Lekker op vakantie voor weinig geld Rinus Michels: architect van de Amerikaanse voetbalopleiding H f sr Tips om uw vakantie-uitgaven in de hand te houden Een v bij Brochure boordevol suggesties en complete tips voor een vakantie Beeldenti Jan Jongbloed voorvechter clubsfeer Bondscoach Jan Derks optimistisch over jeugd Ontmoe bij Poëz WOENSDAG 18 MEI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 1Q WOENSDAG 18 M Opmerkelijke cr Gouden Kaart Klassement van Eurocard/ MasterCard draagt steentje bij aan jeugdvoetbal Oog Oog Roo Nab Oo( Recentelijk hebben de ANWB en het NIBUD (Nationaal Instituut voor Budgetvoorlich ting) onderzocht wat een doorsnee vakan tie kost in de zestien populairste vakantie landen in Europa, waaronder Nederland. En wat blijkt? Vakantie houden in eigen land blijkt heel voordelig te zijn. De gulden mag dan duur zijn, vergeleken met de buitenlandse bestemmingen bespaar je in eigen land op reiskosten. Ook blijken de prijzen op campings, terrasjes en voor de dagelijkse boodschappen lager te liggen dan in menig ander land. Alles op een rijtje gezet, blijkt het 'dure' Nederland een van de goedkoopste vakantielanden van Eu ropa te zijn! Wat moet men zich nu voor stellen van een vakantie in eigen land? Op deze pagina wordt u uitgenodigt voor een rondje Nederland in vogelvlucht. Of u nu liefhebber bent van natuurschoon, fietsen, wandelen of kamperen, u zult versteld staan van het aantal recreatie-mogelijkheden. Fries/and Friesland biedt naast zijn eigenzinnige cultuur vooral veel ruimte, stilte en rust. De Friese meren nodigen uit tot eindeloos watersportplezier, de monumentale stad jes met leuke musea, terrasjes en kroegen tot dromerige verkenningen. Er zijn bos sen, zandverstuivingen en heidevelden om in te verdwalen en kilometers lange stran den waar je kan uitwaaien. Friesland is bij uitstek een kampeerprovincie, waar je bij zondere mini-boerencampings aantreft zoals Boarnshiem (Aldeboarn) en It Weidumerhout (Weidum). Overijssel/Twente Eén van grootse aantrekkingskrachten van deze oostelijke provincie is het aantal on gekende fietsmogelijkheden. Al meer dan 50 jaar werken de Twentse gemeenten samen voor een goed rijwielpaden-net. Al fietsend kan men genieten van de fraaie natuur, om onderweg te stoppen bij attrac ties zoals Arboretum Poort (Losser), waar 1000 soorten bomen en struiken te bewon deren zijn. Recreatieparken zijn er te over: denk maar eens aan Lageveld (Wierden), Het Rutbeek (Enschede) en Het Hulsbeek (Oldenzaal/Weerselo). Gelderland Natuurschoon is ook één van de sterke punten van de provincie Gelderland. Met name de Veluwe (waaronder het Nationaal Park De Veluwe), waar zoals bekend bos sen, zandverstuivingen, heide met hun wilde flora en fauna liefhebbers van heinde en verre trekken. Minder bekend is dat de Veluwe ook ongekende watersport- mogelijkheden biedt. Zoals het watersport- centrum Rhederlaag (Rhenen), bij recreatie- plas Bussloo (Stedendriehoek) en natuurlijk de Randmeren. Daarnaast is het ook goed fietsen in de natuur, of langs de Gelderse kastelen. Een bezoek aan het Nederlands Openluchtmuseum met haar authentieke monumenten schetst een goed beeld van het leven van onze voorouders. Vakantie in eigen land zo gek nog niet Ons land biedt ontelbare fraaie plekjes voor een onbekommerde èn betaalbare vakantie. FOTO: NBT Eindelijk is het dan vakantie. Even het werk laten voor wat het is. Maar wat als die exotische droomvakantie er dit jaar even niet inzit? Nou, heel gewoon, dan biedt ons land vele moge lijkheden voor een fantastische en bovenal betaalbare vakan tie! Niet voor niets neemt het aantal vakanties en uitstapjes in eigen land ieder jaar weer toe. En zeg nu eens eerlijk, heeft u alles al gezien en meegemaakt in Nederland? Flevoland Nederlands jongste provincie herbergt sinds kort het nieuwste attractiepark van Nederland: Walibi Flevo. Op de plek van het oude Flevohof liggen talloze spannende attracties te wachten om ontdekt