iSOESTERBERGt 'Gekkenhuis' in filatelistenweekeinde RCHÜÜ 'De Vereniging Overlast Vliegbasis Soesterberg is geen protestclub!' -fSPÖRTt ry REHDF Thérèse Steinmetz luistert Balkanavond van Lions op Thuiszorg ook over de bult Badso Clubkampioenschappi emeen Egghermonde wint toernooi! Tijd even Bejaarden stappen weer op de boot van De Zonnebloem WOENSDAG 27 APRIL 1994 SOESTER COURANT PAGIN, Ruim 2.300 mensen bezoeken tentoonstelling in Aqua Indoor vm DER LOUW Inbraak Rumpler Gemeentehuis op 6 en 13 mei gesloten VOVS reageert op discussie Bunskoek-Blaauw Nieuwe brochures informatiecentrum Project ook in Soesterberg van de grond Ons Kent Ons Samen op naar het jubeljaar 1995 Wim van Hoorn RENOVATIE f NV0B EN r/ Titels enkelspel voor Klijn en Immerzeel Stratenvolleybal A GA VS groot succes VOLLEYBAL LTV kent sterke opening seizoen met twee zeges De kracht van de reclame ligt in de herhaling Polen in oorlogstijd, Noorse ze gels, het Belgische koningshuis. Je kon geen thema bedenken of het was wel vertegenwoordigd op de landelijke jeugdfilateliedag in Aqua Indoor. De tweedaagse ex positie, georganiseerd door post zegelvereniging Eemland, oogstte louter complimenten. Dat zal de ruim 2.300 bezoekers niet hebben verbaasd. Zij konden hun ogen uitkijken bij de bijna vierhonderd ka ders. Niet alleen de fraaiste zegels boei den van begin tot eind, ook de uitgespit te geschiedenis bij de series trokken de aandacht van de filatelisten. Verder was er onder meer een stand van Het Rode Kruis en een museum van de PTT, als mede een ruilbeurs voor de jeugd. In de sporthal van het sport- en recrea tiecentrum werden zaterdag en zondag 291 thema's van jeugdige filatelisten tentoongesteld, in het kader van de tiende dag van de jeugdfilatelie. Bij de gelegenheid werd ook stil gestaan bij het veertig-jarig bestaan van de stich ting voor het filatelistisch jeugdwerk en Eemland zelf. De vereniging had twee jaar geleden al de organisatie aange vraagd, omdat ze in 1994 het 25-jarige bestaan viert. Waarschijnlijk in novem ber zal Eemland het zilveren bestaan nog meer kleur geven. Bussen Vooral zaterdag was het een gekken huis. Toen stopten negen volle bussen op de parkeerplaats met kinderen van verschillende verenigingen. Ook in au to's stroomde jeugd toe. "De schatting is dat er zo'n zeventienhonderd kinde ren en zeshonderd volwassenen zijn ge weest", aldus Herman Duit van de plaatselijke postzegelvereniging. De volwassenen hielden in de kleine zaal van Aqua Indoor een tentoonstel ling. Daar waren ongeveer honderd ka ders te zien. Bij de jeugdfilatelisten wa ren bovendien nog prijzen te winnen. Gilles van der Zand van Eemland won de bronzen medaille in de regionale klasse en kreeg ook een aanmoedi gingsprijs. Hij is vast van plan om zijn verzameling van het Belgische konings huis verder uit te breiden. De doelstel ling is dat hij dan nog meer punten krijgt en in de nationale klasse en wellicht de internationale klasse mag uitkomen. Er werd zaterdag overigens toch al over de grenzen gekeken. In restaurant Darthuizen vond namelijk de jaarver gadering van de Bond van Filatelisten Verenigingen plaats. Daarbij waren on der anderen de bondsvoorzitters uit Luxemburg, België en Duitsland aan wezig. Nadat jonkheer drs. Beelaerts van Blokland, commissaris van de ko ningin in de provincie Utrecht, de jeugdfilatelie en de tentoonstelling had geopend, namen zij 's middags een kijk- Zoeken naar interessante gestempel de enveloppen en postzegels. De jeugd filatelie en de tentoonstelling trok ruim 2.300 bezoekers. Foto: Goos van der Wilt je in Aqua Indoor. De Belgische voor zitter was zodanig onder de