WILD-WEST OP DE GRASMAT? (Fsrf4| COMBI VAN ESSEN 'actdëelj: Soest is wel dol op het Soesterveen, als het maar geen geld gaat kosten scliocmsikcr Nog heel wat vraagtekens bij bouwplannen Bosstraatgebied Zonwering Soest Diploma voor nieuwe gemeentechauffeurs Visser begrijpt 'gezeur' van B. en W. over afgewezen golfbaan niet FANTASTISCH IN FOTO EN VIDEC technische dienst 'Soest moet zélf nieuwe huurder vinden voor Anna Paulownahuis' uUa/tcef Weinig veranderingen in nieuwe dienstregeling bus en trein Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS GRUNDIG SONY SABA PHILIPS NOKIA SONY NOKIA u S ft '9 GRATIS ZUIDPROMENADE 15 "HARTJE ZUID", SOEST TEL. 02155 -1 28 74 Aanbiedingen geldig zolang de voorraad strekt. Pleidooi voor grondaankopen Auto's gekraakt SCHOEiUVAKER Commissie akkoord met verkavelingsplan Nieuwe vragen van Visser (GL-PS) Bezwaren tegen plan 'Nieuwegracht 2' op 31 mei in cie. RO Herenkapsalon Autokrakers actief met Pinksteren Vrouw gewond bij kop-staart-botsing Bekeuringen bij vrachtwagencontrole Politie redt meisje (5) uit vastgelopen lift 'Weggeefprijzen a la Natuurbad' TROPICAL 495,- Soester Courant WOENSDAG 25 MEI 1994 WH SOESTER COURANT PAGINA 3 XS 63 63 cm flatsquare Black Matrix beeldbuis, 49 voorkeurzenders, stereo, 2 x 20 Watt en teletext 1499," GV 401 VPT Een complete videorecorder met High Speed Drive loopwerk met PDC-toptekstprogrammering 799," Setprijs 2148,- "BESTE VIDEORECORDER TER WERELD" SLV-E80 HiFi-stereo videqrecorder met au- dio-insert, PDC en Slowview-programme- ring, perfect stilstaand beeld, slowmotion. Compleet met doublé duty- afstandbediening. 1495," M 3704 37 cm donkere precision-in-line beeldbuis, 40 voorkeurzenders, afstandbediening en uit tebreiden met teletext 449," M 4209 42 cm donkere precision-in-line beeldbuis, 40 voorkeurzenders, afstandbediening en uit tebreiden met teletext 649," Koop nu een CD-i speler, dan krijgt u de unieke CD-i WK-voetbaldisc en de Campton's Interactive Encydopediadisc Philips CD-i 210 Drie-in één spejer voor CD-i, Photo-CD en CD-audio 99o, YOUNG EDITION GO FOR COLORS Portable 37 cm KTV met teletext en afstand bediening 599,- 2 stuks V180 19?5 X 2571 63 cm Super Trinitron beeldbuis, Spectrum sound HiFi-stereo, 2 x 30 Watt. Intelligent teletext Top Flop. Doublé duty-afstand-bediening 1 995," 5124 VT 51 cm High-Focus beeldbuis, 60 voorkeurzenders, teletext en afstandbediening 799,- VR 3714 Eenvoudige 2-kops mono video recorder, voorzien van slowview- programmeringssysteem 899," Setprijs 1549,- De aanbevelingen van bureau Nieuvvland voor het behoud van de unieke natuurwaarden in het Soes- terveen (of wat daarvan straks nog over is) vallen bij het gemeentebe stuur in goede aarde. Wethouder Ries van Logtenstein (CDA) sprak vorige week van een wonder schoon rapport, dat hij beslist niet in een la wil stoppen maar dat hij "bovenop" zijn bureau zou laten liggen. Er is alleen geen geld... Voor sommige fracties is dat in het ge heel geen bezwaar. Zij vinden dat de ge meente alsnog de benodigde fondsen moet zien te vinden om de aankoop van grond - tussen de Wieksloot, Overhees, de nieuwe woonwijk Boerenstreek en het industriegebied Nieuwegracht - mogelijk te maken. Gebeurt dat niet, dan is het gevaar reëel dat er in de toe komst toch gebouwd gaat worden. Met name Leidje Tomassen (GroenLinks- Progressief Soest) en Harry Witte (Ge meentebelangen Groen Soest) voelden het meest voor een beetje dadendrang en wezen op diverse subsidiemogelijk heden bij het rijk en de provincie. De andere fracties stelden zich aanzien lijk terughoudender op, al gaf ook CDA-er Arie van de Breemer toe dat het op den duur steeds moeilijker zal worden om de druk van de stijgende grondprijzen te kunnen weerstaan. Witte wees ook op de mogelijkheid om het bestemmingsplan op korte termijn te actualiseren, zodat dichtslibbing van het gebied voorkomen zou kunnen