te wor den. Waaronder de Rapid River, de Suspended Rollercoaster waar je in een stoeltje spectaculair rond- en over de kop gaat en de swingende Mexicaanse hoed, eveneens een aparte attractie. De bloeiende koolzaadvelden, Oostvaardersplassen en jachthavens zijn ook publiekstrekker van deze jonge provincie. Noord-Holland Zwemmen, surfen, wandelen, fietsen, paardrijden, varen, zonnen, kamperen, eten. ]a, wat kan je eigenlijk niet in de recreatiegebieden van Noord-Holland, waar plassen en weidegebieden de boventoon voeren? Met name in het gebied West- Friesland zijn de mogelijkheden ongekend. Verder bieden de natuurgebieden Alkmaarder/Uitgeestermeer, Geestmeer- ambacht, HetTwiske en Spaarnwoude ge noeg ontspanningsmogelijkheden. Naast musea en oude steden trekt het groten deels vernieuwde Schiphol duizenden dag jesmensen. Met het Schiphol Dagtour Ticket, inclusief rondrit langs de platfor men en bezoeken aan luchtvaartmuseum Aviodome en het Informatiecentrum Schip hol, wordt het u wel héél gemakkelijk ge maakt. Zuid-Holland De naam 't Groene hart van Nederland zegt 't al: de provincie Zuid-Holland mag zich gelukkig prijzen met zeer afwisselend natuurschoon. Bijvoorbeeld de Reeuwijkse Plassen nabij Gouda, waar omheen zich aantrekkelijke recreatiegebieden bevinden. Of wa$ dacht u van het eiland IJsselmonde, aan de oevers van de oude Maas met de bekende natuurgebieden Grienden, Ooster park, Munnikendevel en Wevershoek. Het prachtige polderlandschap Midden-Delf land, waar schilderachtige dorpjes, boeiende waterwegen en statige boerde rijen iedereen bekoren. Eveneens nabij Rot terdam lonkt het Recreatiegebied Rotte- meren, watersportgebied bij uitstek. Zee/and Waarom Nederland niet in zee verdwijnt wordt u haarfijn uit de doeken gedaan op de'leerzame èn ontspannende Delta Expo Neeltje jans. Hier kunt u zich verbazen over de Deltawerken, de eeuwenoude land winning en zelfs over de kweekmethoden van de Zeeuwse oesters en mosselen. En ja, wie kent de bekoringen van de Zeeuwse eilanden, de stranden en de Zeeuwse (binnen)wateren niet? Limburg De meest zuidelijke en meest glooiende provincie, Limburg, leent zich bij uitstek voor sportieve fietstochten. Voor mensen meteen smalle beurs of weinig bagage, die graag wat langer dan één dag van het fietsen willen genieten is een fietstocht met onderdak een leuke suggestie. De NjHC- herbergen heten u graag welkom, voor een overnachting met ontbijt. Ook treft u in Limburg talloze campings aan, verscholen in bossen op heuvels en in dalen, zoals Dousberg Pare, aan de rand van Maast richt. Brabant Wie Brabant zegt, zegt gezelligheid (met een zachte g uiteraard). Het gemoedelijke en Bourgondische leven is terug te vinden op talloze plekken waar historie, cultuur en Een van de populairste vormen van vakantie vieren in eigen land is de fietsvakantie. FOTO: NBT natuur in harmonie samengaan. Dit is bij voorbeeld goed te zien in de Meierij, een uitgestrekt wandel- en fietsgebied rond Den Bosch. Hier heeft men de keuze uit maar liefst 13 fietsroutes, die u langs bos sen, weilanden, beekjes en typische Brabantse dorpjes voeren. Een bekend recreatiegebied, dat nog niet massaal ont dekt is, is Engelenstede: 80 ha bossen, weilanden, vennen en akkers. Meer naar het Zuid-Oosten liggen de bekende na tuurgebieden De Peel, De Kempen en Stabrechtse heide, waar het eveneens goed fietsen en ontspannen is. Daarnaast her bergt deze streek veel historische plaatsjes en steden met oude kloosters, molens en kerken. Voor wie eens lekker wil luieren, bieden het E3-strand (Eersel-Vessem) en het watersportcentrum Aqua Best veel mogelijkheden. Als u lekker er op vakantie wilt, en bovendien voor wei nig geld, dan is de gelijkna mige brochure 'Lekker op va kantie voor weinig geld' een aanrader. Deze handzame gids staat boordevol tips en suggesties voor leuke dagjes uit of complete vakanties in Nederland. De brochure is verkrijgbaar bij WV- en ANWB-kantoren en de bezoekerscentra van