MOEDERDAG BIJ SCHOEMAKER... ■taarten 1750 vetten iars ine zone NlU SSSstfp- 39, EURONICS oiryouR mym I0UTP0ST ANTEN- ZORGERS k\ 19e Oude ambachtenmarkt in kerkebuurt Vooijaarsconcert Soester Orkest Vereniging VERDIENEN? ÏANT uizeninde Huizenkrant. 79,- f|P Voor alle zekerheid! e op de woensdag- ag een uurtje over? 3 Soester Courant n wij: nvallers. Inlichtingen tel. 14152 Van Weedestraat 227 WOENSDAG 4 MEI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 7 Een winkel vol kwaliteitsprodukten die moeder blij maken, ook nog na jaren. Bekende merken met Schoemaker service, dat is pas feest! VRIJDAG VAN 14.00 TOT 12.00 UUR EN ZATERDAG VAN 10.00 TOT 16.00 UUR DEMONSTRATIES Philips haloplate, Foodprocessor compacto en de Snijstaafmixer. Ieder z'n vak oor brood en gebak banketbakkerij ITOOR 'RIJF KEL a die krant! letron EUROPESE ELECTRO SPECIALISTEN Hemelvaartsdag, donderdag 12 mei: Speciaal parkeren Oude Ambachtenmarkt Voor vroege vogels: Dauwtrappen op Hemelvaartsdag Woensdag 18 mei, Petrus/Pauluskerk Dieven nemen telefax mee Inbraak bedrijf aan Eikenlaan THE OUTPOST FOR F AS H ION: BftNN CHRISTiNll ■ESPRffl EülM JACKPOn WIPPER! st - Telefoon 11830 ns van slagen is erg SL' .SVV -23 f- PHUW» "vhltlpoul ys Ballotstraat 12 jstaande villa (circa 1938) met der meest verrukkelijke plekjes deling: royale woonkamer, keu- 2e verdieping: vaste trap naar 9land 12 loekhuis 1984) met garage en in waterpartij. Totaal grondop- Indeling: b.g. royale L-vormige 'tvloer en open haard, keuken, verdieping: 3 slaapkamers, bal- Ten badkamer, 2e toilet en over ig. grote slaapkamer en berg- 3 mogelijkheid tot aanzienlijke garage ook bij uitstek geschikt i huis. Uitstekende staat van on- en crisp, ^flrajPFrrz gril! en crisp, l^an voorzien van een Adviesprijs 799,- HR 1385 Prijs 129,- PHILIPS snijstaafmixer HR1385 Snijstaafmixer met afneembare metalen snijstaaf, zeer geschikt voor hete vloeistoffen of soep. Compleet met hakmolen-hulpstuk. Haloplate Een 1-pits halogeenplaat. De nieuwe manier van koken: - snelle en accurate warmte- regulering; - gelijkmatig bakresultaat; - ideaal voor het bereiden delicate recepten; - portable, dus overal bruikbaar; - energiezuinig; Foodprocessor Compacto Klein van formaat, groot in prestaties: - volwaardige foodprocessor: snijdt, hakt, maalt, mengt, raspt en pureert; - zeer compact, neemt weinig plaats in; - makkelijk schoon te maken en op te bergen; - vermogen 300 W, inhoud 2 liter; - inclusief hakmes en snij/rasp-schijf; - inclusief receptenboek. - veilig: beveiligd tegen oververhitting en schakelt na 3 uur automatisch uit; geschikt voor alle potten en pannen. Tefal waterkaar We39r„ole*otermeteen uitschakeling- inhoud Nu voor Opbahemen U3? Oplaadbaar I vanc (159,- SCllOeillSllLCI I Grohs sterstabet Eigen technische dienst zorgt voor V snelle service en garantie (niet wachten op fabrieksgarantie). VAN WEEDESTRAAT 78 - TEL. 02155 - 1 72 53 TECHNISCHE DIENST - TEL. 02155 - 1 03 44* boterkarnster, zadelmaker, touwdraai er, pottenbakker, speculaasplanksnij der, russenvlechter en goastokmaker. Voor de negentiende keer organi seert de Stichting Markt Oude Ambachten Soest op Hemel vaartsdag, donderdag 12 mei, in de historische kerkebuurt van Soest een grote oude ambachten markt. Een markt die voor ieder een gratis toegankelijk is. Van 10.00 uur 's morgens tot 17.00 uur 's middags zullen die dag niet minder dan tachtig oude ambachten worden gedemonstreerd. In de gehele Kerk straat, Neerweg, Peter v.d. Breemer- weg (ged.), Eemstraat, Ferd. Huyck- laan (ged.) en op het parkeerterrein bij de Oude Kerk zal het zeer gevarieerde gezelschap ambachtslieden weer een stukje van het verleden laten herleven. De bezoekers zullen