GIRO 68 68 GIRO 68 68 -fspóRTr Ruim< Jonj Rabobank zwaait secretaris Lochmans uit "Bouwen is mooi en veelzijdig werk" iSOESTERBERGÏ Scholierenkorfbal bij KVO CONFLICTEN Brandhaarden Hoog Roemeens bezoek tijdens Balkan-avond in Griftland Dorpsl Expositie Anglo-Dutch Aviaton Art wegens succes geprolongeerd Politie Marec TENNIS Puntje voor LTV Expo Sterrenberg: Henriëtte Looymans Soester TURNEN en... thuishulp. WE KUNNEN NIET ZONDER, GEEN MINUUT. WOENSDAG 4 MEI 1994 SOESTER COURANT aÖX'De Drie Eiken' Warme maaltijd in De Drie Eiken op dinsdag 10 mei Pools kerkkoor in Soesterberg Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Auto gestolen Oprichter E.A. van den Hengel neemt afscheid van bedrijf WE KUNNEN NIET ZONDER, GEEN MINUUT. PAGINA 14 «l Ons Kent Ons ~J Van 30 mei tot en met 2 juni Jubileum avondvierdaagse WANDELSPORT Verbinding Ook op 4 mei 1994 'om de vrijheid' In Mil. Luchtvaart Museum Auto gestolen Laetitia actief met onderlinge wedstrijden KORFBAL Donderdag was de eerste avond van het jaarlijkse schoolkorfbaltoernooi. Op het terrein van KVO was het een bonte mengeling van jong en oud. De kinde ren van de drie plaatselijke scholen vochten om de eer. Na ruim anderhalf uur werden de punten aldus verdeeld: Carolusschool 8 punten, Postiljon- school 6 punten, Wethouder de Haan- school 16 punten. Vandaag om 18.00 uur staan de scholieren weer klaar voor de tweede en laatste dag, waarop tevens de finalisten bekend zullen zijn. De win naar van poule 1 gaat Soesterberg ver tegenwoordigen bij de schoolkorfbal- kampioenschappen van het K.N.K.V. afdeling Midden Nederland. Deze wedstrijden worden op 11 juni in Vin- keveen gespeeld. LTV 1-Hoogland 2: 4-4. Dit ene winst punt is te danken aan de enorme inzet van de beide dames in het team. Overi ge uitslagen: LTV 2 - Baarn 5: 8-0. LTV 3 - Vinkeveen 2: 6-2. LTV 4 - Ut Risk 5 2-6. Vanaf 3 mei tot 1 augustus exposeert de kunstenares Henriëtte Looymans uit het Brabantse Boxtel in het Diensten centrum van Sterrenberg, (eerste ver dieping), maandag tot en met vrijdag van 09.00-17.00 uur. Zij is 35 jaar en de heeft de opleiding tot beeldend kunste nares gehad aan de Academie voor Beeldende Vorming te Tilburg, in de vrije studierichting, afdeling tekenen en schilderen (van 1986-1990). Zelf heeft ze de volgende omschrijving van haar werk op papier gezet: Mijn werk is het werk van een materieschil der. Pe 'n het doek verwerkte materia len zijn voor mij even belangrijk als de compositie en de kleuren. Ze vormen met elkaar een onverbrekelijk geheel, waarin de materie een eigen beeldende kracht heeft die de compositie en kleur versterkt en ondersteunt. De essentie in mijn werk zou je een speurtocht kunnen noemen naar een verborgen realiteit. Archetypische afbeeldingen uit de oud ste tijden zijn als een taal die aan het woord vooraf is gegaan. Ze vormen een gids en een inspiratiebron, op zoek naar het onbekende waaraan ik niet kan ont snappen. Zoals wij evengoed de stilte van het geluid kunnen horen, zo nemen wij in het herhalen van stereotype vor men een dimensie van de werkelijkheid waar die in zijn onbegrepenheid radi- kaal naar onszelf verwijst; naar een tijd die aan ons voorafging en die tegelijk de toekomst verbeeldt. De beelden bevat ten een polyvalente symboliek en zij le nen zich voor verschillende interpreta ties. Het beschouwen van deze beeld taal correspondeert met het tijdloze dat je alleen diep in jezelf kunt vinden. Ik hoop dat mijn schilderijen in de waar