B. en w. gaan maandelijks in op actuele onderwerpen soesa Rondje Raadhuis Burgemeester De Widt Wethouder Van Logtenstein Wethouder Ten Hove Wethouder Blommers 4de jaargang no. 10 Spreekuren Agenda Telefoonnummers Mijn vraag... Uitgave gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 I 3767 AV'Soest Telefoon 02155 - 93 459 93 460 eersUerueon wal>tn/,'"'!te™de ')llrRenleesIor en de wethouders voor het eerst terug op wat tot nu toe is gebeurd in de periode dat het college in de nieuwe samenstelling optreedt. Bovendien beantwoorden ze de vragen zZTrZe bT geS,e'd d°°r de bon in °P H"»«' -P te sturen.Te- i i. j i O" weer elders op deze pagina aan. Van de eerste ge- i'Kw('n(l< ri°,h,./lft recht?.,''?eks met een schriftelijke vraag tot het college 'eef.t. ee" v,jftiental burgers gebruik gemaakt. h iï T 8 elk nummer van Op 't Hoogt de burgemeester overz,cht ëeven van de stand van zaken met be trekking tot min of meer actuele onderwerpen. Verder zullen zij, indien rg™eeien)°bürgeeTs?rPen aank°ndiSen die direct belang zijn voor seerd) opnieuw te bezien. Het colle ge van burgemeester en wethouders heeft een dringend beroep op Den Haag gedaan om de grenzen zoda nig aan te passen, dat er in Soester- berg meer mogelijkheden voor wo ningbouw ontstaan. - In juni komt een raadsvoorstel aan de orde waarbij de gemeente ertoe overgaat een overeenkomst te slui ten met de korpsbeheerder in de provincie Utrecht. Daarbij wordt door de gemeente geld vrijgemaakt waardoor het mogelijk is om vijf po- litie-surveillanten in dienst te ne men. - Er is een ochtend- en een middag bijeenkomst geweest op het politie bureau als nazorg voor slachtoffers van woninginbraken. De opkomst was groot. Er was een goede discus sie, waaruit als belangrijkste wens naar voren is gekomen dat de politie in gesprekken met gedupeerden nog wat nadrukkelijker wijst op de mogelijkheid van de diensten van Slachtofferhulp gebruik te maken. - Op de vraag van een inwoner over het gebruikmaken van de accom modatie in het Dorpshuis Soester- berg antwoordt de burgemeester dat het beleid erop gericht is zoveel mogelijk van deze accommodatie gebruik te maken. Het kan echter best eens voorgekomen zijn of nog voorkomen dat de zaal bezet is als de gemeente er gebruik van wil ma ken. In dat geval zal ze uitwijken naar een andere zaal. - Een andere vraag betreft de poli- tiesurveillance in de nachtelijke uren. Ruim negentig medewerkers Burgemeester J. de Widt heeft een bijeenkomst bijgewoond waarin de fensie nadere informatie heeft gege ven over de uitvoering van het be sluit van regering en parlement over de komst van helicopters op de vliegbasis Soesterberg. Daarin is ge bleken dat defensie een zorgvuldige studie en afweging heeft gemaakt van welke plekken op de basis zich het beste lenen voor stationering van de helicopters. De keus is voor Soest gunstig: hij is gevallen op een hangar aan de kant van Den Dol- der. De nieuwe situatie maakt het mo gelijk de geluidsgrenzen (de zoge heten Kosteneenheden waarbinnen als gevolg van het lawaai geen wo ningbouw mag worden gereali- Het gemeentehuis is voor het pu bliek geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. Het Informatiecentrum (tel. 93777) in de hal van het gemeen tehuis is elke werkdag tussen 8.30 en 16.30 uur geopend. De afdeling Burgerzaken (tel. 93411) is dagelijks van 8.30 tot 13.30 geopend. Daarnaast zijn deze beide afdelingen samen met de afdeling Huisvesting (tel. 93893, echter alleen van maan dag tot en met vrijdag van 8.30 tot 10.00 uur, daarna via tel. 93411) ook open op de vrijdagse koopavond, van 19.00 tot 20.00 uur. - De dependance Burger- en Sa menlevingszaken in het Dorps huis te Soesterberg (tel. 03463 - 51412) is voor het publiek ge opend op dinsdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis zit ting, elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. Burgemeester en wethouders houden spreekuur na telefoni sche afspraak. Burgemeester J. de Widt en wet houder P.V. ten Hove kan men spreken na telefonische afspraak met secretaresse mevrouw S. van Doorn, telefoon 93443. Een afspraak met de wethouders N. Blommers-Biezeno en R. van Logtenstein kan men maken via secretaresse mevrouw L. Vogel, telefoon 93511. 