'Dauefó iVAmj- Wetenschapswinkel start deze week met luisteronderzoek voor Radio Soest Soesters Barend en Joke Blom geëerd met Israëlische Yad Vashem-medaille Politie! 'invullii 'Palet' en 'Profiel' schetsen provinciaal takenpakket Bauers Kwintet Programma koninginnedag GS willen capaciteit van bejaardenoorden reduceren Nieuws van de gemeente De Ster damesmode ver Cécile WOENSDAG 27 APRIL 1994 SOESTER COURANT PAGINA-)ENSDAG 27 APF Onderzoekster Carla Jonker coördineert enquête Voor onderdak aan joodse vluchteling Verkeersmaatregelen donderdag 12 mei Inbraak Buntweg ooooooooooooooooo o 5 gangen-menu f55r T^Ctestaurant Meningen I van lezers Manegepony's (2) Wie van Soest houdt leest de Soester Courant Apparatuur gestolen Baarnaar bekent 7 tasjesroven MEXX CARTOON Ben jij... 'n tikkeltje eigenwijs. Weetje precies wat je wilt. Heb je'n perfect gevoel voor mode, dan moet je kijken bij Wie aan politiek doet leest de Soester Courant Zo'n 500 inwoners van Soest en Soesterberg kunnen deze week een telefoontje venvachten van onderzoekster Carla Jonker en een aantal van haar collega's. Drie avonden lang wordt er namens de Wetenschapswinkel van de- Utrechtse universiteit met Soest gebeld om antwoord te krijgen over de naambekendheid, het be reik en de waardering van de loka le omroep, Radio Soest. Carla Jonker studeert algemene lette ren aan de RUU, met "communicatie kunde" als specialisatie. Het luisteron derzoek is dan ook een kolfje naar haar hand en deze week begint ze met veel enthousiasme aan de telefoon-mara thon. Ze doet het niet alleen, maar heeft zich verzekerd van de steun van enkele medewerkers van Bureau Tangram Onderzoek. Het luisteronderzoek vindt plaats in op dracht van Radio Soest en begint van daag. In totaal zullen de enquêteurs waarschijnlijk drie avonden bezig zijn om 500 inwoners te benaderen met een aantal gerichte vragen. Het gaat volgens Carla Jonker om drie hoofdvragen - naambekendheid, luisterdichtheid en waardering - die op hun beurt aanlei ding kunnen zijn voor meer gedetail leerde vragen. Het onderzoek moet ook antwoord geven op de vraag wat voor soort mensen naar Radio Soest luistert en eindigt met een aantal stellingen, waarop men met "eens" of niet eens" kan antwoorden. Draagvlak Het luisteronderzoek vindt plaats met instemming van het gemeentebestuur, dat het geld ook op tafel legt. De Soes- ter politiek denkt op die manier wat be ter inzicht te krijgen in het "draagvlak' voor de lokale omroep, die dit jaar met 40.000 gulden (in de afgelopen jaren was dat f 50.000) wordt gesubsidieerd. Volgens Carla is het overigens nog maar de vraag of er aan de uitkomsten van het onderzoek allerlei rechtstreekse conclusies verbonden kunnen worden. "Het is een nul-meting, dat wil zeggen dat er nog geen echt vergelijkingsmate riaal is. Dat heb je pas als je na dit on derzoek, over een tijdje, weer een on derzoek zou doen. Dan kun je zien in hoeverre de stand van zaken veranderd is en heb je een bruikbaar handvat voor de toekomstige werkwijze van Radio Soest. Bovendien: wat is 'draagvlak'? Daarvoor zijn geen criteria geformu leerd." Carla zal de uitkomsten wel vergelijken met de cijfers die inmiddels uit andere, min of meer vergelijkbare onderzoeken naar voren zijn gekomen. De OLON (de landelijke organisatie van lokale omroepen) heeft al in ca. 80 gemeenten en dergelijk onderzoek uitgevoerd, en dat levert wellicht aanknopingspunten op. Uit de gegevens van het kijk- en luisteronderzoek van de NOS (1992) is overigens gebleken dat de lokale om roepen landelijk gezien zo'n 25 van het totaal scoren. Ze