T NU Bij AANKOOP VAN EEN PHILIPS GROOTBEELD TV EEN USA VIDEORECORDER VOOR EEmt' damixa 275,- f }y//re A/i ai/1 W Gratis weekendje 'Roland Garros' voor Mahres Zandhuis (12 jaar) uit Soest Wereldruiterspelen 1994 komen naar Den Haag en de Vlasakkers BANK 'Knippen voor Unicef bij Syllie Hair levert 1200 gulden op III SOESTER COURANT HANDEL WANDEL I PAGINA 7 Hoofdprijs valt bij Active Sports Nic. van Dam Gratis föhn bij Syllie Hair! Kapsalon Zonnestudio Televisie-opnamen voor RTL-4 Nieuwe brochures in INFOcentrum Soest: 42.088 Klachten bezorging Inbraak woning Korte Brinkweg Containerbrandje aan Parallelweg Diefstal uit sportcomplex Dieven 'hengelen' buit over schutting Politie waarschuwt tegen colporteurs Vandalen vernielen banden van auto Mislukte inbraak Van Weedestraat PHILIPS WK'94 Voor alle zekerheid! Rabobank hoofdsponsor BESTAAT en heeft daarom 'n geweldige voorjaars-aktie van damixa thermostatische douche-mengkraan. Uw voordelen: Thermostaatkraan v.v. temperatuurbegrenzing (veilig voor kinderen) Comfortabele regeling douchewatertemperatuur Moderne Deense vormgeving Vakkundige installatie door Waarborg-installateur 5 jaar garantie Compleet geplaatst, f incl.BTW VRAAG VRIJBLIJVEND ONZE DOCUMENTATIEMAP AAN Loop eens binnen of bel onze betaalspecialist voor meer informatie over de stroomlijning van uw betalingsverkeer. Soest, Van Weedestraat 10, mevr. W.C. Brozius, tel. (02155) 9 65 59. gas. iver- na- i af- cels, 3n-/ hal. pa- ime Ier- ).a. een Duwap i/an het kamer ping: 3 Het zal je maar overkomen: niets vermoedend doe je mee aan een [prijsvraag in een sportblad., en dan blijk je opeens de hoofdprijs ge ronnen te hebben: een weekend naar de wereldberoemde open tenniskampioenschappen op Ro land Garros in Frankrijk! Dat overkwam Mahres Xandhuis (12 jaar) uit Soest, die een poosje geleden in het tennismagazine Gold - het "huisor gaan" van Golden Team (de inkoop combinatie waarvan ook Active Sports Nic. van Dam in Soest deel uitmaakt) - een prijsvraag aantrof waarbij hij moest aangeven welke shirts beroemde ten nissers als Michael Stich, Stefan Ed- berg, Pete Sampras, Richard Krajicek en Boris Decker normaliter dragen. Mahres vulde de bon goed in en won de eerste prijs: twee plaatsbewijzen voor de open Franse tenniskampioenschap pen. Hij mag het midweekend (28 en 29 mei) gaan bekijken op het Court Cen tral van Roland Garros, waar vermoe delijk alle "groten" zullen aantreden. De prijs is bestemd voor twee personen (inclusief overnachting in een hotel) en daarom reist Mahres samen met zijn moeder Thea. Zijn vader en zijn broer gaan trouwens óók, maar dan voor ei gen rekening. De prijs is beschikbaar gesteld door de Foto: Goos van der Wilt. Franse merken Major (rackets) en Tec- nifibre (snaren). De documenten wer den Mahres en zijn moeder zaterdag overhandigd door Jaap Kareisen en Piet Hoek van Active Sports Nic. van Dam. Als u uw haar laat permanenten, speciaal met de Inter Phase, de derde generatie Amino-permanent, krijgt u een gratis föhn! Deze aktie is geldig tot 25 juni 1994. Wij zijn ook op maandag de gehele dag open! Soesterbergsestraat 39a - Tel. 02155-10706 Unicef, het kinderfonds van de Verenigde naties, is sinds zaterdag 14 mei 1200 gulden rijker. Dat is te danken aan de speciale actie bij kapsalon Syllie Hair aan de Soesterbergsestraat, waar de kinderen die dag gratis werden geknipt. De ouders mochten in ruil daarvoor een bedrag naar eigen keuze afstaan. De belangstelling was groot, en dat gold