indruk, dat hij een dag later nog even binnenwipte. Eemland is geen kleintje als het gaat om het organiseren van grote tentoonstel lingen, maar niettemin toonde Duit zich onder de indruk van de complimenten die zijn vereniging van alle kanten wer den toegezwaaid. "We hebben nog nooit zoveel succes gehad." mt. 35-43 kleuren: wit en blauw Damesmaien van 35 tot 44 Herenmaten van 38 lot 49 Laanstraat 94A-Baarn-Teleloon 02154 - 12661 Weeshuislaan 44-Zeist-Telefoon 03404 -18069 Een 31-jarige inwoner van Soesterberg is de dupe geworden van een inbraak. Die werd in de nacht van donderdag op vrijdag gepleegd. De inbreker nam een fototoestel, een radio, geld, cheques en rij- en kentekenbewijzen mee. In verband met verplichte atv-dagen is het gemeentehuis van Soest op vrijdag 6 en vrijdag 13 mei gesloten. De avondopenstelling zal daardoor komen te vervallen. Op donderdag 5 mei (bevrijdingsdag) en donderdag 12 mei (hemelvaartsdag) is het ge meentehuis namelijk ook dicht. Het huisvuil wordt op 6 en 13 mei wel volgens rooster opgehaald. Ook het afvalstoffenpark is op beide vrij- dagen geopend.. Twee nieuwe brochures liggen in het in formatiecentrum om gratis meegeno men te worden. Het betreft een brochu re over de Algemene Wet Bestuurs recht. Hierin wordt uitvoerig ingegaan op de mogelijkheden die men heeft om bezwaar en beroep aan te tekenen tegen een beslissing van de overheid. De tweede brochure vertelt het een en ander over het Nederlandse Vreemde lingenbeleid. Stilgestaan wordt bij mi grantenmotieven, asielzoekers en vluchtelingen, illegalen, naturalisatie en toelating. "Zes regels, vijf fouten." Dat is het bondige oordeel van dhr. S. Be nard, voorzitter van de Vereniging Overlast Vliegbasis Soesterberg op de opmerkingen die het Soes- terbergse WD-raadslid Blaauw onlangs in deze krant over de VOVS maakte. Benard is daar niet zo best over te spreken. "Ik heb geen zin om me nog in de dis cussie tussen de heren Bunskoek en Blaauw te mengen, maar als meneer Blaauw echt onzin over onze vereniging verkoopt, wil ik daar toch wel wat over kwijt," aldus Benard. Hij constateert dat Blaauw in zijn aanval op Bunskoek (over de rol van Kontakt der Kontinen ten in de protesten tegen de vliegbasis) slechts zes regels wijdt aan de vereni ging, maar er niettemin in slaagt daarin maar liefst vijf fouten te maken. "Wat is dan de waarde van de rest van zijn ver haal?" aldus Benard. Ten eerste vermeldt Blaauw de organi satie als de VOS (Vereniging Overlast Soesterberg). "De VOS is de onderne mersvereniging in Soesterberg, zoals Blaauw zou moeten weten. Wij zijn de VOVS, en wij hebben ook geen last van Soesterbérg, maar wél van de vliegba sis." Dat Blaauw zijn vereniging om schrijft als "nog jong" frappeert Benard eveneens: "Wat is jong? We zijn op 4 oktober 1990 opgericht, maar we be stonden al 15 jaar als werkgroep en als groep Omwonenden West." Beide clubs onderhielden al jaren kontakten met o.a. de staatssecretaris en de com mandant van de vliegbasis, aldus Be nard. "Daar viel altijd best mee te schaatsen." Dat de VOVS "nauwelijks bekend" is bestrijdt Benard al evenzeer. "Van de 163 aanwezigen op onze algemene ver gadering van 8 maart kwamen er 23 uit Soest en Soesterberg." Over de zinsne- De grote Balkan muziek- en dans avond die de Lions Eemland zater dag 7 mei in het Griftland College aan de Noorderweg in Soest houdt, wordt mede opgeluisterd door Thérèse Steinmetz. Vanaf begin jaren zeventig, toen zij de eerste prijs wegsleepte op het grote In tervisie Songfestival te Brasov in Roe menië, is ze in de Balkanlanden nog al tijd bijzonder populair. Talloze con- cert-toernees en