Rob de Nijs: „Deze hulp is geen druppel op een gloeiende plaat, maar een heerlijke regenbui voor die kinderen!" RIJDEN OP AUTOGAS: GOEDKOPER DAN U DENKT W Jv# I AA- )V^L .MS Oudere auto op gas: Rijden op gas nu (nog) voordeliger dan benzine ol diesel Is LPG voordeliger voor u?: VUL DE BON IN M unicef# Uniek weeshuis met steun van UNICEF in hoofdstad van Ethiopië Reacties Stichting W< Controle inkor bejaarden in Ouderen op burge WOENSDAG 18 ME119 Leeg kippehok „How are you?" Klein dorp Enorme hongersnood Menswaardig bestaan Gratis onderwijs Paar dollar Weldadige regenbui in het leven gcrocpen-Voor de ge Uw portemonnee en het milieu varen er wel bij schoner en veelal stukken goedkoper Omslagpunt gemiddeld met ruim 2000 km gedaald De ene dag optreden voor een uitverkochte zaal in Hilversum en de volgende dag in de droge warmte van Ethiopië. Dat overkwam zanger Rob de Nijs die met een filmploeg naar Addis Ababa reisde om projecten van UNICEF te bezoeken. „Je kent de beelden van de televisie: je ziet het en je hoort het. Maar het is heel anders wanneer je er zelf rondloopt. Ik heb Afrika nu ook echt geroken, dat is iets wat je bij televisiebeelden mist." Donderdagavond 26 mei vertelt Rob de Nijs over zijn boeiende reis in het programma „Kans voor een Kind" bij RTL4. Direct na terugkeer uit Ethiopië moest Rob de Nijs weer optreden in België. „Ik had 'n paar dagen vrij, daardoor kon ik gaan; eigenlijk was het gekken werk. Toch had ik het voor geen prijs willen missen. Ik had er ook wel langer willen blijven. Je handen gaan daar jeuken. Ik zou er zelf aan het werk willen, maar ja, ik zou er alleen maar in de weg lopen. Als ik jonger was, dan had ik het wel gedaan... er is daar nog zoveel te doen." Eén van de kinderen uit het wees huis laat op haar bed trots de pop zien die ze iedere nacht bij zich laat slapen. Het eerste project dat Rob bezocht was dat van de 60-jarige mevrouw Abebech Gobena. „Een zeer inspire rende vrouw, een soort moeder Tere- sa. Achttien jaar geleden vond ze twee weeskinderen die ze mee naar huis nam om voor te zorgen. Haar man was het daar niet mee eens en zette haar op straat. Abebech is toen met haar twee weesjes de grote stad Ad dis Ababa ingetrokken. Ze vond een leeg kippehok. Daar is ze gaan wonen met de kleintjes. Ze verkocht alles wat ze had tot en met haar sieraden om voor de kinderen te kunnen zorgen. Er kwamen steeds meer kinderen bij. Ze vond ze op straat of ze kwamen ge woon naar haar toe, omdat ze hadden gehoord dat er ergens een 'moeder' was die voor hen wilde zorgen." Abe bech Gobena kookte eten dat ze op straat verkocht. Met de kleine winst onderhield ze haar 'gezin' dat steeds groter werd. Op weg naar mevrouw Abebech Go bena weet Rob de Nijs niet wat hem te wachten staat. De mensen van UNICEF hebben gezegd dat het heel bijzonder zal zijn. Dat kippehok? Daar woont ze toch niet meer in? De reis duurt een half uur en gaat over mod derige weggetjes door een enorme, sloppenwijk midden in Addis Ababa. Eindeloze rijen met huisjes en hutjes van golfplaten. Overal kinderen, heel veel kinderen. Ze lachen, zwaaien en roepen „Hello" en „How are you?". Rob de Nijs geniet van al die kinderen. „Ze hebben echt niets en zijn toch vrolijk", zegt hij vol bewondering. Dan rijdt de auto een zijweg in en zwaait er een grote ijzeren poort open: „Abe bech Gobena Orphanage School" staat er op een bord. Mevrouw Gobena staat Rob en de filmploeg op te wachten. Ze wil hen graag rondleiden op de plek waar ze achttien jaar geleden met twee wees kinderen begon. Het kippehok blijkt te zijn uitgegroeid tot een compleet dorp met een school, wasserij, werkplaat sen, keuken, slaapzalen, kleine boer derij, kliniekje en kantoor. Op de speelplaats van de kleuterschool staan zo'n vijftig kinderen op het hoge be zoek te wachten. Ze barsten uit in