"Je leert daar echt meer dan uit de boeken" /Ah Informatiepanelen in Soester bossen 1 ACTUEEL t gemeente Uitrit Oranjehof kan in ogen college wel door de beugel Natuurwandeling Olympia op 14 mei vanaf Wieksloterweg Landelijke fietsdag: ook met route vanuit Soest WOENSDAG 11 MEI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 5 'De klant is koning' ie /vehand afwisseling. tieten kan ook Klachten bezorging Voor week van 15-21 mei Astma Fonds zoekt collectanten DE TROMSLAGER Politie vraagt om informatie over explosie in flat Duizend piek voor activiteiten voor buitenlandse meiden Ruim twintig mille voor Hartstichting Buurtbewoner bang voor overlast van parkeren Kim On GOS-leden houden open middag in Koningsdael Soester Dick van Vugt in authentieke Willy's MB jeep naar herdenkingen D-day A.A. VAN BREUKELEN B.V. <JY I van de Soester Courant) eend: osstraat 92: plaatsen van een k en woonhuis; lir. Huvgenslaan 100:plaatsen Va„ dakkapel; Vai> •eprijsstraat 102: plaatsen van e™ hut; en ■eprijsstraat 104: plaatsen van schuur; lommel 13: uitbreiden van e,. nhuis; !i aningbij 22: bouwen van een serre- aninginnelaan 114: vervangen vail berging en bouwen van een gara,» stallen; 6 rot. Lorentzlaan 36: bouwen van serre; ationsweg 3: plaatsen van een zij. ruw aan de woning; tsseveldlaan bouwen van een ea- /berging; ilhelminalaan 8: vergroten van een nhuis; 'aarsehriften AWB: binnen 6 weken bij 1 W. De stukken liggen ter inzage bij gevraagd: oor het oprichten en in werking ■en van een dansschool, Radema- traat 24; oor het oprichten en in werking len van een groothandel/produc- drijf van bijouterieën, Korte kweg 57a. ■aren: voor 1 juni. Voor inlichtingen- Milieubeheer, tel. 93593. eend: ;emeester en wethouders van Soest en bekend, dat bij besluit van 26 1994 vergunning ingevolge de milieubeheer is verleend aan: ilvédèreweg 5b (het lamineren van werk); eteringpad 13a (opslag van diverse eren, alsmede een werkplaats voor ie reparaties van eigen materieel) aren voor 22 juni. Voor inlichtingen: Milieubeheer, tel. 93593. W. hebben besloten het plaatsen ïetsen en bromfietsen anders dan fietsenstallingen te verbieden op penbare ruimte rond het station t Zuid, welke gelegen is tussen de ng Eikenlaan 42 en de aansluiting le Nieuweweg en langs de Nieuwe- ussen de aansluiting van de Eiken en van de Parklaan. aar binnen 6 weken bij B. en W. gevraagd: :n Blieklaan 68: 1 eik; ollo 117:2 berken, 2 eiken.Bezwa_ nnen 4 weken bij Groen, Natuur en ;chap. '.end: lonieweg 3 en 5: enkele berken, 1 1 ceder, 1 acacia; ningsweg 31: 2 Hollandse eiken; n Mecklenburglaan 50: 1 ceder; ïenkruidstraat 13: 1 berk; rJengde Talmalaan: 1 esdoorn; atrixlaan 41: 3 coniferen; Paulownalaan 34: 4 sparren, 1 waren binnen 6 weken bij B. en W. 3e gemeente Soest heeft 545 hec- re bos- en natuurterrein in be- eer. Als uitvloeisel van recente beleidsplannen besteedt de ge- neentelijke afdeling Groen, Na- uur en Landschap meer dan voor- leen aandacht aan de communica- ie met 'de klant'. )at is in dit geval de recreant, afkomstig ïit Soest, de regio of daarbuiten, die van leze natuurterreinen gebruik maakt )m te wandelen, te fietsen of paard te ij den. rer uitvoering van de verhoogde p.r.- nspanning zijn begin mei op vier 'stra- egische' plekken informatiepanelen geplaatst, waarop aan de recreant een aantal wetenswaardigheden worden »epresenteerd. Elk van de panelen ïeeft een uniform 'algemeen deel', met kenmerkende informatie over de Soes- - 3910 AA Rhenen -wilt u beren goed bekijken, t dan vooral niet een verrekijker nemen! 2000 niet-beren 9 is er in Ouwehands Dierenpark nog aer te doen. Ouwehand presenteert >eleeuw in de "spetterende", Califor- zeeleeuwenshow, en de Burmese ïshow. Kijken naar de zeehonden in rdzeewad, dieren aaien in de kinder- j en actief bezig zijn in onze attrac- veilige speeltuinen. En als sluitstuk astische rit met de monkierail waarbij boven allerlei dieren zweeft. mds Dierenpark, *eg 109, Rhenen jaar geopend 0-18.00 uur M'«--19,00 ,3"K-Gratis teren van 3 lot 9 jaar:16,50 nax. 170,- per gezin. 