55,3®P SS# 7 CULTUUR WELZIJN I aruóhOCK Concert jarig Jongerenkoor Soest *<E>. ■V'VS Bezinning NPB-kerl Laatste r Dansvoorstelling 'Piano' in C-drie WOENSDAG 2C 'Israël en de vei PAGINA 20 SOESTER COURANT WOENSDAG 20 APRIL 1994 Op zaterdag 23 april om 20.00 in theaterzaal van C-drie \NereldH/inkel V olksuniversiteit Soest/Soesterberg Godenspijs wordt slecht betaald Cursusprogramma Prijsvraag me Expo Ineke Talen in Delftse galerie Extra vroege vogelwandeling! Vrijwilligers Vakature Bank Bingo-avo w.v. 'Ovei V akature-bestand 'Gruppo Sportivo' 20 mei in Soest! Evangelis in chr. ge Nieuwe expositie in 'Veenstreek' Gastgezinnen voor scholieren 'Spanky's grote avontuur', of: 'De Boefjes' Kinderboerderij De Vrije Teugel Kath. Vrouwengilde houdt thema-avond over Samen op Weg stichting openbare bibliotheek Zaterdag 23 april, 14.00 uur Indonesisch landschap van J. Laseur in 'De Bereklauw' Op veel plaatsen i waar onverzoenlijk vierde, probeert m zaam tegen elkaar te en West begroeven logsbijl; blank en z Afrika gaan de vrij» in en Israëli's en Pak met elkaar in het Mi Maar ook overal probi de verzoening te sabc fascist in Rusland konr reldoorlogen aan; blai tremisten terrorisere joodse kolonisten en mas-fundamentalistei raël iedere stap in dc vrede de voet dwars 1 Steenhoffstraat 46, tel. 19577 \^\^Stichhng Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9 V, tel. 28132 Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Het Jongerenkoor Soest geeft in verband met het twintig-jarig be staan een concert in de theaterzaal van cultureel creatief centrum C-drie aan de Willaertstraat. Dat gebeurt op zaterdag 23 april om 20.00 uur. Het koor werd in 1973 binnen de Joan- neskerk opgericht onder de naam Jon gerenkoor Soesterveen. Al snel kozen de leden voor een zelfstandig bestaan als oecomenisch jongerenkoor voor Soest en omgeving. Dat leidde twee jaar geleden tot de nieuwe naam: Jongeren koor Soest. Zangers en zangeressen kwamen en gingen in de afgelopen twintig jaar, maar de muzikale kwaliteit van het koor groeide voortdurend. Steeds moeilijke re arrangementen werden aangepakt, wahrdoor het repertoire uitgebreider en gevarieerder werd. De laatste jaren heeft het Jongerenkoor Soest ook niet- kerkelijke liederen ten gehore gebracht. Met dat soort liederen worden de weke lijkse repetities meestal 'swingend' af gesloten. Het koor heeft de beschikking over een zelfstandig combo dat in volle bezetting bestaat uit een pianist, een gitarist, een basgitarist, een dwarsfluitist en een trompettist. Bij bijzondere gelegenhe den, zoals het concert op 23 april, wordt het combo uitgebreid met een profes sionele drummer. Het koor, dat onder leiding staat van di- Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 22188 De Volksuniversiteit start in het najaar weer met een uitgebreid aanbod van nieuwe aktiviteiten èn cursussen die wegens succes opnieuw op het pro gramma staan. Hoewel het nog wat vroeg in het jaar is willen we u toch al vast informeren over het cursuspro gramma 1994/1995 zodat u op tijd cunt inschrijven voor een cursus van uw keuze. Arie in de fout In Soest is er iemand die een bijdrage aan deze plaatselijke krant levert met de naam Arie. Hij schijnt te wandelen, hoe die loopt weet ik niet maar het zal wel niet met een al te vaste tred en niet al te snel zijn. Het beste is dat hij zich bij zijn dagelijks ommetje houdt, want zijn schrijverij in de Soester Courant van vorige week raakte kant nog wal. De Wandelaar weet niets van theater. Hij kwam wel eens in