i JSMM W Kinderkoor opent Openluchttheater met uitvoering van 'The Sound of Music' A'S stichting openbare bibliotheek Rob de Nijs volgende week op kinderboerderij Volksloop j Henk Maassen in de Beeldentuin Nieuws van de bibliotheek Nieuwe aanwinsten Groots zomermuziekfestival bij kasteel Groeneveld GROENEVELD Nederlagen v< Voor alle comfort van een complete badkamer. WOENSDAG 1 JUNI 1994 SOESTER COURANT Zaterdagavond in Cabrio, Soesterbergsestraat Bibliotheek op zaterdag dicht V olksuni versiteit Soest/Soesterberg GROEI &BLOElj| SOESTl Bloemschikwedstrijd Michael Jackson (NL) in voorprogramma Vrijwilligers Vakature Bank 'Inspraak: vrijblijvend gepraat?' Kinderboerderij De Vrije Teugel f^^^WOENSDAG 1 JUN11 Zondagmiddagconcert NNereldH/inkel Zijde uit Bengalen Klaarwaterloop brei Barnsteen, het goud van de zee Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Vluchtelingenwerk Soest presenteert nieuw beleidsplan Personeelsproblemen kb.)Slis: VRAAG VRIJBLIJVEND EEN VOORSTEL BIJ EEN VAN ONZE SANITAIR-SPECIALISTEN AAN. Als alle tegenslagen - ook die van het laatste moment - tijdig over wonnen zijn beleeft Soest a.s. za terdagavond een bijzondere ge beurtenis: de opvoering van "The Sound of Music" in het Open luchttheater aan de Soesterbergse straat. Het is de eerste voorstelling die de nieuwe stichting Cabrio daar Iaat plaatsvinden. "The Sound of Music" - de wereldbe roemde filmmusical met o.a. Julie An drews was in de jaren zeventig een ge weldig succes - wordt daar uitgevoerd door het kinderkoor "Jehuda" uit Hat- tem, dat onder leiding staat van Jaap Zwart jr. De eerste voorstellingen von den in november vorig jaar in Hattem plaats, gevolgd door een optreden in Leusden. Aan de voorbereiding van de produktie is lang gewerkt. Het begon in december 1992, waarna er ruim een jaar lang met man en macht werd gewerkt aan de uit voering. Iedere woensdagmiddag wer den de liedjes ingestudeerd en iedere zaterdagmiddag de scènes. De kinde ren waren zo enthousiast dat ze zelfs op school onder de les nog bezig waren met het uit het hoofd leren van de scènes. Het resultaat was dat de generale repe titie al voor de zomervakantie van vorig jaar gehouden kon worden. In "The Sound of Music" treden zo'n 45 spelers van jeugdige leeftijd op. De hoofdrol - Maria - is voor Henrike Ver- woert en kapitein Von Trapp wordt ge speeld door Margriet de Jonge. Verder werken aan de produktie nog een groot Henk Maassen (1953) uit Ensche de is één van de zes kunstenaars die deze zomer in de Beeldentuin van De Hazelaar aan de Bosstraat exposeren. Buiten in de tuin staan vier beelden van hem en binnen nog eens negen. Maassen ontdekt bepaalde vormen door goed om zich heen te kijken, zet ze vast in zijn hoofd en construeert dan beelden van metaal (al of niet gekleurd) "waar hij zich gelukkig bij voelt". Hij beleeft veel plezier aan zijn eigen kunst en dat straalt van zijn werk af. Met gemak combineert hij zijn metalen constructies met glas, hout, stalen dra den en andere materialen. Die laatste vindt hij vaak op schroothopen en Foto: Goos van der Wilt. bouwterreinen. Voorwerpen die tot af val zijn verworden, blijken dan opeens weer levensvatbaar te zijn. Blauw is zijn lievelingskleur. Maassen kan vlot praten over zijn werk en doelstellingen. Hij is erop uit steeds zijn eigen grenzen te verleggen, steeds zijn creativiteitjop een andere manier in te vullen. "Maar mijn vormtaal moet wel herkenbaar blijven", zegt de man die er trots op is in Soest te mogen expo seren. De Beeldentuin is dagelijks gratis toe gankelijk van maandag tot en met vrij dag van 9.