•istrictsbeker SoYoCo smaakt naar meer SI Nog één uit twee SIER/KUNST SMEDERIJ Soest-Soest al in de startblokken Scherpte ontbreekt bij LTC Soestdijk Softballers maken tweede jeugd door (ome jongens gaan er voor...) Ongeslagen reeks WZ'49 afgebroken Pancratius - Soest Soest - Schellingwoude Ongeslagen Shot geen kampioen ÏOENSDAG 11 MEI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 11 finst in spannende finale (3-2) nieuwe stap in richting van divisie VOLLEYBAL Tweehonderd Duitsers komen van 3 tot en met 5 juni op bezoek Reiner Briigger: "We hebben er reuze zin in" Soest-Zuid vergooit titelkansen door nederlaag TENNIS Ruime winst (15-4) heren, grote nederlaag (3-15) dames SOFTBAL Hees kan via periodetitel promoveren Ford weet w§Lubeweegt Donderdag 12 mei 18.00 uur (na afloop kantine geopend) Zondag 15 mei 14.00 uur (vanaf 15.00 uur Disco Henk Schouten) Rood Wit feller dan kampioen: 2-4 TAFELTENNIS Tupker is op Hemelvaartsdag de gehele dag geopend. U leunt zowel de smederij, waar demonstraties gegeven zullen worden, als de expositieruimte vrijblijvend bezoeken. Veldweg 6-óa- 3764 CP Soest Tel. (021 55) 21 552 - Fax(021 55) 28932 VAN DEURKNOP TOT BRONS-OBJECT 10 neerklapbare terbankleuning jde competitie lukte het de heren van Stam/SoVoCo dit seizoen niet i door te dringen tot de elite van het divisievolleybal. Toch mag de beg het na de zomervakantie opnemen tegen ploegen van dat niveau. bm/SoVoCo veroverde zaterdag de districtsbeker en verdiende daar- ee een plaatsbewijs in het toernooi van de 'grote jongens'. Het ging alle- aal niet van een leien dakje. De Soester promotieklasser had twee uur I drie minuten nodig om in het spannende duel een gemotiveerd Forza/ pogland uit de eerste klasse op de knieën te krijgen: 3-2 (15-7,10-15, 1-17, 15-9, 15-11). Im/SoVoCo had meer kwaliteit in lis, maar Hoogland had op grond van let en vechtlust meer recht op de bo- ll. "Zij hadden niets te verliezen", ageerde coach Frank Bredius van km/SoVoCo, die overigens ontspan en naar de finale had toegeleefd. "We Jiken er gewoon een leuke volleybal- ■ddag van", had hij na de laatste voor- Ireiding op de eindstrijd aangekon- fed. fedius zat met het probleem dat John In Brummelen en diens broer Ad jr. jet van de partij konden zijn. Ad jr. lemt normaal het grootste deel van de Issing op zich en John is als spelverde- Jr ook al betrokken bij vrijwel alle aan- lllen. Het geijkte patroon van Stam/ pVoCo moest daarom hier en daar prden aangepast. Coen Werkhoven i Jan Visser stonden in de stop en larcel Swart nam de taken van John ®n Brummelen over. Ondanks de noodzakelijke aanpassin gen pakte Stam/SoVoCo in twintig mi nuten de eerste set. Daarna liet de ploeg zich te vaak afleiden door beslissingen van de scheidsrechter of bleven misluk te acties te lang tussen de oren hangen. Tot tweemaal toe maakte Stam/SoVo- Co in de tweede set een achterstand van vier punten goed, maar uiteindelijk leg de de favoriet het loodje tegen de ver beten Hooglanders. 'Thriller' Wat volgde was een 'thriller' van 36 mi nuten, waarin Stam/SoVoCo een voor sprong van 12-7 en vier set-punten ver speelde. Ron Goethals, die op de bank moest beginnen omdat hij de laatste tijd minder trainingen had kunnen volgen dan zijn teamgenoten, stond weer aan de buitenkant en sloeg 15-14 binnen. Maar Hoogland won met 16-17. "Dat mag natuurlijk niet als je met 12-7 voor staat. En als wie die set hadden ge pakt, hadden we ook de vierde set ge wonnen", analyseerde Bredius. Hij vond dat zijn team te weinig had ge scoord met de blokkering. Vooral van Bas Hulshof, die zijn afscheidswedstrijd speelde, had Bredius op dat punt