r J n En dit zijn de knallers van deze week: 10.98 0.99 2.99 f I PROVAK Vruchten- roomkwark I Tien Soesters koninklijk onderscheiden MIJN MOEDER Soest de deur uit op koninginnedag Veel werkzaamheden aan de Bosstraat UW eigen h«,s is goud MAGAZIJNVERKOOP HOOIJER jh Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS Eén officier, zeven ridders, twee eremedailles 50 - 80% KORTING Even naar de Evenaar! star so«st travel oimmi HET VLEESCENTRUM Revolutionaire facelift Stance Andewig) Vast goed rvan BREUKEIEN bv m. 5 3 Actueel 5 Actueel 7 Actueel 17 Sport 22 Cultuur 23 Prikbord Kantoor S.C. op 12 en 13 mei gesloten Veel attracties bij kermis op de Engh (11 t/m 15 mei) Fototoestel uit auto Weekmarkt niet op 12, maar 11 mei Vrouw (62) ligt na val 14 uur alleen in woning Grootste drukte op de Vrijmarkt op de Eng Tot de bouwvakvakantie (25 juli) Inbraken auto's Magere runderlappen Gebraden fricandeau Tomaten Grote bloemkool C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 - 15724 VOORDEELMARKT Spaar nu voor gratis Hollandse Nieuwe! RUUD SMIT visspecialiteiten Soester Courant PETERS Makelaars Hare Majesteit heeft ter gelegen heid van de viering van haar ver jaardag vorige week ook een tien tal zeer verdienstelijke Soesters onderscheiden. Zes van hen kre gen de versierselen vrijdagmorgen in het gemeentehuis uitgereikt door burgemeester Hans de Widt. Soest telt sinds 29 april één nieuwe offi cier in de Orde van Oranje-Nassau, maar liefst zeven ridders (zes van Oran je-Nassau, één van de Nederlandse Leeuw) en twee dragers van een ereme daille (beide Oranje-Nassau). Onder hen bevindt zich een aantal nationaal bekende inwoners van onze gemeente. Burgemeester De Widt reikte de onder scheidingen op alfabetische volgorde uit. De eerste - de eremedaille ON in goud - was voor directeur J.R. van Beij- num van Centrilab, het Soes ter advies bureau en laboratorium voor chemie, microbiologie en techniek, waaraan hij sinds 1969 verbonden is na een loop baan in diverse takken van de chemi sche industrie. Van Beijnum is in Soest met name ook bekend als lid van de commissie Milieubeheer, en verder als lid van de Kamer van Koophandel en de Soester Zakenkring en als ouderling van de hervormde gemeente. De tweede onderscheiding - ridder ON - was voor Ria Bremer, journaliste en Zaterdag 7 mei a.s. van 08.30 -17.00 uur Achter Provak-Hooijer zie pagina 10 Soesterbergsestraat 4, Soest Telefoon 02155 - 26900 Soesterbergsestraat 22 1 r e i s 0 u r o /STERREN IN REIZEN Birkstraat49 - Soest - Tel. 12477 BIEFSTUK Stroganoff nAcn per kiloZ\J?U KALKOEN Picasso j jrn per kilo1 I ?u VERSE WORST cqn per kilot)?u Geopend do. en vr. 8.00-17.00 uur. Altijd kwaliteit en betaalbaar. presentatrice bij de AVRO-televisie, vooral bekend door haar medische pro gramma's als het met internationale prijzen overladen "Vinger aan de Pols" en tal van andere, waarmee ze aan vele maatschappelijke discussies een be langrijke bijdrage heeft geleverd. Ria Bremer is daarnaast actief als bestuurs lid van diverse organisaties op het ge bied van de gezondheidszorg. Ook de componist Hans Broekman, van huis uit pianist en o.m. docent aan het Hilversums conservatorium, werd benoemd tot ridder ON. Broekman ge niet grote bekendheid als "nestor" van de Nederlandse