worden. "Als we de aankoop op de lan ge baan schuiven wordt het alleen maar duurder." Hij vond dat de raad in elk geval moest handelen om grondspecu- lanten te ontmoedigen. Witte vond ae eventuele financiering 'van de aankoop van het stukje tussen de beide natuurgebiedjes van Natuurmo numenten aan de Wieksloot een uitste kende zaak en zag in het plan om achter de Clemensstraat een biezenveldje aan te leggen alsnog een mogelijkheid om de door Gemeentebelangen in de ver kiezingscampagne gepropageerde 'Te- creatieplas" te realiseren, "waar je - net als in het Visgat - op zomerse dagen kunt pootje baden en een beetje zwem men". Ook Johan Baks (BAM) pleitte voor uitvoering van het rapport, tot verba zing van Ellen Huberts (VVD), die hem eraan herinnerde dat zijn partijgenoot Joustra zich eerder veel minder enthou siast had getoond. "Van waar uw om mekeer?" aldus Huberts. Ze vond de notitie interessant, maar kon er con creet niet veel mee. Een biezenveldje stuit ook hier op bezwaren van de VVD, zo bleek. "Kijk ook eens naar an dere oplossingen," aldus Huberts. Wethouder Ries van Logtenstein had alle lof voor het rapport en liet weten dat het College de aanbevelingen zag als een "zeer sterke intentie" om het ge bied te laten zoals het nu is en alle drei gende inbreuken te voorkomen. De plas van Witte vond hij trouwens al zo'n inbreuk, "en dat staat ook helemaal niet in het rapport". Hij liet weten dat Na tuurmonumenten wat hem betreft wel kom was om eens te komen praten. 'Hoho... Mieke Swinkels (D66) meende dat er intussen via het landschapsbeleidsplan al het nodige geld beschikbaar was ge steld, maar dat stuitte op verzet bij o.a. Wil Stekelenburg (PvdA): "Hoho, we gaan nog niks uitgeven..." Ook de wet houder wachtte voorlopig liever af. In de tweede ronde liet Witte zijn te leurstelling over al dat geaarzel duide lijk blijken. Hij vond dat Soest de aan koop van het natuurterrein best mocht voorfinancieren. Tomassen meende dat de fracties van WD en PvdA wat al te snel het hoofd in de schoot legden. Baks liet weten dat hij op dezelfde lijn als zijn fractiegenoot zat, maar dat hij Van Logtenstein - "die als wethouder zo op de bres staat voor het milieu" - graag een duwtje in de rug gaf. Van Logtenstein incasseerde deze lof uit onverdachte hoek met genoegen en belofde in de meerjarenramingen te gaan kijken of er eventueel ruimte zou zijn voor investeringen. "Ik doe m'n best, maar ik beloof nog niks..." Op klaarlichte dag heeft vermoedelijk dezelfde dader vorige week drie auto's auto opengebroken aan de Veenbes straat. Hij vernielde de portiersloten, maar nam - behalve één zonnebril - niets weg. Later beproefde hij zijn geluk waarschijnlijk aan het Minstreelpad en het Vedelaarpad, waar wel veel schade werd aangebracht aan de auto's maar niets werd weggenomen. Ook van de Johannes Postraat kwamen twee meldingen van autokraken. Uit de ene auto worden tien cassettebandjes vermist, uit de andere een zonnebril en een stel wegenkaarten. Uit een auto die op de oprit van een huis aan de Heuvelweg geparkeerd stond werd een klokje weggenomen en aan het Pijperpad verdween een radiocas setterecorder. Kraakpogingen aan de Veenbesstraat en het Minstreelpad le verden verder niets op. Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid! Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* Het omstreden structuurvoorstel voor het gebied Bosstraat-noord roept her en der in de Soester poli tiek nog heel wat vraagtekens op. Met name de bouw van twaalf woningen tussen Bosstraat, Pim pelmees en Egeltjespad blijft voor de bewoners een steen des aan stoots. Op aandringen van de raadscommissie Ruimtelijke Ordening is het voorstel nog onlangs doorgesproken met de om wonenden, die grote bezwaren hebben tegen de voorgenomen bouw van "ma ximaal" twaalf woningen. De gemeen teraad is in februari al akkoora gegaan met het contract, op