een Schouwburg en bedacht dat er in Soest ook zoiets moest komen. Uit frustratie dat een dergelijk plan in het verleden gestrand is, meent hij zich een mening over een aantal aanpassingen van de grote zaal van Cultureel Centrum C-drie te moe ten aanmeten en die te moeten ventile ren. Het verhaal van C-drie is echter heel simpel. De theatervoorstellingen die in C-drie te zien zijn, ongeveer twee keer per week, komen na een paar eenvoudige, toekomstige ingrepen beter tot hun recht. Prettiger zitcomfort, goed zicht, groter speelvlak en betere akoestiek. Het is niet zo erg dat hij nog nooit van een vlakke vloer gehoord heeft. Veel schouwburgen stammen van voor de oorlog en hebben een podium. Zo rond de jaren zestig kwamen er echter veel kleine theaters zonder podium, waar weliswaar kleinschalige maar uiterst waardevolle produkties te zien zijn. Wat hem wel kwalijk te nemen valt, is dat hij zich denigrerend uitlaat over amateurtoneel en kindertheater. Die ziet hij liever tussen de schuifdeuren. In Soest kunnen beide theatervormen zich verheugen op een ruime belangstelling. C-drie voelt zich verplicht deze groe pen evenals het publiek een kleine thea terzaal aan te bieden met zo optimaal mogelijke faciliteiten. De zogenaamde Arie gaat helemaal in de fout wanneer hij mij en zichzelf woorden in de mond legt als 'publieks- voorstellingen'. (alle voorstellingen worden gemaakt voor publiek, beste Arie.) Het handelde hierbij om vrije produkties op Schouwburgformaat. Die kan C-drie niet betalen, daar is de ruinite niet voor en dat is geen taak van het centrum. En in godsnaam, meneer Wandelaar, onthoudt u van uitspraken over geld. De Speeldoos in Baarn heeft twee ton voor voorstellingen, vier keer zo veel als C-drie. Ten overvloede: C-drie bestaat uit veel meer dan alleen voorstellingen. Het centrum verwerft een fors bedrag aan eigen inkomsten. Bovendien ko men de kosten die gepaard gaan met de kleine verbouwing uit het eigen budget, niet van buitenaf. En tenslotte als je een keer langs een meubelzaak komt, wip even naar binnen en bekijk de prijs van een degelijke keukenstoel en doe die maal pakweg 150, het liefst met een re kenmachientje, zo één als ze op de lage re school gebruiken, ter voorkoming van rare getallen. Wel schattig, die vergelijking aan het einde over het maken van een zandtaar tje. Wandelaar zou meer rustpauzes op zijn tochtjes moeten inlassen. Bijvoor beeld op een bank bij de zandbak. Als hij in staat is het vermaak het vermaak te laten dan kan hij naar hartelust zijn luchtkasteel najagen. Pim Jonker Bridge (Acol-systeem) Goéde wijn behoeft geen krans! Dat geldt zeker voor de beginnerscursus bridge waarvoor ieder jaar grote be langstelling bestaat. Er worden twee beginnerscursussen gegeven: één 's mid dags en één 's avonds. Aanvang cursussen: dinsdag 27 sep tember 14.00-16.00 uur en 20.00- 22.00 uur. Docente: mevr. M. Zwiers. Cursusa dres: Noorderweg 85. Aantal lessen 12. In januari 1995 start een vervolgcursus van 10 lessen. Aanstaande zaterdaj voor de laatste keer markt van de Sticht Soest gehouden op Vangrail aan de Nac' catie voor volgend j kend. Om 9.00 uur worder ze 24e en laatste opend. De marktco tuurlijk op een nog dan vorig jaar. In elk heel wat mensen m< van te maken. Wie het juiste aanti deze rommelmarkt een etentje voor tv Soester horecagele aan deze prijsvraz staande bon, die z uur tijdens de romi den ingeleverd. Dc Voor veel kleine boeren is cacao de enige bron van inkomsten. De wetenschappelijke naam voor cacao is theobroma, "voedsel