'mw leur hoofdklasse wagenwijd open Ongelukkige nederlaag MHC Soest Hees verzuimt periodetitel te halen Softballers slaan er weer op los fSPORfl 'lotseling toch kansen op titel voor basketbalsters SEC-zaterdag uitgerangeerd Volleybalteams sluiten af Zondag-elftal van SEC keert terug naar de vierde klasse portprogramma -^QlNAjfóËNSDAG 20 APRIL 199T SOESTER COURANT PAGINA 17 'VZ'49 gooit zenuwen van zich aftegen DOSC: 3-0 l/fei ■iitfjJi.MeU-rn? portuitslagen pscore vergadering *e Snoekbaars ^Strater n/of verWize1' Kopen en/ ATB ATB-wedstrijd op Soester circuit op De Bergjes Nederlaag tegen koploper Allen Weerbaar VOETBAL zaterdag Verlies dames, winst heren Stam/SoVoCo MIDGETGOLF Duinholers openen nieuwe baan in Baarn met toernooi Klaarwaterloop op 25 mei met weer bedrijfsestafette Installatiebedrijf tfitt j. corneiissebv. Licht- en krachtinstallaties Fysiek Overbos haalt hockeyers uitspel HOCKEY OS O wint onverwachts en onverdiend: 0-1 De Knickerbockers aan vooravond nieuwe competitie SOFTBAL VOETBAL zondag BILJARTEN Biljartvereniging Soestdijk houdt 25 april open huis I >ftbal 5 uur Herriërs-De KnickerbockJ beker) - asketbal 3 uur BOB-The Red Stars (d 1-Beijerland) oetbal 0 uur Veluwse Boys-VVZ'4 deren) 3 uur SEG-Automaterialen (Bosstraat-West) ockey 5 uur Forescate-MHC Soest (D)| 3 uur MHC Soest (H)-Be Fa| lingsweg) innis uur OTV-LTC Soestdijk (Ooi ek) uur Naarden-TV Soest-Zui| rden) oetbal uur Roda 1923-Soest uur SEC-Quick (Bosstraa| nvling uur Competitie Soester Bowlinl niging, ook op dinsdag vana uur (C-drie) ter Bowling Vereniging ren dinsdag: Foxhunters- Gokkers 'eam X - Wings 5-0; Family - P-team baadje - Backbones 4-1; Triooti - Stressless 0-5; Heppie Hoekers] L 0-5; Ottifantjes - Cobra's 0-5 nmer - Pin Down 0-5; Westra's/Kof strajk 5-0. Bowling Boys - The Sisters 4-1 ie Bende - Cool Cat 4-1; Beauty's Zuid ig dames senioren: Y.T.C. Groen-I - Soest Zuid 1 1-3. ■ag heren senioren: Soest Zuid 1 - 't 15-1; Woerden 2 - Soest Zuid 2 2-4; ;uid 3 - Benschop 1 1-5; Uitwijk 1 £uid4 5-1. ag gemengd senioren: Hercules 1 -1 v101 ,T1; Soest Zuid 2 Almere 2 V Hakkelaars 4 - Soest Zuid 3 0-5,1 g heren senioren: Soest Zuid 1 - Al-I 0-6. g gemengd senioren: Soest Zuid 1 -i hagen t 5-3; Meyenhagen 3 - Soest 5-5; Soest Zuid 3 - Fak 1 6-2; BTVl eren 4 - Soest Zuid 4 4-4; Rhijnau- - Soest Zuid 5 7-1. -Jfeelmeervogels A2 2-4; Cobu !-Hees Cl 2-4; Hees El - Hoevela- 6-0; Amsvorde F1 - Hees F1 3-0 fi 1 SdC A' °~4' Eemdijk Al r-i a 46 B2 SEC B1 1-2; f'pSECCl 2-2.SECC2-APWC Hoevelaken D3 5-0; YXZA E2 3-5; APWC E3 - SEC CB?-oU,Roda'46F9 2"3;Hoog- SEC C2 - IJssel^ceivogels C3^6-o! 49 A1 - VVZ'49 A1 0-7; HVC B1 - Bjl-i WZ'49 B2 - KVVA B2 HC7 o CC1 0-5; VVZ'49 a 2"5: Hoogland Dl - WZ'49 Spakenburg E2-WZ'49 El 2-0; 7 \RodaI37 2-7; WZ'49 E3 - m i, 2 49 F1 ROV F1 3-2; F3 0 5°da M 2"1; KVVA >-Jan de Vries (WZ'49) 18 «rd de Bruin (SEC-za. 12 ny Brandenburg (Hees) 11 r van der Munt (WZ'49) 11 10 van Dam (SEC-za.) 8 hel van der Hoeven (Soest) 8 in Lazonder (Hees) 7 dd Merkenij (SEC-za.) 7 i Schouten (SEC-za-) 7 :n van Veenendaal (Soest) 7 k Baars (WZ'49)6 "iel van Gastel (SEC-za.) 6 11 afa Aksit (Firtina'93) 38 Rurt (Firtina'93)37 n Satikboga (Firtina'93)35 Looysen (Hees) 29 'rommink (Hees) ZZ!" 28 el Ersahin (Firtina'93) 27 n Aksit (Firtina'93) 26 de Jong (Hees)23 Brinkman (DVB)17 'y brandenburg (Hees) T 15 'n Heynen (SEC) 14 ?V?enlgil,8 De Snoekbaars m. g 2(r april de algemene lering. P]aats va[] samen_ nl'ne van handbalvereni- 1 aan de Geerenweg in Baarn. 