televisie-optredens deed zij in de landen van de Balkan. Maar ook in eigen land is Thérèse Stein metz erg bekend. Sinds 1980 bestaat er een grote samenwerking met het Roe meense ensemble van meester-violist Andrej Serban. Met grote regelmaat treden zij op in binnen- en buitenland. De liefde komt van twee kanten, want toen de Lionsclub Eemland Thérèse Steinmetz vroeg de Balkanavond van 7 mei te presenteren, was ze meteen en thousiast. Behalve de presentatie van deze avond levert ze ook een muzikale bijdrage aan deze meeslepende en unie ke Balkanavond met muziek en dans. De toegangsprijs van de avond, die om 20.00 uur begint, bedraagt 20 gulden. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VW's in Soest, Soesterberg en Baarn en bij de Reisburo's Gerth in Baarn en Soest. De opbrengst van de avond is bestemd voor het inrichten van een huisapo theek in een zwakzinnigeninrichting in de Roemeense plaats Piatra Neamt. de dat de vereniging "met open armen" door het Kontakt der Kontinenten werd ontvangen merkt Benard op dat het dan wel ging om betaalde open ar men, en dat het niet zo merkwaardig is dat de VOVS nu in Soesterberg verga derde, nadat dat eerder gebeurde in Bilthoven en Bosch en Duin. "We zijn nu eenmaal een vereniging rondom de vliegbasis." Protest? Tenslotte reageert Benard enigszins ge pikeerd op de omschrijving "protest vergadering", die Blaauw hanteerde. "Het ging om een algemene ledenver gadering, die druk bezocht werd. Zou een geacht Tweede Kamerlid van het CDA (De Graaf) zich lenen voor een protestvergadering? Het had ook Blaauws partijgenoot Sari van Heems kerk kunnen zijn," aldus Benard. De oud-reserve-majoor ("ik ben absoluut geen activist; ik heb alle begrip voor Defensie, alleen vind ik dat we onnodig lawaai zoveel mogelijk moeten vermij den) heeft z'n bedenkingen over Blaauws bijdrage aan de discussie. "Weet hij eigenlijk wel waar hij het over heeft? Als de kwaliteit van de rest van zijn artikel even hoog is, dan zijn dit du bieuze verhalen..." Benard maakt nog eens duidelijk dat de VOVS niet zomaar "een protestclub" is. "We hebben bewust gestreefd naar een vereniging met een professioneel karakter, en zeker niet zo activistisch als Blaauw het wil doen voorkomen. We hebben inmiddels meer dan 300 leden, maar bovendien is ook een groot aantal bewonersverenigingen uit de regio bij ons aangesloten." Onder de baan Dat de VOVS in het dorp Soesterberg minder "aanhang" heeft dan in bijvoor beeld Den Dolder of Zeist zal Benard niet bestrijden. "Aan de westkant is de overlast veel groter. De naam Soester berg voor de vliegbasis is eigenlijk heel verwarrend, want Soesterberg zelf ligt eigenlijk langs de basis, maar Bilthoven, Bosch en Duin en Den Dolder liggen precies ónder de baan..." De VOVS volgt de ontwikkelingen rondom de "vliegbasis met argusogen. Volgens Benard is de uitkomst nog lang niet zeker. Wel staat vast dat op en rondom de vliegbasis Soesterberg di- Thérèse Steinmetz. Naast Thérèse Steinmetz ueucu op net Roemeense Folksorkest 'Cnuna de pe Somes' en het Nederlandse Zigeuner orkest 'Romanye Rye'. verse soorten hinder te constateren zijn: vliegbewegingen, maar ook grondla waai (proefdraaien, straalmotorgene ratoren, sirenes, schieten, patrouilles) en luchtverontreiniging (stank en kero- sine-neerslag). De VOVS heeft al eerder aangedron gen op maatregelen, zoals hush-houses, de uitschakeling van de Dash-genera- toren, isolatie aan de bron, betere regel geving en het oprekken van de opera tionele noodzaak voor oefeningen. De staatssecretaris reageerde aanvankelijk wat stroef, later tamelijk welwillend. Het aantal klachten - waarvan de VOVS