der goden". Daarom is het niet verwonderlijk dat cacao altijd een vrij dure grondstof is geweest. Maar de prijzen die de cacao- telers tegenwoordig voor hun "goden spijs" krijgen staat daarmee in schril contrast. Net als koffie en de meeste andere tro pische produkten brengen cacaobonen voor de miljoenen boeren en boerinnen bitter weinig op. Vergeleken met 1980 liggen de prijzen nu 70% lager. De voornaamste oorzaak van de lage prij zen is het toenemende aanbod van ca caobonen; de overproduktie. Max Havelaar ook in cacao De cacaoproduceren- de landen - waarvan Ivoorkust, Ghana en Brazilië de grootste zijn - hebben lang ge- poogd de cacaoprij- zen op peil te houden. Met consumentenlanden, waarvan Ne derland na de Verenigde Staten één van de belangrijkste is, hebben ze vanaf 1968 afspraken proberen te maken. Maar in 1968 verwaterde dat totaal. Al leen door onderling samen te werken kunnen de cacaoproducenten een vuist maken. Max Havelaar wil met keur merkchocolade de boeren daarbij een zetje in de rug geven. Het koffie-initia- tief heeft bewezen dat het kan. Yoga In een tijd die vol is van spanningen heeft de Volksuniversiteit opnieuw de cursus "Yoga" georganiseerd. Inspan ning is uitstekend als we ons daarna ook maar ontspannen. We moeten leren evenwicht te vinden tussen in- en ont spanning. Yoga kan u daarbij helpen. Éénmaal per week een uur helemaal voor uzelf. Door middel van oefenin gen leert u spanning die zich vastzet in het lichaam te ontdekken en los te laten. Het lichaam wordt soepeler en er komt een betere doorstroming. Er wordt in deze cursus veel aandacht besteed aan: ademhaling, bewust bewegen, houdin gen, concentratie, ontspanning. U zult ervaren dat u zich door de yoga-oefe- ningen beter zult gaan voelen. Aanvang cursussen: maandag 26 sep tember 9.30-10.30 uur en 11.00-12.00 uur. De cursus yoga die 's avonds wordt gegeven start op donderdag 29 septem ber 20.30-21.30 uur. Docente: mevr. A. v.d. Klok. Cursusadres: Weegbree straat 48. Aantal lessen: 10. Inlichtingen en inschrijving: Volksuni versiteit Soest/Soesterberg, Steenhoff straat 9a, tel. 22195; maandag en woensdag 13.00-16.00 uur; dinsdagen donderdag 10.00-13.00 uur. De Soester kunstenares Ineke Talen werkt mee aan een expositie in galerie Cobald in Delft. Van haar hand is een aantal "Ierse impressies" (schilderijen in acryl) te zien. Naast Ineke Talen ex poseert Jaco van der Vaart glasbeelden en aquarellen. De expositie duurt tot 29 mei en wordt op zondag 24 april om 14.00 uur ge opend met saxofoonmuziek van Rob Lijftogt uit Soest. Galerie Cobald is ge vestigd aan de Nieuwstraat 6A in Delft en geopend op vrijdag 19.00-21.00 uur en op zaterdag 13.00-17.00 uur, en op afspraak (tel. 015-145012). IVN Eamland, vereniging Ier bevordering van hel natuur- en milieubesef. Afdeling van hetlandelllklnstiluutvoorNatuurbeschermingsedueatlelVN. Vanwege een foute datum in een huis- aan-huis-blad en de teleurstelling daar over bij wandelaars organiseert het IVN-Eemland een extra vroege-vogel- wandeling op zaterdag 23 april om 6.00 uur in het bosgebied Pijnenburg/Hees. De vroege-vogelwandeling van zater dag 9 april stond foutief aangekondigd voor zaterdag 18 april. Omdat de bomen nog niet volledig met blad begroeid zijn, bestaat ook een re delijke kans om vogels te zien. Een ver rekijker is daarom aan te bevelen. Om dat er in het bos werkzaamheden wor den uitgevoerd en vanwege het mis bruik van wandelpaden door ruiters is stevig schoeisel zeer aan te bevelen. De deelname aan de wandeling