basis waarvan de erven Van Asch in het bedoelde gebied bouwplannen kunnen realiseren. De omwonenden voelen niets voor zo'n "aantasting" van de groene omgeving en vinden dat het er - volgens de om schrijvingen van het contract- dus ook best wat minder dan twaalf kunnen worden, bijvoorbeeld negen. Ook zijn er bezwaren tegen het kappen *van ca. 100 bomen, die (nu nog) een groene buffer vormen tegen de geplande nieuwbouw, zoals woordvoerder P. Jurg vorige week duidelijk maakte. Op de achtergrond speelt ook de grondruil met de erven Van Asch, die de gemeente grond in het gebied Boe renstreek afstaan, een rol. Aanvanke lijk kon over de aankoop van die grond - nodig voor het uitbreidingsplan in het kader van de Structuurvisie - geen over eenstemming worden bereikt, maar dat lukte wel toen Van Asch toestemming kreeg om in het Bosstraat-gebied te bouwen. Over de precieze verplichtin gen die de gemeente jegens Van Asch is aangegaan bestaat echter nogal wat on duidelijkheid. De commissie steggelde, op aangeven van de omwonenden, vorige week met name over de betekenis van de om schrijving "maximaal twaalf'. Ook PvdA-wethouder Pieter ten Hove kwam er niet meer uit en moest beloven de hele zaak nog eens op papier te zet ten. De meerderheid van de commissie - Gemeentebelangen bleef tegen - ging wel akkoord met het aangepaste verka velingsplan (de eveneens omstreden rondweg is geschrapt) en het totale structuurvoorstel. De provincie moet er overigens haar goedkeuring nog aan hechten. Fractievoorzitter Jan Visser van GroenLinks-Porgressief Soest heeft voor het vragenhalfuurtje in de raadsvergadering van morgen avond opnieuw enkele vragen over het Anna Paulownahuis aan het College van B. en W. voorgelegd. Vorige maand deed hij dat ook al, maar omdat Cécile Dreesmann toen net was overleden werd - "uit piëteit" - daarvan op het laatste moment afgezien. Visser wil echter het naadje van de kous weten over de toekomstige bestemming van het gebouw aan de Burgemeester Gro- thestraat. Hij verwijst naar krante-artikelen over de^ang van zaken in het "culturele cen trum" en wil van het College de toezeg ging dat de financiële afwikkeling met de stichting CitaDelle geen nadelige consequenties heeft voor de gemeente. Ook wil hij het oordeel van B. en W. vernemen over de uitspraak van de stichting, dat deze in samenspraak met de gemeente op zoek gaat naar een nieuwe, passende huurder. Visser vindt dat het juist een taak van het gemeente bestuur is om een nieuwe huurder te werven. Hij wil in elk geval precies weten welke procedure het College gaat volgen eh wenst van B. en W. - "ook van de burge meester," zoals hij met nadruk stelt - de toezegging aan de raad dat nieuwe plannen voor het Anna Paulownahuis eerst met de raadscommissie en de commissie Beeldende Kunst worden besproken, "alvorens aan huurders weer allerlei toézeggingen worden ge daan die niet in het belang zijn van de kunst en de cultuur in Soest". Tegen het ontwerp-bestemmingsplan "Nieuwegracht 2" zijn acht bezwaren ingediend. Het plan moet volgens de procedure nu worden voorgelegd aan de raadscommissie Ruimtelijke Orde ning, waar de bezwaarden een toelich ting kunnen geven. Het College zal pas een standpunt bepalen als de raads commissie dat heeft gedaan. Alle be zwaarden worden uitgenodigd voor de vergadering van 31 mei. De diverse stukken zijn in te zien bij de afd. ROB op het gemeentehuis, 'smorgens tussen 23 mei en 28 juni. 02155-16450 Nu ook aftershaves van de bekende merken. Verschillende Soesters waren afgelo pen pinksterdagen het slachtoffer van autokrakers. In totaal werd van zeven kraken aangifte gedaan. Het ging voor al om de diefstal van radio's, cassette decks, cd-spelers en zonnebrillen. Uit een auto die geparkeerd stond in de Bosstraat verdween een wat minder "standaard" inhoud. Men ging er na melijk vandoor met een koelkast en een krat Tsjechisch