'tAipjc AARN RLIJK! iACTUEEL! Explosie in lege woning richt forse schade aan Spullenhulp blijft óók aan de Schans 'vertrouwde plek' voor heel Soest rhaling. scliocmsikcr IPreventieteam woninginbraken twee weken in wijk Overhees AVASi-trilJI Provincie geeft 'opening' voor 450 woningen aan Jachthuislaan De Nieuwe Lelie Soest steunt Pieter Kuijer bij 'burgerlijke ongehoorzaamheid' Brandschade aan flat en keet e?ndme< JZE i KOEKEN IAGTAART MAAK MÉÉR VAN UW WONING OF BEDRIJF! f£G|NA2 WOENSDAG 4 MEI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 3 NU AFSLANKEN Publiek kan zaterdag vanaf 9.00 uur terecht Vragen over Anna Paulownahuis uit piëteit uitgesteld Wie vergelijkt leest de Soester Courant 'Griftland' en golfbaan niet Kopje koffie? Gemeentehuis op 6 en 13 mei gesloten Pleidooi voor aanpassing mestwet Groenbeheer heet nu: Groen, natuur en landschap Letsel Soester na val met rijwiel SCHOEMAKER technische dienst Jetting voor mannen bij Syllie Hair Kapsalon Zonnestudio Papieren gestolen uit personenauto Inbreker neemt videorecorder mee ialen, 4 betalen 22 cm grote stuk rolluiken horren luifels zonwering DELHOFF VEILING: IUNI. jende veiling kunt nbrengen.Bent u e goederen te komen wij e.e.a. n. Uiterste datum ding van veiling- l mei a.s. De kijk- deze algemene n gepland op 5 juni. rn harte welkom in auw op de rsum. IDE Inbreng i alles en. tot 20 mei t en met 5 juni 19.00 tot 22.00 uur an 11.00 tot 17.00 uur deuren «dakkapellen ramen «schuifpuien serres inbraakwerend kozijnen hang-en sluitwerk 'f Oriffje is officieel dealer van een aantal topmerken zoals: rfffrnflflPlnlMrij WERU, VEKA, VELUX en NORHtGO. Wie méér van z'n huis of bedrijf wil maken kiest voor Oriffje. Bezoek onze verrassende showroom! Ook op zaterdag geopend van 10.00-13.00 uur. TIMMERFABRIEK U U 't Driftje 6,3768 ER SOEST Telefoon: 02155- 17201 (achter winkelcentrum Soest-Zuid) *De effectieve methode voor: Opheffing van Cellulite Gladstrijken van vetweefsel Doelgericht AFSLANKEN Bel voor een proefbehandeling: Jan de Rooystraat 36, 3762 HM Soest Tel. 02155-2 6914 Tevens schoonheidsbehandeling en pedicure. "Op vertoon van deze advertentie 10 behandelingen voor slechts 279,- Het is zeldzaam, maar het gebeurt: De gemeentelijke overheid steunt een actie van "burgerlijke onge hoorzaamheid", gericht tegen de voorschriften van de mestwetge ving van de rijksoverheid. Met dit opmerkelijke staaltje bestuurs- kunst stelt het College van B. en W. van Soest zich achter boer Pie- ter Kuijer, die weigert de mest op zijn land "onder te werken". Kuijer is niet van plan de voorschriften na te leven, omdat het onderwerken van de mest - bovengronds uitrijden mag niet meer, omdat het milieu daar door verzuurt -rampzalig is voor de weidevogels. Met de machines wordt immers de hele oppervlakte geraakt, en is het onmogelijk om de nesten van wei devogels (en jonge hazen) daarbij te ontwijken. Kuijer heeft verklaard zich voor deze "overtreding" van de wet desnoods voor de rechter te willen verantwoor den. Hij krijgt nu onomwonden bijval van het College van B. en W., dat on langs een briefje aan de minister van Landbouw heeft gestuurd. Daarin wordt gepleit voor aanpassing van de wet. Alle begrip "Hoewel wij normaal gesproken van mening zijn dat regelgeving opgevolgd dient te worden, kunnen we in dit geval alle begrip opbrengen voor die agra riërs die om hun weidevogelbestand te sparen de regels nogal ruim interprete ren of daarmee zelfs in strijd handelen," aldus het College. Het wijst erop dat ini tiatieven voor nestbeschermers in het verleden van harte zijn ondersteund en dat het de teloorgang van de weidevo gels in de Eempolder ook met lede ogen aanziet. "Hoewel we beseffen dat hier