ACTUEEL r Circus Herman Renz maandag en dinsdag met nieuw groots programma in Soest Nieuwe Poëziebundel van Bernard Daniëls De Paardenkamp verwelkomt vijf nieuwe rusthuis-bewoners Theaterbureau Soest presenteert openbaar solistenconcours ovga(wfe Preventiecaravan zet inwoners an een Overhees in beweging De Nieuwe Lelie Open Dag: zaterdag 4 juni Printscene Studio's Soest Ingebroken in sportcomplex Computerapparatuur weg na inbraak Fax door gat in ruit weggehaald Zaterdag 28 mei in m. c. Molendael SOESTER COURANT PAGINA 5 Soester Courant-bon voor gratis entree A.A. VAN BREUKELEN B.V. De tralies van het leven, of de onmacht van de dichter Oorlogskind WOENSDAG 25 MEI 1994 DE TROMSLAGER DE TROMSLAGER 02155-2 28 71 Klachten bezorging Soesterberg Zien we op het terras van Stadhouderslaan 15 Telefoon 169 13 Op zaterdag 4 juni wordt bij De Paardenkamp, het nationaal rust huis voor paarden aan de Birk- straat 96, weer een Open Dag ge houden. Om 14.00 uur worden de vijf nieuwe bewoners voorgesteld. folievisitekaartjes bedrukking balpennen ontwerp en drukwerk Spinet 112, Soest. Tel./fax: 02155-16735 In de nacht van 21 op 22 mei werd een inbraak gepleegd in een sportcomplex aan de Kooiweg. De buit bestond uit ge luidsapparatuur, cd's, cheques en siga retten. Op tweede pinksterdag werd in een be drijf aan de Nieuwegracht ingebroken. De inbrekers kwamen rond half negen 's avonds het pand binnen door een raam aan de voorzijde van het pand in te slaan. Het alarm ging af, maar de po litie kwam te laat. Zowel de inbrekers als computerapparatuur van het bedrijf waren verdwenen. Het gaat om "Panutcha" (20 jaar), een rijpaard uit Zevenhuizen, "Jaimi" (23) een Welsh Mountainpony uit Opper does, "Dorado" (31), een rijpaard uit Wageningen, "Danny" (29) een Shet- landpony uit Waddinxveen, en "Pluk- kie" (23) een Shetland/Welshpony uit Riethoven. Verder zullen nog enkele paarden wor den voorgesteld ide in de afgelopen maanden al een plekje kregen bij de Paardenkamp: "Kwibus", een pony uit Huizen, en "Carel" (22), een schillen paard uit Zoetermeer, dat op het nip pertje van de slacht werd gered. Intussen heeft De Paardenkamp af scheid moeten nemen van "Bonny" (36), "Monptie" (41) - de oudste van de kudde - en wanda" (27). De wacht lijst, die vijf jaar gesloten is geweest, is door het bestuur inmiddels weer open gesteld voor een beperkt aantal paar den. Inschrijvingsformulieren zijn ver krijgbaar bij het secretariaat, Prins Bernhardlaan 46, 3761 AC Soest, tel. 25462 of 23457. De Open Dag wordt zoals gebruikelijk omgeven door tal van activiteiten. Er is koffie, thee of limonade en een kraam met tweedehands spulletjes, souvenirs en de videofilm over "tien jaar Paar denkamp". Een onbekende dader heeft vorige week kans gezien een fax-apparaat te stelen bij een bedrijf aan de Laanstraat. Hij maakte eerst een gat in een thermo pane ruit, stak daar zijn hand door en ging er met het toestel vandoor. Aangif te deed een 50-jarige Soester. RUIME HOEKWONING Gevraagde koopsom f 375.000,- Theaterbureau Soest, dat in de af gelopen maanden met veel succes diverse concerten heeft georgani seerd in de theaterzaal van me disch centrum Molendael, presen teert daar op zaterdag 28 mei een openbaar solistenconcours. De twaalf deelnemers komen uit alle delen van het land en de stemverdeling is als volgt: vier sopranen, drie mezzo sopranen, drie tenoren, een bariton en een bas-bariton. De deelnemers zingen aria's en liederen uit oratoria, opera's en operettes. Ze nemen eigen begelei ders mee, zodat ze zich goed hebben kunnen voorbereiden. Na afloop van het concours worden de prijzen bekend gemaakt en toegelicht door de jury onder leiding van dhr. Frans Lambour uit Hilversum. De eer ste twee prijswinnaars krijgen de gele genheid om in het nieuwe concertsei zoen 1994-1995 een concert te verzor gen in medisch centrum Molendael- Soest. Aan het optreden gaat een pre sentatie bij Radio Utrecht vooraf. Het solistenconcours is openbaar en be langstellenden zijn dan ook hartelijk welkom. Aanvang: 13.30 uur. Toe gangsprijs: f 5,-. VRIJSTAAND GEMODERNISEERD