1376-19110 ter natuur. Op elk der vier lokaties is er voorts een specifiek gedeelte over de flora en fauna ter plekke. Tenslotte is er op alle vier de panelen een 'actuele hoek', waar de afdeling Groen, Natuur en Landschap informatie over actuele beheersactiviteiten kwijt kan. De pane len zijn opgesteld in een viertal robuus te, overkapte 'ruiven'. Ze bevinden zich op de: parkeerplaats Sparrenlaan; par keerplaats Foekenlaan (bij spoorweg overgang); Schapendrift (zijde Soest- duinen) en parkeerplaats Maarschal- kersteeg (bij Avia-restaurant). Naast deze permanente informatiepa nelen, heeft de afdeling de beschikking gekregen over drie verplaatsbare pane len, die informatie geven over het be heer van heidevelden. Om dit typische landschap te behouden, moet de voort gaande vergrassing hiervan worden te- Wethouder Ries van Logtenstein opende maandagmorgen één van de pa nelen. Foto: Goos van der Wilt. gen gegaan. t,en van ae niervoor toege paste technieken is het zogenaamde 'plaggen'. De 'heide'-panelen zullen worden geplaatst bij de locaties waar de gemeente aan het plaggen is. Naast uit leg over het 'hoe en waarom' van het plaggen, wordt de recreant verzocht de kwetsbare jonge heideplantjes te ont zien. Ook brengt de afdeling Groen, Natuur en Landschap twee nieuwe bro chures over de gemeentelijke bos- en natuurterreinen uit, te weten: 'Waarde volle natuur van Soest' (algemeen) en 'Paardrijden in de bos- en natuurterrei nen van de gemeente Soest' (wenken voor de ruiter). Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit hebt, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan nog dezelfde avond nabezorgd. Belt u woensdag na 18.30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoord apparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdagmiddag nagebracht. Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 02155-21841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabe- zorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. Van 15 tot 21 mei houdt het Ast ma Fonds de jaarlijkse collecte. Met de opbrengst helpt het Astma Fonds mensen met astma, chroni sche bronchitis of longemfyseem, onder meer c|oor wetenschappelijk onderzoek, voorlichting aan pa tiënten en hun omgeving en scho ling van artsen en verpleegkundi gen. Het Astma Fonds hoopt dit jaar met 55.000 collectanten op pad te gaan. De laatste jaren lag het aantal collectanten stabiel rond de 50.000. Door een be roep te doen op de hulpvaardigheid van de overige Nederlanders wil het Astma Fonds proberen ook de plaatsen en straten, waar tot dusverre niet werd ge collecteerd, te bereiken. Hiervoor is een landelijke wervingscampagne ont wikkeld met wervingsposters en wer vingsadvertenties. Hiermee wil het Ast ma Fonds trachten meer Nederlanders te bewegen een avondje tussen 18.00 en 21.00 uur actief te zijn met collecteren. Ook in Soest zijn collectanten nodig. Eén op de tien Nederlanders lijdt aan één van deze aandoeningen, waarvan 300.000 ernstig. Indien u in de week van 15 tot 21 mei een paar uurtjes over hebt kunt u con tact opnemen met de plaatselijke col lecte-organisatie: mevrouw C. van Brussel, tel. 18126. De salade- en koud buffet specialist voor particulieren en bedrijven! 