Hulleman optiek s f nSi J 60 KORTING §J§lh aven m /f oor een Beeldentuin "De Hazelaar" bekent kleur 1CUL TDÜR& WêLZUNT Ontmoeting met Eijkelboom bij Poëziekring Eemland Een volledige oogmeting bij Hulleman Optiek Concert Animato in C-drie AA stichting openbare bibliotheek Vü Nieuws van de bibliotheek Derks jeugd TIP VAN SMIT: 20?5 17« Woning stoffering kan niet zonder... YX ZD f^NAlO WOENSDAG 18 MEI 1994 SOESTER COURANT Opmerkelijke creaties van zes kunstenaars PAGINA 11 Oogmeting per computer Oogmeting per phoropter Rood-groen test Nabij test Oogdruk controle Loslopend paard weer gevangen De Soester Duinen V olksuniversiteit Soest/Soesterberg Uitwisseling van Radost ten einde Kinderboerderij De Vrije Teugel NNereldH/inkel Bijeenkomst voor deelnemers van Seizoensmarkt 1994 Op zaterdag 28 mei om 20.00 uur Kinderboerderij de Vrije Teugel 19% 25jaar Nieuwe aanwinsten CD's Laat niets te Woonwensen over K.ER OP VAKANTIE >R WEI MG GELD MiKfiKn voordelige vakantie. chtelijk gerubriceerd naar orovincie komen de vol- aan de orde: logies ont- hotels en pensions; fiet- door steden; Nederland agtochten. jgt de lezer een handzaam senteerd van de recreatie die ons land biedt. En dat i u denkt! ing, kortom: mogelijkheden loos op vakantie geeft men d uit dan thuis. Iets wat zich ?kt in een danig geslonken cantie. Een eenvoudig hulp- jitgaven in de hand te hou- cen van een dagbudget. Tel eschikbare budget op, trek ;kosten hiervan af en deel de het aantal dagen. U houdt ag over wat u dagelijks te Als u kinderen heeft, over een vast bedrag per dag of leven voor ijsjes en andere aven waar u wellicht anders ordt. kunt u terecht voor allerlei het gebied van huishoud- niet alleen voor vakantie- r ook voor zakgeld, kostgeld, ing enzovoort. Er is een spe- ijn voor het aanvragen van iures: 070-3625596 (24 uur). er temidden van met de selectie- anden-toernooi in in hun hotelbed gegaan. De jonge Derks doet het Bovendien kan hij leien of er in zijn i. steund. Wij moeten heel zui- ize talenten. Als je over heel kt, speelt waarschijnlijk het bij Ajax, Feyenoord, PSV en FC meeste geld hebben en be- een goede organisatie. Tege- dat ook een probleem op; de ie clubs zijn zo sterk dat ze niet stand krijgen in de competitie, et genoeg talent in Nederland -ld in deze categorie, onder de indelijk een sterke competitie er wel optimistisch over de /an het jeugdvoetbal in Neder- leidingen bij de clubs zijn de 'k verbeterd. Een goede jeugd- aalt zichzelf ook terug; je hoeft alleen dure spelers te kopen, ft één groot leerproces. Ook ns met wie we nu naar Oosten- moeten tegen sterke landen ten maken. Pas dan kunnen ze welke manier ze het wèl goed oordetijk nor do lieogdhpleidmg n een zonovergoten beeldentuin van De Hazelaar aan de Bosstraat werd zaterdagmiddag de vierde editie geopend van 'Beelden in Soest'. Buiten staan 28 prachtige beelden van zes verschillende ma kers, terwijl binnen nog eens 42 opmerkelijke creaties zijn te be wonderen van dezelfde zes kunste- Dat zijn Henk Maassen, Lied Zwager man (uit Soest), Peter H. van de Locht, "uido Messer (Stuttgart), Jan Timmer en Joop Wouters. De aangekondigde jeeldhouwsters Maria Cocea was niet aanwezig, omdat haar werk bij de Roe- neense grens is tegengehouden. Zij comt misschien later nog. De opening werd feestelijk opgeluis terd door jazzmuziek van het trio 'De Drie Wijzen' en een performance ('Flipper') door de Duitse kunstenaar Triloff. "Een wereldpremière", vertel de Jan Hazelaar, die samen met zijn vrouw Alie van de Berg tientallen gas ten van .heinde en ver kon verwelko men. Perfectie is een zeer belangrijk woord dat het beeldende zakenechtpaar in zijn dagboek heeft staan. Dat geldt voor de fraai geschoren en gebloemde grasmat in zijn park, voor de verzorgde sculptu- renopstelling binnen, voor de waarde volle affiche en voor de prachtige cata logus van de zomerexpositie. Hierin meldt inleider Joseph Vander- steen terecht dat 