Soest maakt zich op voor uniek feit Vechtlust dames Soest-Zuid matig Riante positie voor LTC Soestdijk Softballers openen met overwinning Hoofdrol scheidsrechter bij De Meern tegen SEC Administratiefout verknalt mogelijk feestje Red Stars Hees zit in de wachtkamer Bijna drie jaar na opening zwembad eindelijk opgeleverd Zwak hockey dames MHC Soest Ondanks kampioensonwaardige' tweede helft tegen Buitenveldert Commentaar VOETBAL zondag Gewaarschuwd Handrem VOETBAL zondag Geen titelwedstrijd, wel directe promotie BASKETBAL Periodetitel afhankelijk van OS O VOETBAL zaterdag Puntverlies tegen laaggeklasseerd team HOCKEY Vakantie-programma van Aqua Indoor TENNIS Donderspeech Pieter Verbrugh schudt tennissters wakker TENNIS Angel SOFTBAL PAGINA 16 WOENSDAG 4 MEI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 17 Derde klassers rekenen af met twee geduchte concurrenten Spannende ontwikkelingen in duel met Geinoord: 9-7 Makelaardij o.g. >5-17120 Kampioenson» aardig, maar als Soest zich op Hemelvaartsdag of uiter- |,,k op zondag 15 mei, hveede klasser mag noemen, heeft niemand het er meer over Aldus kan de thuiswedstrijd van de blauw-witten tegen Bui tenveldert kort worden samengevat. De Soesters namen met goed spel een 4-1-voorsprong, maar bakten er na de rust tegen negen spelers niets meer van. Buitenveldert wierp met twee doelpunten zelfs eensmet op de 4-3-zege, ook al stelde de thuisaanhang er meer belang bij dat DRC we derom had verloren en Soest de voorsprong van vier punten in de reste- rende twee wedstrijden met meer zal verspelen. "Ik denk dat we op Hemelvaartsdag mi nimaal een punt halen. Het is alleen jammer dat het de laatste weken wat minder is. Je ziet het veel bij Gooise ploegen, dat ze druk niet aankunnen", reageerde Dick Schinkel. Die druk liet Soest in de derde minuut van zich afglijden, toen René van den Deijssel op aangeven van Peter van den Berg via de binnenkant van de paal voor 1-0 zorgde. En toen Maurice d' Aquino zes minuten later na een mooie pass van Van den Deijssel voor 2-0 zorgde, leek er helemaal geen vuiltje meer aan de lucht. Met name via de rechter kant tikte Soest de tegenstan ders uit het spel. Het werd nog erger voor Buitenveldert, toen bij Marcel Versteeg 'het schuim op zijn bek stond'. Scheidsrechter R. van de Broek uit Zeist had eerder al met een dolkomische 'zakdoektruc' aangege ven, dat hij weinig tolerant was en be diende de prater van repliek met een gele kaart. Dezelfde Versteeg bracht in de 25ste minuut bijna de spanning te rug, nadat Sander Dorresteijn en Luits Houkes in de fout waren gegaan. Ger- win Leeghwater redde op de doellijn. Dat was kennelijk de druppel die de emmer deed overlopen bij Versteeg, want hij trapte Leeghwater (die op dat moment de bal al lang had gespeeld) keihard van achteren tegen het gras. Versteeg kreeg rood, terwijl Leeghwa ter het spel kon hervatten. Een minuut daarna werd het alsnog 2-1. Gerard van de Bedum hield zijn mond bij een hoge bal dicht en Dorres teijn passeerde zijn eigen doelman met een kopbal. Soest zou snel, althans voor dat mo ment, orde op zaken stellen. Van den Deijssel gaf zijn rentree (na zijn schor sing) extra glans door d'Aquino op rechts de diepte in te sturen. Hij maakte aanvankelijk nog een tuimeling over doelman Tom Bergisch, maar zette door en voor, waarna Peter van den Berg met