irs ie zone •Si damixa 275, W \AR HOUDEN Initiatief winkelcentrum O verhees trek 600 kinderen igeblikte cadeaus voor moeders ïieuwe Omega maakt vliegende start Zonwering Soest slaat nieuwe weg in BOSMAN 7HANDEL WANDEL I es bij elkaar umfbtografie n Braderie Super ij Stratenloop van Doorn op 25 mei <:+r" "DE SPRINCBOKKEN" Keuzemenu's Van den Brink muf en heeft daarom 'n geweldige voorjaars-aktie van damixa thermostatische douche-mengkraan. Veilige 'afroomkluis' nieuw wapen tegen criminaliteit PAGINA 6W0ENSDAG 11 MEI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 7 MIEUWENHUIS TBBS zen inde uizenkrant. e krant! Syllie Hair knipt voor Unicef ïennismakingsshow bij Opel-dealer Nefkens Algemene Gymnastiekvereniging LEDENWERFACTIE GRATIS 4 WEKEN Vanaf 15 mei aan Soesterbergsestraat Nu eigen ervaren monteurs en fikse kortingen op artikelen JéUSH' BESTAAT Uw voordelen: Thermostaatkraan v.v. temperatuurbegrenzing (veilig voor kinderen) Comfortabele regeling douchewatertemperatuur Moderne Deense vormgeving Vakkundige installatie door Waarborg-installateur 5 jaar garantie Compleet geplaatst, Cm! \Jincl.BTW VRAAG VRIJBLIJVEND ONZE DOCUMENTATIEMAP AAN Bij kantoor efficiency Van de Ven Wie personeel zoekt leest de Soester Courant 1MER tot uw beschikking in t/m het einde nederlana I E VE I L I G I NG m 29 nd woonhuis met c.v.-gas 'in rondom. Links, aan het eind u een ruime garage/berging. in sfeervolle villawijk met in de uitstekende winkelvoorzienin- 'ervoerIndeling: b.g. woonka- eetkeuken, bijkeuken, slaap- nte, toilet en hal. 1e verdie ts, badkan7eren overloop. 2e older. Totaal grondoppervlak met groot dakterras, eigen lift alsmede parkeerplaats en terrain. Oppervlak apparte- uitgevoerd met veel extra's van 51 rn2 met open haard in ering en schuifpui naar dak- zicht en optimale zonligging. keuken met inbouwappara- dkamer en aparte douche- 'en wand- en vloertegels, 2 i en riante hal. /ee downs hebben bijna zeshon- Jrd cadeaus voor moederdag in- mblikt. Dat gebeurde vorige week isdag in winkelcentrum Over- Jes. De ludieke actie was opgezet >or enkele ondernemers uit het [nkelcentrum. Ze hadden de vijf basisscholen vijf, zes Weken geleden gevraagd of de kinderen op school een presentje voor hun moe der mochten maken. Dat zouden ze dan op de Tamboerijn kunnen laten inblik ken. De respons was overweldigend. "Alle scholen hebben spontaan meege daan" zegt Anton van de Grift van An- ton's groentezaak. Honderden kinde ren kwamen dinsdagmorgen met hun zorgvuldig verscholen en ingepakte ca deautjes naar de speciale kraam in het winkelcentrum. Die werden vervolgens ingeblikt. Om de blikken kwam een wikkel met de tekst 'Voor mijn allerlief ste moeder'. De scholieren konden ook hun naam op de wikkel schrijven. De actie is een gebaar van de midden standers naar de afzetmarkt in Over- De twee clowns blikten dinsdag hon derden blikken met zelfgemaakte ca- deam Foto: Goos van der Wilt. hees. Juist daarom waren de scholen in Overhees uitgenodigd. Van de Grift: "Als je zag hoe enthousiast de kinderen waren. Ze hadden een onvergetelijke middag." Het hoogtepunt van de actie was wellicht afgelopen zondag, toen de kinderen, vermoedelijk vroeg in de ochtend, het ontbijt-op-bed opsierden met hun zelfgemaakte en ingeblikte verrassing. tijdens de jaarlijkse Stratenloop Klaarwater zal Super van Doorn nieuw uitpakken