koorbegeleiders en be geleidde grote solisten als Maijon Lam- briks, Rudolf Schock, Marco Bakker, Christina Deutekom en tal van ande ren. Hij concerteerde in binnen- en bui tenland. Na hem werd de heer T. Middelkoop, sinds 1978 directeur van de Nederland se Exportcombinatie (NEC), benoemd tot ridder ON. Hij is o.m. bekend door zijn medewerking aan het tv-program- ma "Tros Export" en bekleedde diverse maatschappelijke en kerkelijke functies in en buiten Soest. Sinds 1990 is Mid delkoop voorzitter van de Rabobank Soest. Tonny Ollebek, onlangs na 40 jaar in het (speciaal) onderwijs bij de Lasen- berg - de school van het Van Arkel-in- stituut - met vut gegaan, werd eveneens benoemd tot ridder ON. Naast haar werk was ze o.a. actief in de stichting Jeugdzorg en het kerkewerk van de Open Hof. De laatste onderscheiding die burge meester De Widt uitreikte was de ere- V.l.n.r. de gedecoreerden Tielemans, Van Beijnum, Broekman, Bremer, Middelkoop en Ollebek, en burgemees ter De Widt. Foto: Aldo Allessie medaille in zilver voor kapper H. Tiele mans van de Oude Utrechtseweg, die al langer dan 45 jaar in het vak zit maar nog niet van stoppen wil weten. Zijn drijfveer was volgens de burgemeester "liefde voor haar". Alle gedecoreerden kregen bloemen en werden met De Widt op de foto gezet. Ook buiten het gemeentehuis deelden enkele Soesters in de jaarlijkse lintjesre gen. De hoogste onderscheiding (offi cier) was voor ir. C. Douma, hoofdar chitect bij de Nederlandse Spoorwegen en in Soest vooral bekend als voorzitter van de Monumentencommissie en oud voorzitter van de Welstandscommissie. Hij kreeg de onderscheiding uitgereikt in Utrecht, bij de NS. Ridder ON - "met de zwaarden"- werd de heer W. de Regt, officier bij de Ko ninklijke Luchtmacht, die de versierse len in Soesterberg in ontvangst mocht nemen. Ridder ON werd ook de heer J.E. Roest, personeelsfunctionaris bij het KNMI, die als meteoroloog o.a. op het weerschip Cumulus voer en ook deelnam aan de Zuidpool-expeditie van 1964 tot 1966. Hij werd in De Bilt onderscheiden. Tot ridder in de orde van de Nederland se Leeuw werd tenslotte benoemd Dick Tommei, Tweede-Kamerlid voor D66, die de versierselen in Den Haag kreeg uitgereikt. Afslank- en Nagelstudio JP"- V Vosseveldlaan 47 Soest I Beh. volgens, afspr. 02155-12013 is dol op tuincadeautjes, daarom ga ik met papa naar 't Vaarderhoogt, want daar kun je kiezen uit wel een miljoen leuke dingen. En ze heeft er hééééééél lang plezier van, want de meneren vati 't Vaarderhöj hebben ze zelf gekjyee] Dorresteinweg 72b Soest tel 02155 -12883 tZie ^pagina BOERDERII RESTAURANT 'T HOOGJE Moederdag vieren in onze monu mentale, eeuwenoude boerderij in de prachtige oude Kerkebuurt van Soest. Eerst een aperitief, bij mooi weer natuurlijk op het zonnige terras. Dan genieten van een heerlijk, feestelijk aspergemenu. f 67,50 p.p. Marja Marcel van Beek Boerderij RESTAURANT T HOOGJE Kerkstraat 10 - 3764 CT Soest 02155-15660 Preventieteam politie twee weken in Overhees. Negen liftstoringen in één week. Brandschade aan flat en keet. Spullenhulp vanaf zaterdag open. Bodemsanering Smitshof goed aangepakt. Vrijmarkt de grote publiekstrekker. Negentiende Oude am bachtenmarkt in kerke buurt. Soest maakt zich op voor uniek