een sublieme lob de bal over de laatste hindernis mikte: 3-1. Niet lang daarna moest ook Houtsma ver trekken. Hij ontving zijn tweede gele kaart voor het geven van commentaar op Van de Broek. Op slag van rust scoorde Van den Berg ook nog eens 4-1. Opnieuw waren Van den Deijssel en d'Aquino erbij betrok ken, de assist kwam van Jeroen van Veenendaal die volgens veel Buitenvel- dert-mensen in buitenspel-positie zou hebben gelopen. Grensrechter Rog hield zijn vlag echter omlaag, hetgeen hem onverbloemde kritieken van de Buitenveldert-trainer opleverde. Los van diens woordkeuze kon Schin kel de actie van zijn collega wel begrij pen. "In twijfelsituaties moet je vlag gen. Als grensrechter moet je weten wanneer je ploeg je nodig heeft. Ik heb weieens een grens gewisseld. Als ze fouten maken, moetje dat ook gewoon doen." Over de tweede helft zei de Soest-trai- ner: "Ik heb ze juist gewaarschuwd. Wij hadden niets meer te winnen en Buiten veldert had niets meer te verliezen. We moesten vreselijk oppassen. Zij speel den alleen maar lang en hun spitsen hadden ook niets meer te verliezen bij de scheidsrechter. Hard spelen mocht, praten niet." Zijn woorden waren tegen dovemanso ren gezegd. Binnen negen minuten hadden Tonny Cruden en invaller Mi- chel de Leeuw Soest volslagen verrast: 4-3. En de twee spitsen bezorgden Soest daarna ook nog letterlijk en fi guurlijk de nodige kopzorgen. Reden voor Schinkel om een kwartier voor tijd Luits Houkes naar de kant te halen en Ondanks de fraaie tuimeling over doelman Tom Bergisch zal Maurice d'Aquino snel opkrabbelen en Peter van den Berg in staat stellen 3-1 te maken. Wilfred J anmaat voor de tweede keer in dit seizoen zijn opwachting te laten ma ken. Het tekende de klasse van de ge routineerde speler, dat hij zonder pro blemen de rust enigszins terugbracht. "Luits speelde een slechte tweede helft, gaf geen rugdekking en verloor alle luchtduels", verklaarde Schinkel de on gebruikelijke wissel. Hoewel hij dat niet toegaf, moet het hem zorgen baren, dat voorstopper Sander Dorresteijn tot vier, vijf keer toe allerminst gelukkig was in zijn beslissingen en balcontacten. Nog slechter was het na de pauze met de spitsen en de middenvelders gesteld. Die speelden (Michel van der Hoeven verving in de rust de aangeslagen d' Aquino) met de handrem erop. Ër was geen overtuiging, geen aansluiting, geen durf. "Het heilige vuur ontbrak als ze voorin kwamen. Ze hadden sneller het middenveld moeten overbruggen", vond Schinkel. Omdat dat niet gebeurde, bleven de ze nuwen de ploeg parten spelen. Eén doelpunt was waarschijnlijk voldoende geweest om de ban te doorbreken, maar de kleine kansjes voor Van den Berg en Van Veenendaal en de goedbedoelde afstandsschoten van Van den Deijssel kregen geen gevolg. Soest haalde daarom opgelucht adem, toen Van de Broek een geclaimde over treding van Gerwin Leeghwater binnen de zestien meter 'wegwuifde'. "Hij had ervoor kunnen fluiten", meende Schin kel die sommige spelers van zijn elftal ook acties had zien begaan, die een kaart hadden gerechtvaardigd. Maar Van de Broek, die zijn kaarten in de tweede helft op zak hield, zat bij de zo genaamde strafschop ogenschijnlijk dichter bij de waarheid. De buiteling van De Leeuw was eerder een domme actie, omdat hij betere vooruitzichten zou hebben gehad als hij met de bal was doorgelopen. Het