02155 - 22871 *«hsv' Steenhoffstraat 58 De politie tast nog in het duister om trent de oorzaak van de explosie die twee weken geleven een flatwoning aan het Saenredamplantsoen heeft ver woest. Het buurtonderzoek heeft nau welijks bruikbare informatie opgele verd. Omdat de politie nog steeds sterk reke ning houdt met brandstichting, wordt iedereen, die mogelijke inlichtingen over de brand kan verstrekken, ge vraagd contact op te nemen met de po litie. Vast staat dat er geen sprake was van een gasexplosie. J)e gasleidingen man keren namelijk niets. De bewoner was in de bewuste nacht overigens niet thuis. Hij logeerde die nacht bij zijn moeder. De woning is eigendom van de woningstichting Soest. Uit de schatkist van de gemeente Soest zal duizend gulden worden gehaald. Het geld wordt beschikbaar gesteld aan het Internationaal Vrouwen Centrum dat 'meidenactiviteiten' wil organise ren. De Stichting had om 1.500 gulden ge vraagd, maar met enige aanpassingen is volgens de gemeente duizend gulden voldoende. Dat bedrag wordt nog dit jaar overgemaakt. Het Internationaal Vrouwen Centrum zal het geld vooral besteden aan voorlichtingsactiviteiten. Het subsidie-verzoek was te laat bin nengekomen om nog in de voorjaarsno ta te worden behandeld. Maar omdat in de welzijnsnota 'meidenactiviteiten een hoge prioriteit hebben gekregen, gaat het college akkoord. Dekking van het bedrag is mogelijk, omdat minder geld voor emancipatie doeleinden is uitgegeven, dan was be groot. De collecte van de Nederlandse Hart stichting heeft in Soest 20.729 gulden en vijf cent opgebracht. Mevrouw Blaas haalde het meeste geld bijeen. Zij col lecteerde in drie wijken en verzamelde 970 gulden. De Vrienden van de Hart stichting zijn zeer erkentelijk voor alle gulle giften. De uitrit bij de Oranjehof aan de Burgemeester Grothestraat is vol gens het college van burgemeester en wethouders veilig genoeg. Dat schrijven b en w in een brief aan bewoner J. Luttmer van de Oran jehof. Luttmer had de gemeente gevraagd maatregelen te treffen in verband met de onoverzichtelijke situatie op die lo catie. Met name geparkeerde voertui gen zouden het uitzicht belemmeren. Volgens de gemeente is de klacht te recht, maar het college nuanceert de klacht van Luttmer wel. Volgens de Soester zou het probleem worden ver oorzaakt door auto's die bij Garage Van Dolderen staan geparkeerd. De gemeente houdt het erop, dat de over last wordt veroorzaakt door auto's die vlakbij de in/uitrit worden geparkeerd. Om deze overlast structureel op te los sen, zou een aantal parkeerplaatsen op de Burgemeester Grothestraat moeten verdwijnen. Gezien de grote parkeer- behoefte op die straat, acht de gemeen te dat onwenselijk. Bovendien, zo stelt het college, is de huidige verkeerssitua tie niet onveilig. Een buurtbewoner van het Chinees af- haalrestaurant Kim On vreest dat hij nog meer parkeeroverlast zal onder vinden, als hef bedrijf zich op perceel 60 van de Nieuweweg vestigt. Hij heeft dat schriftelijk meegedeeld. De Soester zegt nu al last te hebben van auto's die klanten van Kim On langs de weg parkeren. Het college is van plan om een procedure te starten voor het stellen van nadere eisen betreffende het parkeren. Dat is inmiddels in een brief aan de buurtbewoner gesteld. De eige naar van Kim On is telefonisch op de hoogte gesteld van de problematiek. Hem zal worden gevraagd wat hij van het parkeerprobleem vindt. Intussen zal de gemeente de genoemde procedu re starten. De Woongroep Koningsdael van het project Groepswonen Ouderen Soest (GOS) houdt op zaterdag 28 mei een open middag. Belangstellenden kun nen tussen 14.00 en 16.30 uur een kijk je komen nemen in het voor Soest unie ke woonproject. De bewoners voelen zich nu allemaal thuis in Koningsdael (achter Advisie Automatisering aan de Koningsweg). De bijeenkomst begint met een toe spraak van de GOS-voorzitter, daarna worden twee maquettes onthuld. Na de pauze kan de algemene ruimte worden bezichtigd, alsmede de hobbygarages, de fietsenstalling en enkele woningen. Het volgende programma-onderdeel is de vertoning van een videofilm, waarna er gelegenheid is tot napraten. Honderdduizenden mensen zullen straks persoonlijk getuige zijn van de herdenking van D-Day. Onder hen ook Soesters, zoals Dick van Vugt en Hans WelzenisBeiden