extra \e zone Heel 'Van Asch b.v.' op de jubileumfoto Soester Tuincentrum FOTO OP T. SHIRT GOPYSERVICE /Hm! U EEN BEETJE ONGEMAK, WIJ EEN ACTIE MET GRATIS GEBAK. Trouwe klanten actie voor gratis banket ffraiteur Le Saladier en wijnhandel Gommers presenteren totaal-buffet en zomerse wijnen Stwjmdbuf/i&n AH-tent met rake penalty opengeknald Soester wijnhandel Gommers winnaar in actie voor wijnen uit Spanje 1 HANDEL WANDEL te vervangen Ruime parkeergelegenheid. Wieksloterweg 37 (W.Z.) - Soest Telefoon 02155-1 67 76 lift VANAF FL.0,10 PER STUK 'ENSDAG 20 APRIL 1994 SOESTER COURANT PAGINA 7 Wij kunnen u met trots mededelen i onze nieuwe illektie er zeer zonnig uitziet! 'ering van deze ertentie Unieke samenwerking van 'culinaire overburen' EL. 02154-17993 jen in de jizenkrant. krant! SOESTER TUINCENTRUM WIEKSLOTERWEG SOESTER TUINCENTRUM Ruime keuze: Coniferen Buxus Rozen Rhododendrons Eigen kwekerijen. IAinaiN3DNini U31S30S D3AAH310]S)I3IAA IAinUIN3DNini U31S30S Tijdelijke huisvesting aan de Smitsweg •v V- Reis punten uit het buffet, zoals een oriën taalse warme visschotel met inktvis, zalm, tong en grote garnalen in een ko- kossaus met gember; een Italiaanse ma- rengo van kalfsvlees, gestoofd in witte wijn met tomaat; een Provengaals lams- gerecht en nog veel meer; maar ook de koude gerechten komen uit allerlei "hoeken", zowel de Hollandse - ge rookte zalm en paling ontbreken niet - als de Franse en de Zuidamerikaanse. De bedoeling is dat de gasten uitgebreid kunnen proeven van dit "buffet de dé- gustation", waarin zo'n beetje alles wordt gepresenteerd wat Le Saladier in huis heeft (ook op het gebied van de en tourage). "Het gaat niet alleen om heel exclusieve dingen," aldus Vooren, "maar om het hele scala aan mogelijk heden te laten zien. De gasten maken zelf uit wat en hoeveel ze van alles zul len proeven. Ze kunnen overal een hap je van nemen, maar ook een compleet menu opbouwen." woonhuis met c.v.-gas ondom. Links, aan het eind Jen ruime garage/berging, sfeervolle villawijk met in de tekende winkelvoorzienin gen Indeling: b.g. woonka- ."keuken, bijkeuken, slaap- toilet en hal. 1e verdie- badkamer en overloop. 2e er. Totaal grondoppervlak m bijzondere vorm van culinaire enwerking vindt op zaterdag- 'ond 7 mei plaats tussen twee ge- ommeerde Soester firma's, die bewegen op het terrein van irfijnd "eten en drinken": Le Sa- ier, de bekende traiteur, en ijnhandel Gommers. Beide zijn ivestigd aan de F.C. Kuyper- aat, waar ze overburen zijn. Met icht kan deze vanouds bekende ■ester straat dan ook het "meest ilinaire straatje" van Soest wor- m genoemd. pe beide ondernemers, de heren Voor- bn en Gommers, hebben elkaar gevon- len in de presentatie van een totaal- iffet, omlijst met zomerse wijnen, die |p zaterdag 7 mei a.s. gaat plaatsvinden lp een al even bekende locatie in Soest: [aasboerderij de Staelenhoef aan de Jirkstraat 123. Het is voor het eerst dat |e traiteur en de wijnhandel op deze ianier samenwerken. Beide ondernemingen laten tijdens de presentatie zien wat ze zoals in huis nebben, en dat is bepaald niet gering. Le Saladier richt in de Staelenhoef een [groots buffet aan, dat zich duidelijk zal onderscheiden van wat in Nederland tot dusver op dit gebied bekend is. ['"Meestal krijg je in ons land een vrij tra ditioneel koud buffet aangeboden, met nooi opgemaakte salades en andere ge rechten. Maar het kan ook anders," al dus de heer Vooren van Le Saladier. Hij wijst op de buffetten zoals men die kent in bijvoorbeeld Indonesië en Thai land, maar ook in Zuid-Amerika. "Daar wordt de nadruk niet zozeer ge legd op de opsmuk, maar op wat eet baar is. Je zult er nauwelijks showstuk ken aantreffen, die in Nederland zo'n Traiteur Le Saladier, F. C. Kuyper- straat 3. beetje tot het geijkte repertoire beho ren. Het is allemaal veel speelser en de variëteit is ook veel groter." Vooren spreekt in dit verband van een "totaal buffet", waarin tientallen gerechten worden