is gratis. In de meeste gevallen wordt ruim twee uur in een rustig tempo gewandeld. Er wordt veel gestopt om naar de vogels te luisteren en te kijken. Op het moment van de wandeling zul len alle broedvogels van het bosgebied gearriveerd zijn. Bij de meeste soorten 'is de nestbouw in volle gang. Bij enkele soorten liggen de eieren of zelfs de jon gen al in het nest. Het vertrekpunt is de hoek van de Wieksloterweg Oostzijde en de Insin- gerstraat. Daar zal men op zaterdag 23 april om 6.00 uur vertrekken en rond 8.00 uür weer terugkeren. Informatie: tel. 22119. Smitsweg 311, tel. 12630 De wijkvereniging seert op zaterdag avond en een loter de Vijverhof, K 20.00 uur. Kaarti en donateurs f f 10,-. De Vrijwilligers Vakature Bank Soest en omgeving beschikt over een uitge breid en gevarieerd vakature-bestand van vrijwilligerswerk. Veel instellingen en particulieren, in en buiten Soest, on derschrijven het belang van een cen traal punt waar iedereen terecht kan voor algemene informatie en bemidde ling. Het aktuele vakature-aanbod wis selt wekelijks. Gemiddeld bestaat het bestand uit ca. 130 a 140 openstaande vakatures, waaruit een keuze gemaakt kan worden. De Vakature Bank Soest heeft de vaka tures ingedeeld naar de aard van de werkzaamheden bij diverse instellingen en particulieren: techniek, verpleging, bestuurlijke activiteiten, administratie, onderwijs, public-relations, bos- en tuinbouw, peuter- en jeugdwerk, ge handicaptenzorg, milieu, bejaarden- werk, hulpverlening algemeen, dieren- verzorging, chauffeurs-werkzaamhe den, enz. De meeste werkzaamheden vinden plaats in Soest en directe omge ving. Andere, veelvoorkomende loca ties zijn; Baarn, Zeist, Utrecht, Biltho- ven, Leusden, e.d. De tijd die een vakature wekelijks vraagt, hangt sterk af van de werkzaam heden en van de inzet en bereidheid van de vrijwillig(st)er. Werktijden worden vaak, indien deze niet parallel moeten lopen met andere faktoren (openings- tijden, afspraken e.d.) in onderling overleg bepaald. De gemiddelde werk tijden variëren van 1 tot 10 a 15 uur per week. Al onze vakatures zijn getoetst, dus le veren geen enkel risico op voor mensen met een uitkering, terwijl het streven van de WB-Soest erop gericht is om alle vakatures te voorzien van een reële onkostenvergoeding en verzekering. Wat in negen van de tien gevallen ook lukt. Vakatures 3-111: Centrum voor verstandelijk gehandicapten Den Dolder zoekt vrij willigers voor het bezoeken van een koffieconcert met één of meer bewo ners. 4-115: Ontmoetingsclub voor film liefhebbers zoekt medewerk(st)ers voor de publiciteit en recensies in het maandelijkse filmblaadje. 5-119: Stichting huiswerkbegelei ding Soest zoekt iemand die zich wil in zetten voor de opvang van jongeren van plin. 12-18 jaar. 5-121: Stichting voor sociaal-cultu reel werk Soest zoekt 1 a 2 vrijwillig (st)ers om kinderen schaak- en damles- sen te geven. 6-101Telefonische hulpdienst zoekt vrijwillig(st)ers als telefonische hulp verlener, voor gemiddeld 6 uur per week. (De opleiding start 1 mei a.s.). Leeftijd minimaal 21 jaar. 6-119: Verpleeginstelling Soest vraagt vrijwillig(st)ers om de krant voor te lezen en het nieuws te bespreken. 6-122: Konining Wilhelmina Fonds vraagt iemand om samen met een ande re vrijwillig(st)er de jaarlijkse collecte Kankerbestrijding te organiseren. 7-122: Gemeentelijk centrum voor basiseducatie Soest zoekt vrijwillig (st)er voor hulp bij kinderopvang 's morgens. 