een diepgaande en zeer uitvoe rige analyse heeft gemaakt - nam in 1991 af (de Amerikaanse F 15's waren toen actief in de Golfoorlog) naar 651; in 1990 waren het er 1141 en in 1992 weer aanzienlijk meer: 2606. In 1993 werden nog i368 klachten geregi streerd. De VOVS hoopt in 1994 op een "verademing". De meeste klachten kwamen overigens inderdaad uit de ge meente Zeist, zo'n 83 procent. Beleggingsplan Benara wijst verder op de zonering krachtens de Luchtvaartwet, waarbij al le 556 bezwaren terzijde werden ge schoven) en het beroep van Soest, Zeist en de VOVS op de Raad van State, waarop pas in 1996 een uitspraak wordt verwacht en het schorsingsverzoek bij de Raad van State van juli vorig jaar. Ten overvloede onderstreept hij, met het oog op het beleggingsplan, nog eens dat de vliegbasis Soesterberg in een zeer dichtbevolkt gebied met 365.000 inwo ners is gesitueerd (Gilze-Rijen 195.000, Twente 150.000, De Peel 51.000 en de overige bases nog aan zienlijk, waardoor er altijd over bebou wing gevlogen moet worden. "Het oorspronkelijke beleggingsplan was anders. De transporthelicopters zouden - na drie jaar op Deelen - naar Eindhoven gaan." De uitstel van het beleggingsplan voor Soesterberg houdt volgens Benard in dat er wellicht alleen sprake zal zijn van een voorlopige sta tionering van een squadron Chinooks, die in 1995 komen, en dat er voorals nog geen investeringen op de vliegbasis worden gedaan, in afwachting van het zgn. "uitplaatsingsonderzoek" naar Groningen of de Noord-Oost-jjolder. Al enkele jaren bestaat in Soest het project thuiszorg. Wat houdt dat in? Het bieden van thuiszorg als alternatief voor verpleeghuis zorg aan mensen die daar zouden moeten worden opgenomen of zijn opgenomen. Die thuiszorg kan be staan uit verpleging, verzorging, medische zorg, huishoudelijke hulp, alarmering, oppas, therapie, hulpmiddelen enz. De thuiszorg Soest/Baarn heeft mo menteel 46 mensen die een verpleeg huis-indicatie hebben en dus opgeno men zouden kunnen worden, maar daarentegen thuis in hun eigen huis ver zorgd worden. Voor wie is thuiszorg? We denken dan al gauw aan ouderen, maar ook anderen komen hiervoor in aanmerking. Bij voorbeeld iemand die na een zieken huisopname alleen naar huis kan als daar voldoende hulp is. Dat kan voor een deel mantelzorg zijn (familie, bu ren, vrienden) maar dat is niet altijd mogelijk. Dan moet er thuiszorg zijn. Hoe zit dat in Soesterberg? In Soest en Baarn zijn de zaakjes goed geregeld, maar in Soesterberg nog niet. Wel ken nen we de dames die via de Centrum Maatschappelijke Dienstverlening worden ingeschakeld en veel en goed werk doen en daarnaast is er het kruis werk. Maar dan blijkt dat de afstand tussen Soest en Soesterberg te ver en de bult te hoog is. De Vereniging Soester- bergs Belang was dit een doorn in het oog. Tenslotte is Soesterberg een deel van Soest en is het beschikbare budget daarop gebaseerd. Het heeft veel tijd en energie gekost, maar nu zijn er stappen gezet in de goede richting. Voorde pro blemen die er nog zijn, worden oplos singen gezocht en mede dank zij de Soesterbergse huisartsen die hierin ui teraard een belangrijke rolspelen, hoopt men dat thuiszorg ook in Soes terberg binnenkort en vanzelfsprekend zal zijn. Een wekelijkse column van een min of meer bekende Soesterberger. Deze week: dhr. W.H.M. Koevoets, Gen. Winkelmanstraat 92. Een bewuste keuze was het toen wij in 1977 vanuit Utrecht naar Soesterberg verhuisden, want écht thuis voelden wij ons niet in Utrecht. Soesterberg, een dorp waarin 'vele soorten Nederlan ders' zich vestigden en nog vestigen, kenmerkt zich door zelfstandigheid, ei genzinnigheid