w Onze Top 5 van deze week. oh En dit zijn de knallers van deze week: 5.98 6.98 0.69 1.69 1 99 2 49 C1000 Dit is géén geld...! 13 I Oranje Comité blaast PVO deels af WPE ploegt op de Eng Brandweer moet aantal 'illegale' autowrakken met spoed verwijderen DERTIEN GULP 99 4.95 4.69 02155-14152 Organisatie koninginnedag vindt vergoeding te duur Hoog niveau in nostalgische ploegwedstrijd Politie ontdekt hennepplanten in garage Snorfiets Soester 's nachts gestolen HET VLEESCENTRUM PETERS Makelaars 3 Actueel 4 Actueel 13 Cultuur 15 Sport Kraaien laten grindstenen op auto vallen Inbreker slaat toe aan Ereprijsstraat Spreekuren van burgemeester en wethouders Commandant wil oefenmateriaal niet missen ia#® Hollandse appelen, Golden Delicious, Elstar of Jonagold, kilo Remia vleessauzen, diverse soorten, fles 250 ml XfiRT 99 Abrikozenvlaai, doos 1000 gram Ch Kattenvoedsel, diverse smaken, 4 blikken a 400 gram Extraatje van deze week. Ch Vanillevla, pak 1 liter X&C 1.49 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Schouderkarbonade Rundergehakt Likkepot Shoarmarollade ade Aardbeien Sperziebonen C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 -15724 VOORDEELMARKT denederlandscliebank, JAHUARt 1995 EEN BELLER !S NATUURLIJK NÓG SNELLER! Bijna had het Oranje Comité PVO dit jaar afgeblazen voor de festivi teiten op koninginnedag. De oor zaak daarvan is dat de muziekver eniging de vergoeding heeft opge blazen. Op 29 april zal niet PVO, maar een muziekkorps uit Ame- rongen de lampionnenoptocht muzikaal begeleiden. Omdat er geen ander korps beschikbaar was, is het Oranje Comité voor de ver sierde fietsenoptocht op 30 april wel in zee gegaan met PVO. Voor beide evenementen vroeg Patien- ta Vincit Omnia aanvankelijk een ver goeding van 650 gulden. "PVO vraagt teveel, dat kunnen wij niet betalen. Vo rig jaar vroegen ze veel minder", zegt een teleurgestelde voorzitter W.G. Hil- horst van het Oranje Comité. "Klopt", reageert secretaris P.J.M. Smeets van PVO. "Vorig jaar was het 450 gulden, maar daarmee springen wij er niet uit. Aan BUMA-rechten, een in strumenten-verzekering, een WA-ver- zekering, een ongevallenverzekering voor onze mensen en een heel klein stukje afschrijving voor de instrumen ten zijn wij al 450 tot 500 gulden kwijt. En dan wil ik de mensen na afloop ook nog een colaatje geven. Dat mag toch wel als ze drie kwartier buiten hebben gelopen." Hilhorst: "Ik weet ook wel dat die pak ken en alles geld kost. Maar dit is iets voor de gemeenschap. Daar mag PVO toch wel iets voor doen. Ze krijgen ook al subsidie van de gemeente. In het ver leden heeft de gemeente wel eens ge zegd, dat PVO dan af en toe maar gratis moet optreden." Ambtenaar Ad van der Haar: "Dat zou in het verleden informeel afgesproken kunnen zijn, maar het is geen criterium in de huidige subsidie-verordening. We weten dat Odeon in Soesterberg altijd meteen klaar staat, maar die dorpskern is veel kleiner dan hier. Daar kent ieder een elkaar bijna. PVO kan in ieder ge val niet worden gedwongen om gratis op te treden." Overgang Smeets: "We vragen nu 650 gulden, zo dat we ook nog honderd gulden over houden voor onze kas. Daar willen we een bodempje inleggen. Maar we heb ben begrip getoond voor het Oranje Comité en gezegd dat we dit jaar ook voor 550 gulden willen komen. Dan is de overgang voor het Oranje Comité niet zo groot en kunnen wij net de kos ten terug verdienen." Volgens Smeets kreeg hij echter geen reactie op dat verlaagde tarief, totdat hij zelf in de telefoon klom. "Toen hoorde ik pas dat we vrijdag niet hoefde te ko men. Ze dachten wel dat we op zaterdag moesten spelen, maar daar heb ik nog niets over gehoord. Spelen we wel? Dan weet u meer dan ik. O, staat het al in het programmaboekje van hét Oranje Co mité? Dat heb ik nog niet gezien." Voor de lampionnenoptocht heeft het Oranje Comité het muziekkorps Ons Genoegen uit Amerongen vastgelegd. Inclusief reiskosten moet het comité daar vijfhonderd gulden voor betalen, vijf tientjes minder dan PVO's laatste vraagprijs. Smeets: "Beetje vreemd dat niet wordt ingegaan op 550 gulden, maar dat ze wel voor 500 gulden een korps uit Amerongen halen. Dan gun je de ander die vijftig gulden niet." Hilhorst: "Het is dat we op koninginne dag geen ander korps meer konden krij gen, anders hadden we PVO