de recreatieschappen. De 24-pagina's tellende kleurenbrochure beschrijft de vele betaalbare vakantie mogelijkheden in ons land. Als u denkt dat met de inhoud van uw portemonnee geen vakantie is weggelegd, vindt u hierin een flink aantal argumenten dat men in Neder land ook lekker op vakantie kan gaan voor weinig geld. Extra voordelig zijn boven dien de kortingsbonnen en aanbiedingen, die de vakantie in eigen land nog voorde liger maken. De talloze tips en suggesties vooreen dagje- er-tussen-uit of een ongedwongen vakan- LEKKER OP VAKANTIE VOOR WEINIG GELD Dè gids voor een voordelige vakantie. tie, staan overzichtelijk gerubriceerd naar provincie. Per provincie komen de vol gende thema's aan de orde: logies ont bijt; bungalows, hotels en pensions; fiet sen; wandelen door steden; Nederland Waterland en dagtochten. Al bladerend krijgt de lezer een handzaam overzicht gepresenteerd van de recreatie mogelijkheden, die ons land biedt. En dat zijn er meer dan u denkt! Vakantie kost geld, geld dat u vaak tijdig opzij zet om onbekom merd te kunnen genieten van de welverdiende vrije dagen. Als het even kan, is dit vakantiebudget natuurlijk ruim genoeg, zo dat u niet op elke cent hoeft te letten. Wat u zich wel van- tevoren moet afvragen, is of de vakantie binnen het budget past. Waar moet u zoal rekening mee houden? Vrijwel overal kan men aan bijzondere activiteiten deelnemen, van nostalgische rondritten tot ultra moderne attractieparken. FOTO: NBT Het is allereerst raadzaam, voordat u defini tieve plannen maakt, om na te gaan wat u op uw vakantieadres te besteden heeft. U kunt hierbij uitgaan van het vakantiegeld dat u ontvangt, het huishoudgeld dat u anders zou hebben uitgegeven en geld wat u even tueel heeft opgespaard. Tezamen vormt dit uw vakantiebudget. Daartegenover staan de kosten, die u denkt te zullen maken. Zoals kosten voor reis, verblijf, voeding en versnaperingen. Maar ook voor diverse uitgaven zoals ansichtkaar ten, fotorolletjes, souvenirs, terrasjes, attrac ties enzovoort. Voor zowel de uitgaven als het budget blijkt dat veel mensen de inkom sten en uitgaven vaak te rooskleurig inschat ten. Het is beter thuis de plannen nog bij te stellen, door een kortere vakantie te boeken of eenvoudigere accommodatie te kiezen, dan op vakantie teveel uit geven of in geld nood te komen. Goedkope alternatieven Denk ook eens aan goedkope alternatieven, als u budget dit jaar tegenvalt. Heeft u bijvoorbeeld er wel eens aan gedacht om uw woning te ruilen voor vakantie. Ideaal voor mensen die hun woning niet onbeheerd willen achterlaten en een goedkoop alterna tief voor het huren'van een relatief dure bungalow of appartement zoeken. Zeker in het hoogseizoen. Meer informatie kunt u aanvragen bij het LOVW (050-132424), het IWB (05780-14235) of Intervac (085- 343272). Een kampeervakantie, met eigen of een huurtent, is doorgaans ook stukken goedkoper dan een hotel of pension. En er is keuze genoeg: kamperen bij de boer, kam peren bij het kasteel of buitenhuis of op een moderne camping, kortom: mogelijkheden te over. Dagbudget Eenmaal zorgeloos op vakantie geeft men makkelijker geld uit dan thuis. Iets wat zich vaak later wreekt in een danig geslonken saldo na de vakantie. Een eenvoudig hulp middel om de uitgaven in de hand te hou den, is het maken van een dagbudget. Tel hiervoor uw beschikbare budget op, trek reis- en verblijfskosten hiervan af en deel de uitkomst door het aantal dagen. U houdt dan een bedrag over wat u dagelijks te besteden heeft. Als u kinderen heeft, over weeg dan hen een vast bedrag per dag of per week te geven voor ijsjes en andere extraatjes, uitgaven waar u wellicht anders door verrast wordt. NIBUD Bij het NIBUD kunt u terecht voor allerlei informatie op het gebied van huishoud- financiën. Dus niet alleen voor vakantie uitgaven, maar ook voor zakgeld, kostgeld, studiefinanciering enzovoort. Er is een spe ciale telefoonlijn voor het aanvragen van handige brochures: 