feestliederen. Daarna willen ze Rob allemaal een hand geven, want ze hebben gehoord dat hij een heel be kende zanger is uit een ver vreemd land. „Hier ben ik begonnen", zegt mevrouw Gobena. „Daar stond dat inmiddels beroemde kippehok: op de plaats waar nu de wasserij is, langs het riviertje dat dwars door ons terrein stroomt." Er staan kleine plassen wa ter in de bedding, want het heeft een paar dagen geregend. „Meestal is de rivier helemaal droog. We hebben on ze eigen waterpomp; op veel plaatsen stromend water en onze eigen riole ring", vervolgt ze trots. Wie donateur van 'Kans voor een Kind' wil worden, kan bellen naar 06-300.121. Ze vertelt over hoe ze begon en dat ze tegen beter weten in toch steeds door ging. „Mijn man stuurde mij het huis uit, dat was heel erg, want een vrouw alleen in Ethiopië, dat kan niet. Zeker niet met kinderen die niet eens van haarzelf zijn. Maar ik deed dat omdat ik met de kinderen te doen had. Je moet weten, het was 1980 en er was een enorme hongersnood. Niemand keek naar die weeskinderen om, ze hadden ook geen familie meer. Ik dacht; jullie zijn net aan je leven be gonnen en nu gebeurt dit. Dat is jullie fout niet, daar kunnen jullie niets aan doen, want geen enkel kind treft schuld. Nooit. Daarom ben ik gaan helpen." Omdat er steeds meer kinderen bij haar kwamen om hulp, kon Abebech Gobena het niet meer alleen aan. „Ik maakte extra eten dat ik op straat verkocht, maar dan kon ik niet op de kinderen letten. Bovendien waren die inkomsten te weinig. Ik heb toen aller lei organisaties aangeschreven om fi nanciële hulp. Ook gewoon aangebeld bij een paar rijke mensen die ik wist te wonen. Soms kreeg ik wat, soms werd Rob de Nijs tus sen de weeskin deren van „moe der Abebech" in Addis Ababa, de hoofdstad van Ethiopië. „Wat UNICEF hier voor de kinderen doetverdient de steun van ons allemaal". ik weggestuurd. UNICEF heeft me al heel snel geholpen en doet dat nog steeds. Ik kan u verzekeren dat hier door alleen al honderden kinderen van de dood zijn gered en nu een kans op een menswaardig bestaan hebben: ze zijn gezond en kunnen rekenen, lezen en schrijven. Dat is van 't grootste belang, daarmee geef je ze een toe komst." Er volgt een rondleiding over het ter rein. Voor het kliniekje zitten moeders met kinderen te wachten. „Dit hebben we kunnen bouwen dankzij UNICEF", zegt moeder Abebech. Ze wijst op een grote sticker van UNICEF tegen de houten muur van het gebouwtje. „Mooi hè? We hebben een verpleeg kundige en twee verpleeghulpen in dienst die door UNICEF worden be taald. Ik zou er dolgraag nog een arts bij hebben, maar ja, daar is het geld niet voor." Maar we voeren in Neder land nu een actie, zegt Rob. „Als daar veel geld binnenkomt, dan moet dat toch kunnen." Moeder Gobena straalt. „Dat zou geweldig zijn. Want de hele buurt heeft ons kliniekje nu gevonden en ik wil niemand wegsturen. Een echte dokter zouden we moeten heb ben en veel meer medicijnen en ver bandmiddelen..." Op dit moment telt het weeshuis 120 kinderen in de leeftijd tot 16 jaar. De kleintjes gaan naar de school die op het terrein staat. „Daar komen ook iedere dag kinderen uit de buurt; die krijgen gratis onderwijs van ons," zegt moeder Abebech. Dus heeft ze over dag ook nog de verantwoordelijkheid over zo'n 200 andere kinderen. Kinde ren van twaalf, dertien jaar leren een vfek. Daarvoor heeft het weeshuis de beschikking over een weverij waar ba len schapewol uiteindelijk schitterende vloerkleden worden. De Seniorenpagina valt onde verantwoordelijkheid van d Stichting Welzijn Oudere Soest. Hebt u iets over of voor oude ren te melden, neem dan con tact op met of schrijf naar: Werkgroep Publiciteit SWOS p.a. Albert Cuyplaan 101, Veel jongens en meisjes die moede Abebech jaren geleden letterlijk van dj straat raapte, hebben nu een vak leerd en verdienen hun eigen geld „Kijk, ze hebben zelfs een spaarbank-5e JAARGANG boekje. Daar staat een paar dollar op Hebben ze zelf verdiend en daar zijrl" ze ook ontzettend trots op. Zo terer we ze ook zelfstandigheid en met gele omgaan. Een paar kinderen hebben ons huis nu al verlaten, zijn getrouwe en hebben werk. Dat is uiteindelijk he',Opzet doel dat ik wil bereiken: van verdrieti-De SWOS is ontstaan vanuit he ge weeskinderen naar een menswaar-welzijnsbeleid. Per gemeente i dig bestaan." voor de uitvoeriiig van het ouderen werk een coördinerende organisatii Rob loopt met moeder Abebech naar meente Soest is dat de SWOS, di* begin dit jaar in een nieuwe opze het verblijf waar de allerkleinsten vanyaiVtart 'S gegaan" het weeshuis wonen. Zo'n twintig ba-In ,het geordineerde ouderen by's en peuters spelen op het balko„ werk staan zorg en welzyn centraal van hun huisje. Binnen is de tafel al Werkterrein gedekt met twintig bordjes en beker-Onder de SWOS vallende volgendt tjes. „Zij is gisteravond binnen ge-voorzieningen voor ouderen: bracht," vertelt moeder Abebech en het organiseren van cursussen ei wijst op een driejarig meisje dat stil- activiteiten; letjes in een hoekje zit. „De moeder het beheer van accommodatit heeft AIDS en zal niet lang meer leven, voor het ouderenwerk (diensten Ze kon haar kind niet meer verzorgen, centra); huilend heeft ze het meisje hier achter het organiseren van de warmt gelaten. Zo komen er dagelijks nieuwe maaltijdvoorziening en de persone kinderen bij." nalarmering; Nog steeds zijn moeder Abebech en het organiseren van de voorzie haar staf van twintig mensen afhanke- ni ouderenvervoer; lijk van financiële steun van UNICEF. h* organiseren van het project se „Nog een ,aar scha ze. Dan kunnen niorenv6oorljchting; we onszelf helemaal bedruipen. Danh d blidteit verdienen we met z n allen genoeg om 6 dit alles draaiende te houden met de det '"triimV"le en <=xtramural, weverij en de kruidentuin. Tot zolang matschappelijke en gezondheids hebben we echt hulp nodig." ï°,rg' Diep onder de indruk loopt Rob de ^et toerusten van vrijwilligers. Nijs over het terrein. ,,Moet je zien hoe Voor al deze taken kan het bestuu, keurig schoon alles hier is, echt onge- SOS Telefonische Hulpdienst Eemland, 't Gooi en Z.O. - Flevoland lofelijk. Die vrouw verdient onze steun. Wat zou er zonder haar met al die kinderen zijn gebeurd? Het lijkt mis schien een druppel op een gloeiende plaat in een stad met vijf miljoen De SOS Telefonische Hulpdiens mensen. Maar hier zie je dat die liefde (THD) is een instelling die telefo en verzorging voor de kinderen een nisch hulp verleent, het gehele jaa weldadige regenbui is!" Tijdens het speelkwartier zitten de meisjes die op de school van het weeshuis in Addis Ababa gaan, gezellig te kletsen. Nergens ter wereld is autogas zo ingeburgerd als in Nederland. Logisch, want autogas is goedkoop en van alle fossiele brandstof fen die we in het wegverkeer gebruiken, verreweg de schoonste, dus het minst slecht voor het milieu. Wie goed rekent, ziet dat het 'omslagpunt' waarbij het - vergeleken met benzine of diesel - al voordeliger wordt om op gas te gaan rijden, lager ligt dan vaak wordt gedacht. Toch bestaan er nog diverse misverstanden over autogas. Zo zou autogas onveilig zijn, duur in het gebruik en slecht voor de motor. Hieronder worden deze vooroordelen onder de loep genomen. Wat is autogas eigenlijk? Autogas heet ook wel LPG. Dit staat voor 'Liquefied Petroleum Gas'. LPG wordt verkregen bij de distillatie van ruwe olie en uit 'nat aardgas'. Onder druk wordt autogas vloeibaar gemaakt, omdat het anders moeilijk - om niet te zeggen 'onmogelijk' - in een auto kan worden overgetankt. Wat zijn de voor- en nadelen van autogas? Allereerst is autogas goedkoper. Een liter autogas kost momenteel rond de ƒ0,55 cent per liter, terwijl een liter