neming iets van die verborgen realiteit kunnen blootleggen. Aldus Henriëtte Looymans. Woensdag 13 i Marechaussee houden omdat vliegbasis Soes' fen anders dan zonder toesterr bende van de zulks nog niet proces-verbaal Na tv-beelden Zaterdag 16 af Apollo wonen gedaan van inl voordeur van z zichtbaar opei niets uit zijn wc ingesteld onde geving bleek d de kinderen of gegaan. Naara over hoe men dat wel eens ir succes. Voor hadden ze ge chaussee heef toespraak naa Botsauto spe Dinsdag 19 a] vangen dat c merkelijke sc goederen op 1 het Zeistersp litair voertui; oorzaakt ec Op donder 16.30 uur de jonge (JOP) een het terrein Banningsti meente So een welko zicht was unieke we bergse jon Medio 199^ ren in een ventie, geoi ging Soeste en Anne Soest nam< was zo bela bekendhei< van Veror stuurslid v: Voor de ke Hove was i Ontmoetir openbare i dewerkenc bijzonder grondlegg opening v; Chantal T te bieden, ringen de Namens mers, spa heer Putn gen afspri stuk verai die veran Het Nederlandse Rode Kruis Hl Zaterdag 7 mei, 20.00 uur: De Roemeense ambassadeur mr. Buhoara en zijn echtgenote komen zaterdag 7 mei naar het Griftland College om aanwezig te zijn op de grote Balkan-muziek- en dans avond. Hij neemt tevens de cultu rele attaché en de direkteur van het Roemeense toeristenburo mee. Wethouder R. A. van Logtenstein zal de ambassadeur namens het gemeentebe stuur ontvangen. Zoals bekend organi seert de Lionsclub Eenlamd deze avond, waarvan de opbrengst bestemd is voor het inrichten van een huisapo theek in een zwakzinnigeninrichting in de Roemeense plaats Piatra Neamt. De kaartverkoop bij de WV's in Soest, Soesterberg en Baarn is al goedpp gang gekomen en ook bij de reisbureaus van Gerth in Baarn en Soest zijn al vele kaartjes verkocht. Voor de toegangsprijs van 20 gulden krijgt men een schitterende Balkan avond voorgeschoteld. Uit Roemenië komt het bekende Roemeense Folkor- kest "Cununa de pe Somes", een en semble dat bestaat uit 10 musici, 10 dansers en 10 danseressen. Ook wordt opgetreden door het zigeunerorkest "Romanye Rye" uit Soest. Onlangs heeft dit orkest zijn eerste CD gemaakt. De avond begint om 20.00 uur en wordt gepresenteerd door Thérèse Steinmetz, die samen met "Romanye Rye" ook een aantal songs ten gehore zal bren gen. Behalve haar presentatie en muzi kale bijdrage stelt Thérèse Steinmetz ook nog enkele litho-prents van haar schilderijen ter beschikking die die avond verkocht worden. Ook de CD van Romanye Rye is te koop. Zigeunerorkest "Romanye Rye" uit Soest. gjfö&l Dienstencentrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 03463 - 5 14 02 Op dinsdag 10 mei zal alweer de laatste warme maaltijd van dit seizoen worden bereid. Het menu is daarom extra feestelijk en bestaat uit: ossestaartsoep, grapefruitcocktail, kipfilet met cham pignonsaus, aardappelpuree, sperzie bonen en komkommer, vanille-ijs met kersen en koffie met bonbon. Kosten f 7,'50 p.p. en opgeven vóór 9 mei a.s. tel. 12.00 uur aan het kantoor van De Drie Eiken, telef. 