'kunstenaars het zich kunnen veroorloven veel gevoelsmati ger te reageren dan bijvoorbeeld politici en daarom op een heel andere manier, soms letterlijk, kleur bekennen.' Dat is nog zwak uitgedrukt. Hij eindigt zijn betoog met te stellen dat het antwoord geven op levensvragen binnen de poli- De poëziekring Eemland houdt op vrijdag 27 mei in de kleine zaal van theater De Lieve Vrouw een ont moeting met de dichter Jan Eijkel boom. De lezing, die om 20.30 uur begint, zal worden ingeleid door Margreet van der Valk. De toegangsprijs bedraagt f 6,50. (re serveren bij Theater De Lieve Vrouw tel. 033-618865 of bij de kassa.) Jan Eijkelboom (geboren 1926 te Dor drecht) was jaren werkzaam als journa list, voornamelijk bij Vrij Nederland en Het Vrije Volk. In 1953 debuteerde hij met het verhaal "De Terugtocht" in het literaire tijdschrift Libertinage. Op 50-jarige leeftijd begon hij met het schrijven van poëzie. In 1979 verscheen zijn eerste bundel "Wat blijft komt nooit terug", in 1982 gevolgd door "De gouden man". Van 1985 af is hij free lance dichter/vertaler. Sindsdien publi ceerde hij "De wimpers van de dage raad" (1987), "De Dordtse gedichten" (1989), "Kippevleugels" (1991) en "Hora Incerta" (1993). Ook maakte hij in 1993 de vertaling van "Omeros", een epos van de Caraïbische Nobelprijswinnaar Derek Walcott. De volledige tekst hiervan werd door het RO-theater in Rotterdam als leesdra ma gebracht en door de VPRO uitge zonden. Eijkelboom schrijft duidelijke en ver helderende poëzie. De vorm van zijn gedichten is eerder traditioneel dan ex perimenteel. Men vindt er scherpe beelden van een christelijke jeugd, van havens en straten in Dordrecht en vin dingrijke bewerkingen van verzen van W.B. Yeats en Emily Dickinson. Ook het maatschappelijk engagement ont breekt niet in zijn werk. Kortom een boeiende dichter. Automatisch bepalen van de glassterkte. Het bekende oogmeten tussen beter en slechter zien. Voor het juiste'evenwicht. Het bepalen van de juiste leessterkte. Een meting door een non-contact tonometer. Door een luchtstootje wordt de oogdruk gevoelloos gemeten. Maak gebruik van deze GRATIS oogmeetservice. Bel of kom langs voor een afspraak, telefoon 1 38 59. BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Optometrist Q.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. BURG. GROTHESTRAAT10 - 3761 CM SOESTDIJK - TELEFOON 02155 -1 38 59 's Maandags gesloten De Beeldentuin van bovenaf gezien. Foto: Goos van der Wilt tiek of de wetenschap heel anders gaat dan binnen de schonen kunsten. De tentoonstelling is opnieuw een plaatje voor de gemeente Soest en duurt tot en met 11 september. De offi ciële opening geschiedde door de wet houder van financiën en cultuur, Neks Blommers. 'Beelden in Soest '94' is dagelijks gratis toegankelijk van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur; Zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. De politie moest donderdag uitrukken naar de Verlengde Talmalaan. Daar liep namelijk een paard los. De viervoe ter kon worden gevangen, waarna de ei genaar het paard weer naar diens wei land loodste. RESTAURANTS PARTY EN VERGADERCENTRUM ONBEZORGDE PINKSTERDAGEN beide dagen in onze sfeervolle restaurants een verrassend 4-GANGEN KEUZEMENU met een speciaal warm en koud voorgerechtenbuffet met de asperge als middelpunt vanaf Fl. 37.00 p.p. PINKSTER-STEEN GRILLMENU een feestelijke ervaring! Inclusief voor- en nagerecht voor een vriendelijke prijs. Fl. 32,50 p.p. (voor kinderen speciale tarieven) Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Zomercursus Spaans Als u deze zomer thuisblijft en plannen hebt om dit jaar met vakantie naar Spanje te gaan, dan is deze zomercursus een prachtige gelegenheid enige basis kennis van het Spaans te leren. De na druk wordt gelegd op de spreek- en luistervaardigheid. In. tien intensieve lessen van elk twee uur leert men de meest voorkomende woorden en zin netjes