jcgnnoM. welzijn r Cabrio heeft niet echt stil gezeten artiUhocK /fl \r<ï Nieuws van de bibliotheek Octoplu! A>\ stichting openbare bibliotheek Gruppo Sportivo in C-drie Poes Minoes op de planken Jazzworkshop voor amateurs GROENEVELD □j De Soes in voorn Hulp WOENSDAG 11 MEI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 18 Nu al indrukwekkende concert-agenda voor openluchttheater Op vrijdag 20 mei vanaf 21.30 uur Voorstellingen van kinderen in C-drie Van 2 tot 6 juni in Artishock En het leven gaat door Onder ogen Five Up High oogst succes in Artishock Galahad KASirn. Serie van acht kasteelconcerten in Groeneveld Geologie van Soest Kinderboerderij De Vrije Teugel Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Kalligrafie voor beginners Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. NNereldIMnkel Nieuwe aanwinsten jeugdafdeling (Vervolg van voorpagina). Op de agenda van de Stichting Openluchttheater Cabrio staan nu al zeventien voorstellingen en con certen. Die zullen allemaal nog de ze zomer in het openluchttheater aan de Soesterbergsestraat wor den gegeven. De stichting wil het aantal optredens nog uitbreiden. Op zaterdag 4 juni: wordt een proef- concert gegeven door kinderkoor Jehu- da uit Hattem. Het voert liederen op van de musical 'The Sound of Music'. Op 11 juni vindt de officiële opening plaats met een operaconcert. De Phil- harmonische Kapel Mozart uit Amster dam, het Nieuw Amsterdams Koor en de solisten Emilia Oprea uit Roemenië, Calin Folea en Gert-Jan Alders komen dan naar Soest. In geval van slecht weer wordt uitgeweken naar zaterdag 18 ju- ni. Drie koren uit Ede betreden op 2 juli het podium tijdens de Barbershop- show. Op 30 juli volgt 'Ein Wiener Abend' van Schra'mmelorchester Ma- lat, dat bestaat uit vijf instrumentalisten en zangeres Margarita Touschek. Tij dens dat concert wordt ook een barbe cue gehouden. Secretaris F.V. Schalkwijk van de Stichting Openluchttheater Cabrio: "We hebben voor het eerste jaar een ca teringbedrijf ingeschakeld. Dat gaat consumpties serveren, die in overeen stemming zijn met de voorstelling. Als er bijvoorbeeld een Mexicaans gezel schap optreedt, zou je kunnen denken aan taco's. Zo proberen we alles in de zelfde stijl te houden." Nog in voorbereiding is een operette concert voor 10 of 17 september. Daar voor is het Amersfoorts Opera Ope rette Gezelschap uitgenodigd. Verder staan er kindervoorstellingen op de rol. Op 22 juni en 17 augustus kan worden gekeken naar Appie en Flappie en later in het jaar komt het Goois Pop pentheater. Voor de periode van 26 ju ni tot en met 4 september heeft de stich ting acht zondagmiddagconcerten ge organiseerd en zijn andere concerten in voorbereiding. Schalkwijk: "De routine krijg je van zelf. Als je eenmaal grote voorstellin gen hebt gehad, kun je nog meer dingen regelen, waarvoor je een maand van te voren afspraken moet maken." Voorzitter mevrouw B. Kousemaker van Cabrio: "Gelukkig heb ik veel con tacten, waardoor ik aan zoveel zangers en koren en dergelijke kan komen. Het bestuur van de Stichting Open luchttheater Cabrio wordt gecomple teerd door penningmeester W. Stalen hoef en de algemene leden W. van Veen en G. Pes Mereu. In het verlengde van de oprichting ligt de bedoeling om een vereniging in het leven te roepen van donateurs, bijvoor beeld de Vrienden van het Openlucht theater'. Raadslid en voormalig wet houder Jan Visser uitte vier jaar gele den ook al een dergelijk idee. In ieder geval kan de stichting veel medewer kers gebruiken. Belangstellenden die zich voor de stichting willen inzetten, kunnen contact opnemen met me vrouw Kousemaker, tel. 16155. Gruppo Sportivo geeft op vrijdag 20 mei een optreden in C-drie. Om 21.30 is de populaire Nederlandse popgroep op het podium van de grote theaterzaal te zien. Uit de begintijd van Gruppo Sportivo zijn alleen zanger Hans Vandenburg en pianist/accordeonist Peter Calicher over. Momenteel wordt de formatie ge completeerd door Yosha Marguerita (bas), Mike Meyer (drums) en de zan geressen Lies Schilp en Inge Bonthond. Onder de naam de Bombitas traden zij lange tijd met Herman Brood op. In mei 1992 kwam de dubbel cd 'Young Out' uit met daarop de onverwachte succesvolle hit 'She Was Pretty'. Eind vorig jaar verscheen de live cd 'Sing- Sing' op de markt met akoestische ver sies van onder meer 'Beep Beep Love', De populaire Nederlandse band Gruppo Sportivo komt naar Soest. 