51402. Zangmiddag 10 mei te 14.30 uur o.l.v. pianiste, toegang gratis. Vrijdag 20 mei 20.00 uur bingo, zaal open om 19.00 uur. Kaarten kosten f 6,- per stuk inclusief een kopje koffie. Er zijn weer schitterende prijzen te win nen. Van 6 tot 13 mei hoopt het kerkkoor uit Kozle (Polen) in het kader van de cultu rele uitwisseling een tegenbezoek te brengen aan Soest(erberg). Samen met het chr.gem.koor "Sursum Corda" zal het Poolse koor vocale medewerking verlenen aan de eucharistieviering in de rk kerk van Soesterberg op zaterdag 7 mei (19.00 uur). Verder ligt het in de bedoeling dat beide koren op Hemelvaartsdag (12 mei) zul len optreden in de Julianakerk in Soest. In samenwerking met het bestuur van de Stichting Jumelage Soest-Kedzier- zyn-Kozle en "Sursum Cords" zullen de Poolse gasten een aantal dagtrips maken naar diverse bezienswaardighe den in ons land, zoals Giethoorn, de Keukenhof, Schevingen, Amsterdam en Volendam. Op de Antonie van Leeuwenhoeklaan is zaterdagnacht een beige VW Jetta ge stolen. De wagen is eigendom van een 28-jarige man uit Soesterberg. Dinsdag 26 april hield de Coöp. Rabobank Soest B.A. haar jaarlijkse Algemene Ledenvergadering. In die vergadering heeft het bestuur rekening en verantwoording afgelegd over het gevoerde beleid in 1993 en hebben de leden ingestemd met de fusie, hetgeen in de Soester Courant van 2 7 april is medege deeld. In diezelfde vergadering nam de secretaris van de Raad van Toezicht, de heer P.F. Lochmansafscheid van de raad. De heer Van Veeren prees de inbreng van de heer Lochmans, die bijna 15 jaar deel uitmaakte van de raad. Als waardering en dank voor zijn verk overhandigde de heer Van Veeren hem fiets. V.l.n.r. de heren Hilhorst, Lochmans en Van Veeren. Een wekelijkse column van een min of meer bekende Soesterberger: Het mo nument aan de Kampweg. De avondvierdaagse in Soester berg wordt dit jaar voor de veertig ste maal gehouden op 30 en 31 mei en 1 en 2 juni. De deelnemers kun nen zich inschrijven van 24 tot en met 28 mei tussen 18.00 en 20.00 uur op het adres Koppenlaan 22. Voor algemene informatie kan men bellen: 51705. De deelnemerskosten bedragen f 5,00 bij voorinschrijving en f 7.50 tijdens de startavond op 30 mei. De parcoursen zijn als vanouds uitgezet in de bossen rondom Soesterberg en het militaire oefenterrein de Vlasakkers. De vierde avond is weer gekozen voor een gezamenlijke route, het opstellen voor de intocht in Soesterberg zal plaatsvinden achteraan de Kampweg en om ongeveer 19.30 uur aanvangen. Evenals voorgaande jaren zijn er weer verkeersmaatregel mi getroffen waar- van de voornaamste is het afsluiten va» het Dorpsplein op 2 juni vanaf 16.00 uur. Daar het dit jaar een jubileum avondvierdaagse is, zal getracht wor. den vooralle deelnemers een jubileum- sticker als aandenken uit te reiken en aan de deelnemende groepen ook een aparte groepsherinnering. Ook zal in verband met het jubileum getracht wor den een show en drumband als tweede korps naast Odeon aan de intocht te la ten deelnemen. Als groep of individue le deelnemer kan men zich laten spon soren ten bate van het Foster Parents Plan onder het motto Lopen Voor Scholen. Mocht het onverhoopt de laat ste avond slecht weer zijn, dan kan men zich bij de start in het Dorpshuis laten informeren of de gezamenlijke intocht wel of niet doorgaat. SC Met grote meerd gemeenteraad inj proef met een bu Nederland, dat in verbinding tussen terberg gaat verz gaat in op 5 septe 1995 nog enkele Daarmee wordt het schoven, want aar speciale busje vana januari gaan rijden nagenoeg bij alle fr: de. "Een wijze bijst tegen", zei Wit GPV/SGP/RPF. Hij is het enige ra: avondbus-op-proet hem zal straks blijkt slaagt, omdat er te de bus gebruik zul grijp niet dat 26 vt een besluit nemen, sen hen in dank z van de zwakke kan is, dat we instemmi "Ze zeggen vaak dat we het goed hebben gedaan. Maar dan zeg ik, het is ook onze taak om invulling te geven aan de wensen van de klant. Het is