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.00 uur. Zaterdag en zondag van twaalf tot vijf uur. j y Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Crews, Harry - Body. Een Amerikaanse bobybuildster ziet haar kansen op een belangrijke titel aanzienlijk verminderen als haar on aangepaste familie opduikt bij de fi nale. Doyle, Roddy - Paddy Clarke ha ha ha. Het leven van een jongen van tien met zijn ruziende ouders, broertje en zusje in een fictieve voorstad van Dublin. De schrijver kreeg vorig jaar voor dit boek de Booker Prize. Graaf, Anke de - De roep van een kind. Een jong echtpaar wordt plotseling geconfronteerd met de komst van het dochtertje van de man. Smith, Scott - Een simpel plan. De vondst van een grote hoeveel heid geld in een neergestort vliegtuig heeft dramatische gevolgen voor alle betrokkenen. Engelse romans Holt, Victoria - Black opal. Wanneer een dokter in zijn tuin een baby vindt neemt hij het kind in be scherming. Morrell, David - Assumed identity. Om een gelofte aan een oude vrien din in te lossen zet een speciaal ge trainde geheim agent zijn eigen leven op het spel. Sandford, John - The iceman. Tijdens zijn overwintering in een klein plaatsje is inspecteur Daven- port na twee moorden de enige die onbevooroordeeld de plaatselijke bevolking te lijf gaat. Studieboeken 605.19 Ausems-Habes, Hansje - Allergie in de familie. Dit boek behandelt allergieën bij kinderen. Wat is allergie, hoe zit het met de erfelijkheid en wat is er aan te doen. 945.6 eu-joeg Draulans, Dirk - Mirjana. Miijana is een jonge Servische vrouw wiens verhaal als een rode draad loopt door de oorlogsreporta ges die Dirk Draulans maakte in Bosnië. 341.6 Ginneken, Jaap van - Rages crashes. Dit boek gaat in op het mysterie van de plotseling opduikende rages en hun even snel weer verdwijnen. 418.1 Kroonenberg, Yvonne - Alle mannen willen maar een ding. De moderne man wordt op lichtvoe tige en vaak humoristische wijze geanaliseerd. 637.6 Londo, G. - Tuin vol wilde planten. Standaardwerk op het gebied van aanleg en onderhoud van wilde planten en natuurtuinen in de ruim ste zin. 629.32 Sprengers, Riet - Grenzelo ze stoofpotten. Duidelijk beschreven recepten van klassieke en eigentijdse stoofpotten. De bibliotheek is in de maanden juni, juli en augustus op zaterdag gesloten. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil- laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrij dagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. aantal medewerkers mee. De regie is in handen van Cathrien Zwart en de alge hele leiding is van Jaap Zwart jr. Het verhaal Het verhaal van "The Sound of Music" speelt zich afin Oostenrijk, aan het eind van de jaren dertig, als de "Anschluss" bij Hitler-Duitsland plaatsvindt. Maria is een jonge non, die de kloosterregels wel eens overtreedt. Daarom vindt de moeder-overste het beter dat ze het klooster tijdelijk verlaat voordat ze haar gelofte aflegt. Ze wordt kinderjuffrouw bij kapitein Von Trapp, een gepensio neerd marine-officier, die na de dood van zijn vrouw is achtergebleven met zeven kinderen tussen de 5 en 16 jaar. Von Trapp is voorstander van een strenge opvoeding en dat botst met Ma- ria's ideeën. Eerst nemen de kinderen een loopje met Maria, maar als ze ze leert zingen - wat door hun vader