'Blah Blah Magazines' en 'Mexican Ra dio'. Naast optredens in het theater, komt Gruppo Sportivo ook regelmatig in het clubcircuit. Het vult de agenda van de bandleden in overvloed, maar dat is de nadrukkelijke wens van de grote schare fans die maar geen genoeg kunnen krij gen van de typische korte, pakkende liedjes met teksten vol humor en cynis me. Een toegangsbewijs voor het concert op 20 mei kost 17,50 gulden. Kaarten kun nen worden gereserveerd bij C-drie, tel. 22188 (maandag-vrijdag 9.00-16.30 uur) en het theaterbespreekbureau van de WV, tel. 12075 (maandag-vrijdag 9.00-17.00 uur en zaterdag 9.00-12.00 uur). Poes Minoes, het boek van Annie M.G. Schmidt, is omgetoverd in een prachtige voorstelling voor en door kinderen. Het stuk is vanaf januari in de kindercursus gerepe teerd en zal als een heuse theater voorstelling op de planken komen in de grote zaal van C-drie. Het verhaal gaat over de avonturen van Poes Minoes, de journalist Tibbe en hun persdienst. Poes Minoes is door uit de vuilnisbak van een chemisch bedrijf te eten lichamelijk aan het veranderen. Zij is nu half mens en half poes. Voor deel is dat zij kan praten met de poezen en de mensen. Als zij wordt gered door de journalist Tibbe besluit zij hem te helpen. Tibbe is eigenlijk te verlegen als journalist. Omdat hij alleen maar over zijn grote liefde poezen schrijft, dreigt hij ontslagen te worden. Samen met an dere poezen richt ze een persdienst op om Tibbe aan goede informatie te hel pen. De poezen snuffelen rond en dan blijkt er meer aan de hand te zijn in het dorp. De avonturen volgen elkaar op. Komt het goed met Tibbe en wordt Mi noes nu mens of poes? De première vindt plaats op zaterdag 21 mei, aanvang 20.00 uur. De tweede voorstelling is op donderdag 26 mei, aanvang 19.00 uur. Reserveren: bij de administratie van C-drie, Willaertstraat 49 in Soest, tel. 22188. Openingstijden: 9.00-16.30 uur. Een kaartje kost drie gulden. Op woensdag 18 mei wordt een intro- duktielezing gegeven over transcen dente meditatie in cultureel centrum C-drie, aanvang 20.00 uur. Voor meer informatie tel. 033-806798. Al meer dan zes jaar worden van uit Artishock regelmatig jazzacti- viteiten georganiseerd, die zich in een toenemende belangstelling mogen verheugen. Toch moet het mogelijk zijn om een veel groter publiek te bereiken. Wellicht wordt hiermee een begin gemaakt middels het Jazzfestival zoals dat in Soest gehouden zal worden in 't eerste weekeinde van juni. Bij het opzetten van dit evenement is terdege rekening gehouden met de be langen van de amateurmuzikanten. Voor deze bij festivals doorgaans vero nachtzaamde groep is er een tweedaag se workshop onder leiding van bassist Tjitze Vogel. Jazz spelen leert men door het te doen, wellicht het best binnen een workshop. Daar leert men improvise ren op een instrument. Over improvisa tie bestaan nogal wat hardnekkige mis verstanden. Zo wordt vaak gedacht dat het allemaal neerkomt op zo maar wat 'aanrotzooien'; of juist het tegenover gestelde, namelijk de gedachte dat ie mand eerst een virtuoos op zijn instru ment moet zijn en dient te beschikken over een enorme muziektheoretische kennis, alvorens de eerste voorzichtige stappen op het pad van de improvisatie te kunnen zetten. In beide gevallen be treft het onzin, waardoor veel (ama- teur)muzikanten onnodig worden afge schrikt. De waarheid ligt ergens in het midden. Om aan de workshop mee te doen hoeft Steenhoffstraat 46, tel. 19577 men niet aan bepaalde eisen t.a.v. in- strumentbeheersing te voldoen. Wel gewenst is elementaire kennis van het notenschrift. Overigens is de workshop zodanig opgezet, dat niveauverschillen tussen de deelnemers geen obstakel vormen. Het geheel staat onder leiding van bas sist Tjitze Vogel die een ruime ervaring heeft in het leiden van workshops. Er zal gedurende drie dagdelen (zaterdag ochtend en -middag en zondagmiddag) gewerkt worden aan een aantal stuk ken. Ter afsluiting speelt het workshop orkest op zondagavond in het voorpro gramma van een professionele jazz- groep, waarschijnlijk is dat het Paul Weiling Trio waarin Tjitze Vogel de bas speelt. Behalve de workshop, waarvoor een kleine vergoeding gevraagd wordt, zijn alle activiteiten gratis toegankelijk dank zij een subsidie uit het Cultureel Stimu leringsfonds van de gemeente Soest. Overigens is dit festival zodanig opge zet dat de diverse activiteiten elkaar niet overlappen. Het is dus - ook voor de deelnemers aan de workshop - mogelijk om het volledig aanbod tot zich te ne men, zonder te worden gehinderd door de dilemma's waarvoor de bezoeker van de grotere festivals zich doorgaans geplaatst ziet. Voorinformatie en/of opgave kan con tact worden opgenomen met Semmy Prinsen, tel, 16751. De Schoof, De Engh, De Praatpaal, tel. 12527 tel. 21987 tel. 19546 Donderdag 12 mei: In 1990 werd de Noordiraanse streek, die de achtergrond vormde voor de film 'Waar staat het huis van mijn vriend?', getroffen door twee zware aardbevin gen. Vier dagen na de ramp reisde Kia- rostami met zijn zoon het gebied in om de twee jonge hoofdrolspelers van zijn film te zoeken. Ze vonden de jongens niet, en diep onder de indruk van de verwoestingen en het leed dat ze had den aanschouwd, schreef Kiarostami het scenario voor 'En het leven gaat door'. Vijf maanden na de aardbeving vertrok hij met een kleine crew en twee acteurs opnieuw in de richting van het dorpje Koker. En het leven gaat door is het fictionele verslag van Kiarostami's speurtocht. Een vader, die regisseur is, en zijn zoon rijden in een aftandse auto door het ver woeste landschap. Ze zien de overle venden van de ramp een nieuw begin maken tussen de puinhopen, en hoewel er wordt gerouwd om de doden, en het verdriet en de wanhoop overal zicht baar zijn, is het ook duidelijk dat de overlevenden zich grote moeite ge troosten om het dagelijks bestaan op te pakken. Zo zien we bijvoorbeeld hoe bij een tentenkamp een antenne wordt geïmproviseerd, zodat men de volgen de wedstrijd van het wereldkampioen schap voetballen niet hoeft te missen. Het doel van de zoektocht wordt niet bereikt. De regisseur en zijn zoon tref fen weliswaar de tegenspeler van de kleine held uit 'Waar staat het huis van mijn vriend?' maar de hoofdrolspeler zelf blijft onvindbaar. Kiarostami: "We zochten om er achter te komen of de kinderen nog in leven waren na de aardbeving, en we vonden het Leven." En het leven gaat door werd in 1992 op het festival van Cannes onderscheiden met de Rosselini-prijs, en dit jaar doet het gerucht de ronde dat Kiarostami's nieuwste film in Cannes de grootste kanshebber is voor de Gou den Palm. Op bijna documentaire wijze worden de koppige zoeker en zijn dorpsgenoten in beeld gebracht; de meeste rollen worden gespeeld door de lokale bevolking. Aanvang: 20.30 uur. Entree f 7,50; CJP/65+ f 5,-. Reserveren, vanaf 19.30 uur, tel. 19577. Vrijdag 13 mei: Volgens de kersverse traditie wordt de jazzclub van mei, die valt op vrijdag de dertiende, weer verbonden aan een ten toonstelling. Stormvogel en Boree, au teurs uit het Amsterdamse Rothschild Bach-fonds, zullen deze avond op zeer eigen wijze vormgeven. Stormvo gel, voor de notoire jazzclub-bezoeker