070-3625596 (24 uur "STRUCTUUR BINNEN HET AMERIKAANSE VOETBAL ONTBREEKT" Nog even en het wereldkampioenschap voetbal in de Vere nigde Staten barst los. Toch is Amerika niet echt een voetballand. Er lopen dan wel miljoenen jonge voetballers rond, maar of het 'soccer' aan de andere kant van de oceaan ooit echt populair zal worden, is nog maar de vraag. De ontwikkeling van het voetbal wordt beperkt door de enorme afmetingen van het land. Vorig jaar werd Rinus Michels door de United States Soccer Federation aan getrokken als adviseur. Michels heeft immers in Nederland als voetballer, coach en bestuurslid ruimschoots zijn sporen verdiend. Zijn voorlopig oordeel: "Ze hebben de kracht van het getal, maar iedere structuur binnen het Amerikaanse voetbal ontbreekt." Rinus Michels is eveneens voorzitter van de Commissie van Aanbeveling voor het Gou den Kaart Klassement van Eurocard/ MasterCard. Ook bij zijn activiteiten in de Verenigde Staten is Michels bijzonder geïn teresseerd in het wel en wee van het jeugd voetbal. "Er is wel geschreven dat ik de bondscoach van het A-elftal Bora Milutinovic zou moeten adviseren," stelt Michels. "Niets is echter minder waar. Ik word geacht me bezig te houden met de opleiding van coaches, voor volwassen teams en voor de jeugd." Olympische status Amerika te betitelen als voetballand zou onzin zijn. Amerika is een verzameling van aparte staten, wat de opbouw van het soccer extra moeilijk maakt. "Iedere staat is in prin cipe zelfstandig. De bond heeft aan het nieuwe programma een olympische status verbonden, dat is een hele goede zet ge weest. Het woord'olympisch' heeft voor alle Amerikanen een magische klank, ledereen kan op een Olympic Development Pro- gramme (ODP) inschrijven. Dat kost geld, maar dat is in de meeste gevallen geen probleem. De financiële moeilijkheden ont staan als jongens worden geselecteerd; ze komen dan door de grote afstanden voor hoge reiskosten te staan. De meeste spelers die oorspronkelijk uit Latijns-Amerikaanse Eurocard/MasterCard heeft dit voetbalseizoen een in middels zeer populair nieuw klassement ingevoerd: het Gouden Kaart Klassement. Een klassement dat gekop peld is aan de PTT Telecompetitie en waarvan de op brengst ten goede komt aan het jeugdvoetbal. Gouden kaarten worden uitgedeeld voor ieder doelpunt dat door een club ge scoord wordt. Waarbij iedere Gouden Kaart 750,- waard is. Het is de bedoe ling positief spel te bevorderen. De gele en rode kaarten die spelers op het veld incasseren, betekenen een boete van res pectievelijk 500,- en 1000,- Het is dus zaak voor iedere club zoveel mogelijk doelpunten te scoren'en zo min mogelijk rode en gele kaarten te krijgen. In deze laatste fase van de competitie staat Ajax met een onaantastbare voorsprong aan kop. Roda JC, NAC, Vitesse.en Feyenoord strijden om de tweede plaats. Commissie van Aanbeveling De Commissie van Aanbeveling voor dit klassement bestaat uit voetbalkopstukken Rinus Michels (KNVB), jan Huijbrechts (KNVB), john Blankenstein (scheidsrech ter) en Theo van Seggelen (WCS). Iedere week wordt het tussenklassement in De Telegraaf en Voetbal International gepu bliceerd het eindklassement wordt na afloop van het seizoen opgemaakt. Tege lijkertijd zal dan een speler van het jaar worden gekozen: de voetballer die zich het best gedragen heeft naar de regels van het Klassement. Jeugdopleiding Een aan het Gouden Kaart Klassement verbonden voorwaarde is, dat de totaal som die de clubs aan het einde van het seizoen hebben behaald, ten goede komt van de jeugdopleiding. Waarmee èn het positieve voetbal èn de jeugdopleidingen gestimuleerd worden. Eurocard/MasterCard is de best geaccep teerde credit card, zowel in Nederland als wereldwijd. landen komen, of uit Mexico, sluit je dan al uit. Die kunnen dat gewoon niet betalen, r terwijl zij nu juist wèl een voetbalcultuur kennen. Voor dat ODP is redelijk wat belang stelling, Amerika is ten slotte een sportland. Jongens komen dan per