Veel prijswinnaars in loterij tBauefêg g Bauers g 8 Kwintet Groot Oranje-feest kinderboerderij Haagwinde-jeugd heeft haar speeltuin Gewijzigde openingstijden van vreemdelingendiensten Programma koninginnedag Prijswinnaars loterij van Oranje Comité Doek lijkt definitief gevallen voor Cécile Dreesmann-museum Gemeenteraad vergadert ïrandweerl lieuw levei Nieuws van de gemeente Nog geen goed bericht naar Kroatië Mieke c zwijgen' WOENSDAG 20 APRIL 1994 SOESTER COURANT Burgers krijgen prijs voor bijdrage voor festiviteiten i oooooooooooooooog o 5 gangen-menu f55,- o -d Restaurant - ooooooooooooooooo Gemeentehuis op 6 en 13 mei gesloten Ouderenbus maakt zaterdag 7 mei verrassingstocht Entree verhoogd, maar nu alle activiteiten gratis Initiatief van bewoners kreeg brede steun Laatste expositie vanaf 24 april Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant PAGINAj^QENSDAG 20 APF rien meter lange i goede informatiebron Stichting Velika zoekt nog steeds sponsors Indringend n Gerookte zalm met groene asperges Groentebouillon Gestoofd appeltje met sorbetijs Varkenshaas met champignonroomsaus Irish Coffee mousse Kortingsbonnen zijn bij dit menu niet van toepassing. Wijn-arrangement mogelijk. BURG. GROTHESTRAAT 55 TEL/FAX 02155-1 25 16 In verband met verplichte atv-dagen is het gemeentehuis van Soest op vrijdag 6 en vrijdag 13 mei gesloten. De avondopenstelling zal daardoor komen te vervallen. Op donderdag 5 mei (bevrijdingsdag) en donderdag 12 mei (hemelvaartsdag) is het ge meentehuis namelijk ook dicht. Het huisvuil wordt op 6 en 13 mei wel volgens rooster opgehaald. Ook het afvalstoffenpark is op beide vrij- dagen geopend. De Ouderenbus Soest maakt op za terdag 7 mei een verrassingstocht door de omgeving van Soest. De tocht gaat alleen door bij voldoende belangstelling. Iedereen van zestig jaar en ouder kan mee. Daarvoor moeten belangstel lenden zich vóór 1 mei opgeven bij de Ouderenbus, tel. 19190 (tussen 9.30 en 13.00 uur). De kosten zijn 15 gulden. Consumpties zijn voor ei- gen rekening. Het bestuur van het Oranje Comité heeft vorige week de trekking laten verrichten voor de loterij die was gekoppeld aan de geldinzamelingsactie voor de festiviteiten op koninginne dag. Omdat hij de jongste notaris van Soest is, viel die eer ten deel aan notaris De Visser. Op de foto voorzitter W.G. Hil- Foto: Goos van der Wilt. horst van het oranje Comité, notaris De Visser, een mede-1 werkster van het notariskantoor en de bestuursleden S. de Haan, mevrouw Meilink en mevrouw Van de Bijl van het\ Oranje Comité. VOF de Kunst, Peppi en Kokki, karaoke-shows, een ballonnen wedstrijd en ruim veertig activitei ten. Dat zijn de ingrediënten die de kinderboerderij op koninginnedag in de pan gooit voor een grote feestdag. Het is de twaalfde keer dat De Vrije Teugel participeert in het Oranje-programma. De grote, zwarte hekken worden om 11.00 uur geopend. Vanaf dat moment kan iedereen voor 7,50 gulden naar binnen (kinderen tot en met twee jaar mogen gratis naar binnen). De toe gangsprijs is verhoogd, maar daarente gen kunnen de bezoekers gratis deelne men aan alle activiteiten. Voorheen moest voor veel activiteiten apart wor den betaald. Nu hoeft alleen extra te worden betaald voor hapjes en drank jes. Directeur Leo van den Berg: "We ma ken er geen geheim van, dat wij altijd dure feesten organiseren. De kosten om de artiesten en de activiteiten binnen te halen, zijn de laatste jaren gigantisch toegenomen. Om een groot feest te kunnen blijven geven, moeten we daar om steeds meer geld uitgeven. Dit jaar kost het 27.000 gulden. We proberen met sponsoring geld bij elkaar te krij gen, want we kunnen ons geen schulden veroorloven." Het overgrote deel van de kosten moet