "Hij ging alleen maar voor de mooie ballen en speelde gewoon slecht. Dit had niets te maken met uit-vorm-zijn aldus Verbrugh die Jellema na afloop deelge noot maakte van zijn woede. Jellema liep aanvankelijk speels bij zijn tegenstander weg, maar op 5-2 tekende de ellende zich al af. De Soester pakte ternauwernood de eerste set, maar De jeugdige Xander de Groot was zondag de grote man bij TV Soest-Zuid. Foto: Aldo Allessie 'Waanzinnig' Uiteraard waren er ook positieve zaken te melden. Xander de Groot kende vol gens Verbrugh een 'waanzinnige start' door honderd procent te scoren. "Hij speelde super goed, zeer degelijk, ge disciplineerd en maakte weinig fou ten." Lof was er ook voor Beijer die in het enkelspel de sterke BI-speelster Van der Linden de das omdeed. Beijer en Brouwer zorgden met aanvallend tennis ook voor een punt in het dames- dubbel. Aan het herendubbel kon Jelle ma wel plezierige herinneringen bewa ren, al kon hij zich daarin herstellen dank zij een nagenoeg foutloos spelen de De Groot: 2-6, 6-2, 6-1. Ook over het gemengd dubbel van De Groot en Brouwer had Verbrugh een positief woord over. "Prima", vatte de trainer/coach die partij (6-2, 6-2) sa men. "We hebben gewonnen, maar niet zoals het hoort. Dit is een overwinning met veel kanttekeningen", stelde Verbrugh. Hij hoopt dat Jellema door de tegenval lende resultaten van zondag de komen de zes wedstrijden de boog wel op de juiste manier heeft gespannen. Jellema (Bl)-Van der Linden (BI) 6-4,4-6, 1-6; De Groot (B2)-Mackkay (Cl) 6-2, 6-2; Beijer (Bl)-Van der Linden (BI) 4-6, 6-3, 7-5; Brouwer (B2)-Dieben (Cl) 6-2, 3-6, 3-6; Jellema/De Groot-Van der Lin- den/Mackay 2-6, 6-2, 6-1; Beijer/Brou- wer-Van der Linden-Dieben 6-1,6-3; Jelle- ma/Beijer-Van der Linden/Van der Lin den 6-7,3-6; De Groot/Brouwer-Mackay/ Dieben 6-2, 6-2. I In juni beginnen de werkzaamhe- I den en in september moet de derde I overdekte tennisbaan van TV I Soest-Zuid gereed zijn. Het nieu- I we 'court' komt naast de twee be- I staande overdekte banen te liggen, I die worden voorzien van een gloednieuw tapijt. Daarmee maakt de tennisvereniging de I laatste stap in de modernisering van de I accommodatie aan de Bosstraat. Voor de realisering van die laatste fase is J 400.000 gulden nodig. De financiering lis inmiddels rond. Dat was overigens ook de voorwaarde die de ledenverga- dering stelde, toen ze vorige week haar goedkeuring gaf aan de plannen. I "We hebben het aantal hoofdsponsors I kunnen uitbreiden van drie naar acht. Elke sponsornaam wordt gekoppeld aan één van de acht evenementen die Iwe organiseren. Met het geld van de sponsors hebben we de begroting, in- clusief de exploitatie van de derde baan, rond"zegt Willem van de Mast van TV Soest-Zuid. "We zijn niet door Soest gaan zeulen, maar hebben de interesse van sponsors uit onze eigen achterban weten te wekken. Op die manier blijven onze sponsors in het verenigingsleven betrokken." Opdracht De opdracht voor de bouw is verstrekt aan het Soester bouwbedrijf Van den Hengel, dat in juni zal beginnen. Op 1 september zijn de werkzaamheden af gerond, waarna de derde baan op 1 ok tober in gebruik zal worden genomen. Dat is, volgens voorzitter Marlies van Remortel, hard nodig om tegemoet te komen aan de 850 leden van