'g is 19.30 uur. be week van de waarheid is voor IVZ'49 aangebroken. Na de ■verwinning op het Dolderse POSC(3-0) kan VVZ'49 deze leek het felbegeerde kampioen- jchap binnenhalen. Zaterdag kan let de klus klaren door de uitwed- Jtrijtl tegen Veluwse Boys win- |end af te sluiten. JZ'49 trof het voorlaatste thuisduel nummer zes van de ranglijst aan. |foor zowel WZ'49 als DOSC een ui- erst belangrijke wedstrijd aangezien )OSC bij winst bijna zeker de tweede leriode zou pakken. Het zou zover ech- er niet komen, hoewel het er in de be ginfase van de wedstrijd niet naar uit lag. WZ'49 begon zenuwachtig en ferloor teveel duels om in de wedstrijd komen. )e eerste kans van de wedstrijd voor ~7Z'49 zou hier evenwel een kente- ling in brengen. Een geblokt schot van Ton Wolfsen kwam voor de voeten van frank Baars die voor een geheel open goal het net niet kon vinden. Hierna looide WZ'49 alle schroom van zich In gaf met bij tijd en wijle schitterende lombinaties DOSC het nakijkend )OSC liet daarbij o'ok WZ'49 zijn Iterkste wapen, het snel omschakelen VOETBAL zaterdag van de verdediging op de aanval, onge moeid. Het was dan ook niet meer dan een afspiegeling van de krachtsverschil len toen Frank Baars de 1-0 aanteken de. Marcel de Graaf stuurde Cees Jan de Vries diep,,die de achterlijn haalde en bij de eerste paal Frank Baars vond die de bal binnen kon tippen. Na deze goal trok, misschien wel' ongewild, scheidsrechter D. van Garderen alle aandacht op zich. Van Garderen inter preteerde de regels letterlijk en gaf kaarten voor zaken waar zijn collega's het wel eens met een mondelinge repri mande af doen. Gevolg van dit alles was dat hij maar liefst driemaal geel en één keer rood trok. Alle keren trof hét DOSC-spelers, die maar niet begrepen dat al te heftig protesteren en geen af stand nemen bij vrije trappen vergrij pen zijn voor gele kaarten. Zodoende ging DOSC met 10 man rusten. Na rust was WZ'49 mede dank zij het numerieke voordeel, de betere ploeg. Het drong DOSC terug op eigen helft en het wachten was dan ook op de twee de treffer. Deze eer viel Cees Jan de Vries te beurt die bij een dieptepass van Wim de Vries de keeper met een beke- Scheidsrechter Van Garderen stapt, met topscorer Cees-Jan de Vries en de DOSC-doelman van het veld. Hij staakte het duel enige tijd, omdat de coach van de Dolderse ploeg aanvanke lijk niet wilde vertrekken, toen hij werd weggestuurd. Foto: Aldo Allessie ken lob verschalkte. Na deze treffer las te scheidsrechter Van Garderen nog een rustpauze in. Peter van de Munt had vlak voor de dug out van DOSC een overtreding begaan die gevolgd werd door veel commentaar vanuit de Dolderse bank. Van Garderen som meerde daarop de zich roerende tech nische staf zich achter de hekken te be geven hetgeen werd geweigerd. Na in de kleedkamer geïnformeerd te zijn dat de heren zich uit de dug out hadden be geven, hervatte Van Garderen het spel. WZ'49 ging na deze extra rustpauze op de al eerder ingeslagen weg door en tekende zelfs via Cees Jan de Vries 3-0 Voor Henk van der Pol was de ontmoe ting met DOSC gedenkwaardig. Het was de driehonderdste wedstrijd, waar in hij als grensrechter voor WZ'49 en elftalbegeleider fungeerde. Dat leverde hem na twaalf jaar een cd-bon en een bloemstuk van de selectie op. Makelaardij o.g.| Soesterbergsestraat 79, Soest. 