heeft uiteraard nog geen idee wat het onderzoek exact zal opleveren. "Radio Soest is nog jong, zo'n lokale omroep moet langzaam groeien en er is natuur lijk heel wat concurrentie van de natio nale zenders. Het is wel de basis waarop Radio Soest verder moet, maar ook als het tegenvalt kan de gemeente volgens mij niet zeggen: o, 't is slecht, we hou den maar op met de subsidie. Ik hoop dat de politiek inziet dat Radio Soest een kans moet hebben." Verantwoord aantal Het onderzoek wordt begeleid door drs. W. van Leerdam, docent aan de af deling massacommunicatie en PR van Carla Jonker. de RUU, waarmee Carla kan beschik ken over de nodige technische facilitei ten. De (waarschijnlijk) 500 telefoon tjes zijn nodig om te komen tot 250 "ge slaagde" gesprekken, een verantwoord aantal. "500 is best een grote steek proef," aldus Carla. De vragen naar de luisterdichtheid en de waardering bieden volgens Carla ge noeg stof om de ondervraagden hun mening te laten geven. Bij de luister dichtheid wordt met name gekeken naar het totaalbereik, het weekbereik en het dagbereik. Bij de vraag naar de waardering mag de ondervraagde met "zeer goed, goed, redelijk, matig, slecht" aangeven welke (soort) pro gramma's .hij of zij het meeste waar deert, bijvoorbeeld actualiteiten en in formatie, muziek, sport, etc. De enquête zelf neemt ongeveer een week in beslag. Daarna begint de ver werking van de gegevens en Carla Jon ker hoopt het eindrapport begin juni aan Radio Soest te kunnen aanbieden. Bij de lokale omroep wordt uiteraard met grote nieuwsgierigheid naar de re sultaten uitgekeken. In de synagoge van de liberaal- joodse gemeente in Den Haag hebben Barend en Joke Blom uit Soest afgelopen zondag de Yad Vashem-medaille in ontvangst mogen nemen. Ze kregen de on derscheiding voor hun hulp aan een joodse onderduiker in de Tweede Wereldoorlog. Met de medaille eert de Israëlische re gering mensen die door hun gedrag in de periode dat de Holocaust plaatsvond de moed hebben opgebracht om, met gevaar voor eigen leven, onderdak te verschaffen aan joodse vluchtelingen. Hun namen en die van hun redders worden vermeld op het grote Yad Vas- hem-monument in Jeruzalem. Barend en Joke Blom woonden in de oorlogsjaren in Utrecht. Ze ontferm den zich over de destijds 16-jarige Sig- mund Iegenhauser, die nu als Reuven Eshel in Israël woont. Hij droeg hen voor de onderscheiding voor, die zon dag door mevrouw Frieda Yovel van de ambassade in Den Haag werd uitge reikt, in aanwezigheid van o.a. rabbijn Soetendorp. Barend en Joke Blom-Poeling waren in de oorlog nog maar kort getrouwd, toen Barend moest onderduiken om aan te werkstelling in Duitsland te ontsnap pen. In het geheim werkte hij bij een speelgoedfabriek, waar hij "Henk" ont moette. Die was aanvankelijk onderge doken bij de directeur van de fabriek, maar werd later op straat gezet. Voor Barend en Joke was het vanzelfspre kend dat hij bij hen - net als andere niet- joodse onderduikers - welkom was. Ondanks gebrek aan bonkaarten kon het gezin, dankzij hulp van familie uit het noorden, in leven blijven. De situatie werd precair toen de direc teur van de speelgoedfabriek Barend Blom ontslag aanzegde als hij "Henk" niet zou wegsturen. Barend en Joke weigerden dat, zodat het gezin van de ene dag op de andere zonder inkomen zat. Later zorgde de verzetsgroep rond Vrij Nederland dat er geld binnen kwam. Begin 1945 vertrok "Henk" als nog naar een boerderij in Tienhoven, omdat de toestand in Utrecht te gevaar lijk voor Barend en Joke werd. Wel zorgde Joke nog voor zijn was. "Henk" vertrok na de