zijn lid van Keep Them Rollirig (KTR), een vereniging van mensen met legervoertuigen uit de Tweede Wereldoorlog. De Nederlandse club zal met zevenhonderd leden en 450 jeeps, GMC's en andere authentieke, geallieerde voertuigen acte de présence geven. Uit andere landen komen nog eens ruim 4.200 KTR-ers. Om deel te nemen aan de verschillende defilé's, de herden kingen bij te wonen, de grote ruilbeurs te bezoeken, maar ook om con tact te leggen met de oorlogsveteranen die bijna vijftig jaar geleden de kust van Normandië aanvielen en een begin aan het einde van het Na zi-bewind maakten. De wellicht bekendste invasie uit de geschiedenis kostte het leven aan tienduizenden bevrijders. "Een Canadees vroeg of hij nog één keer in een jeep vanuit zee het strand op mocht rijden. Ik heb hem mijn jeep geleend, hij is achteruit de zee in gere den en vervolgens weer terug het strand op, net als dat hij dat veertig jaar geleden had gedaan." Het verhaal van Dick van Vugt speelde zich tien jaar geleden af. Toen was hij, veertig jaar na D-Day, ook al aanwezig bij de herdenkingen aan de Noord westelijke Franse kust. "Ik probeer zelf altijd met name contact te leggen met veteranen. Je moet ook interesse tonen in de geschiedenis. Je kunt heel veel le ren uit boeken, maar daarin wordt meestal een bepaalde visie gegeven. Je leest het nooit, zoals de mensen, die het hebben meegemaakt, vertellen. Je hoort zoveel verschillende verhalen. Als je als een nummer uit een boot wordt geslingerd, terwijl ze allemaal op je schieten, heb je natuurlijk wel ge mengde gevoelens. De één stapte bij wijze van spreken in zijn zondagse pak het strand op, de ander in gerafelde kle ren. De meeste activiteiten rond de her denkingen zijn vaak heel erg ontroe rend, op 5 en 6 juni zelfs sentimenteel. Die mannen maken gedurende die da gen toch weer een heleboel mee." De jeep van Van Vugt, een Willy's MB, staat er klaar voor. Bij goed weer zal hij de reis naar Normandië in zijn jeep ma ken, in het andere geval zet hij zijn le gervoertuig, dat een maximale snelheid van tachtig kilometer per uur haalt en per zes kilometer één liter brandstof verbruikt, op de trailer achter zijn per sonenauto. Op dit moment vaart ergens op de Atlantische Oceaan een schip dat legervoertuigen uit W.O. II in Frankrijk zal lossen, sommige Engelsen steken het Kanaal in hun amfibievoertuigen over, kortom: De KTR-ers hebben er alles voor over om straks aanwezig te zijn. Virus De Soester kocht de jeep in Zwitserland en deed er zeven maanden over, voor dat hij in april vorig jaar een kenteken nummer kon aanvragen. Hij meldde zich wederom aan als lid van Keep Them Rolling. "Ik was al eerder lid ge weest. Verslavend? Ja, we noemen dat de 'tik van het groene virus'. Als je dat eenmaal hebt, kom je er niet meer van af. Maar het is een gezonde tik, hoor. Sommige mensen denken dat wij ook uniformen dragen, maar dat zijn andere verenigingen. Bij Keep Them Rolling gaat het ons puur om de voertuigen." Dat KTR-leden deelnemen aan de her denkingen in Normandië is niet iets van de laatste tijd. "Er zijn mensen die ons wel eens vragen wat we daar te zoeken hebben, maar dat hoor je nooit van de veteranen. Zij vinden het juist leuk om een ritje te maken en zitten vaak tijdens de defilé's in de wagens." KTR is uitgenodigd door het Interna tionale Comité dat de herdenkingen en alle activiteiten daaromheen organi seert. Alle clubs en instanties die deel nemen hebben een vertegenwoordiger in dat comité. Zo beheert een lid van KTR de penningen van het Internatio nale Comité dat onder de paraplu van de Franse en Engelse overheid opera tioneel is. Van Vugt: "De herdenking van D-Day vindt één keer in de vijf jaar plaats. Sommige leden leven er twee, drie jaar naar toe, er zijn zelfs mensen die er een legervoertuig voor kopen. De auto's worden schoongemaakt, geschuurd, opnieuw