tendez-vous Soestdijk in tweede klasse riend en vijand door SEC-zondag verrast THE RED STARS HEREN 2 De statistieken Softballers vallen van het ene in het andere uiterste Soest-Zuid capituleert in titelduel Tien takken van sport op programma Soest-Soest Weinig mutaties bij voetbalclubs O r gina 1 OENSDAG 1 JUNI 1994 SOESTER COURANT erwachte titel in voorlaatste wedstrijd veilig gesteld PENNIS Gedegradeerde voetbalploeg schudt kampioenen van zich af rOETBAL M eisjes Al van Stam/SoVoCo naar NK Winst en verlies voor heren en dames Wim van lloorn Soestdijk 2 beslist kampioenschap in rechtstreeks duel TENNIS Driedaagse uitwisseling begint vrijdag Brandes terug naar Soest, Kurt weg bij VVZ'49 r. Iikitt* nu li/kiiA/liiif>niiii« - i*.fl. m k—k. 1 11 1 I - V 1 jaar na het gedwongen afscheid heeft LTC Soestdijk zich verzekerd een rendez-vous met de tweede klasse. In de voorlaatste competitie- istrijd werd de titel in de derde klasse veilig gesteld. Door de 6-2-zege Griffesteyn is het tennisteam onbereikbaar geworden voor achtervol- Rijnhuyse dat verrassend werd gevloerd door Luck Raek. In de vier- dasse hield LTC Soestdijk 2 naaste concurrent Soest-Zuid van de titel Het onderlinge duel werd met 5-3 beslist in het voordeel van LTC stdijk 2 dat op zijn beurt terugkeert in de derde klasse. »en punten bedraagt het verschil tus- Soestdijk en Rijnhuyse en die kloof inoverbrugbaar met nog één wed- voor de boeg. Daar valt, aldus rier/coach Harold Wernsen, niets op te merken. Zijn team toonde het sterkste gedurende de competi- "Als je goed speelt, verdien je het ipioenschap. Op één missertje na 1 tegen Shot) hebben we geconcen- rd gespeeld. Daarom hebben we de moeilijke wedstrijden gewon- Verwachting Het kampioenschap en de bijbehoren de promotie kwam allesbehalve als een donderslag bij heldere hemel. Tijdens de voorbeschouwingen had Wernsen zich al positief uitgelaten over de kan sen van Linda Morssink, Saskia Huizin- ga, Freddy Forger en nieuwkomer Taco Koelewijn en de verwachting uitge sproken dat het hoogsthaalbare kon worden bereikt. "Het zat er in, maar je moet natuurlijk afwachten welke teams je in de poule tegenkomt. Als er een aangekocht team bij zit, dat koste wat het kost naar de tweede klasse moet, krijg je het nog moeilijk. Wat dat betreft hebben wij geluk gehad. Ja, dat dwing je natuurlijk ook zelf af. Vorig jaar zijn we gedegradeerd en dan is het altijd moei lijk om direct te promoveren. Dat heb ben wij geflikt en dat is een fijne zaak", aldus Wernsen die ook volgend seizoen verbonden blijft aan de club aan de Schrikslaan. Dat zal geen gemakkelijk jaar worden, gezien het grote verschil in kwaliteit tussen de tweede en derde klassers. Wernsen is zich daar als geen ander van bewust, maar gaat vooralsnog uit van handhaving. Om dat te bereiken, wil hij de ploeg verbreden. "Ik denk dat alle spelers blijven, maar we zoeken naar versterking voor de dubbels. We moe ten er in ieder geval een sterke speelster bij hebben." Of dat lukt, zal de komen de maanden blijken, waarin de voorbe reidingen op volgend seizoen worden gestart. Nog voor het einde van de lopende competitie was bekend dat Soestdijk zal terugkeren naar de tweede klasse. Rijn