matste diploma's voor leerlingen van jnerikaanse High School Soesterberg "lederdracht in Soesterberg Morgenavond feestelijke intocht Avondvierdaagse Aquarelleren De Tuin succes Gaaf concert in Sterrenberg Veel steun Oranje Comité AG|NA 1f; mm WOENSDAG 1 JUN11994 i'The Class of Nineteen Ninety-Four' Spakenburgse dames op bezoek Zomermarkt in de Pruttelpot Kerkdiensten Medische dienst Burgerlijke stand li Hulpverlening j j Weer auto gestolen CD-speler en cd's weg na autokraak Dief snel weg na afgaan van alarm Unieke foto's in tentoonstelling luchtvaartmuseum Cursisten laaiend enthousiast Politie Big-Band PRO-motion oogst applaus Grote medewerking festiviteiten 1995 Meningen van lezers I Geluidsoverlast Sterrenberg Rommelmarkt van St. Jeugdwerk Agenda «2SOESTERBERGSE#COURANT Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld. Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841 zijn leeftijd net zijn com- bij gesteund e, die hemde euwe dingen Casino aan de Kampweg was Jag 22 mei tot de laatste plaats jbezet. Het was de dag van de di- iloma-uitreiking aan de geslaag- I van de Amerikaanse High Jool. De 32 geslaagden stonden, jekleed in de traditionele zwarte jHi's met het bijbehorende ^Tfddeksel, in de grote hal van jCasino zenuwachtig te lachen. [un grote dag was gekomen dat ze in iethijzijn van ouders, familie en vrien- het diploma mochten ontvangen, ItFstart voor de toekomst. De Ameri can noemt dit dan ook treffend The CMBimencement Exercises. Opvallend was dat er, ondanks de aanwezigheid IvanfThe Honorable Ferry Dornbusch, ^^Ambassador to The Netherlands, ;ens enige bewaking was. Voor in de zat de Soesterberg High School icert Band. Na een trompetsignaal [on de band te spelen en gingen alle ezigen staan, het begin van de Pro- iional. e aan twee, met een eerbiedwaardi- issenruimte, schreden de in toga ge le jongelui naar voren. Nadat alle 32 00 deze wijze en met applaus waren binnengehaald en op het podium had den plaatsgenomen, klonk het Ameri kaanse volkslied. Nederlanders zingen hun volkslied niet meer zoals vroeger, cffiAmerikaan zegt helemaal niets. Al leen de bekkenist van de band had er zin in, want hij liet zijn instrument duidelijk tot in alle hoeken horen. Daarna de Pledge of Allegiance, de be lofte van trouw aan Amerika, die door allen met de hand op het hart werd afge legd. Na een welkomstwoord openden twee der geslaagden de rij sprekers met hun Salutatory en Valedictory Adress, waarin ze een terugblik gaven op de af- gèlopen studieperiode. Ondanks dat de UÉrkrachten uit de zestiger jaren waren, kon men hen toch nog redelijk volgen, 1 aldus één van hen. Op een niet mis te ygrstane wijze gaf een meisje haar ziens wijze weer op diverse zaken. Haar col lega gaf een staaltje van loftuitingen weg, een gegeven waarin de Amerikaan uitermate goed is. Daarna zongen acht jongeren van de SHS Choral Ensemble op een wijze die voor Nederlandse begrippen op een fluitconcert zouden worden beloond. waarin men r ook weet te n moet wor Jan van Sta- ïog actief lid leden waar 11 ze worden Hier werd het in stilte aangehoord, ge volgd door een daverend applaus. Op vallend was dat op het moment dat ie mand het woord voerde, alle lampen tot een minimum werden gedoofd. Gast spreker Dr. Paul Ristow maakte be kend welke leerlingen de hoogste prij- avondfiets- houden van >nderdag 16 afstand van orden over /e kan men rijdag 10 ju- vrouw D.G 22 (tussen r. Van As is het r.k. Ca- meer