én vooral trots. Deze ei genschappen worden ook door 'niet ge boren en getogen: Soesterbergers' snel overgenomen. Dit blijkt vooral in het verenigingsleven, wat rijk bloeit in Soesterberg. De wil om de eigen boon tjes te doppen is een ongeschreven wet voor veel verenigingsbestuurders en bestuursters. Toen enkele jaren geleden de viering van koninginnedag in gevaar kwam doordat het toenmalige Oranje Comité ermee ophield, stonden er enkele inwo ners borg voor dat dit toch niet gebeur de. koninginnedag werd in ere hersteld, dit tot grote vreugde van de kinderen en vele ouders. Heden ten dage kan het co mité rekenen op de steun van veel vrij willigers die de viering Van Koninginne dag, 4 mei en bevrijdingsdag evenzeer belangrijk vinden. Óm u een indruk te geven: de jongste telg binnen de Oranje supporterskring is 15 jaar, terwijl de oudste ruim 80 jaar is. Naast de lichamelijke inzet van deze vrijwilligersgroep is het jaarlijks rond krijgen van de financiën een grote klus. Naast een bescheiden bijdrage van de gemeente (een paar dubbeltjes per in woner), worden d.m.v. advertentiever- werving voor het programmaboekje en een huis aan huis-collecte de benodigde gelden bijeen vergaard. Ten behoeve van de viering van het 50-jarig bevrij dingsfeest in 1995 is reeds overleg gaande met o.a. de gemeente Soest. Opmerkelijk is dat onze plannen om deze viering te verpakken in een feest- week in goede aarde vielen bij de ge meente, maar zoals altijd, als het tot concretisering van materiële en finan ciële zaken moet worden omgezet, geeft de gemeente niet thuis. Dat is jam mer, maar daar zijn we aan gewend. De viering in 1995 wordt een landelijke manifestatie die zich voornamelijk af speelt op en rond de vliegbasis. Voor het dorp Soesterberg een gelegenheid bij uitstek om zich te profileren en een flinke hap uit de ruif mee te eten. De or ganisatie van 'dorpse feestelijkheden' willen wij daarom naadloos laten aan sluiten bij deze nationale manifestatie. Reeds veel instellingen en verenigingen hebben toegezegd om gedurende deze week te participeren in de organisatie en uitvoering van de, evenementen. Dat dit nog niet is opgepikt door het Soesterbergse bedrijfsleven verbaast mij zeer. De Vereniging Ondernemers Soesterberg (V.O.S.) zou m.i. vooraan moeten staan om de (lucratieve) belan gen voor de ondernemers te behartigen. Maar ook de niet bij de V.O.S. aange sloten ondernemers kunnen flink in de bus blazen en initiatieven nemen. De V.O.S. is door mij in de afgelopen jaren reeds enkele malen uitgenodigd om sa men met het nieuwe Oranje Comité van gedachten te wisselen hoe samenwer king tot stand zou kunnen komen, maar geeft tot op heden niet thuis. Ook dat is jammer. Als echte Soesterbergers zullen we daarom ook in 1995 laten zien wat Soesterberg te bieden heeft. Als dit kan in een massale betrokkenheid van alle belanghebbenden, bevolking, vereni gingen en bedrijfsleven, zonder dat we elkaar vliegen zitten af te vangen, dan pas zijn we écht goed bezig onze eigen boontjes te doppen! Laten we eerst samen op het Dorps plein koninginnedag 1994 vieren. De rest is toch van latere zorg. Immers tij dens dit volksfeest wordt de saamhorig heid en betrokkenheid met elkaar ver sterkt. En of je nu voor of tegen het ko ningshuis bent, het is een waarde die ons bindt. In onze veel te snel verande rende samenleving is dat het minste wat we kunnen doorgeven aan onze kinde ren. Ik ben ervan overtuigd dat ook de ze koninginnedag in ons dorp weer als een magneet werkt op de bevolking van de ons omliggende gemeenten. Op zo'n dag mag je gerust een beetje trots zijn op je dorp! Wim Koevoets. Sinds 1963 BOUWBEDRIJF SOEST UITVOERING VAN: NIEUWBOUW VERBOUW S.