terij. ns I, bij MET HET OOG OP UW BRIL. ioest-Zuid krijgt haar zin niet Nu ook buurtpreventie De Veenbes "Altijd voor iedereen klaar staan" Griftland College vijf dagen Carré Waarschuwing neprekening De Nieuwe Lelie Brand portierswoning richt voor ruim 2 ton schade aan Soest steunt protest tegen herverdeling gemeentefonds gratis oogdrukmeting lACTUEEL r scliocmakcr Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS Wildschut Optiek PAGINA 2 WOENSDAG 11 ME11994 SOESTER COURANT kollege voert gewenste verkeersmaatregelen niet uit PAGINA 3 TIEK Burgemeester Hans de Widt geeft officiële startsein Soest Soest Soest Soesterberg Soester ondernemer krijgt factuur Uitgewerkt? Even naar: SCHOEMAKER technische dienst Wie vergelijkt leest de Soester Courant MAAK MÉÉR VAN UW WONING OF BEDRIJF! I 't dijtje RESTAURANT Van Den Brink A Voor 17,5 mille aan fietsen uit auto gestolen CDA-lid Peijs van Europees Parlement bij Vrouwenberaad Twee Utrechters aangehouden bij inbraak garage Kantoor S.C. op 12 en 13 mei gesloten Bruidspaar Wijsmuller viert 65-jarig huwelijksfeest Muziektheaterproduktie Merzlota van en door leerlingen Soester Courant Ook voor uw SROODJES talen 3 betalen i zaterdag: XCASTAM Bewonersvereniging Soest-Zuid krijgt haar zin niet bij de gemeen te. De voorgestelde verkeersmaat regelen in de buurt zullen niet wor den uitgevoerd. Dat blijkt uit een jbrief die het college aan de bewo- persvereniging heeft geschreven. Dnaanvaardbaar' noemt het college de Verkeersmaatregel die de vereniging op Be kruising van de Bartolottilaan en de birkstraat wenst. Het zou op die krui ding onmogelijk moeten worden ge naakt om vanaf de Birkstraat linksaf de 3artolottiIaan op te rijden én om vanaf le Bartolottilaan rechtsaf te slaan rich ting Amersfoort. Ben dergelijke maat regel heeft, aldus het college, een slech tere bereikbaarheid van de wijk tot ge volg en zal bovendien de overlast op an dere plekken in de wijk vergroten. Daarnaast ziet de gemeente het niet zit ten om op de Ossendamweg verkeers drempels aan te leggen. In haar voorstel had de bewonersvereniging Soest-Zuid verwezen naar een experiment in 's Graveland, maar die drempels zijn weggehaald, omdat ze niet bevredigend waren. Op de Den Blieklaan en op de kruising van de Dennenweg/Heideweg/Braam- weg wil de gemeente in dit stadium nog niet ingrijpen, omdat die locaties nog in onderzoek zijn. De bewonersvereniging had om de maatregelen gevraagd om met name het sluipverkeer in de wijk een halt toe te roepen. Vooral de route Den Blieklaan-Foekenlaan-Esdoornlaan- Dennenweg-Van Beuningenlaan-Bar- tolottilaan wordt door veel automobi listen gebruikt om de drukte en ver keerslichten elders te ontwijken. In februari werden de maatregelen be sproken tijdens de ledenvergadering. Tijdens die bijeenkomst waren overi gens ook fractieleden van verschillende politieke partijen aanwezig. gezond sociaal beleid arbeidsvoorwaarden, tdeling en studie deze baan en als -"hikte kandidaat te ien 2 weken uw solli- iven naar Nijhof B.V., Minervaweg 3, Als u wat meer wilt schrijft, kunt u de !en, afdelingsleider >n 's avonds Woonwensen over 3, 3741 GR Baarn 02154-16246 PTT-Post Attentie ^«rtpreventjê *RH -■ - Na een gedegen aanloopperiode is maandagmiddag het buurtpreven tie-project De Veenbes van start gegaan. Het officiële sein daartoe werd gegeven door burgemeester Hans de Widt. Dat gebeurde bij de zogenoemde Veenbeskei op het veldje naast De Open Hof. Het project sluit uitstekend aan bij de eerder gestarte buurtpreventies van de Varenstraat en de Valeriaanstraat. Buurtpreventie De Veenbes omvat alle flatgebouwen aan de Veenbesstraat tussen de Dalweg en de Varenstraat. Die flats