[periment heren MHC Soest mislukt Hoog niveau jeugdvoetbalkamp Soest Hockeyers slaan toe bij pannekoeken Bedrijfscompetitie in volle gang Open voet-volleybaltoernooi Voetbalkampioenschap van Soest op 24 en 26 mei [ilberts wint 3.000 meter KC Zoys timmert aan de weg Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS Op 2 en 3 juni op terrein van SEC Topscore Ledenwerfactie van Springbokken Welpenteam van Red Stars plaatst zich voor NK Soester Courant SËNSDAG 11 MEI 1994 lortprogramma EjEEUïEiEn SOESTER COURANT ynesteam stelt hoge rangschikking veilig HOCKEY Dames igdnieuws V Pijnenburg verzamelt overwinningen Stratenloop Triathleten goed uit startblokken VISSEN John Hibbel pakt zege in tweede viswedstrijd Weer toewijzing organisatie NK KORFBAL orgenmiddag clinic van Gerrie en Arnold Mühren Doelpuntrijk duel van Eemvogels op veld Staringlaan SCHAKEN Vincent Musch op NK schaken jeugd onder twaalf jaar Loodgieterswerk PAGINA 13 kdraadklok' -'land weg opengebroken Dertien avonden (zaal-)voetbal, volleybal en basketbal ongetwijfeld itgroeien. Na Op donderdag 2 en vrijdag 3 juni wordt op het terrein van SEC het open Soester voet-volleybaltoer nooi gehouden. Deelname staat open voor liefhebbers vanaf veer tien jaar en kost 25 gulden per team. De organisatoren Pierre Hoogers, Mare Veen en Peter van den Brakel rekenen op 32 senioren- (vanaf zeventien jaar) en zestien juniorenteams (14-16 jaar). Er wordt gespeeld in poules van vier ploegen. Een team bestaat uit vier spe lers. Er is maximaal één wissel toege staan. Elk team speelt op de Bosstraat- West minimaal drie wedstrijden van een kwartier. Belangstellenden kunnen zich vóór 15 mei inschrijven door een briefkaart te sturen naar Peter van den Brakel, Julia- nalaan 49,3761DC Soest. Op de kaart moeten de namen en de leeftijden van de vijf spelers worden vermeld. Ook is het van belang dat wordt aangegeven of het mannen of vrouwen zijn. Verder dient op de kaart een corresponden tie-adres worden geschreven. Na de be vestiging van de organisatoren, moet het inschrijfgeld van 25 gulden worden overgemaakt. Er zijn diverse prijzen te winnen, waaronder een vakantie weekeinde en een etensbon. VELDVOETBAL 1. Cees-Jan de Vries (WZ'49) 19 2 Richard de Bruin (SEC-za13 3. Danny Brandenburg (Hees) 11 Peter van der Munt (\WZ'49) 11 5. Frank BaarS (WZ'49)8 Razzo van Dam (SEC-za.)8 Michiel van der Hoeven (Soest) 8 8. Marko Hagelen (Hees)7 Edwin Lazonder (Hees) 7 Ronald Merkenij (SEC-za.) 7 Krijn Schouten (SEC-za-)7 Jeroen van Veenendaal (Soest) 7 Vier weken lang houdt gymnastiek- en turnvereniging De Springbokken een ledenwerfactie. Belangstellenden kun nen gratis kennismaken met de club en tegen een aangepast tarief proeflessen volgen. De actie start volgende week. Geduren de vier weken kunnen belangstellenden gratis deelnemen. Daarna kan voor 45 gulden een 10-lessenkaart worden aan geschaft. Die is geldig tussen 14 juni tot en met 9 juli en/of van 23 augustus tot 1 oktober. Wie zich per 1 oktober defini tief aanmeldt als lid krijgt 25 gulden korting op de clubkleding. Nieuwe se nioren kunnen een gratis T-shirt tege moet zien. De Springbokken heeft activiteiten voor peuters vanaf anderhalfjaar tot en met zestig-plussers. De club heeft in haar programma speciale lessen voor ex-hartpatiënten en beschikt over een jazz-afdeling. Voor informatie, tel. 12124 of 20458 en 22405. In sporthal Beukendal heeft het eerste welpenteam van The Red Stars zich geplaatst voor het Nederlands kam pioenschap. Die wordt op 25 juni in Beukendal