huyse stond zondag met 5-1 achter te gen Luck Raek, waarvan Soestdijk in de eerste wedstrijd met 6-2 had gewonnen. Op dat moment leidde Soestdijk met 5-1 tegen Griffesteyn, zodat één punt voldoende was om de eerste plaats defi nitief in handen te houden. In het eerste mix tegen de Zeisters sloegen Morssink en Koelewijn alle onzekerheid weg (6-2, 6-3). Dat de tweede mix, evenals eerder het heren dubbelspel, verloren ging, bracht geen schokgolf, zelfs geen lichte wijziging op de ranglijst teweeg. Aansluiting De aansluiting met het eerste team werd gewaarborgd door Soestdijk 2. Die ploeg werd zondag eveneens kampioen door naaste concurrent Soest-Zuid op een uitzichtloze achterstand te zetten. Door de 5-3-overwinning zorgden Bert van Wede, Edwin Baan, Mariëlle van Soest en Sonja Huizinga er binnen een jaar voor,dat Soestdijk 2 weer in de der de klasse speelt. "Het is een sterk team, te sterk voor de vierde klasse", aldus de succesvolle trainer/coach. Irrassend, maar niet minder verdiend heeft SEC-zondag de lokale ^tbaltitel overgenomen van Soest. Waar vrijwel iedereen verwachtte I de titelverdediger en WZ'49 de dienst zouden uitmaken, legde het degradeerde SEC vorige week een kleine pleister op de wond door uit fer duels zeven punten te vergaren. Daarmee lieten de groen-witten de Tnpioenen van de derde klasse KNVB en de eerste afdelingsklasse ach- r zich. Debutant SEC-zaterdag eiste de vierde plaats op door op het ppertje met 1-0 te winnen van klassegenoot Hees. de eerste wedstrijddag verspeelde st al de morele titel. Verzadigd en ider scherpte werkte de nagenoeg [ledige basiself van Dick Schinkel de lstrijd tegen SEC af. Soest combi- :rde wel, maar na één van de lange •pen van SEC hield Eric Looijsen de trole over de bal (1-0). Peter van Berg voorkwam na de doelwisse- een nederlaag tegen de overburen. |gen WZ'49 domineerde Soest. De Ihsen waren echter niet besteed aan Ijeroen van Veenendaal, Michel Vlas kei en Van den Berg. Gastheer I VVZ'49 had aan twee kansrijke situa ties voldoende. Op slag van rust rondde Joep Akkerman een uitval af en Marcel delGraaf deed hetzelfde halverwege de Hpede helft: 2-0. VVZ'49 verschafte zich daarmee de beste uitgangspositie voor de troonopvolging, omdat het eer der met deizelfde cijfers Hees van zich hap afgeschud. Ook SEC-zondag bleef in de race door hei onderonsje met de zaterdag-tak naar zich toe te trekken. Het werd een enigszins beladen wedstrijd die korte tijd werd gestaakt. Twee minuten voor de [pauze wonden de zaterdag-spelers zich op over een discutabele strafschop die de clubgenoten kregen toegekend. De scheidsrechter gaf er vervolgens de briii aan, maar ruim vijf minuten later mocht öscan Satikboga onder leiding één van de neutrale grensrechters vaSnaf elf meter aanleggen: 1-0. Niet lang na de rust volgde Ronnie Daselaar diens voorbeeld, waarop Remco Vee- nefodaal in een scrimmage voor 3-0 te kende. Finale l&t hield in dat op de tweede en laatste ■Istrijddag op het terrein van Soest de le zou worden afgewerkt. SEC- jdag rekende eerst op moeizame wij- if met Hees (1-0 door Robert van esteijn) en klopte vervolgens jZ'49 met 3-1. Dat gebeurde op Ihtieke wijze als VVZ'49 twee dagen [tier had