ver boden is - wint ze hun vertrouwen. Dat het leven er heel anders uitziet als je zingt blijkt uit de liedjes "Do-re-mi" en "My favourite things". Na veel verwikkelingen trouwen Maria en kapitein Von Trapp, terwijl de kin deren stiekem worden opgegeven voor een optreden tijdens de Salzburger Festspiele. Door de toestanden in Duit sland moet Von Trapp, die tegen de na zi's is, vluchten. Het optreden is aan vankelijk niet meer dan een dekmantel voor die vlucht, maar de familie Von Trapp wint het festival en vlucht naar htt klooster. Met hulp van vrienden sla gen ze erin de vrijheid te bereiken. "The Sound of Music" is een hartver warmend schouwspel met prachtige liedjes en muziek. De voorstelling be gint a.s. zaterdag om 19.30 uur. De toe gangsprijs is f 20,- (volwassenen), f 15,- (65+) of f 10,- (kinderen). Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Zomercursus Portugees voor uw vakantie Als u plannen heeft later dit jaar met vakantie naar Portugal te gaan dan is deze zomercursus een prachtige gele genheid enige basiskennis van het Por tugees te leren. De nadruk wordt gelegd op de spreek- en luistervaardigheid. U leert de meest voorkomende woorden en zinnetjes die u van pas kunnen ko men op uw camping, in uw hotel, op het postkantoor, bij het winkelen, enz. Maar ook, onverhoopt, bij de dokter kan het nuttig zijn u verstaanbaar te ma ken. Aanvang: woensdag 22 juni, 9.30- 11.30 uur. Docente: mevr. C. van Hall- Fiuza Caetano de Figueiredo. Aantal lessen: 8 (van elk 2 uur). Cursusprijs: f 130,-. Opfrissen van uw oude schoolkennis Deze cursus is geschikt voor iedereen die zijn/haar "oude" schoolkennis wil ophalen en graag bij wil blijven. De vol gende onderwerpen komen aan de or de: basiskennis rekenvaardigheden; begrijpend lezen (tekstverklaring/in- formatieverwerking)aardrijkskunde (met o.a. topografie "nieuw" Europa); geschiedenis (met o.a. staatsinrichting). Aanvang: woensdag 28 september, 19.30-21.30 uur. Docent: Hr. M. van Buiten. Cursusadres: Mavo Soest, Va leriaanstraat 167a. Aantal lessen: 12. Cursusprijs: f 135,- (stencilkosten f 20,- via docent). Inlichtingen en inschrijving bij de V olksuniversiteit Soest/ Soesterberg, Steenhoffstraat 9a, tel. 22195; maan dag en woensdag 13.00-16.00 uur; dinsdag en donderdag 10.00-13.00 Ter ere van het 7 e lustrum organiseert de KNMTP-Soest de zo langzamer hand traditioneel geworden bloem schikwedstrijd op vrijdag 10 juni in plaats van in september. Er zijn weer twee categorieën: een voor beginners en een voor gevorderden. (Het begrip 'beginner' is dit jaar enigs zins verruimd: degene die ten hoogste twee bloemschikcursussen gevolgd heeft). In beide categorieën moet een 'ver plicht' en een 'vrij' stuk gemaakt wor den. Het materiaal voor het verplichte stuk wordt verstrekt, al het materiaal voor het vrije stuk (naar een motto) moet de deelnemer zelf meenemen. Beoordeling vindt plaats door een des kundige jury bestaande uit mevr. M. Post, mevr. L. Hofman en dhr. J. Amesz. De stukken zullen tentoongesteld wor den in de kas van tuincentrum 't Vaar- derhoogt op zaterdag 11 juni, vanaf 10 uur en op 12 juni tijdens de jubileumre ceptie van 16.00-17.30 uur. De prijs uitreiking zal plaatsvinden op 12 juni 17.00 uur. Na aanmelding voor de wedstrijd krijgt men nadere informatie. Plaats van de wedstrijd: Kwekerij, Mo lenstraat 157, Soest. Tijd: 19.00-22.00 uur, onderbroken door een pauze van ca. 20 minuten. Inschrijfgeld: f 