bevrijding naar Barend en Joke Blom kregen de Yad Vashem-medaille uit handen van cultu reel attaché van Israël (r. Israël en hield nog enige jaren kontakt met de familie Blom. Pas in april 1992 werd dat kontakt hernieuwd. "Henk" is intussen 69 jaar, Barend en Joke zijn resp. 75 en 76 jaar. "Je kunt beter zo nu en dan bang zijn dan de rest van je leven geconfronteerd te moeten worden met de vraag: 'Waarom deed je niet wat je moest doen toen het erop aankwam?', aldus Barend en Joke. Met de uitgave van drie nieuwe voorlichtingsmiddelen probeert de provincie Utrecht aan belangstel lenden een beter beeld te schetsen van de taken en activiteiten van de provincie. Eerste onderdeel van dit pakketje voor lichtingsmateriaal is de actuele uitgave van 'Provinciaal Palet', een jaarbeeld van de provincie Utrecht over 1993. Het tweede onderdeel is een video band, getiteld 'Utrecht, profiel van uw provincie'. Via deze videoproduktie 'gidst' Commissaris van de Koningin jhr. drs. P. A.C. Beelaerts van Blokland de kijkers langs de taken van de provin ciale diensten. Het derde onderdeel tenslotte is de beknopte brochure 'Maak kennis met uw provincie Utrecht', die de videoband begeleidt. Provinciaal Palet verschijnt voor de derde achtereenvolgende maal. Na de eerste uitgave in 1991 is onderzoek ge daan naar het bereik van en de waarde ring voor dit journalistieke jaarverslag. Met name onder de raadsleden van de 38 gemeenten in cie provincie Utrecht was de waardering groot. Niettemin sprak men zich uit voor nog meer (be knopte) informatie over de taken en functies van de provincie. Met het oog op de introductieprogram ma's die momenteel in de meeste ge meenten voor nieuwe raadsleden wor den georganiseerd, is een eenvoudig en beknopt videoprogramma gemaakt. Daarin licht de Commissaris van de Ko ningin in Utrecht zelf de belangrijkste provinciale taken toe. "Beleid maken doen de verschillende overheidslagen in goed overleg met elkaar en met maat schappelijke organisaties, instellingen en bedrijfsleven," aldus de boodschap van de videoband. "In de dynamische bestuurlijke situatie anno 1994 speelt de provincie Utrecht de rol van interactief middenbestuur. Een bestuur dat, waar mogelijk in nau we samenwerking met betrokkenen, beslissingen neemt, regelingen treft en taken uitvoert op terreinen die van bo- ven-lokaal belang zijn, die een provin ciale aanpak vereisen." In verband met de Oude Ambachten markt op 12 mei is het noodzakelijk tij delijke verkeersmaatregelen in te stel len. Op woensdag 11 mei vanaf 18.00 uur tot 12 mei tot twee uur na de sluiting van de Oude Ambachtenmarkt zullen afgesloten zijn voor het verkeer: de Kerkstraat, de Neerweg, de Eemstraat, de Ferdinand Huycklaan het gedeelte tussen de Peter v.d. Breemerweg en de Kerkdwarsstraat en de Peter v.d. Bree merweg het gedeelte tussen de Kerk straat en het eerste zijweggetje gere kend vanaf de Kerkstraat. Tevens zal er op de Eemweg een verbod tot stilstaan voor beide zijden van de weg van kracht zijn. Girobetaalkaarten, een rijbewijs, een paspoort en een walkman zijn uit een woning aan de Buntweg ontvreemd. Een aantal andere goederen, dat mee naar buiten was genomen, werd in de tuin van de woning gevonden. De in breker sloeg zijn slag in de nacht van zondag op maandag. Gerookte zalm met groene asperges Groentebouillon Gestoofd appeltje met sorbetijs Varkenshaas met champignonroomsaus Irish Coffee mousse Kortingsbonnen zijn bij dit menu niet van toepassing. Wijn-arrangement mogelijk. BURG. GROTHESTRAAT 55 TEL/FAX 02155- 1 25 16 OOOOOOOOOOOOOOOOO Naar aanleiding van