gewonnen van Soest. De :g van Sjirk Bajema had het betere M het spel, Frank Baars raakte in de eerste minuut de kruising en SEC ont snapte zestig tellen later aan een moge lijke achterstand toen de scheidsrechter besloot geen strafschop te geven aan WZ'49. De doelpunten vielen aan de andere kant. Dave Leijenhorst maakte een vlotte tegenstoot af en in de tweede helft scoorde Marco Martens op een soortgelijke wijze. Het werd zelfs 3-0, doordat de defensie van WZ'49 (in- clusief 'stand-in' Antonio van den Hen gel) blunderde en waardoor de voorzet van Looijsen werd gepromoveerd tot doelpunt. Daarmee was de beslissing gevallen en nam SEC-zondag op fraaie wijze afscheid van trainer Bert Holwar- da. Dat was een behoorlijke tegenvaller voor WZ'49 dat na de winst op Soest had gespeculeerd op de eindzege. Toen Baars de pijn voor WZ'49 verzachtte met een mooie kopstoot, stond Ton Wolfsen al aan de zijkant. De midden velder was terecht weggestuurd, toen hij na de derde tegentreffer zijn frustra ties verbaal op de scheidsrechter afrea geerde. Rood kreeg ook Edwin de Jong voorge schoteld in het laatste duel met WZ'49. Nog geen halve minuut nadat hij geel voor zeuren had gekregen, schoffelde hij op ordinaire wijze Cees- Jan de Vries onderuit. WZ'49 likte zijn wonden met een 6-2-zege, zodat Dinsdag 24 mei: Soest-SEC/zondag 1-1 (0-1). 0-1 Eric Looijsen, 1-1 Peter van den Berg. SEC/zaterdag-Hees 1-0 (0-0). 1-0 Aart Broek. WZ'49-Hees 2-0 (2-0). 1-0 Joep Akkerman, 2-0 Cees-Jan de Vries. SEC/zondag-SEC/zaterdag 3-0 (1-0), 1-0 Özcan Satikboga (strafschop), 2-0 Ronnie Daselaar (strafschop), 3-0 Remco Veenendaal. Soest-VVZ'49 0-2 (0-1). 0-1 Joep Akkerman, 0-2 Marcel de Graaf. Toeschouwers: circa 200. Donderdag 26 mei: SEC/zaterdag-Soest 0-6 (0-2). 0-1 Paul Hilhorst, 0-2 en 0-3 Michel Vlaswinkel, 0-4, 0-5 en 0-6 Gerard Becker. Hees-SEC/zondag 0-1 (0-0) 0-1 Robert Dorresteijn. Soest-Hees 2-1 (1-1). 1-0 Gerard Becker, 1-1 Danny Brandenburg, 2-1 Peter van den Berg. SEC/zondag-WZ'49 3-1 (1-0). 1-0 Dave Leijenhorst, 2-0 Marco Martens, 3-0 Eric Looijsen, 3-1 Frank Baars. VVZ'49-SEC/zaterdag 6-2 (3-0). 1-0 Cees-Jan de Vries, 2-0 Peter van der Munt, 3-0 Dik Lam (strafschop), 4-0 Dik Lam (strafschop), 5-0 Mar cel de Graaf, 6-0 Hans Visscher, 6-1 Ronald Merkenij, 6-2 Bram de Vries. Toeschouwers: circa 140. Eindstand: 1. SEC-zondag 2. WZ'49 3. Soest 4. SEC-zaterdag 5. Hees Topscorers: 1. 4-7 8-2) 4-6(11-$) 4-5 9-4) 4-2 (3-15) 4-0 (1-6) Gerard Becker (Soest) 4, Joep Akkerman (WZ'49), Peter van den Berg (Soest), Marcel de Graaf (WZ'49), Dik Lam (WZ'49), Eric Looijsen (SEC-zondag), Michel Vlaswinkel (Soest) en Cees-Jan de Vries (WZ'49) allen 2. Veertien spelers scoorden één keer. Dik Lam van VVZ'49 probeert de bal te spelen in de beslissende wedstrijd tegen SEC. De club aan de Bosstraat won het duel en het Soes ter kampioenschap. Foto: Goos van der Wilt. het evenals in 1993 de tweede plaats pakte, maar ditmaal Soest achter zich liet. Soest speelde op eigen terrein met SEC-zaterdag (6-0), maar was de enige ploeg die tegen Hees een tegentreffer moest incasseren (2-1). Complimenten Als er een beloning voor de meest spor tieve ploeg op het spel had gestaan, dan was Hees