geen onbekende, neemt daarbij het woord, terwijl Anne Boree het beeld voor zich laat spreken. Helemaal scherp ligt die scheiding niet, want beide kun stenaars zien het als een uitdaging (ook) eikaars grenzen met geweld te over schrijden en verleggen. Zo laat zich hun samenwerking het best omschrijven. Een samenwerking overigens, die niet van gisteren is. Hoofdzakelijk autodi dact (zij voltooiden geen van beiden hun artistieke opleiding) bundelden Stormvogel en Boree al vaker hun krachten om gemeenschappelijke ideeën en overeenstemmende thema's gestalte te geven. Ze werken aan een oeuvre dat bestaat uit teksten voor to neel en film, exposities en voordrach ten. Zij hebben elkaar in deze gevonden met een uitingsvorm waarbij vaste grond onder de voeten verandert in dubbele bodem, strohalmen zijden dra den blijken een houvast zondermeer plaats maakt voor valstrik. Dat ze naast deze eendrachtige samenwerking ook individueel uit de voeten kunnen blijkt uit het feit dat Boree eind juni 'naakten' exposeert in Leiden en dat Stormvogel zich toelegt op compositie en het dirige ren van onderaardse schouwspelen. Voor vrijdag de dertiende tastten Stormvogel en Boree met vereende kracht het duistere randgebied van de Waarheid af, waar leugenaars gevangen zitten en de grote ontkenning schuil gaat; een unheimische gemeenplaats waar het axioma 'oordelen of veroor deeld worden' nog steeds opgeld doet. In de sfeer van het gebodenen zal een adhoc formatie, bestaande uit Semmy Prinsen (saxen), Karei van Eyck (diver se instrumenten), Oscar Prinsen (drums) en Stormvogel (piano, synthe sizer), door laatstgenoemde gecompo neerd werk ten gehore brengen. Aanvang: 21.00 uur. De Schoof, Molenstraat 142. Volwassenenavond Vanaf 18 mei wordt elke woensdag een volwassenen-avond gehouden in De Schoof. De bedoeling van deze avond en is om op een ongedwongen manier te kaarten, biljarten, tafeltennissen of een praatje maken aan de bar. De ontmoe ting staat centraal. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot 22.30 uur, toe gang gratis. Bingo Zaterdag 14 mei is er de maandelijkse bingo, ditmaal de laatste van het sei zoen. De bingo begint om 20.00 uur, maar u kunt vanaf 19.30 uur terecht voor een kopje koffie. Biljarten Niet iedereen is er van op de hoogte, maar de Schoof heeft een echt wed strijdbiljart in een aparte biljartruimte, waar werkelijk in alle rust gebiljart kan worden. M.n. overdag staat het biljart er ongebruikt bij en dat vinden wij zon de. Wellicht zijn er ouderen die gebruik willen komen maken van deze faciliteit van Stichting Welzijnswerk. Om de kosten hoeft men het niet te laten, want het biljarten kost f 1,00 per 20 minuten, ongeacht het aantal personen. Voor meer informatie, spreekuur op donder dagochtend van 10.00 tot 12.00 uur of tel. 17615. Klussen Iedere maandagmorgen is er een aantal vrijwilligers tussen 9.00 en 12.00 uur in de weer om klusjes op te knappen, zoals het maken van een verlengsnoer, repa reren en/of schilderen van speelgoed. Wij vragen materiaalvergoeding en een kleine bijdrage voor het werk. Mocht u zelf zin hebben om ons te komen helpen bent u natuurlijk ook van harte wel kom! Kinderinstuif De instuif is bedoeld voor alle kinderen van de basisschool. Het programma is gevarieerd, waarbij veel wordt gedaan op het gebied van creativiteit. Af en toe is er een wedstrijd, een bingo of een filmmiddag. Het programma op woens dag 18 mei om 14.00 uur ziet er als volgt uit: 4 t/m 7 jaar. Hangertjes maken van Krimpie Dinkie. Kosten f 1,00. 