bleef daarom 4-3, zodat Buitenvel dert, dat in de afgelopen vijf seizoenen vier keer promoveerde, nog op z'n tel len moet passen. Soest kan zich daaren tegen bijna gaan opmaken voor een unieke gebeurtenis in de 68-jarige ge schiedenis van de club. Daar twijfelt nu niemand meer aan. Foto: Aldo Allessie In en legen De Meern is SEC-zon- dag tegen een verdiende 2-1-ne- derlaag opgelopen. Hoewel de Soesters kort na rust op een 0-1-voorsprong kwamen, kon geen puntje aan het schamele to taal worden toegevoegd. Een hoofdrol vertolkte scheidsrechter Van der Steen uit Landsmeer. Hij be strafte elk commentaar.' Dat leverde Yoesoef Altuntas in de eerste helft geel op. Nadat Mark Boetekees na rust aan merkingen maakte op de gele kaart die hij ontving, voor een overtreding, werd hem rood voorgehouden. Hetzelfde overkwam trainer Bert Holwarda die daardoor achter de hekken moest plaatsnemen. SEC startte zowel de eerste als de twee de helft serieus. Marcel Dorresteijn baarde als eerste opzien door de bal in de vierde minuut tegen de kruising van paal en lat te 'jensen'. Het antwoord van De Meern bestond uit een schot tegen de lat. In de 52ste minuut opende Saban Aksit de score op aangeven van Özcan Satik- boga. Lang mocht SEC niet van die treffer genieten. Direct na de aftrap be ging Dave Leijenhorst een overtreding. Uit de vrije trap mikte René Martens de bal in het doel. Negen minuten voor tijd velde Marcel van den Heuvel het vonnis over de groen-witten. Hij passeerde Rene Daselaar en gaf vervolgens Edwin van de Luitgaarden het nakijken. I Weinig sportploegen in Soest zul- 1 len zo'n bewogen slot van het sei- I zoen hebben meegemaakt als het f damesteam van Red Stars. De bas- I ketbalsters werden in de afgelopen I weken buiten de lijnen heen-en- Iweer geslingerd tussen de ene en I de andere verwachting. I Tot eind maart dacht de ploeg met de I tweede plaats aanspraak te kunnen ma- Iken op promotie, omdat de gedood- I verfde kampioen Argon niet zou mo- I gen promoveren. Vijf weken voor het 1 einde van de competitie bleek dat ver- I moeden te berusten op een misver- I stand, maar een week voor de laatste I wedstrijd kreeg Red Stars ineens goed bericht. Het damesteam mocht met de I nummer twee uit de andere poule vech- I ten om één promotieplaats. lEen kwartier voor de laatste competi tiewedstrijd werd de euforie nog groter, oen bekend werd dat lijstaanvoerder Argon punten had verloren en Red Stars op gelijke hoogte was gekomen. Anderhalve week verkeerden de bas- ketbalsters in de veronderstelling dat ze zaterdag 7 mei een beslissingswed- strijd om het kampioenschap tegen Ar gon zouden moeten spelen. Mocht dat duel worden verloren, dan zouden ze een dag later alsnog de eerste klasse kunnen bereiken via de promotiewed strijd. Niets bleek uiteindelijk minder waar. Vorige week kwam de onheilstijding: Er was op een van de wedstrijdformu lier van Argon een administratieve fout gemaakt. Hoewel de Mijdrechters de bewuste wedstrijd hadden gewonnen, waren ze als verliezer in de 'boekhou ding' opgenomen. Het resultaat van een onderzoek bevestigde dat, waardoor Argon alsnog regulier kampioen is met 37 punten uit twintig duels. Red Stars behaalde twee punten minder. Geluk bij een ongeluk voor de Soesters is dat ze alsnog direct promoveren naar de eerste klasse. Ze hoeven daarvoor niet meer in actie te