gehouden. De ploeg van Bob Kooter verdiende het startbewijs door in de competitie de titel op te eisen en zaterdag ook de rayon kampioenschappen winnend af te slui ten. In de eerste wedstrijd tegen Festo Den Haag werd het visitekaartje afge geven via een 79-54-overwinning. Fes to won op zijn beurt van Binnenland dat kampioen was geworden in de kern Rotterdam (46-38). Dat betekende dat Red Stars de laatste wedstrijd tegen Binnenland zelfs met achttien punten zou mogen verliezen. Zo ver lieten de basketballers uit Soest het niet komen.79-58. voor de Aanmelden: tel. 1 41 52 ftbal uur De Knickerbocker! 2 (Koningsweg) ïbal uur De Knickerbockers 3 (Koningsweg) vling uur Eindtoernooi Soester Bo ;reniging (C-drie) L'key uur Voordaan-MHC Soest li iaan) uur MHC Soest (H)-Lelyst. igsweg) tur TV Soest-Zuid-Keltenwon aat) uur Doetinchem-LTC SoestdiJ uchem) ttbal ïur Soest-Schellingwoude (BoJ turCDW-SEC (Wijk bij D J Irijfssport uur Veldvoetbal bij WZ'4 eerste klasse B is de kam- Ji en de degradant bekend. Uit Irote categorie middenmoters fet Soest het tegen het iets ho- beplaatste Bennebroek opne- P een club die vorig seizoen Kt tegen promotie aanhing. 1 begon met een gewijzigde opstel- Coach Henk Hugen wilde zijn daarmee vast aan zijn planning J het nieuwe seizoen laten wennen, leek aanvankelijk goed uit te pak- ■Herman Stam kreeg na vijf minu ien opgelegde kans, maar hij wist de lp korte afstand toch niet tussen de Ji te krijgen. Toen brak een periode ■waarin bleek dat het achterin bij t nogal rammelde. Kort na elkaar n Bennebroek tweemaal tot sco- Eerst met een schot onder keeper ld Haverman door (1-0) en even la l/ia een solo-actie van achter uit i. Met deze stand brak de rust aan. Tiislukte experiment van de eerste 1 na rust niet voortgezet. Nu draaide het kortstondig beter bij Soest. Rechtstreeks uit één van de vele straf- corners schoot Aijen Buijs fraai in. De echte wil om tot de gelijkmaker te ko men, ontbrak bij de Soesters. De snel combinerende thuisploeg wist dan ook circa tien minuten voor het einde de score tot 3-1 te verhogen. Een mooi doelpunt met een lobje over de keeper heen. Het slot van de wedstrijd was voor Soest maar verder dan een aantal strafcorners, die zonder resultaat ble ven, kwam Soest niet. In de voorlaatste wedstrijd van de com petitie moesten de Soester dames haar sportieve plicht vervullen tegen het in degradatiezorgen verkerende Alk maar. Goed combinerend verkreeg de thuisclub al snel een overwicht, na tien minuten resulterend in een doelpunt van Uonka Slis, rechtstreeks uit een strafcorner (1-0). Soest bleef goed doorgaan, maar verder dan enkele ge miste kansen kwam het niet. 'Gelukkig' keeperswerk van de Alkmaarse goalie verhinderde een grotere Soester voor sprong. Na een onterechte gele kaart voor Caroline van der Meer speelde Soest enige tijd met een numerieke minderheid. Alkmaar wist hiervan ech ter niet te profiteren. Na de hervatting namen de Soester da mes wat gas terug. Alkmaar profiteerde hiervan en met een fraaie goal kwamen de partijen weer op gelijke voet. Een wissel van coach Peter van Heemskerk bracht Valerie Vermeulen-Windsant in de ploeg. Dit bleek een stimulans te zijn. Met goede combinaties over rechts golfde aanval op aanval op het Alk maarse doel af. Uit één daarvan kon Merion van Asch 2-1 laten aantekenen. Vijf minuten later werd de wedstrijd be slist. Door een opzettelijke overtreding in de cirkel werd een strafbal toege kend. Hieruit werd, opnieuw door Van Asch gescoord. De dames van MHC Soest stelden