-,,,» ONDERHOUD LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST TEL. 02155 - 15073 - FAX 02155 - 17496 inhe, afgelopen weekeinde h,eld r^DMNTON f de Badmintonvereniging Soester berg haar traditionele clubkam- pioenschappen voor jeugdleden in de Banninghal. De enkelspelen heren dubbel en het gemengd dub bel werden in drie niveaus ver deeld, het dames dubbel in twee. Bij het enkelspel in de le klasse stond er ook een wisselbeker klaar. Bij de heren ging deze naar de achttien jarige Frank Klijn en bij de dames naar de vijftien-jarige Annemarie Immer zeel. In totaal deden er 47 spelers en speelsters mee. De jongste was 7,5 jaar, de oudste twintig. Het aantal wedstrij den van twee dagen rennen, slaan en zweten kwam op een totaal van 148. De prijzen werden als volgt verdeeld: gemengd dubbel/klasse 1: 1. Joost Lobbes en Lisette Klip, 2. Frank Klijn en Marjolein Veldhoven. Gei dubbel/klasse 2: 1. Martijn Ko, Ingrid Liebke, 2. Mathijs Eiberi Silvia Hoffmann. Gemengd bel/klasse 3: 1Mathieu van Schel en Mandy van Deyl, 2. Jimmy Met Denisevan Ooijen. Herenenkel/] 1:1, Frank Klijn, 22, Joost Lobl Michel van Ooik. Heren enkel/1 2: I. Sandervan Lith, 2. Mathijs f! sen, 3. Erik Creutzberg. Heren, kei/klasse 3: 1. Gerd Buter, 2. fl Buter, 3. Mathieu Schuppen. D: enkel/klasse 1: Annemarie Immer, 2. Kelly van Ginkel, 3. Chantal Gei Dames enkel/klasse 2: Laura Kort Rachel Beem, 3. Brigitte Kalkhi Dames enkel/klasse 3: 1. Visser, 2. Silvia Hoffmann, 3. Schultz. Zaterdagavond 23 april, 19.00 uur uur: de laatste wedstrijden van het zeer geslaagde stratenvolleybal- toernooi, georganiseerd door de sportvereniging AGAVS nemen een aanvang. Ongelofelijk hoeveel Soesterbergers hiervoor in de be nen kwamen en met welk een en thousiasme. Hans Vader, de organisator van dit gro te toernooi, had alles uitermate in de hand. Onder zijn strenge, maar deskun dige leiding kwam in de heksenketel van spel en veel geluid duidelijk teke ning. Alles was op die laatste avond nog mogelijk en daardoor was de inzet enorm groot. Bij de recreanten was het Meerding Metaal die in de halve finale Die Anfangers met 10-3 naar huis stuurde. Met schrik en beven stonden et was voor mevrou ijk-de Waal een cor \ssing toen ze vrijdag \nden van burgeme idt de zilveren legp gemeente Soest mo n omdat zij 25 jaar a het bestuur van loon- en Dienstenc arden in Soesterber oorzitter Ben Niehoff ;t bestuur voor beweze isreis aangeboden me indleiding door het ge n ontvangstzaal van .is werden ze allen b irgemeester De Widt het echtpaar Van .ar ook hun kinderen: jj haar een lichtje bra LTV Soesterberg 1 (gemengd team zondag) speelt in vijfde klasse NTB en bestaat uit de dames Dil en Plekke- poel en de heren Kerkhof en Klinken berg. Het tennisteam is goed van start gegaan met twee overwinningen. De openings wedstrijd tegen Rhijnauwen werd in Soesterberg met 6-2 gewonnen. In Utrecht werd zondag het tweede duel met Iduna ook winnend afgesloten. Het werd 3-5 voor de Soesterbergers. LTV krijgt overigens zaterdag datzelfde Idu na op bezoek. Daarna volgen nog vier wedstrijden in de zondag-competitie voor gemengde teams. Overige uitslagen: LTV 2-Bosch en Duin 7-1, Hoogland 1-LTV 2 2-6, LTV 3-Breu- kelen 2 4-4, LTV 3-Blauwe Reiger 6 8-0. ze daarop in de finale tegen DriemTie aan te kijken, echt een team om vant dromen. Dat bleek al direct toen Drie* Tiem een voorsprong nam van 5- Maar toen was Meerding Metaal warl gemaakt en ijzer moetje smeden als h heet is. In een zinderènde wedstrijd \v| na het kwartier speeltijd de eindstai 13-11 voor Meerding Metaal. De mouwen