komen. Daarom werden vorige week na één van de trai ningen toch maar de champagneflessen opengetrokken. De kans is nog steeds aanwezig, dat Hees binnen een jaar terugkeert naar de tweede klasse van de afdeling Utrecht. De ploeg van Teus Kommer is daarbij onder meer afhankelijk van OSO. Als die club in de resterende twee duels één punt verspeelt, mogen de Soesters deelnemen aan de nacom- petitie. In de reguliere competitie heeft Hees geen competitieverplichtingen meer. Op koninginnedag wikkelden de Soes ters het laatste duel af tegen Automate rialen van Rijn. Het werd 3-9 voor Hees dat in een sterk gewijzigde opstelling binnen de lijnen kwam. Kommer had de beschikking over slechts zeven selectiespelers en moest een beroep doen op de j unioren Bas van de Broek en Errol Scheffer, alsmede op Mos de Groot en Jaap de Wilde uit het vierde en 'old-timer' Gerard van den Brink uit het zesde elftal. De Wilde maakte zijn faam als topsco rer in Hees 4 waar en scoorde in Lely stad vijf maal. Marco Hagelen scoorde drie keer, René ten Haaf één keer. De Wilde was met Van de Broek en Van den Brink uitblinker bij Hees. De overwinning had nog ruimer kun nen uitvallen als Hees wat zorgvuldiger met een fors aantal kansen was omge sprongen. Na een goed kwartier was het al 0-2, maar vijf minuten voor rust kwam Automaterialen van Rijn langs zij. Nog voor rust werd de marge twee treffers en in het laatste kwartier liep Hees uit van 3-5 naar 3-9. Voorlopig zit Hees in de wachtkamer. OSO speelde gisteravond en moet ook komende zaterdag in actie komen. Als OSO twee keer wint, komen ze in de stand van de tweede periode op gelijke hoogte met Hees. OSO strijkt in dat ge val de titel op dank zij een beter doelsal do. Als OSO minimaal één punt ver liest, mag Hees aan de nacompetitie deelnemen. Het is niet uitgesloten dat Teus Kom mer tijdens de wedstrijdenreeks niet mag plaatsnemen in de dug-out. De trainer werd op koninginnedag in de 34ste minuut van de eerste helft wegge stuurd, nadat hij zich had opgewonden over een doelpunt van OSO (1-2). In zijn ogen had de treffer moeten worden afgekeurd vanwege buitenspel, maar de scheidsrechter besliste anders. Bijna drie jaar na de opening van Aqua Indoor zijn eindelijk alle re keningen aan Project Ontwikke ling Drachten (POD) betaald. Dat betekent dat de accommodatie ein delijk volledig is opgeleverd. POD claimt nog wel een een bedrag van 41.681 gulden, maar het college is niet van plan dat bedrag te betalen. Het betreft een zogenaamde rente-nota van 17 juli 1992 in verband met. het niet tijdig betalen van een opleveringster mijn. Volgens advocaat G. Vermeulen van de gemeente heeft de nota echter be trekking op werkzaamheden die destijds nog niet waren opgeleverd. POD zal daarom schriftelijk worden ingelicht dat de rente-nota niet zal worden betaald. Volgens het college zijn nu alle rekenin gen betaald. Beide punten lagen voor MHC Soest in de aardbeienstad Bever wijk voor het grijpen. Het resultaat zelf was voor de bezoeksters van weinig belang. Echter noblesse oblige, dus: winnen van degrada tiekandidaat Strawberries. In de eerste helft zag het daar ook wel naar uit. Het verschil in kwaliteit was overduidelijk. Met wat meer inspiratie had Soest ruim afstand kunnen nemen. Nu bleef het bij één doelpunt van Mu- riël Haverman, gescoord na 25 minuten (0-1). Toen Soest