helemaal buitenspel gezet." Volgens Hilhorst moet het Oranje Comité voor de ver sierde fietsoptocht 650 gulden betalen aan PVO. Smeets houdt het op 550 gulden: "Ik had ook aanbiedingen van anderen kunnen accepteren. Dan hadden we wel 650 gulden gekregen. Maar ik heb dat niet gedaan, omdat je als Soester vereniging ook in eigen dorp je gezicht wil laten zien. Daar hebben we zelf ook baat bij. Hoe dan ook, we zullen er op zaterdag vrolijk op los blazen." Burgers Het Oranje Comité is overigens ook te leurgesteld over de 'gulheid' van de plaatselijke bevolking. Om voldoende geld binnen te krijgen, had het dit jaar een andere actie opgezet. Buiten de subsidie van de gemeente en aanvullen de middelen vanuit het bedrijfsleven had het comité een beroep gedaan op de burgers van Soest. Op de verjaardag van koningin Beatrix werd in januari huis-aan-huis een brief verspreidt, waarin om minimaal een tientje of meer werd De respons viel tegen. Het oranje Co mité had op achtduizend gulden gere kend, maar ontving iets meer dan vijf mille. Zoveel kost alleen het vuurwerk al. "De netto-opbrengst is niet veel meer dan in voorgaande jaren", zegt voorzitter Hilhorst. Aan de actie was een loterij verbonden. Iedereen die een bijdrage stortte, maak te kans op één van de vele prijzen. El ders in deze krant staan de prijswin naars vermeld, evenals het programma dat deze week overigens ook huis-aan- huis is/wordt verspreidt. Gezellig en vooral sportief. Dat was de tweede ploegwedstrijd die de Warmbloed Paardenfokvereni- ging Eemland zaterdag op de Eng hield. Nu al is afgesproken, dat de nostalgische wedstrijd volgend jaar een vervolg krijgt. Zaterdag bleek dat veel deelnemers de afgelopen periode veel hebben geoe fend. Het niveau lag aanzienlijk hoger dan in 1993. Opvallend was zelfs dat er twee dames in het deelnemersveld rondliepen: M. van Deurse uit Soest en Foto: Aldo Allessie A. Woering uit Baarn. De laatste kreeg de poedelprijs voor de 30.5 punten die ze verdiende. Winnaar werd J.H. Majoor uit Eemnes. Hij kreeg van de jury 89 punten. Met 85 punten eiste G. van Dorresteyn uit Soest de tweede plaats op, terwijl de Blaricummer L. de Gooyer beslag legde op de derde prijs. Hij kreeg 82.5 pun ten. De Warmbloed Paardenfokvereni- ging Eemland kijkt terug op een ge slaagd evenement. Dank zij een oplettende buurtbewo ner heeft de politie vorige week een partij hennepplanten in beslag kun nen nemen. De verse planten hingen in een garage aan Colenso te drogen om voor de handel te worden ge bruikt. De buit had een gewicht van ongeveer tachtig kilo. Omdat de hennepplanten nog niet waren ge droogd, is niet te zeggen wat de straatwaarde van de hennep is. De politie nam vorige week woens dagmorgen poolshoogte bij de gara ge. Ze klopte op de deur, waarna meteen werd opengedaan door een 24-jarige inwoner van Loenen aan de Vecht. Hij werd aangehouden. De politie heeft de zaak nog in on derzoek. Een achttien-jarige inwoner van Soest is vorige week woensdag tot de ontdek king gekomen, dat zijn snorfiets is ge stolen. Dat moet 's nachts zijn gebeurd. Het voertuig stond bij zijn woning aan de Weegbreestraat. Birkstraat 49 - Soest - Tel. 12477 SUKADELAPJES 1O50 per kiloI KALKOENROLLADE o00 per kiloIc. HAMLAPJES o 50 per kiloör Geopend do. en vr. 8.00-17.00 uur. Altijd kwaliteit en betaalbaar. Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is Bel 02155-16251 Nieuwe gemeenteraad komt wat moeizaam uit de startblokken. WD vindt situatie op de Bosstraat niet acceptabel. Provincie wijzigt ontwerp- streekplan. Gewapende overvaller met fysiek geweid afgetroefd. Groot Oranje-feest kinder boerderij. Programma koninginne dag. Doek lijkt definitief gevallen voor Cécile Dreesmann-museum. Prijswinnaars loterij van Oranje Comité. 