7,50. Aanmelden bij Corrie Kuiper, tel. 14206, liefst tussen 18.30-19.30 uur. Men kan zich ook overdag opgeven, maar dan via het antwoordapparaat. De sluitingsdatum van de aanmeldingen is zaterdag 4 juni. Op woensdag 8 juni geeft Rob de Nijs een benefietconcert op kinderboerderij De Vrije Teu gel. In het voorprogramma treedt ook de Nederlandse Mi chael Jackson belangeloos op. Er zijn nog steeds kaarten ver krijgbaar. Hoeveel kaarten er op dit moment zijn verkocht, is niet bekend. Op de kinderboerderij zijn ongeveer 150 toegangsbewijzen van de hand ge daan, van de voorverkoopadressen zijn die aantallen nog niet achter haald. In de voorverkoop kost een kaart vijftien gulden, op de concert avond moet bij de ingang van De Vrije Teugel twintig gulden worden neergelegd voor een entreebewijs. Kinderen tot en met twaalf jaar kun nen voor 7,50 gulden het concert bij wonen. De kaarten zijn onder meer te koop bij verschillende tabaksspeciaalza ken in Soest, de VVV, de Gouden Snaar, de kantoren van de Rabo bank en Van Oosten Fotografie aan de Soesterbergsestraat. Ook in ge meenten in de omgeving zijn de kaarten in de voorverkoop gedaan. De opbrengst komt ten goede van de kinderboerderij die het geld wil be nutten voor de aanschaf van een draaimolen. Het terrein is volgende week woensdag vanaf 18.45 uur toe gankelijk. Michael Jackson beklimt het podium om 19.45 uur. Na zijn optreden van 35 minuten volgt een pauze van 25 minuten. Dan zal Rob de Nijs drie kwartier op de spreek woordelijke planken staan. De Schoof, De Engh, De Praatpaal, tel. 12527 tel. 21987 tel. 19546 Kinderinstuif in De Schoof De instuif is bedoeld voor alle kinderen van de basisschool. Het programma is heel gevarieerd, waarbij veel wordt ge daan op het gebied van creativiteit. Af en toe is er een wedstrijd, een bingo of een filmmiddag. Op woensdag 1 juni is er voor: 4 t/m 7 jaar: zonneklep maken. Kosten f 1,00. 8 t/m 11 jaar: Wasco strijken. Kosten f 1,25. Op woensdag 8 juni, 4 t/m 11 jaar: Film op het grote scherm, met in de pauze popcorn en limonade. Kosten f 1,00. De instuifmiddagen beginnen om 14.00 uur. De Schoof is te vinden op Molenstraat 142. Smitsweg 311, tel. 12630 Omdat bij vrijwilligers de beloning in de vorm van salaris e.d. ontbreekt, zijn - nog meer dan bij mensen die wél be taald werk verrichten - elementen als werkplezier en de immateriële waarde ring zeer belangrijk. Motivatie, betrokkenheid, bemoedi ging, waardering zijn factoren die voor de vrijwilliger dit werkplezier in hoge mate bepalen. Inspraak kan een positie ve bijdrage leveren. Hoe "inspraak" uitvoering kan krijgen hangt sterk af van de organisatie, de wenselijkheid die bij vrijwilligers leeft, de werkintensiteit enz. Veel wettelijke regelingen waar vrijwil ligers een beroep op kunnen doen, be staan niet; uitzonderingen zijn de W.O.R. (Wet op Ondernemingsraden) en de Wet op Bejaardenoorden. Voor vrijwilligers is het dan ook zinvol om de faktor "inspraak" te betrekken bij de af spraken. Nadere informatie over dit on derwerp is verkrijgbaar bij de Vrijwilli gers Vakature Bank Soest, waar ook folders en brochures over inspraak, te gen een geringe vergoeding, verkrijg baar zijn. Vakatures 3-112: Centrum voor verstandelijk gehandicapten zoekt iemand die één avond in de week piano wil komen spe len. 5-107: Sociaal-cultureel centrum Baarn zoekt vrijwilligers bij Nederland se taallessen aan buitenlanders. 