93 665 Informatietelefoon. Op dit nummer is een bandje aange- sloten met gemeentelijke infor matie over raadsvergaderingen enzovoort, maar ook over opge broken wegen in de gemeente. Speciaal voor slechtzienden. 93 666 Infolijn afvalstoffen. Voor al uw vragen over afval zo als klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval en zovoort. Grof vuil ophalen (aanmelden van 8.00 tot 16.00 uur. 93 458 Klachtentelefoon milieu. Voor al uw vragen en klachten over milieu. Met uitzondering van klachten/vragen over afval en groen. Voor noodgevallen te lefoon 19 444 (politie), 24 uur per dag. 93 705 Meldpunt Sociale Veilig heid. Voor al uw klachten en vra gen over onveilige plekken, van dalisme, discriminatie, rascisti- sche en aanstootgevende leuzen. 25 346 Meldpunt woonomge ving. Kleine klachten over de woonomgeving die in ongeveer een uur kunnen worden opge lost. Deze worden binnen 24 uur verholpen. De maandelijkse gemeente raadsvergadering en alle verga deringen van gemeentelijke commissies worden gehouden in het gemeentehuis aan het Raad huisplein en beginnen om 19.30 uur, tenzij anders aangegeven. Belangrijke telefoonnummers zijn: 06-11 algemeen alarmnummer (politie, brandweer, ambulance). 93 777 Informatiecentrum en klachtentelefoon. Hier kunt u te recht met uw vragen over de ge meente; klachten over door de gemeente niet beantwoorde brie ven, of het niet nakomen van be loftes. 1994 Maandag 30 mei, commissie al gemene bestuurszaken. Dinsdag 31 mei, commissie ruimtelijke ordening, verkeer, welzijn. Woensdag 1 juni, commissie mi lieu en openbare werken. Donderdag 2 juni, commissie fi nanciën. Donderdag 16 juni, raadsverga dering. zorgen voor een 24-uurs bezetting in het district Eemland-noord, waatoe Soest behoort. Afhankelijk van de nacht (in het weekend zijn er meer medewerkers) is personeel in dienst om 'meldingen' te kunnen beantwoorden. Er zijn hiervoor permanent vier tot vijf surveillance auto's in het district beschikbaar. - Een inwoner klaagt over het par keren van auto's op trottoirs in woonwijken. De burgemeester wijst erop dat klachten hierover in princi pe bij de politie moeten worden in gediend. Daarbij het het van belang te melden over welke plaats de klacht precies gaat en op welk tijd stip zich de omstreden situatie voor doet. Eventueel kan het kenteken van de verkeerd geparkeerde auto worden doorgegeven, zodat maat regelen getroffen kunnen worden. Overigens, aldus de burgemeester, zijn op enkele plekken waarover re gelmatig klachten over verkeerd parkeren binnenkwamen, paaltjes geplaatst. - Een andere vraag betreft het hou den van snelheidscontroles. Een in woner wil graag meer controles op de Koningsweg. Hij pleit voor het aanbrengen van waarschuwingssig nalen en het plaatsen van roodlicht- camera's. Als blijkt dat de Konings weg inderdaad voor méér controles in aanmerking komt, zal dat inder daad gebeuren, aldus de burge meester. Plaatsen van borden alleen helpt niet. Er moet daarnaast ook daadwerkelijk gecontroleerd wor den. Dat gebeurt ook, op wisselen de plaatsen. Voor het plaatsen van roodlichtcamera's komen de kosten voor aanschaf, onderhoud, verwer king