echter worden gedekt met de entreegelden. Op de kinderboerderij aan het Vede- laarpad kunnen op zaterdag 30 april aan 45 activiteiten worden meegedaan. Er staan onder meer een superwip, die zes meter de lucht in gaat, en een draai molen. De kindertrein zal weer de ge hele dag ritjes door Overhees maken. Op de speelweide worden diverse spel letjes en activiteiten voor kinderen van twee tot en met zes jaar gehouden. Voor de oudere kinderen zijn er verschillen de draai-, klim- en klauterattributen. Optredens Tot de hoogtepunten van het program ma op De Vrije Teugel behoren onge twijfeld de optredens. Peppi en Kokki beklimmen om 13.00 uur het podium. VOF de Kunst brengt om 15.00 uur de show 'Dikkertje Dap'. Verder zijn er om 12.00 en 16.00 uur karaoke-shows en om 14.55 uur worden duizend bal lonnen opgelaten. De kinderboerderij VOF de Kunst treedt op koninginne dag om 15.00 uur op. stelt drie prijzen beschikbaar voor de genen, wiens ballon het verste komt. Met enig feestelijk vertoon is vori ge week de kinderspeeltuin aan de Haagwinde officieel in gebruik ge nomen. Dat gebeurde met de in stallatie van een zitbank door een aantal mensen, die bij de realise ring van de speelplaats betrokken zijn geweest. Met de speeltuin was aanvankelijk geen rekening gehouden in het omgevings plan, maar dankzij initiatief van de buurtbewoners, onder aanvoering van Sonja Kaldenbach, kan de Haagwinde- jeugd er sinds vorige week dan toch te recht op de wip, de glijbaan en het klim- rek, terwijl de moeders op de fraaie zit bank een oogje in het zeil kunnen hou- Feest aan de Haagwinde: de speeltuin is er en de bank ook. De vreemdelingendienst van de politie Eemland-noord en de afde ling vreemdelingen van de ge meentehuizen Bunschoten en Eemnes zijn in verband met reor ganisatie en overnemen van be standen (van gemeente naar poli tie) in de week van 25 tot en met 29 april 1994 gesloten. Door de verandering in de vreemdelin genwet kunnen vreemdelingenzaken voortaan alleen door de politie worden behandeld en uitgevoerd. Voorheen moesten de vreemdelingen in de ge meenten Bunschoten en Eemnes voor vreemdelingenzaken naar het gemeen tehuis in hun gemeente. Dit wordt nu één van de politiebureaus in de vier ge meenten. Vanaf maandag 2 mei 1994 veranderen in district Eemland-noord de openings tijden. De politiebureaus zijn dan op de aange geven tijden voor vreemdelingen ge opend: Bureau Soest: maandag tot en met don derdag van 9.00 tot 12.00 uur. Bureau Baarn: dinsdag en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. Bureau Bunschoten: woensdag van 9.00 tot 12.00 uur. Bureau Eemnes: woensdag van 14.00 tot 15.00 uur. Voor zeer dringende zaken kar men wanneer het desbetreffende bureau voor vreemdelingenzaken gesloten is terecht bij één van de andere politiebu reaus in het district. den. De planken van de bank werden op hun plaats geschroefd door Piet Klander- mans en Ad van der Kar van de ge meentelijke afdeling Groen, een verte genwoordiger van bouwbedrijf Trebbe, initiatiefneemster Sonja Kaldenbach en gemeenteraadslid Harry Witte. Die had vorig jaar een voorstel gelanceerd om de buurtbewoners inspraak te geven bij de inrichting van de buurt, zonder dat het meer geld zou gaan kosten. Het geld was daarvoor onvoldoende, maar met een financiële bijdrage van o.a. aanne mer Trebbe en installatiebedrijf V.d. Pol lukte het om het plannetje toch uit te voeren. Witte vond het een hele eer dat hij mee mocht helpen met de officiële inge bruikneming - "ik ben nu eenmaal geen wethouder, maar een eenvoudig ge meenteraadslid" - en stelde overigens met tevredenheid vast dat dit het eerste en tot nu toe enige initiatiefvoorstel van zijn partij was dat door de gemeente raad was