met een bra- lerie. Ditmaal heeft de super- arkt aan de Wiardi Beekman- raat voor een groot aantal nieu- e activiteiten gekozen. Pp woensdag 25 mei start het feest om 18.00 uur. De eerste wedstrijd van de Stratenloop begint een half uur later. Op de parkeerplaats voor de zaak komt een groot springkussen (in de vorm van een koffiepot) voor kinderen te staan. De bezoekers kunnen meedoen aan het Rad van Fortuin en een aantal kramen met oude ambachten bekijken. Super Van Doorn heeft onder anderen een mandemaker, een pottebakker, een poppen- en zijdemaker en een glasbla zer op het programma staan. Verder kan worden gekeken hoe stroopwafels worden gemaakt (en smaken) en kun nen de kinderen zich uitleven bij het ballengooien. Ook is er een barbecue stand met een terras. Super van Doorn is mede-organisator van de Stratenloop. René van Zee van atletiekvereniging Pijnenburg regelt het sportieve deel van de populaire straat wedstrijd. Op de sportpagina's van de Soester Courant is al een aantal keren aandacht besteed aan de editie van dit jaar. Opgeven voor de loop kan in de avonduren bij René van Zee, tel. 25500. Op zaterdag 14 mei zullen Sylvia van Welzenis en haar volledige team gratis kinderen knippen. Kapsalon Syllie Hair aan de Soesterbergesestraat doet dat om Unicef te helpen. Voor het knippen van kinderen hoeft komende zaterdag niet te worden be taald. In ruil daarvoor hopen Sylvia en haar medewerkers dat de ouders een bedrag schenken aan Unicef, de kin derorganisatie van de Verenigde Na ties. Iedereen mag zelf bepalen, hoeveel geld hij achterlaat en wat door Van Welzenis aan Unicef zal worden over gemaakt. Het is niet nodig om een afspraak te ma ken voor het knippen, want Sylvia en haar team staan klaar. De kapsalon is te vinden aan de Soesterbergsestraat 39a, tel. 10706. lij Opel-dealer Nefkens aan de fBirkstraat is het deze maand nog Irukker dan normaal. In de show room van Nefkens wordt namelijk de première gevierd van de nieuwe Omega, het vlaggeschip van Opel [waar menigeen reikhalzend naar heeft uitgekeken. E De vorige Omega was immers reeds en- Ikele maanden geleden totaal uitver- kocht en de Senator verdween medio vorig jaar uit de produktie. Dit heeft bij- gedragen aan de enorme belangstelling t voor de nieuwe Omega, die in vergelij king met zijn illustere voorgangers een flinke stap vooruit heeft gemaakt. Nog voor de officiële verkoopstart konden reeds meer dan 1.000 orders van klan ten worden genoteerd. Hierdoor heeft de Opel-importeur zijn verkoopprog nose voor dit jaar inmiddels al naar bo ven bijgesteld. Na het algemeen teleurstellende auto jaar 1993 geven de vooijaarskriebels van 1994 duidelijk aan, dat het dit jaar beter gaat. Bij Opel wordt krachtig voortgeborduurd op het succes van de Corsa, Astra en Vectra. Eveneens bo ven verwachting presteert de Opel Combo, het compacte ruimtewonder op basis van de Corsa. Maar nu staat de nieuwe Omega volop in de schijnwer pers. Kwaliteit gegarandeerd Het lijdt geen twijfel, dat de nieuwe Omega zich spoedig een vaste plaats zal weten te verwerven tussen alle andere Opel bestsellers. De eerste tekenen zijn veelbelovend. Sinds de produktiestart in de fabriek te Rüsselsheim is het werk tempo stap voor stap opgevoerd, om het normale produktieniveau te berei ken en tegelijkertijd optimale kwaliteit van de nieuwe Omega te