onze taak om een opdracht naar behoren uit te voeren. En als er toch onvolkomenheden zijn, moet je die goed oplossen, zodat er geen gezeur komt." De woorden van E.A. van den Hengel klinken simpel, maarraken de kern waarom het in zijn ogen in de bouwwe- reld draait. De oprichter van het gelijk namige Soester bouwbedrijf kan zich, na 33 jaar, op de borst kloppen. Overal in het land roept de naam Van den Hen gel louter positieve associaties op. Van den Hengel is maandagavond ge stopt met zijn werkzaamheden voor het bedrijf dat hij letterlijk en figuurlijk heeft opgebouwd tot wat het nu is. Met een receptie en een intern feest nam hij afscheid van de zaak die hij heeft over gedaan aan Bert Smeeing en Ries Lan- gendorff. Beide Soesters zetten de zaak voort. Van den Hengel, die voor een advies altijd bereikbaar blijft, doet dat met een gerust hart: "Bert heeft twintig jaar bij ons gewerkt en Ries zit al 25 jaar in het vak." Het begon allemaal in 1961. Van den Hengel was 24 en had na zijn militaire diensttijd bij Haks gewerkt en een jaar ervaring als uitvoerder, toen hij in een advertentie in de Soester Courant we reldkundig maakte dat hij voor zichzelf zou beginnen. Bakker van de Lange Brinkweg was de eerste die een beroep op hem deed. "Ik heb een garage van hem omgebouwd tot woning. Die verhuurde hij aan de Amerikanen die toen al hier zaten. Dat was het allereerste wat ik heb gedaan", herinnert Van den Hengel zich. Daarna groeide zijn bedrijf in sneltreinvaart. "Het ging allemaal vanzelf. Dat had niets met planning te maken, het ge beurde gewoon." Goede naam Bouwbedrijf E.A. van den Hengel telt nu vijftig medewerkers en is overal in het land actief bij nieuwbouwprojecten, renovaties en zelfs winkelinrichtingen. Een lokaal voorbeeld is Hulleman Op tiek. Het pand werd door Van den Hen gel verbouwd en de werkplaats zorgde voor de inrichting van de zaak aan de Burgemeester Grothestraat. Dat Van den Hengel een goede naam heeft op gebouwd, blijkt alleen al uit het feit dat het bedrijf soms bij achttien projecten tegelijkertijd was betrokken. Momenteel werkt Van den Hengel on der meer aan 48 nieuwbouwwoningen in Klein Engendaal, een nieuw clubhuis voor handbalvereniging Smeeing/ BDC aan de Henriëtte Blaekweg en de renovatie van de kantoren van TBS. Buiten de gemeentegrenzen zijn er ver der onder meer activiteiten in Hilver sum (nieuwbouw garage Kooy) en Rot terdam (renovatie Museum Boymans). Oprichter Van den Hengel heeft zijn besluit weloverwogen genomen. Als hij wordt gevraagd bij welk pand hij gefo tografeerd zou willen worden, noemt hij direct het gebouw van Advisie Au tomatisering aan de Koningsweg, dat in Bij de seizoenopening van het Mil. Luchtvaart Museum werd tevens de kunstexpositie Anglo-Dutch Aviation Art van de kunstenaars Keith Maddison en Nico Peeters geopend. Grote belangstelling voor deze expositie, die oorspron kelijk tot 1 mei te zien zou zijn, heeft het Museum doen besluiten de expositie te verlengen. Tot 8 juli zijn nu de beelden van Maddison en de schilderijen van Peeters te zien. Keith Maddisson was van jongsafaan gegrepen door de luchtvaart. Zijn vader was tijdens de Tweede Wereldoorlog boordschutter in bommenwerpers van de RAF (Royal Air Force). Hijzelf wil de ook gaan vliegen, maar toen dit niet lukte, wierp hij zich op de kunst. Inspi ratie voor zijn werken haalt hij uit de rij ke luchtvaartgeschiedenis. Zo zijn er beelden te zien van Engelse vliegers uit de Slag om Engeland, een Tornadovlie