met twee prijzen naar huis ge gaan. Ook van de kant van scheids- en grensrechters kregen Teus Kommer en co. in dat verband complimenten. Over het algemeen werd er redelijk 'fair' ge speeld, al oefenen harde overtredingen meestal meer'invloed uit op het geheu gen dan veel andere acties. Net als in 1993 werd Hees overigens laatste, maar de spelers konden met opgeheven hoofden van het veld stappen. Drie keer was het verschil minimaal, alleen WZ'49 forceerde een marge van twee doelpunten. Het doelsaldo van de der de (afdeling-)klasser (1-6) was dan ook acceptabel. De hoofdprijs was echter voor SEC dat vorig jaar in twee keer 45 minuten nog een pak slaag had gekregen van zowel Soest (6-1) als WZ'49 (5-1) en met moeite Hees had teruggewezen (4-3). Ditmaal werden, in verband met de toe treding van SEC-zaterdag, wedstrijden van twee keer twintig minuten ge speeld. In vierhonderd minuten voetbal (tien wedstrijden) werd 32 keer ge scoord, een jaar eerder vielen in 540 mi nuten 37 doelpunten. Topscorer werd Gerard Becker, onder meer dank zij een hattrick tegen SEC-zaterdag. Hij was vier keer succesvol. WZ'49 was de meest produktieve ploeg met elf doel punten, terwijl Ronald de Kruijf en Ro bert de Boer van SEC-zaterdag samen vijftien maal werden gepasseerd. Het aantal toeschouwers was met onge veer 350 bezoekers minder dan in 1993, toen negenhonderd belangstel lenden een kijkje kwamen nemen. In dat jaar werd het Soester voetbalkam pioenschap over drie avonden ver spreid. Ook dit jaar was de titelstrijd een initia tief van de Soester Courant, dat zonder de medewerking van de clubs en de neutrale grens- en scheidsrechters niet had kunnen plaatsvinden. Dit jaar wa ren met name vrijwilligers van WZ'49 en Soest bij de organisatie betrokken. Wethouder Ries.van Logtenstein van sportzaken reikte de prijzen uit en liet de wisselbeker op zijn kosten voltappen met bier. FJet is de bedoeling dat het voetbalkam pioenschap ook in 1995 wordt gehou den. Niet bekend is of dan dezelfde toernooi-opzet wordt gehanteerd of dat dan weer wordt gekozen voor volledige wedstrijden. Dat laatste lijkt praktisch nauwelijks haalbaar gezien het aantal deelnemers van vijf ploegen. Vast staat wel dat de wedstrijden in elk geval bij Hees en SEC worden gespeeld. Dat is in overleg met vertegenwoordigers van de verenigingen al afgesproken. is na een lang seizoen van 28 wedstrijden ^gepromoveerd naar de landelijke rayonklasse. IEn daar zijn we trots op! Het bestuur van basketbalvereniging The Red Stars feliciteert het team met het mooie resultaat. De spelers van heren 2 bedanken op hun beurt de trainer/coaches John Martin en Rinus Valk die de basis roor dat succes legden. Voor informatie over The Red Stars: tel. 28821 (senioren) tel. 18884 (jeugd) Het meisjes Al-team van Stam/So- VoCo heeft zich geplaatst voor de Ne derlandse kampioenschappen volley bal. De ploeg schaarde zich zaterdag ohder de laatste acht kanshebbers op dé nationale titel. Die staat op zaterdag 11 juni op het spel Ëjdens de eindronde die in het district Twente wordt gespeeld. In het verleden vas Stam/SoVoCo ook enkele keren Vertegenwoordigd in de finaleronde. Na het overtuigende kampioenschap in Be reguliere