zaken laring vroe- izes maken, esloten zijn koor per 1 Het voltal- eeft als op hap aan het gen mw. J. chiebestuur :eund en de uws in ken- ;n vreemde ectie en ge- aar wijze de Co Haring dameskoor, is nog vol- te profile- Vrijdagmiddag 27 mei zaten vijf dames in de klederdracht uit Bun schoten/Spakenburg in de grote zaal van De drie Eiken. Op ver zoek van ANBO, PCOB en het Dienstencentrum waren ze geko men om hun vissersdorp te promo ten. En dat was hen op het lijf geschreven. Terwijl vier dames zich achter de tafel concentreerden op diverse soorten handwerk, vertelde één van hen de diepe roerselen van de klederdracht. Na de oorlog veranderde er veel in Ne derland en ook bij hen. Velen trokken hun traditionele klederdracht uit voor de burgerkleding. Want zo worden alle niet-Spakenburgers genoemd, burgers. Door middel van poppen werd de kledij vanaf baby getoond. Zelfs die kregen bij sterfgevallen in de onmiddellijke na bijheid andere kleding aan. Tot de schooltijd droegen alle meisjes en jon gens jurken. Het verschil was dan te zien aan de klapmuts voor de jongen en het zwarte mutsje -ook wel flaaier genoemd- voor de meisjes. Die flaaier was vaak voor zien van een pluim, hoe groter de pluim des te rijker waren de ouders. Gingen de jongens op zes-jarige leeftijd naar ichool, dan werd de jurk ingewisseld /oor een broek en boezeroen. En aan lie boezeroen kon je zien of zijn vader pisser of visventer was. Een Spaken burgse boer kon je herkennen aan de >rede klep in zijn broek. Zo droeg een fisventer een burgerpet en de visser een /art Spakenburgs hoofddeksel. Ook /erd de rouw duidelijk herkenbaar in le kleding gedragen. Een plooirok voor literaard de dames werd op de plooi ipgerold en in touwen gebonden en lag lis een pakje in de kast. sr was een groot verschil in de kleder- lracht van toen en vele jaren geleden, 'o droegen de hele rijke dames wel ze ven rokken over elkaar en vandaar ook het spreekwoord: 'wie het breed heeft laat het breed hangen'. In de vroegere ingetogen tijd droegen de dames mut sen die het haar geheel bedekten. Na de oorlog werd men ietwat 'werelds' en zo doende ziet men nu de bekende rol haar met achter op het hoofd een kanten mutsje. De Spakenburgse dames steken elkaar tegenwoordig de loef af wie het mooiste kanten mutsje kan maken. Want alle kleding maken ze zoveel mo gelijk zelf. 'Het duurt slechts een kwar tier voordat ik mij volledig heb aange kleed', was het lakonieke antwoord op een vraag. De bekende en vaak prachti ge krablappen van de dames zijn soms heel oud. Ook deze zijn in vele soorten en kleuren. Daarom heeft elke dame van stand diverse krablappen en er is zelfs één die honderd van deze stijve jasjes heeft. Ook daarin betekent de kleur zwart rouw van jaren; blauw is rouw van een maand en wit met donke re motieven, rouw van enkele weken. De krablappen zijn niet bestand tegen water, dan krijgt men hetzelfde beeld als suiker in de zon. Ook de kleuren van de schorten hebben hun betekenis. Een witte schort wordt gedragen als men er gens bij het serveren helpt, ook heeft men zwarte en blauwe, maar het meest wordt de zogenaamde Friese schort ge dragen. Elk schort wordt op maat ge maakt. De wisseling van klederdracht in gewoon burger gaf soms nog wel pro blemen. Nadat ze haar man had ge vraagd of zij ook mocht overgaan in die gemakkelijke kleding reageerde hij: 'Zo heb ik jouw gevonden, zo zul jij ook blijven'. Het werd een fijne middag, waarin