02155-16151. Op woensdag 27 april wordt op het parcours voor mountainbikers op De Bergjes een ATB-wedstrijd ge houden. Het betreft de clubkam pioenschappen van RTC Amers foort, waarvan de Soester Fred van Zetten lid is. Van Zetten: "Het terrein in Soest is het enige officiële parcours in de om geving. De ATB-sport komt regel matig negatiefin het nieuws, maar de leden van RTC Amersfoort houden zich aan de zogenaamde groene ge dragscode." Die regels bepalen onder meer dat de ATB-ers zich alleen op bospaden en zandwegen begeven, het liefst in de stille uurtjes. Ook worden de sporters geacht rekening te houden met wandelaars en niet te hard te remmen, zodat de bosgrond op z'n plaats wordt gehouden. In overleg met Staatsbosbeheer wordt gezocht naar een parcours, waar de ATB-ers in de winter terecht kunnen. RTC Amersfoort telt twintig licen tiehouders. Van Zetten is er één van. Hij sloot in 1991 de Nederlandse kampioenschappen af met een twaalfde plaats. Met behulp van Tempo is RTC Amersfoort erin geslaagd een ver gunning te krijgen voor de clubwed strijd op 27 april. Het kampioen schap begint om 19.00 uur. De Berg jes is te vinden aan de Van Weerden Poelmanweg, net voorbij het voor malige Soester Natuurbad, maar dan aan de overzijde van de rijbaan. et damesteam van The Red Stars leeft de kansen op de titel plotse- ing weer in eigen hand. Koploper \rgon verspeelde in de slotfase van de competitie vier punten en noet Red Stars, dat uit de laatste zestien duels 31 punten vergaarde, nu naast zich dulden, n een rechtstreeks duel moeten de bas- cetbalsters uit Soest en Mijdrecht uit- naken wie zich kampioen mag noe- nen. Nog niet bekend is wanneer die >eslissingswedstrijd gestalte krijgt. Dat zal waarschijnlijk voor zaterdag 7 mei zijn, want op die dag worden promotie wedstrijden afgewerkt. De winnaar van het duel Red Stars-Ar- >on is kampioen en promoveert direct naar de eerste klasse. De verliezer ein digt als tweede en mag vervolgens tegen de lotgenoot uit de andere tweede klas se uitkomen om te knokken voor één extra plaats in de eerste klasse. Daar mee krijgt het seizoen voor Red Stars nog een bewogen staartje. Na vier duels leek Red Stars al uitge schakeld vooreen feestje met champag ne. In de openingswedstrijd maakte het een onnodige uitglijder tegen Eem'78 (31-38) en in Mijdrecht werd terecht met 53-40 van Argon verloren. Daarna maakte Red Stars geen fout meer. In Soest werd Argon in een bloedstollen de wedstrijd op 34-34 gehouden en de overige vijftien duels werden, zonder altijd in aanmerking te komen voor een schoonheidsprijs, gewonnen. Dat gold ook zondag tegen OSM'75Zowel in de eerste als de tweede helft startte Red Stars belabberd. Christel Wessels stampte er in de laatste tien minuten voor rust twaalf punten in, waardoor alsnog met een 32-21 - voorsprong werd gerust. In de laatste twaalf minuten van de tweede helft speelde de gehele ploeg aanvaardbaar basketbal. Red Stars sprong toen van 34-25 naar 60-28. Argon maakte in de afgelopen weken wél twee misstappen, waardoor beide teams met 35 punten uit twintig duels samen bovenaan eindigden. Het doel saldo van de Mijdrechters is beter, maar dat is niet van doorslaggevende beteke nis. Heren Na de laatste thuiswedstrijd van de he ren (tegen Crackeijacks) lag de 'dunck' van Jan van Maanen op ieders lippen. Red Stars had een 49-42-voorsprong. na de hervatting uit handen gegeven, maar was na 53-59 toch ook weer tot vier punten genaderd. Op dat moment kwam Van Maanen alleen op de basket af. Hij koos voor spektakel, maar dunckte de bal tegen de ring. Toen hij het even later op de meest zeker wijze probeerde, miste hij wederom. Red Stars verloor de streekderby vervolgens met 64-65. De rol van SEC-zaterdag is uifge- speeld. De ploeg van Hendrik-Jan de Boer werd uitgerangeerd door individuele fouten in het duel met Allen Weerbaar. Hoewel de Soes- ters tegen de koploper het betere van het spel hadden, stapten ze met lege handen van het veld (4-2). Bij winst had SEC zowel in het alge meen klassement als in de tweede pe riode nog belangen op het spel gehad. Mede door de nederlaag van Hees had den de