gepresenteerd. "De items zijn wat kleiner, maar er worden ook tal van warme vlees- en visgerechtjes in opge nomen. Het is allemaal veel rijker aan variatie." Hoogtepunten Als voorbeeld noemt hij enkele hoogte- Wijnen Dit alles wordt omlijst met een uitge breide presentatie van wijnen, verzorgd door wijnhandel Gommers. Op de proeftafel komen 15 a 20 wijnen te staan, die zeer geschikt zijn om in het voorjaar en de aankomende zomer ge dronken te worden. Niet alleen witte, ook rode wijnen blijken daarbij heel goed te passen. Naast de bekende Fran se wijnen als de 1989 Riesling Grand Wijnhandel Gommers, F.C. Kuyper- straat 26. So est-Zuid) inderhouden bedrijfspand Jn fraaie dakterrassen. Rui- heid, dubbele garage op emming: horeca en/of kan arie grond 442 m2. aan 22 aande villa met c.v.-gas, 5 *u'n mef tuinhuis en over- gde tuin, een prachtig na- op een steenworp af- ecte nabijheid van winkels, 'vervoer. ""'ge living, moderne woon-/ '^apparatuur, toilet en hal. 3kamers, badkamer, sepa- 'p. 2e Verdieping: 2 ruime iruimte. tstekende staat van onder- Cru Meunchberg en een geurige droge Gascogne is dat bijvoorbeeld ook de Colombelle, een rosé die volgens Leon Gommers tot dusver een beetje wordt ondergewaardeerd. Verder wijst hij op de Chateau de Bouchassy, een rosé uit Lirac in de Rhöne-vallei (naast Cha- teauneuf-du-Pape), met de frisheid van een witte maar de kracht van een rode wijn, die in Frankrijk hoog wordt ge waardeerd. Ook de Spaanse wijnen zijn present, want die verheugen zich in een stijgen de belangstelling, maar nu eens niet uit de Rioja-streek, maar uit het nog wat onbekende Alicante. De wijnen van Bodegas Enriques Mendoza worden gemaakt door de 22-jarige Pepe Men doza en zijn een nadere kennismaking meer dan waard. De Savia Nova is een blend van de druivesoorten Shiraz, Ca- bernet Sauvignon en Monastrell en door zijn volle ronde smaak een perfec te begeleider van de barbecue. De 1993 Chardonnay Joven is een fruitige droge witte wijn, heerlijk al apéritief of voor de zomeravond. Naast Italiaanse en Duitse wijnen ver dienen ook wijnen uit Zuid-Afrika de aandacht. Uit het zeer grote aanbod in de winkel koos Gommers voor deze ge legenheid de Swartland Steen, de Kleinbegin en de Neil Ellis Cabernet Sauvignon. De Swartland Steen is een bloemige witte Afrikaan van de druive- soort Chenin Blanc. Neil Ellis is een ge talenteerde wijnmaker uit Stellen- bosch; hij weet het karakter van de druif tot in. de perfectie in de wijn over te brengen. De Cabernet Sauvignon is diep donkerrood van kleur, met een geur van mint en zwarte bessen en ge rijpt op eikehout, kortom: een ode aan deze druivesoort. Plaatsen beperkt Voor de unieke presentatie/proeverij, die op zaterdag 7 mei 's avonds om 18.00 uur begint en sfeerrijk wordt "aangekleed", zijn zowel bij Le Saladier (F.C. Kuyperstraat 3, tel. 24664) als bij wijnhandel Gommers (F.C. Kuyper straat 26, tel. 21557/27059) bij in schrijving toegangskaarten a f 62,50 verkrijgbaar. Men kan zich ten laatste op 3 mei op beide adressen opgeven, ui teraard zo lang de voorraad strekt, want het aantal plaatsen is beperkt. Tijdens de presentatie vindt geen ver koop plaats, maar er is uiteraard wel het nodige te bestellen. Voor de verkoop kan men bij de beide winkels in de F.C. Kuyperstraat terecht. De openingstij den van Le Saladier zijn: dagelijks 10.00-20.00 uur, zondag 15.00-20.00 uur (woensdags gesloten); van wijn handel Gommers: donderdag 9.30-18.00 uur; vrijdag 9.30-21.00 uur; zaterdag 9.30-17.00 uur. De Smitshof wordt gerenoveerd. Dat geeft u wellicht een beetje ongemak. Maar... dat wordt door ons beloond met een leuke gratis gebak-aktie. U krijgt een stempeltje op uw kassabon vanaf fl 5,-. Als u 20 stempeltjes heeft gespaard, kunt u zo bij ons een heerlijke taart afhalen. De aktie start op 21 april a.s.. Onze weekaanbiedingen blijven natuurlijk ook gewoon doorgaan. Dat is dus dubbel voordeel! We zien u graag in onze