competitie mocht het meis- esteam in april deelnemen aan het dis trictskampioenschap in Zeewolde. Die sessie werd winnend afgesloten. Het zelfde was zaterdag in Volendam het geval tijdens een voorronde van dis trictskampioenen. Stam/SoVoCo bleef in vier duels ongeslagen door te winnen van onder meer Vrevok en Albatros. Trainer/coach Han Siemelink heeft nog tien dagen om zijn speelsters voor te bereiden op de laatste klus van dit sei zoen. Het team kan zaterdag nog oefe nen tégen hun gasten uit het Duitse Soest. Die wedstrijd begint om 10.00 uur in sporthal Aqua Indoor. De softballers vielen in de afgelo pen week van het ene in het andere uiterste. De heren kregen eerst met 14-2 klop van VIP's, maar wonnen enkele dagen later met 10-0 van UW. De dames boekten de eerste zege (17-16 op Hilver sum), maar incasseerden zondag een pak slaag van Herriërs: 25-0. UW, vorig seizoen nog hoofdklasser, was niet bepaald gemotiveerd in het duel met de Soesters. De Knickerboc kers namen in het begin van de wed strijd al een ruime voorsprong. Debu tant Martijn Strijker gaf direct zijn visi tekaartje af met een twee honkslag, Marcel Bouman kwam twintig centime ter tekort voor een homerun. Erno van Gooi en Roel Waterreus zorgden in de laatste ining voor een dubbel en maak ten de wedstrijd daarmee uit. Tegen VIP's had de Knickerbockers weinig in te brengen. Hans Stuivenberg moest de taken van pitcher John Vun- derink overnemen en dat ging hem niet bepaald goed af. De Maartendijkers profiteerden en drukten hun overwicht uit met de cijfers 14-2. Tranen van vreugde en verdriet vloei den bij de dames van de Knickerboc kers. Jubelend werd de eerste overwin ning op Hilversum gevierd. De nipte 17-16-zege was voornamelijk te dan ken aan het feit dat de gasten geen geoe fende pitcher tot hun beschikking had den. Een geheel ander verhaal ging op in de uitwedstrijd tegen Herriërs. Die ploeg beukte de dames uit Soest murw. Het werd 25-0. I Sinds 1963 BOUWBEDRIJF SOEST UITVOERING VAN: NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE f N V0B - EN -Jj? ONDERHOUD LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST TEL. 02155 - 15073 - FAX 02155 - 17496 sppu i u' Arno Jellema, Xander de Groot, Rachel Beijer en Floortje Brouwer van Soest-Zuid keken een week voor de 'match' hun ogen uit op Roland Garros. Sonja Huizinga en Mariëlle van Soest van LTC Soest dijk 2 trainden elke dag door. Met name Sonja wilde een herhaling van de nederlaag tegen Rachel Beijer in 1993 voorkomen. Wel, de dames van Soestdijk lieten geen spaan heel van hun opponenten. Beijer en Brouwer stapten gedesillusioneerd van de baan af na allebei met twee keer 6-1 te zijn afgeserveerd. Het waren in gecalculeerde nederlagen voor Soest- Zuid, omdat de dames van Soestdijk duidelijk beter zijn dan hun collega's van de Bosstraat. In het dubbelspel aas den Beijer/Brouwer op revanche, maar toen Huizinga/Van Soest in de tie break de eerste set pakten, was defwee- de een formaliteit (6-1), waardoor de tussenstand op 3-2 kwam. Arno Jellema en Xander de Groot sMagden er ditmaal niet in om de stand in evenwicht te brengen. Dat was hun in de enkelspelen wel gelukt, waarbij Soest-Zuid-trainer Pieter