het ingezonden stukje "manegepony's" van enkele we ken geleden, allereerst het goede nieuws: Voor Orly, de grootste van de twee pony's is en huis gevonden bij par ticulieren. Dus die is letterlijk en figuur lijk onder dak. Helaas is er nog niemand op komen da gen die voor oude Nanda een stalletje over heeft en iedere dag een portie lief de, eten en water. En toch moet er al thans volgens mij, wel iemand zijn, die niet al te krap bij kas zit, en misschien een makkertje zoekt voor zijn eigen ou de pony. Ze is klein (een Shetlandertje) en dik is de twintig en heeft meer dan 14 jaar Soester kindertjes op haar rug ge had als manegepony. Wie helpt Nanda aan een goede oude dag! Nanda en ik blijven hopen, maar de tijd dringt voor haar, vandaar deze s.o.s. kreet. Tel. 02152-60170. Hellen Huisman-Müller Vrijdag 29 april: 21.00 uur Lampionnenoptocht door Overhees met start en finish in win kelcentrum Overhees. De muziek wordt verzorgd door Ons Genoegen uit Amerongen en het Jeugdkorps van Bronswerk uit Amersfoort. Zaterdag 30 april: 09.00 uur Natuurfietstocht IVN Eemland over 30 kilometer,'' vanaf De Kwekerij aan de Molenstraat. Starttijden: 9.00-10.00 en 13.00- 14.00 uur. 10.00 uur Kunstmarkt Vereniging Artishock met om 13.00 uur een op treden van De Garderobo's. Einde: 17.00 uur (Steenhoffstraat). 10.00 uur Paardensport manege El dorado (Bosstraat). 10.00 uur Oranje Vrijmarkt Stich ting Welzijnswerk Soest. Einde: 15.15 uur (Evenemententerrein De Eng). 10.30 uur Optocht versierde fietsen door 't Hart met start en finish bij de Daltonschool De Driesprong. De muziek wordt verzorgd door PVO Soest. 11.00 uur Stratenloop Soest-Zuid van AV Pijnenburg met start en fi nish op de Willibrordusstraat. Kos ten: 2,50 gulden. 11.00 uur Oranjefeest voor jong en oud op kinderboerderij De Teugel. Toegang: 7,50 gulden, alle activitei ten gratis. Einde: 17.00 uur (Vede- laarpad). 16.00 uur Oranje Bal met live-mu- ziek in Bos en Duin, toegang gratis (Bosstraat) 21.00 uur Optreden Soester Man nenkoor Apollo en het Friendship Gospel Choir (Raadhuisplein) 22.15 uur Vuurwerk (Dalweg, te genover het Raadhuisplein). Bij slecht weer zal via de kabelkrant worden vermeld of de lampionnen- optocht, de optocht met de versier de fietsen en het optreden van de koren doorgang zullen vinden. Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben besloten geen aanvullend plan voor de bejaardenoorden te maken voor de periode 1995 eir 1996. Wel pleit het college met het oog op de verdere toekomst bij de bejaardenoorden voor het vrijwil lig inleveren van capaciteit. De sterk veranderende positie van het verzorgingshuis kan leiden tot vermin dering van ongeveer 1200 plaatsen, zo menen GS. Ook het teruglopend bud get voor de verzorgingshuizen noopt daartoe. In de provincie Utrecht zijn momenteel ruim 600 plaatsen in be jaardenoorden. Met het bij reductie vrijkomende geld kan de kwaliteit van de resterende plaatsen worden verbe terd en bovendien vernieuwing van zorg worden bewerkstelligd, bijvoor beeld voor de verpleeghuissector en voor uitbreiding van beschutte woon vormen voor ouderen. Voor dit doel willen GS 6,4 miljoen uittrekken. De verzorgingshuizen kampen - on danks stijging van het aantal ouderen - met een groeiende leegstand, omdat de vraag naar wonen in het verzorgings huis afneemt. Ook verblijven ouderen er minder lang als in het verleden, om dat zij op veel hogere leeftijd in een ver zorgingshuis gaan wonen. Wel neemt de zwaarte van de zorg die geboden moet worden toe en wordt de druk op het personeel groter. Om deze proble matiek op