onder andere aan treffen een klompenmaker, Twentse mutsenmaakster, midwinterhoornma ker, Grolsche wantenbreister, korf- vlechter, mosterdmaker, molenaar, hoefsmid, stoelenmatter, mandenma ker, netten boeter, paling fuiken breier, sigarenmaker, koperslager, glasblazer, rietdekker, houtdraaier, bezembinder, Op schildersgebied zullen een plateel schilder, Hinderlooperschilder, Assen- delftschilder, volksschilder en aquarel schilder het fraaiste werk laten zien. Hoe vroeger het garen behandeld werd vindt men terug bij het spinnen, vlas- spinnen, linnen weven, kaarden, vlas braken en kantklossen. Nabij de schaapskooi op het erf van de fam. V.d. Grift worden op Hemelvaartsdag zo'n vijftig schapen van hun vacht ontdaan. Dat gebeurt zowel met de hand als elek trisch. Rondom dit schapenscheren zijn de ambachten gegroepeerd die nauw- verwant zijn met het vroegere boerenle ven. Vanzelfsprekend vormen de oude am bachten de hoofdmoot op de markt, maar daarnaast zijn er ook andere stands die zeker veel belangstelling zul len trekken. Zo is er veel handsnijwerk te zien; kan men oude prenten, oude boeken, tekeningen en schilderijen ko pen; wordt er geëmailleerd; kan men t'i DeAchterhook.se Folkloredansers uit Ruurlo zijn present op de Ambachten markt. edelstenen kopen en is er een bijen stand waar men honing en de drank me de kan kopen. Verder zijn er diverse an tiquairs met klein antiek en spullen uit grootmoeders tijd. Poppenkast De jeugd - en de ouderen zullen dat ze ker ook doen - kan bij de boerderij van de fam. V.d. Grift genieten van pop penkastvoorstellingen. Op verschillen de tijdstippen worden gratis voorstel lingen gegeven. De poppenkast wordt afgewisseld met optredens van een folkloristische boerendansgroep, de Achterhookse Folkloredansers uit Ruurlo. In klederdracht brengen zij de hele dag door verschillende boerendan sen uit de streek waar zij vandaan ko men. Natuurlijk wordt op de oude ambach tenmarkt ook voor de inwendige mens gezorgd. Er zijn stands aanwezig met poffertjes, vis, kaas, bruine-bonen- met-spek, oud-hollands snoep, hartige hapjes en noten. Speciaal ter gelegenheid van de Oude Ambachtenmarkt, donderdag 12 mei, wordt een groot terrein ingericht als parkeerterrein. Dit parkeerterrein ligt aan de Eemweg, direkt achter de plan tenkassen. Bezoekers komende vanaf Baarn/ Soestdijk kunnen dit terrein via de Lan ge Brinkweg bereiken. Bezoekers uit de richting Amersfoort kunnen of via de P. v.d. Breemerweg of via de A.P. Hil- horstweg bij het parkeerterrein komen. Borden geven eveneens de weg aan naar het terrein. Op het terrein kunnen enkele honder den auto's een plaatsje vinden. Het par keerterrein ligt op slechts 150 meter van het Ambachtgebeuren. Voordat op Hemelvaartsdag, donder dag 12 mei, in de historische kerke buurt van Soest het "oude ambachtge beuren" losbarst, kan men die dag eerst nog deelnemen aan de traditionele Dauwtrapfietstocht of Dauwtrapwan- deltocht. Hemelvaart en dauwtrappen zijn één. Oorspronkelijk liep men die dag met blote voeten in het bedauwde gras: men maakte een wandeling, later vervangen door een fietstocht. In vroeger tijden geloofde men aan de magische kracht van de dauw voor gezondheid en schoonheid. Tussen 5 en 6 uur 's morgens kunnen de vroege vogels vanaf de Schaapskooi op het erf van de fam. V.d. Grift (hoek Ferd. Huycklaan/P. v.d. Breemerweg) vertrekken voor een fietstocht van 30-35 kilometer, die hen voert langs ve le mooie plekjes in de omgeving. Ook de wandelaars krijgen een schitterende tocht van ongeveer 8 kilometer voorge schoteld. Zowel de fietsers als wande laars moeten niet vreemd opkijken dat men reeën en ander fauna ontmoet. De deelnemerskosten zijn twee