meer verwacht. Een aantal spelers wekte de indruk geestelijk niet altijd aanwezig te zijn en een ander euvel was de service, al kwam dat voor een belangrijk deel door het risico dat de Soester ploeg daarmee nam. Dat moest ook wel, vond Bredius. "Als je de bal te makkelijk geeft, kunnen ze goed passen en dan wordt je uitgespeeld. "Onder de druk dat er geen set meer mocht worden af gestaan, hervond Stam/SoVoCo zich enigszins. Tot 7-7 was er onzekerheid, maar daarna verloochende het krachts verschil zich niet meer. Op 8-7 werd een belangrijke rally gewonnen (9-7) en opnieuw werd het 12-7. Ditmaal kon Hoogland niet aanpikken en sleepte Stam/SoVoCo een verlenging uit het vuur: 15-9. Die leek uit te draaien op een deceptie, maar op 4-7 zette Bredius in een time-out de zaken nog een keer op een rijtje. Een minuut of tien later mocht aanvoerder Jan Visser de bokaal boven zijn hoofd tillen. Kandidaat Nog steeds is niet bekend wie de volley- balploeg volgend seizoen zal begelei den. Waarschijnlijk maken trainer Ad van Brummelen sr. en coach Bredius, die in januari Theo Remmerswaal en Kees de Wit voortijdig aflosten, plaats voor één trainer/coach. De clubleiding is in gesprek met een kandidaat, maar er zijn nog geen handtekeningen gezet. Wat betreft het materiaal voor de even tuele nieuwe technische man ziet het er naar uit dat alleen Hulshof vertrekt (verhuizing). Of er versterking bij komt, is onbekend. Vast staat wel dat Stam/SoVoCo met de heren wil terug keren op divisieniveau. De kans dat die missie slaagt, is reëel. De ploeg heeft de kwaliteiten in huis om in de promo tieklasse hoge ogen te gooien. Ze be wees dat in de laatste reeks van negen competitiewedstrijden, die ongeslagen werd afgewerkt. Voorwaarde voor suc ces is dat het herenteam, dat niet be kend staat als een makkelijk hanteerba re groep, zich alleen met volleybal be zighoudt. Dank zij de winst in het be kertoernooi kan Stam/SoVoCo ko mend seizoen in ieder geval van het di visievolleybal proeven. En dat smaakt ongetwijfeld naar meer. I Coach Frank Bredius mocht de bo- I kaal ook even in zijn handen houden. Stam/SoVoCo, met v.l.n.r. Bas Hulshof, Sacco Wessels, Ron Goethals, Jan Visser, Marcel Swart, Arno van Eekeren, Oscar van Leeuwen en Coen Werkhoven, viert een feestje na de moeizame zege in de bekerfinale op Forza/Hoogland. Wis/was op de achterruit (niet op de 4-deurs) Inkleur gespoten bumpers De accommodaties zijn bespro ken, het programma is zo goed als rond en op 16 mei brengt burge meester Hans de Widt de officiële i uitnodiging naar zijn Westfaalse collega Peter Brüseke. Kortom: Soest-Soest staat in de startblok ken. De Duitsers verheugen zich op de komende sportuitwisseling in het Nederlandse Soest. Dat blijkt uit op merkingen van Reiner Brügger, voorzitter van de Duitse Sportraad. "We hebben reuze zin in en de ver wachtingen zijn hooggespannen. Voor de meeste deelnemers is het de eerste keer, dat ze een buitenlandse reis maken." Omdat het de uitdrukkelijke wens van de Nederlandse organisatoren was, hebben de Duitse relaties geko zen voor jonge teams met sporters van vijftien tot en met negentien jaar. Brügger: "Zij kijken ontzettend uit naar de uitwisseling. Aan de andere kant vinden de oudere sporters het verschrikkelijk jammer, dat ze niet mogen meedoen. Dat geldt voor el ke tak van sport die meedoet. Maar ik weet van een aantal, dat ze op ei gen gelegenheid naar Soest zullen afreizen." De voorzitter van de Sportraad is één van de zeven officiële gasten uit de Westfaalse stad, die naar Soest komen. In 1992 bestond de officiële afvaardiging uit Soest NL nog uit veertien personen. Ongeveer