1 Samenzang koren is schot in de roos. LTC Soestdijk deelt de eerste tik uit. Jellema maakt verwachtingen niet waar. Derde overdekte baan TV Soes t-Zuid. Soest moet nu op zijn tellen passen. Een 38-jarige Soester deed zater dagavond aangifte bij de politie van vernieling van zijn auto. Zowel de voorruit als het zonnedak en het dak waren beschadigd door grindstenen. De wagen stond geparkeerd op de Van Goyenlaan. De politie nam ter plaatse pools hoogte en ontdekte wie de daders waren. Een aantal kraaien maakte er een sport van de grindstenen van het dak van een flat te pikken en ze ver volgens vanuit de lucht op de auto te laten vallen. Niet bekend is waarom de kraaien uitgerekend voor de auto van de 38-jarige Soester kozen. De politie sluit een 'burenruzie' uit. De politie is op zoek naar de dader van een inbraak in een woning aan de Ere prijsstraat, waar vorige week een krat bier en een (gehuurd) stoomapparaat werden ontvreemd. De voordeur van het huis, dat verbouwd wordt, was ver nield. Aangifte deed een 25-jarige Soester. Sinds vorige week heeft Soest een nieuw college van burgemeester en wethouders. De spreekuren vinden plaats na telefonische afspraak. Voor een afspraak met burgemees ter Hans de Widt of wethouder Pie- ter ten Hove moet worden gebeld met mevrouw S. van Doorn, tel. 93443. Voor een afspraak met de wethou ders Neks Blommers of Ries van Logtenstein moet contact worden opgenomen met mevrouw L. Vogel, tel. 93511. Brandweercommandant Ton Bak ker is het er absoluut mee oneens, maar hij heeft zeven van de hvaalf autowrakken achter de kazerne aan de Lange Brinkweg moeten verwijderen. Volgens een overij verige ambtenaar bij de provincie valt de kazerne met 12 wrakken onder de Wet Milieubeheer en heeft de provincie daarmee de be voegdheid om proces-verbaal op te maken wegens overtreding van de wet. Uit een ambtelijke notitie van de ge meentelijke afdeling Milieubeheer valt op te maken dat men het standpunt van de provinciale ambtenaar nogal scherpslijperig vindt, maar volgens de Cfi Zilvervliesrijst, pak 500 gilr9§T 1 r-r\ of snelkookrijst xSSf, pak 400 g 1.0:7 Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 23 april a.s.. 100 gram 100 gram 500gram I .WW 500 gram letter van de wet heeft de man gelijk. B. en W. blijven alleen bevoegd gezag als het aantal wrakken zich beperkt tot vijf. Het College kon er dus niet onderuit en heeft de brandweercommandant on langs opdracht gegeven om binnen een week zeven van de twaalf wrakken weg te halen, maar commandant Bakker voelde daar aanvankelijk niets voor. In een gedecideerd briefje aan burge meester De Widt liet Bakker weten dat hij zeer beslist niet zou overgaan tot het verwijderen van de wrakken, die vol gens hem allemaal nodig zijn als oefen materiaal. De brandweer moet nu eenmaal prak tisch kunnen oefenen met autowrakken voor het redden van slachtoffers van verkeersongelukken. Die vorm van technische hulpverlening hoort al tien tallen jaren bij de brandweertaak en de spuitgasten vormen ook de enige orga nisatie die daarop is ingericht. 'Oefenauto's Bakker weerspreekt dat het om "sloop auto's" gaat, zoals de provincie zegt, maar spreekt van "oefenauto's", waar van alleen de carrosserie wordt ge bruikt. Van een risico van weglekkende vloeistoffen is bijvoorbeeld geen spra- Het aantal wrakken - "oefenauto's", volgens de brandweercommandant - is inmiddels op last van het College tot vijf teruggebracht. Foto: Goos van der Wilt. ke, want de wrakken zijn allemaal voor- behandeld - de olie is afgetapt uit het carter, de versnellingsbak en de rem men - en bovendien is de brandweer al jaren heel milieubewust bezig, aldus Bakker. Wat dat laatste betreft wijst hij er fijntjes op dat in een recent onder zoek is vastgesteld dat er, zelfs na 25 jaar gebruik, geen bodemverontreini ging bij de brandweer is vastgesteld. Het risico van bodemvervuiling is al met al aanvaardbaar klein, vindt Bak ker, en de eisen van de provincie zijn niet van toepassing op een parkeer plaats voor "oefenauto's", waaraan in de afgegeven provinciale milieuvergun ning ook geen voorwaarden gesteld wa ren. Inmiddels zijn de "overtollige" wrak ken niettemin verwijderd. Het College gaat zich in overleg met de brandweer nu beraden op een tijdpad voor een nieuwe vergunning en de bijbehorende voorzieningen, of een andere oplossing. 25 april t9®B president Dertien gulden voor een abonnement op de Soester Courant - dat is inderdaad 'geen geld'. Toch krijgt u voor dat bedrag tot elke week de krant in huis, boordevol informatie over Soest en Soesterberg. Bijna 9.999 Soester gezinnen kunnen al niet meer zonder. l U kunt mij noteren als abonnee van de I i Naam Adres Postcode I rl Handtekening Zenden in open envelop aan: Soester Courant, Antwoordnummer 136; 3760 AB Soest (Postzegel is niet nodig).

Soester Courant | 1994 | | pagina 1