8 t/m 11 jaar. Broches maken van Krimpie Dinkie. Kosten f 1,25. In aanvulling op het artikel over het nieuwe projekt van de D. W.C. in Bang ladesh in deze krant (d.d. 4 mei 1994) worden hier alsnog de telefoonnum mers vermeld van degenen bij wie in formatie kan worden verkregen: E. Hoksbergen-Evers tel. 18069; C. Smit- Arts tel. 11716; J. Uit den Bogaard tel. 17692. De groep Five Up High is bezig met een uitgebreide tournee die onder meer tot doel heeft hun gloednieuwe CD te pro moten. Zaterdag j.1. gaf dit door Joost Patocka en Jasper Blom samengestelde Quintet een concert in Artishock. Zo wel in muzikaal opzicht, als wat het aan tal bezoekers betreft, was er sprake van een succesvol optreden. Er werden twee sets gespeeld die bestonden uit spannende, krachtige muziek. De me rendeels eigen composities werden ge kenmerkt door karakteristieke thema's en bleken de vijf musici uit te nodigen tot gedreven improvisaties. Five Up High is een kleurrijke band, mede door de bijdrage van de zeer in ventieve pianist Juraj Stanik en door het fraaie contrast tussen de saxofonisten Jasper Blom en de meer 'bluesy' spelen de Benjamin Herman. Five Up High speelt zaterdag rond 14.00 uur op de Groenmarkt in Amersfoort in het kader van de Jazzdriedaagse. Ook zal Perron 5B te horen zijn op de Amersfoortse Jazzdriedaagse, maar dan in de bezet ting waarmee vele optredens in Artis hock werden gegeven. De groep zal te horen zijn in de Koestraat vanaf onge veer 21.00 uur. Zaterdag 14 mei De Baarnse band Galahad speelt nu al een jaar of drie. De viermansformatie bestaat uit Coen Berrier, leadvocals en slaggitaar, Mendel Mirck, leadguitar en backing vocals, Sylvian KJoens, bass en op drums, Remmert Velthuis. Op de scholieren Popdag '94, in muziekcen trum Vredenburg in Utrecht, behaalde Galahad een gedeelde eerste plaats. Vele andere festivals en optredens zul len volgen. Zo zal Galahad meedoen aan Kunstbende en De Kleine Prijs. Met hun muziek, stevige funkrock met funky bassriffs en ruig gitaarwerk, blijft het publiek zelden op de stoelen zitten. Naast 'covers' van bijvoorbeeld Living Colour en Jimi Hendrix zullen groten deels eigen nummers gespeeld worden; nummers die overigens zeker niet voor de 'covers' onderdoen. Aanvang: 21.00 uur. Entree: f5,-. (Geen voorverkoop). NATIONAAL CENTRUM VOOR BOS, NATUUR EN LANDSCHAP Tel. 02154-21143 BAARN Op 17 september wordt in Kasteel Groeneveld de eerste van acht concer ten gegeven. Pianist Ronald Brautigam opent dan de serie kasteelconcerten. Het programma is georganiseerd door de Baarnse Muziekkring. In oktober komt een Amsterdams strijktrio naar Groeneveld, in november gevolgd door Jaques Zoon (fluitist) en pianist Bernd Brackman en later in die maand door cellist Pieter Wispelwey en Paul Komen (piano). De concertreeks wordt in ja nuari volgend jaar voortgezet. Voor de acht concerten kan een abon nement worden aangeschaft. Dat kan door overmaking van 125 gulden op re keningnummer 68.44.10.605 (ING postgiro 42223) of 95.16.58.700 (SNS postgiro 310031). Losse kaarten kos ten voor een aantal concerten 17,50 gulden (pas 65+ 16,00 gulden). Voor het bijwonen van vier andere optredens moet 20,00, respectievelijk 18,50 gul den worden betaald. Voor meer infor matie, tel. 02154-14562. Woensdag 18 mei, om 10.00 uur be groet de Soester Kring Henk Gerth van Museum Oud Soest. Dit keer zal hij spreken over de geologie van Soest. Wat is er allemaal onder onze woon plaats? Deelnemers en geïnteresseerden zijn vanaf 9.30 uur welkom in "De Deel", Kerkstraat 1 lb, achter de Oude Kerk. Het programma begint om 10.00 uur, sluiting 11.30 uur. Een ieder is zonder verplichting welkom. De Soester Kring is een ontmoetings plaats voor inwoners van Soest, waar zij meer betrokken kunnen raken bij alles wat in de Soester samenleving gebeurt. Er is ruim gelegenheid voor onderling contact en om over het besprokene vra gen te stellen en te discussiëren. Er wordt een bijdrage van f 3,50 gevraagd (incl. koffie of thee). Deze bijeenkomst is de laatste vóór het komend zomer/ vakantieseizoen. Het nieuwe programma start op 21 sep tember met een lezing, getiteld Genea logie, stamboomonderzoek. Hoe vind ik mijn voorouders? door de heer H.D. Northolt. Het volledig programma tot het eind van het jaar kan worden aange vraagd bij Ton Elderenbosch, tel. 17001. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 12 mei De medewerkers van de kinderboerde rij werken vandaag aan de voorberei dingen van de schoolreizen voor de ko mende maanden. Vrijdag 13 mei In de ochtend komen 17 kinderen van het Apostolisch genootschap genieten van een aantal leuke activiteiten. Om 15.45 uur zijn Michael, Jessica en Ma- non onze jarige gasten. Met hun vrien den vieren zij dat ze een jaartje ouder geworden zijn. 's Avonds is er kinder- verjaardagdisco. Zaterdag 14 mei Om 13.30 uur komen Doris, Mark en Lisanne om hun feest te vieren. Uiter aard komen er ook veel kinderen hel pen bij de verzorging van de dieren. Maandag 16 mei Om 9.30 uur staat Titia paraat om de kinderen van de OBS Overhees op te vangen, die meedoen aan het project over 'jonge dieren' die nog steeds gebo ren worden. In de middag komt groep 3 van de eerste Van der Huchtschool voor hetzelfde project. Dinsdag 17 mei De Jan van de Wijngaardenschool uit IJsselstein komt schoolreis vieren. Woensdag 18 mei Om 9.30 uur start de peuter/ouderacti viteit. Altijd gezellig druk met veel ver schillende activiteiten. Tevens komt peuterspeelzaal 'De Sleutel' uit Amers foort op bezoek en deze kinderen krij gen een gezellig schoolreisje aangebo den. Om 14.00 uur komen er weer veel kinderen kijken naar de voorstelling van de theatergroep van de kinderboer derij. Annemarie, Rianne, Sabien, Henkie en Hansje zijn de jarige kinde ren die met hun vriendjes ook komen kijken. Na de voorstelling gaan we nog veel leuke activiteiten doen. Mededeling De voorverkoop van het concert van de Nederlandse Michael Jackson en Rob de Nijs is in volle gang. U kunt op veel voorverkoopadressen kaartjes kopen. Ook iedere werkdag bij ons tussen 16.00 en 18.00 uur. U krijgt een mooi concert voor weinig geld en steunt ons doel om een draaimolen voor gehandi capte kinderen bij elkaar te sparen. Neem vrienden mee en kom op woens dag 8 juni. Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 In deze cursus maakt u kennis met de kunst van het letterschrijven. De ge schiedenis is rijk aan zeer veel soorten schrift. Daaruit heeft zich een groot aantal alfabetten ontwikkeld, die de ba sis vormen voor het schrift zoals wij dit vandaag de dag gebruiken. In acht les sen worden een alfabet en de toepassin gen daarvan behandeld. Onderwerpen die aandacht krijgen zijn: leren schrij ven met kalligrafie (bandschrift) pen nen -schrijven met aquarel- en plak kaatverf -opbouw van de letters en het oefenen van de schrijfwijze -vlakverde ling van de tekst -werkstukjes uitvoe ren. Eerste les meebrengen: potje zwar te vulpeninkt, inktlap (géén pluizige stof), ruitjespapier (A4-formaat, groot te ruitjes 0,5 cm), 2 HB-potloden, 2 elastiekjes, liniaal. Aanvang cursus: woensdag 28 septem ber van 19.00-20.30 uur. Docente: me vrouw P. van Stapele. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Aantal lessen: 8. Cursusprijs: f 125,- (materiaalkosten f 10,-). PC WordPerfect 6.0 Deze cursus behandelt het werken met de computer in het algemeen en met een tekstverwerker in het bijzonder. Naast de basishandelingen voor een goed gebruik van de tekstverwerker leert u óok omgaan met het besturings systeem MS/DOS en het maken van brieven, rapporten, tabellen, overzich ten etc. Daarnaast wordt aandacht be steed aan o.a.: documentopmaak, be werken van teksten, spellingscontrole, macro's, samenvoegen van bestanden, kop- en voetteksten en lijnen trekken. Na afloop van de cursus bent u in staat zelfstandig met WP 6.0 te werken. (Twee cursisten maken samen gebruik van één computer). Aanvang cursus: donderdag 29 september van 19.00-21.00 uur. Docente: mevrouw M. de Best. Cursusadres: Van Gelder Informatica BV, Nieuweweg 91. Aan tal lessen: 