de club. "Er is veel vraag van leden om ook 's avonds te kunnen tennissen. We za ten echter voor 92 tot honderd procent vol, waardoor de leden moesten uitwij ken naar andere clubs. En dat terwijl ze liever bij hun eigen club tennissen." Soest-Zuid heeft al een soort van 'voor verkoop' gehouden voor de huur van de derde baan. Uit de reacties van de leden is nog eens gebleken, dat de behoefte aan die faciliteit groot is en dat verkleint het financieringsrisico in belangrijke mate. Als de derde overdekte baan is opgele verd, is het terrein van Soest-Zuid vol. Dan kan een punt worden gezet achter een ingrijpende ontwikkeling die in de jaren tachtig werd ingezet met de bouw van een nieuw clubhuis. In 1992 werd een volgende stap gezet, toen de club de twee huidige binnenbanen kocht. De vereniging zet daarnaast het puntje op de i door de bestaande binnenbanen van een nieuwe ondergrond te voor zien. Verder worden de acht buitenba nen aan een onderzoek onderworpen. Indien nodig, worden die gerenoveerd. Tijdens de hervatting van de veldcom- petitie heeft de Eemvogels zich stuk gebeten op Ermelo. De hooggeplaat ste gasten wonnen afgetekend met 4-10. Binnen tien minuten gaf Ermelo het visitekaartje al af (0-3). Pas bij een stand van 0-4 scoorde Eem vogels. Henriëtte Wisse benutte toen een strafworp. Met de wind in de rug liep Ermelo verder uit naar 7-1. De be zoekers profiteerden daarbij enkele ke ren van plaatsingsfouten van de Soes ters. Vroeg in de tweede helft moest alweer van vak worden gewisseld (2-8). Opdat moment kwam Eemvogels terug. Het eerste verdedigingsvak met Agnes Kraaikamp, Marco Kuil, Wisse en Wim Oldewarris liet geen gaten meer vallen en in het andere vak zorgden Erik van de Pol en Ronald van Bemmel voor 4-8. «fr in .baan 1 a a n d a baan 2 baan 3 d baan 1 n s d a baan 2 baan 3 baan 1 n s d^a baan 3 d o n baan 1 C 1 d 3 baan 2 baan 3 baan 1 "Jdag baan 2 baan 3 ."""T zaterda baan 1 >aan 2 baan 3 baan 1 o n d a baan 2 5 i 'j i 13.00 - 14.00 14.00 - 15.00 15.00 - 16.00 16.00 - 17.00 17.00 - 18.00 ../..V. i i Bleavbnd y *_r groei y 1 21.00 22.00 22.00 - 23.00 23.00 - 24.00 V«lhL u r_ean groei in/üilM.tnd verhuur aan groeien /heleavönd yerhuu.raan gr o_epe_n J hele a_v n d Op het kleine en winderige terrein van ZPC kwam Soest niet in haar spel. De korte combinaties wer den voortdurend onderbroken door de gretige en balvaardige te genstanders die, vrij van welke zorgen dan ook, aan de wedstrijd begonnen Zij troffen een verkrampt spelend Soest, dat er aanvallend weinig van te recht bracht. ZPC kreeg de betere kan sen, maar een subliem keepende Ge- rard van den Bedem voorkwam enige treffers. Pas vlak voor tijd was een mis ser in de Soest defensie er de oorzaak van dat hij toch moest capituleren: 1-0. Na een rommelig begin kreeg Jeroen van Veenendaal in de achtste minuut een onverwachte schietkans. De bal ging rakelings over het doel van ZPC. Tegenover het breiwerk-achtige spel van Soest plaatste de thuisclub een wat snellere variant met veel meer diepte. Sterspeler Rini de Meyer kwam oog-in- oog met Van den Bedem die ten kos te van een corner met de voet redde. Op het half uur begon Maurice d' Aquino aan een solo waarbij de bal naar Peter van den Berg caramboleer de, diens schot eindigde