ongelode benzine voor 1,85 uit het vulpistool vloeit. Daar staat voor auto's op LPG een hoger wegenbelastingtarief tegenover. Nadeel is ook dat voor autogas een gas-installatie moet worden ingebouwd. Schaft u die nieuw aan, dan moet u zeker met een investering van rond de drieduizend gulden rekening houden. Alles bij elkaar wordt autogasrijden pas aantrekkelijk bij een bepaald aantal kilo meters per jaar. Als u wilt weten of u goedkoper uit bent op gas, kunt u de bon op deze pagina invullen. Men re kent gratis voor u uit waar u aan toe bent. Is een autogasinstallatie onveilig? Beslist niet. Vroeger deden verhalen de ronde over ontploffende installaties, maar sinds ruim tien jaar zijn er maatre gelen genomen om de veiligheid te garanderen. Om te beginnen wordt elke gasinstallatie onder een druk van 30 bar (normale werkdruk is 8 bar) getest. Tevens zijn op de installaties bots- en vuurproeven uitgevoerd. En dan is er de wet die sinds 1984 bepaalt dat elke gastank slechts tot tachtig procent ge vuld kan worden (elke tank heeft een begrenzer). Mocht er onverhoopt een lek in de gastank zitten, dan is dat goed te ruiken aangezien aan autogas een reuk stof is toegevoegd. Een goede ventilatie van de garage is geen overbodige luxe, maar dat geldt voor elke brandstof soort. Is autogas slecht voor de motor? Nee, integendeel. In autogas zitten, in tegenstelling tot benzine, geen etsen de zuren en ook is koolafzetting een- voudigweg onmogelijk. Een ander voordeel is dat er geen verdunning van de motorolie plaatsvindt. Alles bij elkaar is de stelling dat autogas de levensduur van een motor verlengt, zeer goed verdedigbaar. Is een auto op gas in de winter een slechte starter? Dit kwam vroeger voor (overigens ook lang niet altijd), maar is met de nieuwe generatie autogas-installaties verleden tijd. Deze start namelijk op benzine en schakelt na enkele seconden over op autogas. Is autogas minder milieu-onvriendelijk dan andere brandstolsoorten? Ja. En dit is geen verhaaltje van de gaslobby, maar al vaker bewezen. Een onderzoek door het Amerikaanse Cen ter for Transportation Research heeft aangetoond dat auto's die op autogas rijden 20 tot 25 procent minder schade lijke kooldioxyde uitstoten. Bovendien komt er minder koolmonoxyde in de lucht. Dat is allemaal goed om het- broeikaseffect tegen te gaan. Kan ik overal een gasinstallatie laten inbouwen? In principe kan iedere garagehouder voor de consument een tank inbouwen of beter: laten inbouwen. Het inbouwen van de installaties gebeurt namelijk door erkende autogas-inbouwspecialis- ten (onder wie ook autodealers). Er is een vereniging van autogas apparatuur fabrikanten (VAS) waar de belangrijkste fabrikanten lid van zijn. Zijn er alternatieven voor die muisgrijze mimleslumende gastanks? Fabrikanten zijn zeer vindingrijk als het gaat om het bedenken van alternatie ven. Onderbouw, inbouw op de plaats van het reservewiel en 'twintanks' zijn enkele voorbeelden van tanks die ge makkelijker 'plooibaar' zijn. De fabrikan ten zoeken naarstig naar kunststof-op- lossingen: vooralsnog moeten we het echter stellen met de degelijke stalen uitvoering. Is tanken in het buitenland een probleem? Alweer zo'n hardnekkig misverstand. In de meeste West-Europese landen is tanken van gas nauwelijks een pro- Om twee redenen valt het af te raden om uit een tweedehands auto de gas-installatie te laten verwijderen. Dit is vaak zowel een missei voor het milieu als voor de portemonnee van de nieuwe eigenaar. In tegenstelling tot wat veel auto-handelaren denken, is het namelijk bij 13.000 kilometer per jaar a! financieel interessant om in een gebruikte wagen op autogas te rijden. Terwijl het milieu er altijd wel bij vaart, Bij garagehouders en autohandelaren handelaren beseffen niet hoe snel auto- bestaat vaak het hardnekkige misver- gas in een