processen-verbaal enzovoorts voor rekening van de politie. De op brengst, boetes etc. daarentegen is voor het openbaar ministeie. Het komt er dus op neer dat de één alle kosten heeft en de ander alle op brengsten. Ook wethouder R.A. van Logten stein kreeg een aantal vragen voor gelegd over onderwerpen die zijn portefeuille betreffen. - Op de vraag over renovatie van de Verlengde Talmalaan antwoordt wethouder Van Logtenstein dat hiervoor voorlopig in de exploitatie van het bestemmingsplan Dalweg een bedrag is gereserveerd. Dit houdt echter niet in dat de renovatie ook daadwerkelijk wordt uitge voerd. Hierover moet nog een be sluit worden genomèn. Naar ver wachting zal dit niet eerder gebeu ren dan volgend jaar. Overigens is de renovatie Verlengde Talmalaan opgehouden door de voortgaande bouw in het gebied. Als de bouw plannen zijn afgerond, kan de Ver lengde Talmalaan in de planning worden opgenomen. - Een inwoner heeft op de betref fende vraag als antwoord gekregen, dat woningen die rechtstreeks bui ten het advertentiesysteem worden toegewezen, niet worden verant woord bij het 'resultaat woningaan bod'. Dit geldt niet alleen voor wo ningen die aan statushouders of asielzoekers worden toegewezen, maar ook voor gehandicapten en andere doelgroepen. De woningen die rechtstreeks worden aangebo den, komen ook niet in de aanbo dadvertenties voor. Over het aantal woningen dat toegewezen wordt aan asielzoekers/statushouders wordt regelmatig via andere media melding gemaakt, bijvoorbeeld in Op 't Hoogt. - De afdeling Groen, natuur en landschap heeft de noodzaak beke ken tot aanleg van een kinderspeel plaats in De Bunt. Op een vraag hierover van een Bunt-bewoner antwoordt wethouder Van Logten stein dat kinderen in deze rustige buurt meestal op straat, pleintjes, terreintjes enzovoort spelen. Er be staat dan ook geen noodzaak tot aanleg van een speelplaats. Met be trekking tot de hinder die men nu en eventueel in de toekomst onder vindt van obstakels (verkeersbor den en dergelijke) en hoge stoe pranden verzoekt wethouder Van Logtenstein zulke plekken aan de gemeente te melden. Dan is het mis schien mogelijk maatregelen te tref fen om de situatie te verbeteren. - Op een vraag over het schoonma ken van de groente-, fruit en tuinaf val (GFT-) containers in de con- cons bij stapelwoningen in Soester berg deelt de wethouder mee dat dit volgens contract vier keer per jaar gebeurt. De eerstvolgende keer is op 16 juni. - In de afgelopen periode is de aan zet gegeven tot herinrichting van de Bosstraat, waaronder het gedeelte lijk vernieuwen van de riolering en het vernieuwen van het wegdek tus sen de Den Blieklaan en de Pimpel mees. - Momenteel ligt het renovatieplan voor het Dorpsplein Soesterberg ter inzage. In principe zal na afloop van die termijn "redelijk spoedig" een begin worden gemaakt met de uit voering. Het concept-plan is aan de hand van de resultaten van de eerste inspraakronde bijgesteld. Het eer ste plan had een groot plein-aspect in zich met een ombuiging van het verkeer om het plein heen. Op basis van de inspraak is het aangepast. Daardoor is het doorgaande ver keer voor de Drie Eiken langs weer mogelijk geworden. De zithoek met banken en de gedachte linde voor de Drie Eiken zijn verplaatst. Uit eindelijk zal een groter plein ont staan dat zich leent voor tal van acti viteiten. In de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening van 28 juni zal het definitieve plan wor den vastgesteld, waarna dit ter goedkeuring aan de gemeenteraad wordt voorgelegd. - Het beleid is om geen chemische onkruidbestrijding toe te passen. In afgelopen anderhalf, twee jaar twee jaar is ervaring opgedaan met onder meer borstels en