tweehonderd Duitsers bren gen van vrijdag 3 tot en met zondag 5 juni een bezoek aan Soest. Hoewel een aantal takken is afgehaakt, staat de tweejaarlijkse uitwisseling wederom volop in het teken van de sport. Cultu rele activiteiten staan niet of nauwelijks op de agenda, al was dat oorspronkelijk wel de bedoeling toen Soest-Soest twee jaar geleden ter discussie stond en er na het laatste bezoek aan Duitsland een evaluatie met de deelnemers plaats vond. De Duitsers, die van officiële wege steeds te kennen hebben gegeven dat ze de uitwisseling in stand willen houden, worden vrijdag 3 juni tussen 17.00 en 18.00 uur verwacht bij sporthal Beu kendal. De groep zal voornamelijk be staan uit jongeren in de leeftijd van vijf tien tot negentien jaar. Dat is één van de verschillen met voorgaande edities toen ook veel twintig-plussers deelnamen. De gasten krijgen bij Beukendal een lunchpakket aangeboden, waarna ze worden ingekwartierd. Volgens de tra ditie wordt vrijdagavond in dans- en partycentrum Slingerland aan de Weegbreestraat het dansonderdeel af gewerkt. De hoofdmoot van het pro gramma vindt op zaterdag 4 juni plaats. Programma De wielrenners bijten dan het spits af. Afgesproken is dat de Duitse toerrij ders reeds vrijdag arriveren. Met hun Nederlandse collega's vertrekken ze za terdagmorgen vroeg voor een IJssel- meertocht. Voorheen was het gebrui kelijk dat de wielrijders van Soest naar Soest fietsten. Om 10.00 uur beginnen de meisjes van Stam/SoVoCo en The Red Stars aan hun volleybal-, respectievelijk basket balwedstrijd. Beide duels vinden tege lijkertijd in sporthal AquaIndoor plaats. Om 12.30 beginnen de jongens van de twee clubs aan de krachtmeting met hun Duitse gasten. In sportschool Budo Ryu aan de Paral lelweg gaan de judoka's vanaf 12.00 uur de mat op. Aan de Eemweg begint op hetzelfde tijdstip de demonstratie van de handboogschutters van het Ben- tinck Fonds, de stichting die vernoemd is naar de initiator van de uitwisseling, voormalig burgemeester mr. S.P. baron Bentinck. Het bad van Aqua Indoor vormt het de cor voor de zwemwedstrijden (vanaf 14.00 uur) die worden georganiseerd door De Duinkikkers en het Griftland College. In sporthal Aqua Indoor klinkt om 15.00 uur het startschot voor de eerste handbalwedstrijd van Smeeing/ BDC tegen de oosterburen. In de mid daguren wordt verder van 13.00 tot 17.00 uur getafeltennist in de gymzaal aan de Heideweg (Shot), terwijl BS Badso de badmintonwedstrijden in sportzaal De Bunt speelt. Het aan- vangstijdstip en de locatie voor de voet balwedstrijd moeten nog worden vast gesteld. De Duitsers nemen ook nog een Big Band mee. Die zal op zaterdag in de openlucht optreden. Waar de voorstel ling gestalte krijgt, wordt nog bepaald. In de avonduren verplaatsen de deelne mers zich naar de Lange Brinkweg. Voor het avondfeest en de karaoke- show wordt de garage van gemeente werken aan De Schans omgetoverd tot een grote discotheek. Iets verderop, in de kantine van de brandweerkazerne, kunnen de officiële genodigden de tijd, onder rustigere muziekklanken van een band, doorbrengen. Op zondag staat er niets op het pro gramma, behalve dan dat de Duitsers om 15.00 uur, vermoedelijk vanaf het Raadhuisplein, in de bus zullen stappen voor de terugreis. Er is eigenlijk nog niets aan de hand, maar LTC Soestdijk heeft zichzelf geen goede dienst bewe zen tegen Shot. Het werd 4-4 in Zeist, waar LTC Soestdijk volgens coach Harold Wernsen met mini maal 2-6 had moeten winnen. De tennissers stonden niet op scherp, stelde hij vast. In de enkelspelen was er nog geen vuil tje aan de lucht en werd tegen het laag geklasseerde Shot een 