bip-bqp ars ne zone OUTPOST HANDEL WANDEL I 'an 08ó!°esc3hrl0enUULunchroom 'La Route': gezellig koffie 0 3 ompou en^rinken aan de Yan Weedestraat Superhoofdprijs Kabelkrant SCHOE Bijzondere eer voor makelaar Wim Deelen 'Picture Point' maakt van alles wat waardevol is een prachtig kunstwerk v.NVOBJ RLAjHDE -f^Ü^/OENSDAG 27 APRIL 1994 SOESTER COURANT PAGINA 7 MUGR(f erdag 30 april Volgens de winkelsluitingswet wordt Koninginnedag aangemerkt als een zondag. Omdat het dit jaar om een zaterdag gaat is nagegaan of openstelling van de Soester winkels wenselijk is. De Federatie MKB heeft ontheffing aangevraagd voor de verkoop van o.a. oranje-gebak en een feestelijk drankje. In gezamenlijk overleg is tot het volgende advies gekomen: In verband met Koninginnedag zijn de Soester winkels op zaterdag gesloten met uitzondering van supermarkten, bakkers en slijters welke tot 13.00 uur geopend zijn. jinnedag zijn wij Voortaan ook op zondagmiddag open 'entrum Molendael i Terug van weggeweest. Vóór moederdag weer open! lizeninde ■luizenkrant. lie krant! Weekmarkt niet op 12, maar 11 mei Wiui van Hoorn RENOVATIE f NV0B - EN V Politie rent harder dan Utrechtse man Makelaarsstaf van NVM uitgereikt Voortaan ook op maandagmiddag open ootste est, 200 nge isbedrijf, Sloperij Inkoop loop-sloon. j en schadewagenq Tevens alle onde,. j delen los op voorraa, f. Industrieweq 16, Tel. 02155-n?7V I ;s ranjegebak venvers brood broodjes, croissants en; kstraat 93 Soest - Tel. 12354 i Weedeitraat 46A - Soest - Tel. 13877 ninginnelaan 5 - Soestdijk - Tel. 18904 -disch centrum molendael n Medisch Centrum Molendaell •erplichte snipperdagen voor het! t ziekenhuis op vrijdag 6 mei (na n vrijdag 13 mei (na Hemelvaarts-L er m de poliklinieken van Medisch# ael Baarn en Soest op beide da- uren gehouden, en zijn de rönt-i t laboratorium gesloten. Op beideL -geling zoals in het weekend ge-jEr wordt in Soest wel eens gemop- erd dat je aan de Van Weede straat wél goed kunt winkelen, naar eigenlijk nergens gezellig een Kopje koffie kunt drinken. Wie dat |egt heeft echt ongelijk, en dat l^ordt bewezen door Ben en Uona I v.d. Molen van lunchroom La Stoute. Aog maar kort geleden hebben Ben en lona de lunchroom verbouwd, waar- loor het beslist één van de gezelligste ilekjes van Soest is geworden om zo naar even binnen te vallen voor een copje koffie met wat lekkers. De tafels ;n stoelen bieden 24 zitplaatsen, afge- ;cheiden van het cafetaria-gedeelte vaar men terecht kan voor diverse ïeerlijke snacks. „a Route verdient zeker de aanduiding unchroom, want sinds kort staan er Baarn, tel. 02154-82511 aal 125, Soest, tel. 02155-92911 at 26 a metc.v.-gas, fraai aangelegde carP°rt, 4 paardenboxen en ei- ss-ruimte. Pal bij bos- en natuur- Uloze uitrijmogelijkheden vobr ners slaat deze aantrekkelijke, in at verkerende villa met volledige en achtertuin op ca. 1100 m2 b g. woonkamer, keuken, bij- nt-/eetkamer met open haard, 'erdieping: 3 slaapkamers, g root tamer en overloop. 2e verdie- r. De vrijstaande Htness-ruimte, an volledig nieuw ingericht is iirlpool, sauna en douche, kels en scholen op loopafstand. té) lat 31 woonhuis met ondergebouw- |as en tuin. Heerlijk ruime ver fde mogelijkheden voor een r aan huis. ner'nhflv8ren 9ara9®. 