ger uit de Golfoorlog en een buste van de befaamde oorlogsvlieger Guy Gib- son. Daarnaast maakt hij impressies van vliegtuigen waarbij de materiaal keuze een extra dimensie toevoegt. Voorbeelden hiervan zijn enkele prach tige Fokkertoestellen. Nico Peeters is een uiterst succesvol schilder van maritieme, industriële en luchtvaarttaferelen. Voor nationale en internationale opdrachtgevers maakt hij realistisch-impressionistische wer ken. Voorde tentoonstelling zijn uit het gehele land werken in bruikleen afge staan die een goed overzicht geven van de ontwikkeling van Peeters als schil der. Daar de meeste schilderijen parti culier bezit zijn, is deze tentoonstelling een unieke gelegenheid deze kunst stukken te zien. De tentoonstelling Anglo-Dutch Aviation Art is nog te zien tot en met 8 juli a.s. Zaterdag 6 sepl 'het Dorpshuis opend, dus dit j jaar. Dit jubilee niet ongemerkt voorbereidingei gang. Onder leiding va Appeldoorn, hee missie diverse pla suggesties kan m< festiviteiten zullei ken van septem worden, naast ee van activiteiten Soesterbergers v< toonstelling, filrr bekende plaatse wordt gehouden Het bestuur van 1 dringend beroep sonen en instant E.A. van den Hengel voor het gebouw van Advisie Automatisering aan de Ko ningsweg, één van de projecten die hij in 33 jaar realiseerde. De Soester heeft maandag afscheid genomen van zijn bouwbedrijf dat wordt voortgezet door Bert Smeeing en Ries Langendorff Foto: Aldo Allessie het voorjaar van 1992 werd opgele verd. Het is één van de vele parade- paardjes van het Soester bouwbedrijf. Veelzijdig Bouwen is mooi werk, wantje ziet alles watje maakt. Dat is ontzettend leuk. Je moet met je opdrachtgever harmonieus bouwen. Het is ontzettend veelzijdig en er is altijd ook wel wat, maar dat moetje netjes oplossen. Dan is er niets aan de hand. Wat je gaat missen, is de omgang met de klanten en het personeel. We zijn met vijftig man eigenlijk één fami lie. Je gaat al zo lang met elkaar om. Ik ben wel eens lastig voor de medewer kers, maar dat moet gewoon als je alles goed wilt afwerken. Ik zou wel de man schappen willen bedanken voor hun in zet en natuurlijk de klanten voor het vertrouwen dat ze in mij hebben ge steld." Van den Hengel zal niet helemaal ach terover in zijn stoel leunen. Hij blijft be trokken in de bouwwereld met E.A. van den Hengel Beheer bv. Met die be heermaatschappij wil hij mooie projec ten van de grond krijgen en kan hij wel licht bouwbedrijf Van den Hengel aan een leuke order helpen. "Als ze tenminste de goede prijs heb ben, hè." Sinds 4 mei 1983 heb ik als monument een officiële plaats gekregen en sinds die tijd zie ik velen van u mij dagelijks passeren. Zo, op de hoek van de Kamp weg met de Moerbessenberg, heb ik als monument een mooie plaats gekregen. Ik heb een vrij uitzicht in oostelijke rich ting, de kant waar in mei 1940 de drei ging vandaan kwam en dat is ook de re den dat ik hier sta en waar de eerste Duitse militairen ons dorp Soesterberg binnenkwamen. Ze kwamen te voet over de Kampweg om bij het Zwaantje linksaf te slaan richting Utrecht. Direct na de oorlog werd dat op diverse ma nieren herdacht. Gedurende een lange tijd werd op 4 mei een soort ornament opgericht bij de Marechausseekazerne. Slechts één dag per jaar stond ik daar, zelfs voorzien van een waakvlam. Door de jaren heen werd mijn omhulsel ou der en zwakker en was ik dringend aan vernieuwing toe. In 1982 werd een ak- tie gehouden om mij een definitieve plaats te geven. Ik