6-117: Hulpverleningsorganisatie aan vluchtelingen Baarn zoekt vrijwil ligsters voor opvang en begeleiding van asielzoekers (ondersteuning) in asielprocedure en maatschappelijke begeleiding. 6-121: Verpleeg- en reactiverings centrum Soest vraagt vrijwillig(st)ers om met de dementerende ouderen te wandelen, een spelletje te doen of an dere gezellige aktiviteiten. 7-120: Scoutinggroep vraagt vrijwil ligsters voor een groep meisjes van 10-14 jaar, om spelend bezig te zijn en technieken te leren. Tijd: zaterdag 13.00 uur tot 15.00 uur. Minimum leef tijd: 21 jaar. 8-194: Christelijk centrum voor mensen met een verstandelijke handi cap Huis ter Heide vraagt vrijwillig (st)ers voor de zaterdagopvang van kin deren en volwassenen met een verstan delijke handicap (één zaterdag om de veertien dagen). 9-112: Organisatie voor zomerkam pen zoekt vrijwillig(st)ers voor vakan tieweek met lichamelijk gehandicapten in Lunteren. Tevens vragen zij bestuur ders (m/v) materiaalbusjes voor de maanden juli en augustus 1994. 12-112: Centrum voor verstandelijk gehandicapten Den Dolder zoekt vrij - willig(st)ers die in het weekend de le vende en groene have van water en voedsel willen voorzien, dus dieren- en plantenliefhebbers. 14-108: Belangenvereniging voor doof-blinden vraagt mensen die deze gehandicapten hun ogen en oren willen "uitlenen", om deelname aan het leven van alledag af en toe enigszins mogelijk te maken. 16-112: Instelling voor sociaal cultu reel werk Soest vraagt iemand voor het geven van kooklessen aan allochtone kinderen. Werktijd: na school (half vier). Start vanaf september 1994 t/m mei 1995. Inlichtingen bij de Vrijwilligers Vaka ture Bank. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 2 juni Om 9.30 uur start de volwassenengroep met het maken van mooie dingen. Zij bereiden een tentoonstelling voor, die in september te bezichtigen is. Tevens om 9.30 uur de start van een schoolreis uit Amersfoort. Kinderen van De Re genboog komen aan veel activiteiten meedoen. Om 15.45 uur komen Simo- ne en Pim, Sharon en Janita hun ver jaardagsfeest vieren. Vrijdag 3 juni De St. Paulusschool uit Amsterdam komt met honderd kinderen op school reis. Na schooltijd zijn Mariëlle, Roy en Henk-Jan de jarige jetjes. Ook voor hen weer feestelijke activiteiten om nooit te vergeten. Zaterdag 4 juni Om 13.30 uur beginnen de veijaar- dagspartijtjes van Sjoerd, Brechtje en Maaike. Zij komen met een heleboel vriendjes feestvieren. Maandag 6 juni De Drieslag uit Amersfoort komt een schoolreis meemaken met honderd kin deren die aan de vele activiteiten mee doen. Om 9.30 uur komt groep 3 van De Werveling voor het natuurproject over jonge dieren. Deze worden overi gens nog steeds geboren. Om 13.15 uur komt 3/4 van de Ludgerusschool voor hetzelfde project. Dinsdag 7 juni De Sint Barbaraschool uit Amsterdam komt schoolreis vieren. Heel veel kin deren van 4 tot en met 10 jaar die aan verschillende projecten meedoen. Dat wordt feest! Woensdag 8 juni Dit wordt hopelijk één grote feestdag! We beginnen met een schoolreisje uit Nijkerk van De Tweemaster, 's Mid dags is er geen toneelvoorstelling, maar wel een heel groot springkussen, waar op alle kinderen kunnen komen sprin gen. Ook zijn er nog veel andere activi teiten te doen. En vol verwachting klopt ons hart voor deze avond. We hebben twee grote ar tiesten die geheel belangeloos optreden voor de kinderboerderij. De Neder landse Michael Jackson en Rob de Nijs komen zingen. De hekken gaan om 18.45 uur