te kunnen vangen is extra geld nodig. Bovendien loopt de doel uitkering van het rijk aan de provincie Utrecht al vanaf 1985 jaarlijks terug. Om deze redenen willen GS de verzor gingshuizen de mogelijkheid bieden om de komende jaren op vrijwillige basis capaciteit in de oorden op te heffen. Dit moet met een extra provinciale finan ciële injectie van 6,4 miljoen mogelijk worden gemaakt. Met het geld dat door reductie vrijkomt en de extra financiële impuls kan de kwaliteit van de resteren de plaatsen, waarvoor veel zorg nodig is, worden verbeterd. Ook zou geld kunnen worden gebruikt voor het bie den van verpleeghuiszorg (waarvoor lange wachtlijsten bestaan) en voor het uitbreiden van het aantal aanleunwo ningen voor ouderen. Aan die laatste vorm van wonen bestaat grote behoef te. GS beraden zich momenteel nog over de vraag hoe zo'n financiële rege ling voor de verzorgingshuizen eruit moet zien. Nog voor de zomer zal hier voor een uitgewerkte regeling aan de directies van de verzorgingshuizen wor den voorgelegd. Wel is al duidelijk dat bij de beoordeling van plannen de sa menwerking van verzorgingshuizen met eerstelijns-voorzieningen een be langrijk punt zal vormen. Budget Het bedrag van 6,4 miljoen is afkomstig uit geld dat resteert van het budget 1992. Het totale budget voor dat jaar bedroeg zo'n 140 miljoen. Jaarlijks ont vangt de provincie een rijksuitkering voor de bekostiging van de bejaar denoorden. De afrekening over het jaar 1992 vertoont een positief saldo van 6,6 miljoen. Dat is onder meer ontstaan doordat de eigen bijdragen die bewo ners betalen voor het wonen in een be jaardenoord hoger zijn uitgevallen dan aanvankelijk was geraamd. Overigens staat de wet toe dat provin cies in beperkte mate geld uit de doel uitkering bejaardenoorden reserveren voor bepaalde doeleinden, zoals voor zorgvernieuwing. Ook bij de afreke ning over het jaar 1991 had het college al geld gereserveerd voor zorgvernieu wing; dat geld en een deel van het posi tieve saldo van 1992, in totaal 1,3 mil joen, willen GS nu besteden aan het vergroten van de veiligheid in de be jaardenoorden. De afgelopen jaren hebben verzorgingshuizen in toene mende mate te maken met insluipers en andere problemen die een gevoel van onveiligheid bij de bewoners veroorza ken. De huizen kunnen met extra geld van de provincie maatregelen treffen ter voorkoming van inbraken. Eerderal stelde de provincie Utrecht geld be schikbaar voor verbetering van de brandveiligheid in bejaardenoorden. Een stereo muziekset en een faxappa raat zijn vorige week in Soest gestolen. De spullen werden ontvreemd uit een bedrijfspand aan de Industrieweg. De inbreker is via een raam, dat hij eerst had gemold, binnengekomen. (publikatie onder verantwoordelijkheid van de Soester Conrant) Bepalingen wegverkeer B. en W. hebben besloten: I. met bord E6, onder bord ZV-37-XJ, bij de woning Dorpsplein 28 een par keerplaats voor een mindervalide aan te geven; II. het besluit van 15 december 1993, nummer 930011658 in te trekken. Belanghebbenden kunnen binnen zes we ken bezwaar maken bij B. en W. B. en W. hebben verder besloten met de borden Cl2, (onderbord: 'met uitzon dering van lijnbussen') en de borden C3 en C4 (onderbord: 'met uitzondering van (brom)fietsers en lijnbussen') de Korte Bergstraat en de Hellingweg in westelijke richting gesloten te verklaren voor motorvoertuigen met uitzonde ring van lijnbussen. Belanghebbenden kunnen binnen zes we ken bezwaar maken bij B. en W. Kapvergunningen Verleend: Ereprijsstraat 14: 1 populier; Plesmanstraat 203: 1 larix; Hildebrandlaan 32: 