ook het Spakenburgse dialect werd ge hoord. De middag werd besloten met uiteraard een malse zoute haring. Zo beleefde Soesterberg even het begrip 'dorp aan de zee'. zen in hun studie hadden gehaald. Ze kregen een soort medaille omgehangen versierd met inderdaad een rood-wit- blauw lint. Diverse sprekers volgden die min of meer iets van zichzelf vertel den. In al die betogen werd opvallend nooit Nederland of Soesterberg ge noemd. Totdat ambassadeur Dorn busch aan het woord kwam. Hij wist zijn gehoor door duidelijke uitspraken te boeien. Hij deelde de geslaagden mede dat ze met dit diploma aan het begin van een nieuwe periode stonden en die pas zal eindigen bij het einde van hun be staan. Als enige spreker wees hij hen op Nederland, een land dat altijd heeft moeten vechten voor zijn bestaan, was het niet tegen een bezetter dan was het wel tegen het water. Hij gaf hun dit voorbeeld mee om zo het doel te berei ken waar ze naar streefden. Vervolgens werd een tafeltje op het po dium gereden met daarop de 32 diplo ma's. Nadat een examencommissie had voorgelezen dat alles volgens law and order was verlopen werden de diplo ma's in een supersnel tempo uitgereikt. Geen persoonlijke woorden, het uitrei ken van het diploma en enkele hand drukken en de volgende stond al weer klaar. Sommige leerlingen hadden ken nelijk iets bijzonders, gezien de enorme toejuichingen die ze kregen. De laatste van de 32 leerlingen, maar ook de laatste Amerikaan die op deze wijze in Nederland zijn High School di ploma kreeg uitgereikt, was André Zo- kowski. Hij kreeg een staande ovatie. Daarna kwam een stuk ontspanning en kon men een diaserie bekijken van de leerlingen gedurende het laatste jaar van hun studie. De SHS Concert Band zette de tonen in voor het Recessional, waarop de 32 gediplomeerden het po dium verlieten en versierd met een witte anjer de zaal inkwamen. Daar gaven ze hun bloem aan hun ouders of vrienden. Achter in de zaal van het Casino kwa men ze weer bij elkaar. De spanning ontlaadde zich daar in heftige emoties en er werden onderlinge felicitaties uit gewisseld. Met een hoera gingen alle zwarte hoeden de lucht in en dat was het einde van The Senior Class of Nineteen Hundred and Ninety-Four in Holland. Voor de zoveelste keer werd weer een stukje Amerika vaarwel gezegd en na dert Soesterberg de maand september, wanneer definitief het Amerikaanse doek zal vallen. De peuterspeelzaal 'De Pruttelpot' aan de Van Angerenstraat houdt op zater dag 4 juni van 10.00 tot 13.00 uur haar jaarlijkse zomermarkt in en om de school. Traditioneel is er ook deze keer van alles te koop, zoals speelgoed, kle ding, creatieve dingen enz. En omdat het voor de school ook een soort feest dag is, schenkt men koffie met gebak en als klap op de vuurpijl worden er pof fertjes geserveerd. Ook zijn er grote dingen in de handel, bijvoorbeeld een echt en goed spelend elektrisch orgel. Deze en nog meer van zulke zaken wor den per opbod verkocht. Natuurlijk zijn de kinderen ook welkom en speciaal voor hen zijn er een grabbel ton en spelletjes en wordt er gesch minkt. Tevens kunnen ouders hun kinderen vanaf 1jaar inschrijven voor de speel zaal. Ze worden op een wachtlijst geno teerd en vanaf 2'/; jaar zijn ze van harte welkom. Met andere woorden: kom za terdag 4 juni vanaf 10.00 uur naar De Pruttelpot, daar is 'voor elck wat wils'. Zondag 5 juni ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Radeniakerstraat 75 Vrijdag 15.00: viering Zaterdag 19.00: cantores Zondag 10.30: gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. NÉD. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. J. Haeck, Hoevelaken GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 zie De Hoeksteen STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 mevr. A. Visser Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier (Den Dolder), Paltzerweg 299, tel. 030-284555. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino- van Schieveen, (t/m zondag 12 juni afwezig). GEBOREN 19 maart: Yaël Anouk Kerssemakers, Prof. Lorentzlaan 209; 15 mei: Sjoerd Petrus Johannes Kop, Farman 18. GEHUWD 4 juni: Sjaak Roosendaal en Linda Hoogstraten, Prof. Lorentzlaan 49. OVERLEDEN Geen. Opgaven: Van Maarenplein 1. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 51789, b.g.g. 51658 of 51437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Centrum voor Maatschap pelijke Dienstverlening Soest-Baarn- Eemnes Generaal Winkelmanstraat 103 (ge- ref. kerk), tel. 52606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 51555; werkda gen 12.00-13.00 uur, elke donderdag 19.00-21.00 uur; overige tijden: tel. 02155-19444; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 02155-93666. Opnieuw is een auto gestolen in Soes terberg. Ditmaal werd de wagen van een 41-jarige Soesterberger ont vreemd. Het gaat om een VW Golf die stond geparkeerd op de Anthonie van Leeuwenhoeklaan. De diefstal werd za terdagnacht gepleegd. Vorige week is uit een auto geparkeerd in de Vliegtuiglaan, een cd-speler ge stolen. De dief vond een cd-speler al léén niet voldoende en nam ook nog twintig cd's mee. In een woning aan de Amersfoortseweg werd vorige week ingebroken. De buit bleef beperkt tot 'alleen' een video recorder. De dief schrok namelijk van het alarm dat afging en sloeg op de vlucht. Een 29-jarige man deed aangif te en vertelde dat de inbreker door de achterdeur naar binnen was gekomen. Joseph L.M. Neefjes, directeur Lood- wicks Press Images organiseert de foto tentoonstelling 'First Flight Photogra- phy' in het Militaire Luchtvaart Mu seum. Het betreft diverse foto's op het gebied van de luchtvaart die om bepaal de redenen niet werden vrijgegeven. Zoals foto's van Marius van Laan, een Nederlandse vlieger bij de RAF tijdens de Tweede Wereldoorlog. Tegen het eind van deze oorlog sneuvelde hij. Men heeft dit alles verzameld, waar door een unieke collectie is ontstaan van nooit eerder gepubliceerd fotoma teriaal. Maandag 6 juni wordt om 16.00 uur de opening van deze tentoonstel ling verricht door Jaap Hofstra, chef Testvlieger van de NV Koninklijke Ne derlandse Vliegtuigenfabriek Fokker, in de wissel-expositieruimte van de Ge neraal Snijdershal. De tentoonstelling is tot 8 augustus te zien. Donderdag 2 juni is de laatste dag van de veertigste Avondvierdaag se in Soesterberg. Omstreeks 19.30 uur staan de groepen opge steld vanaf de brug aan het eind van de Kampweg in de richting van de begraafplaats. Voorop de majorettes en drumband Odeon, helaas kan het muziekkorps niet mee doen aangezien zij juist in de overgang zitten van fanfare naar har monie. Achtereenvolgens staan dan opgesteld Wandelvereniging Wing, be woners Wostok, de Wethouder de Haanschool, Show en Drumband Jona than uit Zeist, RK Carolusschool, Postiljonschool, Korfbalvereniging Oranje, School Huis ter Heide met daarachter de individuele vierdaagselo- pers. De feestelijke