Verbrugh bijna lyrisch werd over het spel van De Groot. "Ik heb zelden zo'n goede single gezien. Dat maakt zo'n dag en de hele competitie goed." De zeventien-jarige De Groot was con ditioneel in het voordeel tegen de twee keer zo oude Bert van Wede die daar entegen veel meer routine in zijn baga ge heeft. Op advies van Verbrugh zocht De Groot de zwakke plekken van Van Wede. Waar Jellema voor de talrijke bezoekers te mooi wilde spelen, maar ondanks twee setpoints tegen toch in 'straight sets' won (Verbrugh: "Hij is ook trainer en moet dus wel het goede voorbeeld geven. Anders komt hij straks niet meer geloofwaardig over"), daar tenniste De Groot zoals Verbrugh het wil: slaan om de punten binnen te halen. De missie van De Groot slaagde: 3-6, 2-6. Het was een pleister op de wonde van Soest-Zuid dat bij voorbaat kansloos was in de strijd om de titel. De ploeg had in de voorbije vijf duels teveel punten laten liggen. "De spanning was er voor mij af, doordat ze van Spitsbergen had den verloren. Maar we hadden afge sproken dat we onze huid zo duur mo gelijk zouden verkopen", vertelde Ver brugh. Hij stelde vast, dat de scherpte er bij de meeste spelers af was, omdat zè ook beseften dat er niet meer in zit dan de tweede plaats. Dat resultaat kan eventueel nog leiden tot een 'promotie- naar-keuze', hetgeen in het najaar dui delijk zal worden. Faciliteiten Het is de bedoeling dat Verbrugh bij Soest-Zuid blijft. Hij zal bij de techni sche commissie en het bestuur pleiten voor meer faciliteiten in de hele op bouw van de club. Ook versterking van het eerste team staat op zijn verlanglijst je. "Je kunt je afvragen of je met dit ma teriaal volgend jaar beter uit de voeten Op de voorgrond LTC Soestdijk 2 dat kampioen werd. De spelers van Soest- Zuid nemen een bescheiden plaats op de achtergrond in. Foto: Aldo Allessie kunt dan dit seizoen." Bovendien ziet het ernaar uit dat Beijer stopt (marine). Mocht er in het technische beleid van Soest-Zuid geen stuurwiel zijn voor een koerswijziging, dan vraagt Verbrugh zich af of een speler als De Groot nog wel wat te zoeken heeft aan de Bos straat. "Je moet voor hem promoveren, anders raak je hem kwijt. Hij kan hoger gaan spelen. Als dat bij Soest-Zuid niet lukt, zal ik hem als trainer adviseren naar een andere club te gaan, waar hij wel hogerop kan." Ongeveer vierhonderd jeugdige sporters, honderden familieleden en tien tallen begeleiders zijn het komende weekeinde betrokken bij een nieuwe aflevering van Soest-Soest. Ditmaal fungeren de Nederlanders als gast heer. De Duitse gasten komen vrijdagmiddag rond 17.00 uur aan bij sporthal Beu kendal en vertrekken zondag weer omstreeks half vier vanaf het Raadhuis plein. Op het programma staan sportieve krachtmetingen in tien takken van sport. Daarnaast rijden leden van Tempo en het Duitse Hansa een toertocht langs het IJsselmeer en treedt een Duitse Big Band tweemaal op. Twee jaar geleden werd afgesproken dat de sportuitwisseling ook een cultureel tintje moest krijgen. De organisatoren menen daar met de uitnodiging aan de Big Band invulling aan te hebben gegeven. Op zaterdagavond staat een feestavond voor de sporters in de garage van de gemeente aan de Lange