bestaan uit gezamenlijk 384 appartementen. Van ruim 32Ó wonin gen hebben de bewoners zich bij de buurtpreventie aangesloten. In verband met die grote omvang zijn twee coördi natoren aangesteld. Dat zijn W.J. Bouwmans en H.J.J. Otto. Zij worden ondersteund door twintig contactper sonen die op hun beurt een apparte menten-opgang vertegenwoordigen. Het is de bedoeling dat zij in eerste in stantie gesignaleerde 'onveiligheid-ge- voelens' oplossen. Daarna wordt, af hankelijk van de ernst van de situatie, contact opgenomen met Anne van den Hof. Zij is namens de gemeente coördi nator van bestuurlijke preventie. In de persoon van H. Roelofs heeft De Veen bes bovendien een eigen contact- en vertrouwenspersoon bij de politie. Hij behartigt in het district Eemland- Noord de functie van coördinator cri minaliteitspreventie. Herkenbaar In Soest, maar ook daarbuiten, worden steeds meer buurtpreventie-projecten gestart. Het project De Veenbes is her kenbaar aan de speciale 'Attentie Buurtpreventie'-borden op iedere oprit van de parkeerterreinen. Verder zijn opvallende stickers aangebracht in de centrale hallen en op de buitendeur. De initiators zijn zich ervan bewust dat borden en stickers de criminaliteit niet Naast De Open Hof gaf burgemeester Hans de Widt het startsein voor hei buurtpreventieproject De Veenbes. Foto: Goos van der Wilt. kunnen oplossen. De Veenbes: "Ze dienen als constante herinnering voor bewoners om zich bewust en positief op te stellen en preventie in zijn omgeving toe te passen." Het gaat erom dat ieder een een oogje in het zeil houdt en aan de bel trekt als iemand zich 'verdacht' ge draagt. Bovendien draagt buurtpreven tie bij aan een beter normbesef onder de bewoners en worden de mensen zich bewust van hun verantwoordelijkheid. "Buurtpreventie houdt geen bemoei zucht of nieuwsgierigheid ten aanzien van naaste buren in. Wel worden have en goed door wederzijdse sociale con trole bewuster geobserveerd. Buurtpre ventie begint bij de bewoner zelf. Be woners geven de ogen de kost en dat kost niets", aldus medewerkers van buurtpreventie De Veenbes. Een zuivelhandelaar heeft vorige week $en rekening ontvangen, die volgens de politie direct in de prul- lebak kan worden gedeponeerd en zeker niet moet worden betaald. Het betreft een factuur van 985 gulden. Het doel van de rekening is niet bijster duidelijk. Volgens de 'kleine lettertjes' op de nota wordt de geadresseerde in een soort van Gouden Gids (niet de echte) opgenomen, zodra hij het fac tuurbedrag heeft overgemaakt op de rekening van een firma in Wenen. De Soester middenstander liet zich niets wijs maken. Hij was al gewaar schuwd door een artikel in het Refor matorisch Dagblad (RD), waarin mel ding werd gemaakt dat de neprekening al bij bedrijven in de provincie Zeeland boven water waren gekomen. De Soes ter lichtte vrijdag de politie in. Volgens de politie worden de nepreke- ningen verstuurd door een oplichter. "Als zo'n slimme jongen op die manier geld wil binnenhalen, moet hij heel veel brieven versturen. Ik kan me voorstel len dat deze rekeningen bij grote bedrij ven automatisch meegaan in de fac tuurregen", waarschuwt politiewoord voerder J.H. van de Hoef van het Oos- terscheldebekken in het RD. Ook de politie van het district Eem- land-Noord wijst bedrijven en particu lieren op het risico van de neprekenin- gen. Stadhouderslaan 15 Telefoon 16913 Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid I Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL 02155-10344* Een uitslaande brand in de voor malige, onbewoonde portierswo ning van het kinderdagverblijf Trein 8.28 aan de Kolonieweg heeft voor naar schatting 225.000 gulden