in de vangnet ten. Hoewel ook niet talrijk in aantal hielden toch de pogingen van de thuis club meer gevaar in, en weer wist Van den Bedem De Meyer het scoren te be letten. Met een vrije bal van Luits Hou- kes dat over ging, en een inzet van Ro- bert Sogeta, waren de,schaarse hoogte punten van de eerste helft voltooid. Deze laatste inzet naar de bovenhoek werd door Van den Bedem met de vin gertoppen tot corner verwerkt. Na de rust pakte Soest de zaak wat energieker aan, maar verder dan een, door Ferenc Kleinegris te haastig afge werkte poging kwam Soest niet. De Soest doelman moest gestrekt naar de hoek bij een schot van Robert Sogeta. De wedstrijd kreegin haar eind fase een injectie door maar liefst vier nieuwe spelers in een paar minuten. Bij Soest kwamen Paul Hilhorst voor Kleinegris en Michel Vlaswinkel voor Van den Berg binnen Hierdoor verhuisde Mi chel van der Hoeven naar de rechter kant, waar zijn spel veel beter uit de verf kwam. Bij ZPC kwamen Ben Salem en Andre Renfrum in de ploeg. Ondanks deze wijzigingen dreigde de wedstrijd te gaan eindigen in de beginstand. In de voorlaatste minuut dook Sander Dorrestein onder een goed gespeelde bal door. De snelle Salem kon vanaf de achterlijn voorzetten, en zijn collega- invaller Renfrum bezorgde ZPC de voorsprong. In de blessuretijd wist Soest niets meer terug te doen en had Van den Bedem de hulp van Paul van der Grift nodig om een tweede tegen treffer te voorkomen. Zoals de zaken er nu voor staan, wordt het Soester kampioen schap voetbal op dinsdag 24 en donderdag 26 mei afgewerkt. Aan de titelstrijd doen S.O. Soest, SEC-zondag, WZ'49, SEC-zaterdag en Hees mee. Het tweedaagse toernooi wordt ge organiseerd door de clubs en de Soester Courant. In verband met de toetreding van SEC-zaterdag als deelnemer is dit maal gekozen voor een toernooi- vorm. Alle vijf ploegen ontmoeten elkaar één keer. De wedstrijden du ren twee keer twintig minuten met een rust van vijf minuten. Op dins dag 24 mei worden vijf wedstrijden gespeeld op het terrein van WZ'49 aan de Eemweg. Elk team komt dan twee keer in actie. Hetzelfde geldt voor donderdag 26, wanneer het strijdtoneel zich verplaatst naar de Bosstraat-Oost, waar S.O. Soest als gastheer optreedt. De wedstrijden staan onder leiding van neutrale KNVB-scheidsrechters. Arbiters uit de afdeling zullen fungeren als grensrechters. Het wedstrijdschema is door middel van loting, in aanwezigheid van ver tegenwoordigers van de clubs, vast gesteld. Het ziet er als volgt uit. Dinsdag 24 mei, terrein WZ'49 Eemweg: 18.30 uur SEC/zondag-Soest en Hees-SEC/zaterdag; 19.30 uur WZ'49-Hees en SEC/zaterdag- SEC/zondag; 20.30 uur Soest- WZ'49. Donderdag 26 mei, terrein S.O. Soest Bosstraat: 18.30 uur SEC/zaterdag-Soest en Hees-SEC/zondag; 19.30 uur Soest-Hees en SEC/zondag- WZ'49; 20.30 WZ'49-SEC/za- terdag. Mochten één of meerdere clubs nog verwikkeld zijn in de nacompetitie of als de weersomstandigheden roet in het eten gooien, dan kan het pro gramma worden verschoven. Uit- wijkdata zijn dinsdag 31 mei en don derdag 2 juni. In 1993 werd het Soester kampioen schap voetbal voor het eerst sinds de jaren zeventig gehouden. Winnaar werd S.O. Soest dat in drie duels on geslagen bleef en de wisselbeker van de Soester Courant veroverde. WZ'49 