daarmee een hoge rang schikking veilig. irijfssport ïur Zaalvoetbal (Banninghal) I rste jeugdteam van Shot heefl d debuut achter de rug in de lan-l klasse. De jonge tafeltennisser! e competitie af met een klinken! -zegewaardoor Paul MerkenJ roon en Toine van Elteren mi n de middenmoot verdienden.5 5g gaat in de najaarscompetitie!] n plek in de top van het klasse-I )p dinsdag 24 en donderdag 26 nei wordt gevoetbald om het loetbalkampioenschap van poest. Aan het toernooi, dat ivordt georganiseerd door de Soester Courant en de vier plaatselijke voetbalverenigin gen, doen vijf ploegen mee. t titelverdediger Soest zijn dat V^Z'49, SEC-zondag, Hees en 'de butant' SEC-zaterdag. De eerste reeks wedstrijden vindt plaats op het (terrein van WZ'49 aan de Eem- weg. De openingsduels beginnen om |18.30 uur. Alle teams komen die |avond twee keer in actie. Hetzelfde het geval op donderdag 26 mei. Dan is Soest gastheer op de Bos- Istraat-Oost. ■Alle wedstrijden duren twee keer ■twintig minuten. Kampioen is de ■ploeg met de meeste wedstrijdpun- Iten. Indien dat gelijk is, telt het doel saldo, daarna het aantal gescoorde doelpunten. Indien dan nog geen be slissing zou zijn geforceerd, moeten de betreffende ploegen strafschop pen nemen om uit te maken wie de wisselbeker in ontvangst mag ne men. Het wedstrijdprogramma, dat door loting is bepaald, ziet er als volgt uit: Dinsdag 24 mei (Eemweg): 18.30 uur SEC/zondag-Soest en Hees-SEC/zaterdag; 19.30 uur WZ'49-Hees en SEC/zaterdag- SEC/zondag; 20.30 uur Soest- WZ'49. Donderdag 26 mei (Bosstraat- Oost): 18.30 uur SEC/zaterdag-Soest en Hees-SEC/zondag; 19.30 uur Soest- Hees en SEC/zondag-WZ'49; 20.30 uur WZ'49-SEC/zaterdag. De wedstrijden worden geleid door neutrale scheids- en grensrechters. In Amsterdam heeft Mark Hil- I berts een wedstrijd over 3.000 me- ter gewonnen. De Pijnenburger oestdijk leidde vanaf het startschot en gaf ïrste klasse van de mix-zondaglzijn positie niet meer weg. Hij fi- jeugd van LTC Soestdijk goede nishte in 8.33.5. iet eerste team klopte Heeren-| '}up}^n ^houdt daarmee uit-|j-)at Abdes Belarbi op de weg terug is, ,i,_i amP10ens?hap dat recht (f&wees je atleet in de hoofdstad. Op de ffi)0 meter soleerde hij naar een solide verwinning (1.55.3). A-junior Sam Frost liep op de 3.000 meter een per- onlijk record (9.10.25). deelname aan de kwalificatie-1 den voor de nationale finale! was LTC Soestdijk vorig jaar naar. Het tweede team wendde itiegevaar iets meer af door met J Leeuwenborgh te winnen. inioren van Hees die 14 dagen het kampioenschap in hun af- enaalden, speelden hun laatste tiewedstrijd aan de Kooiweg et Amersfoortse Cobu Boys. d een vlakke wedstrijd, waarin moren zich niet overmatig in- "ees kwam na vijf minuten aan de leiding toen een Cobu rdediger de bal in eigen doel 9e Amersfoorters probeerden terug te doen maar hadden na uur de hulp van de Hees-doel- hg om langszij te komen. Hees vakJter en scoorde binnen de --1. Na rust liet Cobu Boys na uten de gelijkmaker aanteke- ss zette nog eenmaal aan, wat Jten voortijd resulteerde in een oegekende strafschop die be- >or Michiel van Drie werd bin- hoten. ^fen speelden thuis tegen Al uit Culemborg. Door vier t Kichard Steensma, één van r igitsoy en één van Jasper wat de honderdste goal was in 'petitie, werd het 6-1. Op 14 n alle teams toernooien. Het- beurt op 28 mei. Voor 4 en 5 - het pupillen-weekend gep laatste competitiezaterdag 10g 22 teams van SO Soest in en' l~e Al heeft zich gemak- nen handhaven in de regiona le. Tegen Houten Al scoor- .reeh