open en de concerten begin nen om 19.45 uur. Kaarten zijn nu nog in de voorverkoop te krijgen en zijn goedkoper dan aan het hek. Kom alle maal, want er wordt opgetreden voor een draaimolen op de kinderboerderij. Deze draaimolen is bestemd voor alle kinderen, maar speciaal voor gehandi capte kinderen. We proberen op deze manier de kosten van dit dure speelob- ject bij elkaar te krijgen. Help mee en koop een kaartje en kom genieten van dit unieke concert op ons grote+uiten- podium. De Rabobank Soest heeft de geluids- en lichtinstallatie gesponsord waarvoor wij heel dankbaar zijn. Als u helpt met zoveel mogelijk mensen de draaimolen bij elkaar te krijgen, zijn wij u net zo dankbaar. Op het terrein kunt u heerlijke hapjes en drankjes kopen zo dat het een heel gezellige avond kan worden. In en om kasteel Groeneveld is men op het gebied van muziekfes tivals nogal wat gewend, maar w at er in de maand juni 1994 gaat plaatsvinden slaat vermoedelijk wel alles wat er tot heden toe te zien en te horen was. Een heel weekend vormt het rondeel vóór het langzamerhand overbekende Baarnse kasteel het centrale punt van een uniek muzikaal evene ment. Zaterdag 11 juni om half acht treedt een aantal verenigingen voor het voetlicht voor een gezamenlijke show. Op een podium van 80 m2 brengen onder een feërieke verlichting meer dan 400 deel nemers een oog- en oorstrelende pre sentatie van muziek, zang en dans, zoals nooit eerder vertoond. Medewerking aan dit evenement verlenen: Het Baarns Mannenkoor o.l.v. van John Roos; Het Baarns Dameskoor o.l.v. Amèl van der Hulst; Harmonie Cres cendo o.l.v. Wim Vedder; Muziekge zelschap ConVo o.l.v. Bert Nellestijn; Drumsbands van Crescendo en Ooster kwartier; Lapré Dance Company o.l.v. Caspar Lapré. Organisatie: Kasteel Groeneveld en Baarnse Muziekkring. Regie en algehe le leiding: Caspar Lapré. De entree bedraagt f 10,- en kaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar bij de le den van de medewerkende verenigin gen, VW-kantoor en de receptie van kasteel Groeneveld, en, voor zover niet uitverkocht, aan de ingang vanaf kwart voor zeven. Bij onverhoopt slecht weer wordt de show verplaatst naar zaterdag 27 augustus, whar gekochte kaarten geldig voor blijven. Reserveren van kaarten is niet moge- KASTEEL NATIONAAL CENTRUM VOOR BOS. NATUUR EN LANDSCHAP BAARN Tel. 02154-21143 De Baarnse Muziekkring organiseert op zondag 5 juni een zondagmiddag concert in de Hasselaerzaal van kasteel Groeneveld. Als solist op David Kuy- ken, piano. Hij speelt werken van Jo- hann Sebastian Bach, Cesar Franck, Jan Pietersz. Sweelinck en Max Reger. Het concert begint om 16.00 uur. Toe gang: f 11,-. X^^Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 Misschien ben je dubbel geïnteresseerd als je in je prille jeugd zijderupsen in een potje hebt gekweekt. Het voedsel voor die beestjes, moerbeibladeren, kwam uit de tuin van een schoolvriendin. De mooie zijdecocons zagen we groeien en als alles goed ging kwamen daar vlin ders uit. Tot zijdeteelt kwam het bij ons niet, geen wonder, want daar komt heel wat voor kijken. Pas wanneer je eén zijdespinnerij be zoekt, realiseer je je hoeveel mensen handen er nodig zijn. Dat vertelt één van de regiovertegen^oordigers van S.O.S. Wereldhandel, die de werkplaats van de Bengaalse handelspartner Brac- Aarong bezocht. Er werken daar heel veel vrouwen aan het maken van zijden blouses en sjaals. Zodra we binnen waren, zo vertelt hij