tweedehands auto al renda- stand dat gebruikte auto s op autogas bel is. En geven daardoor een verkeerd voor de particuliere markt niet interes- advies aan potentiële kópers. Autogas tanken: een goede en goedkope gewoonte... bleem. Bij de meeste tankstations en de ANWB is een handig gidsje te koop waarin alle tankstations in het buiten land staan vermeld. Verder is het raadzaam om in elk geval de benzinetank vol te gooien. Mocht het autogas op zijn en is er geen gastankstation binnen handbereik, dan is het altijd mogelijk om de reis op benzine voort te zetten. In Nederland beschikken veel tanksta tions over een LPG-vulinstallatie. Alles bij elkaar zijn er rond 2200 verkoop punten in Nederland. Is diesel eigenlijk niet net zo'n verstandige keus als autogas wanneer wordt gekeken naar de kosten en baten? Allereerst is er de aanschafprijs van de auto. In de meeste gevallen is een auto inclusief autogasinstallatie goedkoper dan een diesel-uitvoering van hetzelfde model (als die er al is). Om de diesel met de benzineauto te vergelijken is het verstandig en reëel om in eerste instan tie naar vermogen te kijken. Een 1.6 diesel is niet hetzelfde als een 1.6 benzine. In de praktijk is het reëler om een 1.8 diesel te vergelijken met bij voorbeeld de 1.6 benzine (autogas) ver sie. Tweede aspect is de fiscale bijtelling. De bijtelling voor de duurdere dieselver sie is natuurlijk hoger dan de bijtelling voor de benzineversie. Daarbij telt de aanschafprijs van de autogasinstallatie voor de fiscus niet mee. Derde kant aan het verhaal is het rijgenot. Een gangbare diesel is nog steeds traag. Bovendien is dieseltan ken geen pretje, zeker niet als je morst. Je handen ruiken de hele dag naar dat ene moment dat je bij het tankstation even niet oplette. En dan is er nog het milieu. Autogas schaadt het milieu minder dan elke fossiele brandstof, diesel niet uitgezon derd (sterker: bij diesel komt er nog 'ns een hoeveelheid roet vrij). U kunt trou wens ook een rekenvoorbeeld opvragen voor een vergelijking tussen een diesel en een autogas-auto. sant zijn. Zij baseren zich daarbij op de gangbare 'omslagpunten' voor nieuwe auto's. In vrijwel alle gevallen geldt voor nieuwe auto's op autogas dat er meer dan 22.000 kilometer per jaar moet worden gereden om deze vorm van brandstof financieel aantrekkelijk te maken. Aan gezien slechts weinig particulieren zo veel rijden, tref je over het algemeen alleen zakelijk bereden auto's met een autogasinstallatie aan. Veelal komen deze auto's na drie of vier jaar in de handel en daar gaat het dan mis. Veel door elke dag en nacht van de week zonder dat de beller zich bij naar bekend hoeft te maken. Iedereen kan de SOS THD belle: Kinderfonds der Verenigde Naties voor welke vraag of welk probleer Uitzending op donderdag 26 mei via dan ook, dag en nacht. RTL4 om 21.25 uur. De dienst verleent onder meer hulj bij moeilijkheden in de famili (partner, kinderen en/of kleinkin deren etc.), denkt mee over tijdsbe steding, geeft hulp bij verwerkin, van verlies, helpt bij het omgaai met een verminderde gezondheii en ondersteunt de beller bij het na denken over verbetering van zijn o haar leefsituatie. Behalve dat de medewerkers voort durend getraind worden in telefo nisch hulpverlenen, staat hen ooi een up to date computerbestand te beschikking, waardoor zij in staa zijn, waar nodig, te verwijzen naa de juiste instantie. Het telefoonnummer van de SO! Telefonische Hulpdienst is: 035-2' 55 55. Een belangrijk gedeelte van de kosten van het autogasrijden wordt veroor zaakt door de afschrijving van de in stallatie. Bij een nieuwe auto die na drie jaar vrijkomt voor de handel wordt die installatie over dezelfde periode afgeschreven. Daarna hoeft dus slechts rekening te worden gehouden met de feitelijke kosten, zoals de ho gere wegenbelasting en de veel lagere