eindigde vorig jaar als tweede, gevolgd door SEC/zondag en Hees. Het driedaagse voetbaleve nement, dat bijzonder sportief ver liep, werd bezocht door negenhon derd mensen. Zij konden 39 doelpunten zien. Pe ter van den Berg eiste destijds de rol van topscorer op. De spits van S.O. Soest produceerde zeven doelpun ten. Wings-Firtina'93 had eigenlijk de finale moeten zijn. Dat vonden zo wel de spelers van Wings als van Firtina'93. Hoewel de eindstand (7-3 voor Wings) anders doet ver moeden, was er sprake van een spannende strijd. De andere halve finale tussen Sprokkelenburg en LFC Laren was van een beduidend minder niveau. Wings was voor het eerste dit seizoen op volle oorlogssterkte, ook al keek Glen Helder van Vitesse vanaf de kant in burger toe. Wings is, mits compleet, één van de sterkste, zo niet het sterkste team uit de hoofdklasse. Prompt bracht Wings de Soester Turken de eerste ne derlaag van dit seizoen toe. Saban Aksit, oprichter van Firtina'93, sprak na afloop van een 'onnodige ne derlaag'. "Het moest er een keer van komen. Het is misschien ook wel goed dat we een keer hebben verloren. Nu staan we weer met beide benen op de grond", aldus Aksit die meende dat zijn team wellicht iets teveel respect voor de tegenstanders had getoond. Niettemin had Firtina'93 lange tijd het beste van het spel en werd het al snel 0-1 voor ue ^uesters. Vlak daarna moest doelpuntenmaker Özcan Satikboga om een onbegrijpelijke reden twee minuten naar de strafbank. In die fase trok Wings de stand gelijk om vervolgens 2-1 te maken. Zelfs toen was Firtina'93 beter en kreeg het voldoende kansen om een voorsprong van twee, drie doel punten te nemen. Dat gebeurde niet. "Bijna elk schot van Wings was raak", klaagde Aksit. Aanwinst Kemal Gur- buz scoorde na rust nog wel 3-2, maar een schot vanaf de middenlijn beteken de 4-2. Toen Saban Aksit persoonlijk voor 4-3 zorgde, koos Firtina'93 voor een alles-of-niets offensief. Aksit schoot de bal tegen de benen van de doelman, waarna de bal in één keer bij de spits van Wings terechtkwam (5-3). Op dat moment was er sprake van een gelopen koers en hield Firtina'93 niet meer dan een dozijn complimentjes over aan de halve finalewedstrijd. De 'dubbel' was de debutant en kampioen van de tweede klasse niet gegund. Overigens bereikte het tweede team van DVS/Knollentuin wél de finale van het bekertoernooi. De ploeg kan van avond de bokaal opeisen in 's Grave- land. Competitie In competitieverband bleef Firtina'93 maandagavond wel ongeslagen. De voorlaatste wedstrijd tegen Actif werd met 8-2 gewonnen. Doelpuntenmakers waren Özcan Satikboga (3), Mustafa Aksit en Veysel Ersahin (beiden twee) en Saban Aksit. Hees deed het daarvoor iets beter tegen LVV. Reijer Looijsen zag zijn ploeg met een 9-2-zege afscheid nemen van de zaalcompetitie. Zijn broer Eric schoot nog even uit z'n slof met vier treffers. De rest van de produktie werd verzorgd door Johan van den Brink (twee), Jan Frommink, Edwin Lazon- der en Peter de Jong. Firtina'93 speelt op vrijdag 29 april eer oefenwedstrijd tegen Vermeulen Boys de kampioen van de tweede divisie. Het vriendschappelijke duel vindt plaats in sporthal Aqua Indoor en begint om 22.00 uur. Foto: Goos van der Wilt.

Soester Courant | 1994 | | pagina 16