feit. Rob de Nijs en Nederlandse Michael Jackson op 8 juni op kinderboerderij. Kerkdiensten. Medische dienst. Het kantoor voor de redactie en de advertentie-afdeling van de Soester Courant is op donderdag 12 (He melvaartsdag) en vrijdag 13 mei ge sloten. Kopij kan op die dagen in de brievenbus (links van de ingang) worden gedeponeerd. Het kantoor gaat op maandag 16 mei weer open. De kermis die van 11 tot en met 15 mei op het evenemententerrein De Engh (Talmalaan) wordt gehouden, kent een groot aantal attracties. Zo zullen o.a. present zijn de Autoscooter, Cinema 2000 (terug van weggeweest), Rotor (kleefwand), Cakewalk, Polyp (de dan sende inktvis), het Spookhuis, Techno Dance (een speciale carrousel, voor het eerst in Soest!), de Schietsalon, de Draaimolen en Buggy's. Dit alles nog aangevuld met nieuwe en vertrouwde oefeningsspellen en verkoopzaken. Een 23-jarige man uit Soest is zijn foto toestel, een radio/cd-speler en snoep kwijtgeraakt aan een inbreker. De spul len lagen in zijn auto die op de Johannes Poststraat stond geparkeerd. De inbre ker brak de auto donderdagnacht open. De weekmarkt van donderdag 12 mei wordt in verband met Hemelvaartsdag verplaatst naar woensdag 11 mei van 9.00 tot 13.00 uur. Een 62-jarige vrouw heeft veertien uur lang hulpeloos in haar woning gelegen, nadat ze ten val was geko men. Dat werd zondag om ongeveer 13.00 uur ontdekt, toen een mede werker van tafeltje-dek-je met de warme maaltijd langskwam. Nadat de vrijwilliger had aangebeld, werd er niet open gedaan. Daarop scha kelde hij de politie in. Die hoorde hulpgeroep, waarna een ruitje werd ingeslagen om toegang tot de wo ning aan de Wiardi Beckmanstraat te krijgen. In de slaapkamer werd de vrouw op de grond aangetroffen. Ze was de avond daarvoor om ongeveer kwart over elf in de badkamer geval len. Daarbij had ze haar linker heup ernstig bezeerd. Al schuifelend slaagde de vrouw er nog in de slaap kamer te bereiken, maar vervolgens kon ze niets meer verrichten. Direct nadat ze was gevonden, werd de vrouw naar MC Molendael ge bracht. Foto: Aldo Allessie Ï*L Verreweg de meeste Soesters zijn zaterdag de deur uitgegaan om koninginnedag te vieren. Binnen de gemeentegrenzen was het ongetwijfeld het drukst op de Vrijmarkt op de Eng. Zwart van de mensen zag het ook bij het vuurwerk dat tegenover het gemeentehuis werd afgestoken. Op kinderboerderij De Vrije Teugel passeerden daarentegen minder ménsen de hekken dan in voorgaande jaren. Vermoedelijk was de verhoogde en treeprijs (7,50 gulden per persoondaar de Oorzaak van. Ook op tal van andere locaties in Soest werd koninginnedag ge vierd. Op het Dorpsplein in Soesterberg was het vrijwel de ge hele dag druk. Hetzelfde geld voor de jaarmarkt op de Ban- ningstraat, waar dit jaar overigens maar één kraam met Ame rikaanse hotdogs stond opgesteld. (Zie ook elders in deze krant). Op de foto een momentopname van de versierde fietsop- tocht in de wijk Overhees voor kinderen. De Bosstraat in Soest zal tot de bouwvakvakantie (25 juli) het to neel vormen van diverse werk zaamheden. Naast het afwerken van de aangelegde fietspaden lig gen ook de aanleg van een nieuwe asfaltlaag op en de aanleg van een riooüeidiig onder de rijbaan in het verschiet. De gemeenteraad heeft in juli 1993 in het