garanderen. Inmiddels zijn de Nederlandse Opel- dealers voorzien van de eerste exem plaren. De prognose voor 1995 wordt voorlopig gehandhaafd op 7500 stuks. Overigens is de belangstelling voor de nieuwe Omega niet alleen in Neder land, maar ook in de rest van Europa opvallend groot. Nog voordat er ook maar een enkele auto richting klant was De nieuwe Omega zit ruim in de sterke punten. Drie aspecten voeren de bo ventoon. Het meest in het oog springt uiteraard de zeer fraai vormgegeven carrosserie, waarin een zee aan comfor tabele binnenruimte en een kluis aan passieve veiligheid schuilgaat. Ten tweede biedt de Omega direct een enorme hoeveelheid keuze-moglijkhe- den, dank zij het complete modellen- programma met uitsluitend nieuwe mo toren. Minstens zo belangrijk is de bij zonder aantrekkelijke prijs/uitrus tingsverhouding. Voor een basisprijs van f 53.950,- biedt elke Opel Omega onder meer standaard ABS, twee full- size airbags, centrale vergrendeling met infrarood afstandsbediening en star tonderbreker, audiovoorbereiding met acht speakers en antenne in de achter ruit, stuurbekrachtiging en bovendien geleverd, beschikte de fabriek eind april reeds over een riante order-portefeuille van 50.000 exemplaren, elektrische bediening van de voorpor- tierruiten, de buitenspiegels plus de hoogteverstelling van de bestuurders stoel. Waarmee het als een paal boven water staat, dat de nieuwe Omega on gekend veel waar voor zijn geld biedt. Tussenniveau GL Comfort Over keus gesproken: sinds de eerste presentatie is het aantal uitrustingsmo gelijkheden belangrijk uitgebreid met de introductie van de Omega GL Com fort. Dit uitrustingsniveau, dat met alle motoren kan worden gecombineerd uitgezonderd de 3.0i V6, past precies tussen de GL en CD-niveaus. Boven de Omega GL, die de aanduiding 'instap model' eigenlijk nauwelijks verdient, biedt de GL Comfort tegen een meer prijs van f 2.750,- standaard metallic lak, bredere banden, drie hoofdsteunen op de achterbank, instelbare lendesteu- nen op beide voorstoelen, elektrische hoogteverstelling eveneens op de pas sagiersstoel terwijl de rugleuning van deze stoel ook in zijn geheel naar voren kan worden geklapt. Op deze manier ontstaat bijvoorbeeld in de toch al uit zonderlijk ruime Opel Omega Station wagon een maximale laadlengte van niet minder dan 2,9 meter. Bij Opel Nefkens wordt momenteel een grote kennismakingsshow gehouden. Diverse uitvoeringen van de Opel Omega staan daar. Uiteraard is het mo gelijk een proefrit te maken. De vereniging volop in beweging van 17 mei tot 11 juni demo/instuiflessen voor de navolgende groepen: JAZZDANSEN en AEROBIC GYMNASTIEK OUDER en KIND (vanaf 17, jaar) GYMNASTIEK PEUTERS (2 en 3 jaar) GYMNASTIEK KLEUTERS (4 en 5 jaar) GYMNASTIEK JEUGD (meisjes/jongensgroepen) SPRINGGROEP (gemengd meisjes/jongens) RECREANTEN 20+ en FITNESS (damesgroepen) RECREANTEN 50+ en CARDIOTRIM (dames- en herengroepen) in de sportzalen: Paulus Potterlaan/Smitsweg/Aqua Indoor kennismaking met onze vereniging; daarna kunt u tót 1 oktober 1994 tegen de geldende contributie 10 lesuren volgen voor: Ouder en kind/peuters 35,00 Recreanten 65+ 37,50 Overige groepen 45,00 Lesrooster, informatie en/of aanmeldingen kantoor Laanstraat 93a. Wo.: 10.00 tot 12.00 uur. Do.: 19.00 tot 20.00 uur. Telefoon 12124 of 20458 en 22405. Bij restaurant Van den Brink kun nen de