1e ver- °n aan voor- en ach- "r ml, o verd'ePing: 3 slaap- met 2e toilet en overloop. ook diverse soorten luxe broodjes op het menu: harde bolletjes, stokbroden, pistolets, Italiaanse bollen. Ze worden allemaal zeer royaal belegd en vooral de "broodjes gezond" van La Route blij ken uitstekend in de smaak te vallen bij het winkelend publiek. De prijzen variëren vanaf f 3,25, uiter aard afhankelijk van de uitvoering. Het "standaard" broodje gezond bestaat uit een broodje met ijsbergsla, ham, kaas, tomaat, komkommer, augurk, zilve ruitjes en wortelsalade en kost bij La Route f 3,25 in de kleine en f 4,50 in de grote uitvoering. Koffie met vlaai Maar wie alleen een kopje koffie met wat lekkers wenst kan bij La Route ook uitstekend terecht, bijvoorbeeld voor koffie met een heerlijke punt vlaai. Dat kost samen niet meer dan f 4,75 en dan is het tweede kopje koffie ook nog eens Ben en Ilona v.d. Molen van lunch room "La Route". Foto: Goos van der Wilt. gratis! De vlaaien zijn er in een onge looflijk grote variatie en Ben en Ilona werken daarvoor nauw samen met va der en moeder Van der Molen van Mi- lano (de buren zogezegd), waar behalve heerlijk ijs ook Limburgse vlaaien in tientallen variaties verkrijgbaar zijn. Lunchroom La Route is gevestigd aan de Van Weedestraat 19, bij de bekende "hoge stoep" midden in het hart van de winkelstraat. Op maandag is La Route voortaan gesloten, maar de zaak is wel geopend op zondagmiddag vanaf 13.00 uur, en op de andere dagen van de week van 's morgens 10.00 tot 's avonds 19.00 uur (op vrijdagavond tot 21.00 uur). vlakbij op de Van Weedestraat Mevrouw Miep Rigter uit Eemnes is de gelukkige winnaar geworden van de Su perhoofdprijs - een Philips HiFicombinatie ter waarde van 1000 gulden - in de mu zikale prijsvraag ter gelegenheid van de introductie van Love Radio "achter" de Ka belkrant. Ze ontving de prijs zaterdag j.l. bij defirma Schoemaker in Soest. Opdefo to: mevrouw Rigter, haar kinderen en de heer H. Schoemaker. De weekmarkt van donderdag 12 mei wordt in verband met Hemelvaartsdag verplaatst naar woensdag 11 mei van 9.00 tot 13.00 uur. BOUWBEDRIJF SOEST UITVOERING VAN; - ONDERHOUD NIEUWBOUW VERBOUW LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST TEL. 02155 - 15073 - FAX 02155 - 17496 Mede dank zij een oplettende buurtbe woner heeft de politie maandagnacht een Utrechter kunnen aanhouden, die van plan was in te breken in het VW-kantoor aan de Steenhoffstraat. De politie nam omstreeks één uur poolshoogte, toen ze telefonisch op de hoogte was gesteld van een vermoede lijke inbraak. Ter plekke signaleerde de politie twee mannen die de benen na men op het moment dat ze werden aan gesproken. De politie kon één van hen, een negentien-jarige Utrechter, achter halen. De ahndlanger ging ervandoor. De Utrechter is aangehouden en zat gis termorgen nog vast op het bureau in Baarn voor een onderzoek. De mannen waren nog niet naar binnen geweest, maar op de deur van het VW-kantoor had de politie al braaksporen aange troffen. mt. 3572-4272 kleuren: beige, blauw en mango Damesmalen van 35 tol 44 Herenmaten Foto: Goos van der Wilt. Sinds afgelopen vrijdagmiddag is de bekende Soester makelaar W. Deelen in het benijdenswaardige bezit van de makelaarsstaf van de Nederlandse Vereniging van Ma kelaars. De bijzondere NVM-on- derscheiding werd hem uitgereikt aan de vooravond van zijn 25-jarig jubileum als beëdigd makelaar en onderstreept de algemene waarde ring die hij onder zijn vakgenoten geniet. De staf, "symbool van de eer en de waardigheid van de makelaardij", en de bijbehorende oorkonde werden hem - min of meer tot zijn verrassing - over handigd door A.G. Terpstra, voorzitter van deNVM-afdeling Amersfoort. Dat gebeurde in het versierde kantoor aan de Gallenkamp Pelsweg, waar de uit reiking plaatsvond in de kring van fami lie en medewerkers. Terpstra schetste Deelen als een actief en integer lid van de makelaarsvereniging en beschouw de hem als "het geweten" van de NVM- afdeling, met name door zijn aandacht voor de ethische aspecten van de make laardij. Zijn calvinistische achtergrond zal daaraan niet vreemd zijn, aldus Terpstra. De nieuwe voorzitter van de