werd daarop opgestroo] Banken aangeschoven, want nu kwaj de finale van de prestatiegerichte teai Dat waren Secret Service en Eggbel monde. Secret Service wist op kritiel momenten hun geheime wapens in zetten, terwijl Egghermonde het v< puur kracht en intelligentie moest het ben. De tribunes lieten vlak voor wedstrijd de waves zien waardoor een bijzonder sfeer ontstond. Egghei^jjr monde was de rust zelve en dat irriteelr de Secret Service. Met al hun waper^. bestookten ze dat rustige EgghermoojP;. de maar kregen ze niet uit hun ritmGji Sterker nog: Egghermonde scoorde ene punt na het andere. Roel Boum|||f| stond als leider midden in zijn team. eén trein denderde het daarop over he# Afgelopen zateri arme Secret Service. Hun geheime wa }iermonde van de ft pen was spoorloos en zodoende ston avon£/s om 22.001 den ze na dat finalekwartier op een ach bruik gemaakt var terstand van 3-14. Egghermonde, vormers werden gevra* jaar tweede, was nu de kampioensploqplaatst naar het ter die de wisselbeker mee naar huis nam cumentaire gaat o Desgevraagd bleek dat Roel Boumadt moest de aankled enige bewoner van Eggehermonde is et weergeven. de overige vijf in de loop der jaren Egghermonde zijn verhuisd naar Zeisl Soest, Amersfoort en Leusden. Slecht één keer per jaar worden ze door Roe bijeen geroepen én nu met succes. Hel Stratenvolleybaltoernooi groeide we-fl derom uit tot een geslaagd evenement® voor velen. Dinsdag 19 en woensdag 20 april hield de Zonnebloem weer haar jaarlijkse boottocht. Voor de Soes terbergse bejaarden betekende dat dat ze vroeg uit de veren moesten. Twaalf van hen werden van De Drie Eiken naar de jachthaven in Amersfoort gebracht, vergezeld door twee helpsters. Daar stapten ruim 120 bejaarden uit Amers foort en omstreken op de boot. Nadat iedereen plaats genomen had op het boven- of het benedendek, werden zij verwelkomd door Niek Becks, die samen met zijn vrouw leiding gaf aan de vrijwillig(st)ers. Het programma werd voortgezet met een kopje koffie en een stukje cake, waarna de reizigers vrolijk met elkaar aan de praat raakten. Onder begeleiding van vrolijke accor- deonmuziek voer de boot over de Eem, onder de Al door naar de randmeren bij Flevoland. Het vaartuig werd nage keken door vele zwanen, reigers en an dere vogels, die zich in het pittoreske boerenland hadden genesteld. In de loop van de ochtend werden er souve nirs verkocht, in de vorm van fotomap jes, sleutelhangers en kaarten. Om streeks twaalf uur werden er lekkere broodjes geserveerd en groentesoep opgediend, waarna enkele bejaarden gingen rusten op de twee bedden die op deze tocht meegenomen waren. In de loop van de middag begon de zon te schijnen, waarop een aantal mensen buiten ging zitten, 's Middags werd er fruit rondgedeeld en aansluitend daar op werden er lootjes verkocht. Nadat alle lootjes waren verkocht werden vele gezellige prijzen verloot. De opbrengst van de verkoop van lootjes en souvenirs zal worden gebruikt voor nieuwe activi teiten van de Zonnebloem. Omstreeks half twee keerde de boot terug naar Amersfoort. De boot, gebouwd in 1923, is 40 meter lang en ruim zes meter breed. Met een kracht van 240 PK haalt de boot een gemiddelde snelheid van vijftien kilometer per uur. Aan boord van de boot waren een dokter en een verpleegster, voor het geval dat er iets zou gebeuren. Gelukkig gebeurde er niets en kwam de boot om ongeveer half zes weer aan in Amersfoort. Na een gezellige dag keerden de bejaarden met de auto terug naar huis. Robin Langerak Na bijna 4 kaanse W< dag 19 api me", de Vooraf w vangen ii waaronde minister kaanse land, F. 1

Soester Courant | 1994 | | pagina 12