die helpen om zich verstaanbaar te maken in het Spaans zodat men zich kan redden in het hotel, op de camping, op het postkantoor en tijdens het win kelen. De cursus start dinsdag 24 mei van 19.30-21.30 uur en duurt t/m 26 juli. Docente: mevrouw Lucie van Rijn. Cursusprijs: f 162,50. Inschrijven op deze cursus is mogelijk t/m dinsdag 24 mei van 10.00-13.00 uur. Videofilmen voor beginners Videofilmen staat volop in de belang stelling. Als men in het bezit is van een camcorder en graag iets meer wilt weten over de vele, vaak verrassende, moge lijkheden van dit apparaat, dan is deze cursus beslist de moeite waard. Het om gaan met de camera en een film inhou delijk vormgeven komt in drie lessen uitgebreid aan de orde. O.a.: introduc tie film, licht, kleur, scherpte, geluid, omgaan met camcorder accu's, truc en effect voorzetlenzen, opnametechniek, eenvoudig monteren. Natuurlijk wor den ook vragen beantwoord. Aanvang cursus: donderdag 29 sep tember van 20.00-22.00 uur. Docent: H. Dijkstra. Cursusadres: Combi Van Essen, Zuidpromenade 15, Winkel centrum Hartje-Zuid. Aantal lessen: 3. Cursusprijs: f 70,- (inclusief instructie videoband). Inlichtingen en inschrijving bij de Volksuniversiteit Soest/'Soesterberg, Steenhoffstraat 9a, tel. 22195. Kantoor geopend: maandag en woensdag van 13.00-16.00 uur; dinsdag en donder dag van 10.00-13.00 uur. De uitwisseling tussen Radost en de Roemeense volksdansgroep Cunna de pe Somes is ten einde. De gasten keer den zaterdag huiswaarts. Van een de finitief afscheid was geen sprake, want het ligt in de bedoeling van Radost om een keer een tegenbezoek te brengen. Na de optredens in het Griftland Colle ge, dansten Radost en Cunna de pe So mes vorige week dinsdag voor de bewo ners van bejaardencentrum Molen schot. Dat optreden groeide uit tot een feest. De volksdansers vermaakten zich op Hemelvaartsdag onder meer met een barbecue en kregen gezelschap van de beroemde panfluitist Nicolai Pirou. Tij dens het verblijf van de Roemenen wer den ook uitstapjes gemaakt naar be zienswaardigheden in Nederland. Dat er zaterdag tijdens het afscheid hier en daar een traantje viel, was te voor spellen. In een week tijd werden de Soesters en de gasten uit Bistrita name lijk dikke vrienden. nr. 2 Inclusief sfeer De geur van warme appeltaart, een gezellige inrichting met een bloe metje hier en daar... Een huis met sfeer verkoopt zoveel makkelijker. Houd daar rekening mee als u be zoek krijgt van de makelaar met een aspirant-koper. De eerste in druk is de beste! Hendrik Smit Makelaardij Burg. Grothestraat 32 3761 CN SOEST, tel. 02155-11304 Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 19 mei Van 9.30-11.30 uur komen de volwas senen mooie dingen maken. Komt u ook eens meedoen? Het kost f 2,50 in clusief koffie en materialen. Tevens komt vanochtend basisschool De Sluis uit Zeist om hun schoolreis voor de kleuters te vieren. Na schooltijd zijn Di- mitri, Felice, Esmee en Lotte aan de beurt om hun verjaardagspartijtje te vieren, 's Avonds komt de leiding van de kampweken bijeen om de plannen voor de kampweken te bespreken. Vrijdag 20 mei De Petrus Canisiusschool uit Amster dam komt met peuters en kleuters schoolreis houden. Om 15.45 uur zijn Jennifer, Wesley en Rosanne aan de beurt met hun verjaardagsfeest. Zaterdag 21 mei Van 13.30-16.00 uur komen Laura en Lisette, Mitchell en Robin met veel vriendjes hun verjaardag vieren. Er zijn weer veel activiteiten te doen. Ook kun nen de kinderen meedoen met het ver zorgen van de dieren onder deskundige leiding. Dinsdag 24 mei De Dr. J.T.H. de Visserschool uit Am sterdam komt met veel kinderen voor een schoolreis. Woensdag 25 mei Om 9.30 uur begint de peuter/ouder activiteit. Omstreeks dezelfde tijd komt De Meander uit Amersfoort voor hun schoolreis. Deze schoolreis blijft ook 's middags bij de toneelvoorstelling kij ken. Er wordt een prachtige voorstel ling gespeeld en er komen ook veel