Kamer van Koophandel, mr. G. Veenhoven, was eveneens met een delegatie aanwezig. Op persoonlijke titel overhandigde hij Deelen, jarenlang lid van de commissie makelaardij, een cadeau. Hij roemde vooral zijn inbreng bij de beoordeling "Er is toch niets mooiers dan je ei gen (kunst)werk aan de muur? Dierbare herinneringen - foto's, schilderijen, kindertekeningen, al les wat waardevol is - bewaren de mensen altijd wel graag, maar ze worden pas prachtig als er een mooie lijst omheen zit..." Dat zegt mevrouw Janny Woltjer van "Picture Point" aan de Van Weede straat, de Soester speciaalzaak voor lij sten, kaarten en wanddecoraties die in middels alweer zes jaar op nummer 55 gevestigd is. Ze richt zich met name op de lijstenmakerij, waarin het altijd druk is. "Het loopt heel goed," aldus mevrouw Woltjer, "we kunnen het werk haast niet aan. Daarom hebben we besloten de winkel voortaan - vanaf volgende week - ook op maandagmiddag open te doen.Op maandag heeft ze doorgaans haar handen vol met inkopen, wat meestal op beurzen plaatsvindt, maar de komst van een nieuwe medewerkster maakt uitbreiding van de openingstij den mogelijk. Al enige jaren wordt Jan ny Woltjer in de winkel geassisteerd door Rita Schuier, maar per 1 mei komt Mariska van den Brakel als parttimer de gelederen versterken. De lijstenmakerij is een van de drukste en gezelligste activiteiten van Picture Point, aldus Janny Woltjer. "Je bent al tijd bezig met dingen die de mensen waardevol vinden: mooie herinnerin gen, schilderijen, foto's, kindertekenin gen. De mensen laten die graag inlij sten, want dan komen ze het beste tot hun recht." Picture Point voorziet in een nog steeds groeiende behoefte. "De mensen ko men van heinde en verre en ze gaan al tijd enthousiast de deur uit: je maakt er altijd iets moois van. Daarom moet je altijd even de tijd nemen voor de men sen, om te zien wat ze precies willen, want er zijn zoveel mogelijkheden. Ook komen tegenwoordig veel mensen bor duurwerk laten inlijsten. "We hadden laatst een geborduurde landkaart van 2 x 2.50 meter. Die mevrouw had er vijf jaar aan geborduurd, en samen hebben we er een prachtige lijst voor gezocht." Trends Tweemaal per jaar wordt de lijstencol- lectie gewisseld, want ook op dit gebied is er sprake van duidelijke "trends". Janny Woltjer: "Op dit moment zie je bijvoorbeeld veel felle kleuren, o.a. ja de-groen, maar dat wisselt voortdy- tcud. Soms vinden mensen op zolder nog een oud olieverfschilderij, en met een nieuwe lijst eromheen wordt dat weer iets prachtigs waarvan ze jaren plezier kunnen hebben. En je krijgt ook achteraf vaak nog heel leuke reacties. Dan bellen de mensen op dat 't zo mooi hangt..."Bij Picture Point wordt alles zelf ingelijst. Er is dus sprake van "maatwerk" en voor elk kunstwerk is een mooie lijst te vinden die het geheel nóg fraaier maakt. "M'n hobby is m'n werk," aldus Janny Woltjer. "Ik vind het altijd heerlijk om bezig te zijn met mooie dingen." Vacuüm Een van de mogelijkheden om tekenin gen, posters of aquarellen op dun pa pier goed te bewaren is het "vacuüm Janny Woltjer van Picture Point: om in een lijstje te zetten. Foto: Goos van der Wilt. trekken". Picture Point heeft daarvoor een speciale vacuümpers. Het papier wordt daarvoor eerst bewerkt met een speciale lijm en vervolgens op karton geplakt, waardoor het nooit meer kan gaan trekken. "Dan kan er niets mee ge beuren," aldus Janny Woltjer. "We ge bruiken die methode ook vaak voor ex posities." Picture Point, Van Weedestraat 55, is voortaan ook op maandagmiddag van af 13.30 uur geopend; de andere dagen van 9.30 's morgens tot 18.00 uur 's avonds, behalve op zaterdag (tot 17.00 uur) en op vrijdagavond (tot 21.00 uur). van nieuwe