gehonoreerd. Onverschillig voor de politieke achter gronden nam de Haagwinde-jeugd de speeltuin, ondanks de harde wind die de ballonnen geen lang leven liet, direct in gebruik. Vrijdag 29 april: 21.00 uur Lampionnenoptocht door Overhees met start en finish in win kelcentrum Overhees. De muziek wordt verzorgd door Ons Genoegen uit Ameróngen en het Jeugdkorps van Bronswerk uit Amersfoort. Zaterdag 30 april: 09.00 uur Natuurfietstocht IVN Eemland over 30 kilometer, vanaf De Kwekerij aan de Molenstraat. Starttijden: 9.00-10.00 en 13.00- 14.00 uur. 10.00 uur Kunstmarkt Vereniging Artishock met om 13.00 uur een op treden van De Garderobo's. Einde: 17.00 uur (Steenhoffstraat). 10.00 uur Paardensport manege El dorado (Bosstraat). 10.00 uur Oranje Vrijmarkt Stich ting Welzijnswerk Soest. Einde: 15.15 uur (Evenemententerrein De Eng). 10.30 uur Optocht versierde fietsen door 't Hart met start en finish bij de Daltonschool De Driesprong. De muziek wordt verzorgd door PVO Soest. 11.00 uur Stratenloop Soest-Zuid van AV Pijnenburg met start en fi nish op de Willibrordusstraat. Kos ten: 2,50 gulden. 11.00 uur Oranjefeest voor jong en oud op kinderboerderij De Teugel. Toegang: 7,50 gulden, alle activitei ten gratis. Einde: 17.00 uur (Vede- laarpad). 16.00 uur Oranje Bal met live-mu- ziek in Bos en Duin, toegang gratis (Bosstraat) 21.00 uur Optreden Soester Man nenkoor Apollo en het Friendship Gospel Choir (Raadhuisplein) 22.15 uur Vuurwerk (Dalweg, te genover het Raadhuisplein). Bij slecht weer zal via de kabelkrant worden vermeld of de lampionnen- optocht, de optocht met de versier de fietsen en het optreden van de koren doorgang zullen vinden. De notaris heeft bij de loterij van het Oranje Comité Soest de volgende prijswinnaars getrokken: Ballonvaart (Zwart Mul Co) Zweefvlucht (ACvZ) Portable televisie (Schoemaker) DHZ werktafel (Provak/Hooyer) Cadeaubon 100,- (vaarderhoogt) Cadeaubon 100,- (Practicum) Gourmetbon 25,- (Van Asch) Taartbon 15,- (Rademaker) Stropdas (Jaspers Mode) Boeken (Van de Ven) Cadeaubon 25,- f Scholten) Cadeaubon 50,- (Joh. Mets) Zonnebril (Nota) Dinerbon 50,- (De Soester Duinen) Vogelhuisje Twee zilveren vaasjes Zes verzilverde tonicstampers Ingrid Lansaat W.J. Moggré H.W. Veldhuizen M. Voet J. Schanstra A.M. Akkerman F. Staal P. Soors J. van Wingerden R.J.M. Dooper H. van de Zee W.J. Labordus Mevrouw Kraal A.S.M. Croes J.F. van Barneveld A.S.M. Ruigrok J. Buschman H.B. Borgts P. Noordam R.D. van Wijhe J. Vonk "Buitengewoon spijtig." Zo om schrijft secretaris W.O. Russell van de Stichting CitaDelIe de ont wikkelingen rondom het Cécile Dreesmann-museum in het Soes ter Anna Paulownahuis. De voor uitzichten zijn door de ziekte van de naaldkunstenares zeer somber geworden. Russell bevestigt dat het "cultureel cen trum" aan de Burgemeester Grothe- straat de laatste maanden geen activi teiten heeft ontplooid en dat dat gevol gen heeft gehad voorde inkomsten. Hij wijst in dat verband op de centrale rol van Cécile Dreesmann zelf, die hij om schrijft als "het middelpunt en onze ar tistieke locomotief'. "Het is bijzonder jammer dat het doek al na dit eerste jaar - de opbouwfase - moet'vallen, maar het ambitieuze pro gramma dat ons voor ogen stond is zon der de actieve inbreng van Cécile Dreesmann zelf niet te realiseren," al dus Russell. "De stichting en Cécile zijn wat dat betreft een Siamese tweeling. Alles draait om haar." Hij bevestigt dat met de opzet van het museum zeker in het eerste jaar risico's genomen zijn. "Dat brengt iedere en- treprise met zich mee, en je kunt nu een maal niet altijd op safe spelen. Maar er was een ambitieus programma, waar van iedereen veel verwachtte. Ook van de exposities van anderen in het Anna