zich in de tweede helft aan het spel van de Beverwijkse dames ging aanpassen, was er nauwelijks nog spra ke van een wedstrijd in de eerste klasse. Ten onrechte speculeerden de groen- witten erop ook freewheelend met de winst te kunnen gaan strijken. Daarvan werd door de thuisclub goed geprofiteerd. Uit een strafcorner kwam die twee minuten voor de einde, via de voordien nauwelijks in actie komende keepster Petra Lambert aan de gelijk maker (1-1). Enkele Soester dames hadden kennelijk koninginnedag nog enigszins in de benen, want met iets meer inzet en inspiratie zou gemakke lijk de volle winst zijn binnengehaald. Soesterbergsestraai 79. Soest. 02155-16151. Van het totale bouwkrediet (17,3 mil joen gulden) voor het sport- en recrea tiecentrum aan de Dalweg is nog bijna 90.000 gulden over. Dat geld wordt aan gewend voor de bouw van een buiten berging. De gemeente wil daarvoor één aannemer in de arm nemen. Op die ma nier hoopt de gemeente binnen het be schikbare budget te blijven. De gemeen teraad heeft namelijk besloten dat het totale krediet met nog geen kwartje mag worden overschreden. De kosten van de buitenberging zijn hoog, omdat de opslagruimte aan de be staande accommodatie wordt gebouwd en derhalve moet voldoen aan allerlei isolatie-, ventilatie- en verwarmingsei- sen. Met name de zwemvereniging De Duinkikkers zal verheugd zijn als de bui tenberging is gerealiseerd. De club heeft al vanaf de opening van Aqua Indoor ge vraagd om extra opslagruimte. Tot nu toe moesten diverse materialen, waar onder de keerschotten en de waterpolo- doelen, in de buitenlucht worden opge slagen. Vanaf morgen start Aqua Indoor met een speciaal programma in het kader van de tulp-vakantie. Tot en met 15 mei zijn de meest uiteenlopende acti viteiten te doen in het overdekte zwembad aan de Dalweg. Tulpduiken, de stormbaanrace, tul- phangen, diverse waterspelletjes, de tulppuzzeltocht, snorkelen en het kam pioenschap tulptrappen zijn enkele van de activiteiten die op het programma staan. De toegangsprijzen variëren In Aqua Indoor is een gratis folder ver krijgbaar, waarin alle informatie over het vakantie-programma staat ver meld. Na de 'singles' en het damesdubbel vond Pieter Verbrugh het wel letjes en riep hij zijn dames tot de orde. In de bestuurskamer kregen Rachel Beijer en Floortje Brou wer, in het bijzijn van Arno Jelle- ma en Xander de Groot én een tc- lid, de wind van voren. De donderspeech miste zijn uitwerking niet. In het gemengd dubbel toonden de 'boosdoensters' wel karakter en won Soest-Zuid alsnog met 5-3 van Bos- heim. Je hebt van die dagen dat het niet wil lukken. Beijer had, in verband met haar opleiding bij de marine, de hele week geen bal geslagen. Brouwer moest na een weekje buitenland ook weer wen nen aan de racket. "Dan zul je qua vorm niet lekker in je vel zitten, maar aan vechtlust mag het je nooit ontbreken. Dat heb ik ze in de bestuurskamer dui delijk gemaakt. Uit beleefdheid had ik het damesdubbel uitgekeken, maar het was geen vertoning." Het damesdubbel ging onnodig verloren. De 'giechelaar- sters' van Bosheim profiteerden dank baar van de 'off-day' van het duo Beij- er/Brouwer en overleefden drie 'match-points': 6-4,1-6,6-7 (5-7). Na de verliespartijen in de dames enkel spelen en de honderd procent score van Jellema en De Groot werd het zodoen de 3-3. "Als het 4-4 