Jeroen Kok en Jeroen a»e doelpunten. Uitblinker anton maakte twee goals en werd bij een stand van ezet. rinst was er ook voor Dick van den oek die in de Zelhemse Bevrijdings- p over 9 kilometer iedereen achter [ch liet. ;art van Hal en Adri van de Zon deden [ee aan een instuifwedstrijd op de atle- :kbaan van Utrecht. Op de 5 kilome ter realiseerden ze tijden van 19.23.03 en 20.20.83. Nog steeds kunnen mensen zich opge ven voor de traditionele Stratenloop in de wijk Klaarwater. In verband met de WK voetbal in de Verenigde Staten wordt de loop iets vroeger gehouden (woensdag 25 mei). Er zijn wedstrijden voor basis- en middelbare scholieren en verder recreatielopen over 1 en 3 mijl, een bedrijven estafetteloop en een volksloop over 5 mijl. Het programma begint om 18.30 uur. Voor de recreatielopen en de volksloop kan men zich tot,een kwartier voor de aanvang van de wedstrijd opgeven. Voor-inschrijven kan bij René van Zee, tel. 25500 ('s avonds). Scholen kunnen zich opgeven bij Nelle Boissevain, tel. 18641. Scholen die geen teams op de been brengen, mogen de leerlingen ook individueel inschrij ven. In minder dan anderhalf uur hebben Bart Damen en Joop van Leijenhorst een run-bike-runwedstrijd in Harder wijk afgewerkt. De wedstrijd ging over 7 kilometer lopen, 30 kilometer fiet sen en 3 kilometer lopen. Damen was op beide onderdelen op dreef en noteerde een eindtijd van één uur, 25 minuten en 58 seconden. Club genoot Van Leijenhorst van De Schie ter haalde op de fiets een gemiddelde snelheid van meer dan 38 kilometer per uur. Mede daardoor eindigde hij bo venin bij de veteranen met een eindtijd van 1.28.54. Soesterbergsestraat 79, Soest. 02155-16151. In de eerste divisie van de zomercom petitie heeft John Hibbel de tweede viswedstrijd gewonnen. Met een vangst van 35 vissen (8.90 meter) bleef hij zijn clubgenoten voor. Op de tweede plaats eindigde Wout van de Groep. Hij haalde vissen boven wa ter met een totale lengte van 8.84 me ter. Met 8.07 meter vis werd Eddy Strumpel derde. In de tweede divisie werd de wedstrijd aan de Funtus gewonnen door 'good- old' Henk Altena. De 84-jarige visser had 34 keer beet en kwam uit op een to tale lengte van 8.71 meter. In de eerste divisie was dat goed geweest voor een derde stek. Bij Zoys werden zaterdag de tradi tionele voorjaarsexamens gehou den. Bijna zestig bazen en honden zetten hun'beste beentje en pootje voor bij deze gedrag- en gehoor- zaamheidsproeven. De examens werden beoordeeld door onafhankelijke examinatoren die een groot percentage van de kandidaten met het predikaat 'geslaagd' naar huis lieten gaan. Zoys stelt zich ten doel te helpen bij de opvoeding van de jonge en oudere hond zodat de viervoeters de baas veel plezier, en de buurtbewoners geen overlast zullen bezorgen. De goede om gang en een sterke band tussen baas en hond staan hierbij voorop. Zowel in het voorjaar als in het najaar houdt de ver eniging gehoorzaamheidscursussen die gegeven worden door ervaren instruc teurs. Dit jaar wordt voor het eerst een speciale zomercursus gestart, voor pup- pys en jonge honden. Deze lessen van gen aan op 28 mei en lopen door tot in juli. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Voor meer informatie kan men zich wenden tot de trainingsadministrateur R. ten Hoeve, tel. 033-619023. Naast de gehoorzaamheidstraining is Zoys ook actief op het gebied van de behendigheid, de meest spectakulaire vorm van hondensport. De jaarlijkse grote wedstrijd, dit jaar op zondag 4 september, kent inmiddels een interna tionaal deelnemersveld, en geldt als één van de grootste wedstrijden in Europa. In oktober zal de vereniging bovendien de organisatie van het Nederlands kam pioenschap in handen hebben. Met de ze wedstrijden heeft Soest twee grote evenementen binnen de gemeentegren zen. Zoys beschikt nog niet over een goed uitgerust oefenterrein. Elementaire voorzieningen als water en licht ontbre ken op het huidige veld aan de Nieu- wegracht. De vereniging wacht dan ook met smart op toewijzing van een nieuwe oefenlocatie door de gemeente, zodat het aantal lessen uitgebreid kan worden met uiteraard als gevolg meer getrainde honden, en dus minder overlast binnen de gemeente. In een doelpuntrijk duel heeft Eemvo gels met 11-19 verloren van SVMM. Dat gebeurde tijdens een midweekse ontmoeting aan de Staringlaan. De Soesters gingen voortvarend van start, kwamen met 4-1 voor, maar had toen kennelijk de meeste energie ver speeld. Nog voor rust zouden de Maar- naars op een 5-8-voorsprong komen. Het boeiende duel kreeg een vervolg met twee doelpunten binnen twee mi nuten (5-10), waarna de gasten verder uitliepen naar 9-18. Eemvogels ant woordde even, maar het laatste wapen feit was van SVMM: 11-19. Op het Nederlands kampioenschap schaken tot en met twaalf jaar wordt Soest vertegenwoordigd door Vincent Musch. De jonge denksporter is af gevaardigd door de Stichts Gooische Schaakbond (SGS). Van donderdag 12 tot en met zaterdag 14 mei vormt Jeugdherberg Ockenburg in Den Haag het decor van de vader landse titelstrijd. Er doen tachtig jeugd- schakers, verdeeld over twee catgeo- rieën, mee. Namens de SGS mogen zeven jongeren in Den Haag aanschuiven. Vincent Musch is één van hen. Hij zit in groep 6 van de Ludgerusschool, leerde op zijn vijfde schaken van zijn vader en beoe fent verder hockey. Ook speelt hij pia no. Volgens het programmaboekje kijkt hij het liefst naar 'Happy Days' en 'Mc Gyver'. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155)-1 3014 Twaalf teams hebben zich ge plaatst voor de finaleronde van het veldvoetbaltoernooi van de be- drijfssportcompetitie. Op maan dag 16 mei wordt bekend wie zich winnaar mag noemen van de 32ste editie. De wedstrijden worden ge speeld op het terrein van sportver eniging WZ'49 die de organisatie in handen heeft. Het veldvoetbal, wederom verspreidt over drie avonden, leverde maandag avond drie poulewinnaars en drie num mers twee op, die volgende week mo gen terugkomen. De gemeente dwong een plaats af door eerste te worden in haar poule. Hetzelfde deden Bos en Duin en Lindner. Dank zij de tweede plek mogen ook Van Asch, Van Heng- stum en Kuleitech aan de volgende ron de deelnemen. Een week eerder had den Akkerman, PTT 2, Trane, Albert Heijn en de twee teams van Smeeing zich al geplaatst. De eindronde van het veldvoetbal be gint maandag om 18.30 uur. Er wordt dan gespeeld in vier poules van drie teams. De nummers één nemen het daarna op tegen de nummers twee uit een andere poule. De winnaars van die vier wedstrijden bereiken de halve fina le die wordt gevolgd door de strijd om de derde en vierde plaats en de finale. In de Banninghal in Soesterberg begon vorige week al het zaalvoetbaltoernooi. Dat werd gisteravond voortgezet en eindigt op dinsdag 31 mei. Voetbalver eniging SEC staat garant voor de orga nisatie. In sporthal Beukendal was The Red Stars gisteren verantwoordelijk voor Foto: Goos van der Wilt. het basketbaltoernooi dat op één avond kon worden afgewerkt. De resultaten van die wedstrijdenreeks konden niet meer in deze editie