Paulownahuis is Cécile zelf de grote motor. Nu zij wegvalt is er geen alterna tief." Volgens Russell zijn de onverwachte ontwikkelingen het bestuur enigszins door de vingers geglipt. "We hebben er allemaal veel tijd en energie ingestoken, en het is heel triest dat we al die ambitie- ze plannen niet meer kunnen waarma ken." De stichting zal alle moeite doen om de zaken zo netjes mogelijk af te werken. "De crediteurensituatie is on der controle. Op een faillissement zit niemand te wachten," aldus de secreta ris. Over wat er verder moet gebeuren zal nauw overleg plaatsvinden met de gemeente Soest, tegenover welke de stichting niet alleen als huurder maar ook anderzins financiële en morele ver plichtingen heeft. Grote Finale Het stichtingsbestuur heeft in overleg met de naaldkunstenares besloten dat er nog één grote afsluitende expositie in het Anna Paulownahuis wordt gehou den, die wordt aangekondigd als de "Grote Finale". Dat wordt dan de laat ste complete tentoonstelling van haar werk, van zondag 24 april tot en met zondag 29 mei. In de uitnodiging voor de "Finale' schrijft Cécile Dreesmann o.m. dat ze door een verraderlijke tropische ziekte is geveld en dat ze op medisch advies haar werktempo drastisch heeft terug gebracht. Dat ze zich tot haar kern-acti viteiten moet beperken heeft ook ge volgen voor het Anna Paulownahuis. Nu het bestuur geen mogelijkheden ziet de veelomvattende werkzaamheden rond hét tentoonstellingsbeleid te bege leiden wordt deze activiteit gestaakt. "Een museum alléén, dat niet als kata lysator voor deze activiteiten kan die nen, dat heb ik nooit gewild," aldus Dreesmann. In de "Finale" zullen ook stukken uit het museum beschikbaar zijn. Daarna zal ze haar naaldsculpturen alleen nog in opdracht maken en op uitnodiging voor kleinschalige exposities. Ze houdt ook op met het ontwerpen van cd-"uni ca" zowel sieraden als objets d'arts. De gemeenteraad vergadert op donderdag 28 april om 19.30 uur in he. ge. meentehuis. De agenda luidt als volgt. 2. Ingekomen'stukken en mededelingen van de voorzitter. 4 Voofstóa94-23 6 tot vaststelling van een gemeentelijke gedragscode ter 4. Voorstel 94 44. ™Jkoming bestrijding van discnminaöe op de 5 Voorstel 94-50- tofhet vaststellen van de voorjaarsnota 1994. éiVooïstel 94-46: tot het vaststellen van de nota tnztcht grondbednjffi- 7. Voorstel 94-53: tThS^emen van een voorbereidingsbesluit-voor di- 8 Voorstel 94-55- ter tefordeHng van het initiatiefvoorstel van het CDA 8. Voorstel 94 5.ter beschikbaar stellen van een krediet voor de busverbinding Soesterberg-Soest in de avond- 9 Voorstel 94-56- tofhet vaststellen van het Fietsplan Soest als beleidsdo- cument alsmede het vaststellen van een gedragslijn met betrekking tot de aanleg van fietsvoorzienmgen. 10 Voorstel 94-43- tot vaststelling van de (9e) wijziging vanide Legesveror- dening 1991 in verband met de inwerkingtreding van de Huisvestingsverordening Soest 1994. 11. Voorstel 94-45: tot vaststelling van de kosten ter uitvoering van het pro gramma voor de basis-educatie over het jaar 1993. 12. Voorstel 94-51: om verzoekschrift ex artikel 49 van de Wet op de Ruim telijke Ordening voor het leggen aan de SAOZ. 13. Voorstel 94-52: tot aankoop van een perceel nabij de Den Blieklaan van erven mevrouw P. de Ruygt-de Jong. 14. Voorstel 94-54: tot ruiling van gronden gelegen in de wijk Apollo met de Nationale Nederlanden. 15. Voorstel 94-47: tot verkoop van een bouwkavel gelegen aan de Eigen domweg aan de heer J. Frommink. 16. Voorstel 94-49: tot verkoop van grond gelegen aan de Groen van Prin- stererstraat aan de Woningstichting Soest voor de bouw van 27 koopwoningen. 