1 berk. Gemotiveerde bezwaren binnen zes weken schriftelijk bij B. en W. Gevraagd: Valeriaanstraat 45: 1 conifeer; Noorderweg 20: 1 spar; Vosseveldlaan 26: 1 populier; Wiüaerfstraat 35: 1 berk; Da Costalaan 8: 13 kerstbomen; Klaarwaterweg 15: bomen; Schoutenkampweg 53: 1 berk. Bezwaren mondeling of schriftelijk binnen 4 weken bij Groenbeheer, tel. 93709. Wet Milieubeheer Meldingen: Besluit horecabedrijven milieubeheer: El Argentino (Burg. Grothestraat 16); Kim.On (Nieuweweg 60). Besluit riool- of poldergemalen milieu beheer: Waterschap Gelderse Vallei en Eem, (Verl. Hooiweg); Besluit melkrundveehouderijen milieu beheer: MS J.G. en J.M. van den Breemer- van Eijden, (Breemeentje). De stukken liggen in mei ter inzage in het ge meentehuis. Inlichtingen: Milieubeheer, tel. 93593. Meldingen (art. 8.19): Lagergieterij Hageman, Laanstraat 32a. Deze melding heeft betrekking op ver plaatsing van de flessenbatterij, zoals aangegeven op de bij de vergunning be horende tekening. De stukken liggen in mei ter inzage in het ge meentehuis, kamer 2.31, op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. Inlichtingen: Milieubeheer, tel. 93593. De politie heeft een vijftien-jarige jongen uit Baarn voorgeleid aan de officier van justitie. Hij heeft zeven tasjesroven bekend. Op 7 april werd hij aangehouden, nadat hij min of meer op heterdaad was betrapt. Hij had die dag onder meer bij station Soestdijk een vrouw van haar tas beroofd. De Baarnaar werd achtervolgd en kon later in zijn woning aan de Kerkstraat in Baarn worden aangehouden. Hij werd in gesloten en gehoord. Tijdens die ses sies bekende hij zeven keer een tas jesroof te hebben gepleegd. De ove rige zes keer was hij in zijn woon plaats actief. De politie hield ook een zestien-jarig maatje van hem aan, maar die werd later vrijgelaten. Hij zou alleen een paar keer getuige zijn geweest van een tasjesroof. Van Weedestraat 7-9 - Soest Zaterdag 30 april van 9.00 tot 13.00 uur ge- Aanvragen en ontwerp-beschikkini B. en W. willen vergunning verlej aan: 1. mevrouw H. Vermeulen, BirkstrJ 148 (dierenpension c.a.); I 2. Quest CV. Lange Brinkweg 60 (t, j merwerkplaats). De stukken liggen ter inzage tot 27 meig het gemeentehuis en in de bibliotheek bert Cuyplaan. Schriftelijke bezwaren toi| mei indienen bij het gemeentebestuur," mondeling tijdens een zitting (op afspra- vóór 18 mei). Inlichtingen: Milieubeheer. „4.^14- tel. 93593. ISSCÏ Stelt Beschikkingen B. en W. hebben vergunning verleei| aan: 1. Het Apostolisch Genootschap, Ta j malaan 44 (kerkgebouw); gang van zaken rond I 2. Drukkerij Combi-Offset, De Bcafeesmann-museum, ge' fortlaan 24 (drukkerij). t Anna Paulownaltui: De stukken liggen ter inzage tot 8 mei in fcirgemeester Grothestr. gemeentehuis, en in de bibliotheek Albak de politiek wakker Cuyplaan. Beroepschriften richten aan c„ Visser (GL-PS) heel Afdeling bestuursrechtspraak van de Ra> o en yy enkelt van State, postbus 20019, 2500 EA G^g™nv®orgelegd, die j Inlichtingen: Milieubeheer, tel. 93593. nhalfuurtje in de raad _ig van morgenavond a; Imen. Bouwzaken sser heeft de artikelen vt B. en W. zijn van plan vergunning y in deze krant geieZen e verlenen voor: w eni„e opheldering. 