wordt, is de competitie af gelopen, heb ik ze voorgehouden. LTC Soestdijk 2 verliest minder punten dan wij en dus zullen we alle wedstrijden moeten winnen. Dan kunnen we kam pioen worden. Als we maar één keer ge lijk spelen, tellen de punten en dan ko men we tekort", wees Verbrugh op de ernst van de situatie. En inderdaad, LTC Soestdijk vergrootte de onderlin ge kloof tot vier punten door zondag met 8-0 te winnen. Aan de zijde van een herenpartner her vonden de dames zich. Het gevolg was twee, moeizame overwinningen. Jelle ma en Beijer deden het in twee keer 6-4, De Groot en Brouwer stonden nog lan ger op de baan: 6-4, 7-6 (10-8). "Aan de andere kant is het goed dat ze zijn te ruggekomen en dat ze de angel hebben gevonden om er weer tegen aan te gaan. Maar over het algemeen gezien kwa men de dames er zondag niet best uit." De zege dankte Verbrugh aan de team- sfeer die er heerst. "Door de samenwer king en het feit dat ze dingen van elkaar accepteren, hebben we gewonnen. Als de ploeg als los zand aan elkaar had ge hangen, hadden we de gemengd dub bels zeker verloren." Prettig vond Verbrugh het dat Jellema andermaal goed had staan spelen. De Groot is volgens Verbrugh de openba ring van dit seizoen. Dat hij in de singles goed zou spelen, daar twijfelde de ten- nistrainer niet aan. Maar dat de B2-er zich in de dubbelspelen zo positief zou .ontwikkelen, dat had zelfs Verbrugh niet verwacht. "Zijn service en volley zijn veel beter geworden. Hij loopt nu zelfs in de enkelspelen op." 'Het geheime wapen' dat Verbrugh zondag had willen presenteren, blijft buiten beeld. De reglementen verbie den het om na de start van de competi tie een nieuwe speler, die afkomstig is van een andere club, op te stellen in wedstrijdverband. TV Soest-Zuid-Bosheim 3 Arno Jellema-Juriaan Vergouw 6-3, 7-6 (7-5); Xander de Groot-Sander Riebroek 6-2, 6-3; Rachel Beijer-Janine Stokla 6-1, 1-6, 3-6; Floor Brouwer-Annoek Los 4-6, 0-6; Jellema/De Groot-Vergouw/Rie- broek 6-1, 7-5; Beijer/Brouwer-Stokla/ Los 6-4, 1-6, 6-7 (5-7); Jellema/Beijer- Vergouw/Stokla 6-4,6-4; De Groot/Brou- wer-Riebroek/Los 6-4, 7-6 (10-8). Na drie wedstrijden gaat LTC Soestdijk riant aan de leiding in de derde klasse. Op koninginnedag sloot de ploeg de inhaalbeurt tegen OTV af met een 2-6-zege en een dag later werd met dezelfde cijfers van Rijnhuizen, de nummer twee, gewonnen. Met name aan dat laat ste duel hield coach Harold Wern- sen trotse gevoelens voor zijn ploeg over. "Elke partij moesten ze vol gaan, maar wé waren gewoon beter. Met 6-2 win nen van de nummer twee, dan doe je het niet slecht", aldus Wernsen die vooral Saskia Huizinga 'beresterk' had zien spelen. De jonge tennisster stond twee ëneenhalf uur op de baan om af te reke nen met Rachel van Westing (5-7, 7-5, 6-4). Ze bracht daarmee de voorsprong op 3-1, want Linda Morssink (simpel met 6-0 en 6-2) en Taco Koelewijn (winst in driesetter tegen 'crack' Rob Buys) hadden ook al gewonnen. 