brandtechniek. Het evaluatierapport wordt van avond in de commissie milieu be sproken. - De vervuiling van De Smitshof is aangepakt en inmiddels opgelost. Nu kunnen de bouwplannen voor het aanpassen en vergroten van het winkelcentrum van start gaan. Naam: man/vrouw Adres: Telefoon: Ik zou aan het college van burgemeester en wethouders het volgende willen vragen: Deze bon vóór vrijdag 27 mei versturen aan: Staf Voorlichting, Antwoordnummer 120, 3760 VB Soest. (Een postzegel is niet nodig). beslissing van gedeputeerde staten (GS) over woningbouwplannen voor Soest. GS zijn akkoord gegaan met de bouw van 175 woningen aan de Jachthuislaan als eerste fase tot het jaar 2005. De wethouder be schouwt deze goedkeuring als een opening naar de fase na 2005. Tenslotte komt begin juni het be stemmingsplan Soest-Zuid in de in spraak. Informatie hierover staat el ders in deze Op 't Hoogt. Wethouder P. V. ten Hove heeft eind vorige maand de Jongeren Ontmoetingsplek aan de Kamp- weg/Banningstraat in Soesterberg officieel geopend. Deze ruimte staat de jeugd ter beschikking om vrij met elkaar op te trekken. De wethouder wijst erop dat het de verantwoorde lijkheid van de gebruikers, de Soes- terbergse jeugd, is om de plek te be heren, schoon en heel te houden. Hij doet nogmaals een beroep op de jeugd en ook de ouders om hiervoor te zorgen. - Een bewoner van de Oranjehof heeft geklaagd over parkeren van showmodellen ter hoogte van een garagebedrijf aan de Burgemeester Grothestraat. De auto's nemen een gedeelte van het trottoir in beslag. Deze klacht zal worden doorgege ven aan de controleur woonomge ving, die de situatie ter plaatse zal bekijken. - In september start een proef tot begin 1995 met een busverbinding Soest-Soesterberg. Er zal een uitge breide voorlichtingscampagne aan voorafgaan. Daarbij zullen met na me de direct belanghebbenden, het ziekenhuis Molendael en de belan genverenigingen in Soesterberg be trokken worden. Zij hebben hun medewerking toegezegd om, voor zover zij daaraan kunnen bijdragen, deze verbinding tot een succes te maken. In de mini-dienstregeling komt een aparte bijlage voor die lijn. Deze zal ook worden verstrekt aan bijvoorbeeld Molenschot en C-drie en andere instellingen. De nieuwe dienstregeling komt eind mei uit. - Vorige maand is de Wet Voorzie ningen Gehandicapten in werking getreden. Het rijk heeft een aantal taken gedecentraliseerd. Hiervoor zijn voortaan de gemeenten verant woordelijk. Het gaat met name om het verstrekken van vergoedingen voor vervoersvoorzieningen en rol stoelen, en woningaanpassingen. In verband hiermee is een nieuwe loketfunctie ontstaan. De afdeling huisvesting die in Soest belast is met de uitvoering van de nieuwe wet, heeft in plaats van één balie de be schikking gekregen over twee ba lies. Hierdoor kan de wachttijd voor de cliënten korter worden. Boven dien hebben ze meer privacy. Ten behoeve van gehandicapte bezoe kers is de nieuwe WVG-balie ge makkelijk bereikbaar voor rolstoel gebruikers. De drempels zijn ver dwenen en de deur is zonder moeite te openen. Met voldoening heeft wethouder Ten Hove kennis genomen van de Op de vraag aan wethouder me vrouw N. Blommers-Biezeno over het ontbreken van een Hema in Soest, antwoordt zij: Er bestaan geen bezwaren tegen een Hema- vestiging. Het gemeentebestuur en de Hema streven er nog steeds naar. Het zijn uitsluitend praktische pro blemen die een Hema in Soest heb ben tegengehouden. Het zoeken naar een goede plaats voor vestiging gaat echter gewoon door. Naar ver wachting zal deze op termijn ook gevonden worden. - De vraag over invoering van een tarievensysteem voor de afvalstof fenheffing dat meer recht doet aan de gezinssamenstelling, zegt