verder, stapte een jonge medewerkster zelfverzekerd op ons af en bood ons een rondleiding aan. We zagen hoe regel matig een hand nieuwe rupscocons in een rij pannetjes werd gegooid. Deze worden gekookt en leveren de grond stof voor de zijde. Een enorme spinma chine wikkelt de cocons af en windt de draden op spoelen. Hierbij worden de draden in elkaar gedraaid, het zoge naamde twijnen. De draad die zo ont staat is minder breekbaar. Dan pas kun nen de vrouwen met het weven begin nen. De zijden sjaals in de Wereldwinkel ko men van deze werkplaats in India. lijk: zij kunnen tegen directe betaling bij genoemde adressen worden afgehaald. Het publiek hoeft géén eigen stoeltje mee te brengen: een grote tribune mei 1000 zitplaatsen zal iedere bezoeke, een goed en comfortabel overzicht ge.; ven op de hele show die om precies hall acht begint. Voor een verfrissing tijdens de pauze worden er speciale bars inge-j richt. Jeugdorkest De volgende dag, zondag 12 juni, is de dag van het Groeneveld Jeugdorkest Onder leiding van dirigent Bert Nelles tijn komen dit dag bijna zeventig jeug-j dige blazers uit het hele land bijeen om, in één dag een programma in te stude-j ren dat om 16.00 uur, eveneens op hei rondeel, zal worden uitgevoerd. De toegang is gratis. In de loop van de mid dag tijdens de repetitie zal het wachten de publiek in het park kunnen genieten van het optreden van enkele blazersen sembles. Informatie: 02154-20446 of 02154-14562. Vanaf 1 juni tot 1 september is er in hei Geologisch Museum Hofland in Laren een bijzondere tentoonstelling te zien over barnsteen. Al eeuwenlang kun je op een heldere ochtend na een stormachtige novem bernacht geelglanzende brokjes steen vinden tussen het zeewier langs de stranden van noordwest Europa: barn steen. Langs de kusten van de Oostzee en in Denemarken is de kans op een leuke vondst groter dan in ons eigen land. Barnsteen is versteende hars van naald bomen, welke zo'n 35 tot 50 miljoen ja ren geleden grote gebieden bedekten waar nu Zweden en de Botnische Goli liggen. Het werd veel gebruikt voor sie raden en gebruiksvoorwerpen. Wie herinnert zich niet grootvaders sigaren- of tabakspijpje van weleer? Het Geologisch Museum Hofland heeft beslag weten te leggen op een schitte rende collectie barnsteen met vondsten van verschillende vormen en kwalitei ten. Zo zijn er verschillende stukjes mei insluitsels, een Poolse bruidsketting en gebruiksvoorwerpen, zoals schaak stukken te zien. Tijdens de tentoonstel ling zal er ook gelegenheid zijn tot hel kopen van barnsteen-sieraden zoals kettingen, armbanden en broches. Het Geologisch Museum Hofland is ge legen aan de Hilversumseweg 51 in La ren en is van dinsdag tot zondag ge opend van 13.00 tot 16.30 uur. Op vrijdag 10 juni, 's middags om 14.30 uur, presenteert de stichting Vluchte lingenwerk Soest haar beleidsplan 1994-1996. Het plan wordt aangebo den aan wethouder R. van Logtenstein, die verantwoordelijk is voor vluchtelin genzaken. In het plan wordt beschreven hoe de stichting Vluchtelingenwerk op dit mo- ment de asielzoekers en vluchtelingen in Soest opvangt en begeleidt, en hoe zij haar werkzaamheden in de komende tijd gaat aanpakken en uitbreiden. Ook wordt aandacht besteed aan de achter gronden van vluchtelingen. Op de bij eenkomst zal het plan worden toege licht. Daarnaast kunnen de bezoekers genie- bijdragen Michael van den Dik uit Iran en Somalië. De dichter Nasim Khakser zal voordragen uit eigen