1-3-voorsprong genomen. "Zoals het hoort", vond Wernsen, maar de trainer/coach werd daarna diep teleurgesteld. "Hier stond absoluut geen team dat de indruk wekte kampioen te willen worden. In de afge lopen twee wedstrijden hadden we twee sterke tegenstanders. Daar hadden ze zich op ingesteld en toen hebben ze sterk gespeeld. Ik heb ze toen allemaal een acht gegeven. Nu kregen ze, met uitzondering van Linda Morssink, niet meer dan een zesje. Er was sprake van onderschatting." Na de 'singles' ging het fout. Beide dub belspelen gingen verloren. Taco Koele- wijn en Morssink stelden in het ge mengd dubbel het vierde punt veilig, Shot was echter winnaar in de tweede mix. Nadelig gevolg van de puntendeling is dat nu de punten per partij gaan tellen. Alleen als een ploeg elke wedstrijd wint, desnoods zeven keer met 5-3, is die club automatisch kampioen. Die formule zal niet meer van toepassing zijn, maar niettemin staat LTC Soest dijk er nog steeds rooskleurig voor. Wernsen vindt dat zijn team zondag de draad dient op te pakken met een 0-8-overwinning op en in Doetinchem. Het tweede team van LTC Soestdijk is ook nagenoeg zeker van de titel in de vierde klasse. De ploeg werd daarbij ge holpen door TV Soest-Zuid 1 dat met 5-3 verloor van Spitsbergen. Trainer/ coach Pieter Verbrugh had gehoopt, dat Soest-Zuid elke wedstrijd zou win nen en op basis daarvan het kampioen schap zou kunnen opeisen. Die vlieger gaat nu niet meer op, omdat zijn ploeg zondag verrassend verloor. Zelfs winst op LTC Soestdijk 2 (op 29 mei) zal waarschijnlijk geen invloed hebben op de strijd om de bovenste plaats. Het tweede team van Soestdijk maakte zondag geen misstap en ver sloeg Naarden met 0-8. Daardoor heb ben de Soestdijkers nu al een voor sprong van negen punten op de tennis sers van de Bosstraat. In verband mei de regenval moes ten de heren van de Knickerboc kers vrijdag uitwijken naar het jeugdveld van UW. De softbal lers maakten prompt hun tweede jeugd door en haalden met 4-15 uit. Hees speelt zaterdag een promotie wedstrijd tegen Kamerik. Bij winst verzekert de ploeg van Teus Kom mer zich van een plaats in de tweede klasse. Dat danken de Soesters aan de pe riodetitel die ze zaterdag zonder te spelen in de schoot kregen gewor pen. De enig overgebleven concur rent voor de troostprijs, OSO, ver loor met 2-0 van Cobu Boys. Het promotieduel met Kamerik wordt gespeeld op het terrein van voetbal vereniging Bilthoven aan de Oude Brandenburgerweg in Bilthoven. De aanvang is 14.30 uur. In de derde klasse werden dit seizoen maar twee ploegen periodekam pioen. Het aantal periodes werd te ruggeschroefd naar twee, omdat hal verwege het seizoen koploper sc AH'7 8 door de afdeling uit de com petitie werd genomen in verband met achterstallige betalingen. Hees en Kamerik stonden dit sei zoen twee keer eerder tegenover el kaar. Aan de Kooiweg werd het 2-2, in' Kamerik won Hees met 0-3. Hees degradeerde vorig seizoen overigens naar de derde klasse. Het jeugdveld is ongeveer twee meter korter. Paul de Clippelaar en de inval lers Ronald Tensen en Rik Weddel joe gen de bal daarom maar over de afraste ring heen. Volgens coach Saskia Post- ma waren die klappen op een normaal veld ook goed genoeg geweest voor een homerun. Via 0-3 en 2-6 sloegen de Soesters met name in de derde innings toe. Na die slagbeurt (2-14) was het verdere ver loop van de wedstrijd een formaliteit. Dat weerhield de Knickerbockers er niet van twee mooie dubbelspelen te la ten zien. In de vierde inning zorgden Oene Huizinga en Marcel Bouwman voor twee uit, in de laatste slagbeurt van UW 2 werd hun voorbeeld gevolgd door Paul de Clippelaar (vangbal) die vervolgens op tijd Tensen op het eerste honk bereikte. De dames wachten nog steeds op de eerste overwinning. Voordat het zover komt, zal de promovendus hard moe ten werken aan de slagkracht. Dat is na melijk het struikelblok voor de softbal- sters. Een ander probleem is de tradi tionele inzinking van de ploeg. Die kwam vorige week in de derde inning. Red Caps liep daarin uit van 2-4 naar 2-11. Het werd uiteindelijk 3-15 en dat was volgens Postma niet nodig geweest. "We waren niet veel minder dan Red Caps. Ons veldspel was goed, maar het is nog wennen voor ons, ook al omdat de pitchers in deze klasse harder gooien dan in de vierde klasse. De Soester pun ten werden binnengehaald door Nata- scha Lantema, Maaike ter Meulen en Eveline Nieberg. De dames mogen morgenavond aan de Koningsweg een nieuwe poging wagen de eerste punten binnen te slaan. Dan komt Almere op bezoek. Een dag later spelen de heren thuis tegen Quick 3. comfort en luxe. Perfect veiligheidsvoorzieningen, ïering. Wat wil een mens wilt. De nieuwe Mondeo ïls mooie kennismaking. w'jzigingen voorbehouden. Het was even wennen voor de aan hang van WZ'49 want de 2-4-ne- derlaag tegen Rood Wit'58 was iets wat een tijd niet was voorgeko men. WZ'49 had zaterdag de mo gelijkheid om er een unieke dag van te maken. Bij winst of gelijk spel zou WZ'49 25 competitie wedstrijden ongeslagen zijn ge weest en zou het naast de titel ook alle drie de periodetitels te pakken hebben gehad. Het zat er tegen de nummer twee van de ranglijst uit Putten niet meer in. Na een entwintig finale's had WZ'49 voor het eers.i een wedstrijd die minder gewicht in de schaal legde. Rood Wit daarente gen begon de wedstrijd alsof de titel nog te vergeven was en speelde op het scherpst van de snede. Gedurende de hele wedstrijd won Rood Wit de meeste duels en kon WZ'49 over het geheel genomen niet echt grip op het duel krij gen. De eerste helft ging redelijk gelijkmatig op. Zowel VVZ'49 als Rood Wit creëerde kansen, maar had het vizier niet op scherp staan. De tweede helft begon voor "WZ'49 goed. Marcel de Graaf verstuurde in de tweede minuut een dieptepass op Frank Baars, die zo wel de keeper als een verdediger het na kijken gaf. Vanaf die goal ging het, voor het eerst dit seizoen, mis met WZ'49. Verdedigend lieten de Soesters gaten vallen en zodoende kon Rood Wit uit lopen naar een 1-4-voorsprong. VVZ'49 trachtte in de resterende tijd de stand nog wel een dragelijker aan zicht te geven, maar slaagde daar maar gedeeltelijk in. Cees Jan de Vries kon na aangeven van Joep Akkerman, in de ploeg gekomen voor Abdelhak Belarbi, de stand naar 2-4 tillen. Foto: Goos van der Wilt Frank Baars, die de openingstreffer maakte, komt er hier niet aan te pas. Negen wedstrijden winnen, een keer gelijk spelen en toch geen kampioen worden. Die merkwaardige balans kon zaterdag worden opgemaakt voor het eerste team van Shot. De Soesters bleven in tien duels ongeslagen, maar moesten genoegen nemen met de tweede plaats, achter De Blauewe We- relt. Van die concurrent werd notabene tweemaal met 6-4 gewonnen, maar dat telt niet volgens de reglementen van de NTTB. De rangschikking wordt opge maakt volgens het aantal gewonnen partijen in de competitie en wat dat be- treft bleef Shot achter de Apeldoor- ners. Shot maakte de fout door één keer een gelijkspel toe te staan. Ondanks de 10-0-zege op GTTC in de laatste verplichting vist Shot achter het net. De tegenstanders van zaterdag wa ren al veilig en kwamen met spelers uit het derde team opdraven. Ook dat mag op z'n minst als uiterst merkwaardig worden beschouwd.

Soester Courant | 1994 | | pagina 11