groen-witten wellicht aanspraak kunnen maken op de na-competitie. Het enige wat SEC rest, is de weten schap dat de formatie dit seizoen pro gressie boekte. "We hebben duidelijk van ons zelf ver loren en gewoon drie goals weggegeven door individuele fouten", stelde De Boer vast. In de derde minuut beoor deelde Bram de Vries de bal verkeerd, waarna Ronald de Kruyf het lederen speeltuig in de bovenhoek zag verdwij nen. SEC veerde op, toen Ronald Spoor in de achtste minuut na een diep tepass van Theo Zijderveld voor 1-1 zorgde, maar kreeg een nieuwe teleur stelling te verwerken in de twintigste minuut. Terwijl Richard de Bruin ge schorst aan de kant zat, viel de andere spits Razzo van Dam geblesseerd uit. In het restant van de wedstrijd vormden Achmed Touhami en John Huiden de voorhoede. In de 36ste minuut vormde een fraaie combinatie van de thuisclub de inlei ding voor de tweede tegentreffer. Na rust dacht SEC de bakens te verzetten, omdat het beter speelde dan Allen Weerbaar. Maar de ploeg kwam bedro gen uit. Binnen zeven minuten gingen De Kruyf, Zijderveld en Krijn Schouten in de fout en stond Allen Weerbaar met 4-1 voor. Schouten maakte dat nog enigszins goed door 21 minuten voor tijd de achterstand te verkleinen. Toen Edwin de Jong in kansrijke positie mis te, was het pleit definitief beslecht. Het duel dreigde overigens uit de hand te lopen. Zowel binnen als buiten de lij nen ontstond een grimmige sfeer, maar scheidsrechter E.M. Bosker hield de kaarten in zijn zak. "Dat is de enige fout die hij heeft gemaakt", vond De Boer. De uitwedstrijd van de dames van Stam/SoVoCo tegen Avero/OS 2 was niet meer dan een verplicht nummer. Beide teams stelden in de afgelopen weken het eerste divisieschap veilig en hadden niet meer de fut om de compe titie op sprankelende wijze te beëindi gen. De thuisploeg won het duel met 3-0. Dat gebeurde overigens met ruime cij fers (15-5, 15-8 en 15-10). Servaas Klute liet zaterdag in Sneek de speel sters opdraven, die dit seizoen nog niet vaak binnen de lijnen stonden. Spelver- deelster Erna Boonzaayer werd drie sets lang vervangen door Marianne Goebertus, Pauline Visser (de laatste tijd regelmatig nuttig als invalster) stond ook van begin tot eind in de ploeg en de zestien-jarige Laura Oostrom mocht ruim twee sets meedoen. Om die laatste twee speeltijd te geven, moesten Petra Hendrikse, Esther van der Spek en Heieen Hilhorst bij toerbeurt vanaf de kant toekijken. Voor Hilhorst was het overigens, voorlopig, de laatste wedstrijd voor Stam/SoVoCo. Zij gaat studeren en volleyballen in de Verenig de Staten. Duidelijk werd dat zowel Stam/SoVo- Co als de Friezinnen ér door zaten. Het logische gevolg was een slechte wed strijd. Aan Soester zijde was met name de passing slecht verzorgd. Met de ser vice kwam Avero/OS 2 in de eerste twee sets al snel op een voorsprong van vijf punten. "Met de basis-zes hadden we ook slecht gespeeld" zei Klute. Heren Een derde plaats is voor een promoven dus geen slechte eindrangschikking. Stam/SoVoCo kan bij de heren dan ook alsnog tevreden terugblikken op de rentree in de promotieklasse. Vijf da gen na de zinderende halve finalewed strijd om de districtsbeker stond Stam/ SoVoCo wederom tegenover SDS. Dit maal in Soest en in het kader van de laatste competitiewedstrijd. Het werd 3-1 in sportzaal De Bunt. Stam/SoVoCo richt zich riu op de be kerfinale tegen Forza/Hoogland op za terdag 7 mei. In die wedstrijd zal coach Frank Bredius geen beroep kunnen doen op de gebroeders Ad jr. en John van Brummelen. Met een toernooi hebben De Duinho lers de nieuwe midgetgolfbaan in Baarn geopend. Er deden 87 midget- golfers aan het evenement