intochtroute gaat via de Kampweg en langs het Zwarte Wegje, Generaal Winkelmanstraat, Buys Bal lotlaan, Professor Lorentzlaan en Van Angerenstraat naar het Dorpsplein. Op het bordes van het Dorpshuis wordt de parade afgenomen door burgemeester J. de Widt uit Soest, die ter gelegenheid van deze veertigste keer naar Soester berg zal komen ook al wordt op hetzelf de moment de vierdaagse in So°st ge houden. Op het Dorpsplein worden de groepen ontbonden en het plein vrijge maakt voor een optreden van de Tam boer-Lyrakorps en Drumbandfanfare Jonathan uit Zeist. 'Dat lukt mij nooit in één dag'. 'Nu ga ik naar huis met een pracht van een aquarel'. Twee meningen aan het begin en aan het eind van één dag aquarelleren in restaurant De Tuin aan de Rademakerstraat. In de grote zaal stonden en zaten de vele deelnemers, mannen en vrou wen over hun werkstuk gebogen. Ze waren 's morgens ontvangen met een kopje koffie. Onder de bezoekers bevonden zich drie dames uit de directe omgeving, mevrouw Ruytenberg uit Soest en de dames Sicking en Mahaddie uit Soesterberg. Hun gezichten gaven een stuk ontspanning, de opdracht was gelukt. En vol trots toonden ze hun schilderijen. Mevrouw Ruitenberg: 'Het is weer wat anders en het geeft je een stuk ontspan ning. Het is gewoon leuk om te doen en ik doe dit nu voor de tweede keer. De pasteltinten spreken mij in het bijzon der aan. Het mooie is ook dat je direct door de groep wordt opgenomen. Ik heb geen tijd voor een cursus van enkele weken, daardoor is dit voor mij een uniek gegeven'. Mevrouw Sicking: 'Bloemen vind ik veel leuker dan een beer. Ik heb geen tijd voor het volgen van een cursus, daarom is dit voor mij een prachtige oplossing. Het is ook voor mij de tweede keer dat ik hier met plezier deze dagcursus volg'. Mevrouw Mahaddie: 'Ik schilderde al, maar wilde mij dit ook eigen maken. Ik heb deze dagcursus voor de tweede keer meege maakt en ben voornemens mij via een studie daarin verder te ontwikkelen. Na één dag werken ga je met een mooi pro- dukt naar huis'. 1 De dames zijn vol lof over de begelei ding en de goede verzorging. Ze zijn stellig van plan een volgende dagcursus weer mee te maken. Ook Anneke Ves- tering, eigenaar van De Tuin, is blij met deze workshop en doet als het even kan elke keer mee. Om die reden mag zij zich dan ook als een deskundige op het gebied van aquarelleren noemen, al wuift ze dit compliment onmiddellijk van de hand. Na de zomer staan reeds vier dagcursussen op het programma en voor informatie daarover kan men te recht bij De Tuin, tel. 51273. Met in gang van 1 augustus kan men de ge maakte aquarellen aldaar bezichtigen en zich tevens inschrijven voor één van de volgende cursussen. In het kader van een goede ver standhouding onder buren gaf Sterrenberg woensdagavond 25 mei een relatieconcert. In een goed bezet Lichtpunt heette algemeen directeur N.W.J. Speelman de aanwezigen welkom. Daarbij memoreerde hij aan de goede verstandhouding met de omliggende dorpen en stelde hij het op prijs zowel de bewoners als de gasten een concert van formaat aan te kunnen bieden. De band gaf een anderhalf uur durend non stop concert van grote klasse weg. Zo wel band als publiek moest in het begin even aan elkaar wennen, maar toen de eerste klanken uit de tijd van Glen Mil- ler de ruimte vulden, was het raak. Vooral 'In the mood' was voor menig een een bekend geluid. Hoe verder de avond vorderde, des te mooier werden de klanken. Het was of