kader van de verkeersveiligheid be sloten om fietspaden aan te leggen langs de Bosstraat tussen de Pimpelmees en de Den Blieklaan. In oktober 1993 is begonnen met de aanleg van fietspa den. Aan beide zijden van de straat zijn in de oude bermen éénrichtingsfietspa- den aangelegd. Deze paden zijn nu bij na gereed. Onderhoud wegdek In november 1993 heeft de gemeente raad besloten om in het kader van het wegonderhoud in 1994 het wegdek van de Bosstraat te voorzien van een nieuwe asfaltlaag. Dit gebeurt in ieder geval op het gedeelte vanaf de parkeerplaats aan de kop van de Bosstraat (bij de over weg) tot aan het Hertenlaantje. Indien er een riool tussen het Hertenlaantje en de Den Blieklaan wordt aangelegd, zal het wegdek op dit gedeelte geheel wor den vervangen. Als het riool niet wordt aangelegd, komt over dit gedeelte eveneens een nieuwe asfaltlaag. Bij de onderhoudswerkzaamheden wordt het wegdek verhoogd. De ber men tussen de rijbaan en de fietspaden worden met grond aangevuld en inge zaaid! In de bermen geplaatste paaltjes moeten voorkomen dat op de fietspa den wordt geparkeerd. Parkeren op de straat is toegestaan. Met het oog op voetgangers die van het fietspad ge bruik moeten maken, zullen de fietspa den onverplicht worden. Bromfietsers èn ruiters dienen van de rijbaan gebruik te maken. Er zullen waarschuwingsbor den worden geplaatst om te wijzen op ruiters op de rijbaan. Om te voorkomen dat de Bosstraat lan ger opgebroken blijft dan noodzakelijk is een planning opgesteld, waarbij het een en ander integraal wordt uitge voerd. Eerst zal over het gedeelte Den Bliek laan-Hertenlaantje de rijbaan worden opgebroken en het riool worden aange legd. Vervolgens wordt op datzelfde gedeelte het wegdek geheel vervangen. Aansluitend hierop wordt tevens de nieuwe asfaltlaag aangelegd op het ge deelte van het Hertenlaantje tot par keerplaats bij de overweg. De fietspa den zullen zo veel mogelijk berijbaar blijven. Tijdens de aanleg van het nieuwe weg dek en de rioolleiding dient het verkeer rekening te houden met omleidingen en vertraging. De Bosstraat zal voor be stemmingsverkeer beperkt bereikbaar zijn. Het verkeer dat haar bestemming niet aan de Bosstraat heeft, wordt dan ook verzocht om zoveel mogelijk een andere route te kiezen. In de nacht van donderdag op vrijdag zijn in de wijk Overhees drie auto's opengebroken. Op het Hazepad wer den zogenaamde kopie-parfums van een 34-jarige Soester gestolen, op het Reespoor verdween een cd-speler uit de wagen van een 42-jarige Soester en op de Goudwesp werden twaalf cd's en een adapter gestolen. De adapter en en kele cd's werden op de Krekel weer ge vonden. EXCLUSIEF ENGELSE GRENEN MEUBELEN INTERIEUR- EN KADO-ARTIKELEN Ook leuke ideeën voor moederdag Openingstijden: dinsdag t/m donderdag 13.00-17.30 uur vrijdag 13.00-21.00 uur zaterdag 11.00-17.00 uur BEUKENLAAN 66-68 SOEST 100 gram 1.99 bakje 175 gram 500 gram per stuk c-noo VLAGGETJESWEKEN Bij elke f. 10,- besteding krijgt u een HARINGBON CADEAU. Spaar ze, want voor 3 bonnen krijgt u straks een HOLLANDSE NIEUWE GRATIS van weedestraat 149 3761 cd soest tel. 02155-15288 voor de Aanmelden: tel. 1 41 52 Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is Bel 02155-16251

Soester Courant | 1994 | | pagina 1