kandidaten en stak zijn waardering niet onder stoelen of ban ken. De plechtigheid werd besloten met champagne. In het komende najaar wórdt het zilve ren jubileum van het vooraanstaande Soester makelaarskantoor in ruimere kring gevierd. Er is dan een passende aanleiding, want het kantoör verhuist dan van de Gallenkamp Pelsweg naar de Soesterbergsestraat, waar het voor malige pand van de ABN wordt betrok ken. Zolderkamer Een paar maanden voor zijn officiële beëdiging startte Wim Deelen, in de cember 1968, met een zelfstandige praktijk als makelaar in Soest. Dat ge beurde op de zolderkamer van het huis aan de Sparrenlaan, waarin het kantoor jarenlang gevestigd is geweest tot de verhuizing naar de Gallenkamp Pels weg (in december 1973). De keuze voor de makelaardij lag overi gens niet direct voor de hand. Wim Deelen groeide op in de kruideniers zaak van zijn vader - de bekende Vivo- zaak aan Soesterbergsestraat, waarin later de sportzaak van de fa. Kareisen gevestigd was - en het zag er aanvanke lijk dan ook naar uit dat daar zijn toe komst zou liggen: De jonge Wim moet volgens ingewijden nog bestellingen hebben rondgebracht op de bakfiets, "in de tijd dat je suiker nog los kon ko pen..." Hij koos echter bewust voor de make laardij en volgde daarvoor in de avond uren een intensieve opleiding. Later werkte hij bij Mees Zonen in Rotter dam, een bekende bank- en verzeke ringsmaatschappij en na het behalen van het makelaarsdiploma stapte hij over naar de firma Lenssen en De Wolf aan de Vredehofstraat. Vijftien maan den na de start als zelfstandig makelaar voegde zijn broer Wout zich bij hem - die zich sindsdien met name heeft toe gelegd op de assurantiën - en het kan toor' ontwikkelde zich dan ook als een echt familiebedrijf. Sinds vorig jaar is ook zoon Victor aan de zaak verbon den. Sociale instelling Volgens zijn omgeving is Wim Deelen makelaar in hart en nieren, maar vooral een met een sociale instelling. "Hij is ie mand die mensen graag behulpzaam is bij de grootste uitgave die ze in hun le ven doen: de koop van een huis. Dat is doorgaans een beslissing waar ze hun leven lang aan vastzitten en dan is het Namens de NVM-Amersfoort over handigt A. Têrpstra (r.) destaf aan ma kelaar Wim Deelen; links mevrouw Deelen. goed als je iemand hebt die je met ken nis van zaken en inlevingsvermogen terzijde staat." Makelaar Wim Deelen staat dan ook bekend als iemand die soms meer met de mensen dan met hun huizen in de weer is, ook in beroerde omstandighe den. "Hij is soms meer een maatschap pelijk werker dan een makelaar," aldus zijn broer en zijn zoon. De uitreiking van de makelaarsstaf is dan ook een bij zondere eer, die wel iets zegt over de manier waarop Wim Deelen het make laarsvak al 25 jaar heeft beoefend. "Je krijgt 'm niet zómaar; je moet er echt iets voor gedaan hebben..." Makelaar Wim Deelen geldt als iemand met een zeer hoge opvatting van zijn taak, die vaak genoeg ook 's avonds in de weer is en niet alleen op zondag, maar ook op doordeweekse dagen - let terlijk tussen de bedrijven door - boven dien nog vaak te vinden is achter het or gel van de Wilhelminakerk. Hij is daar van al 35 jaar de vaste organist en speelt regelmatig bij rouw- en trouwdiensten. Ook afgelopen vrijdagmiddag werd hij min of meer "uit de kerk geplukt" om zich nietsvermoedend te laten meetro nen naar het kantoor, waar de make laarsstaf hem werd uitgereikt als (voor lopige) bekroning van een uitmuntende loopbaan. Het bekende bord aan de Sparren laan, waar de makelaardij jarenlang ge vestigd was. SUMMER COLLECTI ON 1994 Van Weedestraat 8a - 3761 CE Soest Telefoon 02155-23324 Zaterdag 30 april van 9.00-13.00 uur geopend. C4/C.

Soester Courant | 1994 | | pagina 7