de instrumenten eerst warm geblazen moesten worden. De dirigent kondigde aan dat ze 'The Big Panter' gingen spelen. Maar toen dat even op zich liet wachten, begon een bezoeker spontaan de eerste juiste to nen daarvan te zingen. De bewoners van Sterrenberg wisten de waarde van dit concert op de juistheid te waarderen door hun spontane reacties en vooral applaus. Omstreeks kwart voor tien verlieten de bezoekers het Lichtpunt met de naklank van het mooie concert nog in hun oren. Op donderdag 26 mei hield het Oranje Comité Soesterberg zijn tweede avond over een mogelijke opzet voor de grote feestelijkhe den in 1995. Dan staan ze voor de krachtproef van zaterdag 29 april Koninginnedag (aangezien 30 april op een zondag valt) en daarna het bevrijdingsfeest van maandag 1 mei tot en met zaterdag 6 mei. In dezelfde periode viert defensie dit feest op de Vliegbasis Soesterberg en het Kamp van Zeist. Daar tussenin ligt het dorp Soesterberg, met andere woorden is het zinvol om in samenwer king met defensie een en ander nader te bespreken. Het comité vroeg plaatselij ke verenigingen en instanties in hoever re zij hierin wilden/konden participe ren. Die reactie was enorm en dit werd in de vergadering van donderdag 26 mei nog eens duidelijk bevestigd. De navolgen de verenigingen of instellingen hebben hun medewerking toegezegd: ANBO, Brandweervereniging Soesterberg, Bridgeclub, Caroluskoor, Diensten centrum De Drie Eiken, Heiskneuters, Korfbalvereniging Oranje, Laetitia sportvereniging, LTV Soesterberg, Modelvliegclub, Muziekvereniging Odeon, Ouderraad Postiljonschool, Ouderraad Wethouder de Haanschool, PCOB, Sterrenberg. St. Vrienden van het Vliegdorp, St. Jeugdwerk Soester berg, Ver. Soesterbergs Belang en de Zotteklappers. Elke eenheid verricht één of meer acti viteiten waardoor het met de geplande activiteiten van het Oranje Comité iets groots gaat worden. Om" dit in goede banen te leiden, wordt in samenwerking met het Oranje Comité een Comité 50 jaar Bevrijding( Soesterberg opgericht. Eenzelfde soort comité werd in Soest opgericht, kennelijk bedoeld voor de inwoners van Soest aangezien geen Soesterberger in dat comité werd be noemd. Men zal proberen om van 29 april tot en met 3 mei 1995 de kermis op het terrein aan de Kampweg te krijgen, waardoor het feest compleet kan zijn. Het Oranje Comité gaat in overleg met defensie en de gemeente Soest om daarna alles op een rijtje te zetten. Op donderdag 8 september 1994 worden alle betrokken verenigingingen en in stanties uitgenodigd om 20.00 uur in de kantine van KVO aanwezig te zijn om de start mee te maken voor het grote feest in 1995. Verenigen, bedrijven of instellingen die zich hier nog bij willen aansluiten, worden verzocht dit schrif telijk kenbaar te maken aan het Oranje Comité Soesterberg, Van Maarenplein 1onder opgave van hun naam en de ac tiviteiten die zij willen verrichten. Op 18 mei vierde Sterrenberg de 'dag van de zorg'. Dat betekent: feest voor ue bewoners, feest voor het personeel. Begunstigd door goed weer hebben we een prachtige dag gehad; bewoners, be geleiders (en dan doet ook echt ieder een mee!), familie en vrijwilligers geno ten samen van allerlei activiteiten. En dan de avond. Dan mag het personeel uit de bol. In 'het Lichtpunt' (ons eigen gebouw voor toneel, muziek, kerkdien sten, vergaderingen, maar ook voor feesten) is er muziek van allerlei soort, zijn er lekkere dingen te eten en te drin ken. Zo'n feest