gespoten. Het wordt nu tijd dat hun auto klaar is." Van Vugt vertrekt op 1 of 2 juni naar Courseulles. Daar is een camping gere serveerd voor de Nederlandse en een aantal Poolse KTR-ers. Daar wordt ook op 4 juni het eerste défilé gehou den, al kan daar slechts een beperkt aantal voertuigen aan deelnemen. Het zelfde geldt voor de defilé's op 5, 7 en 11 juni. Van Vugt weet nog niet of hij met zijn Willy's MB in de stoet rijdt, maar daar heeft hij al een oplossing voor gevonden. Voor op de jeep heeft hij een authentieke vouwfiets die de pa rachutisten bij de invasie meenamen tij dens hun sprong. "Ik kom dus overal." De fiets zal hem goed van pas komen, want in verband met de invasie van de legervoertuigen uit de Tweede Wereld oorlog gelden op verschillende dagen en/of dagdelen rijverboden. "Er zijn nu veel beperkingen opgelegd, met name op 5 en 6 juni. Dat is ook logisch, want als alle voertuigen gaan rijden, zitten al le wegen in Normandië verstopt. Het is daar eigenlijk twee weken feest, alleen op 5 en 6 juni is het tijdens de officiële activiteiten meer ingetogen. Het is nu ook strakker georganiseerd dan tien jaar geleden om chaos in de straten te voorkomen", aldus Van Vugt die zich enorm verheugt op het verblijf in Nor mandië. Staatshoofden Om een voorproefje te nemen, toont hij dikke plakboeken met foto's. Afbeel dingen van staatshoofden en andere hoge gasten, foto's van de defilé's en van twee voormalige parachutisten die in 1944 het eerste huis bevrijdden. Dat was en is nog steeds een café. Op de foto nippen de veteranen aan een biertje. "Veel van die mannen zoeken steeds hun oude plekjes op", zegt Van Vugt. Zijn gezin blijft, in tegenstelling tot de periodieke weekeinde-uitstapjes van KTR, thuis. Van Lugt had graag zijn oudste zoon meegenomen, maar schoolverplichtingen gooien roet in het eten. "Jammer, want daar leert hij meer dan in één jaar geschiedenis op school. En voor zijn talen zou het ook goed zijn. Er komen daar mensen uit alle landen. Je leert daar echt meer dan uit de boe ken." "De één stapte bij wijze van spreken in zijn zondagse pak het strand op, de ander in gerafelde kleren. De meeste activiteiten rond de herdenkingen zijn vaak heel erg ontroerend, op 5 en 6 juni zelfs sentimenteel. Die mannen maken gedurende die da gen toch weereen heleboel mee", zegt Dick van Vugt. De Soes ter zal in juni met zijn authentieke Willy's MB jeep bij de her denkingen van D-Day aanwezig ziin. Foto: Goos van der Wilt. adres woning indeling ^von 1KUKEIEN b* m adviseurs in... HYPOTHEKEN - VASTGOED - ASSURANTIËN f hypotheken vastgoed assuiantiën Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest Tel. 02155- 17962/23789 Soest HANNIE SCHAFTHOF middenwoning met cv, tuin en berging hal, toilet, woonkamer met open haard, luxe keuken met inbouwapparatuur (o.a. afwasmachine, kookplaat, afzuigkap, koelkast, vrieskast en oven) verdieping 3 ruime slaapkamers, badkamer met ligbad en 2e toilet zolder met vaste trap en grote slaapkamer algemeen deze woning verkeert in perfekte staat van onderhoud en is o.a. voorzien van nieuwe cv-ketel, thermopane beglazing en rolluiken WOONERF Gevraagde koopsom f 247.000,- pfaats Soest adres KONINGINNELAAN ligging Soestdijk woning vrijstaand gemoderniseerd woonhuis met c.v., berging en blokhut indeling ruime woonkamer voorzien van marmer vloer en vloerverwarming, luxe open keuken met inbouwapp. (o,a. keramische kookplaat, koelkast, vrieskast, afzuigkap, electrische oven), hal, toilet, luxe badkamer met ligbad en aparte douche en wasruimte verdieping 3 slaapkamers en toilet algemeen deze woning verkeert in zeer goede staat van onderhoud en heeft een karakteristieke uitstraling VRIJSTAAND GEMODERNISEERD WOONHUIS Gevraagde koopsom f 398.000,- RUSTIGE LIGGING Soest KORTE HARTWEG hoekwoning met cv, berging, garage en tuin indeling