17. Voorstel 94-48: van de Commissie voor de beroepschriften tot het on gegrond verklaren van het beroepschrift van de Stich ting Welzijn Ouderen Soest tegen de vaststelling van de (voorlopige) subsidie 1994 ten behoeve van het dien stencentrum 'Honsbergen' alsmede het dienstencen trum'De Drie Eiken'. Agenda en stukken liggen ter inzage in het gemeentelijk Informatiecentrum. De wens om gebruik te maken van het spreekrecht moet uiterlijk woensdag 27 april 14.00 uur bij het kabinet van de burgemeester gemeld worden. (publikatie onder verantwoordelijkheid van de Soester Contanf) Kapvergunningen Gevraagd: Mariastraat 12: 2 coniferen; Schaepmanstraat 61: 1 kerstboom -F coniferen; Van Straelenlaan 23: 1 berk; Nieuwstraat 4: 1 berk; Varenstraat 39: 1 berk; Pijperpad 11: bomen; Ereprijsstraat 51: 4 coniferen; Kerkstraat 10: 3 dennen; Krommeweg 1 t/m 7b: bomen; Vosseveidlaan 26: 1 populier. Bezwaren binnen 4 weken bij de afdeling Groenbeheer, tel. 93709. Verleend: Ereprijsstraat 165: berk; Heideweg 54: 1 quercus robus en 6 grove dennen; Koningsweg 35: 20 bomen; Pr. Hendriklaan 38: 1 berk; Vermeerlaan 8: 1 spar. Bezwaren binnen zes weken schriftelijk bij B. en W. Bezwaren schriftelijk voor donderdag 5 mei bij B. en W. Stukken zijn ter inzage bij afdeling ROB. Bouwvergunningen Bepalingen Wegverkeer B. en W. hebben besloten: I. parkeerverboden in te stellen aan bei de zijden van de weg op: Chr. Huygenslaan, het gedeelte tus sen de Prof. Lorentzlaan en Anthonie van Leeuwenhoeklaan; Chr. Huygenslaan, het gedeelte tus sen de Buys Ballotlaan en de Simon Stevinlaan; Buys Ballotlaan, tussen de Anthonie van Leeuwenhoeklaan en de Chr. Huy genslaan. II. in te trekken het besluit inzake een richtingsverkeer op de Buys Ballot- laan, tussen de Anthonie van Leeuwen hoeklaan en de Chr. Huygenslaan. Bezwaren binnen zes weken bij B. en W. Bouwzaken B. en W. zijn van plan vergunning te verlenen voor: 1. het aanbouwen van een berging, Cle- mensstraat 54 (art. 19 WRO); 2. het vergroten en veranderen van een woonhuis, Soesterbergsestraat 87 (art. 19 WRO en art. 50 Woningwet). Gevraagd: Ant. van Leeuwenhoeklaan 65: bouwen van een bijkeuken; Dalweg 75-79: verbouwen van een supermarkt en inrichten sport en spel ruimte; Dorresteinweg 72b: uitbreiden en verbouwen diverse bedrijfsgebouwen tuincentrum; Dr. Rupertlaan 94: uitbreiden van een woonhuis; Ferdinand Huycklaan: bouwen van een bedrijfshal, kantoor en werkplaats; Haagwinde 15: uitbreiden van een tuinhuisje met een overkapping; Hartweg 56: uitbreiden van een woonhuis; Hommel 24; plaatsen van een dakka pel; Insingerstraat 58b: plaatsen van een blokhut; Molenstraat 138: verbouwen van een kantoorgebouw; Pijperpad 11: plaatsen van een hob- bykas; Prof. Lorentzlaan 90: bouwen van een berging; Van Lenneplaan 8: verbouwen en uitbreiden van een woonhuis; Verlengde Talmalaan: bouwen van een woonhuis (wijziging); Wieksloterweg O.Z. 95: uitbreiden van een woonhuis. Stukken zijn ter inzage bij afdeling ROB. Verleend: Anna Paulownalaan 34: uitbreiden van een woonhuis; Beckeringhstraat 11: uitbreiden en verbouwen van een autoschadebedrijf; Ereprijsstraat 181-183: plaatsen van een dakopbouw; Turfstreek 191: uitbreiden van een dakkapel; Van Lijndenlaan 3: plaatsen van een dakkapel. Bezwaarschriften binnen zes weken bii B. en W. Stukken zijn ter inzage bij afdeling ROB. De leden van de Brand kunnen voortaan weer I aan hun gemoed: het Verademingsventier, k Ventiel, is terug. Het e mer sinds er een hiaat I regelmaat van versch officieel gepresenteerc jaarvergadering van de Vrijwillige Brandweer de brandweerkazerne. Dat gebeurde door het a; een door banketbakke man Jan Dogterom, sam< sistent Marco Boevé gel Soester met een lengte v waarvan het woord ve vormd. Zo kregen de vrij een min of meer letterli van