mee. De nieuwe baan is eigendom van Soes ter Cees Pouw en ligt naast bosbad De Vuursche dat door Pouw wordt ge pacht van de gemeente Baarn. Opval lend is de speciale 'long-shotbaan', een grasbaan van 25 meter, die als 'ex traatje' is aangelegd. Het baanrecord staat inmiddels op naam van Siem Lodder en Tom Par- daans uit Ridderkerk, beiden lid van Hole Ridders. De eerste won het toer nooi bij de heren met een score van 100 over drie ronden. Pardaans zegevierde bij de 45-plussers en zou met zijn to taalscore van 105 tweede zijn geworden bij de senioren. R. Goudriaan was de beste Duinholer bij de senioren. Met 109 punten werd beslag gelegd op de vierde plaats. H. van de Meent werd tiende bij de 45-plussers met 115. P. Stoffers van de Duinholers won het toernooi bij de dames (114). Bij de da mes (45 jaar en ouder), de meisjes en jongens junioren eindigden de Duinho lers niet bij de eerste drie. De baan bij het Soester Natuurbad werd ge sloopt in verband met de bouwplannen die projectontwikkelaar M.A. Tap- hoorn heeft met het terrein van het voormalige buitenbad. n mt prnwir x juX UE 1 i r>i\, De Klaarwaterloop wordt dit jaar ge houden op woensdag 25 mei. Dat is maandag meegedeeld door organisa tor René van Zee van AV Pijnenburg. Ook dit jaar wordt er een estafette voor bedrijfsteams gehouden. Die vindt evenwel niet plaats in het kader van de bedrij fssportcompetitie. Het programma begint om 18.30 uur met de wedstrijdloop voor basisscholie ren. Om 19.00 gaan de recreatieve ba sisscholieren van start en om 19.15 klinkt het startschot voor de middelba re scholieren. Recreanten van alle leef tijden kunnen om 19.45 uur op weg voor 1 of 3 Engelse mijlen. Daarna (20.10 uur) meten de bedrijfsteams el- kaars krachten en om 20.45 wordt de Klaarwaterloop traditioneel afgesloten met de Volksloop over 5 mijl. Start en finish zijn zoals altijd bij mede-organi sator Super Van Doorn aan de Wiardi Beckmanstraat. Telefoon (02155)-1 3014 Hef was een harde partij, toen Overbos in Soest aantrad. De re turn was niet veel plezieriger. Pra ten, duwen, trekken. Niets voor de technici van Soest? Toch wel: ver mijd de persoonlijke duels, tik ze weg, dat was de opgave voor de he ren van MHC Soest. Het lukte wonderwel. Na een kwartier werd een door Aijen Buijs genomen vrije slag doorgetikt door Laurens Ros waarna Steven Blommers hard inpush- te (0-1). In plaats van bij de pakken te gaan neerzitten, gooide Overbos er een 'lichamelijk' schepje bovenop en haal de het de Soesters uit hun spel. Een in dividuele actie van een der voorwaart- sen van de tegenpartij leverde na 25 mi nuten een fraaie goal op (1-1)- Kort daarna ging een hard ingeslagen bal via een Soester stick hoog de cirkel in waar na een Overbosser keurig kon 'inten- nissen' (2-1). De tweede helft speelde zich voorna melijk op het middenveld af zonder echte kansen. Opnieuw moesten de Soesters daardoor een nederlaag incas seren. Bij terugkeer in Soest werd op andere wijze succes geboekt. Twee in brekers werden door enkele Soester hockeyers bij een auto-inbraak op het parkeerterrein van de hockeyclub op heterdaad betrapt. De Soester politie hield hen later aan. Dames In de uitwedstrijd tegen Randwijck had Soest het lastig om de lange klappen van achteruit op de spitsen, op te van gen. Nu werden de vijandelijke voor- waartsen goed uitgeschakeld, zodat er weinig gevaar voor de verdediging van de thuisclub ontstond. Aantrekkelijk aanvalsspel van de Soes ter dames leidde in de twintigste minuut tot het eerste doelpunt. Yvette Stave- nuiter werd vanuit het middenveld per fect aangespeeld, omspeelde een tegen standster en kon voluit uithalen (1-0). Het