van deze Soester Courant worden meegenomen. Het programma van de bedrijfssport- competitie wordt maandag voortgezet met veldvoetbal. Een dag later spelen de zaalvoetballers in de Banninghal in Soesterberg. De competitie voor be drijven beslaat in totaal dertien avond en. De rest van de sportagenda ziet er als volgt uit: 19 mei: volleybal Beukendal 24 mei: zaalvoetbal Banninghal 26 mei: volleybal Beukendal 31 mei: zaalvoetbal Banninghal 2 juni: volleybal Beukendal 9 juni: volleybal Beukendal Vandaan de Biltseweg is een - «jok gestolen. De tijdmeter e stroomvoorziening van c regelen. De diefstal is bij §egeven door een 48-jari- J,t Soest. n een 28-jarige man uit Soest «k opengebroken op de Ja- De dader nam een foto een Kentekenbewijs mee. werd later op de P.C. Hooft- )n en door een krantenbe- Voorzitter Paul Smit had bedankt voor de eermaar Ad Aarts leende zich wel voor de spectaculaire opening van het tiende jeugdvoetbalkamp van sportorganisatie Soest. De praeses van de kampcommissie liet zich dins dagmorgen per parachute op de B osstraat- Oost afzetten om het startsein te geven. Aarts zou de sprong aanvankelijk maandagmorgen hebben gedaanmaar de weersomstandigheden voor kwamen dat hij in Hilversum kon opstijgen. Een dag la lt ter mocht de tandem-sprong wel worden gemaakt. "Ge- j weldig, als ik het nog een keer moet doen, doeikhetmet- 1 eenwas de reactie van Aarts. Maandag waren in aan- wezigheid van bekende stripfiguren al tientallen ballon- f nen opgelaten. I Zeventig begeleiders en 185 deelnemers hebben sinds- dien een groot aantal activiteiten af gewerkt. Morgen, de Foto: Goos van der Wilt. Het ging er niet om wie er won, als er maar gezellig en spor tief werd gehockeyd. Met name dat laatste aspect was belang rijk tijdens het jaarlijkse pannekoekentoernooi van MHC Soest. De jeugd vermaakte zich opperbest en volgens de des kundige jury verdienden de mini-meisjes van Amersfoort de 'FairPlay-cup'. Foto: Goos van der Wilt. dag waarop Soest 1 kampioen kan worden in de derde klasse C, wordt het kamp afgesloten. Tot nu toe heeft al een groot aantal coryfeeën, onder wie John de Wolf, Ajax-trainer Bobby Haarms en Roest, uit de PTT Telecompetitie zijn opwachting maakt aan de Bosstraat-Oost. Zij verzorgden van de trainingen die op het programma stonden. Roest neemt morgen zijn ploegmakker Wlodi Smolarek mee voor de ochtendtraining. In de middaguren (13.00-16.00 uur) komen Gerrie en Arnold Mühren met hun voetbalclinic naar Soest, hetgeen tot één van de absolute hoogtepunten zal uitgroeien, de clinic wordt om 16.00 uur de finale van het penalty- kampioenschap gehouden. Edwin Zoetebier van Vo- lendam en Jong Oranje zal het doel verdedigen. Hij ver vangt international Ed de Goey die morgen met Feije- noord in de finale van de KNVB-beker staat. De negen-jarige Vincent Musch werd zaterdag overigens regiokampioen tot negen jaar. In de klasse tot tien jaar ein digde hij als tweede. Na de nationale ti telstrijd in Den Haag (tot twaalf jaar) mag de jonge Soester op 18 juni nog eens meedoen aan het NK schaken tot negen jaar. Het toernooi voor aanstormend talent in de leeftijd van zes tot en met tien jaar neemt in hockey-kringen een unieke positie in. De Soester club is er dan ook trots op de organisatie in handen te hebben. Vooral ook, omdat het toernooi door alle deelne mers en vertegenwoordigers van de overkoepelende KNHB na afloop van een geslaagd toernooi spraken. En dat was niet alleen omdat de pannekoeken zo lekker smaakten.

Soester Courant | 1994 | | pagina 13