het nieuwe 'Ventiel Het initiatief tot het op) van 'Het Ventiel' werd De sponsoraktie die vorige week van start ging met als doel het ern stig zieke meisje Sabine (9) met haar familie een droge woonomge ving te bezorgen is nog niet rond. De Stichting Velika had gehoopt afgelopen weekend het verlossen de woord te kunnen sturen naar Slavonski Brod, de woonplaats van het Bosnisch vluchtelingenge zin. De moeder, die met haar drie kinderen (17, 14 en 9 jaar) in een veredelde schuur woont, is in de problemen geko men toen bleek dat Sabine slecht tegen het vocht in de 'woning' kon. Ze heeft, mede door slechte voeding, te weinig weerstand opgebouwd. Het grondwa ter staat hier letterlijk tegen de vloer, waardoor het vocht langs de muren loopt. Sabine heeft vaak hoge koorts en keel ontsteking en iedere ziekteperiode duurt langer dan de vorige. De huisarts heeft gezegd dat er maar één manier is om Sabine er weer bovenop te krijgen: een andere woning. In Slavonski Brod is wel woonruimte te huur, maar niet voor vluchtelingen. Die kunnen geen maandelijkse huur op brengen. Martin, Ivonne en Josefien, bestuursleden van Stichting Velika, werden tijdens het paasbezoek door Sa- bines moeder gesmeekt om haar te hel pen. Zij heeft haar man verloren aan de oorlog en raakte in paniek bij de ge dachte dat zij ook Sabine zal moeten verliezen. Na de succesvolle aktie voor een 82-ja- rige man heeft het bestuur besloten om dit wel zeer trieste geval onder de aan dacht te brengen van de Soester bevol king. Tot nu toe hebben acht mensen gereageerd die bereid zijn één tientje per maand af te staan voor woonruimte voor het gezin van Sabine. Dat is te wei nig, er is minimaal een bedrag nodig van zo'n f 175,- per maand. Liever zelfs een paar tientjes meer, om ervoor te zorgen dat de moeder ook beter voedsel voor het gezin kan kopen. Ook Radio Soest ondersteunt de aktie, meerdere malen per dag wordt er aandacht geschonken aan het lot van Sabine. Ieder die wil helpen en per maand een bedrag kan missen van minimaal f 10,- voor woonruimte voor dit gezin, tot zij naar Bosnië terugkunnen, wordt ver zocht snel contact op te nemen met de fam. Wierink, tel. 14963. Sponsors krij gen alle informatie over dit gezin toege stuurd. Wilt u het werk van Stichting Velika steunen, dan is uw bijdrage wel kom op postgiro 2339176 van Stichting Velika te Soest. "Weet je wat het i: voel te hebben dat minachten en afwi éne weten? Mijn bouwd op een angs gen van die éne wa: t-uitgesproken wa: je een leugen kuni Deze aantekeningen den in het onlangs "Het vreselijke zwij door Mieke de Bree i in op zoek gaat naa haar vader - en zovf dan vijftig jaar gelei gen om zich aan te sl in zijn geval later ze de Waffen-SS, wa Duitsers aan het zg "Het vreselijke zwij van een verwerking lijk tot de dag van Nederland telt volg ting enige honderd van destijds "fout velen van deze tw< pen nog altijd met schuldgevoelens, en woede. Er is n: werp te bedenken len jaren later - n rust en de meeste wust voor absolut het verleden. Pas het thema bespi maar dan nog he Mieke de Bree, pedagoge en ps? ervoor gekozen vreselijke zwijge: het boek gaat ze mede aan de ha dagboekfragmei Centraal staat e dagen dat ze kor aan het dorpje I bracht. Ze vluc oorlogsjaar me) naartoe om ziel gen en vond er later, antwoord haar bezighield "In Herz kwaï boven," aldus vraaggesprek verschijning v< allemaal geen I echt. Wat al di< geweest, weri Daardoor kori pen en toen iV gaan schrijver om me heen; 1 Kwetsbaa Ze beseft goe catie van het eigen naam geerde name moet dan ma ik er zelf bet duidelijke se tieke verled' eigen lotgev die haar het ze noemt 1 maatschapp vader mag I vader..." Haar leven de verborg

Soester Courant | 1994 | | pagina 5