12. Cursusprijs: f 325,- (ex clusief instructieboek). Inlichtingen en inschrijving bij de Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Steenhoffstraat 9a, tel. 22195. Ope ningstijden kantoor: maandag en woensdag van 13.00-16.00 uur; dins- y en donderdag van 10.00-13.00 uur. Het kantoor is tot maandag 16 mei gesloten. Zomercursus Spaans De Volksuniversiteit Soest/Soester berg organiseert dit jaar voor het eerst een korte zomercursus Spaans op reis voor diegenen die plannen hebben wat later in het seizoen met vakantie naar Spanje te gaan. Deze cursus, waarin de nadruk wordt gelegd op sP^k„" luistervaardigheid, biedt de 8 8. heid om in tien lessen van twee uu""' ge basiskennis van het Spaans fe 'eren, zodat men zich kan redden ij meer het winkelen, op de camp.ng.m het restaurant, op het P°.stka+° Daarnaast wordt ook de basisgramma tica behandeld. Na afloop van de cursus kan men een woordje Spaans meepra ten en met een gerust hart naar Spanje vertrekken. De cursus start op dinsdag 24 mei van 19.30-21.30 uur en duurt tot en met 26 juli. Vanaf maandag 16 mei kan worden ingeschreven bij de Volksuniversiteit, Steenhoffstraat ya, tel. 22195. \^\^Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28X32 Zaterdag 14 mei van 10 tot 15 uur: gratis koffie met chocola in de We reldwinkel n "Europa open voor eerlijke koffie.' Onder dat motto gaat de consumen tenactie in de week van de koffie (20/ 5 - 4/6) van start. Om die week feestelijk in te luiden, nodigt de Wereldwinkel ie dereen op de koffie. Op zaterdag 14 mei is de koffie om 10.00 uur bruin. Maar omdat de Wereldwinkel acht ver schillende soorten voorhanden heeft, is er tevens gelegenheid de diverse mer ken te proeven. Natuurlijk draagt alle koffie het keur merk Max Havelaar. Het keurmerk dat garant staat voor eerlijke handelsvoor- waarden, zodat ook een koffieboer in staat is een menswaardig bestaan op te bouwen. Max Havelaar beperkt zich sinds kort niet alleen tot koffie; ook ca cao en chocolade met het keurmerk Max Havelaar zijn in de handel. Van daar dat u op 14 mei ook op chocola wordt getrakteerd. Een produkt mag slechts het Max Ha velaar keurmerk voeren als koffie en cacao zijn ingekocht volgens de han- delsvoorwaarden van Max Havelaar. - rechtstreekse inkoop bij organisaties van kleine boeren - een toeslag op de wereldmarktprijs wordt gegarandeerd - voorfinanciering tot 60% moet moge lijk zijn - een langdurige handelsrelatie moet verzekerd zijn. De actie "Europa open voor eerlijke koffie" is een langlopende landelijke, maar ook Europese actie, die zich in het najaar richt op de Europese verkiezin gen, door Europarlementariërs te vra gen zich in te zetten om eerlijke han delsbetrekkingen met het Zuiden te verwezenlijken. Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest aardige winkelier. Robin doet het een paar keer, maar wordt betrapt. Verhaal met korte zinnen en humo ristische tekeningen. Prentenboeken Familie Beer door Thomas Röhner en Ron van der Meer De eerste verjaardag van baby Beer is voor iedereen een groot feest. De beertjes krijgen taart, stoeien de hele dag en mogen honing snoepen uit een grote boom. Prentenboek met gekleurde illustraties die uitklappen wanneer het boek wordt geopend. Het enige echte hondenhandboek van Alan Snow Hoe herken je een hond? Hoe zit een hond in elkaar? Wat gebeurt er als een hond een kat tegenkomt? Hoe werkt de kwispelstaartcentrale? Een antwoord op deze en vele andere vragen is te vinden in dit grappige prentenboek vol hondenwetens waardigheden. A-voorleesboeken Nieuws uit de Melktandstraat van Anne Russelman In de Melktandstraat wonen Harrie en Dikkie in een kies; in een gaatje dat ze zelf hebben gemaakt. Ze heb ben het erg druk met hun verzame ling van suiker, chocolade, cola en Engelse drop. Maar af en toe komt deTKP: De Tanden en Kiezen Poli tie. Bij het schoonmaken