'De partij van de dag' was het heren- dubbel, waarin Koelewijn en Freddy Forger de eerste set met 1-6 inleverden, vervolgens met 6-0 wonnen, maar in de beslissende, derde set nipt met 5-7 ver loren van Evert Baarspul en Buys. Ook die partij nam tweeëneenhalf uur in be slag. Daarentegen hadden Morssink en Huizinga geen kind aan hun tegenstan ders: 6-2 en 6-0. In de gemengde dubbels verbeterde LTC Soestdijk de positie op de ranglijst. Morssink en Koelewijn wonnen in drie In een spannende wedstrijd heb ben de heren van de Knickerboc kers de competitie in de eerste klasse geopend met een overwin ning op Geinoord. Het werd aan de Koningsweg 9-7 voor de soft ballers. Het damesteam leed daar entegen in Huizen een 16-7-ne- derlaag. Op eigen veld namen de heren vrijdag avond in de eerste inning al een 4-0-voorsprong, een stand waar in de volgende twee slagbeurten geen veran dering zou komen. Toen pikten de Geinoorders aan (4-3). In de vierde in- van de wedstrijd tegen OTV uitge speeld. Dat duel was een week eerder, bij een 1-3-voorsprong voor LTC Soestdijk, gestaakt in verband met on weer. Forger en Koelewijn wonnen het he- rendubbel. Tegenstander Oostrom gaf daarna zijn mix op vanwege een schou derblessure, zodat Huizinga en Forger niet meer in actie hoefden te komen. De dames van LTC Soestdijk hadden op dat moment al met succes gedubbeld. De laatste mix van Morssink en Koele wijn werd ternauwernood verloren (4-6, 7-6, 6-2). Alle andere ploegen in de derde klasse hebben nu al minimaal één keer verlo ren. Wernsen vermoedt dat zijn team de sterkste tegenstanders (OTV en Rijn huizen) heeft gehad en ziet het verdere verloop van de competitie dan ook met vertrouwen tegemoet: "We hebben al les in eigen hand." OTV-LTC Soestdijk [Hervat bij een 1-3-voorsprong: Oostrom/ Van Reek-Koele wijn/Forger 0-6,5-7; Pul- lens/Bruining-Morssink/Huizinga 4-6, 6-2, 2-6. Pullens/Van Reek-Morssink/ Koelewijn 4-6, 7-6, 6-2; Oostrom/Brui- ning-Forger/Huizinga (OTV geeft op). LTC Soestdijk-Rijnhuizen Freddy Forger-Evert Baarspul 4-6,3-6; Ta co Koelewijn-Rob Buys 6-3,2-6,6-1Linda Morssink-Chantal Kok 6-0, 6-2; Saskia Huizinga-Rachel van Westing 5-7,7-5,6-4; Koelewijn/Forger-Baarspul/Buys 1-6,6-0, 5-7; Morssink/Huizinga-Kok/Van Wes ting 6-2, 6-0; Koelewijn/Morssink-Buys/ Van Westing 5-7,6-3,6-3; Forger/Huizin- ga-Baarspui/Kok 6-4, 6-2. ning slaagde niemand erin de thuisplaat te bereiken. Daarna werd het via 6-5 in de zesde inning 6-7 voor de gasten, waarmee de Knickerbockers voor de eerste keer op achterstand stonden. In de laatste inning hield John Vunde- rink de boel gesloten. De pitcher die re gelmatig een drie-slag uitdeelt, kreeg er in deze wedstrijd overigens zelf één om de oren. Nadat Vunderink de slag kracht van Geinoord had getempt, kwamen de Knickerbockers in de laat ste slagbeurt terug. Drie spelers kwa men binnen: 9-7. Saskia Huizinga: 'Beresterk'. In een grimmige sfeer werkten de da mes hun eerste competitieduel af tegen Zuidvogels. Evenals in de eerder ge speelde bekerwedstrijd bleek dat de Knickerbockers goed veldwerk ver richtten (mooie vangballen van Charis- sa Kiezebrink en Sharon Rodriguez'in het outfïeld), maar dat de ploeg slag kracht te kort komt. Natasja Lantema, die goed catchers-werk afleverde, zorg de voor twee punten. Marije de Bruin, Evelien Lieberg, Marcelle Maas en Fre- derique Weber voegden daar ieder een punt aan toe. sets, Huizinga en Forger maakten het karwei met 6-4 en 6-2 af. Het dubbel spel van Morssink en Koelewijn was 's avonds pas om half tien afgelopen. De tennissers van LTC Soestdijk had den in het weekeinde overigens toch nauwelijks tijd voor andere dingen, want zaterdag hadden ze al het restant Foto: Aldo Allessie '4

Soester Courant | 1994 | | pagina 17