sprake is van een gecompliceerd probleem, waarbij rekening moet worden gehou den met vele aspecten zoals natuur- en milieugevolgen, maar ook de hand haafbaarheid en praktische uitvoer baarheid in de agrarische bedrijfsvoe ring, willen we toch met klem aandrin gen om spoedig met een aanpassing van de regelgeving te komen," aldus B. en W. aan de minister. De schriftelijke vragen van Jan Vis ser over de ontwikkelingen rondom het Anna Paulownahuis (Cécile Dreesmann-museum) zijn vorige week niet in de gemeenteraad be handeld. In overleg tussen de GroenLinks/Progressief Soest-frac- tievoorzitter en burgemeester De Widt werd afgesproken de vragen aan te houden tot het vragenhalfuur- tje van mei. Dat gebeurde "uit pië teit" jegens Cécile Dreesmann, van wie vorige week bekend werd dat ze op zaterdag 23 april plotseling was overleden. "AFVALSTOFFENPARK 3* DE SCHANS" "KRINGLOOPCENTRUM r SPULLENHULP"' AFGIFTE GOEDEREN DINSDAG 13.00 -18.00 UUR DONDERDAG 13.00 - 18 00 UUR VRIJDAG 13.00 -18.00 UUR ZATERDAG 09.00 -12.00 UUR Het provinciebestuur heeft het ontwerp-StreekpIan aangepast en daarin volgens het College van B. en W. een "opening" gegeven voor de bouw van 450 woningen aan de Jachthuislaan, zij het voor de pe riode na 2005 (na afloop van het nieuwe streekplan). Dat blijkt uit een ambtelijke notitie van stedebouwkundige Ad van Dongen, waarin verder wordt geconstateerd dat Gedeputeerde Staten enkele andere vurige wensen van Soest niet hono reert: de aanwijzing van de lokatie "Griftland" voor de bouw van (nog eens 100) woningen en de aanleg van een golfterrein. Voor het felbegeerde bedrijfsterrein aan de Richelleweg, waar de provincie aanvankelijk niets voor voelde, doe men intussen beperkte mogelijkheden op. In de reactie op het gemeentelijke bezwaarschrift geven G.S. ook hier een "opening": bij gebleken behoefte is ma ximaal twéé hectare aanvaardbaar. Het College heeft nu besloten nog maar eens een briefje aan Provinciale Staten te schrijven, waarin opnieuw wordt ge vraagd om een wijzigingsbevoegdheid voor méér dan twee hectare. Wat het golfterrein betreft zal de gemeente op nieuw bij de provincie gaan pleiten voor het creëren van mogelijkheden, als het voorgenomen onderzoek naar de mo gelijkheden (Meilof-variant) positief uitvalt. Stadhouderslaan 15 Telefoon 16913 Komende zaterdag (7 mei) neemt Spullenhulp het nieuwe pand aan de Schans 20 (naast het gemeente lijke afvalstoffenpark) in gebruik. Al jarenlang is het Soester kringloopcentrum de vertrouwde plek voor alle inwoners van Soest (en omgeving) om tweedehands goederen aan te schaffen. Dat blijft zo, óók op het nieuwe adres. In de afgelopen weken is er door de vas te medewerkers en de vrijwilligers met "man en macht" gewerkt om de verhui zing van het oude schoolgebouw aan de Parallelweg naar het splinternieuwe ge bouw aan de Schans zo soepel mogelijk te laten verlopen. Wie het nieuwe kringloopcentrum van binnen ziet komt ongetwijfeld onder de indruk van de ruimte, en al ziet het er voorlopig alle maal nog een beetje "nieuw" uit, het wordt er vast en zeker minstens even gezellig als het altijd geweest is bij Spul lenhulp. Het kringloopcentrum kan zich door de toenemende aandacht voor het milieu - o.a. door de zorgen om het afvalpro bleem - verheugen in een groeiende be langstelling. Zowel het aanbod als de afname van tweedehands goederen neemt toe en Spullenhulp rekent erop In verband met verplichte atv-dagen is het gemeentehuis van Soest op vrijdag 6 en vrijdag 13 mei gesloten. De avondopenstelling zal daardoor komen te vervallen. Op donderdag 5 mei (bevrijdingsdag) en donderdag 12 mei (hemelvaartsdag) is het ge meentehuis namelijk ook dicht. Het huisvuil wordt op 6 en 13 mei wel