schade aangericht. Het vuur woedde vorige week woens dag om één uur 's nachts. De brandweer werd om twee minuten voor één ingelicht, begon zeven minu ten later met de bestrijding en was de brand elf minuten daarna meester. Het bluswerk werd bemoeilijkt in verband met instortingsgevaar van het pand, waarvan de bovenverdieping volledig uitbrandde. Op de begane grond werd ook veel schade aangericht. Zowel politie als brandweer sluiten brandstichting niet uit. Het vuur in de verlaten woning is ontstaan op de bo venverdieping en daar was geen electra of gas meer aanwezig, aldus een woord voerder van de politie. De 21 brandweerlieden hielden zich overigens niet alleen bezig met de por tierswoning. Vanwege de vonkenregen en de wind was er gevaar voor een be lendende woning met een rieten kap. Dat dak werd nat gehouden om over slag van de vlammen te voorkomen. De brandweer zette twee autospuiten, een ladderwagen en een hulpverleningswa gen in. l» y 0 fié 4 v y deuren dakkapellen ramen schuifpuien serres inbraakwerend kozijnen hang-en sluitwerk 'I Driftje is officieel dealer van een aantal topmerken zoals: pPPf? ïftRtlEMLÏÏ WERU, VEKA, VELUX en NORHTGO. |ff[f TTTBlSMS Wie méér van z'n buis of bedrijf wil maken kiest voor 't Driftje. Bezoek onze verrassende showroom! Ook op zaterdag geopend van 10.00-13.00 uur. rolluiken horren i luifels 'erk zonwering TIMMERFABRIEK 't Driftje 6,3768 ER SOEST Telefoon: 02155 - 17201 (achter winkelcentrum Soest-Zuid) Bij ons bent U uit en toch thuis. Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155 - 1 27 06 Nieuw in Soest v.a. 15 mei: U kunt uit onze kaart zelf een menu samenstellen. 4 3-gangen voor 47,50 t 4-gangen voor 55,00 5-gangen voor 62,50 Drie mountain-bikes, met een geza menlijke waarde van 17.500 gulden, zijn uit een busje gestolen. De dief stal werd zondagnacht gepleegd. De buit bestaat onder meer uit een voor Nederland uniek exemplaar, een felgele Cannondale met voor- en achtervering. De mountain-bike vertegenwoordigt een waarde van 7.500 gulden. De twee andere mountain-bikes, een feloranje ter waarde van 6.500 gulden en een donkerblauwe met een prijskaartje van 3.500 gulden, werden eveneens meegenomen. Dat is aan de politie meegedeeld door een 26-jarige Soester. Karla M.H. Peijs, namens het CDA lid van het Europees Parlement, komt op dinsdag 17 mei naar De Speeldoos in Baarn. Op uitnodigingen van de afde lingen Soest en Baarn van het CDA- vrouwenberaad zal ze spreken over de ontwikkelingen binnen de Europese Gemeenschap. Dit in verband met de verkiezingen voor het Europese parle ment, die volgende maand worden ge houden. De bijeenkomst in De Speel doos begint om 9.30 uur. Het Baarnse theater is te vinden aan de Rembrandt- laan, maar om 9.10 uur kunnen Soester belangstellenden gezamenlijk vertrek ken vanaf De Open Hof aan de Veen besstraat in Soest. De politie heeft in de nacht van maan dag op dinsdag twee Utrechters aange houden, die kort daarvoor hadden ge probeerd in te breken in een garagebe drijf aan de Birkstraat. De politie was gewaarschuwd door een buurtbewo ner. Achter de garage werden 's nachts om twee uur twee mannen in een auto aangetroffen. Ze hadden inbrekers werktuig bij zich, maar waren er niet in geslaagd het kantoor én de showroom van het bedrijf te binnen te komen. Het tweetal, veertig en 21 jaar oud, werd meegenomen naar het bureau. Daar be kenden ze elders twee inbraken te heb ben gepleegd. Gistermorgen was nog niet bekend waar dat is gebeurd. Het gemeentebestuur van Soest heeft protest aangetekend tegen de herverdeling van het gemeente fonds. Als gevolg van de nieuwe verdeling zal de gemeente 4.955.000 gulden moeten inleve ren aan