werk "W T 1 en de Somalische popgroep "Kaah" zal V PPl 2) 1111110 Somalische liedjes ten gehore brengen. v Maar ook de Soester jazzgroep Perron 5B komt spelen. Uitnodigingen voor de bijeenkomst zijn reeds verspreid. Wie belangstelling heeft maar nog geen uitnodiging ont vangen, kan vrijdag 3 juni even bellen naar coördinator Ammy Langenbach, tel. 26053. Bij haar kan men ook het be leidsplan bestellen. De naam van Jaap van den Be prijkt voortaan ook op de lijst vi atleten die de Klaarwaterloop na hun hand hebben gezet. De voo malige triathlect die zich tege woordig op de bergcross concei treert, had aan 26 minuten en seconden voldoende om de v mijl (8 kilometer) te winnen. Geen toptijd, want vorig jaar was Yas; Chidar bijna een minuut sneller en 1992 was Dick van den Broek zow twee minuten korter onderweg. Ma Van den Berg was woensdag de snels tijdens de zestiende stratenloop. Zi plaatsgenoot Jack Belt aasde op eindzege, maar hij moest ruim een hal' minuut toegeven op Van den Berg i 26 seconden op Geert van der Wate beend, lid van het Amersfoortse A Triathlon die evenals vorig jaar tweet werd. Daarachter volgden voornamelijk P nenburgers, zoals Douwe Tijsma (vie de), Harry van Brummelen (vorig ja nog zevende), A-junior Sam Drost (v« vijf naar zes), Jos Hakvoort, Bert Gec muiden, Klaas Schaafsma en Marcel Boer. Bij de dames moest titelverdedi, ster Elly Moerman twee loopsters vo« zich dulden. Adri van de Zon werd ee ste, voor Gerrie den Oude. Eemvogels moest nog twee wee strijden spelen voor de competitu Op donderdag werd de inhaalwed strijd tegen Viking in Wijk b Duurstede gespeeld. Al gauw bleek dat de afstandsschote van Viking behoorlijk zuiver warei Voor rust wist alleen Henriëtte Wiss uit een strafworp te scoren, 6 -1Stanle de Vries bleef in de tweede helft aan d kant met een schouderblessure e Eemvogels speelde met één persoo minder. Willem Oldewarris wist i gauw een strafworp mee te krijgen, di weer door Henriëtte Wisse werd verzi derd. Ondanks hun veldoverwicht ko Viking niet verder uitlopen. Wel wi; het driemansvak nog driemaal te scc ren. Erik van de Pol (2x) en Astri Doornekamp zorgden voor de Eemvc geltreffers. De eindstand werd 11-5. Zaterdag reisde Eemvogels met vier in vallers naar Het Bosch. De verdedigin hield zich lange tijd staande en uitein LOODGIETERS Gecertificeerd Waarborg- installateur Uw voordelen: 'Alle werkzaamheden in één hand, vanaf ontwerp tot eindgebruik Complete montage door één vaste monteur Vakkundige installatie door waarborg-installateur 2 jaar all-in garantie Mogelijkheid om bij meerdere showrooms het sanitair uit te zoeken. Vlotte uitvoering met vooraf afgesproken opleveringsdatum. Voor aanvang ontvangt u een computertekening van uw uitgekozen badkamer. Ook sauna of stoombad behoort tot de mogelijkheden. Bosman Loodgieters b.v. Oude Utrechtseweg 31 3768 CA Soest - Telefoon 02155 20644 lid van vereniging Nederlandse Installateurs Met ongeveer honderd deelne mers kijkt De Snoekbaars terug o| een geslaagde jeugdviswedstrijd Die werd zaterdag bij de vijver oj de hoek van de Koningsweg en dt Obrechtstraat gehouden. Win naars werden Sabrine Strumpel ei Michael van de Dikkenberg. Van den Dikkenberg werd afgeteken< eerste bij de jongens. Hij vingt 3.15 me ter vis. Harreld Topper, die tweed' werd, sloeg 1.03 meter vis aan de haak De overige deelnemers bleven met hui vangst onder een totale lengte van ééi

Soester Courant | 1994 | | pagina 15