ben u allen dankbaar dat u dat heeft gedaan en dat ik nu die mooie plaats heb gekregen. Toen u mij op die 4e mei 1983 officieel in gebruik stelde, was dat voor mij een bijzondere gebeurtenis. Ik werd op die mooie fijne warme dag immers door Z.K.H. Prins Bernhard gedoopt als uw herdenkings monument. In die tijd is er rondom mij wel iets ver anderd. Direct links naast mij is een parkeerplaats aangelegd, maar het voornaamste is dat er 33 bomen zijn ge plant. Die 33 bomen doen mij denken aan die bewuste donderdag 19 novem ber 1942 toen 33 verzetsstrijders, soms erg jong nog, hier vlakbij werden gefu silleerd. Het is goed dat wij ook hen blij ven gedenken in deze 33 stille getuigen. Vanavond, 4 mei, bent u allen mijn gast. We zullen dan voor de 49e keer in ge dachten staan, vooral in die twee stille minuten. Uiteraard gaan bij velen de gedachten terug naar de jaren 1940-1945. Maar ik sta hier ook in dit jaar 1994 en is er dan veel veranderd? Ja, uiterlijk wel, maar soms ben ik bang. Bang voor die vreemde geluiden, eerst ver weg en nu soms heel dichtbij. Mijn naam komt dan in het geding, want dat heeft niets met vrijheid te maken. Daarom is het goed als u allen mij van avond komt bezoeken om samen in stil te te getuigen dat die vrijheid zo enorm belangrijk is. Dat we allen gedenken die zich voor deze vrijheid hebben ingezet en nog inzetten. Dat we vanavond weer die kracht mogen voelen dat we ons niet meer laten knechten door onvrijheid en daartegen met alle kracht protesteren. Ik ben dan als herdenken 49 jaar gewor den en als monument 11 jaar, maar de reden waarom ik hier sta blijft nog steeds van kracht. Na vandaag gaan we weer verder; als u mij passeert denk dan even aan mij en noem dan mijn naam: Om de vrijheid... Op de Generaal Winkelmanstraat is be gin vorige week een auto verdwenen. Het betreft een groene Opel Kadett met het kentekennummer 07-TX-12. De wagen stond afgesloten achter de wo ning van een 71-jarige vrouw, aan wie het voertuig behoort. Vorige week maandag hield Laetitia haar jaarlijkse onderlinge gymnastiek- en turnwedstrijden. Deze werden in het Dorpshuis gehouden onder grote belangstelling- van ouders, familie en belangstellenden. De juryleden had den geen gemakkelijke taak daar de onderlinge verschillen soms miniem waren. De uitslagen: Meisjes van 6 tot 10 jaar: 1. Fabiëne Budel, 2. Esther Groene- veld, 3. Gullit Tesser. Meisjes van 10 en 11 jaar: 1. Amanda de Roder, 2. Inge Zijlstra, 3. Nathalie Groeneveld. Meis jes van 12 jaar en ouder: 1. Linda v.d. Lee, 2. Donna Scholte, 3. Karlien Ste- ringa. Wedstrijdgroep meisjes: 1. Ma- rianne Hoksbergen, 2. Petra Creutz- berg, 3. Saskia v.d. Lee, 3. Ingrid v.d. Pol. Jongens 6 tot 10 jaar: 1. Björn Klein, 2. Mark Ravenhorst, 3. Jimmy de Roder. Jongens van 10 en 11 jaar: 1. Dennis Klein, 2. Vincent Roke, 3. Alonso Euphrosina. Wedstrijdgroep jongens: 1. Jamal Bouzia, 2. David Keelan, 3. Erik Creutzberg. Bij de ge westelijke wedstrijden van het K.N.C.G.V. te Nieuwegein werd Jamal Bouzia in zijn categorie eveneens eer ste. Ook de kleuters vanaf vier jaar kwamen in actie. Na afloop werd aan de deelne- mertjes een vaardigheidsdiploma gymnastiek uitgereikt. In verband met de vakantie wordt voor de afdeling judo op zaterdag 7 mei geen les gegeven. Deze vangen op 14 mei weer aan. Ook worden vanwege de vakantie op de vrijdagen 6 en 13 mei geen zwemlessen gegeven. Deze lessen vangen weer aan op vrijdag 20 mei. Ongewenst bez

Soester Courant | 1994 | | pagina 14