rij'kssubsidie. Soest is bij lange na niet de enige ge meente die de broekriem wat strakker moet aantrekken. Bij de herverdeling krijgen de gemeenten met streekvoor- zieningen meer geld, dat wordt vrijge maakt door te korten op de bijdragen aan alle andere plaatsen. Voorburg protesteerde als eerste ge meente in Nederland. Nog voordat de nieuwe herverdeling officieel bekend werd gemaakt, klom Voorburg in de pen. Het college van burgemeester en wethouders van Soest heeft zich bij dat protest aangesloten. In dat verband zul len de afzonderlijke protesten van an dere gemeenten, waaronder Valken burg en Weesp niet worden onder steund. Het bestuur van Soest acht dat vanuit doelmatigheidsoverwegingen niet juist. Het is beter om één protest ge zamenlijk te ondersteunen, aldus het college dat derhalve andere moties niet zal ondertekenen en evenmin instanties gaat benaderen. Het kantoor voor de redactie en de advertentie-afdeling van de Soester Courant is op donderdag 12 (He melvaartsdag) en vrijdag 13 mei ge sloten. Kopij kan op die dagen in de brievenbus (links van de ingang) worden gedeponeerd. Het kantoor gaat op maandag 16 mei weer open. i Hij is 91, zij 88 en gisteren vierden ze hun 65-jarig huwelijksfeest. P.M. Wijsmuller en H.E Wijsmul- ler-Batterman van de Wiardi Beckmanstraat kregen rond het middaguur zelfs bezoek van bur gemeester Hans de Widt. Ongetwijfeld gingen de gedachten even terug naar oktober 1992, toen het nieu we onderkomen van dierenasiel 't Hart aan de Eemweg werd geopend. Me de-oprichter en oud-voorzitter Wijs muller kroop toen in de rol van 'loco- burgemeester', omdat het college wei gerde de opening te verrichten. Als re den gaf het college aan, dat het bestuur van 't Hart te weinig medewerking zou hebben willen verlenen aan de oplos sing van de geluidshinder die volgens omwonenden door de honden werd veroorzaakt. Wijsmuller verving daar om even de burgemeester, iets wat hem wel was toevertrouwd. Immers, Wijs muller bekleedde in de afgelopen de cennia taltijke functies. Hij was voor de oorlog mede-directeur van de RAM-fabriek in Arnhem, waar aardewerk werd gemaakt. Dat was ook de reden dat het echtpaar in 1933 van Heemstede naar Soest verhuisde. Na de oorlog werkte hij als vertegenwoordi ger in grafische artikelen bij agentuur Van Dijk. Tijdens de oorlog was Wijs muller ploegcommandant van de lucht bescherming. Hij oefende die functie uit om te voorkomen, dat hij in Duit sland te werk zou worden gesteld. Het echtpaar stelde zijn vrije tijd be schikbaar aan een groot aantal goede doelen. Hij was tevens betrokken bij de oprichting van De Paardenkamp aan de Birkstraat, was jarenlang voorzitter van de Dierenbescherming en ontving van de Natuurbescherming (inmiddels IVN) een gouden penning voor zijn verdiensten. Hij heeft zijn liefde voor dieren niet van een vreemde, want zijn grootvader was één van de oprichters van Artis, de dierentuin in Wijsmuller's geboorteplaats. Mevrouw Wijsmuller, die in Laren het levenslicht voor het eerst aanschouwde, stond hem altijd ter zijde. Verder zong ze in het kerkkoor van de Mariakerk, was ze voorzitter van de Elisabeth-ver- eniging (een charitatieve vrouwenorga nisatie van de kerk) en was ze voogdes voor de reclassering. Ook bekleedde ze bestuursfuncties bij de Dierenbescher ming, de Natuurwacht en het Katholie ke Vrouwengilde. Daarnaast zorgde ze voor het huishou den en bracht ze als moeder twee zonen De heer en mevrouw Wijsmuller be kleedden in Soest tal van functies en ge nieten dan ook grote bekendheid. Foto: Goos van der Wilt. en twee dochters groot. Het jubilerende bruidspaar geniet tegenwoordig ook van de aanwezigheid van elf kleinkin deren