WOONHUIS HYPOTHEKEN - VASTGOED - ASSURANTIËN Koninginnelaan 40, adviseurs in...3762 DG Soest Tel. 02155- 17962/23789 mar, 1 ia; beuk, veken Poëzie is een bloedernstige zaak vindt hij. Een gedicht is geen mid del om een boodschap over te brengen, maar een signaal van de chaos waarin je zelf verstrikt bent geraakt. Gedichten schrijven is een taalstrijd op het slagveld van het denken over de machteloos heid van ons leven. Het gevoel te hebben dat je het punt bereikt waarop de taal je in bezit neemt en je naar de rand van de afgrond duwt. De nieuwe bundel "Openingen" bevat gedichten ter gelegenheid van de ope ningen van de vele exposities die in "De Bereklauw" de afgelopen 12'/: jaar zij gehouden. "Openingen zijn voor mij gelegenheden waarbij een ieder die een openingswoordje doet, in milde be woordingen iets zegt over het werk van een ander", zegt Bernard Daniëls. "Als je daaraan een gedicht wilt toevoegen ontstaat bij mij het conflict dat de beel den die een schilderij oproept dikwijls niet aansluiten bij de wereld waarop ik op dat moment zit. Ik gebruik het beeld van een schilderij als een metafoor voor de alledaagsheid van mijn bewustzijn". Openingen zijn daarom ook gedichten over het dagelijks gevecht met het be wustzijn. Iedere dag is een opening om deze grens te doorbreken: "We zitten gevangen in ons eigen leven. We zitten gevangen voor de televisie bij het zien van de complete chaos in de wereld. Gevangen voor het raam als ik de onaf zienbare stroom auto's voorbij zie ko men vol heb- en vetzucht van de Wes terse wereld, het koopkrachtplaatje van de economen. De mensheid die niet be reid is te erkennen dat alles met alles sa menhangt en gevoed wordt met agres sie en verwording als vermaak", Aldus Bernard Daniëls. "Ook in 'Openingen" is er weinig per spectief, maar ik probeer eendeer op te roepen waarin de mens zichzelf terug vindt als onderdeel van de totale schep ping. De mens die zich immoreel ge draagt in de natuur die amoreel is. De strijd tussen leven en dood, ontwrich ting en zelfbehoud. De mens is het enige dier dat naast andere dieren ook zijn ei gen soort doodt. Daniël Dennet, de ma- teriefilosoof, stelt: "Elk organisme tracht zijn dood uit te stellen. De mens als organisme is een fenomeen dat zich aanpast ten koste van andere mensen". Gevangenschap van het leven is de drijfveer voor het lijden van de mens, vindt Daniëls. Ieder mens leeft in een dwangmatig proces om te overleven, is een lotgenoot van zijn verleden en daarom veroordeeld om zijn verleden te overleven, op welke manier dan ook. "Bij mij speelt dat in het bijzonder en ik werd mij er later van bewust. Ik had een slechte start als oorlogskind in het Jap penkamp. De angst voor oorlog en de achterdocht voor mensen zit in mijn nieren. Toen ik in 1946 als kleuter in Nederland kwam herinnerde ik mij niets van de oorlog en de kampen. Tot nu toe is het een raadsel, maar de ge vangenschap en de angst zit nog steeds in mijn lichaam. Ik heb tal van neurosen en nachtmerries die ermee te maken hebben. Ik beschouw het leven als een dwangmatig proces van ademhalen, met op iedere hoek van de straat ie mand die mij gadeslaat. Die gevangen schap achtervolgt me en is een dagelijk se strijd om te overleven. Het is een on bewuste koestering van het verleden, waaraan ik gewend was geraakt en waarin ik mij veilig waande. De chroni sche angst om ergens bij te horen komt rechtstreeks voort uit mijn kampverle den." Dit onbestemde gevoel van overleven leidde tot depressies, het niet verder kunnen, de angst an de agressie tegen alles wat wil leven en daarmee, hoe pa radoxaal ook, de wereld kapot maakt. De machteloosheid en de scepsis en de angst voor het leven, want van leven ga je dood: "Het wonder van het leven is/ dat je niet dood bent/maar leeft/tot je dood bent." De schepping is volmaakt, maar de pro cessen die het gevolg ervan zijn, hebben tal van gebreken waaronder anderen moeten lijden. Dit lijden zou de band tussen mensen moeten versterken, maar het tegenovergestelde gebeurt: "Wat ik nooit moet vergeten/is/dat de mens/er is/om te