overwicht bleef en met regelmaat werd de score opgevoerd. Eerst in de 25e minuut door Muriel Haverman (2-0) en even later wederom door Yvette Stavenuiter (3-0). Met deze stand brak de rust aan. De zo goed uitgevoerde opdrachten in de eerste helft werden in de tweede helft zeldzamer. Te veel combinaties gingen door het midden en smoorden vóór en in de cirkel. Uit een strafcorner kwam Merion van Asch nog tot scoren, het doelpunt werd echter wegens buiten spel afgekeurd. Met vijf punten uit de laatste drie wedstrijden komt de tweede plaats op de ranglijst, na kampioen Lei den, steeds dichterbij voor de hockeys- ters uit Soest. VOETBAL zaterdag Hees heeft zaterdag in de wed strijd tegen het lager geplaatste OSO de kansen op de periodetitel laten liggen. De Soesters begon nen de wedstrijd behoudend en probeerden vooral de bal in de ei gen ploeg te houden. Omdat OSO daarnaast weinig aanvals drift op de grasmat legde, kenmerkten de eerste tien minuten zich door veel voetbal op het middenveld. De eerste serieuze kans was voor Hees, maar de vrije trap van Peter van den Deijssel werd door Denny Brandenburg uit een moeilijke hoek over geschoten. Vlak daarop werd Brandenburg op de rand van de 16-meter onreglementair ge stopt, maar de overigens goed leidende scheidsrechter Bootsma zag hierin geen overtreding van de OSO-verdediging. René ten Haaf schoot vervolgens on verwacht op het OSO-doel; de terug stuiterende bal werd door Brandenburg te zacht ingeschoten. Hees bleef, met Marko Hagelen als de onvermoeibare stoorzender in de OSO-verdediging, het beste van het spel houden maar was, zoals zo vaak dit seizoen, slordig waar het benutten van kansen betreft. Enige opwinding ontstond na een half uur toen Robert Schadee en Van den Deijs sel geblesseerd moesten uitvalen. Hun plaatsen werden ingenomen door Ewout Jansen en Rein Westra (de laat ste maakte na lange tijd een meer dan verdienstelijke rentree. In de tweede helft nam Hees vanaf de aftrap het initiatief. OSO werd onder druk gezet en probeerde met harde in grepen de Hees-aanval af te stoppen. Westra had in de vijftigste minuut pech toen zijn schot tegen de paal belandde en vlak daarop miste Brandenburg al leen voor de OSO-doelman. Lazonder kopte over, Westra speelde de bal iets te ver voor zich uit en Brandenburg zag zijn inzet naast gaan. Twintig minuten voor tijd moest doelman Hans Uit den Boogaard voor het eerst ingrijpen op een gevaarlijke OSO-uitval. Met nog ruim tien minuten te gaan kwam OSO onverwacht en onvérdiend op voor sprong. De ver opgedrongen Hees-ver dedigers reageerden te lakoniek en OSO-spits Van Huik schoof beheerst de 0-1 binnen. Hees probeerde de bakens nog wel te verzetten maar kwam niet verder dan een paar corners en een vrije trap. Uit Kort na deze actie zal Wout Blanken- stein (rechts) geblesseerd op de grond liggen. Foto: A/do Allessie den Boogaard behoedde Hees zelfs nog voor een grotere nederlaag door twee maal alert in te grijpen. Op het veld van de Knickerboc kers zijn vanaf deze week weer of ficiële wedstrijden te zien. De soft- balsters beten gisteravond aan de Koningsweg het spits af in de be kerwedstrijd tegen Blue Soeks, de heren 'bekeren' vanavond uit te gen de Herriërs. De competitie begint volgende week woensdag voor de dames. Zij openen met een uitwedstrijd tegen Zuidvogels. Op 3 mei staat de eerste thuiswedstrijd gepland tegen Red Caps. De speelsters van het eerste team kwa men vorig seizoen nog uit in het tweede team. Die twee teams speelden overi gens beide in de vierde klasse. Omdat er een extra plaats in de derde klasse be schikbaar was, werd de Knickerbockers een 'gratis' promotie aangeboden. Het