hal, toilet, kelder, moderne keuken, kamer en suite met schuifpui verdieping 3 slaapkamers, badkamer met ligbad en 2e toilet zolder met vaste trap en ruime 4e slaapkamer algemeen Opp. ca. 200 m2 de woning verkeert in perfekte staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 255.000,- 3-KAMER HOEKAPPARTEMENT plaats Soest adres RUBENSLAAN ligging De Engh woning 3-kamerhoekappartement op de 2e verdieping met berging op de begane grond indeling hal, toilet, douchecel, woonkamer, keuken, bijkeuken en 2 slaapkamers algemeen servicekosten bedragen ca. f 340,- per maand Gevraagde koopsom f 118.000,- plaats adres Soest VAN GO YEN LAAN 3-kamerhoekapparip! begane grond Gevraagde koopsom etage met berging op de f 126.000,- Olympia houdt zaterdag de 37ste na tuurwandeling met start en finish op de atletiekbaan van AV Pijnenburg aan de Wieksloterweg OZ. Er zijn par- coursen van 5, 10,15, 20, 30 en voor het eerst ook 40 kilometer uitgezet. De langste afstand is in het programma opgenomen ter voorbereiding voor deelnemers aan lange afstandstochten, zoals de Tweedaagse in Amersfoort en de Vierdaagse van Nijmegen. De deel nemers aan de 40 kilometer kunnen tussen 9.00 en 10.00 uur starten, voor de 30 kilometer moeten de wandelaars tussen 9.00 en 11.00 uur vertrekken en de overige wandelaars kunnen tussen 10.00 en 13.00 uur op pad. Het startbu reau in het clubhuis van de atletiekver eniging sluit om 17.00 uur. De routes zijn uitgezet in het landgoed Pijnenburg, Hees, de Korte en Lange Duinen en de Staatsbossen in Baarn en de Lage Vuursche. Aan de start be draagt het inschrijfgeld vijf gulden (in clusief herinnering)V ooraf inschrijven verdient aanbeveling en bespaart de deelnemer bovendien een gulden. Le den die zijn aangesloten bij een erkende wandelsportorganisatie genieten een extra voordeel van vijftig cent. Zonder herinnering (een medaille met natuu rafbeelding aan lint) kost inschrijving 1,75 gulden. Voor inlichtingen en/of inschrijven: Mevrouw M. Visser, tel. 24490 of W. van Steendelaar, tel. 16414 (na 18.00 uur). Iedere fiets- èn natuurliefhebber kijkt er elk jaar bij het ontluiken van de lente naar uit: een dag heer lijk fietsen door bos, polder, heide en ander natuurschoon in het ka der van de Landelijke Fietsdag. Dit overbekende landelijke jaarlijkse fïetsfenomeen wordt dit jaar op zater dag 14 mei gehouden, georganiseerd door de ANWB, uiteraard wederom in eendrachtige samenwerking met vele plaatselijke VW-kantoren en ANWB- vestigingen in den lande. Deze funge ren weer als startpunt van route's tussen 30 en 40 kilometer. Dit jaar is wederom ook de VW/ANWB Soest aan de Steenhoffstraat startpunt van een leu ke, afwisselende fietsroute. Vanaf he den, en op 14 mei zelf tussen 9.00 en 13.00 uur, kan men routebeschrijvin gen op het kantoor verkrijgen a f 3,- per persoon. (Toeraktief-leden van de ANWB betalen op vertoon van hun bon f 1,50; deelnemers met een Becel- waardebon kunnen gratis een routebe schrijving verkrijgen). Men kan starten op 14 mei tussen 9.00 en 13.00 uur bij de VW/ANWB Soest: op de routebeschrijving wordt dan een eerste stempel gezet. U fietst vervolgens aan de hand van uw route beschrijving en moet onderweg op een controlepost op de helft van de route opnieuw een stempel laten zetten. Aan het eind van uw tocht komt u weer uit op het startpunt, alwaar u uw laatste stempel ontvangt en vervolgens natuur lijk de medaille! U moet er wel voor zorgen dat u voor 17.00 uur bent terug gekeerd, na die tijd kan men geen me daille meer ontvangen! Deelnemers aan de Landelijke Fietsdag ontvangen op vertoon van een afge stempelde routebeschrijving t/m 12 ju ni een korting van f 5,- op de geldende toegangsprijs van het recentelijk ge opende archeologische themapark Ar- cheon in Alphen aan de Rijn. Voor meer informatie: VVV/ANWB Soest, tel. 12075.

Soester Courant | 1994 | | pagina 5