bier. De eigenaar, gebo ren in Praag, verklaarde dat de dieven deze inhoud uit zijn auto meenamen na het slot van de deur te hebben gefor ceerd. Een 46-jarige automobiliste uit Loos- drechts is vorige week licht gewond raakt toen ze betrokken raakte bij een kop-staart-botsing op de Van Weede straat. De voorste auto, bestuurd door een 27-jarige Groninger, remde plotse ling af. De achterste auto, bestuurd door een even oude Amersfoorter, bot ste op de wagen van de vrouw uit Loos- drecht, die vervolgens tegen de eerste auto aanknalde. De vrouw klaagde over pijn in hals en rug en moest zich door een arts laten behandelen. De materiële schade was groot. De politie van het district Eemland- Noord heeft vorige week een controle gehouden op vrachtwagens, in samen werking met de provincie en de rijks verkeersinspectie. In het gebied werden 37 vrachtwagencombinaties gecontro leerd op de neleving van de verorde ning bedrijfsafvalstoffen. Drie chauf feurs werden bekeurd. Vijf anderen kregen een proces-verbaal wegens overschrijding van de wettelijk toege stane rijtijden en wegens te zware bela ding. De politie heeft vorige week in actie moeten komen toen een meisje van 5 jaar bleek vast te zitten in de lift van een flatgebouw aan de Haverweerd. Dat ge beurde woensdagavond om streeks ze ven uur. Het euvel kon snel woren ver holpen. De politie kon niet zeggen hoe lang het meisje had vastgezeten. Alleen bereikbaar via Koninginnelaan Nu^op'^onze artikelen 1 0*Yo KORTING Wegens overlast door reparatie wegdek extra korting op onze zonneschermen: 7'/2% (dus 17V2% Op onze showroommodellen nog eens extra 15% korting! Onze vooriaarsvoordelen: Gratis meten Vrijblijvende offerte Gratis montage Korte levertijd Zéér interessante prijzen voor het bedrijfsleven! Alle merkartikelen: o.a. Luxaflex. Sunway, Degalux, PBS, Verosol Raat7laan Snpit Openingstijden: maandag gesloten oeeiziddu zna, jucöi d| t/m yr 10 0CM2 00 uur Telefoon (02155) 19706/19507 13 30-17.30 uur Telefax (02155) 12/27 Zaterdag 10.00-16.00 uur Wethouder Neks Blommers (Economische Zaken en Werkgelegenheid) en burgemeester Hans de Widt hebben vo rige week woensdag in het gemeentehuis samen het chauf feursdiploma CCV-B uitgereikt aan de heren A. Aktug, A. Drissi, M. Tesaguaguin en J.H.G. v.d. Broek. De nieuwe chauffeurs hebben alle vier een vaste aanstelling bij de ge meente gekregen. Op de foto spreekt de wethouder de gedi plomeerden toe. Jan Visser, fractievoorzitter van GroenLinks-Progressief Soest en allerminst een bewonderaar van de golfsport, ergert zich aan de reactie van het College van B. en W. op de afwijzing van de aanleg van een golfbaan door Gedepu teerde Staten. Hij vindt dat B. en W. niet zo moeten zeuren. "Met voldoening" heeft Visser gelezen dat G.S. de aanleg van de door de Stich ting Wolfduin zo vurig begeerde 18-ho- les golfbaan aan de Monnikenbosch- weg van de hand wijzen. Het provincie bestuur vindt dat de aantasting van de Utrechtse Heuvelrug een halt moet worden toegroepen en meent dat niet is aangetoond dat acceptabele alternatie ven in de regio ontbreken. Verder me nen G.S. dat ook niet is aangetoond dat het bosgebied geen bijzondere waarde zou hebben of dat de recreatie, de na tuur en het te rooien bos worden ge compenseerd. Visser stelt met plezier vast dat het pro vinciebestuur de bezwaren ongegrond heeft verklaard, maar constateert te vens met grote verbazing dat het Colle ge van B. en W. het provinciebestuur daarover weer een brief heeft gestuurd, waarin alsnog wordt gepleit voor moge lijkheden om (via een wijzigingsbe voegdheid) de golfbaan aan te leggen, mits de milieu-effectrapportage (MER) positief uitvalt." "Wij begrijpen dit gezeur niet," aldus Visser, die van zo'n MER officieel nog niets heeft gehoord: "Wanneer, door wie, wat kost dat en wie betaalt dat? Zoiinestuuio VERKOOP VAN ALLE SOORTEN ZONNEHEMELS EN ZONNEBANKEN ZONNEHEMELS