leeftijdscategorie in een trainingskamp en worden daar beoor deeld. Daarna stappen ze over naar de high- school- en vervolgens naar de collegeteams. Clubs zijn er wel, maar niet veel. Naast de ODP zijn er talloze voetbaldinics, georgani seerd door mensen die uit zijn op een 'snelle dollar'. Maar daar wordt de nadruk alleen maar op oefeningen gelegd." Spelen in competities Waarmee het volgende probleem in de voetbalontwikkeling van Amerika is aange geven. Met het oefenen van technische vaar digheden alleen, leid je geen topvoetballers op. Het spelen in competities is een absolute voorwaarde. Bij het samenstellen van regio-, nale elftallen wordt bijna alleen uit colleges geput. Waar slechts drie maanden per jaar competitie gespeeld wordt. Die regionale teams komen één keer per jaar een week naar Florida voor een trainingsstage. En daar uit worden de nationale elftallen dan weer geselecteerd. Drie jeugdelftallen, het olym pische team en het A-team. Die elftallen trainen alleen maar. Er zijn wel competities in diverse staten, maar die hebben geen niveau en de bond hoeft geen illusie te hebben dat ze een competitie op nationaal niveau kun nen organiseren. Daarvoor zijn die afstan den te groot." Schitteren Een probleem dat ook voor het nationale "LEREN VAN JE FOUTEN" |an Derks staat als een jeugdherbergvader temidden van zijn jongens. De KNVB-bondscoach gaat met de selectie spelers onder vijftien jaar naar een achtlanden-toernooi in Oostenrijk. En voordat alle jeugdspelers in hun hotelbed liggen, is er heel wat geregel aan vooraf gegaan. De jonge talenten hebben dan ook niets te klagen. Derks doet het werk al jaren zodat alles soepel verloopt. Bovendien kan hij door zijn ervaring als geen ander beoordelen of er in zijn selectie aankomende vedetten rondlopen. "Deze groep is middelmatig," stelt dc bond<- worden ondersteund. Wij moeten heel zui- De ervaring van voormalig bondscoach Rinus Michels, staand naast de huidige bondscoach Dick Advocaat, komt de Amerikanen goed van pas. FOTO: ROBERT COLETTE/VI elftal, dat deze zomer op de WK moet schit teren, geldt. Michels tenslotte: "De omstan digheden voor het nationale elftal zijn ide aal; ze zitten bijna twee jaar in trainings kamp, maar door het ontbreken van een competitie blijven ze op 70 tot 80% van hun mogelijkheden hangen. Toch is de ontwik keling van het voetbal in het algemeen voor een groot deel afhankelijk van de successen van het A-elftal tijdens het WK. Een inciden teel succes zal het enthousiasme alleen maar verhogen." coach. "Misschien lopen er een paar jongens tussen die uiteindelijk in het betaalde voet bal terecht zullen komen. Waar je dat aan ziet? Niet zozeer aan de techniek, dat is bij iedereen wel in orde. Meer aan de uitstra ling. De meeste jongens zijn wat afwach tend. Ik ben vorig jaar ook met een selectie naar hetzelfde toernooi geweest en toen zaten er wat meer persoonlijkheden in. Toch kan dat allemaal nog goed komen; van de lichting bij Ajax met bijvoorbeeld Richard Witschge en Frank de Boer werd gezegd dat het een 'patatgeneratie' was. Nou, die zijn toch ook prima terecht gekomen." Aandacht Nederland is een klein land. Reden temeer om veel aandacht te besteden aan de jeugd opleiding bij met name de betaalde clubs. De talenten die zich aandienen moeten op timaal begeleid worden. "Als je bedenkt dat we in heel Nederland net zoveel jeugd spelers hebben als bijvoorbeeld in West- falen, een deelstaat van Duitsland, dan zegt dat wel wat. Daarom ben ik ook zo blij met het Gouden Kaart Klassement van Eurocard/ MasterCard, waarmee de jeugdopleidingen nig zijn op onze talenten. Als je over heel Nederland kijkt, speelt waarschijnlijk het meeste talent bij Ajax, Feyenoord, PSV en FC Twente. Omdat ze het meeste geld hebben en be schikken over een goede organisatie. Tege lijkertijd levert dat ook een probleem op; de elftallen van die clubs zijn zo sterk dat ze niet genoeg tegenstand krijgen in de competitie. We hebben