2 het aanbouwen van een berging, Bec reactie van het College o keringhstraaf 20. van ex-huurder/gf Schriftelijke bezwaren voor 12 mei bij B. e)n Paauw, die heeft laten1 W. istijds "min of meer het g< Stukken liggen ter inzage bij ROB. werkt". "Door wie, hoe B. en W. willen vergunning verleneiloften, afspraken etc." w voor: :men. het bouwen van een medisch centrunerder wil hij horen well met parkeerkelder en 20 appartemenhterstanden de stichting ten op een perceel gelegen aan dc gemeente heeft, welke Steenhoffstraat 28-30 (terrein St. Joorele verplichtingen" de sephgebouw). eer heeft behalve de hui Schriftelijke bezwaren voor 12 mei bij B. g Stukken liggen ter inzage bij ROB. e fractievoorzitter van Wet Geluidhinder: Tevens ligt ter ge het ontwerp van een verzoek aan Gc°"c6c r p deputeerde sU om vaststeiiing veis. Ieder kan gedurende twee weker>«:r met nadmkstelt opmerkingen daarover schriftelijk in-1!3 n ?ezeë8 dienen bij B. en W. Op dinsdag 3 meierst worden p wordt om 10.00 uur in commissieka-ommissie en mer 3 van het gemeentehuis een °Pen"r*ï.~11lr-p1. SoC bare zitting gehouden, waarbij iederLflOIlKtll kjvi opmerkingen kan maken. 'icht Schade I n Soestdijk is vorige v ivond een 29-jarige So len, die vernielingen Gevraagd: 3p de Koninginnelaan Bartolottilaan 7: uitbreiden van een ujt van een woning e woonhuis; itraat moest een PTT Beetzlaan 85: plaatsen van een dak- jen De man had vo kapel; noeal aan Bachus geof Bosstraat 102: bouwen overkapping op tennispark; OmWOMnde Draailier 1: bouwen van een serre; 1 r Eigendomweg 22: verbouwen en uit breiden van een woonhuis; Ereprijsstraat 59: plaatsen van een houten schuurtje; Fazantpad 4: plaatsen van een tuin huisje; Hartmanlaan 27: vergroten van een woonhuis; J.H. Isingserf 41: uitbreiden woon- en j,ef Egeltjespa Bouwvergunningen De bewoners van huis met een serre; Kerkpad Z.Z. 152: vergroten en ver anderen van een woonhuis; Kornet 58rplaatsen van een dakka pel; straten tussen de de Bosstraat - zijn spreken over het stel" dat de gemei Middelwijkstraat 58: plaatsen van steld voor de invu een dakkapel; Middelwijkstraat 60: plaatsen van een dakkapel; Tromslagerpad 3: plaatsen van een tuinschuurtje; Turfstreek 45: uitbreiden van een woonhuis; Valeriaanstraat 46: bouwen van een berging; Weteringpad 7: wijzigen van een ge vel. Deze aanvragen kunt u inzien bij ROB. Verleend: Ant. van Leeuwenhoeklaan 65: bouwen van een bijkeuken; Aviatik 1: vergroten van een woon huis; De Beaufortlaan 28: plaatsen van een luifel boven de entree aanvoer goe deren; Groenling 6: plaatsen van een tuin- berging; Haagwinde 15: uitbreiden van een tuinhuisje met een overkapping; Hellingweg 8: uitbreiden van een woonhuis; Henriëtte Blaekweg 1: bouwen van een kleed-clubgebouw; Hommel 24: plaatsen van een dakka pel; Insingerstraat 58b: plaatsen van een blokhut; Koperwiek 39: bouwen van een woonhuis met inpandige garage/ber ging; Luytenaarpad 6: plaatsen van een berging/tuinhuisje; Oranjelaan 6: vernieuwen en vergro ten van een fasehuis (wijz. verl. verg.); Pelikaanweg 9: vergroten van een keuken; Prins Bernhardlaan 8f: bouwen van een garage/berging; Schaepmanstraat 44: plaatsen van een blokhut; Turfstreek 41: plaatsen van een aan bouw aan de woning; Turfstreek 45: uitbreiden van een woonhuis; Verlengde Talmalaan (ong.): bou wen van een woonhuis (wijziging verl. vergunning); Winterkoning 56: plaatsen van een blokhut. Bezwaarschriften AWB binnen 6 weken bij B. en W. Stukken liggen ter inzage bij ROB. bied Bosstraat-N< een aantasting va karakter en verwij dat die er veel me ten bouwen dan c is geweest. Dat bleek vorige we missie R.O.,waardi namens de bewone maakte tegen het si bedoeling is dat h< wordt voorgelegd 5 'kapstok" kan wor beoordeling van e nen. Hoedemaker maal voorstel niet allee dichting" (ook aar Pimpelmees en bi; totaal 24 woninge bij de Den Bliekh verteerbaar is. H Bosstraat, die de men voor de niem den in een"racebi

Soester Courant | 1994 | | pagina 4