gasten vanaf zondag 15 mei hun eigen keuzemenu samenstel len van de 'a la Carte' kaart. Hier mee wordt ingespeeld op de be hoefte die onder de bezoekers van het etablissement aan de Soester bergsestraat blijkt te bestaan. Gekozen kan worden uit een drie gan genmenu (47,50 gulden), een vier gan genmenu (55,00) en een vijf gangen menu (62.50). De kwaliteit van de ver- sprodukten blijft gehandhaafd en een seizoensgerichte aanpak blijft hoog in het vaandel staan bij Van den Brink. Dochter Claudia en zoon Stephan zet ten het horecabedrijf per 1 september voort. De keuzemenu's geven alvast een voorproefje van die verandering. Restaurant Van den Brink aan de Soesterbergsestraat. "Wij willen graag aan onze gasten tege moet komen", is het motto van de jonge ondernemers. "Natuurlijk hopen we dat een wat breder publiek daarvan op de hoogte wordt gesteld. Vakmanschap en vriendelijkheid spelen wat ons be treft een hoofdrol", aldus Claudia en Stephan. In september zwaait een nieuwe kok de scepter in de keuken. Lies Ott draagt dan zorg voor de begeleiding in het culi naire hart van restaurant Van den Brink. De nieuwe vorm van de kaart spreken haar en haar man bijzonder aan. Ze rekenen erop dat ook de gasten de keuzemenu's en andere gerechten appreciëren. Zonwering Soest is dit jaar een nieuwe weg ingeslagen. G. Groen van het bedrijf aan de Beetzlaan zal niet meer een beroep hoeven te doen op onder-aannemers, omdat hij twee vaste service-mensen en monteurs in dienst heeft genomen. Uitbesteden van werkzaamheden is er niet meer bij, Zonwering Soest houdt voortaan alles in eigen hand. Een grote vooruitgang, vindt Groen. "Een zonwering is overal te koop, maar in de meeste gevallen moeten de men sen 'em dan zelf monteren en eventueel inkorten. Bovendien krijgen ze geen garantie. Bij ons hoeven de mensen niets zelf te doen, want wij hebben men sen in huis met jarenlange ervaring. En bij ons krijgen ze ook nog eens vijfjaar fabrieks-garantie. Een scherm of ander artikel wordt pas verkocht bij de mensen thuis. Groen: "Al komen de mensen bij ons en geven ze de maten op,' wij komen altijd eerst langs om te kijken en te meten. Wij ne men niet het risico, dat de klant er mis schien één centimeter naast zit. En als het niet uitvoerbaar is, wat nauwelijks nog voorkomt, ziet de monteur dat di rect. Deze service is gratis." Zonwering Soest werkt met topmerken als Luxaflex, Degalux, Sunway, Vero- sol en PBS-zonneschermen. Sinds kort levert de Soester onderneming ook spe ciale bakken die overal kunnen worden opgehangen. De zonweringen zitten in nieuwe cassettes die vooral in situaties met bijvoorbeeld lage dakgoten uitste kend van pas komen. In de overzichte lijke showroom aan de Beetzlaan kan alles rustig worden bekeken. Daarbij vallen tevens de verschillende horren van leverancier Hamstra op. Met de intrede van het voorjaar is het zaak een goede zonwering te hebben. "Het is goedkoper om wel een zonwe- Foto: Goos van der Wilt. ring aan te schaffen, want de zon kan in een woning veel schade aanrichten. Denk alleen maar aan het verkleuren van meubels", zegt Groen. Kortingen Hij pakt deze lente uit met forse aanbie dingen. Zonwering Soest geeft tijdens de vooijaarsactie tien procent korting op de artikelen, bij aankoop van een scherm, krijgt de klant zelfs 17,5 pro cent voordeel. Met de aanbiedingen wil Groen zijn