kin deren uit Soest kijken, evenals Leonie en Ilona met hun vriendinnen, omdat zij jarig zijn. Volle bak dus. Mededeling Heeft u al een kaartje gekocht voor het benefietconcert van Rob de Nijs? Hij komt op woensdag 8 juni zingen voor een draaimolen op onze kinderboerde rij. Ook de Nederlandse Michael Jack- son zingt. Koop een kaartje en steun het goede doel! In de voorverkoop zijn ze goedkoper dan aan het hek. WIJNHANDEL BROUWER GRAVES SUP. 795 per fles BOUCHESDURHÓNE 075 per flesJa 6 flessen voor 309° OTTER JENEVER 4795 per liter1/ VIEUX HOPPE per liter RUM GORTER per fles Bezorging maandag, woensdag en vrijdag. Bezorgkosten f 1,50. STEENHOFFSTRAAT 64 - SOEST TELEFOON 02155 - 12551 ■iet zonder ruime keuze, niet zonder optimaal advies en niet /.onder de anduwhielijke kwaliteit van de echte vrikman stoll'eerder. W'oniiuistolleriiui kan las niet /.onder Middelman. \'<><>r lapijl, vini/l. nordijnen. vitraf/es en /nniverin/j. Middelman ligt direkt aan de grote weg van Soest naar Amersfoort BirHstraat 99 te Soest Tel 02155-11004 Ny^Stichflng Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9\ tel. 28132 Zeepsteen uit India In Agra, een kleine stad ongeveer 200 kilometer ten zuiden van New Delhi, werken meer dan 250 families samen aan de verbetering van hun gemeen schap. De meeste bewoners zijn steen houwers. Het overgrote deel van hun produktie verkopen ze aan Tara Pro- jects, een organisatie zonder winstoog merk. De steenbewerkers krijgen 60 tot 100 procent meer voor hun produkten dan wanneer ze aan de lokale opkopers zouden verkopen. Zo kunnen zij een deel van hun loon sparen. School Vroeger was er geen geld om de kinde ren naar school te laten gaan. Nu heb ben de steenbewerkers enige jaren gele den zelf een baisschooltje gebouwd, waardoor de kinderen leren lezen en schrijven. De Gorara zeepsteen, pyrop- hyllite, wordt gedolven in de heuvels in Noord-India. De kleur van de steen va rieert: grijs, groen en bruin. In de mijn worden grote brokken steen uitgehou wen en deze worden gezamenlijk door de steenbewerkers ingekocht. Ze hak ken uit de brokken de meest uiteenlo pende voorwerpen, die tenslotte wor den bijgeslepen en gepolijst. Pas dan komt de kleur tevoorschijn^ Veel leuke cadeautjes van zeepsteen zijn te verkrij gen in de Wereldwinkel. Openingstij den: dagelijks van 9.30-17.00 uur ('s maandags gesloten). Op woensdag 25 mei a.s. is er in de raadzaal van het gemeentehuis om 20.00 uur een bespreking gepland voor de deelnemers van de Seizoenmarkt 1993 om plannen te maken voor de Sei zoenmarkt die in 1994 zal worden ge houden. Ook dit jaar wil het gemeente bestuur verenigingen en/of maatschap pelijke en culturele instellingen de gele genheid bieden haar activiteiten voor het winterseizoen te promoten en aan leden en/of deelnemers-werving te doen. Voor nadere inlichtingen kan men telefonisch terecht bij Henk van Rijkom, tel. 93615 en Gerda van der Linden, tel. 93540. Tel. 14780 Dierenverzorger te gast bij Neon Tetra 1 Dierenverzorger R.F. Ruwaard van het Ouwehands Dierenpark komt morgen avond naar de gemeentelijke kwekerij aan de Molenstraat. Hij is daar te gast bij Neon Tetra en zal een lezing houden met als thema 'Achter de schermen van een moderne dierentuin'. Ruwaard vertoont ook dia's. Aanvang van de le zing is 20.00 uur. De toegang is gratis. Excursie Artis Een andere dierentuin, Artis in Am sterdam, is op 5 juni het reisdoel van Neon Tetra. Die dag wordt een excursie gehouden naar de dierentuin in de hoofdstad. Het vertrek is om 10.00 uur vanaf de parkeerplaats aan de Steen hoffstraat (achter het PTT-gebouw). Het is de bedoeling dat de leden en an dere belangstellenden gezamenlijk per auto reizen. 