eindigt niet om 11 uur of zo, maar loopt door tot 1 uur 's nachts, volgens afspraak stopt dan alles en na afloop zei iedefeen: 'Wat een schitte rende avond'. Maar sommige anderen hebben we er last mee bezorgd, we begrepen dat het feestgeluid 'doorwaaide' tot in Soester berg. Natuurlijk vinden we dat verve lend, maar tegelijkertijd vraag ik toch begrip. Twee a drie keer per jaar is er feest voor het personeel, waarvan de top is die dag van de zorg. Het perso neel: veel jongeren (en oudere jonge ren) houden van een feest waar het ste vig toegaat in de muziek. En dat geldt dan zowel het soort muziek als het ge luidsniveau! Op Sterrenberg wordt hard gewerkt, het werk is moeilijk en vanwege het beschikbare geld is er ook een permanente werkdruk. Welnu, wij vinden dat zo'n feest, zo'n enkele keer, verdiend is. Na het vertrek van de Ame rikanen is het hier rustiger geworden, Sterrenberg zal echt niet zorgen voor ander lawaai. Behalve dan die enkele keer dus! Vandaar mijn vraag en be grip. We willen goeie buren zijn en we hopen dat zo'n avond als van 18 mei ons gegund is. Gaarne zeg ik bij voorbaat dank voor uw medewerking. Met vriendelijke groeten, N.WJ. Speelman algemeen direkteur Sterrenberg Uiteraard gunt Soesterberg aan allen die op Sterrenberg werken de nodige ontspanning. Het was dan met direct ge luidsoverlast maar meer een stuk be zorgdheid wat de Soesterberger op die 18e mei parten speelde. Immers horen we soortgelijke geluiden nooit van die kant en dan komen er vragen. Geef ons als Soesterbergers in het vervolg even een informatie bijvoorbeeld via deze krant en wij genieten in stilte met u mee. En ten overvloede, \ye zijn blij met zulke buren en dat kun je niet van alle buren zeggen. Redactie Stichting Jeugdwerk Soesterberg tel. 02155-19546 03463-53411 Zaterdag 4 juni organiseert de St. Jeugdwerk Soesterberg van 10.00 tot 14.00 uur een rommelmarkt in en rond het Dorpshuis. Daarvoor gaan ze van 30 mei tot en met 2 juni door het dorp om bruikbare spullen op te halen. Voor informatie over deze ophaaldagen kan men dagelijks tussen 19.00 en 21.00 uur bellen met tel. 53411. Heeft men hart voor de jeugd dan is men bij de St. Jeugdwerk van harte wel kom. Voor activiteitenbegeleiding of de commissie bijzondere activiteiten, het bestuurslidmaatschap en zelfs voor het voorzitterschap heeft men plaats. Voor meer informatie kan men gebruik maken van de brievenbus van het Dorpshuis (bij de hoofdingang). Woensdag 1 juni f9.30 Sjoelen, Drie Eiken 20.00 Funky Robics, Dorpshuis Ophalen rommelmarkt Jeugdwerk Avondvierdaagse Donderdag 2 juni 09.30 damestennis LTV, Sportpark 19.30 Volksdansen, Drie Eiken 20.00 Ballet, Dorpshuis Ophalen rommelmarkt Jeugdwerk Intocht Avondvierdaagse Zaterdag 4 juni 08.30 distr. tennis LTV, Sportpark Oud papier Buys Ballotlaan 10.00 Zomermarkt, Pruttelpot 10.00 Rommelmarkt Jeugdwerk, Dorpshuis Zondag 5 juni 10.00 KNLTB-tennis LTV, Sportpark Maandag 6 juni 16.00 First Flight Photography, Mil. Luchtvaartmuseum 19.30 Harmonie Odeon 19.30 Klaverjassen, Drie Eiken 19.30 Esbergkoor, Dorpshuis Dinsdag 7 juni 09.30 promotie damestennis LTV, Sportpark 10.00 Spreekuur St. Woon-Diensten- centrum, Drie Eiken 13.00 Piep noch Stok, Carolushuis 18.00 Majorettes, Odeon 19.45 Grabbelavond LTV, Sportpark 20.00 Bridge, Drie Eiken Woensdag 8 juni 19.30 Drumband, Odeon 20.00 Funky Robics, Dorpshuis Opgaven voor de agenda: Van Maarenplein 1. b

Soester Courant | 1994 | | pagina 12