14-109: Verzorgingshuis voor zelf standig wonende bejaarden Baarn zoekt vrijwillig(st)ers voor het begelei den van bewoners van en naar de con versatiezaal, 's morgens tijdens koffie tijd. 17-113: Dezelfde instelling zoekt vrijwillig(st)er voor het invullen van de menulijsten voor bewoners die dat zelf niet kunnen. 18-127: Landelijke vereniging Bilt- hoven, voor 'woordblinden' zoekt vrij- willig(st)er voor acht uur per week, die het secretariaat op zich wil nemen. Inlichtingen bij de Vrijwilligers Vaka ture Bank, Smitsweg 311 te Soest; dins dag t/m donderdag: 9.00-12.00 uur, tel. 12630. De populaire Nederlandse popgroep "Gruppo Sportivo" treedt op vrijdag avond 20 mei op in het cultureel cen trum C-drie in Soest. De verkoop van plaatskaarten is maandag j.1. gestart. "Gruppo Sportivo" maakte in de jaren '80 furore met hits als "Beep Beep Lo- ve" en "Blah Blah magazines". De laat ste jaren timmert de groep harder aan de weg dan ooit. Ter promotie van hun nieuwste live-cd "Sing-Sing" vinden er in heel Europa optredens plaats. Kaarten reserveren bij C-drie, tel. 22188, ma. t/m vr. 9.00-16.30 uur, of VW-Soest, tel. 12075, ma. t/m vr. 9.00-17.00 en zat. 9.00-12.00 uur. In de christelijk aan de Julianala morgen 24 apri evangelisatiedier dienst heeft als t christelijke norn door ds. J.W. Sc een is welkom. C loopisergelegei en gesprek. In april, mei en juni is er in Fysiocen- trum Veenstreek een nieuwe expositie te bezichtigen. Deze keer is het Anne- Wil van Putten-van Hamersveld uit Soest die haar werken in de verschillen de vertrekken tentoonstelt. Al vanaf haar vroege kinderjaren was een potlood voor AnneWil het middel bij uitstek om zich creatief te uiten en dat is altijd zo gebleven, ook toen ze eenmaal drie kinderen had. Ze vonden het dan ook heel gewoon, dat ze tijdens vakanties vaak met elkaar zaten te teke nen en schilderen, vaak tot veel plezier van voorbijgangers. In de jaren tachtig kreeg ze van de Twentse schilder Henk Lassche les in het gebruik van een genuanceerd palet. Hij leerde dat schilderen eigenlijk een voortdurend gevecht is met het mate riaal, waarbij meestal het materiaal de winnaar is. Het Ieren beheersen van de materie is een groot avontuur om daar mee je geest en hart te kunnen uiten. Haar werken bestaan uitsluitend uit olieverfschilderijen uit verschillende perioden. De laatste tijd probeert zij zich lös te maken van concrete afbeel dingen, zodat de pure creativiteit meer kansen krijgt. De expositie is dagelijks te bezichtigen van 12.30-13.00 en van 15.30-16.00 uur en/of op afspraak. Adres: Ereprijs straat 209, tel. 11525. AFS (American Field Service) Inter- kulturele programma's zoekt voor het komende schooljaar 94/95 gastgezin nen die vrijwillig hun deuren openzet ten om kennis te maken met andere cul turen. President Clinton heeft onlangs lovende woorden over dit programma uitgesproken in het kader van de Ame rikaanse 'week van het gastgezin'; "Ik doe een beroep op iedereen om deze traditie voort te zetten, om mensen in de hele wereld te helpen om een beter begrip te verkrijgen van onze ondervin den." Op dit moment zijn er in Nederland 120 AFS-gezinnen die voor elf maanden een buitenlandse scholier in de leeftijd van 15 tot 18 jaar hebben opgenomen. Buiten het jaarprogramma is er ook een zomerprogramma, waarbij uitsluitend kinderen uit Puerto Rico en de V.S. zes weken kennis komen maken met onze cultuur. AFS Interkulturele Programma's is een non-profit organisatie met vestigingen in ruim 55 landen wereldwijd. Wie geïnteresseerd is in één van deze pro gramma's en meer informatie wil, kan bellen: tel. 