gasprijs. Even rekenen leert dat rijden op autogas in een tweedehands auto al bij zo'n slordige 13.000 kilometer interessant wordt. Gebruikte auto omslagpunt Citroën BX 16 TGl Ford Escort 1.4i CLX Ford Siërra 1.6 CLI Mazda 323 1.6i GLX Mazda 626 1.8i LX Nissan Primera Opel Astra 1.6i GL Opel Kadett 1.4i GL Opel Vectra 1.8i GL Peugeot 405 1.6 GL Renault 21 1.7 GTS Toyota Carina E 1.6 XL Toyota Corolla 1.6 XL Volkswagen Golf 1.8 CL Volkswagen Passat CL Volvo 440 1.8i DL besparing bij 15.000 km/j. besparing bij 20.000 km/j. 12.478 km/j 12.925 km/j 10.743 km/j 10.985 km/j 14.465 km/j 12.304 km/j 13.463 km/j 10.828 km/j 11.210 km/j 12.751 km/j 12.318 km/j 12.619 km/j 13.995 km/j 13.103 km/j 13.237 km/j 10.409 km/j ƒ231,02 197,96 429,53 362,96 49,01 237,52 130,49 347,53 366,49 217,48 268,47 204,53 88,54 178,51 176,48 437,98 1.147,02 1.151,96 ƒ1.438,53 1.266,96 965,01 ƒ1.118,52 979,49 1.180,53 1.333,49 1.184,48 ƒ1.269,47 1.063,53 969,54 1.119,51 1.177,48 1.391,98 De ruim 130.000 bewoners vai bejaardenoorden betalen iede een eigen bijdrage. De hoogte vai deze bijdrage is afhankelijk vai hun inkomen en vermogen, da men zelf moet opgeven. Deze ei gen bijdragen leveren het Rijk pe jaar zo ongeveer 250 miljoen gul den op. Met ingang van 1995 worden de ge meenten verplicht de verstrekte ge Sinds 16 februari '94 is autogas voor gebruikers goedkoper geworden. Dat is het gevolg van een reeks maatrege len om de autokosten voor een aantal categorieën te verhogen en voor een beperkt aantal te verlagen. De.maatre gelen zijn: - Vanaf 1 januari '94 is de accijns op benzine met 12,9 cent en op diesel met 9,4 cent verhoogd. -Vanaf 16 januari '94 is de toeslag motorrijtuigenbelasting voor diesel met 40 gulden per jaar omhoog ge gaan voor een auto van duizend kilo. -Vanaf 16 februari '94 is op autogas een accijns ingevoerd van vijf cent per liter. Daarentegen is de motorrij tuigenbelasting voor autogas met 96 gulden per jaar verlaagd voor een auto van duizend kilo. In concreto komen deze maatregelen erop neer dat rijden op autogas goed koper is geworden dan het rijden op diesel of benzine. Het omslagpunt is met gemiddeld ruim 2000 kilometer ge daald. Voor een auto van duizend kilo gram is het omslagpunt van gemiddeld 23.800 kilometer naar 21.500 kilometer gegaan. Wilt u weten of u - net als tienduizenden landgenoten - goedkoper uit £JÏt?c U 0P au o9n„°;erSt3pt' vul dan deze bon in Men rekent GRATIS voor u uit of LPG in uw geval voordeliger uitvalt U kriiat de informatie keurig thuisgestuurd. Naam: Straat: Postcode en plaats: AVOOl Type: Cilinderinhoud: O Ik heb in deze auto reeds een autogasinstallatie. ...km cc Ik rijd per jaar: Stuur deze bon volledig ingevuld naar: Stichting Autogas Nederland, I Antwoordnummer 556. 1180 WB Amstelveen. Postzegel is niet nodig. Op 3 maart j.1. is een tweede groe| leden van de Prot.Chr. Oudere Bond op bezoek geweest bij d burgemeester. De bezoekers heb ben gebruik gemaakt van de mo gelijkheid in groepsverband ken nis te maken met de burgemeeste en mee te praten over allerlei at tuele zaken. De groep werd ontvangen in ee kamer in de kelder van het gemeen tehuis. Wie ontvangt er nu eigenlij bezoek in de kelder, heeft men gee betere ontvangstruimte? Maar ach teraf gezien heeft dit toch een be doeling. De bezoekers werden welkom gt heten door gemeente-voorlichte dhr. Van Os, die een inleiding hiel over de structuur van het gemeente beleid, samenstelling van de bevo king e.d. Na de inleiding werd ee stuitje film vertoond over enkele a: delingen van het gemeentehui waarin enkele ambtenaren zie voorstelden en iets over hun wer vertelden. Dit laatste kan echter a leen in de kelder, omdat daar d filmapparatuur staat opgesteld. D ontvangstruimte blijkt bij nader ir zien de opname-studio te zijn va Radio Soest.

Soester Courant | 1994 | | pagina 24