vanaf Voor parfikulier en professioneel gebruik. Scherpste prijzen von Nederland. Grote showroom aanwezig. Ook 's avonds geopend. Brinkstraat 34, Baarn 02154-22392 Wat wijzigingsbevoegdheid? Hebt u wel eens gehoord van inspraak? Wat denkt de commissie Milieubeheer hier van?" Visser wijst erop dat het bestemmings plan voor het buitengebied nog maar twee maanden oud is. "Hoe komt zo'n verandering - 55 tot 90 hectare! - over bij de provincie, denkt u?" Appel-en-ei-prijzen Met grote verbazing heeft hij verder ge zien dat het College besloten heeft de grond-erfpachtprijs voor de golfbaan alvast vast te stellen op een tientje per vierkante meter, met een bodemprijs van f 8,50, en de overige grond voor twee gulden per meter. "Weggeefprij- zen! Het doet ons denken aan de appel en-ei-prijzen van het Soester Natuur bad, zes jaar geleden. Gaan we de golf- huid verkopen terwijl de golfbeer niet geschoten wordt?" Visser onthult verder dat het vorige College - waarin hijzelf wethouder was - in februari een brief aan de stichting Wolfduin heeft geconcipieerd, die ech ter nooit verstuurd is maar volgens het geruchtencircuit wél uitgelekt. Hij ver onderstelt dat de stichting, als de brief wel verzonden zou zijn, haar activitei ten onmiddellijk zou hebben gestaakt. Inmiddels heeft het College met de stichting gesproken over de materie en Visser wil daarvan de conclusies verne men en een verslag krijgen. Op zondag 29 mei gaan de dienst regelingen 1994/95 voor treinen en bussen in. Voor Soest en Soes- terberg zijn de veranderingen be perkt. Van de treinen tussen Baarn en Utrecht vervallen de eerste trein uit Utrecht en de laatste trein naar Utrecht. De laatste trein uit Utrecht naar Soest en Baarn zal een kwartier eerder uit Utrecht vertrekken. De laatste bus uit Amersfoort zal hierdoor bij station Soest-Zuid NS om 0.00 uur aansluiting geven op deze trein. Van maandag tot en met woensdag zullen de treinen van en naar Utrecht na 19.00 uur ieder uur gaan rijden. Van donderdag tot en met zondag rijden er 's avonds meer treinen. Na 19.00 uur zullen alle bussen van lijn 70 bij station Soest-Zuid NS ieder uur aansluiting geven op de treinen: rond het hele uur op de treinen uit Utrecht en rond het halve uur op de treinen naar Utrecht. Naast de verandering van de naam van het busbedrijf Centraal Nederland in Midnet zijn er enkele veranderingen in de dienstregeling van de bussen. Buslijn 72 (Soetdijk-Noord - Baarn - Eemnes) zal niet langer door de Baarn- se wijk Éemdal en het Baarnse indus trieterrein 'De Drie Eiken' rijden. De route naar station Baarn en het centrum van Baarn wordt hierdoor aanmerkelijk korter. De spitsbusverbinding Soesterberg - De Bilt - Utrecht zal vanaf maandag 30 mei niet langer onder het lijnnummer 92, maar als lijn 79 gaan rijden. De avondbusverbinding Soest-Soes- terberg zal niet met de nieuwe dienstre geling starten, maar op maandag 5 sep tember a.s. Soest staat in twee regionale bus boekjes van het busbedrijf Midnet ver meld. In de boekjes zijn ook de vertrek tijden van de treinen op NS-stations op genomen. In Midnet-busboekje nr. 4 - Heuvel rug/Kromme Rijngebied - staan buslij nen in het gebied tussen en rond Utrecht, Soest, Amersfoort, Wagenin- gen en Wijk bij Duurstede vermeld. Dit boekje kost f 5,-. In Midnet-busboekje nr. 5 - Alme- re/'t Gooi - staan de buslijnen in het ge bied tussen en rond Almere, Amster dam, Loenen, Maartensdijk, Soest en Huizen vermeld. Dit boekje kost f 4,-. De gratis mini-dienstregeling met de dienstregelingen van de treinen bij de vier Soester stations en van de buslijnen door Soesterberg en Soest zal in de week na 29 mei huis-aan-huis worden verspreid. De minidienstregelingen wa ren helaas niet op tijd klaar om ze eer der te verspreiden. voor de Aanmelden: tel. 1 41 52 GRATIS VAM SONY GRATIS ABONNEMENT OP VOETBAL INTEBHATIOmi

Soester Courant | 1994 | | pagina 3