niet genoeg talent in Nederland om bijvoorbeeld in deze categorie, onder de vijftien jaar, landelijk een sterke competitie op te zetten." Optimistisch Derks is echter wel optimistisch over de ontwikkeling van het jeugdvoetbal in Neder land. "De opleidingen bij de clubs zijn de laatste tijd sterk verbeterd. Een goede jeugd opleiding betaalt zichzelf ook terug; je hoeft als club niet alleen dure spelers te kopen. Opleiden blijft één groot leerproces. Ook voor de jongens met wie we nu naar Oosten rijk gaan. Ze moeten tegen sterke landen spelen en fouten maken. Pas dan kunnen ze begrijpen op welke manier ze het wèl goed kunnen doen." VITESSE INTENSIVEERT SCOUTING IN EN ROND ARNHEM Vitesse blijft een onberekenbare factor. Voor veel tegen standers is het een hele opgave om op Monnikenhuizen overeind te blijven. Maar Vitesse blijft ook voor zichzelf moeilijk, getuige de reeks nederlagen die de ploeg van Herbert Neumann en Jan Jongbloed in de maanden februari en maart totaal onverwacht moest incasseren. Vandaar dat de club in die tijd in het Gouden Kaart Klassement van Eurocard/MasterCard terugviel van een tweede naar een vierde plaats. Jan Jongbloed is naast zijn taak als assistent van de Duitse hoofdtrainer Neumann ook hoofd Opleidingen van de Arnhemse club. Drie jaar geleden besloot Vitesse de jeugd opleiding een flinke face-lift te geven. "Dat klopt ja," reageert Jongbloed met onvervalst Amsterdamsaccentopdieconstatering. "We zijn toen begonnen alles veel beter op te zetten. De scouting is bijvoorbeeld veel ef fectiever geworden. Maar daarnaast hebben we in Arnhem ook een topsportklas in het leven geroepen. Voetbaltalenten krijgen een aangepast schoolprogramma. De B- en A- junioren hebben tot twee uur school, wor den daarna met busjes opgehaald en krijgen 's middags individuele training, 's Avonds trainen ze vervolgens gewoon met de groep mee." Vitesse is een van de clubs waar de wekelijkse veranderingen in het Gouden Kaart Klassement nauwgezet worden gevolgd. "Ik reken erop dat de opbrengst van het klasse ment aan het eind van het seizoen daadwer kelijk ten goede zal komen van de jeugd. Bij alle clubs. Eigenlijk kan je dat alleen zien als er een apart budget voor de jeugd bestaat. Want als het in de grote clubkas gestort zal worden, nou dan weet je het wel. Aandacht Overigens vinqf ik het een prima ontwikke ling dat steeds meer Betaald Voetbal Organi saties aandacht gaan geven aan hun eigen jeugd. Je kan niet zonder jeugd. Dat is mijn stellige overtuiging. Je kan elftallen nooit alleen maar kopen, dan zou je iedere tien jaar een compleet nieuw team moeten kopen. Maar afgezien daarvan, dat gaat toch hele maal ten koste van de sfeer in een club? Je moet in een club een achterban hebben en een regiobinding. Alleen dan creër je een bepaalde saamhorigheid en krijg je een echte club." Naast assistent van hoofdtrianer Neumann is Jan Jongbloed verantwoordelijk voor de (jeugdlonleidinq bij Vitesse. FOTO: PETER SCHOLS In een zonovergoten van De Hazelaar aan werd zaterdagmiddaj editie geopend van Soest'. Buiten staan beelden van zes verse kers, terwijl binnen opmerkelijke creatie: wonderen van dezelfd Dat zijn Henk Maassen, man (uit Soest), Peter H Guido Messer (Stuttgar en Joop Wouters. De beeldhouwsters Maria aanwezig, omdat haar meense grens is teger komt misschien later n< De opening werd fees terd door jazzmuziek i Drie Wijzen' en ee De poeziekring Eer vrijdag 27 mei in de theater De Lieve moeting met de die boom. De lezing, di begint, zal wordei Margreet van der De toegangsprijs bed serveren bij Theater tel. 033-618865 ofb Jan Eijkelboom (geb< drecht) was jaren wei list, voornamelijk bij Het Vrije Volk. In 1£ met het verhaal "De literaire tijdschrift 50-jarige leeftijd bi schrijven van poëzie, zijn eerste bundel nooit terug", in 1982 gouden man". Van lance dichter/vertak Automat Het beki Voor he Het bep Een me Door e Maak gel Bel of ko BURG. GRC

Soester Courant | 1994 | | pagina 10