volgens rooster opgehaald. Ook het afvalstoffenpark is op beide vrij- dagen geopend,. Bij een explosie in een flatwoning aan het Saenredamplantsoen is voor 125.000 gulden schade aan gericht. Tijdens de explosie, vorige week donderdagmorgen om twee uur, was niemand in het huis aan wezig. Er vielen dan ook geen ge wonden. Aanvankelijk bestond het vermoeden, dat er nog mensen in de woning aanwe zig waren, maar die veronderstelling bleek onjuist. De te hulp ingeroepen ambulance, die reeds ter plekke was, kon derhalve weer rechtsomkeert ma ken. De explosie was dusdanig, dat de ramen uit de sponningen sprongen en meters werden weggeblazen. De binnenbrand sloeg al vlot om in een uitslaande brand. Maar de brandweer, die zes minuten na de melding arriveerde, had met behulp van drie middeldrukstralen het vuur binnen tien minuten onder controle. Niettemin brandde de woning van bin nen volledig uit. Onderzoek moet nog uitwijzen wat de oorzaak van de explo sie is. De gemeentelijke afdeling groenbe heer heeft een andere naam gekre gen. Voortaan wordt gesproken over 'Groen, natuur en landschap'. De reden was dat de oude naam niet de lading dekte. Men dacht gauw dat de afdeling zich alleen met het 'be heer' van het groen bezighield. Maar dat was maar een klein onderdeel. Naast 'beheer' houdt de afdeling zich verder onder meer bezig met de groenvoorzieningen in de gemeente, de beleidsvisie op het groen en de openluchtrecreatie. Ook sluit de naam "Groen, natuur en landschap" landelijk beter aan, aldus de ge meente. Onder de slogan "met een veiliger gevoel op vakantie" start de politie van district Eemland-Noord op 16 mei een twee weken durend pre ventieproject 'woninginbraken'. Een speciaal preventieteam zal de bewoners in de wijk Overhees te Soest gratis adviseren over in braakbeveiliging. In 1993 is in Soest een verdubbeling van het aantal woninginbraken geconsta teerd. Eén van de speerpunten van het district Eemland-Noord is het aantal woninginbraken in 1994 drastisch terug te dringen. Om dit te bereiken, is een gezamenlijk preventieproject tussen politie Woningcoöperaties, verzeke ringsmaatschappijen en hang- en sluit werkspecialisten van start gegaan. Doel ven het project is de woonveiligheid in de wijk Overhees te vergroten door het percentage doelmatig beveiligde wo ningen aanzienlijk te verhogen. Soest is na Wijk bij Duurstede en Amersfoort de derde gemeente die door het preventieteam wordt bezocht. Als vierde op de rij zal nog Zeist wor den aangedaan. Hierna zal een evalua tie plaatsvinden om te bezien op welke manier het preventieteam de overige plaatsen binnen de Politie Regio Utrecht zal aandoen. Binnen het district is kritisch gekeken welke wijk in eerste instantie in aanmer king komt voor een bezoek van het pre ventieteam. Op basis van de huidige in- Binnenkort in uw theater: het preven tieteam. brakenproblematiek (een schroeven draaier is vaak al voldoende om een wo ning binnen te komen) is gekozen voor de wijk Overhees. Met eenvoudige middelen en tegen een betaalbare prijs is het vaak al mogelijk de woning tegen dit soort inbraken te beveiligen zonder er direct een vesting van te maken. Iedere bewoner van de wijk overhees ontvangt binnenkort een persoonlijke brief over de gratis advise ring van het preventieteam. De burger wordt een compleet pakket aangebo den waardoor men de woning beter te gen inbraak kan beveiligen. Besluit men tot overgaan van beveiliging volgens de norm dan ontvangt men het officiële certificaat "Doelmatig beveiligde wo ning". Door deze gezamenlijke project opzet zijn tevens aantrekkelijke kortin gen te verkrijgen. Door onbekende oorzaak is vrijdag avond een fietser ten val gekomen op de Burgemeester