Brinkweg op het programma. Op een steenworp af stand vermaken de officiële deelnemers zich in de kantine van de brandweer kazerne. Het programma voor de jongeren ziet er als volgt uit: Vrijdag 3 juni' 13.00 uur Tafeltennis (Heideweg) 17.00 uur Aankomst Duitsers (Beu- ".00 uur Badminton (De Bunt) n v 14.00 uur Zwemmen (Aqua Indoor) TrwTfi /cr 15.00 uur Voetbal dames (Kooi- 20.00 uur Dansen (Slingerland) v/eg) v Zaterdag 4 juni: 10.00 uur Volleybal dames (Aqua Indoor) 10.00 uur Basketbal dames (Aqua Indoor) 11.00 uur Optreden Big Band (Har tje-Zuid) 12'.00 uur Volleybal heren (Aqua Indoor) 12.00 uur Basketbal heren (Aqua Indoor) 12.00 uur Handboogschieten (Eem- weg) 12.00 uur Judo (Budo Ryu) 15.00 uur Handbal dames (Aqua In door) 16.00 uur Handbal heren (Aqua In door) 16.15 uur Voetbal heren (Kooiweg) 17.00 uur Aankomst toerrijders (De Bunt) 20.30 uur Feestavond met disco en karaokeshow (Gemeentewerken, Lange Brinkweg) Zondag 5 juni: 15.00 uur Vertrek Duitse gasten (Raadhuisplein) Zoals de zaken er dinsdagmor gen voor stonden, zijn er deze maand niet opvallend veel mu taties geweest bij de plaatselijke voetbalclubs. De overschrij vingstermijn sloot gisteravond om twaalf uur, zodat het nog mogelijk is dat er spelers van club zijn veranderd, nadat deze krant naar de drukker ging. Bij tweedeklasser S.O. Soest was vooral veel opluchting over het feit dat Martijn Stalenhoef blijft. Be houd van de aanvoerder, die bij een aantal clubs in de belangstelling stond, had de hoogste prioriteit bij trainer Dick Schinkel. Raymond Brandes keerde, na een avontuur bij Quick, SEC en Huizen, terug bij de blauw-witten. Van AFC Quick 2 komen doelman Michel Buys en Jeroen Nieuwland. Soest ziet Gerard Becker naar WZ'49 vertrekken. WZ'49 trok ook Bart Baars uit het derde elftal van Soest aan. Verder kent de club aan de Eemweg geen nieuwkomers. Zeki Kurt, die don derdagavond nog een kort, maar een gemoedsverontrustend gesprek had met Soest, liet zich overschrijven naar Baarn. Ronald de Rooij keert terug naar SEC. Hetzelfde doet Herbert Schalkwijk die twee jaar geleden naar Huizen vertrok. In de loop van dit seizoen keerde hij die club de rug toe en trainde hij met zijn oude club Soest mee. Daar meldde hij zich vijf weken geleden af. Het is overigens niet zeker of Schalkwijk daadwerke lijk in actie komt voor SEC. Naar verluidt is de voetballer voetbalmoe. De groen-witten van de Bosstraat- West raken Saban Aksit, Özcan Sa tikboga en Yoesoef Altuntas kwijt. Zij gaan voetballen bij de Turkse af- delings derde klasser H AS in Hilver sum. SEC zou daarnaast belangstelling hebben voor de Soest-spelers Mau- rice d'Aquino en Gerard van Soe- ren. Beiden waren al eerder lid van SEC. Tot gistermorgen hadden zij evenwel geen overschrijvingsformu lier opgehaald. Patrick Dorrestein, dit seizoen actief voor Lunteren en geselecteerd voor het Nederlandse amateurelftal, ver kast naar Spakenburg. Guy Dekker verruilt het gedegradeerde Hilver sum voor het gepromoveerde 't Gooi en Peter Wolfsen blijft bij Sparta Nijkerk. Bij die club heeft ook Martijn de Jonge onderdak ge vonden. De voormalige Soest-speler was dit seizoen basisspeler bij Baarn.

Soester Courant | 1994 | | pagina 14