eveneens voor de uiteindelijke opbrengst. RTL-4 kwam ook nog even langs voor opnamen. Op de foto knipt Sylvia van Welzenis een van de kin deren onder het "oog" van de televisiecamera. In het gemeentelijk Informatiecentrum kunnen geïnteresseerden gratis een aantal nieuwe brochures afhalen. Het zijn vooral brochures die op het terrein van het 'wonen' liggen. Het gaat hier om de brochures 'Huur subsidie 1994-1995', 'Een woning ko pen met een eenmalige bijdrage' (de re geling Premie-woningen met eenmali ge bijdrage 1994 in het kort), 'Flexibele huuraanpassingen (omhoog, omlaag of gelijk?), 'Huurbeleid 1994 (alles wat een verhuurder en een huurder zouden moeten weten) en om de brochures 'Als u gaat samenwonen in 1994' en 'Als u gaat trouwen in 1994' Op dit moment telt de gemeente Soest meer dan 42.000 inwoners. Op 18 mei waren 42.088 mensen in geschreven bij de afdeling Burgerza ken. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit hebt, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan nog dezelfde avond nabezorgd. Bek u woensdag na 18.30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoord apparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdagmiddag nagebracht. Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 02155-21841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabe- zorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. In een woning aan de Korte Brinkweg is op 20 mei ingebroken. De inbrekers kwamen binnen door een raam aan de achterzijde van de woning. Er werden een videorecorder en een draadloze te lefoon meegenomen. Aan de Parallelweg in Soest is de zater dag voor pinksteren een brandje ge sticht. Onbekenden veroorzaakten de brand in een papiercontainer. De brandweer was snel ter plekke om het vuur te doven. Uit een sportcomplex aan de Smitsweg verdwenen donderdag 19 mei een dis- c-man en een portemonnee met in houd. Een 17-jarige Soester deed aan gifte van de verdwijning van deze spul len. Waarschijnlijk is de diefstal ge pleegd tussen half tien en elf uur 's avonds. Onbekenden stalen donderdag 20 mei - drie kratten met lege flessen van een be drijf aan de Insingerstraat. Tussen ze ven uur en half acht 's avonds werden de kratten door de onverlaten over de schutting "gehengeld". De buitge maakte kratten met inhoud hadden een totaalwaarde van vijftig gulden. Na klachten van burgers warschuwt de politie tegen het optreden van colpor teurs, die als de stichting "Vlieg red dingsbrigade" uit Huizen donateurs probeert te werven en illegale reisverze keringen aan de man te brengen. Daar in zou o.a. opgenomen zijn de repatrië ring per helicopter, wat bij de wet niet is toegestaan omdat dat per vliegtuig moet geschieden. Ook blijkt de stich ting onduidelijke banden te hebben met een Duitse verzekeringsorganisatie. Onbekende vandalen bewerkten op 18 of 19 mei de banden van een auto met een schroevedraaier. De auto was van een 26-jarige Soesterse en stond gepar keerd aan de Steenhoffstraat. De ban den waren allevier lekgestoken. Een onbekende dader heeft vorige week geprobeerd in te breken in het magazijn van een fotozaak aan de Van Weedestraat. Met een schroevedraaier werd het slot van de toegangsdeur on der handen genomen, maar de dief kwam niet' binnen en er wordt dus ook niets vermist. Aangifte deed een 41-ja rige Soester. rtMjA stereo, vanaf 63 cm. met Blackline-S beeldbuis) ■geldt v.ui IS mei t/ni 17 juli 1994 Erkend Philips dealer voor Soest scluieiiiakci VAN WEEDESTRAAT 