020-6269481. Kinderbios C-drie: De belevenissen van Spanky en zijn vriendjes zijn op woensdag 27 april te zien in de Kinderbios van C-drie. Het lijken brave kindertjes, maar ondertus sen halen ze heel wat kattekwaad uit en beleven ze de nodige avonturen. Ze zijn oergeestig en aandoenlijk. "Spanky's grote avontuur" is een film waarbij oud en jong zich uitstekend zul len vermaken. De film is ondertiteld, maar ondanks dat zijn de avonturen van Spanky ook voor de allerkleinsten die nog niet kunnen lezen goed te volgen. De film is geschikt voor iedereen vanaf 5 jaar. De voorstelling begint om 14.00 uur. De toegang is: f3,- voor kinderen en f5,- voor volwassenen. Kaarten reser veren bij C-drie, tel. 22188, ma. t/m vr. 9.00-16.00 uur, of VW-Soest, tel. 12075, ma. t/m vr. 9.00-17.00 en zat. 9.00-12.00 uur. Weekend-op> MaatschappelijV Hulp in dringen dag, zondag en gen, tel. (035) 't Samenwerkir lijn Praktijk voor begeleiding, o] chotherapie. V Stichting H» Hulp aanvrage 10.00 uur, tel. Nazorg bon Informatie: I trum Utrecht t/m. vrij. 10.C Werkgroep Behartigt de vóór, tijdens Informatie: n Vrouwens Iedere dond< ring 31A (V (033)16612 dat. Meidente Voor specif dag 19.00- 18.00 uur;c (030) 3220 Vrouwer Vrouwen d rein van de bij de werl telefonisch 18.00 uur Spreekuur 10.00-lil Vrouwenc Buro V" Bemiddel) mensen bi op het gel bus 3074 14650. VTO-s Vroegtijc stoorniss AE Arm Slacht Praatpat van misi 27719. Slacl 24 uur i Soest, S en 23.( 23.00 e Amersf AM Steun t veel dr 15474 Out Lande adres: 3765 Th» De Tl mentt derss dicap oppa; 033-1 Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 21 april Vanaf 9.30 uur komen de volwassenen weer mooie dingen maken. Het is een gezellige ochtend en er valt veel te le ren. Na schooltijd komen Koert, Liona en Maarten hun verjaardagsfeest vie ren. De clown staat klaar en viert gezel lig mee. Om 19.30 uur staat de koffie klaar voor de medewerkers voor konin- ginnedag. Er zijn nog steeds mensen nodig. Heeft u zin om mee te helpen, neem dan even contact op met de lei ding. Vrijdag 22 april Vanaf 9.30 uur komt groep 7/8 van De Driesprong voor het natuur-project over 'sporen'. Deze groep blijft de hele dag en zal er veel van leren. Ze gaan ook in het bos sporen zoeken. Om 15.45 uur staan de medewerkers klaar om drie ja rige kinderen te ontvangen: Selma, Jof- frey en Tamara. Zij nemen een boel vrienden mee en gaan veel leuke activi teiten doen. En 's avonds staan Rei nout, Samira, Mirjam, Maaike en Char- lotte in de schijnwerpers. Zij komen met een heleboel vrienden en vriendin nen mee doen aan de kinderverjaardag- disco. Veel activiteiten op muziek, met zingen, dansen en opdrachten. Zaterdag 23 april Ook vandaag weer jarige kinderen: Ed win, Milja en Sjoerd zijn de gelukkigen. Maandag 25 april Groep 3 van Openbare Basisschool Overhees komt voor het natuurproject over 'jonge dieren', Nou die zijn er vol op, dus dat wordt genieten van de die ren en dia's. Om 13.30 uur komt groep 1 van de Ludgerusschool voor hetzelf de project. Maandag 25 april 'De Holm' uit Leusden komt voor een schoolreis. We hebben voor dit jaar de keuze uit vier verschillende schoolrei zen en alle scholen maken hun eigen keuze. We weten zeker dat de kinderen van het aanbod zullen gemeten. Woensdag 27 april Traditiegetrouw starten we vandaag om 9,30 uur met de peuter/ouderacti viteit. Een gezellige ochtend voor jonge kinderen en hun ouders. Men hoeft geen lid te zijn om mee te doen. De kos ten bedragen vier gulden per kind/ou derpaar. En dan is de toneelgroep weer aan de beurt. Om precies 14.00 uur speelt zij haar nieuwste voorstelling en dat wordt genieten. De kinderen krij gen na de voorstelling limonade en snoep en dan worden er nog veel activi teiten gedaan. Het Katholiek Vrouwengilde Soest houdt op maandag 25 april een the ma-avond over het onderwerp "Samen op Weg". Dat gebeurt in gebouw Vo gelzang aan de Parallelweg 7b. Spreek ster is Mia Tankink, pastoraal mede werker in het bisdom Den Bosch en voorheen geestelijk adviseur van de Katholieke Plattelandsvrouwen Orga nisatie. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Ook niet-leden zijn welkom (entree f 3,-). Koninginnedag: Kunstmarkt Op koninginnedag is er weer de tradi tionele kunstmarkt rond het vereni gingsgebouw. Zoals elk jaar is er weer een groot en gevarieerd aanbod van schilderijen, klein plastiek, etsen en te keningen, keramiek en sieraden. Vanaf 13.00 uur wordt de markt opge luisterd door een optreden van Peter Bruys en Artishocks Groot Gemengd Kamerkoor. Peter is al enige jaren met een zekere regelmaat te bewonderen in Artishock, meestal met collega Frans, als de Garderobo's. Ook solo heeft hij een repertoire dat gezien en voóral ge hoord mag worden. In de expositiezaal van de vereniging is een tentoonstelling te zien van de tekenclub. In de gezellige sociëteit kan men terecht voor de ver zorging van de inwendige mens. Lig stoelen, parasols en zonnebrandmidde len dienen zelf meegenomen te worden. Open van 10.00 tot 17.00 uur. Toegang gratis. gen. Door een mengeling van eigentijd- Scène uit 'Piano se dans, tekst en kostuums blijkt jeugdig - publiek, dat toch opgroeit met house en Kinderen, maar ook volwassenen raken MTV, door juist deze muziek aange- geroerd door het verhaal van een leven sproken te kunnen worden. vol liefde en muzikale hartstocht. Meisjes, die zich kunnen herkennen in De voorstelling 'Piano' is te zien op za- de jonge Clara Wieck, raken onder de terdag 23 april om 14.00 uur in C-drie. indruk van de strijdbaarheid, die danse- Toegang: f6,- (kinderen) en f 10,- res Antien van Mierlo weet op te roe- (volwassenen), pen. Acteur Sjef van der Linden en de Reserveren bij: C-drie, Willaertstraat dansers Wim Unk en Charles Corneille 49, tel. 22188; ma. t/m vr. 9.00-16.30 maken gebruik van alle theatrale mid- UUr; of VW Soest, Steenhoffstraat 9a, delen om de haar omringende (en soms tel. 12075; ma. t/m vr. 9.00-17.00 uur verstikkende) wereld vorm te geven. en zat. 9.00-12.00 uur. Vanaf vrijdag 22 april is in 'De Be reklauw', Steenhoffstraat 63, een ten toonstelling te zien van reisimpressies uit Indonesië van J. Laseur uit Soet. In het vooijaar van 1990 maakte hij met een reisgezelschap een rondreis door Indonesië en Thailand. Tijden^ rustpe rioden benutte hij de tijd om snelle schetsen te maken van diverse land schappen, of enkele aquarellen. Zo ontstonden enkele werkstukken aan de oever van het Tobameer en het Ma- ninjaumeerop Sumatra, in het dorp Ba- turaden en Tretes op Java, aan het strand en in een kampong op Bali en op de terugreis enkele schetsen in Bang kok. De tentoonstelling van de heer Laseur geeft een goed beeld op welke manier een vrijetijdschilder op ongedwongen wijze via zijn hobby zijn impressies le vend kan houden en de kijker hiervan deelgenoot maakt. Voor iedereen kan dit een aansporing zijn om zijn vrije tijd of vakantie te verlevendigen d.m.v. schilderen of tekenen. De tentoonstelling duurt tot eind mei en is te bezichtigen van maandag t/m za terdag, 10.00-18.00 uur.

Soester Courant | 1994 | | pagina 21