lijden/voor elkaar/ en het kale land/dat hun verbindt/ langs een grens van vuur... De mens is daarom beperkt en leert niet van zijn geschiedenis, wordt verblind door zijn hebzucht en ziet niet de grenzen van zijn gevangenschap, het leven op aarde". Het boekje "Openingen" is verkrijg baar bij "De Bereklauw", Steenhoff- straat 63 in Soest. Bernard Daniëls. plaats Soest adres HANNIE SCHAFTHOF woning middenwoning met cv, tuin en berging indeling hal, toilet, woonkamer met open haard, luxe keuken met inbouwapparatuur (o.a. afwasmachine, kookplaat, afzuigkap, koelkast, vrieskast en oven) verdieping 3 ruime slaapkamers, badkamer met ligbad en 2e toilet zolder met vaste trap en grote slaapkamer algemeen deze woning verkeert in perfekte staat van onderhoud en is o.a. voorzien van nieuwe cv-ketel, thermopane beglazing en rolluiken WOONERFGevraagde koopsom f 247.000,- Gevraagde koopsom f 398.000,- 3-KAMERAPPARTEMENT Gevraagde koopsom f 129.000,- Gevraagde koopsom f 118.000,- 3-KAMER HOEKAPPARTEMENT MIDDENWONING Gevraagde koopsom f 265.000,- plaats Soest adres KONINGINNELAAN ligging Soestdijk woning vrijstaand gemoderniseerd woonhuis met c.v., berging en blokhut indeling ruime woonkamer voorzien van marmer vloer en vloerverwarming, luxe open keuken met inbouwapp. (o.a. keramische kookplaat, koelkast, vrieskast, afzuigkap, electrische oven), hal, toilet, luxe badkamer met ligbad en aparte douche en wasruimte verdieping 3 slaapkamers en toilet algemeen deze woning verkeert in zeer 6|oede staat van onderhoud en heeft een karakteristieke uitstraling plaats Soest adres VAN GOYENLAAN ligging De Engh woning 3-kamerappartement (voorheen 4-kamerapp.) op de 2e etage met berging op de begane grond, indeling woonkamer met parketvloer, hal, douchecel, toilet, 2 slaapkamers, moderne keuken en bijkeuken algemeen servicekosten bedragen ca. f 275,- per maand Het appartement verkeert in perfekte staat van onderhoud plaats adres ligging woning indeling algemeen Soest RUBENSLAAN De Engh 3-kamerhoekappartement op de 2e verdieping met berging op de begane grond hal, toilet, douchecel, woonkamer, keuken, bijkeuken en 2 slaapkamers servicekosten bedragen ca. f 340,- per maand plaats Soest adres WILLEM DE ZWIJGERLAAN jgMRS/- woning ruime hoekwoning met MfV indeling hal, toilet, ruime woonkamer, verdieping 3 slaapkamers, badkamer en souterrain 2 ruime werkkamers en 2e algemeen deze woning verkeert in zeer goede staat von onderhoud en is zeer geschikt voor praktijkwoning SLA UW tromSLAG BIJ DE TROMSLAGER 1Uw salade- en koud buffetspeclallst Voor partcuöeren en bedrijven verzorgt naar uw wensen; koude buffetten recepties barbeques luxe hapjes Champagne ontbijten belegde broodjes lunches bruncheskerstpakketten relatiegeschenken complete bedrijfs- en andere feesten Steenhoffstraat 58 3764 BM Soest Tramslager FAXSERVICE: 02155 2 61 59 ven van i 1 plaats Soest adres J.H. ISINGSERF woning luxe uitgebouwde middenwoning met dubbele berging indeling hal, toilet, moderne keuken en woonkamer met vergrote uitbouw van 3 men voorzien van glazen pui met roedenverdeling etage 3 ruime slaapkamers voorzien van parket en vaste vloerbedekking, badkamer met bad, douchecabine en 2e toilet zolder met vaste trap en 4e slaapkamer algemeen de 18 m diepe tuin is gelegen op het zuiden. Deze woning heeft veel extra's, o.a. ingebouwde allesbrander, vloerverwarming en een ideale ligging met aan de vóór- en achterzijde een natuurgebied, en verkeert in uitstekende staat van onderhoud. om inbraakwerend hang- en sluitwerk wordt gevraagd sprake is van een door de preventiemedewerkers verstrekt ad vies. In 50% van de gevallen wordt het hang- en sluitwerk ook daadwerkelijk door de firma DAVO gemonteerd. In -een aantal gevallen is gebleken dat mensen die de antwoordkaart hebben ingestuurd deze niet volledig hebben ingevuld. Mochten deze mensen alsnog in aanmerking willen komen voor ad vies dan dienen zij voor donderdag a.s. contact op te nemen met de medewer kers in de preventiecaravan. Het team blijft tot eind van deze week werkzaam in de wijk Overhees. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit hebt, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan nog dezelfde avond nabezorgd. Belt u woensdag na 18.30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoord apparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdagmiddag nagebracht. Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 02155-21841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabe- zorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. Circus Herman Renz staat in Neder land al sinds 1911 - het jaar van zijn op richting - hoog aangeschreven. Begon nen als klein circus is het nu, drie gene raties later, een gezond, middelgroot bedrijf, dat een vaste plaats heeft ver overd in de internationale circuscul tuur. Het circus neemt in de amusementswe reld een aparte plaats in: geen ingeblikt spektakel, geen play back, geen nep of dubbele bodems, maar "levende" pres taties van mens en dier, in een sterke wisselwerking met het publiek, dat overspoeld wordt door gevoelens van verbazing, verwondering en spanning. De gezellige viermasten-koepeltent biedt plaats aan 1400 zitplaatsen en vormt het decor voor een nieuw, groots circusprogramma, voor elk wat wils, met prachtige kostuums en een sprook jesachtige entourage, met begeleiding van een heus circusorkest, dat groot en klein, oud en jong, de dagelijkse be slommeringen doet vergeten. Enkele hoogtepunten uit het twee uur durende circusprogramma: Racjzakowski: de "humane"roofdie- rendressuur van circus Herman Renz. De Faltinys: akrobaten op lage en ho ge éénwielers, bekroond op het circus festival van Monaco; De Lagroni Family: spectaculaire lucht-akrobaten aan de strapatzen; Rajcza Kowski: lieve roofdieren in een "humane" presentatie waaraan geen zweep of stok te pas komt; Argentinian Dancin Devils: een wer velende show met dans en folklore uit Zuid-Amerika; Milko Christiaan: twee doldwaze clowns, als rode draad door het pro gramma, met o.a. dolle pret in een schil dersatelier; en verder volop exotische dieren, apen, olifanten, jongleurs, een western-show en een paarden-vrijheidsdressuur. Komt dat zien! Komt dat zien! De Faltinys: akrobaten op de één- wiels-fiets. Preventie-medewerkers van de politie in district Eemland-Noord hebben de eerste preventie-advie zen in de wijk Overhees uitge bracht. In één week zijn al zo'n 300 adviezen gegeven. Naar verwach ting zal dit nog voor het einde van deze week uitgroeien tot circa 450 adviezen. De preventiecaravhn staat opgesteld in de omgeving van Winkelcentrum de Tamboerijn. Door deze standplaats te dezen worden ook veel inwoners van Overhees die buiten het proefgebied wonen in de gelegenheid gesteld om preventie-advies te vragen. Daar wordt dan ook veelvuldig gebruik van ge maakt. De firma's Hooijer en DAVO merken heel nadrukkelijk dat de preventiecara- ,van operationeel is. De firma DAVO, de schenker van het gratis preventie pakket aan de familie Snippen, geeft aan dat iq 90% van de gevallen waar er Slechts twee dagen, maandag 30 en dinsdag 31 mei, is het Circus Herman Renz - het grootste circus van de Benelux - te gast in Soest. Het circus slaat zijn tenten op op het evenemententerrein de Engh en biedt het hooggeëerde Soester publiek drie voorstellingen: op maandag om 16.15 en 19.30 uur, op dinsdag om 16.15 uur. Voor Soester Courant-lezers die van het circus houden is er een bijzonder buitenkansje: tegen inlevering van de bon uit de advertentie - elders in deze krant - krijgt men een gratis toegangs kaart (fronttribune) voor één persoon voor de avondvoorstelling op maandag, uiteraard zo lang de voorraad strekt. De bon moet worden ingeleverd bij het kantoor van de Soester Courant, Van Weedestraat 227. De voorverkoop vindt plaats bij de VW aan de Steenhoffstraat, en na tuurlijk zijn er ook kaarten verkrijgbaar bij de circuskassa, vanaf 11.00 uur 's morgens. Wie de (andere) bon uit de advertentie inlevert bij de VW of de circuskassa krijgt trouwens een leuke korting van f 2,50 op fronttribune, stal les of loge. ;ken bij meente den, 1 len; 13: 1

Soester Courant | 1994 | | pagina 5