me vrouw Blommers dat de tarieven nu per adres gelden, ongeacht het aan tal mensen dat er woont. De groot ste kosten betreffen immers niet zo zeer het ophalen van de hoeveel heid afval per adres, maar vooral de aanschaffingskosten vuilnisophaal wagens, het laten rijden van de wa gens en het afvoeren van het huis vuil. Overigens wordt onderzocht of invoering van een systeem moge lijk is, waarbij men bijvoorbeeld be taalt voor het aangeboden gewicht aan huisvuil. - Met betrekking tot de toekomst van het Anna Paulownahuis aan de Burg. Grothestraat, waar nu nog het museum Citadel gebruik van maakt, zegt mevrouw Blommers enkele positieve reacties over mo gelijkheden voor gebruik te hebben ontvangen van burgers. Deze wor den nu geïnventariseerd. Het ge meentebestuur zal te zijner tijd de voorwaarden bekend maken waar onder het gebouw opnieuw zal wor den verhuurd en welke activiteiten op sociaal-cultureel gebied er mo gelijk zijn. - De cursus Voorwerk, een gerichte opleiding voor uit het buitenland af komstige inwoners van Soest, is af gesloten. Zij hebben zich geduren de het cursusseizoen veertig uur per week geschoold in technisch of ad ministratief werk. Wethouder Blommers heeft aan 15 geslaagden het diploma uitgereikt. Meer dan de helft van hen heeft inmiddels werk gevonden. Het volgend Voorwerk project zal ook bestemd zijn voor niet-buitenlandse Soesters die zich willen scholen om hun kans op een plaats op de arbeidsmarkt te ver groten. - In de beeldentuin van Jan Haze laar aan de Bosstraat heeft de wet houder een beeldententoonstelling geopend van internationale allure. Zij spreek van "een volwassen ini tiatief dat terecht een plaats heeft gekregen op de Nederlandse cul tuurkalender". - Tenslotte wijst de wethouder op de informele raadsvergadering op maandag 6 juni ter behandeling van de gemeenterekening 1993. Soest is één van de eerste gemeenten in de provincie die de jaarrekening klaar heeft. Deze geeft een beeld van de juistheid van de begrotingscijfers. Volgens wethouder Blommers is het "redelijk gelukt" om binnen de normen te blijven. Op 't Hoogt: safe area. Gelezen op de Kabelkrant: Uit een schuur bij het medisch cen trum Molendael werd een grote hoeveelheid gereedschap gestolen. Zeker aangifte gedaan door chi rurgie? De protesten tegen de bebouwing in het gebied Jachthuislaan/Ko- ninginnelaan hebben geen Nut ge had. Kop in de Amersfoortse Courant: -'Toename in Soest van meisjes bij delicten". Vandaar zeker die 'ontvlechting' bij de politie. Vriendinnen van het Vliegdorp. Heeft u al een 'loos contract' afge sloten met uw werkster? S.O. Soest-trainer Dick Schinkel in de Amersfoortse Courant: "Nee, geen fusie met SEC. Alleen al die weg, die loopt er nog steeds tussendoor". Op 't Hoogt: geen nieuwkomer. Politieman C. van Stam in de Amersfoortse Courant: "Het grootste probleem voor de huidige jeugd is het leren zich goed te ge dragen, terwijl ze dat niemand zien doen". Bent u ook van plan vanavond met uw partner een kerntakendiscussie te gaan voeren? Projectontwikkelaar Taphoorn in de Amersfoortse Courant: "Re clamejongens hebben me verteld dat de naam De Paltz niet goed is. Het heeft een Duitse klank. Dat zou een negatieve uitstraling kun nen hebben". Fietsklemmenplan. P.V.O.: Geduld Overwint Niet Alles. Margreet Welmers van De Lin- denhof in de Amersfoortse Cou rant: "Nog nooit, maar dan ook echt nooit, heeft een raadslid een voet over de drempel van De Lin- denhof gezet". Praeses A. ter Harmsel van de Soester Vrouwenraad in de Gooi en Eemlander: "We roken geen dikke sigaren en houden geen za- kenlunches". Hotel- appartementen en confe rentiecomplex 'Praaltzjes'.

Soester Courant | 1994 | | pagina 29