en vier achterkleinkinderen. Door al hun inspanningen op velerlei gebied, genieten de heer en mevrouw Wijsmuller grote bekendheid in Soest. "Ze hebben veel sociale contacten. Het zijn mensen die altijd voor iedereen klaar stonden", zegt één van hun schoondochters. Dat bleek vooral na de Tweede Wereldoorlog, toen ze onder meer hielpen bij de verdeling van goe deren onder de mensen. In hun woning aan de Wiardi Beckman straat werd gisteren gevierd, dat precies 65 jaar geleden de inzegening van hun huwelijk in de roomskatholieke kerk van Hooglanderveen plaatsvond. De Widt bracht de felicitaties van het colle ge over aan het echtpaar dat in de gele genheid is geweest om veel van de we reld te zien. Ook binnen de gemeente grenzen reisden ze. Via de Wilhelmina- laan en de Waldeck Pyrmontlaan na men ze enige jaren geleden hun intrek in Honsbergen. Vanaf 17 mei staan tientallen leer lingen van het Griftland College vijf avonden achtereen in de schijnwerpers. Dan is de aula van de school omgetoverd tot het Soester Carré, dan kruipen de middelbare scholieren in de rol van Bill van Dijk, Danny de Munck, Henk Poort, Simone Kleinsma, Joke de Kruyf en ande re nationale grootheden uit de theaterwereld. 'Merzlota' is de titel van het muziek theater, waaraan tachtig leerlingen, do centen èn regisseur Bert van der Roest een jaar lang elke vrijdagmiddag, en soms ook op zaterdag, hebben gewerkt. Vijftig scholieren zijn op het podium te zien, dertig anderen blijven achter de schermen, maar hebben ook een be langrijke rol. "Ze hebben elkaar bestookt met ideeën, improvisaties en hebben talloze gesprekken gevoerd", zegt Van der Roest over de onderlinge samenwer king. Week in, week uit timmerden de leerlingen aan het stuk, werden teksten aangepast, choreografieën veranderd en rollen bijgeschaafd. Van der Roest: "Elkaar steunen, inspireren, troosten, boos maken, verrassen, het zijn zo maar wat facetten die een rol hebben ge speeld. Ze zijn essentieel geweest voor de totstandkoming van deze voorstel ling en waardevol voor de toekomst. Om die redenen zal het voor de deelne mers na alle voorstellingen een warme herinnering zijn. Maar eerst komt nu nog het avontuur." De muziek wordt ook verzorgd door de leerlingen, terwijl de 5 vwo-ers tijdens de tekenlessen de decors en de affiches hebben vervaardigd. Het schoolteam gaf, waar nodig, ondersteuning. Het re sultaat zal volgende week bestaan uit een bonte mengeling van spel, zang en dans. Merzlota is na Bykonox, Lemhoofd, Over de Muur, Leegwater en Porcospi- no het zesde muziektheaterstuk dat door het Griftland College wordt uitge voerd. De mysterieuze titel symboli seert, aldus Van der Roest, het gegeven dat mensen altijd vragen tegenkomen, waarop ze niet direct een antwoord hebben. Merzlota speelt zich af in het jaar 3003. Het is het verhaal over een stad die wordt geregeerd door een tiran. Deze tiran komt tot inkeer door de ontluiken de liefde tussen zijn zoon en een meisje uit het jaar 1993. Het muziektheater stuk wordt uitgevoerd op dinsdag 17, woensdag 18, donderdag 19, vrijdag 20 en zaterdag 21 mei. De zaal gaat elke dag om 19.45 uur open, de voorstellin gen beginnen om 20.00 uur. voor de Aanmelden: tel. 1 41 52 Bij Wildschut is een bril een kwestie van passen en meten. Zuiver vakwerk met behulp van verfijnde apparatuur. Bij Wildschut kunt u rekenen op de deskundigheid van de gediplomeerde opticien/'optometrist. Die neemt de tijd vooru, adviseert u met smaak. U hebt recht op die bekwame en persoonlijke begeleiding. Met het oog op uw bril. GROOTSTE COLLECTIE BIJ: ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON {02155) 2 22 12

Soester Courant | 1994 | | pagina 3