Grothestraat. Het be treft een 36-jarige fietser. Hij hield hoofdletsel over aan de val en had vol gens de politie veel verwondingen. De man werd vrijdagavond om ongeveer elf uur naar MC Molendael gebracht. dat de "drempel" voor het kringloop centrum nog lager zal worden door de situering direct naast de gemeentelijke brengplaats voor grof vuil. Om de acti viteiten van het afvalstoffenpark en van Spullenhulp zo goed mogelijk op elkaar af te stemmen zijn de openingstijden om goederen te brengen hetzelfde. Een 'tussenstop' bij Spullenhulp Spullenhulp stelt zich voor dat de Soes- ters, die op weg gaan naar de Schans, een "tussenstop" maken bij Spullen hulp, om daar de nog goed bruikbare (meubilair, kleding, boeken en tijd schriften, speelgoed, huishoudelijke ar tikelen etc.) artikelen aan te bieden. In de winkel van Spullenhulp worden ze dan tegen uiterst lage prijzen weer ver kocht. Daarnaast blijft uiteraard de mo gelijkheid bestaan om spullen thuis te laten ophalen. Het is belangrijk om daarvoor - zeker bij grotere hoeveelhe den - ruim van tevoren een afspraak te maken (tel. 18730). Ondanks alle veranderingen zal Spul lenhulp - na de vestiging aan de Veld weg en in de voormalige St. Joseph- school aan de Parallelweg - ook op de nieuwe plek aan de Schans 20 "een ver trouwde plek" voor alle Soesters blij- Het nieuwe Spullenhulp-pand aan de Schans 20 is vanaf zaterdag open. Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid! Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* dat in de bouwkeet gasflessen en verf- bussen stonden, werden omwonenden geëvacueerd. De schade wordt door de brandweer geschat op 30.000 gulden. Wilt u beweging of volume in uw haar, of valt het haar naar voren en u wilt het juist naar achteren. Dan is een jetting behandeling een uitkomst. Het ziet er zeer natuurlijk uit. En, u heeft er geen onderhoud aan. Bel voor informatie, afspraak of loop ge woon even binnen. Het moet al gek lopen als u niet geholpen kunt worden. Wij zijn voortaan ook op maandag de gehele dag open. Soesterbergsestraaf 39a - Tel. 02155-10706 Een veertig-jarige Soester moet een nieuw rijbewijs en paspoort aanschaf fen. Pat is de conclusie die kan worden getrokken uit de inbraak die vorige week op de Ereprijsstraat in zijn auto werd gepleegd. Ook zijn agenda werd ontvreemd. Door met grof geweld een raam te ver nielen, kon een inbreker zich toegang verschaffen tot een woning aan de In- singerstraat. Hij deed dat donderdag middag rond vier uur. De dader nam vervolgens de videorecorder van een 24-jarige bewoner mee. Ooezscfwonhath Siscussieei je niet, je toont het gewoon. 100%katoen, in wit tose. tVatuuliijk Omwonenden werden geëvacueerd en van woningen in de omgeving moesten de ramen en deuren worden gesloten. Dat was het gevolg van een brand die zondagavond net na zeven uur woedde op de Weegbreestraat. Het vuur is ontstaan in een mobiel che misch toilet. Kort daarna vatte één van de twee bouwketen van een schilders- oedrijf vlam. Door de hitte smolten de bedradingen van het centrale antenne systeem in de dakgoot. Ook ging op één van de galerijen wasgoed in as op. Om- liïïHS i"' 'W 1Wtl' Omdmhl Hoog Colhonine, Volendom, Vriezenveen en Wossenoor. laanstraat 67 02154-15588 baarn ven, waar de enthousiaste medewerkers de goederenstroom in goede banen zul len leiden. Komende zaterdag 7 mei vindt van 9.00 tot 12.00 uur de feestelijke opening voor het publiek plaats. Dat gebeurt o.a. met muziek van accordeonist Peter Bruys. Vanaf 9.00 uur is iedereen wel kom om het nieuwe pand te bezichtigen en inkopen te doen. Koffie en thee (met wat lekkers) zijn gratis en ook voor de kinderen is er wat te beleven. KEMAl EURf

Soester Courant | 1994 | | pagina 3