oudere eerste team bedankte voor de eer, maar het tweede team, dat bestaat uit gemiddeld jongere speelsters, hapte direct toe. Eén van de softbalsters is Saskia Post- ma. "We komen allemaal nieuwe te genstanders tegen, dus het is even af wachten. Maar het schijnt makkelijker te zijn om je te handhaven in de derde klasse dan kampioen te worden in de vierde klasse." Het team wordt begeleid door Paul de Clippelaar en Rob van Dorresteijn. De zeven concurrenten zijn Herriërs, Hil versum, HMS, FAK, Red Caps, Zuid- vögels en Almere. Heren Postma verzorgt op haar beurt de coa ching van het eerste team dat wordt ge vormd door een aantal routiniers, on der wie John Vunderink, en enkele jon ge spelers. Het nieuwste voorbeeld van die laatste groep is Marcel Bouwman, een achttien-jarige voormalige honk baller. Tegenover zijn komst staat het vertrek van Onno Foekens en 'good- old' Frans Nauwelaerts de Age die mis schien in het tweede gaat spelen. Het herenteam ontmoet in de eerste klasse Geinoord, Zuidvogels, Hercu les, UW 1 en 2, VIP's en-Quick 3. Post ma is optimistisch gestemd over de kan sen van haar team. "De vooruitzichten zijn goed, want we hebben een serie goede oefenwedstrijden gespeeld. Het ziet ér wel goed uit." De heren beginnen op vrijdag 29 april aan de competitie. Dan ontvangen ze Geinoord. Het duel op het terrein aan de Koningsweg begint om 19.00, net als de andere thuiswedstrijden van de he ren en de dames. In het seizoen 1994-'95 komt SEC-zondag weer uit in de vierde klasse. Een jaar na het kampioen schap en de derde promotie naar de derde klasse is degradatie een feit. De puntendeling tegen Zwa luwen Vooruit (0-0) was onvol doende, al was een zege alleen maar uitstel van executie geweest. De wedstrijd aan de Bosstraat-West had drie jaar kunnen duren, dan nog was het waarschijnlijk 0-0 gebleven. SEC-Zwaluwen Vooruit was een typi sche 0-0-wedstrijd, al had Dave Leijen- horst op de valreep een uitgelezen mo gelijkheid om de wedstrijd te beslissen. De Utrechtse doelman Jos Franic vere delde de poging van de spits. Acht mi nuten na de rust had SEC al op vier me ter van het doel een indirecte vrije trap mogen nemen. Ook daaruit werd geen munt geslagen. Voor rust wist Remco van Veenenuaai zien geen raad met een kans. Over het geheel gezien was Zwaluwen Vooruit iets beter dan SEC. In de eerste helft schoten de gasten de bal een keer via de lat over. In het begin van de twee de helft stond Edwin van de Luitgaar- den tot driemaal toe op de juiste plek bij inzetten van de .Domstedelingen. Bert Hoiwarda, die in de nieuwe jaar gang wordt opgevolgd door Ruud Maas, bracht in de tweede helft nog Je roen en Remco Dorresteijn in het veld. Daarvoor werden Yusuf Altuntas en Leijenhorst naar de kant gehaald. De laatste hield een gele prent over aan het duel, evenals zijn ploeggenoot Marcel Dorresteijn en de Utrechters Van der Linden en Sliedrecht. In dienstencentrum De Vijverhof kun nen liefhebbers nader kennismaken met biljartvereniging Soestdijk. Die houdt op maandag 25 april vanaf 19.30 uur open huis. De club neemt al meer dan 45 jaar deel aan de competities in district Éemland van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond (KNBB). Soestdijk komt zowel in de teamcompetitie als in persoonlijke wedstrijden uit. Veel mensen denken dat je goed moet kunnen biljarten om lid te kunnen wor den. Dat is een groot misverstand. Daarom wil Soestdijk met een open huis meer duidelijkheid verschaffen over de biljartsport. De Vijverhof is te vinden aan de Klarinet. Voor meer in formatie kan contact worden opgeno men met Piet van Elteren, tel. 11687.

Soester Courant | 1994 | | pagina 18