winkel. Brood* en banketbakkerij Winkelcentrum Smitshof-Soest-Telefoon 11830 Onder grote belangstelling heeft de firma v/h H. van Asch b. v., aannemer van note namens het personeel een fraaie vijverpartij aangebodendie de entree van het grond-, riool-, straat- en sloopwerken, afgelopen zaterdag het 75-jarig jubileum ge- bedrijf siert. De feestelijkheden werden even onderbroken voor de jubileumfoto, vierd. Dat gebeurde in de tot complete feestzaal omgebouwde bedrijfshal aan de In- waarop alle 76 vaste medewerkers een plaatsje kregen terwijl het complete wagen- dustrieweg, waar het feest eerst in de kring van de medewerkers plaatsvond en later park van de firma in een indrukwekkende slagorde langs de Industrieweg stond op- werd gevolgd door een drukbezochte receptie en een ontmoetingsmarkt, waar zo 'n gesteld, beetje "tout Soest" elkaar trof. Eerder was aan directeur H. van Asch en zijn echtge- LU U CC LU V— C/3 LU O C/3 CJD ar oo co m m CT> C/3 O m C/3 -H li'"5-' Soest blijft voorlopig in het onge wisse over de voetbalkwaliteiten van burgemeester Hans de Widt. Soests eerste burger was uitgeno digd om de tijdelijke vestiging van de AH-supermarkt aan de Smits- weg met een penalty open te knal len, maar liet dat karwei over aan een jeugdige voetballer van S.O. Soest, de 7-jarige Bruce Barsan (van de F-7). Bruce was met enige tientallen kamera den van zijn voetbalclub gevraagd om te komen doelschieten, maar de harde wind maakte dat onmogelijk en boven dien was het doel inmiddels min of meer aan barrels gewaaid. Niettemin kregen alle Cruyffjes-in-de-dop een lekker ijs je- De burgemeester, verwelkomd door bedrijfsleider Hans Goossens, vond dat de medewerkers van AH een geweldig karwei hadden volbracht met de ver- Burgemeester De Widt ziet hoe Bruce Barsan het penaltyschot voor hem af vuurt. huizing van de supermarkt naar de tent, waar de verkoop gedurende een maand of vier gewoon doorgaat. Het tijdelijke onderdak in de tent is volgens De Widt alleen maar een stapje terug om een aanloop te nemen voor een grote sprong. De nieuwe supermarkt aan de Smitshof moet in het najaar klaar zijn. Soesterbergsestraat 57, tel. 13109 Van Weedestraat 147, tel. 25942 Hamseweg 21, Hoogland, tel. 033-807151 Mem \bn Oosten lfotoserwoe "Vinos de Espana", het promotie bureau voor Spaanse wijnen in Ne derland, hield vorig jaar november een landelijke actie onder slijterij en en wijnhandels. De Soester wijnhandel Gommers (F.C. Kuy perstraat) was een van de drie prijswinnaars. Over heel Nederland deden zo'n 700 zelfstandige slijters./ wijnhandelaren mee aan de actie. De bedoeling was de Spaanse wijnen op een leuke en origi nele manier extra in het zonnetje te zet ten. ^'Vinos de Espana" stuurde in no vember een "mystery woman" op pad, die de inspanningen van de deelnemers beoordeelde. Selectiecriteria waren: een ruim aanbod, kennis, informatie aan de consument en promotie van Spaanse wijnen. In het assortiment van wijnhandel Gommers vindt men o.a. wijnen uit de volgende streken: Utiel Requeva, Ri bera del Duero, La Mancha, Navarra, Alicante, Penedes, Sherry, Rioja en Al- mansa, maar ook "Cava", de perfecte vervanger van de duurdere champagne. Gommers beschikt ook over een uitste kende kennis van de Spaanse wijnen en er liggen voor de consumenten diverse informatieve folders klaar over de ver- t-w.v V* schillende Spaanse wijngebieden. Bo vendien organiseert Gommers regel matig cursussen en proeverijen, waarin de Spaanse wijnen centraal staan. Vandaar dat het echtpaar Gommers werd uitgeroepen tot een van de drie winnaars. Ze mogen binnenkort een lu xe, geheel verzorgde reis naar Spanje Leon Gommers r.) kreeg de prijs uit gereikt door Marianne Nuberg, direc teur van "Vinos de Espana maken. "Met Spaanse wijnen haal je de zon in huis," aldus wijnhandelaar Leon Gommers. Soesterbergsesfraat 57 tel. 13109 van Weedestraat 147 tel. 25942 Hamseweg 21 Hoogland 033 807151

Soester Courant | 1994 | | pagina 8