spoelen de twee door het riool en worden mee gevoerd naar Saint Tropez waar ze in de zon gaan luieren. Een grappig boek voor kinderen die niet weten waarom ze dagelijks tanden moeten poetsen. A-boeken (6-8 jaar) De vreselijke prijs van Tais Teng (uit de serie Eiland) Stef krijgt tegen zijn zin een prijs: Een beeldje van een wolfshond met de kop van een mens. "Ik zal je be schermen" belooft het aan Stef, "Ik neem wraak op al je vijanden". Dat lijkt leuk denkt Stef, maar het loopt allemaal anders... Spannend en eng boek voor durfals van een jaar of 8. Jakob Donderbaard van Christina Andersson Jakob Donderbaard is een rijke zee rover die nu aan wal woont, maar zich vreselijk verveelt. Hij zoekt een baan, maar dat lukt niet. Uiteindelijk besluit hij een oppasbureau te be ginnen. Zijn eerste gezin telt vier kinderen die stapel op Jakob zijn. Samen met hem maken ze woeste zeereizen en beleven wilde en span nende avonturen. Pikkedief van Bettie Elias Het nieuwe buurmeisje van Robin, Maijet, doet stoer en daagt hem uit iets te pikken bij Oom Willem, een B-boeken (8-12 jaar) De geheime olifant van Jimmy Co- oper van Dean Harvey Voor de 10-jarige Jimmy Cooper is het leven niet eenvoudig. Hij woont alleen bij zijn moeder, heeft rood haar en is erg klein. Redenen genoeg om gepest te worden op school. Een olifant, achtergebleven na vertrek van het circus wordt zijn beste vriend. Dank zij Hannibal, de oli fant, wordt Jimmy een held. Informatieve boeken Spanje van Lutgard Mutsaers uit de serie "Gottmer junior landengid- sen" Waar ga je dit jaar met vakantie naar toe? Naar Spanje? Dit boek kan je alles over dat land vertellen. Waar zijn de meeste stranden? Vechten ze er nog steeds met stieren of doen ze wat anders in hun vrije tijd? Ook ver schenen in deze serie: Duitsland. Woordjes leren, kunst ontdekken: kunst kijkboek voor kinderen Dit prachtige kijkwoordenboek is verschillend van alle andere. Het boek bevat reprodukties van meer dan 100 beroemde schilderijen die de eerste woordjes van kinderen illu streren. Bij het bekijken van de beel den leert uw kind begrippen, kleu ren, vormen, maar komt ook in con tact met de werken van beroemde schilders. Het begin van een levens lange ontdekkingsreis. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrij dagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. A/OENSDAG 11 Koffieconcert Voor het vijfde achtei jaar geeft het Soestei semble "Octoplus" o koffieconcert in de het Medisch Centrui te Soest. De koffie stt af 11.30 en het cono 12.00 uur. Voorafgaand aan het c het koor medewerking rnenische viering, die b uur en geleid wordt dt raets. Het concert wordt opge aanwezigheid van een e en en aquarellen van zich hebben laten insj Musikalische Exequi wordt uitgevoerd dooi koor, 6 solisten en con der leiding van Sietze Over de Musikalisch volgende: Postht TSTfJ{ Of* De Soester Cour was de afgelopen haven van Split at vanafseptember c Split. "Een enortr, terugkomt met ve hausen. Binnenk Weekend-opva Maatschappelijke Hulp in dringend dag, zondag en a gen, tel. (035) 24 Samenwerking lijn Praktijk voor dl begeleiding, op> chotherapie. Vo Stichting Hul Hulp aanvrager 10.00 uur, tel. Nazorg borst Informatie: Bt trum Utrecht (1 t/m. vrij. 10.0C Werkgroep Behartigt de b vóór, tijdens e Informatie: m< Vrouwenspi Iedere donder ring 31A (Vrt (033) 16612./ dat. MeidenteU Voor specifie dag 19.00-2 18.00 uur; dc (030) 322021 Vrouwen Vrouwen die rein van deb: bij de werkg telefonisch 18.00 uur. Spreekuur: 10.00-11.3( Vrouwence Buro Vri Bemiddelt mensen bij op het gebi bus 3074, 14650. VTO-sa Vroegtijdi stoornissei AE Amer Slachto Praatpaal van misdi 27719. Slacht 24 uur pi Soest, So en 23.0( 23.00 en Amersfo Al Ai Steun aa veel drit 15474 Oude Landeli adres: E 3765 X Thui De TH menter ders va dicaptt oppass 033-6:

Soester Courant | 1994 | | pagina 18