klanten deels tegemoet komen in ver band met de werkzaamheden die de ge meente momenteel uitvoert aan de Beetzlaan. Zonwering Soest mag dan een nieuwe weg zijn ingeslagen, de ge meente moet die weg nog bestraten. Op dit moment zijn de showroom en het kantoor bereikbaar vanaf de kant van de Schrikslaan. De werkzaamheden aan de weg, die op dit moment nabij de LOODGIETERS D E m V A N BETER li Deze aanbieding bestaat uit: Damixa thermostatische douche-mengkraan 28400 (nieuw model), Benodigde aansluitmaterialen, complete montage. Ook mogelijk: Thermostatische bad-mengkraan 28500 f365,-of 'n Damixa glijstangdoucheset 75600 (nieuw model) f 150,-. of kom kijken in ons bedrijf naar de speciale damixa display. Bosman Loodgieters b.v. - Oude Utrechtseweg 31 - 3768 CA Soest - Telefoon 02155 20644 Gecertificeerd Waarborg- installateur Koninginnelaan plaatsvinden, zullen steeds verder worden opgeschoven. Dat betekent, cjat Zonwering Soest over een poosje weer vanuit de richting van de Koninginnelaan te bereiken is. Ophalen Oudere mensen die een kijkje willen nemen bij Zonwering Soest kunnen het bedrijf bellen (tel. 19706). Zij worden dan opgehaald door een medewerker van het bedrijf, zodat ze zich geen zor gen hoeven te maken over de bereik baarheid. "Ouderen kunnen ons altijd bellen om zich te laten ophalen", aldus Groen. Zonwering Soest staat niet alleen voor de verkoop van diverse soorten artike len, maar ook voor het onderhoud en reparaties ervan. "Ook van schermen die niet bij ons zijn gekocht. Het gebeurt wel dat mensen een huis hebben ge kocht en niet weten waar de schermen vandaan komen. Dan hoeven ze zich niet te schamen om ons te bellen." Hoe gek het dan ook mag klinken, 'Zonwering Soest is voor veel mensen het zonnetje in huis'. Veiligheid in de onderneming neemt in de huidige maatschappij een steeds belangrijkere plaats in. De vlucht die de verschillende vor men van criminaliteit momenteel nemen, dwingt de ondernemer tot het nemen van een aantal veilig heidsmaatregelen in en om de zaak. Hierbij staat de veiligheid van het per soneel hoog op de lijst. Eén van de as pecten van beveiliging die om de hoek komt kijken, is het afromen van het in de winkel aanwezige kasgeld. Voor dit afromen wordt thans uit verschillende hoeken gedacht in de richting van een 'afroomkluis' met tijdvertraging en in- werp-opening. Als toonaangevend le verancier van brand- en inbraakweren de produkten heeft kantoorefficiency Van de Ven uiteraard een dergelijke kluis in haar assortiment. De 'Techno- max Moby TR-4' is zo'n kluis, voorzien van electronisch slot met 15 minuten tijdvertraging en een inwerp-opening. Dankzij de gunstige afmetingen (280 x 400 x 350 mm) is het kluisje eenvoudig onder vrijwel iedere toonbank of coun ter te monteren. Met behulp van de meegeleverde deur sticker kan men laten zien dat het pand is voorzien van een dergelijke kluis. Hiermee wordt de kans op een overval aanmerkelijk verkleind, en vergroot daarmee de veiligheid van het in het pand aanwezige personeel én klanten. Het kluisje is bijzonder geschikt als af roomkluis binnen alle situaties waar met contant geld gewerkt wordt, zoals detailhandel en horeca. Voor informatie kan contact worden opgenomen met kantoorefficiency Van de Ven aan de Steenhoffstraat, tel. 10115. (Zie ook de advertentie.)

Soester Courant | 1994 | | pagina 7