'Carpoolers' betalen hun chauffeur een dubbeltje per kilometer, hetgeen afgerond neerkomt op zeven gulden per persoon. Volwassenen moeten negentien gulden betalen voor een toegangsbewijs voor Artis, een kinderkaart (tot en met elf jaar) kost 12,50 gulden. Aanmelden voor de excursie kan via telefoonnum mer 14780. De Soester accordeonvereniging Aniinato bestaat in 1995 veertig jaar. Zij telt veertig leden en heeft drie orkesten: een B-orkest voor beginners die enkele jaren spelen, een A-orkest voor ver-gevorder den en een gemengd tussenorkest. In het orkest-repertoire zitten volksmu ziek uit Oost-Europa, licht-klassieke muziek en bewerkingen van popmuziek en musicals. Vanaf 1986 is Petra van Drieënhuizen de dirigente. Zij studeer de aan het conservatorium in Hilver sum accordeon, pi^no en ensemble-lei ding. Zij geeft ook les aan de Muziek school in Soest. De vereniging geeft regelmatig concer ten in de regio in onder andere bejaar denhuizen, serviceflats, kasteel Groe- neveld, het gemeentehuis Soest. Ook doen zij mee aan Nationale Concour- Jaarlijks geeft Animato een uitvoering voor het grote publiek. Dit jaar zal dat plaatsvinden op zaterdag 28 mei (te vens de Dag van de Muziek) in Cultu reel Centrum C-drie om 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Van een muzikale avond kan men verzekerd zijn. Op 1 april 1995 is het veertig jaar gele den dat accordeonvereniging Animato werd opgericht. Dit willen ze zeker niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Het komende jaar staat in het teken van veertig jaar accordeonmuziek in Soest en omgeving. Men kan plaatsen reserveren voor het concert op 28 mei (20.00 uur) bij Cul tureel Centrum C-drie, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest..Tel. 22188. Ope ningstijden administratie: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 16.30 uur. Als u deze maand blij bent dat de zon weer veel schijnt en u heeft ook uw vakantie geld ontvangen, denk dan Gens aan de kinderboerderij. Wij willen graag een leslo kaal en een draaimolen voor ons 25-jarig bestaan. Ons gironummer is 4496858 en iedere gift maakt ons blij. Helpt u ons mee aan de bouw van ons kinderparadijs? Bij voorbaat hartelijk dank! Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest 78 Deep Forest - World mix CD met een mengeling van am- bient house en Afrikaanse mu ziek. 63 Eakes, Bobbie Jeff Trachta - Bold and Beautiful duets Dertien duetten gezongen door de sterren uit de gelijknamige se rie. 68 Farewell to my concubine Soundtrack van deze schitteren de film over twee zangers bij de Opera van Peking. 73 Frans Hals Kwintet - Another step Nederlands jazzkwintet dat jazz vermengt met hedendaagse klas sieke muziek. 73 Fygi, Laura - The lady wants to know Rustige CD met jazzy nummers van o.a. Cole Porter, Antonio Carlos Jobim e.a. 63 Nina Frederik - Formula for love De oude successen van Nina Frederik zoals 'Baby it's cold outside', 'Listen to the ocean' e.a. 65 Last, James - Best of James Last Dubbel CD ter gelegenheid van de 65ste verjaardag van James Last. 85 Masters of the banjo Banjomuziek uit verschillende delen van de V.S., uitgevoerd door overwegend oudere musici. 78 Moyet, Alison - Essex Zeer geslaagde CD van deze zangeres met 'een stem als een misthoorn'. 78 Nits, The - Da da da Dertien zelfgeschreven num mers van deze uitstekende Ne derlandse popgroep. 78 Pablo, Augustus - Live in To- kyo Energieke en smaakvolle reggae. 65 Paris musette Parijse accordeonmuziek die be kend is geworden onder de naam musette. 78 Zap Mama - Sabsylma Deze Belgische a capella groep zingt liederen uit o.a. Afrika en India. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrij dagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30- 20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. U zit gebakken. Tenminste als u er vlug bij bent. Want Nijhof heeft korting op het menu. Showroomkeukens. Die plaats moeten maken voor de nieuwe kollektie. Hollen dus! Dan bent u misschien één van de gelukkigen. *Sommige keukens zijn direkt leverbaar, andere in augustus NUH0 Minervaweg 3. 3741 GR Baarn, telefoon 02154-16246.

Soester Courant | 1994 | | pagina 11