78 TEL. 17253 TECHNISCHE DIENST - TEL. 103 44' At&i* LOODGIETERSm D E Ij] V A N BETER if Deze aanbieding beslaat uit: Damixa thermostatische douche-mengkraan 28400 (nieuw model). Benodigde aansluitmaterialen. complete montage Ook mogelijk: Thermostatische bad-mengkraan 28500 f 365,- of 'n Damixa glijstangdoucheset 75600 (nieuw model) f 150,-. of kom kijken in ons bedrijf naar de speciale damixa display. Gecertificeerd Waarborg- installateur Bosman Loodgieters b.v. - Oude Utrechtseweg 31 - 3768 CA Soest - Telefoon 02155 - 20644 In Den Haag worden deze zomer (27 juli t/m 7 augustus) de Wereldrui terspelen 1994 gehouden. Er strijden in het Haagse Zuiderpark en öp het landgoed 'De Vlasakkers' bij Amersfoort/Soest dan zo'n 700 topruiters en topamazones om de officiële wereldtitels dressuur, springen, enduran- ce, voltige, military en vierspannen. De organisatie verwacht niet minder dan 300.000 bezoekers. Speciaal voor de Wereldruiterspelen wordt er in het Zuiderpark naast het ADO Den Haag stadion (10.000 zitplaatsen) een extra stadion gebouwd. Dit nieuwe, tijdelijke stadion heeft een capa citeit van 26.000 zitplaatsen. De Wereldruiterspelen 1994 is het grootste naoorlogse sportevenement dat in Nederland wordt gehouden. Het is uniek dat een dergelijk groot rui- thon van de vierspannen en het onder- tersportspektakel naar ons land komt. De wereldkampioenschappen hebben nog nooit plaatsgevonden in ons land. De laatste keer, vier jaar geleden, gin gen ze naar Stockholm. De Wereldruiterspelen worden groots geopend. Op 27 juli zal 's avonds prins Willem Alexander acte de présence ge ven en de officiële opening verrichten. Honderden paarden en ruiters voeren 2en spectaculaire show op. Het optre den wordt letterlijk opgelicht met een flitsende lichtshow. Aan de start verschijnt de complete we reldtop. Bijna vijftig landen vaardigen in totaal zo'n 700 deelnemers af. Dui zend paarden zullen zich van hun beste kant laten zien. Voor Nederland zal on der meer Ysbrand Chardon strijden om de wereldtitel bij de vierspannen. Ook Piet Raaymakers en Jos Lansink, die tij dens de Olympische Spelen in Barcelo- na goud wonnen bij de springkam- pioenschappen van de landen wedstrij den, verschijnen aan de start. Vlasakkers Behalve in het Zuiderpark zal ook een aantal wedstrijdonderdelen op land goed 'De Vlasakkers' in Amersfoort/ Soest plaatsvinden, namelijk de mara- deel cross country van de military. De wedstrijden in Den Haag worden opge luisterd door artiesten, show en speciale dressuurdemonstraties. Er zijn wereldtitels te behalen in de on derdelen springen, dressuur, military, endurance, voltige en vierspannen. De endurance (lange afstandswedstrijd) is uitgezet op het Wassenaarse Duindigt en langs het strand. Een week voor de spelen, op 23 juli, wordt er in de binnenstad van Den Haag een grootse optocht gehouden. Het thema van de optocht is de geschie denis van het paard. Honderd tot twee honderd paarden en ruiters zullen het thema vormgeven. Kaartverkoop De Rabobank is een belangrijke spon sor binnen de hippische sportwereld. De sponsoring van de Wereldruiterspe len 1994 wordt dan ook gezien als dé bekroning van de jarenlange inspannin gen voor de paardensport zowel natio naal als internationaal. De Rabobank heeft als hoofdsponsor een centrale rol bij de kaartverkoop. Dit houdt in dat vanaf 2 mei bij alle Rabobanken in het land kaarten zijn te bestellen voor dit grote hippische festijn.

Soester Courant | 1994 | | pagina 7