gulden. Naast de fietsroute ontvangen de deel nemers nog iets extra's en tevens kan men gratis meedoen aan een prijsvraag door vijf vragen te beantwoorden. Voor de goede oplossingen zijn verschillende leuke prijzen te winnen. Inschrijven voor het fietsen, of wande len kan men op 12 mei vanaf 5.00 uur. Bordjes in de Kerkebuurt zullen aange ven hoe men bij de Schaapskooi kan ko men. Op woensdag 18 mei zal de Soes ter Orkest Vereniging haar voor jaarsconcert geven in de Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 1, (aan vang 20.15 uur). Solistische mede werking wordt verleend door de trompettist Hans Verhey. De S.O.V., langzamerhand een begrip in Soest en omstreken, is een uit ama teurmusici bestaand symfonie-orkest. Zij werd in 1971 opgericht door o.a. de bassist Willem de Vries, die ook gedu rende enkele jaren het orkest heeft ge leid. In 1980 werd Willem de Vries op gevolgd door Dick Blokbergen, onder wiens leiding het orkest een grote ont wikkeling doormaakte. Sinds 1987 wordt de S.O.V. gediri geerd door de in Baarn woonachtige musicus Henk Soeteman, die lange tijd als hoornist in diverse Nederlandse or kesten werkzaam is geweest. Soeteman beschikt over buitengewone vaardighe den om met amateur-musici te werken. Hij voert de orkestleden niet alleen tot grote prestaties, maar weet tevens het wekelijks repeteren tot een waar genoe gen te maken. Wanneer deze repetities en concerten plaatsvinden met grote solisten, dan blijkt des te meer waar dit orkest toe in staat is. Zo concerteerde de S.O.V. vorig jaar zeer succesvol met de violist Jaap van Zweden. Op 18 mei zal de trompettist Hans Ver hey soleren met het trompetconcert van Hummel. Verhey (1959) kwam al op zeer jeugdige leeftijd in contact met de blaasmuziek. Op negenjarige leeftijd ontving hij zijn eerste trompetlessen. Na de middelbare schoolopleiding be gon hij in 1978 met zijn muziekstudie aan het Arnhems conservatorium, die hij in Utrecht vervolgde bij hoofdvak docent Willem van der Vliet. In 1988 behaalde hij aldaar het diploma uitvoe rend musicus. In 1986 werd Verhey benoemd in het Amsterdams Promenade Orkest en in 1987 in het Radio Philharmonisch Or kest, waarin hij nog steeds werkzaam is. Tevens fungeert Verhey regelmatig als vervanger in andere orkesten, zoals het Nederlands Ballet Orkest, het Noord hollands Philharmoilisch Orkest en het Nederlands Philharmonisch Orkest. Ook heeft Verhey meegewerkt aan de musicals "Les Misérables", "Cats", "Cyrano de Bergerac" en "The Phan- tom of the Opera". Het trompetconcert van Hummel is vrolijke, uitdagende en ontroerende muziek: bij uitstek passend in deze vootjaarstijd. Voorts staan de volgende werken op het programma: van Cima- rosa: "II matrimonio segreto," en van Beethoven: Symfonie nr. 6, de "Pasto rale". De S.O.V. rekent op een groot aantal toehoorders en raadt daarom belang stellenden aan om van te voren kaarten 1 Trompettist Hans Verhey. te kopen (a f 12,50 en f 10,00), verkrijg baar bij VW-Soest en bij de leden. Op 18 mei is de kerk vanaf 19.45 uur open en ook daar zijn kaarten te verkrijgen. Bij een inbraak in een bedrijf aan de Koningsweg is vorige week een telefax- apparaat buitgemaakt. De dader ging er vermoedelijk via een achterdeur van door, want via die deur was hij ook bin nengekomen. Bij de politie werd aan gifte gedaan dooreen 63-jarige Soester. Naar schatting 25 tot dertig sloffen siga retten, een fax en twee autotelefoons zijn uit een bedrijf aan de Eikenlaan ge stolen. De goederen lagen in de kan toorruimte. Van de inbraak werd vorige week dooreen 38-jarige Soester aangif te gedaan. tl Van Weedestraat 8a - 3761 CE Soest - Telefoon 02155 - 23324

Soester Courant | 1994 | | pagina 7